Scherpenisse.... stroom van verlangens BENJAMIN MAAKT GOEDE BEURT DEZE WEEK Gemeente Tholen profiteert van computer Beëdigingen Slechter dan het w as ondenkbaar Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen hebben de heer C. Meertens uit Poortvliet (chef afdeling I van de gemeentesecretarie) en de heer JJLRijstenbil uit Tholen (chef afdeling UI van de gemeentesecretarie) aangewezen als waarnemend gemeente-secretaris. Zij zullen dinsdagavond tijdens de raadsvergadering worden beëdigd ingevolge artikel 107 van de Gemeentewet. De rondgang van het dagelijks bestuur van Groot Tholen begon met een samenkomst in het Holland Huis te Scher penisse. Het werd een goede start naar beide kanten. Enerzijds een uitstekende presentatie van het verenigingsleven in deze kleinste woonkern van het eiland. Anderszijds een al goed op de hoogte zijn van het college van burgemeester en wethouders, die geen toelichting nodig hadden op de slechte situatie van de straten om te weten hoe Scherpenisse er bij ligt. Een stroom van wensen vanuit de ene hoek, volop begrip, maar geen gouden horens van de andere kant. Volop fundament om gezamenlijk verder te gaan. UITGEZIEN NAAR KENNISMAKING VERENIGINGEN MEER GROEN LEEFBARE SFEER WONINGBOUW OOK RAADSLEDEN BEWEGWIJZERING MINDER IS ON DENKBAAR KLEUTERSCHOOL EN SPORTVELD WATERLEIDING EN TOILETTEN IJSCLUB- TERREIN TOCH GEDUPEERDE GOEDE ZAAK Gemeenteraad Tholen J ,2~e jaargang no. 39 DONDERDAG 12 AUGUSTUS l°'l Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland. waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 Sint-Annaland Abonnementsprijs 6,00 per haltjaar. per post r ".00 - Losse nummers 30 cent - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag Advertentieprijs i 0.1 per mm i 1U\\ Telefoon 01665 - *75 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag. Spierinkjes t/m 20 woorden L I BTW Hooldmlacuw-uitgcvcr Ileijbeur Deze week - het was maandagavond - startte de toer Van Boeijen. Dat klinkt mogelijk wat oneerbiediger dan is bedoeld, maar het maakt hopenlijk duidelijk dat bet nieuwe college van burgemeester en wethouders is begonnen aan de ken nismakingsbijeenkomsten in de zeven woonkernen. Gisterenavond was dat het geval te Stavenisse, maar voor deze week blijft de aandacht beperkt tot de spitsafbijter en Benjamin Scberpenisse. Aan beide kanten zal er tevoren ongetwijfeld de vraag zijn gerezen wat er van terecht zou komen, wat er van zou worden. Zou er aan de ene kant belangstelling worden getoond vanuit de burgerij, c.q. het verenigingsleven. Uiteraard zou je je als woonkern min of meer voor schut gezet voelen, als je daar met slechts enkele mensen je op wachting kwam maken. Anderszijds was het voor het college ook een noviteit, die toch vry hoog moet worden aangeslagen voor wat de image betreft. Het mag gezegd, dat deze vraagtekens bij de start in Scherpenisse omgezet kunnen worden in uitroeptekens. Een uitroepteken achter de difinitie van deze avond, dat aan beide kanten een goede beurt is gemaakt. Méér nog, dat het het van de bestuurlijke zijde genomen initiatief bewees een goede gedachte te zijn. Nu waren er wel enkele om standigheden, die een goede start in de hand werkten. Enerzijds vanaf de bestuurlijke kant het begrijpelijk voornemen een goede heart te willen maken, maar dat kan alleen als de sfeer dat mogelijk maakt. Anderszijds vertegenwoordigers uit een woonkern, die het als de kleinste gemeente de laatste jaren van haar zelfstandigheid het meest moeilijk had. Moeilijk, niet omdat bestuurlijk onder de maat werd gearbeid, maar eenvoudig omdat de kleinste gemeente qua inwonertal en qua oppervlakte het in deze tijd nu eenmaal uiterst moeilijk had de financieel veel te kleine eindjes aan elkaar te knopen. Scherpenisse mocht terecht enige hoop koesteren, dat samenvoeging haar zeker niet meer windeieren zal opleveren, dan het haar de laatste jaren in een zelf standig bestaan heeft moeten doen. Maar wat tegelijkertijd op deze eerste bijeenkomst duidelijk werd, is het bestaansrecht van een dorps gemeenschap. Een bundeling van het plaatselijk verenigingsleven in een overkoepelend orgaan, dat juist nu met meer verve kan optreden dan ooit noodzakelijk was. Voortshands zien we dan ook in de dorpsgemeenschap voorlopig reeds de befaamde decentralisatiemogelijkheid, waarmee met name het eiland Tholen komende jaren op de proef wordt gesteld. Ook als het ware dient als proefkonijn. Vanzelfsprekend is de bijeenkomst daarnaast een hoofdmoot geworden van op tafel gelegde wensen. Maar dat is niet zo erg. Integendeel, daardoor krijgt het nieuwe college mede een indruk van wat haar aan arbeid zo al te wachten staat. Belangrijker was evenwel, dat er contact werd gemaakt. Dat deze kennismaking tegelijkertijd een beteij wederzijds begrip oplevert. Aan de ene kant geconfronteerd mèl veel wat nodig is. aan de andere kant begrepen, dat het onmogelijk is alles in een korte tijd te realiseren, wat tevoren eveneens ondenkbaar of nog verder af lag. Wanneer de finish van deze toer Van Boeijen hetzelfde beeld toont als de start, dan mag aan alle kanten worden geconcludeerd, dat het een geslaagde kennismaking met en van Tholen was. Met minstens voor tweedagen benjamin Scherpenisse in de gele trui. Het ziet er naar uit. dat de ken nismakingsamenkomsten. waarmee het college van Groot Tholen deze week begon niet direct tot uitpuilende zalen aanleiding geeft van particuliere bezoekers. Al is het na die eerste maal nog wat vroeg om die conclusie al te trekken. Afgemeten aan de bijeenkomst te Scherpenisse lijkt het er echter wel op. dat de verenigingen in de streek present zullen zijn en afgaande op hetgeen maandag viel te beluisteren in het Holland Huis gaan die ken nismakingen volop aan de verwachting beantwoorden. Naar beide kanten. Achter de tafel burgemeester en mevrouw van Boeijen. de wethouders Moerland en Scherpenisse met echtgenote. de gemeentesecretaris Benou en het hoofd van de derde af deling (Ruimtelijke Ordening) dhr J. L. Rijstenbil. Wegens ziekte was tot zijn spijt - en tot die van het college en de aanwezigen - wethouder Boender verhinderd. Het was de voorzitter van de dorp sgemeenschap. de heer P. Jagt, die het welkomstwoord sprak. Spreker achtte het een voorrecht, dat de kleinste woonkern in de nieuwe gemeente als* eerste aan de beurt kwam om te worden bezocht door het nieuwe college. Dat geeft meteen al wat grond tot ver trouwen dat men als de benjamin niet zal worden vergeten. Vanzelfsprekend i is'er in Scherpenisse verwachting voor de toekomst, al weten we hier misschien nog beter dan in de andere woonkernen, dat het geld niet voor het oprapen zal liggen voor de nieuwe gemeente. Maar in dat opzicht zijn we de laatste tientallen jaren hier toch niet verwend. We zijn er ons echter van bewust, dat er uit de grote Thoolse pot meer mee-eters zijn dan alleen onze woonkern. Som migen. zo vervolgde de heer Jagt zijn inleidend woord, achten het een groot bezwaar, dat niemand vanuit Scher penisse in de nieuwe raad is ver tegenwoordigd. Dat is bij mij niet het geval. Het gaat er bij mij niet in dat we minder aan onze trekken zouden komen, omdat er geen inwoner uit onze kern in de raad zit. We hebben toch ook de raadsleden gekozen en de gekozenen hebben de eed afgelegd het belang van de gehele gemeente te dienen. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat men de benjamin onder de zeven woonkernen niet zal vergeten, zo besliste de voor zitter van de Dorpsgemeenschap te Scherpenisse en mogelijk werd dat vertrouwen mede gesymboliseerd door de uitgehangen driekleur boven de ingang van het gebouw. Hierna presenteerde de heer Jagt de plaatselijke verenigingen. Van de 23 waren er op de bijeenkomst 21 aan wezig. Daaronder evengoed de kerken, de scholen, want zo vervolgde de heer Jagt. het gaat hier niet om een politieke stunt, het gaat om een kennismaking over en weer en daarom zijn we blij dat de gehele gemeenschap Scher penisse hiervertegenwoordigd is via dat verenigingsleven. We zullen' er vanavond geen te groot probleem van maken. maar zullen ook niet achterhouden wat ons op het hart ligt. Dat uw college dit initiatief heeft genomen, stemt echter tot dank baarheid en het geeft bovendien ver trouwen. Het gevoel er bij te horen en inspraak te hebben wil er nu eenmaal altijd in. Menige vereniging had ir. het oude bestel financiële bijstand nodig en dat zal bij de nieuwe bestuursvorm wel niet anders zijn. Er was bij die plaatselijke gemeenteraad altijd wel begrip voor een gezond verenigingsleven. Hopenlijk is de raad van Groot Tholen dezelfde mening toegedaan. Natuurlijk zijn er vooral hier nogal wat wensen. U zult ze wellicht van de bestuurders vernemen, ook ten aanzien van de leefbaarheid. Ik ga ze niet allemaal noemen, zei dhr. Jagt. die hierna echter nog wel benadrukte dat leefbaarheid niet alleen materiële welvaart betekent, maar dat het milieu een zeer belangrijke zaak is. De heer Jagt besloot zijn inleiding dan ook met een gloedvol pleidooi voor meer groen in deze woonkern en liever maar geen bomen rooien, zoals deze week elders aktueel is. De inleiding werd besloten met het door de jeugd van Scherpenisse aanbieden van een bloemstuk voor de dames, waarbij mevrouw Boender niet werd vergeten, ook al konden haar man en zij deze avond niet aanwezig zijn. In zijn antwoord stelde burgemeester Van Boeijen. dat men zich in Scher penisse op uitstekende wijze presen teerde. Hij dankte namens de dames voor de ontvangen bloemen en de aantrekkelijk (door de vrouwen verenigingen) versierde zaal. U hebt^alle reden te hopen, dat u als de benjamin, zoals uw voorzitter opmerkte, niet in de hoek geduwd zult worden waar de slagen. Het zou wellicht prettig zijn geweest, wanneer één van u zining had gekregen in de nieuwe raad. maar het ontbreken daarvan zal geen belemmering zijn tot het dienen van uw belangen. L' hebt die nieuwe raad mede helpenkiezen. Met uw 21 verenigingen draagt u bij tot een leefbare sfeer in deze woonkern. Ik heb bewondering voor hen die moeite en tijd over hebben voor dat verenigingsleven, welke onmisbaar zijn voor een gemeenschap. Scherpenisse verkeerde al jaren in bijzondere financiële zorg. We komen hier ook niet met een volle geldbuidel. Wel met bewondering voor hen. die het in deze gemeente tot dusver met zo weinig hebben moeten doen en het toch hebben volgehouden. Het is immers geen kunst om met veel geld wat te doen. maar met zo weinig nog zoveel doen. is heel iets anders. Het nieuwe gemeentebestuur weet dat er in Scherpenisse veel moet gebeuren. Veel moest hier blijven liggen wegens geldtekort. L' zit onder meer met rioleringsproblemen. We weten ook van slechte straten. We zijn hier om te horen, welke dringende wensen er nog meer liggen. Zegt u wat u op uw hart hebt. Wij luisteren.dankbaar dat u hier bent gekomen. Met u achter ons kunnen we naar een goed bestuur van dit gebied groeien, zo besloot burgemeester Van Boeijen zijn ant woord op het welkomstwoord van dhr. Jagt. Na de koffiepauze was het woord aan de zaal. Kom maar met je wensen voor de dag. had de burgemeester zelf aan bevolen en dat liet men zich in Scherpenisse geen tweemaal zeggen. De middenstandsvoorzitter M. Hage beet in dat opzicht de spits af. Een vereniging van maar 20 leden, maar dat betekent in feite, dat in deze woonkern ieder middenstander, zeker iedere detailhandelaar, lid is van de plaat selijke middenstand. Ze toonde zich trouwens sinds haar nog korte bestaan zekci niet afs de minst hechte mid denstandseenheid in ons gebied. We hebben hier vrij goed geoutileerde bedrijven, zo stelde de voorzitter van "Samen Sterk", maar men heeft het voor behoud van het bestaan toch vrij zwaar in zo'n vrij klein bevolkingsagglomeraat. Het Ls voor de middenstand altijd van belang, wanneer het woongebied zich uitbreid, maar dat is zeker voor de in Het is voor de middenstand altijd van belang, wanneer het woongebied zich uitbreidt, maar dat is zeker voor de detailhandel en het ambacht in Scherpenise een noodzaak. Ten aanzien van de woningbouw is Scherpenisse in Jeugd van Scherpenisse bood maandagavond in het Holland Huis bloemen aan voor de vrouwen van burgemeester en wethouders. Achter de tafel van rechts naar links wethouder> Moerland en echtgenote, burgemeester en mevr. van Boegen, mevr. en wethouder Scher penisse. Op de kennismakingsbijeenkomst van het dagelijks bestuur der nieuwe gemeente toonden ook een aantal raadsleden hun belangstelling. We zagen mevrouw J.M. Deurloo- van Broekhoven, ir. MA.Geuze, de heer J.I HoIIebrands en later op de avond ook mevrouw MJ. Reneswan Geer. Behalve het groot aantal bestuurders van kerken, scholen, en verenigingen waren er ook vrijwel alle oud-raadsleden van Scher penisse met dames, evenals dokter en mevrouw Helleman en de oud dijkgraaf van Scherpenisse C. van Dalen. de afgelopen jaren maar slecht bedeeld in vergelijking met de andere Thoolse kernen. Hopenlijk zal er in de toekomst redelijk worden verdeeld en kan onze achterstand, ook ten aanzien van de slechte woningen worden ingehaald. Een tweede punt waarop de mid denstandsvoorzitter de aandacht vestigde, was de ANWB bewegwijzering. Dit seizoen waren er hier minstens 4000 toeristen aan Gorishoek, maar men moet al dicht bij huis komen, wil men op een ANWB bord de naam Scher penisse kunnen vinden. Dat is tot over de Thoolse brug niet het geval. De middenstand heeft hierop reeds geattendeerd bij de ANWB, zonder resultaat overigens. Honderden toeristen moeten eerst de weg naar Scherpenisse meermalen vragen, wanneer ze in de omgeving Halsteren alleen maar de aanduiding zien Tholen/Sint Maartensdijk. Spreker deed namens de middenstadsvereniging een beroep op het nieuwe gemeen tebestuur aandacht aan deze bewegwijzering te willen schenken en haaar invloed uit te oefenen tot een gewenste aanvulling. Spreker las, hoe men via het Kanaalschap honderduizenden guldens wil stoppen in 'n recreatiegebied aan de Thoolse/Brabantse oostkust. Maar aan de Westkust zijn er nu al volop toeristen en zijn voorzieningen dringend nodig. Een midget golfbaan zou naast goede toegangswegen en parkeergelegenheid zeker zijn vruchten in dit recreatiegebied afwerpen, vond de middenstandsvoorzitter, die zich maar tot deze wensen beperkte om niet meteen al te hoog van de toren te blazen. Opdat deze wensen niet vergeten zouden worden, veel meer als een attraktief welkom en als erken telijkheid voor het genomen initiatief bood de middenstandsverenigingen de dames-gasten een omvangrijke fruit mand aan. Burgemeester Van Boeijen vond, dat de middenstandsvoorzitter goede zaken onder de aandaeht had -gebracht, waarbij de nadruk was gelegd op de toekomst als woonkern en als recreatiegebied. Hij wees op op de nog altijd beslaande woningnood in Nederland en spoorde aan tot par ticuliere initiatieven, waarbij de overheid garant kan zijn. Ten aanzien van de recreatieve ontwikkeling op Tholen moeten bestemmingsplannen buitengebieden worden gemaakt. Spreker was voor een redelijke spreiding, omdat een ophoping naar één punt in het kleine gebied niet verantwoord is. rw- .nerking over de bewegwijzering vond hij lang niet gek. Dat zijn van die ogenschijnlijk kleine dingen, die toch belangrijk kunnen zijn voor een bepaald gebied. Hij verzekerde in dat opzicht te zullen doen, wat mogelijk is. Er kwam hierna ook nog een particulier geluid, via de Groene Kruisbode de heer Van der Lek, die attendeerde op wegnaamborden in de polder (in middels gearriveerd) en op een bij de komst van de duizenden toeristen vaak levensgevaarlijke verkeerssituatie bij Gorishoek. Ook had hij nog wat wensen voor de nieuwe wijk en bij de bejaardenwoningen. De heer L.A.M.Elenbaas (tevens Statenlid) bepleitte een beter schoonhouden van het Gorishoekse recreatiegebied, wees er op, hoe na Brouwershaven de woonkern Scher penisse het minst goede woningbestand heeft in Zeeland, zodat de saneringsaanpak verstevigd dient te worden, was het met dhr. Jagt eens, dat groen in een gemeente een belangrijke zaak is en uitte ook een wens ten aanzien van een goede openbare kleuterschool en hopenlijk in de toekomst ook een eigen sportveld. De voorzitter van de schietvereniging de heer WJ. Potappel (tevens kringvoorzitter van het eiland Tholen) hoopte ook bij het nieuwe gemeen tebestuur sympathie voor deze tak van sport in de streek en deelde vast mee, dat de plaatselijke schietvereniging in 1972 haar zestigjarig bestaan hoopt te vieren. Het was voor burgemeester Van Boeijen aanleiding om de hoop uit te spreken, dat hij komende jaren met ieder van de verenigingen een keer kennis zou kunnen maken, zonder dat men van hem kan verlangen bijvoorbeeld een normale jaarvergadering te kunnen bijwonen van de honderden verenigingen die er in zijn nieuwe gemeente zijn. Mijn belangstelling gaat echter volop uit naar het verenigingsleven, verzekerde de heer Van Boeijen en een zestigjarig jubileum zal ik zeker niet overslaan. De heer A.L.G. van Doorn wees op het voor de streek van belang zijnde terrein aan de Pluimpol, dat voor Scherpenisse tevens speelweide-ijsbaan is. Er ont breekt echter waterleiding, goede waterafvoer en toiletten, zo merkte dhr. Van Doorn op, welke zaken bij onder de aandacht bracht van het gemeen tebestuur. De heer A. van de Hoek vond het een hiaat, dat er in Scherpenisse geen speeltuin is, zoals in de meeste andere plaatsen op Tholen wel hel geval is. Bij monde van kerkvoogd Hage werd tie aandacht gevestigd op tie restauratie van de kerk in Scherpenisse, waaraan op papier al reeds zoveel jaar is gedokterd en welke thans in uitvoering 'is. Daarbij is medewerking van het gemeentebestuur onontbeerlijk. De heer P. Jagt pleitte voor een bejaar densociëteit, terwijl ook werd geïn formeerd of het gemeentehuis, dat nu als BB- opslagplaats dienst doet, nog eens zal worden gerestaureerd. Voor iedere vraagsteller kwam er van achter de bestuurstafel, merendeels bij monde van burgemeester Van Boeijen een antwoord. Hij vond dat men de toch niet zo vele monumenten op Tholen zou moeten kunnen bewaren, al zit daar financieel nog al het een en ander aan vast. Tenslotte dankte hij allen voor de goede en plezierige inbreng op deze bijeenkomst, waarna nog geruime tijd de kennismaking door de gasten minder formeel werd voortgezet. Het werd door de aanwezigen zeer op prijs gesteld Allen vonden het een goede avond, die niet alleen zijn nut heeft als wederzijdse kennismaking, maar ook tot ver betering van het wederzijds begrip. Met het oog voornamelijk gericht op de ambtenaren van de verschillende secretariën en gemeentewerklieden met betrekking tot een goede overgang van het oude naar het nieuwe bestuursapparaat, is mogelijk toch wel over het hoofd gezien, dat er in andere functies nog wel eens gedupeerden zouden zijn als gevolg van de samenvoeging. Dat bleek althans tijdens de maandagavond te Scherpenisse gehouden ken nismakingsbijeenkomst van b en w, toen op zeker ogenblik mevrouw A.C.Suurland-Kaashoek als stem uit het volk wat bewogen meedeelde, van het gemeentebestuur een brief te hebben gekregen, waarin ze per 1 september wordt ontslagen als schoonhouder van het gemeentehuis van Scherpenisse "Ik vind dat heel erg, dat ik die brief' kreeg", zei een wat opgewonden mevrouw Suurland. Nu het gemeentehuis wordt gebruikt als BB-centrum van Tholen zou ik nog graag voor dat onderhoud in aanmerking komen. Burgemeester Van Boeijen deed de toezegging het nader te zullen bekijken. In een gesprekje dal wij later nog even met mevr. Suurland hadden, bleek dat ze drie jaar geleden dit werk had gekregen, nadat haar man (zuivelhandel) invalide werd en er praktisch geen inkomen meer was. Ze heeft toen met verve dit on derhoudswerk aangepakt en zolang haar man nog geen AOW'er is ((>3) jaar) terwijl men liever de handen uil de mouwen steekt, dan op de Bijstandswet Ie moeien leren, zolang zal hel nog wal moeilijk zijn voor mevrouw Sunrlnnd in haar on (lerhoud - en dal van haar man - Ie kunnen voorzien. Korlom, iemand die wil en door de samenvoeging van gemeenten loeit eigenlijk wel gedupeerd dreigl Ie worden. Misschien dal er loeh nog wel ergens geineenleli jk onderhoud op Seherpenisse nodig is. Aanbevolen. Beqjamin maakte goede beurt. l£ennismakingsbyeenkomsten van start. Nog eens commissies benoemingen in raad van Tholen. Strenger toezicht op campings Groentedleven gegrepen Jan Overeenkam— naar de grote school Competitie-indeling afdelingen Voetbalvereniging Vosmeer koos nieuwe bestuurders NIEUWE SCHOOL LICHTING: DE JEUGD HEEFT DE KRACHT IN DE SCHOUDERS, DE OUDERDOM IN HET HOOFD. Dit nummer bestaat uit acht pagina's. Burgemeester en wethouders van Tholen stellen de gemeenteraad dins dagavond voor deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling Centrum voor Automatisering Zuid-West Nederland, gevestigd te Rotterdam. Het automatiseringscentrum heeft tot doel de informatieverwerking en in formatieverstrekking ten behoeve van de deelnemers te verzorgen met gebruikmaking van geautomatiseerde systemen. Ter bereiking van dit doel heeft het automatiseringscentrum meer in het bijzonder tot taak: a. bevordering van voorlichting en opleiding met betrekking tot de automatisering van de bestuurlijke informatieverwerking. b. onderzoek en ontwerp van in formatiesystemen. c. begeleiding van de invoering en het gebruik van systemen (advies en assistentie) d. beheer en exploitatie van de in formatiesystemen e. overleg in landelijk verband. Het automatiseringscentrum kan tegen een nader overeen te komen vergoeding één of meer taken tijdelijk of blijvend opdragen aan particuliere of openbare rekencentra. Het automatiseringscentrum kan ook tegen een nader overeen te komen vergoeding taken uitvoeren ten behoeve van an deren dan de deelnemers. Het Thoolese dagelijks bestuur lijkt het een goede zaak dat de gemeente in de gelegenheid wordt gesteld gebruik te maken van de diensten die het centrum gaat verlenen. Als lid van het algemeen bestuur wordt gemeentesecretaris Th. C. Benou voorgedragen met de heer C.Meertens, chef van de afdeling financiën, als plaatsvervanger. Deelnemers van de gemeenschappelijke regeling kunnen alle Zeeuwse gemeenten zijn, alsmede de gemeenten in het zuiden van Zuid-Holland. De gemeenteraad van Sint- Philipsland besloot al een paar maanden geleden aan de gemeenschappelijke regeling mee te doen. Vanwege de herindeling lieten de voormalige zeven Thoolse gemeenten de beslissing over aan de nieuwe gemeente Tholen. De diensten van hel automatiseringscentrum zullen vooral gobruikt worden voor de belasting- en salarisadministratie. Dinsdag l(M0 uur 17 augustus 1 *>71

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 1