Plaatselijk nieuws m) P° m Een week Fryslan GROOTSE JUBILEUNVERKOOP LAWINE VAN VOORDEEL De nieuwe Pfaff voor de jaren 1970 tot 2000! Pak even uw zakboekje 120 THOLEN 0UD-V0SSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT- AARTENSDIJK flAAR SPAR MERK flAAR I HART ik/nop SCHERPENISSE POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND Zilmeta C. de Valk PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE 23 september 1971 fc'tl SCHAAK— EN D AM- NIEUWS Pfaff naaimaclunebuis W. RIKKEN N.V. Wegens plaatsgebrek heb ben wij enkele artikelen moeten laten liggen voor volgende week Luxor Bergen op Zoom Nagekomen Predikbeurten Roxy - Bergen op Zoom. Op maandag 23 augustus verstrokken wij per bus naar Friesland. ..Wij, dat is de 4e klas van de Gem M.A.V.O. te Tholen. Onze leiding bestond uit dhr. en mevr. Venekamp en dhr. van de Reijdt. We hadden „geboekt" voor een werkweek in en om het plaatsje Grouw. dat aan het Pinkmeer ligt. We reden via Gorinchem-Oude Rijn - Maarn-Leusden. Daar werd koffie gedronken en er werd veelvuldig gebruik gemaakt van speeltuin, toiletten en botsautootjes. Verder gingen we langs Amersvoort - Zwolle - Steenwijk naar Grouw. De hele week is onze groep in de jeugdherberg „Oer 't Hout" geweest, het is daar erg gezellig 's Avonds hield dhr. Singelsma een lezing over de problemen in Friesland (urbanisatie). Dinsdag werd een bustocht gemaakt. We bezochten de gummificeerde mensen in Wieuwerd, het planetarium in Franeker en het Natuur-historisch museum in Oudemirdum. Ook in het Bijster bos, in Gaasterland. hadden we nog een excursie, 's Avonds kwam dhr. Franken ons dia's vertonen over het natuurreservaat „het Princehof'. Dat ligt ook in de buurt van Grouw. Daarna werd er gedanst. 's Woensdags was er een rondvaart door het „Princehof' en er werd gezwommen bij Terhorne. 's Avonds gingen we fierljeppen (polsstokspringen). Tot ons plezier „ljepten" er velen naast de stok en belanden in de (modder)sloot. Nadat iedereen gedoucht had, werd er weer gedanst of gewoon geluisterd. Donderdags gingen we met 8 B.M.ers zeilen. We zeilden helemaal naar Wartena. Op de terugvaart zorgden enkele windvlagen voor het nodige plezier en natte broeken. Daarna werd er nog gezwommen en daar de wind was gaan liggen, dreven we terug. De laatste avond in de jeugdherberg was een geweldig leuke afscheidsavond met disquejockeywedstrijden enz. En vrijdag gingen we weer terug via de Afsluitdijk - Schiphol - Rotterdam - Tholen. Het is een fantastisch fijne week geweest; het zeilen, de bustochten en het is iedereen aan te bevelen ook een een kijkje te gaan nemen in Frijskln'. GESLAAGDE OPENING Woensdagavond kwam de afdeling Tholen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen voor de eerste keer van dit seizoen bijeen in de bovenzaal van hotel Zeeland. De presidente mevr. Boelhouwers opende de avond en sprak een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezige leden, waarbij ze tevens twee nieuwe leden, te weten Mevr. van Elsacker en Mevr. A. Déurloo-Mouwen welkom heette alsook de heer en mevr. Kooien uit Bergen op Zoom, die de avond na de pauze zou verzorgen en de heer van Drunen van de Wooly schoenverzorgingprodukten, die het programma voor de pauze ver zorgde. Er werden enkele cursussen aangekondigd, die in het a.s. seizoen op stapel staan. Ook werd aandacht gevraagd voor het radiopraatje van 30 september a.s. om 12.30 uur. dat als onderwerp heeft: .begrijpen de mensen elkaar nog?'. Dit thema wordt ook op een dicussie-avond in het nieuwe seizoen behandeld. De volgende bijeenkomst is 21 oktober en zal gaan over drugs. Dr. Hubert verbonden aan de Viersprong in Halsteren, zal die avond als deskundige op dit gebied mede het woord voeren. De heer van Drunen gaf woens dagavond een uiteenzetting over het onderhoud van schoenen en ging daarbij ongeveer 50 jaar terug, naar de tijd dus dat een nieuw paar schoenen werd gekocht als de oude goed waren versleten. Er is sindsdien heel wat veranderd en de schoen is terdege een modeartikel geworden. 4 5 paar nieuwe schoenen per jaar is vaak geen uitzondering meer. Dat er voor de leersoorten die een moderne behan deling hebben ondergaan een apart onderhoudsmiddel nodig is spreekt haast vanzelf. Er werd dan ook met allerlei middelen gedemonstreerd. In de koffiepauze was er gelegenheid om legen een sterk gereduceerde prijs 'n pakket onderhoudsmiddelen te kopen, waarvan door verschillende dames druk gebruik werd gemaakt. Vier leden showden ongeveer 60 paar schoenen, zowel voor de ochtend, middag, avond, wandeling en sport. Tot slot werden de heren van Drunen en Kooien een fles geestrijk vocht aangeboden. Mevr. Kooien kreeg een tot bloemstukje getransformeerde klomp aangeboden, terwijl de dames die geshowd hadden een bos rode rozen kregen. Om kwart voor 11 ging ieder voldaan huiswaarts. GERIATRISCHE GYM NASTIEK De geriatrische gymnastiek ook wel bejaardengym genoemd gaat weer van start. Dinsdagmiddag van kwart over drie tot vier uur wordt aan de wat ouderen weer de gelegenheid gegeven om onder meer de gewrichten lenig te houden. Ieder, die mee wil doen is van harte welkom in de gymzaal van Huishoudschool de "Oesterschelp". De cursus wordt gegeven onder auspiciën van het Groene Kruis. GEZAMELUKE SUBSIDIE De koninklijke harmonie Concordia, de muziekvereniging Euterpe uit Poort vliet. Scherpenisse, Sint-Maartensdijk, Stavenisse, de koninklijke fanfare Accelerando en Oud-Vossemeers muziekvereniging vergaderen zater dagmiddag om drie uur in hotel Hof van Holland. Doel van de bijeenkomst is om tot een gezamclijke subsidie-aanvraag te komen bij het gemeentebestuur van Tholen. De muziekbesturen zijn tot dit besluit gekomen na besprekingen op de kennismakingsbijeenkomsten met b en w in de zeven woonkernen op het eiland Tholen. GESLAAGD De lieer J.C. v.d. Velde is aan de rijks pedagogische academie te Middelburg geslaagd voor de akte volledig bevoegd onderwijzer (hoofdakte). VERKOPING De hervormde dameskrans houdt op zaterdag 2 oktober een verkoping in het verenigingsgebouw aan de Brugstraat ten bate van de Ned.Herv.Gemeente. Er worden ook oliebollen verkocht. De zaal is open vanaf 2 uur. terwijl om half drie de verkoop van start gaat. KOEKJES VOOR GEZONDHEID Vorige week vrijdag hebben leerlingen van huishoudschool „De Oesterschelp" hun steentje bijgedragen aan het welslagen van de actie van de Memisa. Met zelfgebakken koekjes trokken ze door Tholen deels individueel, maar ook gezamelijk. Een versierde handkar was afgeladen met koekjes, die snel hun weg vonden naar de consumenten. De opbrengst was 250,00. De Trouwe Duif. Wedvlucht Guivrain 18-9-1971. In concours 96 duiven. Gelost om 8.10. Aankomst le duif 9.41.40 met 1423 m per minuut. Aankomst laatste duif 10.04.23 met 1141 m per minuut. De Uitslag: C.Soomers 1.10.11.13.16.32. le ov. duif Gebr. Contant 2. P.Laban 3.20. 3e overduif. L. v.d. Kleijn J. zn. 4.14.17.19.30. Joh Hol 5.8.15.22. 2e over duif. L. v.d. Kleijn mg. 6.9.18.25.28. G. de Kok J. 24.26.31. L.Hage 23.27. C.Moeliker 12.21. L. v.d. Hoofd 29. Dit is voor dit seizoen de laatste vlucht van De Trouwe Duif. DAMMEN Onderlinge competitie Damclub De Eendracht M.Janse-A. Lindenbérg K. den Boer-P.Polly P. Deurloo-M. Janse A. Lindenberg-P. Janse J. Everaers-P. Ovërdulve P. Gerritsen-L. Cornelisse K. den Boer-R. v.d. Ree Bovenstaande uitslagen waren de junioren. Onderstaande zijn senioren: C. v. Splunter-J. van Dijk D. Verburg-D. de Vos W.A. Boogerd-S. Schot M. Schot-P. v.d. Velde K. Droogers-A. Priem Thoolse 0—2 0—2 0—2 1—1 1—1 0—2 2—0 die van van de 2—0 2—0 0—2 1—1 1—1 Damuitslagen 20-9-1971. Thoolse Dam- Club De Eendracht. Senioren J. de Vos - M. Schot 0-2 D. Verburg - S. Schot 0-2 P.C. v.d. Velde-HJ.de Rijke 2-0 C. v. Splunter - C. Droogers 0-2 A. Priem - J. v. Dijk 2-0 Junioren P. Gerritse - P. Deurloo 0-2 P. Janse - L. Cornelisse 2-0 R. v.d. Ree - P. Polly 2-0 K. den Boer - A. Lindenberg 2-0 P. Overdulve - G. Quist 0-2 J. Everaerts - M. Janse 0-2 advertentie IM VERTREK Wijkzuster B.G.. van Bruinessen is per 1 november a.s. benoemd als docente aan de school voor verpleegkundigen Fabiola te Bergen op Zoom, waardoor zij haar werkzaamheden voor het plaatselijke Groene Kruis zal beëin digen. GEVONDEN een zwarte kinderportemonee(geen inhoud) een geel gekleurde sjaal, een halsketting, een tasje met bromfietsgereedschap, VERLOREN. een gouden ringetje met bloedkoraal, 1 til. bij de Rijkspolitie te Oud- Vossemeer, Tel. 444. P.v. De Zwaluw Wedvlucht van Q»ivrain 0p 18-9-1971. Afstand 134 km. Gelost om 8.10 uur. Aantal duiven in concours 189. Aankomst le duif 9.39.49 met 1447 meter per minuut. Laatste duif 100036 met 1211 m per minuut. De uitslag. U. Spijer 1.228.57; J. Vaders, 3.13.14. 21.22.26.39.41.58. R.Mosch. 4.189.49; A. v. Daalen, 5.189.47; Joh Vroegop, 632.55.63; C. Boogaard, 7.9.11.62; M. de Graaf, 8.33; D. Polderman, 1216.18.20. 30.37.38 45.50.52.54.60.; P.v.d. Honten 15; Abr Pauline 17; B Quist 23.29.; M. Moerland, 24; C. v. Meer 25; D Havermans, 27; J Potappel, 51,42,56; G Hoek, 34.443; D. Vaders, 35.44.53; J. Berkey, 36; A. Rijnberg 40; A Voormeulen 46; L. De Heer, 48;P. Vaders 51; H. Lindhout 59; W. Burgers. 61. Dit was de laatste wedstrijd van dit seizoen. 55 JAAR GETROUWD Hoewel een 55-jarige bruiloft niet met goud of diamant wordt omschreven, was het voor Leen Havermans en Barbara Etiënne toch reden genoeg om afgelopen vrijdag deze bijzondere dag met hun 6 kinderen en 13 kleinkinderen niet onopgemerkt voorbij laten gaan. In de bejaardensoos werd 's avonds een druk bezochte receptie gehouden, waarbij de echtlieden werden overstelpt met geschenken en bloemen. De bijna 81-jarige bruidegom (die tot 1940 in de landbouw werkte en daarna als bouwvakker zijn brood verdiende) en de 72-jarige bruid (die 44 jaar een kruidenierszaak heeft gedreven) genieten beiden nog van een goede gezondheid in hun huis aan de J.F. Kennedystraat. Op onze vraag of hij zich nog goed gezond voelde, zei de heer Havermans „De cognac smaakt wel niet meer zo goed, maar toch zullen we er nog maar eentje nemen" GEVALLEN Mevrouw Quist uit de F.D. Rooseveltstraat is zondagavond met haar brommer in de Molenstraat gevallen. Daardoor liep zij naast een flink aantal schaafwonden, twee gekneusde ribben en een verstuikte enkel op. Dokter Kugel uit Poortvliet verleende eerste hulp. De bromfiets was aan de voorkant flink beschadigd. ZANGDIENST In de kerkdienst van zondagavond half zeven in de Ned. Herv. Kerk verleent het zangkoor uit Hank haar medewerking. Voorganger is ds. G.J. Voortman, terwijl de extra collecte bestemd is voor de Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging. TAFELTENNIS De tafeltennisvereniging Velocitas heeft met twee teams de collega's van FVS uit Stavenisse verslagen. Dat gebeurde in het gymnastieklokaal. Velocitas was duidelijk de sterkste en won zowel van het eerste als van het tweede team met 8-0. Binnen enkele weken krijgt FVS echter de gelegenheid revanche te BILJARTEN De biljartverenigingen de Treffers en de Poedelaars hebben in de zaal 't Veer hun tweede onderlinge com petitiewedstrijd gespeeld. De resultaten bij de Treffers waren: Jos Hommel - P. Hommel 11 K.Timmermans-J.Havermans 02 Jan Hommel-J. de Reus 02 Fr.Hommel - H.Hommel 02 B. de Hollander - Ant.Verhees 02 P. Schoep - S[. Etiënne 20 Bij de Poedelaars had de partij van T.Schot-M.Klippel een spannend verloop. Het werd tenslotte 20 voor de heer Schot, maar diverse spectaculaire stoten zorgden voor veel hilariteit onder de ledèn de andere uitslagen zijn: P.Timmermans - M.Boogaart 20 P.Moerland - N. de Ronde 02 R.Pipping- J.Heijboer 02 J.Egberts - A. van Poortvliet 02 NIEUW RECORD De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft zaterdag weer een succesvolle oud papier actie gehouden. Er werd 4200 kilo opgehaald/wat een nieuw record betekende. COLLECTE. Voor het sanatorium Sonnevanck en Zonnegloren werd 274,50 gecollec teerd^ Bij de jeugd is de 2e voorronde voor de eigenlijke competitie achter de rug. De 3e en laatste wordt morgenavond in de hal van de basisscholen gespeeld. Aan de hand van de voorronde uitslagen en behaalde punten in de vorige competitie worden de meisjes en jongens tot 16 jaar ingedeeld in 3 damgroepen en 3 schaakgroepen. Deze groepen gaan onderling de nieuwe competitie uit maken, waarin ook weer prijzen beschikbaar gesteld worden zoals: bekers, medailles en literatuur over de denksport. Bij ouderen in Havenzicht draait de competitie nu. Een af mattende partij werd gespeeld tussen A.Adriaanse en J.N. Matze, die ruim 4 uur duurde. Aan dergelijke mafathonwedstrijden zijn de spelers nog niet gewend al wist Matze er nog remise uit te halen, wat achteraf niet nodig was geweest daar hij op winst stond. Het bestuur gaat echter wed strijdregelingen treffen, zodat de mogelijkhied er altijd is om de partijen af te breken, als het te laat gaat worden Jaap Goedegebuure won op de schaakavond van Leen Pape. J.J. Kooijman verloor van G.Langveld terwijl Theo Vroegop en Thijs Fase elkaar een punt afpingelden, door wisselend van elkaar te winnen. Momenteel leidt Jaap Goedegebuure met 2 punten uit 2 wedstrijden, maar met zo'n grote competitie in het vooruitzicht is daar nog geen peil op te i trekken. INTREDE. Kandidaat H.A. Samson uit Breukelen zal op zondag 3 oktober a.s. omlO uur door ds. J. Boogaard uit Woerden bevestigd worden als predikant van de Nederlandse Hervormde Gemeente van Stavenisse. De intrede is „s middags om half drie BUNKEROVERVAL. In aflevering 86 van 25 september 1971 van het geïllustreerde verzamelwerk in honderd afleveringen Bericht van de Tweede Wereldoorlog staat een artikel overjbunkeroverval die op 4 maart 1945 plaats vond. Het is geschreven door de heer G. Heijboer die destijds ook het boek,.Slechts een plicht",geschiedenis van de O.D. op het eiland Tholen, liet verschijnen. De bunkeroverval bij Stavenisse is in het tijdschrift opgenomen onder het hoofdstuk oorlog op klompen, de binnenlandse strijdkrachten in het zuiden.Hoofd redacteur van Bericht van de Tweede Wereldoorlog is de oud-Sint- Annalander drs. A.H.Paape, adjunct directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie te Amsterdam De oplage van hel verzamelwerk ligt tussen de 80.000 en 1000.000 exem plaren. GESLAAGD Aan de Christiaan Huygensschool te Rotterdam slaagde Rien de Graaf voor uurwerkhersteller (vak en vestigingsdiploma). COLLECTEN. De voor het Prot.Interk. Thuisfront gehouden collectie heeft 75,35 op gebracht, terwijl ér voor het Koningin Wilhelminafonds 1139,59 werd ingezameld. DE EERSTE. Onder zeer droge weersomstandigheden is de bietencampagne begonnen. In deze woonkern werden de eersten aangevoerd door C.L.Potappel Lzn. 25 JARIG AMBTSJUBILEUM Op 1 oktober viert burgemeester L.A.Verburg van IJsselmuiden zijn 25 jarig ambtsjubileum. Hij was 10 jaar burgemeester van Stavenisse en had een groot aandeel in de wederopbouw van deze gemeenteia de ramp 1953. Vrijdagavond 1 oktober wordt in IJsselmuiden vanaf half zeven een receptie gehouden in het hervormd verenigingsgebouw aan de Dorpsweg. Burgemeester Verburg heeft het ambt in IJsselmuiden 15 jaar bekleed PLOEGWEDSTRIJD De afdeling Tholen en Sint-Philipsland van de PJZ organiseert zaterdagmiddag om één uur de jaarlijkse wedstrijden voor wentel- en rondgaande ploegen. Er wordt geploegd op het land van de heer A.L.Hage aan de Provincialeweg, Reygersburg. De wedstrijden vormen de selectie voor de Zeeuwse ploegkam- pioenschappen 1972. DIRECTRICE De Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland te Middelburg heeft in de medische vakpers een advertentie geplaatst voor een d irectrice voor het in aanbouw zijnde bejaardencentrum. Het tehuis krijgt een capaciteit van 70 bejaardenbedden in 64 appartementen en wordt omstreeks eind dit jaar geopend. Zo mogelijk zal de directrice deze maand nog benoemd wor den.waardoor ze mede kan worden betrokken bij o.a. de inrichting van het huis en de aanstelling van het overige personeel.. CONTACTBUEENKOMST. Directeur C.G.Meijer van de Burgemeester Bouwense lagere technische school kon vorige week dinsdagavond namens alle medewerkers negentig ouders van de brugklasleerlingen welkom heten alsmede enkele leden van de ouder commissie en de heer J.Leune, chef algemene zaken van de gemeente Tholen. Evenals vorig jaar is er een speciale busdienst voor de lts'ers. De directeur deelde mee dat de busregeling 4 oktober a.s. weer begint. Om 7.50 uur vertrekt er uit Sint-Annaland een bus via Stavenisse om 8.15 uur in Sint- Deze week in alle SPAR zaken minm* en een adv.l.M. De nieuwste Pfaff, type 1222, wordt met recht de nauwkeurigste, de wonder lijkste en gemakkelijkste zigzag-naaimachine ter wereld genoemd. Hij is uitgerust met de zg. „derde hand"... en wat dat betekent, kunt u het best dj dens een demonstratie ontdekken Kortemeestraat 17 Tel. 01640-35878 BERGEN OPZOOM Adv. l.M. Maartensdijk aankomt. Leerlingen uit Oud-Vossemeer kunnen de lijndienst van 7.50 uur richtingTholen nemen waar om 8 uur een extra bus vertrekt die om 8.23 uur in Sint-Maartensdijk aankomt. Alle leerlingen zijn op die manier op tijd op school. De schooltijden zijn zodanig aangepast dat alle leerlingen 's avonds gebruik kunnen maken van de normale lijndiensten waardoor ze voor 17.00 thuis zijn. De heer Meijer gaf vervolgens een uit zetting over het beroeponderwijs dat de laatste jaren sterk veranderd is. In het brugjaar volgen de leerlingen 20 uur algemeen vormend onderwijs en 12 uur handvaardigheid en tekenen. De leerlingen maken kennis met ver schillende materialen en technieken. Aan het eind van het brugjaar bepalen de leerlingen in overleg met de leraren de vakrichting en het niveau waarin ze hun studie vervolgen. Zo kan men de praktische richting kiezen. Deze opleiding is bedoeld voor leerlingen die na het behalen van het diploma in het bedrijfsleven gaan werken en dan gedurende 2 jaar verder studeren in het leerlingenstelsel. Zij gaan dan 1 dag per week naar een schooi voor beroep- ..geleidend onderwijs voor het volgen van theorielessen. Leerlingen kunnen ook de theorethische richting volgen. Deze opleiding is bedoeld voor leerlingen die na de lts verder willen studeren (middelbaar onderwijs). Gemiddeld gaat elk jaar 25 procent van de geslaagde leerlingen verder studeren aan de MTS. Het lager technisch onderwijs is dus geen eind- onderwijs meer, maar een basis voor verdere studie. Na de pauze maakten de ouders een rondgang door de school, waar zij kennis maakten met de leerstof die hun kinderen het eerste leerjaar moeten verwerken. Vooral het hand vaardigheidslokaal, de mondelinge methode Engels en de studielessen hadden de belangstelling van de ouders. Tot slot werden er nog enkele vragen gesteld die door de de directeurwerden beantwoord. De heer Meijer dankte de ouders voor de grote belangstelling, terwijl de voorzitter van de ouder commissie, de heer M.Hage, alle medewerkers bedankte voor deze nuttige voorlichtingsbijeenkomst. GEVONDEN Bij de rayoncommandant van de rijkspolitie in de Albert Sgh- weitzerstraat 12 zijn inlichtingen te verkrijgen over een gevonden lipsleutel, een heggeschaar, een knipportemonnee met inhoud, een kinderportemonnee, en een stel uitschuifbare roeispanen en een verloren trouwring, een suède vest met gebreide mouwen, een portefeuille met geld. visakte en andere waardevolle papieren. BEDANKT De plaatselijke predikant van de Ned.Herv.Gemeente, ds. J.Catsburg, heeft bedankt voor het beroep uit Katwijk aan Zee. Veiling vergadert Morgenavond houdt de veilingvereniging een spoedeisende algemene ledenvergadering. Belangrijkste agendapunt is de aankoop van een uienafstaartmachine, daar het handwerk te veel arbeidstijd vraagt. Bietencampagne Het is vanaf vorige week weer een hele drukte op de kleine kaai met lossen en laden van suikerbieten. Voor de om wonenden brengt het vaak ongerief mee. vooral bij slecht weer, maar daar hebben we gelukkig niet over te klagen. Het is echter bijna voor honderd procent zeker dat het de laatste keer is dat de suikerbieten op de haven worden opgeslagen. Vanaf volgend jaar zullen de bieten meteen van het land of het erf naar de suikerfabrieken vervoerd worden, wat voor de kleine telers weer diverse moeilijkheden zal opleveren. De eerste peën werden nu aangevoerd door mevrouw Van Gorsel. JAARVERGADERING Veilig verkeer De afdeling van Veilig Verkeer Nederland houdt donderdagavond 23 september om 8 uur haar algemene ledenvergadering in de foyer van Haestinge. In deze vergadering zal o.a. het werkplan worden besproken voor het komende winterseizoen. Tevens zal er een film worden vertoond. BRAND MET DE LAGE WATER STAND. Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur werd door de familie Priem een de Tweede Dijk de brandweer gealameerd. Een hoeveelheid geperst stro was in brand geraakt en de tass stond enkele meters van de schuur en de aangrenzende woning. De brandweer was snel present, maar er ontstond toch wat vertraging in de blussingswerkzaamheden vanwege de lage waterstand. Nu moest het water vanaf de brandkraan in de provinciale weg worden aangevoerd. Tot laat in de avond is de brandweer met nablussen bezig geweest. Aan de gebouwen trad, ook al vanwege het windstille weer. vrijwel geen schade op. De Zwaluw. Wedvlucht St. Quentin 19-9-1971. In concours 43 duiven Los om 8 uur. Aaankomst le duif 11.05.44 met 1067 m per minuut. Laatste duif 11.42.36 met 890 m per minuut. De uitslag: A.J. Zwageniaker 1.3.4.5. R. v. 't Hof 2.10.11.13.14. Adr. Bijl 7.8.9. P. van Beveren 1. 2. D. de Wilde le over duif.. Donderdag inmanden voor Bourges. Zaterdag inmanden voor Maastricht. POLS GEBROKEN. Mej. J.Noom kwam ten val en brak een pols. DE REISDUIF. Wedvlucht Quievrain met 82 duiven, los 8.10 met z.w. wind, afst. 133 km 1ste prijs 9.47.05 1371.27 m„ laatste 10.07.03 1137,35 m. P. Pot appel Stav. 1. 2. 5. 6. 15. 24. 28.. A.Rieajjk Stav. 3. 7. 10. 19. 26. Iz. Moerland Stav.8. 14. 23. A.Moerland Scherp. 9. 20. K.Lisseveld Pvl. 13. H.Smits Stav. 25 GESLAAGD. De heer L.M. de Wit is in Den Haae geslaagd voor het diploma scheeps werktuigkundige ENKEL GEBROKEN Bij werkzaamheden in Rotterdam heeft de heer S.W. Quist zijn enkel gebroken. Hij stapte van het trotoir, toen zijn voet in het zand bleef vastzitten. Door de verkeerde draai die hij toen moest maken brak zijn enkel. Per ziekenauto werd hij naar huis vervoerd, maar daar aangekomen moest hij eerst naar het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom voor het aanleggen van een gipsverband. GEZWORENE De heer A. Verwijs is bij Koninklijk besluit benoemd tot bestuurslid van het interprovinciaal waterschap De Prins Hendrikpolder. WEDVLUCHT. Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V.De Reisduif te St.Philipsland vanaf Quenvrain. In concours waren 53 duiven. Ze werden met zuidwestenwind gelost om 8.10 uur. De snelheid van de eerste duif was 1324m/m-Aankomst 9.55.50. De snelheid van de laatste duif was 1047.97 m/m. Aank. 10.21.59. J.Zuidweg 1.7.8.16 en 17. J.C.Verwijs 2.3.5.13. en 16. L.Vermeij Zn. 4.10. en 15. J. v. Oeveren 6.. A.Hooglander 9 en 14. M.Fonteijne 11 en 12. «IHO. 'jOO/2 Kortemeestraat 9-13 RERGEN OPZOOM Advertentie IM do vr 8 uur zat 6.45 en 9 uur LORNA, TE VEEL VOOR EF.N MAN 18 jaar. zo 4.00. 6.45, en 9 uur. ma di 8 uur. THE BATTLE FOR THE BRIDGE 14 jaar zo 2.00 uur WAGENRENNERS IN DE ARENA. zondag 26 september THOLEN NED. HERV. GEMEENTE 10 uur ds. J.Catsburg (bed. Heilig Avondmaal). 630 uur ds. J.Catsburg (Dankzegging H.A.) GEREF. KERK. 10 en 5 uur ds. S. Wouters: Dordrecht GEREF. GEMEENTE. 10 en 6.30 uur ds. Hegeman. 2.30uur leesdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst. HERV. VER. KERKELIJK LEVEN 10 uur ds. J.H.Boerlijst: Ridderkerk. R.K. KERK zaterdag 25 september 19.00 uur Avondmis. zondag 26 september 8 en 10 uur H.Mis. OUD-VOSSEMEER NED. HERV. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds. G.J.Voortman. GEREF. KERK 10 en 3 uur dhr. van Baarn: 's- Gravenhage. CHR.GEREF. KERK. 10 en 6.30 uur leesdienst. 2.30 uur ds. D.Slagboom: Dordrecht GEREF. GEMEENTE IN NED. 10 en 6.30 leesdienst. R.K. KERK ZATERDAG 25 september 19.00 uur Avondmis zondag 26 september 7.30 en 9.30 uur H.Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. GEMEENTE 10 en 6 uur ds. D.J.van Dijk:- Woudenberg. (6 uur Bed. H.D.). GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur ds. A.Bregman uit Rijssen. STAVENISSE NED. HERV. GEMEENTE 10 uur ds. D.Heikoop: Herwijnen (bed. H.A.) 6 uur ds. D.Heikoop (nabetr. H.A.) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen 2 uur leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. GEMEENTE 9.30 uur leesdienst. 2.30 uur ds. J.Catsburg (bed.H.D.) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en -6 uur leesdienst. OUD GEREF. KERK 9.30,, 2 en 6 uur leesdienst. NED. HERV. BUITENGEW.WIJKGEMEENTE IN WORDING REHOBOTHKERK 10 en 7 uur ds. K.M.Vogel R.K. KERK zaterdag 25 september 19.00 uur Avondmis in kantine gebr.van Lam meren. SCHERPENISSE NED. HERV. GEMEENTE 9.30 uur kand. G.K.KorporaahGorkum 2.30 uur ds. M.v.d.Linden GEREF. GEMEENTE 9.30 (HA) en 6.30 uur ds. C.Hegeman uit Tholen 2uur leesdienst. POORTVLIET NED. HERV. GEMEENTE 10 uur eervv. heer J.J.W. Mouthaan: Bleskensgraaf. 6 uur eerw. heer J.J.W. Mouthaan. GEREF. KERK 10 en 2.30 uur: ds. L. Eringa (bed. H.A.) GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur ds F. Harinck: Den Haag. SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. GEMEENTE 9.30 en 2.30 uur ds. L. van der Peut: Renswouden. GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst woensdag 29 september 7.30 uur ds. W.Hage, Krabbendijke OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. L.Gebraad ANNA-JACOBAPOLDER GEREF. KERK. 10.45 en 3.30 uur ds. M.Schenkeveld: Doorn. THOLEN CHR. GEREF. KERK zondag 26 september 10 en 6.30 ds. D.Slagboom uit Dordrecht NED. PROT. BOND ondag 26 september 10.30 uur ds. J.A. v.d. Meiden; Dordrecht. De reeds opgegeven predikbeurten voor de Chr. Geref. Kerk komt te vervallen. -WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint- Maartensdijk: Dr. v.d.Eist, Stavanisse tel. 01663 400. I holen, Poortvliet, Oud -Vossemeer: Dr. Bos, Tholen tel. 01660 - 542. Sint-Philipsland, Nieuw-Vossemeer: Dr. Menger. Sint-Philipsland tel. 01677 - 500 WEEKENDREGELING WIJK VERPLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse: Zr. Rietdijk, Sint- Annaland tel. 01665 - 431, Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer: Zr. Ger- som, Tholen tel. 01660 - 620 HULPCENTRUM GOES Noord- en midden Zeeland tel. 01100 - 4444 HOOGWATERSTANDEN zondag 7.20 - 19.35: maandag 8.00 - 20.20: dinsdag 8.52 - 21.25: woensdag 10.12 - 22.52:donderdag: 11.45 vrijdag 00.24 - 13.08: zaterdag 1.40 - 14.10 Eerste kwartier 27 september. do vr 8 uur. zat 6.45 en 9 uur, zo 4.30, 6.45 en 9 uur. ma di wo 8 uur. Soldier blue 18 jaar zo 2.30 uur Koningin Zenobia, de ontembare 14 jaar.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 2