Gebruiksvoorwaarden dorpshuizen en kampeerverordening teruggenomen Mevr. Renes forceert geen rondvraag DEZE WEEK B. en W. Tholen op aandringen van gemeenteraad vieren hun Olympia Tholen en Spido Oud-Vossemeer jubileum met topturners in Haestinge De vlag in top voor uitbreiding Ten Anker Bevolkmgsadmin is tratie Garages Tekening onjuist. Financiën Ambulance Rondvraag Boekingsfoutjes. Nieuwe zaal Vragen aan g.s. over provinciale bibliotheek Zeeuws kampioen Drie fasen Het enige nièuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint-Annaland - Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag Abonnementsprijs 6.00 per halfjaar, per post 7,00 - Losse nummers 30 cent - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag - Advertentieprijs 0,17 per mm BTW - Spierinkjes t/m 20 woorden 3,- BTW - Hoofdredacteur-uitgever CI Heijboec B en W van Tholen hebben dinsdagavond hun voorstellen voor de vaststelling van de voorwaarden inzake het gebruik van gemeentelijke dorpshuizen en een kam peerverordening op aandringen van de raad teruggenomen. Op voorstel van ir. M.A. Geuze (CHU) zullen ze eerst besproken worden door de vaste commissie van advies en bijstand inzake het ontwerpen van strafverordeningen. Strikt genomen zijn de gebruiksvoorwaarden voor de dorpshuizen geen strafverordening, maar burgemeester J.E. van Boeijen wilde niet zo formeel zijn. Hij toonde zich met zijn wethouders bereid de beide voorstellen eerst in de commissie te laten bespreken. Allen waren het wel met mevr. M.J. Renes-van Geer (VVD) eens dat de voorgestelde benzinepompverordening zonder meer dindsdagavond kon worden vastgesteld. Dat gebeurde dan ook. De instelling van de vaste commissie van advies en bijstand inzake het ontwerpen van strafverordeningen ontmoette ook geen bezwaren. De heren J.I. Hollebrands (SGP), P. van Schetsen (P.v.d.A) en ir. M.A. Geuze (CHU) alsmede mevr. M.J. Renes-van Geer werden als leden gekozen. Ir. Geuze nam grif aan dat de kam peerverordening en de gebruiksvoor waarden voor de dorpshuizen wel goed zullen zijn (landelijke voorbeelden), maar met namen de kam peerverordening achtte hij zo'n moeilijke stof dat het voor de com missieleden mogelijk zou moeten zijn zich daar eerst eens over te buigen. Vanwege het einde van het vakan tieseizoen zag de heer Geuze ook geen bezwaar in de vertraging die de vast stelling van de kampeerverordening door zijn voorstel zou oplopen. Mevr. Renes was het daar ook wel mee eens, maar deelde toch nog een paar speldeprikken uit aan de confessionele vier (2 x CHU. ARP, KVP): .De heer Geuze knikt. Moeten we nu voetstoots aannemen dat de anderen ermee in stemmen?', vroeg het VVD-raadslid aan de burgemeester. .Stelt u het maar eens op de proef liet ir.Geuze lachend weten. SGP-fractieleider L.J. Koopman had geen bezwaren om de twee desbetref fende voorstellen eerst in de commissie te bespreken als de commissie leden (die toen nog gekozen moesten worden) geen bezwaar zouden hebben. ,Is de heer Geuze wel lid van de commissie?', stelde de heer Koopman naar aanleiding van het voorstel van het CHU-raadslid de twee voorstellen aan te houden. ,Dat geeft niks, het is er toch één van de vier' antwoordde mevr. Renes weer rap. Die eiie bleek later toch ir Geuze te zijn, want mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven stelde namens de con fessionele vier de Poortvlietse CHU-er kandidaat. Bij de vaststelling van de benzinepompverordening constateerde de burgemeester dat ir. Geuze in stemmend knikte, maar toen nam mevr. Renes voetstoots aan: ,,Dat zijn er al vier dan." Ten aanzien van de mechanisatie van de bevolkingsadministratie kon de gemeenteraad helemaal met het voorstel van b en w meegaan. Voor 14.083,85 komen naam, adres, geboortedatum en dergelijke van elke Tholenaar op een metalen plaatje. Voor dat bedrag krijgt men ook een goede tweede hands ponsmachine en een handdrukapparaat voor loketwerkzaamheden. Dat kost overigens maar 355,00 en niet 3550,00, zoals wij vorige week per abuis vermeldden. Voor uitvoeringskosten komen er jaarlijks nog/ 2640guldensbij. Raadslid M.A.J. v.d.Linde (P. v.d.A.) vroeg of dit systeem van Vermande Zonen N.V. te IJmuiden wel voldoet aan de eisen van minister Geertsema (binnenlandse zaken) die onlangs de vergunning N. Samson N.V. te Alphen a/d Rijn heeft ingetrokken om bevolkingsgegevens van gemeenten te mogen verwerken. De burgemeester antwoordde dat bij het systeem van Vermande de gegevens inderdaad niet in handen van derden komen. Alle bevolkingskaarten blijven op dé secretarie. Ook de metalen plaatjes die gemaakt worden. De ver- werkingsapparatuur is in een vracht wagen opgesteld waarmee Vermande een aantal keren per jaar langs komt. Mevr. Renes vroeg zich af of het overgaan tot het voorgestelde ad ministratiesysteem niet enigzins door elkaar loopt met deelname aan het „Centrum voor Automatisering Zuid- Wesl Nederland", waartoe de raad in zijn vorige vergadering besloot. De voorzitter zei dat het Vermande-systeem ten dele een overbrugging is van een periode van 4 5 jaar, omdat het centrum dan pas zal gaan functioneren. De mogelijkheid zit er evenwel in dat de gemeente de plaatjes van Vermande dan toch aanhoudt omdat bepaalde programma's wel eens niet op de computer zouden kunnen. Raadslid Koopman vroeg nog naar een nieuwe ponsmachine, maar b en w hadden geen aanleiding gezien om zo'n nieuwe machine te kopen omdat het goede tweede hands a, paraat financieel veel aantrekkelijker wa.v; Bij alle formele punten was er dins dagavond ook een voorstel dat specifiek betrekking had op één van de zeven kernen, dat druk besproken werd. Dat betrof de verkoop van 69 vierkante meter grond kf 21,00 in de Anna van Bourgondiëstraat te Sint-Annaland. De Stichting Bouwbureau Overheids- spersoneel uit Den Haag, die daar 15 patio-bungalows heeft gebouwd, wil op de grond vier garages bouwen. Ir. Geuze vroeg of er overal 21.00 per m2 voor garagégrond wo'rdt betaald, maar de liberale wethouder A.J. Scherpenisse (openbare werken) liet weten dat deze prijs volgens 't bestem mingsplan vastgesteld is. Het P.v.d.A.- raadslid P. van Schetsen vond die prijs veel te laag, maar wees vooral op de bijzonder ongelukkige plaats waar de garages volgens de tekening zouden moeten komen. Precies op de kruising Anna van Bourgondiëstraat/Lageweg zou dat een zeer onoverzichtelijke verkeerssituatie met zich meebrengen. ,AIs er een huis had gestaan, zou de gemeente geld gevoteerd hebben om dat af te breken en nu die garages daar', aldus de heer Van Schetsen. Ter plaatse had hij evenwel gezien dat de fundering al gegraven was en daaruit bleek dat de garages op een andere (voor het verkeer minder ongunstige) plaats komen dan op de tekening aangegeven was. Wethouder Scherpenisse zei dat er volgens het bestemmingsplan eerst een groenstrook geprojecteerd was. Later is de bestemming gewijzigd in garages. ,De raad van Sint-Annaland waarvan u deel uitmaakte, heeft dat goedgekeurd', merkte de VVD-wethouder nog op. ,We hebben niets meer met de oude raad van Sint-Annaland te maken', vond de heer Van Schetsen. Na nog wat heen en weer gepraat en niet-officiële schorsingen van de vergadering waarin ambtenaren geraadpleegd werden, gaf wethouder Scherpenisse toe dat de garagégrond inderdaad niet volgens de tekening verkocht werd. De Stichting BOP verzocht namelijk nadat de tekening al gemaakt was, wat meer naar achter te mogen bouwen daar de garages anders precies op een sloot zouden komen. Dat zou extra heikosten met zich meebrengen. Nu de garages niet meer aan de weg komen, zou de gemeente de toegangspaden bestraten. ,Dat levert nog winst op voor de gemeente omdat in de exploitatie-opzet op de totale garage- grond een groenstrook voorzien was', aldus wethouder Scherpenisse. Hij wees er verder op dat het hier om een oud bestemmingsplan ging waarvan de exploitatie rond was. In de nieuwe bestemmingsplannen wordt de garagégrond per kavel verkocht en dan moet 800 gulden op tafel gelegd worden. Met de prijs had de raad helemaal geen vrede, maar daar was niets meer aan te doen. De/21.00 waren vastgelegd in het bestemmingsplan. De heer Van Schetsen stelde wel voor om de totale oppervlakte te verkopen en niet alleen het deel waarop de garages komen. De raad keurde dat goed. Ir. Geuze voegde er nog aan toe dat de uitrit ten laste van de betrokkenen dient te komen en niet voor rekening van de gemeente, zoals wethouder Scherpenisse gezegd had volgens .een afspraak die al maanden liep'. B. en W. zullen dit besluit van de raad bij de onderhandelingen met de stichting BOP moeten uitvoeren Overigens kregen de voorstellen dins dagavond weinig kritiek. SGP-raadslid A.J. Smits uit Stavenisse was afwezig. Na enkele opmerkingen over de notulen van de vorige raadsvergadering door de heren Koopman, Geuze en J.D. de Korte, kwamen er dankwoorden van de beide wethouders C.J. Moerland en C. Boender voor het medeleven tijdens hun ziekte en van de heer Van der Linde wegens de felicitatie voor zijn verloving. Ir. Geuze toonde zich dankbaar voor het vlot opruimen van de struiken op de Poortvlietsedijk. De instructies voor de secretaris en de comptabele werden goedgekeurd. Aan de verordening met betrekking tot de organisatie van de financiële ad ministratie wérd op voorstel van ir. Geuze wel iets toegevoegd aan artikel 12 De inning van de inkomsten en de ontvangsten en het doen van betalingen geschieden door vanwege b en w aangewezen banken/of giro-instellingen via daartoe aangehouden rekeningcourant-overeenkomsten. De heer Geuze vond het aanwijzen van de banken dermate belangrijk dat hij .gehoord de raad' wilde invoegen, zodat b en w dat niet alleen mogen doen. Waarborgen Volgens de instructie van de comptabele (de vroegere ontvanger) mag deze functionaris betalingen tot 10.000,00 alleen doen. Boven dat bedrag hebben post- of bankgiro's mede de hand tekening van de burgemeester of de plaatsvervangend wethouder nodig. Ir. Geuze wilde aan dit artikel de bepaling toevoegen dat grote bedragen niet in kleine bedragen gesplitst mogen worden waardoor de comptabele bij bedragen boven de 10.000,00 niet onder de handtekening van de burgemeester uit zou kunnen komen. Dit, volgens de heer Geuze, ter bescherming van b en w, maar de burgemeester achtte voldoende waarborgen aanwezig. Voordat een betalingsopdracht uitgeschreven kan worden moet de comptabele namelijk een mandaat hebben die door b en w ondertekend moet zijn. Dan is er nog het Verificatie~bureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten voor regelmatige controle en de fraudeverzekering, die de raad din sdagavond aanging met de Frauderisico Onderlinge van Gemeenten te Den Haag voor een bedrag van hon derdduizend gulden. De heer Geuze was niet overtuigd omdat hij die waarborgen uit de tekst van de verordening niet zo direct kon halen, maar hij boog het moede hoofd omdat b en w overtuigd waren. Niemand van de raadsleden had bezwaren tegen de subsidie van 55 cent per inwoner voor de aankoop van een ambulance door de afdeling Tholen van het Nederlandse Rode Kruis. Mevr. Renes had de stallingskosten op de begroting gemist, maar na een in formatie op de publieke tribune bleek dat de Rode Kruisleden zelf de garage bouwen. Mevr. Deurloo vroeg wat er met de oude ziekenauto gaat gebeuren, maar daarop moest de burgemeester het antwoord schuldig blijven. De raad ging verder akkoord met de delegatie van de bevoegdheid aan b en w om onderwijzers aan lagere scholen en leidsters aan openbare kleuterscholen te benoemen. Mevr. Deurloo wilde hierbij wel de schoolraad inschakelen, maar die is voor de nieuwe gemeente Tholen nog niet gevormd. Dit wordt wel overwogen. De burgemeester dacht aan 21 leden. De schoolhoofden worden volgens de heer Van Boeijen wel nauw bij de benoeming van hun personeel betrokken. Ir. Geuze gaf nog in overweging om de bestaande organen, zoals de schoolraad in het stadje Tholen en oudercommissie elders, bij de benoemingsprocedure te betrekken. Het SGP-raadslid J.I. Hollebrands was principieel niet zo heel erg voor delegatie van dit soort zaken en volgens hem zouden de oudercommissies en dergelijke ook niet zo gelukkig mee zijn. .Waarom heeft net college deze zaak begeerd van de raad? Om snel besluiten te kunnen nemen?',, aldus de heer Hollenbrands. Dat was inderdaad één van de redenen, liet de burgemeester weten. Er was ook het feit dat b en w voor de benoeming van onderwijs krachten aan openbare scholen voor voortgezet onderwijs wel het direct bevoegde gezag zijn. Mevr. Renes probeerde aan het slot van de vergadering volgens de burgemeester langs een achterdeur weer binnen te komen, toen zij een paar korte op merkingen wilde plaatsen. Voordat zij haar zin begon had de voorzitter al gezegd dat het geen mondelinge rond vraag mocht worden. Dat werd het in feite wel. Mr- Renes zei dat (volgens de herindelingswet). oude verordeningen blijven bestaan totdat de gemeenteraad nieuwe heeft vastgesteld. Voor de raadsvergadering geldt het reglement van orde van het stadje Tholen. Daar was het gebruikelijk dat er aan het eind van de raadsvergadering een mon delinge rondvraag was. Daar werd destijds veel gebruik van gemaakt, waardoor er soms een raadsvergadering achter de normale agenda gekoppeld werd. Mevr. Renes wilde alleen maar een paar korte vragen stellen. De burgemeester toonde zich hiervan een sterk tegenstander. Hij zei dit eerder al aangekondigd te hebben, maar de beslissing liet hij graag aan de raad over. Behalve haar partijgenoot A.M. van Engelen kreeg mevr. Renes echter geen steun. Vooral ook omdat de voorzitter meedeelde dat het ontwerp van een nieuw reglement van orde deze week in de b en w - vergadering behandeld zal worden. De raad zal het voorstel ddn in zijn vergadering van dinsdag 12 oktober a.s. behandelen. Ir. Geuze zei zich overigens de moeilijkheden van mevr. Renes wel te kunnen indenken. Volgens hem zit elke raadslid wel eens met het probleem tijdens de vergadering vragen kwijt te Twee gymnastiekverenigingen vieren morgenavond in Haestinge te Sint- Maartensdijk hun jubileum Olympia uit Tholen haar zeventigjarig bestaan en Spido uit Ojid-Vossemeer haar 25-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit sportieve feest geven topturners en turnsters van PSV Eindhoven om half acht een demonstratie. Daarna is er een receptie en dansmuziek. De gymnastiekvereniging Spido is op 16 november 1946 in Oud-Vossemeer opgericht door mevr. A. JekeKvoor- zitster), mej. E. de Wilde (secretaresse- penningmeesteresse) en de heren P.W.A. Mees en Adr. van Poortvliet. Men wilde een neutrale vereniging opbouwen. Daar de meeste gezinnen echter vlak na de oorlog een slechte tijd mee maakten, leek het er veel op dat de arbeiders klasse niet in Spido ver tegenwoordigd zou worden. Dat was niet de bedoeling van het bestuur, zodat men bij het gemeentebestuur voor subsidie aanklopte. Daardoor zou het mogelijk moeten worden om de con tributie op een zodanig peil te brengen dat de gymnastiek voor iedereen betaalbaar was. De veertig leden die er bij de oprichting waren, kregen spoedig na die gemeentelijke steun versterking. Men turnde destijds in het gym nastieklokaal dat aan de o.l.s. in de Molenstraat was aangebouwd. De drie lagere scholen maakten er ook gebruik van. raken. Volgens het CHU-raadslid moet het mogelijk zijn over het antwoord op een schtiftelijke vraag te discussiëren of met toestemming van de raad een bepaald punt aan te snijden. De burgemeester tekende deze opmerking aan als suggesties voor het ontwerp van een nieuwe reglement van orde, waarna hij snel de hamer liet vallen. Mevr. Renes. die voor de sluiting nog had gezegd dat schriftelijke vragen veel extra werk zouden betekenen als zij geen toestemming voor de korte op merkingen kreeg, hield na de openbare raadsvergadering zelf een rondvraag. Zij wilde alleen zeggen dat er in de inventarisatie van de bibliotheken bij de Nulsbibliotheek Tholen een fout geslopen was. Het aantal uitgeleende boeken moest 6513 zijn i.p.v. 6313, terwijl de openingstijden juist 's winters van 14.30 TOT 17.00 u. en van 18.30 tot 20.00 uur zijn en 's zomers om de Enkele jaren na de oprichting overleed mevr. Jekel, waarna de heer Mees voorzitter werd. Als KVP-raadslid bracht hij de belangen van Spido in de gemeenteraad naar voren, wat in 1956 leidde tot plannen voorde bouw van een veertien dagen, telkens op donderdag. Dc heer Hollebrands had toen ook nog wel wat, eveneens in de in ventarisatielijst van de bibliotheken. De bibliotheek Jacob Revius te Poortvliet is namelijk op donderdag niet open van 19.30 - 20.00 uur, maar al vanaf 18.30 uur. Verder zijn er 420 oorlogsromans i.p.v. 139 en 139 detectives i.p.v. 1420, terwijl het aantal gezinnen dat .klant' is bij Jacob Revius 90 i.p.v. 70 is. De heer Hollebrands zei dat de gegevens telefonisch bij de betrokken bibliotheek opgevraagd waren, waarbij de bibliothecaresse (zijn dochter) direct uit het blote hoofd moest antwoorden. Het was het SGP-raadslid ook opgevallen dat bij de ene bibliotheek het aantal gezinnen en bij de andere het aantal lezers zijn vermeld. En dat was dan de niet-officiële rondvraag van de gemeenteraad van Tholen. dins-' dagavond in 't gemeentehuis aan de Hoogstraat. nieuw gymnastieklokaal. De on derwijsinspectie had de oude zaal in de Molenstraat afgekeurd, waardoor men eind 1957 het nieuwe gebouw in de Bou Kooijmanstraat al in gebruik kon nemen. Een sombere periode maakte Spido mee van 1952 - 1957 toen niet Tien Thoolse bibliotheken schieten tekort Accelerando 90 jaar Olympia 70 jaar Spido 25 jaar Droevige laatste seconden voor streekclubs Een vliegende WHS-topper Ten Anker vlagde ook Thoolse raad werkt graag met commissies Mevr. Renes moet het nog zonder rondvraag doen. En voor Prinsjesdag: Zuinigheid, die wordt betracht als de bodem van de geldkist zichtbaar wordt, komt te laat. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Drs. W.L.A. Lockefeer (KVP) uit Hulst, lid van de provinciale staten van Zeeland, heeft aan gedeputeerde staten schriftelijke vragen gesteld over de provinciale bibliotheek. 1. De titel van de onlangs verschenen uitgave .Jaarverslagen 1970 Zeeuwse Bibliotheken' suggereert dat het hier gaat om een overzicht van alle zeeuwse bibliotheken. Is dat inderdaad het geval en zo neen van welke zeeuwse bibliotheken is in de voornoemde publikatie geen overzicht opgenomen en waarom niet? 2. Indien de eerste vraag bevestigend wordt beantwoord, wat is dan de waarde van een overzicht als het onderhavige, onder wiens verantwoordelijkheid en voor wiens rekening is de publikatie tot stand gekomen? 3. Staat de provinciale bibliotheek niet in een concurrerende positie ten op zichte van de plaatselijke openbare bibliotheken op Walcheren en in het bijzonder die te Middelburg en Vlissingen? 4. Is het uit een oogpunt van een zo doelmatig mogelijke besteding van algemene middelen wel juist, dat de provinciale bibliotheek zich voor wat betreft boekenaanschaf en dienst verlening voor een deel richt op het werkterrein der plaatselijke openbare bibliotheken vooral met betrekking tot de lectuurvoorziening van de in de nabijheid wonende leerlingen aan het voortgezet onderwijs? Zo ja, is het dan terwille van een juiste besteding der algemene middelen niet gewenst dat zij zich beperkt tot de strikt wetenschappelijke taak, aannemende, dat het personeel daartoe in voldoende mate is opgeleid? genoeg bestuursleden beschikbaar waren, zodat voorzitter Mees de vereniging alleen drijvend moest houden. Na die tijd kwam al spoedig versterking van ..buitenaf' in de persoon van hoofdonderwijzer N. v.d. Houten van o.l.s. In 1965 werd de heer J.P. Smulders bereid gevonden het voorzitterschap op zich te nemen, terwijl de heer Mees ere-voorzitter werd. Niet onvermeld mogen ook blijven de dames S. van Dijke, J. Hage, T. Schippers en Nelly van Daalen en de heer E. van Dijk die in verschillende perioden veel bestuurswerk verzet hebben. Het huidige bestuur bestaat uit voor zitter J. Smulders, secretaresse mevr. Smulders - Doelman, pen ningmeester N.v.d. Houten en bestuursleden mevr. T. Rijnberg- Plandsoen en de heer W. Aarnoudse. De training van de 164 leden berust bij de heer en mevr. Smulders, mevr. Rijnberg en mej. C. van Dijke. Als hoogtepunt in de Spido- geschiedenis geldt het Zeeuwse kam pioenschap dat een Vossemeerse jeugd ploeg in 1964 te Goes wist te behalen. Het wedstrijdresultaat is voor Spido echter niet alleen zaligmakend, daar men de gezonde sportbeoefening steeds op de eerste plaats wil houden. Voor de leden zal men in november in eigen kring nog op het zilveren jubil eum terugkomen. Morgenavond zal het bezoek van PSV ongetwijfeld een ton wo'"den. In maart 1966 opende burgemeester J.E. van Boeijen een moderne gymnastiekzaal aan de Zoekweg te Tholen. Dat was niet alleen voor Olympia van belang, maar ook voor de volleybalvereniging T VC en de zes scholen voor lager en voorgezet onderwijs in het stadje. De heer D.C. Bouwense uit Koudekerke, oud-burgemeester van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse maar nu in zijn functie van lid van het gedelegeerd bestuur van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, hees dinsdagmiddag hoog boven het stadje Tholen de vlag in top. Het was de feestelijke aanwijzing dat het hoogste punt was bereikt van de uitbreiding van het bejaardentehuis Ten Anker. De heer en mevrouw Bouwense, medewerkers van de stichting, directrice zr. Engelvaart en enkele personeelsleden van Ten Anker alsmede het talrijke personeel van N.V. Aannemingsbedrijf Adr. de Kok Zn. uit Bergen op Zoom hadden er de grote klim naar het dak voor gemaakt. Vanaf dat punt kreeg men een mooi uitzicht over het stad je Tholen met de twee bruggen over de Eendracht. Het nieuwe gebouw, dat 52 éénpersoons en 4 tweepersoons kamers omvat, moet februari volgend jaar klaar zijn. Elke bejaarde krijgt een woon/slaapkamer, een keukentje met aanrecht en koelkast, een douceAvc/wastafel, kasten en een bergingshokje aan de overkant van de gang. Naast elke deur is er in de gang ook nog een boodschappenplank. Deze eerste fase van de uitbreiding van Ten Anker waar 6% zelfstandige bejaarden kunnen wonen, kost 1.4 miljoen gulden. Na het gereed komen van dit deel. wil de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland direct beginnen met de tweede fase: het bouwen van een dienstencentrum voor de gehele gemeenschap van het eiland Tholen. Jiervoor wordt de bestaande landbouw van Ten Anker (dc rechter vleugel) afgebroken. De derde fase omvat verbouwing van het bestaande bejaardentehuis tot verzorgingstehuis met een royale ziekenboeg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 1