Plaatselijk nieuws m De nieuwe Pfaff voor de jaren 1970 tot 2000! THOLEN OUD-VOSSEMEER SINT-ANNALAND PREDIKBEURTEN 2 9 september 1971 COLLECTE JAAR VERGADERING K.O.T. Pfaff naaimachinetiuis W. RIKKEN N.V. vervolg pagina 5 EENDRACHTBODE Op het groepsbureau der Rijkspolitie te Tholen, Hofpleis 4, zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent: Gevonden voorwerpen: een knipmes, een paar bruine kin dersandalen, een bankbiljet van 10 gulden, een zwarte dameshandschoen, een sleutelring met 2 sleutels, een speelgoedbeestje, een zwart hondje met band. een vogeltje, een blauwe kin derfiets. een halsketting goudkleurig, een zilveren armband met 6 bedeltjes, een huissleutel, een blauw- zilverkleurige step met rem. een fietsslotsleutel, een paar damessandalen maat 38 met koperen ringen, een blauw windjack, een etui met 2 sleutels, een groene kinderportemonnee inhoud 3.34 een plastic tas inhoud een zwempak blauw en een rood-wit gestreepte handdoek. Verloren voorwerpen een bankbiljet van 10 gulden, een portefeuille inhoud een bloedgroepkaart en foto's, een con tactsleutel Ford 17 M, een donker blauwe lakjas, een contactsleutel tractor, een damesportemonnee donkerbruin met zilveren knip inhoud ƒ45,00 50.00, een duimstok, een stel autopapieren t.n.v. J. Hoen dervanger, een gouden zegelring AO ingegraveerd, een groen windjack met witte voering, een bruine jongen sportemonnee, inh. 1.00, een bacosleutel (groot), een blauwe meisjesfiets, een huissleutel met zwarte label, een heren polshorloge met datumaanwijzer in zakje. PROCURATIEHOUDSTER AMRO BANK NAM AFSCHEID. De enige Nederlandse bank- beheerster. mevrouw J.P. Littooy' gaat op 1 november a.s. officieel haar dienstverband met de Amsterdam- Rotterdam Bank n.v. beëd'gen. Aangezien haar tevoren nog vakantie te wachten staat, was er vrijdagmiddag 3 september in hotel Zeeland een door de bank aangeboden afscheidsreceptie. Zon'n 150 goede bekenden maakten van de gelegenheid gebruik om mevrouw Littooy, die hun zoveel beter bekend was als de jarenlange hulpvaardige vriendelijke juffrouw Jansen van de bank. nog eens de hand te drukken. Dat ging vergezeld van menig cadeau, terwijl de café zaal van Hotel Zeeland al ruim versierd was met talrijke bloemstukken. Op 17 jarige leeftijd was nu mevrouw Littooy en toen nog mej. Jansen als eerste bediende haar bank loopbaan begonnen in het perceel hoek Brugstraat-Kaaij, waar de bank van Van der Stel senior- zo was ze bekend in Tholen - zetelde en ook nu nog bestaat. Mejuffrouw Jansen kwam echter op 6 november 1950 onder de leiding van directeur M.J. van der Stel, die met zijn echtgenote ook vrijdag op de receptie aanwezig was. In 1955 vertrok de heer van der Stel naar Schoonhoven. In de beginperiode van mevrouw Littooy was er een vijf "man,, sterke personeelsbezetting, Nu kan men het dank zij een sterk doorgevoerde mechanisatie met 3 man af. Men ressorteerde onder Bergen op Zoom en voor de fusie was het de Rotterdamse Bank. Van jongste bediende klom mej. Jansen in 1963 op tot procuratiehoudster en kreeg daarmee als enige vrouwelijke bankemployé de leiding over een eigen kantoor. Na een 21 jarige periode kent zij de bank en klanten dan ook bij wijze van spreken van haver tot gort. "Een goede receptie komt haar beslist toe vanwege haar grote hulpvaardigheid,,, vond één van de bezoekers vrijdagavond en was daarmee de tolk van de vele anderen die het afscheid bijwoonden. Waardering kwam er ook van de Amro- bank directie. Niet alleen door de aanwezigheid va de districtsdirecteur de heer L. van Putte uit Tilburg en van de directeur Bergen op Zoom de heer A.H.JJ. van Buggenum, maar ook door het aanbieden van het fraaie zogenaamde Oostenrijkse kruikje met het embleem van de Amro bank, een geschenk, dat door het district Tilburg slechts bij hoge uitzondering (nog maar de tweede in den lande) wordt uitgereikt. Daarmee vooral was mevrouw Littooy zeer ingenomen. Even verheugd was ze echter door de aan wezigheid van zovelen hetzij van ver, hetzij uit Tholen en omgeving zelf, ook van vertegenwoordigers der plaatselijke zusterbanken. Een gezellige receptie en voor mevrouw Littooy -Jansen een eervol afscheid na een goed vervulde 21 jarige dienstbetrekking bij de Amro- bank te Tholen. Een beslissing over een opvolger is nog niet genomen. UITSTEKENDE COLLECTE. De ten bate van het Koningin Wilhelminafonds (kankerbestrijding) gehouden collecte heeft het flinke bedrag opgebracht van 1900,-- met dank aan collectrices en alle gevers en geefsters. DAMMEN Damuitslagen junioren 6 - 9 - 1971 R.v.d.Ree - J..Everaets 2-0 M.Janse - A. Lindeberg afg. P. Janse - P. Deurloo) 2-0 K. de Boer - P. Polly afg. G.Quist - L. Cornelisse 0-2 P.Gerritse - P. Overdulve 2-0 Uitslagen onderlinge competitie senioren 1.de Rijke - S. de Korte 0-2 P. v.d. Velde-J. v. Dijk 2-0 K. Droogers - A. Priem afg. A. v.d. Brugge - W. Boogerd 1-1 S. Schot - M. Schot 2-0 D. de Vos - C. v. Splunder 2-0 BILJARTEN. Op vrijdag 20 augustus en vrijdag 3 september is wederom het jaarlijkse biljarttournooi gehouden tussen biljart vereniging De Poedelaars uit Oud- Vossemeer en B.V. De Kroon uit Tholen. De uitslagen waren als volgt: lste wedstrijd in Oud-Vossemeer. A. Geuze-P. Timmermans 1-1 H. Roukema-L. Klippel 0-2 A. Hage-J. Egberts 2-0 Gebraad - A. Heyboer 2 - 0 J. Schot - R. Pipping 2-0 D. v. Zanten - T. Schot 0-2 C. Potter - N. de Ronde 2-0 Totaal 9-5 2e wedstrijd in Tholen P.Timmermans-A. Geuze 0-2 L. Klippel -H. Roukema 0-2 J. Egberts - A. Hage 0-2 A. Heyboer -C. Gebraad 0-2 R. Pipping-J Schot 0-2 T. Schot - D.v. Zanten 2 - 0 N. DE Ronde - C. Potter 0-2 Totaal 2 - 12. De Kroom uit Tholen kwam uit dit tournooi met een puntenaantal van totaal 21-7 als ruime overwinnaar uit de bus. SCHOEISEL. De Nederlandse bond van plat telandsvrouwen houdt woensdag 15 september a.s. haar openingsavond van het seizoen. De dames zullen bijeenkomen in Hotel Zeeland om 8 uur 's avonds, waar ze op de hoogte zullen worden gebracht van de laatste nieuwtjes op het gebied van tassen en schoenen. De firma Jos Kooien, schoenhandel te Bergen op Zoom, zal een show verzorgen waaraan enkele leden hun medewerking zullen geven. Buitengewoon practisch is dat er aandacht zal worden besteed aan het onderhoud van schoeisel. GYMNASTIEK Mevr. Jeroense zal de aangepaste gymnastiek gaan geven. De eerste les is 's avonds om half acht op maandag 20 september in het gymlokaal aan de Zoekweg. De kosten hieraan verbonden bedragen 3.00 per maand. Om aan deze gymnastiek deel te nemen hoeft men niet persé lid te zijn. GESLAAGD. Aan de Ned. Modevakschool te Haarlem slaagden voor costumière mevr. den Engelsman uit Stavenisse en mej. R. Geluk uit Tholen. Zij ontvingen hun opleiding van mevr. Vinjé alhier. Voor lerares coupeuse slaagden aan de Modevakschool Haarlem na afgelegd examen te Utrecht mevr. R. Blaas- Ridderhof, mevr. J. van der Velde-van der Werff, mej. D.van der Doel allen te Tholen en mej. Addie van Poortvliet uit Oud-Vossemeer. EEGEDIMA SCHREEUWT OM TWEEDE BAAN. De vorig jaar opgerichte ten nisvereniging Eegedima organiseert momenteel onderlinge wedstrijden voor het clubkampioenschap. Met nog meer aanmeldingen hiervoor dan het vorig jaar, zit het bestuur bijna met de handen in het haar, wegens gebrek aan accomodatie. De vereniging heeft slechts één baan. Het wachten is op goedkeuring van gs nadat het gemeentebestuur van de Tholen in de laatste vergadering van haar zelf standigheid, haar goedkeuring had gegeven voor de aanleg van een tweede baan. Maar zover is het nog niet. Zodat er nu gegroeid moet worden met Vandaar dat voor deze wedstrijden de baan constant 12 uur achter elkaar bezet is. Vorige week zaterdag werden er 20 wedstrijden gespeeld, en ook de hele week door worden er nog voor- svedstrijden gespeeld. Hiervan blijft een aantal deelnemers over dat a.s. zaterdag meespeelt bij de halve en of hele finale. De prijsuitreiking is zaterdagavond om 8 uur in hotel Zeeland. Banketfabriek de Waal heeft 2 en N.V.Timpa heeft 1 wisselbeker beschikbaar gesteld. Deze gaan naar de winnaars van dames en heren enkel en naar de mixed dubbel. Hiernaast krijgen de nummers 1 ook nog een gewone beker en de nummers 2 en 3 krijgen medailles. Als het weer niet al te ongunstig is zal de eerste wedstrijd zaterdag om half acht beginnen en de laatste om half acht 's avonds eindigen. Mocht het erg slecht weer zijn dan worden de wedstrijden een week uitgesteld. Maar ervan uitgaande dat de weergoden de ten nissers gunstig gestemd zijn kan gesteld worden dat het zaterdag behoorlijk om zal spannen.Ieder kan er een kijkje komen nemen. Er worden 11 gaimes gespeeld, volgens de best of three. Uitslagen wedstrijden vanaf zaterdag. HEREN ENKEL. Venekamp - Mink 7-3. Potter - Blaas 7-0 Fondse-J. Loof 7-5 H. Schouten-J. van Elsacker 7-1 Mink - Blaas 7-3 J.Loof-J.v. Elsacker 7-2 J. Loof -Mink 7-2. J.Loof - van Oudenaarde 7-1 Potter - Fondse 7-5 Venekamp - H.Schouten 7-1 A. Schouten - J.Loof 7-0 HEREN DUBBEL. H. Schouten.. A.Schouten- Fondse.. Potter 7-3 Venekamp..Geurink- Elsacker..v.d.Berge 7-1 J.Loof..Mink-Blaas..van Oudenaarde"-1 MIXED DUBBEL. Mevr. Bout. de heer Fond se...Mej.Engelvaart. de heer Blaas 7-1 Nel Loof. Jan Loof...Venekamp. mej. van Elsacker 74 A.Schouten. Mevr. v. Splunder...de heer v.Oudenaarde, mevr. Overbeeke 7- 0 HR.hr. Mink. mevr. Somers ....Potter. mevr.Hilbron. 7-3 HEREN DUBBEL Fondse Potter...v.Oudenaarde Blaas 7-1 A.Schouten H. Schouten. ..Fondse Potter 7-3 Venekamp V.D. Berg...Geurink v.Elsacker 7-1 DAMES ENKEL Mevr. Hilbron—Mevr. Fondse 7-0 Mevr. van Splunder—Mevr. Bout 7-2 Mevr. Bout—Mevr. Fondse 7-0 Mevr. Hilbron—Mevr. v. Splunder 74 JUNIOREN MEISJES (maandag) Marleen Loof-Oda van Tricht 8-3 CONTACTAVOND N.K.V. DAMES. Woensdagavond is in de zaal van Dhr. Vroegop een contactavond gehouden van de damesafdeling van het N.K.V. In het welkomswoord van de voorzitster mevr. Boogaart-Adams sprak deze haar tevredenheid uit over de goede opkomst der leden, waarna zij de avond in handen gaf van Pater Porre, welke een interessante lezing gaf over de veranderingen en vernieuwingen in de R. K. Kerk, waarbij zijns inziens het feit dat het mensdom thans een veel hoger ontwikkelingspeil heeft dan vroeger hieraan mede debet zijn wat tot gevolg heeft, dat ieder mens persoonlijk zijn verantwoording over geloven of niet geloven moet dragen, terwijl vroeger hierin de kerk een groter stuk verantwoording droeg. Hierna was er gelegenheid tot vragen stellen waarvan veelvuldig gebruik werd gemaakt. Daar men rond sluitingstijd nog niet was uitgevraagd, werd besloten om in het winterseizoen nogmaals zo een avond, welke bij de dames bijzonder in in de smaak was gevallen, te organiseren.. NIEUW MATERIAAL VOOR KLEUTERS. Als de gemeenteraad het dinsdagavond goed vindt, krijgt de Algemene Christelijke Kleuterschool in verband met d e uitbreiding van de school diverse nieuwe materialen. Het gaat om de aanschaffing van leermiddelen voor de kleuterbibliotheek, bouw- en con structiemateriaal, ont wikkelingsmateriaal, speelmateriaal, enz. Aangezien door inwilliging van deze aanvraag de normale eisen, aan het geven van kleuteronderwijs te stellen, niet worden overschreden, stellen b. en w. de gemeenteraad van Tholen voor, de gevraagde medewerking te verlenen. GEEN GOEDKEURING NODIG. De voormalige gemeenteraad besloot op 10 juni het wandschilderij in het gemeentehuis voor de eigen woonkern te behouden door dit aan de Dorps gemeenschap over te dragen. Te zijner tijd zal het dan in het Dorpshuis kunnen worden opgehangen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de gemeente Tholen echter laten weten dat voor overdracht geen goedkeuring nodig is. De voormalige vroede vaderen wilden de overdracht officieel laten vastleggen om zich het wandschilderij niet te laten optglippen, maar dit blijkt nu niet nodig te zijn. De collecte voor de gezinshulp op het eiland Tholen heeft in de St- Willibrordusparochie 317,30 op gebracht. Vrijdagavond is in het clublokaal van Dhr. Vroegop de jaarvergadering gehouden van de biljartvereniging K.O.T. Krijt op Tijd). Voorzitter Henk Hommel toonde zich in zijn openingsrede tevreden over het voorbije verenigingsjaar dat in een sportieve sfeer strijd op het groene laken te zien heeft gegeven, hetgeen volgens de spreker ook wel te merken was aan de grote opkomst der leden. Hierna volgde de bespreking van de nieuwe competitie waarbij besloten werd om ditmaal i.p.v. een halve een hele competitie te spelen op basis van gemiddelden. Tevens zal men dit jaar een bekertoernooi houden om de K.O.T. wisselbeker waarbij men zich van een alvalsysteem zal bedienen. De bespreking over de jaarlijkse feestavond vergde nogal wat tijd, daar door de leden veel suggesties werden gedaan.Besloten werd om deze half januari te houden, waarbij men zich dan in een carnavalstenue zal steken om in dc sfeer van die tijd mee te gaan. Nadat was besloten dat op 10 september a.s. de competitie welke vorig jaar door Sjaak Etienne werd gewonnen, zal beginnen sloot de voorzitter de vergadering waarna men nog enige tijd gezellig bijeen was. DE ZWALUW Concours van Neufoiles van Zaterdag 4 september. Afstand 114 km. Geliolst 12u50 DE ZWALUW Concours van Neufuilles van zaterdag 4september, Astand 114 km. .Gelost 12.50 uur. Aankomst le duif 14.37.06 met 1069 m per minuut. Laatste duif 14u59.10 met 888 m per minuut. De uitslag Jac Vader 1.4.16.17.20.23.28.37.45.47 R.Monck 2. L.M.de Heer 3.10.14.Ant. v. Daalen 5.6.12.18.22.25.34.55.57.60.63.69.75. D. Havermans 7.1113.24.26.29.33.54.56.71.73.74. Pde Wilde8-40. D.Polderman 9.27.-3^.32.35.43.46.49.52.62.66.68. 2e overduif P.v.d. Houten 15.36. J.Potappel 19. A.Rijnberg21.50.65. J.Berkeij 31.64.72.76. M.de Graaf 38. Adr.Voormeulen 39. B.Quist 41.51.P. Vaders 42.58. Joh. Vroegop 44 le overduif. C. Boogaard 48.53.67. 3e overduif M.Moerland 59.70. D.Vaders 61.Heeft wie heeft gewonnen door Jac Vaders a 19,40, le dames prijs/ 12,74 en extra hoofdprijs 13.90 2e damesprijs gewonnen door R.Mosch a 6,36. Vrijdagavond inmanden voor Arras met beker van vereniging voor le prijs Vil. cognac voor 5e prijs van 't Rijnberg 1 fles cognac voor 9e prijs van W. de Leeuw 2 planten, voor 15e en 20e prijs van David Polderman en P. Vaders voor 25e prijs Vil cognac van Ant v. Daalen voor 37e prijs 25 kg. aardappelen van M. Moerland. BEJAARDEN NAAR AMILTO. Op Maandag 14 september zullen de ouden van dagen van Oud Vossemeer een bezoek brengen aan de Amilto tentoonstelling in Etten.Het vertrek is om 1 uur vanaf garage van de Klundert en de organisatie berust bij de dames van'het WH. EEN GOEDE COLLECTE. Voor' het Koningin Wilhelminafonds werd 1162,60 gecollecteerd tegenover vorig jaar 1030,75 Leden van de Plattelandsvrouwenbond hebben zich met de rondgang belast. GEWOND DOOR LAADSCHOP. Vorige week donderdagmiddag is de 21 jarige J. Jeroense, thans wonende te Bergen op Zoom gewond in het ziekenhuis Lievensberg opgenomen, nadat hij onder het wiel van een laadschop was geraakt. De zware machine was juist donderdag gearriveerd om te worden ingezet bij de graafwerkzaamheden rond de Gevangenpoort. De firma Jeroense heeft daar al heel wat sloopwerk verricht. Op het hellend parkeerterrein raakte de onbestuurde graafmachine op drift. In een poging een balk voor het wiel te werpen raakte het linkerbeen van Jeroense bekneld. Daardoor kwam hij te vallen en met zijn borst onder een van de wielen. Tegen een geparkeerde personenwagen kwam de machine tot stilstand. Later werd .meegedeeld, dat operatief ingrijpen voor de patiënt noodzakelijk was. BEROEP Door de hervormde kerk werd een beroep uitgebracht op ds. L.Trouwborst te Oud-Beijerland. In 1911 geboren deed ds. Trouwborst in 1938 intrede in zijn eerste gemeente Brakel, in 1941 werd het Aalbrug vervolgens Hoogeveen, Monster, 's Grevelduin-Capelle, Bleskensgraaf en sind 1967 oud Beijerland. Gisteren was er kennismaking te Sint Annaland, na zondagavond daar reeds een spreek beurt te hebben vervuld. winkel promenade 't vierkantje Advertentie IM NIEUW SEIZOEN VAN DE SCHAAK- EN DAMVERENIGING ST. - ANNALAND. De jeugdvereniging is weer van start gegaan. Reeds op de eerste avond lieten zich 42 meisjes en jongens inschrijven voor de competitie 1971-1972. Ongetwijfeld zullen er nog een kleine 20 bijkomen, zodat de jeugdvereniging van de schaak- en damvereniging voor het 2e jaar weer met zo'n 60 leden elkaar onderling gaan bekampen. De eerste 3 weken zal dat gebeuren in zgn. voorronden. Hoe je dan door die voorronden heen gekomen bent, zal uitmaken in welke groep je straks ingedeelt wordt. De inschrijving duurt tot volgende week vrijdag 17 september. Wie zich daarna opgeeft, komt in de door wedsrijdlciders aangegeven groep. Laatkomers lopen dan de meeste kans om in de onderste groep geplaatst te worden. Als de eigenlijke competitie van start gaat, worden er per avond 2 wed strijden gespeeld. Van te voren zullen de leden weten tegen wie ze moeten spelen, daar er een heel jaarrooster is opgemaakt. Na afloop van de eerste schaak-en damavond is et- een nieuwe jeugdconiissie gestemd bestaande uit Chris van 't Hof uit de Tuinstraat en Cris van 't Hof uit de Nieuwstraat en Koos Westdorp. In hotel „Havenzicht" werd voorlopig de laatste ouderlingen snelschaak- competitie gespeeld. met een bedenktijd van 15 minuten. Jaap Goedegebure eindigde op de eerste plaats met 5 punten. Nummer 2 werd J.N. Matze, samen met Kees Anipt, die 3'A punt haalde. Kees Goedegebuure behaalde 3 punten en op de 5e en 6e plaats ein digden dc heer Kooijman en Rien van der Reest met 2Vi punt. Jan Sloten maker was minder gelukkig. Hij wist nog een punt in de wacht te slepen, hij evenwel van de winnaar Jaap Goedegebuure afpingelde. Ook bij de ouderen gaat op de volgende schaakavondde competitie van start. Er is nog plaats genoeg voor nieuwe leden en de vereniging heeft al op hen gerekend. Wie maandagavond naar Havenzicht toegaat, kan direckt aanschikken. VOORZITTER CENTRALE DIENST NZ In een gehouden vergadering van het algemeen bestuur de Centrale Dienst Noord Zeeland volgde wethouder A.J. Scherpenisse de oud-burgemeester W. Baas op als voorzitter van dat algemeen bestuur en als voorzitter van de Comissie van Toezicht. Zoals bekend omvat deze dienst voor bouw- en woningtoezicht de gemeenten Tholen, Sint Philipsland, Bruinisse en midden Schouwen. In hoeverre daarin verandering zal komen, nu de 7 op Tholen tot één gemeente werden geformeerd is nog onbekend. Daartoe is advies gevraagd aan de vereniging van Ned. Gemeenten. De aangesloten plaatsen hebben destijds een tienjarige overeenkomst aangegaan, die in 1972 afloopt. NAAR AMSTERDAM. Onder gunstige weersomstandigheden maakten vorige week een 35 tal bejaarden, vooral ook leden van de soos. met wijkzuster Riedijk en enkele andere nietsoos-leden een reis naar Amsterdam. Daar was eerst Schiphol aan de beurt om een indruk te krijgen van een moderne wereld-luchthaven en menigeen kon zich indenken, dat omwonenden niet zo happig zijn op een luchthaven. Je moet telkens het gierend lawaai van een straalvliegtuig maar moeten aanhoren. Rustiger, maar even aantrekkelijk was de daarna volgende rondvaart door de Amsterdamse grachten. Op de terugweg werd omgeving Breda de warme maaltijd gebruikt. Een onder leiding van dhr. M.P.Lanooy gemaakte gezellige reis. Daarover waren de deelneemsters en deelnemers het volkomen eens. IN DE ARDENNEN. De voormalige tuinbouwkerngroep Sint Annaland, die heel wat minder doet aan haar praktische doelstelling dan in de eerste jaren, houdt ter contiuering van de vriendschapsband nog jaarlijks een excursie. Vrijdag werd met een dik veertigtal voor de tiende maal gestart met als doel de Belgische Ardennen. Daar is op een fraaie septemberdag genoeg te zien. Onder meer werd de citadel bij Dinant aangedaan en werden de grotten van Han bezocht. Tegen twaalf uur was men weer thuis na veel te hebben gezien en het onder elkaar gezellig te hebben gehad. De leiding beruste bij tuin- böuwvoorlichtingsman B.Bayense uit Tholen. SCHAKELSTATION De N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij te Middelburg wil aan de Javadijk op twee percelen grond van respectievelijk 121 en 122 vierkante meter een schakelstation bouwen. De grond ligt in „bestemmingsplan in hoofdzaak 1947", terwijl de prijs 12,50 per vierkante meter bedraagt. B en W stellen de gemeenteraad, die dinsdagavond om half acht vergadert, voor de grond aan de N.V. PZEM te verkopen. CAMPING IN ERFPACHT Gedeputeerde staten van Zeeland hebben geen goedkeuring verleend aan het raadsbesluit varr 21 juni 1971, waarbij grond in de Suzannapolder in erfpacht werd gegeven aan de heer J.L. Landa uit Tholen. In het besluit was namelijk geen bepaling opgenomen voor periodieke herziening van het erfpachtscanon, teneinde deze aan te passen aan eventuele wijzingen van grondprijzen en rente. B en W van Tholen zijn het met g.s. eens. Zij stellen dat het in het rechtsverkeer inderdaad gebruikelijk is dat de canon bijvoor beeld iedere vijf jaar wordt herzien. Mede gelet op de verkregen instemming van belanghebbende, stellen b en w de raad voor aan het bezwaar van de heer Landa tegemoet te komen door de volgende voorwaarde aan het besluit van de voormalige gemeenteraad van Sint-Annaland toe te voegen: B en W hebben het recht de canon - nadat het erfpachtsrecht 5 jaar heeft geduurd - te herzien voor een tijdvak van 5 jaar. Bij de eventuele nieuwe vaststelling van de canon mag deze niet meer bedragen dan TA procent van de verkoopwaarde van de grond zonder opstallen. De gewijzigde canon zal de tot dan toe betaalde met niet meer dan 25 procent overtreffen en wordt ver schuldigd met ingang van het jaar, volgende op gemeld tijdvak van 5 jaar. Vaststelling van de verkoopwaarde, als hiervoor bedoeld, vindt plaats door drie deskundigen, waarvan één wordt benoemd door b en w. één door de erfpachter en één door deze twee deskundigen gezamenlijk. BOUW GARAGES De gemeenteraad van Tholen moet dinsdagavond o.a. beslissen over de verkoop van 69 vierkante meter grond in de Anna van Bourgondiëstraat. De stichting Bouwbureau Overheidsperso neel le Den Haag, die hier 15 patio-bungalows heeft gerealiseerd, wil nu 4 garages bouwen. Volgens het bestemmingsplan „achter de bogerd" is dat mogelijk. De grondprijs bedraagt 21,00'per m2 of totaal 1449,00. Aan de overeenkomst is wel de voorwaarde verbonden dat de koper aan de toekomstige eigenaar van het aangrenzende perceel grond het recht van inbalking verleent in de gemeen schappelijk te bouwen tussenmuur. NEGENTIG JARIG ACCELERANDO HAD PLEZIERIG FESTIVAL. Er waren zaterdag verschillende factoren, die bijdroegen om het georganiseerde festival te doen slagen. In de eerste plaats het fraaie weer, vervolgens de aanwezigheid van alle muziekkorpsen uit de streek, in de derde plaats een vrij goede plublieke belangstelling tot het laatste concert toe en tenslotte het rustige punt, waar de concerten werden gebracht, vrij van passerend gemotoriseerd verkeer. Alleen voor de Sint Annalandse kleuters was het festival een festival op hun manier en zij feestten door wat rond de muziektent te dartelen, zodat nu en dan Accelerando bestuurders met zachte hand enig politiewerk moesten verrichten. Uiteraard is het ook niet eenvoudig om de kleintjes drie uren stil te houden, zeker niet met vrolijk marsmuziek, waarmee elke deelnemende vereniging het concert begon en besloot. Die concerten waren om 6 uur gestart met de organiserende vereniging de koninklijke fafare „Accelerando", gevolgd door „Concordia" te Sint Philipsland. door „Euterpe"uit Scherpenisse-Sint Maartensdijk, door Oud-Vossemeers muziekvereniging en afgesloten door de koninklijke har monie „Concordia" uit Tholen. Goede concerten, want bij menige vereniging was, ondanks hier en daar wat pessimisme, dank zij een jeugdige aanvulling,ook verbetering in het musiseren te constateren. Een enkele nog wat ledenzorg korps daargelaten, blijken de vijf bestaande muziek verenigingen op Tholen en Sint Philipsland het nog aardig te doen en vol te houden. Soms moet dat met enige combinatie van elders, maar als het nog maar zo gaat. Daarbij kwamen fleurige noten via optredende tamboer- en marjorettenkorpsen. Dit bracht ook in dc Sint-Annalandse straten extra fleur en klank. Het festival was ingezet met een bijeenkomst in het dorpshuis van bestuurders en dirigenten der deelnemende verenigingen. Voorzitter A.J. Boogaard begroette daarbij ook de voorzitter van de Bond van muziekgezelschappen op Tholen en Sint Philipsland, de heer M.van Damme uit Sint Maartensdijk, de bondsereleden J.C.Geluk uit Sint Maartensdijk en M.P.Lanooy uit Sint-Annaland, laatstgenoemde tevens eredirigent van „Accelerando". Verder de ereleden van Accelerando M. en I. Overbeeke en Abr. den Haan. Een bijzonder welkomstwoord ging er uit tot wnd burgemeester C.J.Moerland van Stavenisse, wethouder A.J.Scherpenisse en de raadsleden M.A.J. van der Linde uit Tholen en P.van Schetsen uit Sint Annaland. De Thoolse muziekbond, zoals ze wordt genoemd, organiseert jaarlijks een festival en een muziekavond op beurten in de verschillende gemeenten en ditmaal was het festival Sint Annaland gereserveerd vanwege haar negentig jarig bestaan op 21 september a.s. Daarooni kreeg ook deze bijeenkomst in het Dorpshuis een extra tintje in het teken van het negentig jarig muziekkorps. We hopen er op 21 september nog een staartje aan vast te knopen, zo verklapte de Ac- celerando-voorzitter, dank zij ook een door enkele Accelerando-suporters genomen initiatief, waarvan we kunnen zeggen, dat het hart vol verwachting klopt. Zonder daarop vooruit te lopen, wil ik vast wel zeggen, dat we erken telijk zijn voor het toch telkens De nieuwste Pfaff, type 1222, wordt met recht de nauwkeurigste, de wonder lijkste en gemakkelijkste zigzag-naaimachine ter wereld genoemd. Hij is uitgerust met de zg. „derde hand"... en wat dat betekent, kunt u het best oijdens een demonstratie ontdekken Kortemeestraat 17 Tel. 01640-35878 BERGFNOPZOOM ver ten tie IM weer gevonden meeleven met onze vereniging, zelfs al hebben we door omstandigheden dit jaar weinig naar buiten kunnen optreden. De heer Boogaard vond het verder plezierig alle zusterverenigingen aanwezig te zien. ieder ook met eigen zorgen om zo voltallig mogelijk te kunnen uitkomen. Hij hoopte dat het vdor allen een prettig festival zou zijn. Waarnemend burgemeester C.J.Moerland verontschuldigde de heer J.E.van Boeijen, die vanwege een korte vakantie thans in zuidoost Engeland vertoeft en anders zeker aanwezig zou zijn geweest bij deze ontvangst. Hij noteerde echter reeds 21 september om ..Accelerando" toch persoonlijk te komen feliciteren met het 90 jarig bestaan. Inmiddels mag ik dit vast doen namens het gemeentebestuur, zo ver volgde dhr. Moerland, al komt er wellicht nog een moment daarbij wat uitvoeriger stil te staan. Dan door de burgemeester zelf. Hij heeft ons ZONDAG 12 sept. THOLEN NED. HERV. GEMEENTE 10 uur ds. C. Mulder 6.30 uur ds. G.J. Voortman GEREF. KERK 10 uur ds. R. Bakker; Zwolle 5 uur ds. L. Eringa (jeugddienst) GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 ds. C. Hegeman 2.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst HERV. VER. KERKELIJK LEVEN 10 uur ds. H.J. Groenewegen Schiedam R.K. KERK zaterdag 11 september 19.00 uur Avondmis zondag 12 september 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. GEMEENTE 10 uur ds. G.J. Voortman 6.30 uur ds. Ph. J. Leenmans Breskens GEREF. KERK 10 en 15.00 uur ds. Kramer Nieuwdorp CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 uur ds. Gelijnse Hilversum 14.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10 en 6.30 uur leesdienst R.K. KERK zaterdag 11 september 19.00 uur avondmis zondag 12 september 7.30 en 9.30 uur H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. GEMEENTE 10 en 6 uur eerw. heer D. Scheepmaker; Middelharnis GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur ds. D. Hakkenberg; Dordrecht GEREF. GEMEENTE in NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE NED. HERV. GEMEENTE 10 en 6 uur cand. W. Westland Huizen N.H. OUD GEREF. GEMEENTE 9.30en 6 uur ds. J. van Prooijen 2 uur leesdienst SINT—MAARTENSDIJK NED. HERV. GEMEENTE 9.30 en 6.30 uur ds. J. Catsburg donderdag 16 september 10.1510.45 uur ds. J. Catsburg Morgenwijding OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst NED. HERV.- BUITENGEW.WIJKGEMEENTE IN WORDING REHOBOTHKERK 10 uur ds. K.M. Vogel m.m.v. Kerkkoor 7 uur ds. K.M. Vogel R.K. KERK zaterdag 11 september 19.00 uur Avondmis in kantine gebr. van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. GEMEENTE 9.30 uur kand. W.J. op 't Hof Vlaardingen 2.30 uur ds. J. Catsburg (bed. H.D.l GEREF. GEMEENTE 9.30. 2 (H.D.) en 6.30 uur ds. J. Baayens; Tricht donderdag 16 september 7.30 uur ds. A. Hoogerland: Werkendam POORTVLIET NED. HERV. GEMEENTE 10 uur ds. J.C. Hooijkaas den Haag 6 uur kand. W.J. op 't HOF Vlaar dingen. GEREF. KERK 10 uur ds. L. Eringa (jeugddienst) 2.30 uur ds. R. Bakker Zwolle GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. GEMEENTE 9.30 en 2.30 uur eerw. heer C.W. Begeer; 's-Hertogenbosch GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst ANNA—JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 uur leesdienst 2.30 uur ds. L. Eringa; Tholen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint- Maartensdijk Dr. Noteboom Sint-Annaland Tel. 01665—400 THOLEN, POORTVLIET, OUD- VOSSEMEER Dr. De Looze, Oud Vossemeer Tel. 01667400 NIEUW—VOSSEMEER, SINT— PHILIPSLAND Dr. Menger, Sint-Philipsland Tel. 01677—500 WEEKENDREGELING WIJK VERPLEEGSTERS SINT-ANNALAND, MAARTENSDIJK, SCHERPENISSE SINT- Zr. de Smit, Sint-Maartensdijk Tel. 01666—548 THOLEN, POORTVLIET, OUD- VOSSEMEER Zr. van Bruinessen, Oud-Vossemeer Tel. 01667-476 HULPCENTRUM GOES Noord- en midden Zeeland Tel. 01100—4444 HOOGWATERSTANDEN zondag 8.46—21.15 uur maandag 10.00—22.45 dinsdag 11.35 woensdag 0.20—13.10 donderdag 1.35—14.08 vrijdag 2.30—14.54 zaterdag 3.18—15.30 Laatste kwartier 11 september Nieuwe maan 19 september

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 2