Ook Tholen-stad verwisselde „oude" met „nieuwe" burgemeester ,Niet té materialistisch denken, Tholenaren' DEZE WEEK Met goede opkomst en gevarieerd gezellig programma: 27e jaargang NO. 41 Donderdag 26 augustus 1971 Geen zwembad cadeau Stadskern-sanering Schoolraad Mevrouw van Boeijen: Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint-Annaland Abonnementsprijs 6.00 per halfjaar, per post 7,00 - Losse nummers 30 cent - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag - Advertentieprijs 0,17 per mm BTW Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag Spierinkjes t/m 20 woorden 3,- BTW - Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer. Als laatste woonkern kreeg maandagavond Tholen-stad de beurt van de ken nismakingsbijeenkomst van het nieuwe college van burgemeester en wethouders. De bijzonderheid voor deze woonkern was, dat men in feite de eigen burgemeester inhaalde, zij het dan met nu belangrijk uitgebreid ambtsgebied. Maar naast de burgemeester en echtgenote, waren er tenslotte tóch geheel nieuwe wethouders en raadsleden, waarmee een kennismaking nuttig kon zijn. Het ging ook deze laatste van de zeven goed af met een gezellige sfeer, met een gevarieerd programma en met een goede opkomst. Aan wensen ontbrak het evenmin. Burgemeester van Boeijen becijferde tijdens het vragenuurtje zo terloops dat de Thoolse behoeften zo in de orde van 25 millioen gulden lagen. Met andere woonkernen daarbij geteld, kan het voortshands wel op een tienjarenplan uitlopen, eerdat alles gerealiseerd ban zijn. iviaar men weet nu ook ongeveer waar men aan toe is. "Hoe bestaat het" Bij een goede ontvangst via "Con cordia" en een plezierige leiding van de avond bij monde van ceremoniemeester J. van Elsacker, was er naast wat zwembadprikjes, sportwensen en an dere veel geld kostende verlangens ook een gezellig slot via een door drie mensen gezongen satire met een vanzelf-meedoen-refrein. Die dames waren mevrouw van Droffelaar, mevr. Boelhouwers en mevr. Bout-Sakko, terwijl de heer Schoonberg op de gitaar begeleidde. Van deze stem des volks geven we enkele coupletten weer. Het begon met "Beernink voegde alles saam hoe bestaat het. Maar Tholen hield zijn eigen naamhoe bestaat het. Het achterland vindt dit heel naar, ze heten nu ook Tholenaar. Hoe bestaat het.... in Tholen gaat het zo. Het derde couplet: Wat zijn de straten toch weer vies (daaraphter volgde dan steeds weer het refrein van hoe bestaat het) waarom doet hieraan niemand iets. Oh, kan men hieraan nu niets doen, men werkt met tien man in 't plantsoen. Couplet 5: Het laatste nieuws, zeg weet U 't al? Vanmorgen klonk een luide knal. Een auto ramde het stadhuis. De hele pui ligt nu in gruis. Couplet 6: In Tholen wonen kost haast niks. Hier doe je wonderen met een riks. De bibliotheek zo'n pand van stand, gaat voor een gulden van de hand. Na een tweede sportveld wens komen we in het 9e vers aan: De ijsbaan is er nog steeds niet, en dat doet jong en oud verdriet. Maar met Groot-Tholen zijn we blij, we hebben er nu zes banen bii. Couplet 10 Ook zwemmen we hier heel erg graag, maar waar, dat is de grote vraag. We zoeken nu al jarenlang een goeie put, waar 't wel in kan. Couplet 11Met het milieu is 't ook niet best, want oh, wat stinkt nog steeds die vest. 't Riool dat is voor deze raad, de zwaarste klus die er bestaat. Ook de visfabriek kreeg van katoen en in het nieuwe gemeenschapshuis had men voorlopig nog weinig fiducie. De Centrale Dienst werd de zondebok genoemd, terwijl in de verzen 17 en 18 weer een streekprobleem werd bezopgen, namelijk:"in Tholen trouwt men paar na paar. De stoeten lopen door elkaar.'De bruidsfamilies op één hoop. De sluiers raken in de knoop. De auto's staan haast op elkaar. Da's voor een stad toch wel wat raar. Parkeren op het speelterrein. O. burgervader, dat lijkt tijn Het van slag zijnde carillon werd eveneens op de korrel genomen en de slotcoupletten luidden: Toen ieder naar de stembus ging Toen kwam er wel verandering We zijn benieuwd hoe dat nu gaat Twee Thoolse Mina's in de raad Dit wordt het einde van ons lied Meer te zingen is er niet We hopen nu maaar dat Uw beleid Voor 't Thoolse land tot zegen ledt. De zingende en voordragende dames plus gitarist kregen een daverend applaus voor dit luchtig slot van de avond. Serenade Die avond was begonnen met een muzikale serenade en show van Con cordia's muziekvereniging het tamboer en trompetterkorps en de "majorettes. Dat gebeurde voor het gebouw van Hof van Holland en menig inwoner was er in de Brugstraat bij aanwezig. De oude goed gekend. In de aantrekkelijk versierde zaal van het Hof van Hofland werd daarna de ontvangst voortgezet met een welkomstwoord namens de bevolking door de heer J. van Elsacker. Wanneer grotere gemeente werkt U als het ware met een soort landelijke begroting, wat de bedragen betreft. Begrijpelijk zal eerstalles wat op toeren moeten komen. Van de voor ons bekende Thoolse voormalige raadsleden zijn er slechts enkelen in de nieuwe raad teruggekeerd. Zij moeten bovendien voor het gehele eiland representatief zijn en werken. Dhr. van Elsacker vroeg zich af, of het niet gewenst zou zijn dat er met name tijdens de begrotingsbehandeling een soort hoorcommissies worden gevormd in elke woonkern om tot een voldoende inspraak te kunnen komen. Dat kunnen we allemaal vanavond niet gaan uit praten, maar er mogelijk nog wel eens over denken. De ceremoniemeester wist zich ook de tolk van de bevolking, wanneer hij spijt betoonde over de door ziekte nog steeds afwezige wethouder Boender. Ik zou het overigens niet eens zo overbodig vinden, om het college van b en w jaarlijks een toer langs de kernen te laten maken om met de bevolking te spreken. Het zal goed zijn nu en dan eens bij elkaar elkaar te komen, vond de heer v. Elsacker, die zijn welkoms-j woord besloot met de stelling: het gaat dan hier vanavond vooral om het welzijn van onze goede stad Tholen. Thuiswedstrijd In zijn eerste antwoord dankte burgemeester Van -Boeijen allereerst ^lle leden van "Concordia" voor de verrassende en plezierige ontvangst. Het heeft ons goed gedaan u weer eens te horen. Hij was voorts dhr. Van Elsacker erkentelijk voor de leiding en het welkomstwoord. Ja, ik speel vanavond' eigenlijk een "thuiswedstrijd" con cludeerde de burgemeester en ik ben blij met een zo groot aantal supporters, welke als een doorsnee van de bevolking gezien mogen worden. De burgemeester vermoedde dat de aanwezigen wel meer behoefte hadden de medebestuurders voorgesteld te zien, waarfoe hij overging de namen te noemen van de beide aanwezige"" wethouders Moerland en Scherpenisse, gemeentesecretaris Benou en chef van de afdeling financiën de heer Meertens. Voorts de raadsleden Deurloo-van Broekhoven, Renes-van Geer, De Korte, Goudszwaard, Kloet, Hollebrands, Geuze, Van Engelen en Van der Linde. Van de 17 bestuurders hebben de beide dames raadsleden plus de heren Hollebrands en Geuze alle ken- ningsmakingsbijeenkomsten bijgewoond. Dat was ook het geval met wethouder Scherpenisse en de heer Benou. Kindervakantiespel Toen vervolgens de zaal weer het woord kreeg was er eerst een jeugdoptreden met een dankwoord in dichtvorm voor de verleende medewerking door het- gemeentebestuur aan het kin dervakantiespel. De comite-leden mevr. Goorden-Hermus, mevr. Wilsing en mevr. Bijl gaven eveneens acte de presence. Graag gedaan", ant woordde de burgemeester, die de ont vangen lof doorzwaaide naar de drie dames comiteleden. Hij zei tegen de jeugd waarvan hij en de andere dames en heren een cadeautje hadden gekregen, dat gemaakt was in de sociale werkplaats: kom maar eens kijken in St.; Maartensdijk dan zult u het cadeau op mijn bureau vinden. Ik hoop dat volgende zomer weer moeders bereid zullen zijn tot organisatie van het vakantiespel. De landbouw aan het woord De ZLM-kringvoorzitter M.C.J. Kosten voerde hierna het woord namens het agrarisch bevolkingsdeel uit de streek, in elk geval namens de 865 ZLM-leden in deze kring. Na felicitaties wees dhr. Kosten er op, dat de agrarische verenigingen het voordeel hebben reeds vanaf hun oprichting eilandelijk te zijn gebundeld, zonder dat plaatselijk chauvinisme een noemenswaardige rol speelt. De uitzondering die de veilingen daarop vormden lijkt ook tot het verleden te gaan behoren. Het zal gewenst zijn, dat de bevolkng op Tholen naar elkaar toegroeit, meende dhr. Kosten meteen eilandelijke binding van gelijkgerichte verenigingen. Dat zal efficiency en het goed functionneren bevorderen. Sprekend namens de commissie Thoolse Dagen vond dhr. Kosten het feit dat de eerste, zij 't nog officieuze daad de opening van dat evenement was, waarmee de nieuwe burgemeester zich belastte. Naast eilandelijke verbindingen wordt door ons ook waarde gehecht aan plaatselijke contacten. Wij willen pleiten voor herleving van de Stadsgemeenschap ter plaatse.' Moet er dan straks geen verbinding worden gelegd tussen de gewenste wijkraden en deze dorps- of stads gemeenschappen, zo veronderstelde de heer Kosten. Terugkerend tot de agrarische groep stelde spreker dat deze het niet gemakkelijk heeft. Een belangrijk punt zal voor deze categorie dan ook de gemeentelijke belastingpolitiek zijn. Gedacht wordt hierbij aan belasting voor ongebouwde eigendommen en vooral straatbelasting. De bestuurders mogen niet uit het oog verliezen, dat de landbouw reeds een belangrijke bijdrage levert in het onderhoud van wegen via de waterschapslasten. Een gezonde gemeente breidt uit en heeft grond nodig. Leveranciers zijn vrijwel steeds land- en tuinbouw. Dat is niet prettig, maar in het algemeen belang nodig. Wel willen we graag betrokken worden worden bij de struktuurschets van de nieuwe gemeente en bij alles waarmee agrarische belangen zijn gemoeid. Uiteraard verklaarde dhr. Kosten alle vertrouwen te hebben op goed onderling overleg. De ZLM heeft op Tholen ook een tweetal scholen voor voortgezet onderwijs. Ook daarbij zijn ingrijpende veranderingen gaande. Samen werkingsvormen zijn hierbij van grote betekenis. Tenslotte pleitte dhr. Kosten nog voor woningbouw en ont spanningsmogelijkheden. Om finan ciële redenen zullen tussen de kernen acceptabele compromissen nodig zijn. Het is beter een kleiner aantal goede accomodaties te hebben dan een groter aantal kleinere en dan vaak on voldoende voorzieningen. De heer Kosten hoopte uiteraard ook op nog een wat verder (groen) opfleuren van de woonkernen op Tholen. Burgemeester Van Boeijen' zei in zijn antwoord, dat de ZLM behoort tot die potentiële bevolkingsgroep, die zich wist te bundelen en ook in federatief ver band optreedt. Al eerder is door mij in een samenkomst gesteld, dat het voor de ambtenaar van sportzaken in het nieuwe bestel op zijn plaats zou zijn en had ook nog wensen met betrekking tot uitbreiding van de kleed gelegenheid. De burgemeester verklaarde de wens van sportveld uitbreiding ook in Oud- Vossemeer te hebben aangetroffen. Met 154 leden (dit antwoord kwam op een vraag van raadslid Geuze) is één wedstrijdveld inderdaad onvoldoende. Wat de ambtenaar van sportzaken betreft verzekerde de burgemeester, dat daarvoor drie sportvelden aangelegd kunnen worden, dat wil zeggen voor dezelfde kosten. "Wacht dan nog maar even met die ambtenaar", repliceerde de heer De Laater. Woordvoerder van de algemene kleuterschool was bestuurder L.M. de Heer, die attendeerde op het oude gebouwtje in de binnenstad en de daardoor moeilijke verblijfssituatie. De heer Van Boeijen antwoordde dat de oplossing nabij was. Ook de vrouwenverenigingen presenteerden zich via een drietal presidentes. Graag de hal van het stadhuis voor representatieve doeleinden was de wens van de dames en ook de bede: Geve God U de kracht die voor deze omvangrijke arbeid nodig is. Hoewel de burgemester geen zwembad als cadeau had verwacht op deze avond, toch zeker wel, dat er over de zwem badkwestie zou worden gesproken. Dat gebeurde bij mGnde van de heer A. de Bruin als lid van het zwem badcomité. Hij kwam gedocumenteerd achter de katheder en stelde onder meer dat Tholen komend voorjaar het tienjarig papieren zwembad kan vieren. Dat er echter na de toegekende rijkssubsidie van 2 ton, die mogelijk 3 ton zou worden via de provinciale dat er na al die gereserveerde 3 ton en een mogelijke burgerzinlezing van nog een derde deel van de totale negenhon- derduizend toch nog niets was gebeurd bevreemdde hem bijzonder, afgezien dan van dé laatste maanden ontstane perikelen door de twee plannen. De voorzitter antwoordde dat de kwestie budgetair ook vrijwel rond zat, maar nu staat alles weer op losse schroeven, zo kon de burgemeester er zich vanaf maken, nadat immers het alternatieve plan via de vml. gemeenteraad stagnatie had gebracht. I f' De middenstandsvoorzitter Heuseveldt verzocht aandacht voor het probleem sanering Oude stadskern. Wil de middenstand blijven bestaan, dan zullen we op korte termijn het leefklimaat in de binnenstad dienen te verbeteren. Wanneer er dan ook nog plannen zijn in het nieuwe gedeelte stichting van een supermarkt toe te staan, kunnen we in de stadskern onze biezen wel pakken, meende de voor zitter van de winkeliersvereniging, die verder federatief overleg bepleitte bij alle middenstandsaangelegenheden. De voorzitter verklaarde dat er geen twijfel hoeft te bestaan aan een tijdige in spraak van de bevolking bij concept bestemmings- c.q. sarneringsplannen. Jammer, dat de gemeente meestal slechts bij stukjes en beetjes tegelijk kan saneren. In de komende jaren zit inderdaad een bijzonder stuk mid- denstandsbelang, zodat tijdig overleg gewenst is. Voorts herinnerde de voorzitter aan een al eerdere uitspraak, dat er met de middenstandsfederatie reeds contact is ten aanzien van koopavond, mid dagsluiting, enz. De voorzitter van de muziekvereniging „Concordia" kop ten tweede male 'n nummer opvoeren. De heer H. Nelisse bepleitte een betere kiosk plaats, zeker wanneer de Markt wordt gesaneerd. Zoek ruimte in de "wandeling" en we zijn ook van bromfietslawaai af bij concerten, vond Concordia's voorzitter die verder mede kandidaat was voor gemeenschapsruimte ten aanzien van de repetities. Met 80 leden heeft de Thoolse muziekvereniging het finan cieel niet gemakkelijk. Uniform en instrument kost niet weinig, men groeit er ook telkens weer uit en het moet allemaal worden betaald. Ook al doen we dan veel via oud papier, fancy-fair, enz. toch is Tholen wat jaloers op de subsidies, die de andere verenigingen in de omliggende kernen krijgen. Vergeet niet, dat met een compleet optreden er zo'n halve ton materiaal op straat staat. zei de heer Nelisse. Burgemeester van Boeijen antwoordde het een goede zaak te vinden, dat er op Tholen muziekverenigingen zijn. Ik hoor dat Concordia grote verwachtingen heeft van komende subsidies. Er is daartoe een federatieve regeling.Ook wat lokaliteit betreft zal er aandacht Op een gemaakt erepodium voor hotel "Hof van Holland" zag het college van burgemeester en wethouders met aan wezige dames tamboer- majoretten en de muziekvereniging "Concordia" voor een laatste muzikale parade passeren na een aan het gezelschap gebrachte serenade. Het college was in liet stadhuis afgehaald door plaatselijke taxibedrijven en kwam later in een met bloemen van de firma Deurloo versierde zaal van liet hotel. verenigingen inderdaad die richting zal moeten uitgaan, want het zal voor ons college wel ondoenbaar zijn met zo'n 250 verenigingen afzonderlijk te gaan praten. Tweede voetbalveld De voorzitter van de Tholense Boys, de heer J. de Laater bepleitte met spoed een tweede voetbalveld (zie hiertoe ook het verslag algemene vergadering onder pl. nieuws Tholen), waarover al herhaaldelijk met het vml. gemeen tebestuur was gesproken. Men mag immers niet uit het oog verliezen, dat er ook twee streekscholen van de sport helden gebruik maken. De vereniging moest al een ledenstop invoeren en dat is niet de juiste manier van sanering in een vereniging. Hij meende dat een Ook van schietverenigingen gymnastiek waren er, zij het met bescheiden wensen bij monde van dhr. Van den Heuvel. Er was voor beide verenigingen altijd goede medewerking van 't vml. bestuur. Hopelijk blijft het zo, ver trouwde deze verenigingsvoorzitter. Het zit hier wellicht goed met de subsidies, veronderstelde de burgemeester, want in Sint-Annaland verzocht de schiet vereniging daar eenzelfde subsidie als in Tholen werd verstrekt. De heer W.K. Quist voorzag als voorzitter van de schoolraad openbaar onderwijs in de streek door de herin deling groter noodzaak tot meer in spraak van die raad bij het gemeen tebestuur en verwachtte daartoe alle steun. voor uw vereniging zijn, want juist de muziekverenigingen nemen een grote plaats in onze gemeenschap in. Inmiddels constateerde burgemeester van Boeijen, dat er nu toch wel voor zo'n 25 miljoen aan wensen op tafel lag. Nou. daar kwam niet veel meer bij, want voorzitter Hillbron van de ten nisvereniging toonde zich alleen maar uitermate tevreden met de gemeen telijke medewerking. Nou ja een kleedkamertje en toiletten zullen er t.z.t. ook nog wel komen, meende een optimistische tennisclubvoorzitter. Burgemeester van Boeijen toonde de tennisvereniging als voorbeeld van een vereniging met een eigen bijdrage, een zeer belangrijke zaak, die het bovendien voor de overheid makkelijker maakt een handje toe te steken. De laatste van de rij sprekera was ditmaal wethouder C.J. Moerland, die dankte voorde prettige ontvangst, mede namens zijn collega wethouder, ook voor de beste wensen die telkens voor wethouder Boender waren meegegeven en verklaarde dat er in de nog maar twee maanden dat het nieuwe college werkt er vriendschappelijk maar ook hard wordt gewerkt. In dat opzicht zit het goed, ook met de raadsleden. Hij had deze avond wel beslist wensen verwacht met betrekking tot riolering en zuiveringsinstallatie, uit de zaal: we zijn er al aan gewend dat het stinkt, terwijl dhr. Moerland er voorts op wees, dat Tholen wat de burgemeester betreft in feite het grootste offer moet brengen, want zo verzekerde hij de heer van Boeijen is nu burgemeester van zeven woonkernen en niet meer alleen van Tholen-stad. Na de al eerder aangehaalde zang-satire sprak burgemeester van Boeijen nog een kort slotwoord, dankend ook voor de laatste bijzondere culturele bijdrage, waarin het nog eens goed was gezegd. Het is een voorlopig slot van de rond gangvan b en w, die zeer goed vanavond -slaagde, dank zij de belangstelling die van de bevolking is getoond. We zijn overal verrassingen tegengekomen en vanavond zelfs in mijn eigen Tholen. Iedereen in de streek daarvoor onze bijzondere dank. Reeds in Sint Maartensdijk heeft dhr. Roels, Tweede, Kamerlid en ook in Tholen aanwezig, gesuggereerd tot een jaarlijkse soort gelijke rondgang van het college. We hadden er ook al aan gedacht en het lijkt gewenst naar beide kanten. We gaan op papier verzamelen, wat er zoal aan wensen en opmerkingen zijn gemaakt, we gaan vervolgens zien aan de hand van een te maken begroting 1972, welke mogelijkheden er liggen. We zullen heus wel aan meerjaren planning moeten doen. In alle kernen In Tholen finiste burgemeester Van Boeijen zijn eilandelijke toer. Denken we niet wat te materialistisch? Sint Maartensdijk bracht nieuw gemeentebestuur zanghulde In Sint Annaland werd Van Boeijen junior benoemd tot ere- junior van WHS Sint Philipsland heeft zijn begroting 1972 al klaar Een volle sportpagina aan het begin van de nieuwe competitie Burgemeester Van Boeijen nieuwe voorzitter van Vrederust Nog een kluiQe van de gemeenteraadsvergadering zo hier en daar op een pagina Dit nummer bestaat uit 10 pagina's zijn gelijksoortige verenigingen. Het zal gewenst zijn die eilandelij te vereenvoudigd. Met dezelfde bereidheid advisering naar beide kanten worden vereenvoudigd.Met dezelfde bereidheid en medewerking, met dezelfde inspraak en opbouwende kritiek als tijdens deze rondgang werd getoond, zullen toch grote dingen te bereiken zijn. Mogen we daartoe alle lust en kracht ontvangen aldus burgemeester van Boeijen aan het eind van de b en w eilandtoer. "Mevrouw van Boeijen, U is nog altijd bezig met alleen goede dingen over de toer te vertellen, maar is U dan geen enkel hiaat tegengekomen in de gesprekken, in de wensen, in de verlangens?" "Dat is maar een moeilijk te beant woorden vraag, waarover je ook niet eens rustig kunt nadenken. Ik zou kunnen opmerken, dat er weinig over gezondheidszorg is gesproken. Ik vind het gewoon jammer, dat ik niet in alle woonkernen afvaardigingen van de kerken heb ontmoet. De kerk, die op Tholen toch een voorname zaak is en die ten nauwste betrokken is bij het leven op Tholen. 'dat vind ik wat spijtig, want het ging er niet alleen om kennis te maken met zich overigens volledig inzettende bestuurders van sport verenigingen, van landbouw of vrouwenverenigingen, maar met alle geledingen van de bevolking en dus zeker ook op Tholen met ver tegenwoordigers van de kerken. Verder dacht ik ook wel eens bij het aanhoren van verzoeken om subsidies of we met z'n allen niet te veel aan geld denken. Ik weet best dat men eenvoudig als vereniging hetgeen de gemeentebesturen daaraan tevoren hebben gedaan, wil bestendigen en ook wel dat dit nodig is, maar ik had het toch wel fijn gevonden, wanneer ergens een jeugdgroep had geopperd wat men zou kunnen doen aan bejaardenwerk of wanneer er iemand een gedachte had gelanceerd, dat we toch meer kunnen doen om het de jeugd op Tholen gezellig te maken, kortom om met z'n allen toch nog wat meer voor elkaar te doen, dan nu inderdaad al heel veel op verenigingsgebied tot stand komt. Het is me wel opgevallen, dat er overal toch nog een groot aantal verenigingen zijn. die proberen elk met hun doelstelling het leven op het platteland aantrekkelijk te maken. Daarom ook hebben noch wij noch onze kinderen er enige moeite mee hier te wonen en te leven. "Nog een laatste vraag mevrouw van Boeijen. Hoe ziet U Uw taak als burgemeestersvrouw in de toekomst. U hebt een voorproefje gehad van het vele waarvoor een beroep op de burgemeester gedaan zal worden en dat zal toch in meerdere mate dan tot dusver het gevafzijn op de vrouw van de burgemeester. Het representatieve gedeelte van het ambt -en daar is de echtgenote bij ingeschakeld- is met name op het platteland niet gering?" "Daar heb ik nog niet zoveel over nagedacht. Wel. dat ik toch graag iets over wil houden voor het gezinsleven, voor de kinderen. Het zal niet betekenen, dat ik niet zal meeleven met wat in onze streek allemaal plaats vindt. Ik weet ook dat ik meer dan tevoren het huis uit zal moeten. Ik wil dat ook wel zoveel als mogelijk doen, als de gemeenschap het op prijs stelt. Als het noodzakelijk is als voorbeeld.Maar het liefst woon en leef ik normaal onder en met U. Ik zal m'n best doen omdat ik het fijn vindt met allen op Tholen om te Op 4 juni 1964 betrad een jong burgemeestersechtpaar Thoolse grond. De entree kreeg per 1 juli van dit jaar een tlinke uitbreiding, toen er de benoeming was van de heer J.E. van Boeijen Boeijen tot burgemeester van Groot T holen. Deze week werden de ken nismakingsbijeenkomsten der zeven kernen besloten in Tholen stad. "Terug van weggeweest" had het motto op de Thoolse avond kunnen luiden, zoals dat met een militaire term heet. Daar hadden wij een gesprekje met mevrouw G.A. van Bcoijcn-Katsburg, die in Landsmeer werd geboren en later verpleegster werd. o.a. in Noord wijk en in ile provincie Utrecht en Gelderland. Ze trouwde met de burgemeester op 14 september 1961. waarna de geboor teplaats van de burgemeester Rijswijk, ook de woonplaats werd van het jong echtpaar. In 1962 WERD DOCHTER Jacobien geboren, in 1963 eveneens te Rijswijk Hendrik en in 1965 An- ncmickc. maar dat was op Thoolse bodem. Het fotootje toont de eerste officiële stappen van het echtpaar Van Boeijen op Thoolse grond. vervolg op pagina 5

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 1