Voor paspoort en vuilniszak naar het postkantoor Toezicht op campings Thoolse raad stemde druk Gemeenteraad Tholen DEZE WEEK Postabonnees Ter kennismaking Raad Tholen schakelt voor 3000 gulden PTT in Bij wijze van proef zal er van 1 augustus tot 31 december van dit jaar op de postkantoren in Tholen, Oud Vossemeer, Sint- Annaland, Stavenisse, Scherpenisse en Poortvliet gelegenheid bestaan kleine gemeentelijke zaken af te handelen en extra vuilniszakken te kopen. Zoals bekend, gebeurt dit nu als overgangsmaatregel op zitdagen in de voormalige gemeen tehuizen. De gemeenteraad heeft dinsdagavond besloten de PTT in te schakelen voor de dienstverlening aan de bevolking. Daarvoor werd 3000gulden beschikbaar gesteld. Vanaf 1 augustus kan men dus op de postkantoren terecht voor uit treksels uit de registers van de burgelijke stand en de bevolking, aanvragen van visvergunningen, aanvragen van paspoorten, toeristenkaarten en rijbewijzen, alsmede verlenging en wijziging van die stukken, aanvraagformulieren voor bouwvergunningen, opgaafformulieren voor klachten aan gemeentewoningen en extra vuilniszakken. Dit geldt niet voor Sint Maartensdijk, waar alle zaken op het gemeentehuis kunnen gebeuren. VOORKEUR NIET AANTREKKELIJK BETALINGSVERKEER OPTIMALE SERVICE GRATIS Vergadering 20 juli Burgemeester J. E. van Boeijen, Tholen Secretaris Th. C. Benou, Sint- Maartensdijk Wethouder C. J. Moerland (P.v.d.A.), Stavenisse Wethouder C. Boender (SGP), Tholen Wethouder A. J. Scherpenisse (VVD), Sint Annaland SGP-fractie: L. J. Koopman, Sint Maar tensdijk A. J. Smits, Stavenisse A. J. Kurvink, Sint Annaland J. I. Hollebrands, Poortvliet P.v.d A ^fractie: L. Kloet, Sint Maartensdijk P. van Schetsen, Sint An naland M. A. J. van der Linde, Tholen A. Goudzwaard, Oud Vossemeer WD-fractie: mevr. M. J. Renes-van Geer, Tholen A. M. van Engelen, Oud Vossemeer CHU-fractie: ir. M. A. Geuze, Poortvliet J. D. de Korte, Sint Maar tensdijk ARP-fractie: W. C. van Kempen, Poortvliet KV P-fractie: mevr. J. M. Deurloo-van Broekhoven, Tholen UNANIEM VERTEGEN WOORDIGINGEN IR. GEUZE ERBIJ mM 27c jaargang no. 36 DONDERDAG 22 JULI 1971 nfKHTBÖI Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 Sint-Annaland Abonnementsprijs 6,00 per halfjaar, per post 7,00 - Losse nummers 30 cent - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag - Advertentieprijs f 0,17 per mm BTW Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag Spierinkjes t/m 20 woorden 3,- BTW - Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer. Bij monde van burgemeester van Boeijen werd dinsdagavond een goed voornemen aangekondigd van het dagelijks bestuur der gemeente TholenZoals elders in dit nummer nader omschreven zullen in de maand augustus kennismakingsbijeenkomsten worden georganiseerd in alle woonkernenDit voornemen leefde bij de burgemeester al direct bij zfjn benoeming, zoals hij dat toen reeds kenbaar maakte in een eerste gesprek met de pers. Een goed voornemen om meerdere reden. In de eerste raad svergadering gaf wethouder Boender al aan, hoe het voor de nieuwe gemeente en voor de nieuwe burgemeester allemaal wat anders is dan nor maal. Hij sprak toen op een installatie van de nieuwe burgemeester. In feite is dat precies zo tussen bevolking en burgemeester. Normaal tot dusver was, dat een nieuwe burgemeester werd ingehaald. Feestelijk ingehaald. Een altijd blijde dag met name voor de jeugd. Een evenement in,het dagelijks leven van het platteland, ook al kwam het een paar maal per generatie voor. Nu is dat zo heel anders en het zy met enig chauvinisme opgemerkt, het grootste deel van de bevolking weet nog niks anders van de nieuwe burgemeester, van huh burgemeester af, dan hetgeen daarover door de pers werd afgebeeld en vermeld. Zo is het net alsof men geen burgemeester (meer (heeft. Wanneer hier de nadruk wordt gelegd op de eerste burger, wil dat niet zeggen, dat mede de tegenwoordigheid van de wethouders op komende„open huis" bijeenkomsten overbodig zou zijn. Dat niet. maar bij de bevolking in on derscheidene kernen gaat begrijpelijk de grootste belangstelling v in dit kader uit naar het hoofd van de nieuwe gemeente. Waarbfjals het niet te stout opgemerkt is, de echtgenote eveneens van de partij zou moeten zijn. Het is om meer dan deze persoonlijke kennismaking, dat dit voornemen bestaat. De mogelijkheid is er immers tegelijkertijd om als burgemeester en wethouders kennis te maken met de vereningingen, om iets te weten te komen van van dat belangrijk on derdeel van een samenleving, die daaraan juist zoveel fleur kan geven. Een derde argument mag zijn, dat de image van de bestuurders kan verhogen. Het kan ook de afstand tussen die bestuurders en bestuurden verkleinen. Een punt dat niet alleen nationaal van grote waarde wordt geacht, maar dat juist, nu ons gebied van zeven woongemeenschappen tot eéh gemeente werd gevormd, van enorm belang is. Tenslotte openen die kennismakings bijeenkomsten ook mogelijkheden, wensen te vernemen van datgene wat in de gemeenschappen leeft. Om meerdere redenen valt het initiatief dus toe te juichen-Hopenlijk maakt iedere woonkern dat opk duidelijk door van de straks geboden gelegenheid te profiteren. Zakcentje. In de vlotte en goede tweede raad svergadering van nieuw Tholen kwam deze en gene fractie tot enige motivering van haar steun aan het b en w voorstel tot vaststelling van het presentiegeld van de raadsleden. Zo op het eerste gezicht een nogal stevig bedrag, zo werd er opgemerkt. Een ander zei dat de inwoners mogelijk tot de gedachte zouden komen, dat het eerste waar de nieuwe raad aan dacht het verdubbelen van het presentiegeld is. Terwijl elk raadslid via politieke verkiezingsaktiviteiten alles in het werk stelde om immers als zodanig zitting te krijgen. Dus uit vrije wil. Mogelijk dat die gedachten inderdaad bij deze en gene kiezer rijst, maar naar onze mening dan toch een onjuiste gedachte. Wat werd voorgesteld is noch te hoog, noch teveel. Degenene, die ook maar iets van een huidige bestuurlijke taak af weet, zal dat met ons eens zijn. Het is niet onze taak de uitgaven van de nieuwe gemeente op te schroeven. Integendeel, het gaat uiteraard ook om ons aller belastinggeld. Maar dat wil niet zeggen, dat men het raadslidmaatschap op het zelfde goudschaaltje moet wegen als een eeuw geleden. Toen voor driekwart een erebaantje, nu voor hoogstens een deel. Meer dan van wie ook in de samenleving wordt van een raadslid gevraagd en gevergd „bij" te zijn. Op de hoogte van het nodige en het mogelijke. Een raadsvergadering betekent meer dan twee uur samen besluiten nemen. Een raadsvergadering betekent fractieoverlegjnformatie, studie van Reeds geruime tijd voor de herindeling was door de toenmalige zeven gemeentebesturen contact opgenomen met de Ring van Coöperatieve Raif- feisenbank en de PTT om te informeren naar de mogelijkheden van dien stverlening via de loketten van deze instellingen, eventueel uitgebreid met andere bankinstellingen. De Raif- feisenbanken vroegen 2 gulden per verleende dienst, terwijl de PTT 3000 gulden vroeg voor de proefperiode tot 31 december a.s. Daarbij werd uitgegaan van 850 diensten. Op grond van ervaringen in andere gemeenten (in Zeeuws-Vlaanderen) zijn daarvoor alleen de meer tijd vergende diensten geteld en niet het afgeven van for mulieren. B en W en ook de raad gaven de voorkeur aan de PTT. De motivering van het college was: 1. de bevolking onderhoudt reeds, zonder uitzondering, een geregelde relatie met de postkantoren. 2. bij een contract met de PTT heeft men te doen met één instantie, wat een uniforme behandeling van alle zaken waarborgt en met name de instruering van personeel vergemakkelijkt. Ook wordt van betekenis geacht dat de dienstverlening in de overheidssfeer blijft 3. de PTT heeft ruime open stellingstijden, als regel van 9.30 tot 12.30, van 14.00 tot 15.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, hetgeen een goede dienstverlening bevordert. 4. de PTT heeft reeds in diverse gemeenten met deze taken ervaring opgedaan, waar van ook Tholen profijt kan trekken. „Alhoewel de betrouwbaarheid van de bankinstellingen op Tholen zonder enige uitzondering boven iedere twijfel verheven is en het zeer op prijs is gesteld, dat de Raiffeisenbanken desgevraagd, ook bereid zijn gebleken de dienstverlening op zich te nemen, menen wij toch, dat de hiervoor ver melde argumenten niet, of in mindere mate voor de bankinstellingen gelden", aldus b en w. Het huidige systeem van zitdagen is volgens het college niet aantrekkelijk. De openingstijden zijn beperkt, terwijl op langere termijn ook niet meer over stukken, weten waar het over gaat, dus dat eerst onderzoeken. Raadslid zijn betekent ook benoemd worden in allerlei vertegenwoordigingen. Kritiek ervaren, wensen aanhoren, fouten maken. Natuurlijk niet alleen schaduwzijdenJHet is ook een mooie kant in het leven iets pogen te doen voor een gemeenschap. Er is het prettige van een zeker aanzien, het mooie van relaties, van collegialiteit, van wijsheid opdoen. Er moet dus ook, zoals eveneens werd opgemerkt, liefde voor de zaak zijn. Dat wordt niet betaald, kan niet worden betaald en hoeft ook niet te worden betaald. Maar dan moet men het vastgestelde presentiegeld ook niet verder zien dan een zakcentje. Waarvan het grootste deel opgaat aan telefoonkosten, aan vrije tijdverlies, aan inspanning. Een redelijk presentiegeld werd vastgesteld. Niemand moet het onderste uit de kan willen hebben, zeker niet een raadslid. Dat werd hij of zij uit vrije wil. Maar hoger dan een zakcentje hoeft niemand het presen tiegeld aan te slaan. Ook de kiezer niet. alle gebouwen beschikt kan worden. Uit het oogpunt van interne organisatie is het ook niet aantrekkelijk. De per soneelskosten zijn bovendien hoger dan het door de PTT gevraagde bedrag. Burgemeester J. E. van Boeyen deelde nog mee dat er op de zitdagen in de 6 kernen tot nu toe 29,18 en 23 zaken per week behandeld zijn. Daar waren de aanvragen voor paspoorten in de meerderheid. Ir. M. A. Geuze zei dat de inschakeling van de PTT voor 5 maanden hem een uitstekende proef leek. De ruimere openstelling van de postkantoren gaf voor de confessionele drie de doorslag. Bovendien zijn ze bij de PTT meer loketservice gewend dan bij de banken, meende de heer Geuze. Zijn par tijgenoot J. D. de Korte vulde aan dat het gemeentebestuur in Oostburg goede ervaringen heeft met de inschakeling van de PTT voor dienstverlening aan de bevolking. Iedereen ging akkoord met het voorstel van b en w van Tholen de postkantoren in Tholen, Oud Vossemeer, Sint-Annaland, Stavenisse, Scherpenisse (agentschap) en Poortvliet in te schakelen. De raad besloot verder alle rekening courant overeenkomsten met banken te beëindigen, uitgezonderd die met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten en de Coöperatieve Raif- feisenbank Sint Maartensdijk. Met de laatste bank werd de rekening-courant verhoogd van 100.000 tot 250.000 gulden. De voormalige zeven gemeenten hadden bij de diverse plaatselijke bankinstellingen nu totaal een krediet van 225.000 gulden lopen. De rekening courant van de zeven gemeenten bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten was al samen gesmolten. Het spreekt haast vanzelf, dat het niet mogelijk is alle rekeningen te handhaven. Naast een postrekening heeft de gemeente slechts behoefte aan een rekening bij een plaatselijke bank. Dit om op korte termijn betalingen, zonodig in con tanten, te kunnen doen. Vooral is dit nodig nu het onpraktisch is en moeilijk te realiseren op het gemeentehuis een kas aan te houden voor het doen van betalingen. Hiervoor is een afzonderlijk beveiligde ruimte nodig, terwijl het toch risico's blijft opleveren. Veel een voudiger is daarom zoveel mogelijk met girale betalingen te gaan werken. Ook met het oog op de verspreid liggende kernen is dat nodig. Het aanhouden van een eigen kas is toch maar voor een klein percentage van de bevolking van betekenis Degenen die niet in de kern Sint Maartensdijk wonen, kunnen moeilijk hier in contanten komen betalen of contant geld in ontvangst nemen.De plaatselijke bank die de gemeente nodig heeft, dient in de nabijheid van het gemeentehuis te zijn. Het meest daarvoor in aanmerking komt de Coöperatieve Raiffeisenbank te Sint Maartensdijk, aldus b en w van Tholen. „Wel hebben we ons afgevraagd, op welke wijze we in alle kernen van het eiland aan de bevolking een optimale service kunnen bieden voor het doen van betalingen aan of ontvangen van bedragen van de gemeente",zo ver volgden b cn w in hun voorstel aan de raad. „Bij de betaling van nota's speelt clit geen rol van betekenis. Hierop dient vermeld te staan op welke wijze men het geld wenst te ontvangen. Voor de betaling van salarissen en bijstand suitkeringen wordt aan elke belanghebbende gevraagd op welke bank of postrekening hij het geld wenst te ontvangen of'waar hij het in con tanten wenst op te nemen. Voor de betalingen aan de gemeente ligt het iets anders voor de groep mensen die noch een postrekening noch een bankrekening hebben. Wanneer deze het door hen verschuldigde bedrag op een bank in hun woonplaats storten ten behoeve van de gemeente, bestaat de mogelijkheid dat deze bank hen daarvoor een provisie in rekening brengt. Toch dient de mogelijkheid te worden geschapen.dat icdereeen gratis aan zijn verplichtingen tegenover de gemeente kan voldoen. Om hierin te voorzien is aan jjlle bankinstellingen waarmee de voormalige gemeenten in rekeriing- courant stonden, gevraagd of zij bereid zijn de betalingen ten behoeve van de gemeente Tholen gratis in ontvangst te nemen van ook niet rekening houders. Ze kunnen dan volstaan met het saldo van de ontvangsten éénmaa' per week over te maken naar de banken waar de gemeente een rekening aanhoudt (Bank Nederlandsche Gemeenten en Raif feisenbank Sint-Maartensdijk). Nor maal zou elke betaling direct moeten worden overgeschreven naar de rekening van de gemeente. Uit de ontvangen reacties van enkele directies van bankinstellingen is ons gebleken, dat deze hiertoe zeker genegen zijn. Indien in elke kern één of meerdere bankinstellingen bereid zijn aan deze regeling deel te nemen, is een goede d ienstverleningvoor het betalingsverkeer gewaarborgd", aldus b en w. De raad had weinig behoefte aan discussie en ging zonder meer met het voorstel akkoord. Mevr. MJ. Renes-van Geer (VVD) informeerde nog of het in de kernen met de banken al rond was, waarop burgemeester Van Boeijen antwoordde dat er alleen een toezegging van de Raiffeisenbanken binnen was. De confessionele drie (CHU ARP en KVP) hebben vier schriftelijke vragen op b en w van Tholen afgevuurd. „Hoe dachten b en w het toezicht te realiseren op de campings in de gemeente Tholen?" was de eerste vraag van mevr. JM.Deurloowan Broekhoven (KVP), ir. M. A. Geuze (CHU) J. D. de Korte (CHU) en W. C. VAN Kempen (ARP). .Zouden b en w - gelet op later te nemen bes! issingen - de raad willen in formeren ter zake van de bestaande fungerende bibliotheekvoorzieningen in de gemeente in de vorm van ren in ventarisatie?" was de tweede vraag die door de vier confessionele raadsleden was ingediend. Mevr. Deurloo tekende alleen voor de derde vraag: „Is er gezien de problemen die zich voordoen o.a. bij land- en tuinbouw, middenstand en visserij een deskundig ambtenaar beschikbaar die daadwerkelijk steun en voorlichting kan geven bij bijvoorbeeld her- of omscholing of sanering?" De heer J. D. de Korte tekende voor de vierde vraag: „Door de herindeling per 1 juli 1971 is er in de werkkring van de ambtenaren enz. der oude gemeenten grote verandering gekomen, doordat het administratief apparaat der nieuwe gemeente Tholen in de kern Sint- Maartensdijk is gevestigd. Zijn de belangen van de betrokken ambtenaren en al wat hiermede samenhangt, zodanig behartigd, dat gesteld mag worden, dat iedere amb tenaar zijn nieuwe taak met instemming heeft aanvaard?" B. en W. zullen hierop schriftelijk antwoord geven. De voltallige gemeenteraad van Tholen heeft dinsdagavond de heer A. J. Scherpenisse (VVD) uit Sint-Annaland tot derde wethouder gekozen. Hij kreeg 14 stemmen, 2 waren er blanco en 1 stem was voor het ARP-raadslid W. C. van Kempen. Alle zeventien stemmen werden uitgebracht op de heer Th. C. Benou uit Sint-Maartensdijk, die daarmee de definitieve gemeen tesecretaris van de nieuwe gemeente Tholen werd. Wethouder Scherpenisse hoopte de kracht en de lust te mogen vinden om zijn mooie taak naar behoren uit te voeren, tot welzijn van de bevolking en de hele streek. Burgemeester J. E. van Boeijen had alle vertrouwen dat het met de heer Scherpenisse goed collegiaal werken zou zijn in het college, na zijn ervaring als wethouder in Sint- Annaland. Zoals bekend stond zijn benoeming tot derde wethouder na de verklaringen van de zes fractiewoordvoerders in de eerste raadsvergadering op 2 juli al vast. Informeel woonde de heer Scherpenisse dan ook al de vergaderingen van b en w van Groot Tholen bij. Een gelukwens van de burgemeester was er ook voor secretaris Benou die met algemene stemmen gekozen was. De voorzitter zei de heer Benou van zijn Smerdiekse periode al te kennen en verwachtte dat hij met ambitie en kennis van zaken ook de nieuwe functie zou vervullen. De secretaris bracht dank voor de manier waarop b en w hun voorstel hadden gedaan. „U schreef geen sollicitatie uit, maar durfde direct met mij in zee te gaan. Ik wil u graag beloven dat ik op dezelfde wijze mijn krachten aan de gemeente zal geven als in SintMaartensdijk, hoewel mijn taak in de nieuwe gemeente wel wat anders zal zijn", aldus de nieuwe secretaris. Hij was blij dat de gemeenteraad hem met algemene stemmen gekozen had. Er moest dinsdagavond nog meer gekozen worden. Op een enorm stembiljet moesten de raadsleden 45 namen invullen van bestuurders die de gemeente Tholen in 18 regionale en provinciale organen vertegenwoordi gen, (zie elders in deze krant.) De aanbeveling van de com missie ad hoe werd door b en w en dinsdagavond ook door de raad geheel overgenomen. Alleen werd ir. M. A. Geuze (CHU) nog als vijfde man in de commissie voor georganiseerd overleg (personeelszaken) gekozen. Het overleg in de commissie ad hoe noemde hij zeer vruchtbaar en gewaardeerd, maar de commissie voor georganiseerd overleg was als sluitpost behandeld. „Wij hebben er tenslotte in moeten berusten dat onze groep (CHU, ARP, KVP) niet vertegenwoordigd was in de commissie. Volgens de .Overlegverordening (die dinsdagavond ook werd vastgesteld) moeten er behalve een lid van het college van b en w tenminste 3 leden van de raad vertegenwoordigd zijn. Ik wil een beroep doen op de collega's om een vierde plaats voor ons in te ruimen. Dat zouden we zeer op prijs stellen" aldus ir. Geuze. SGP-fractievoorzitter L. J. Koopman wilde de CHU wel in de commissie g.o. laten komen om de moeilijkheden die daarover in de commissie ad hoe waren, te ondervangen. Mevr. M. J. Renes-van Geer hoopte de heer Geuze niet op nieuw teleur te stellen maar hem nu ter wille te zijn door geen bezwaar te maken tegen een vertegenwoordiger van de kleine drie „hoe noem je die tegenwoordig", merkte de liberale fractievoorzitster nog op in de commissie g.o. Ook P.v.d.A.- woordvoerder L. Kloet had dat niet. Ir. Geuze werd toen alsnog op het grote stembiljet geplaatst en gekozen. De plaatsvervangers werden er ook nog aan toegevoegd: wethouder C. J. Moerland, A. M. van Engelen, L. Kloet, A. J. Kurvink en J. D. de Korte. Alle kandidaten werden met 15 of 16 stemmen gekozen. Eén stem was er ongeldig. Er was niet alleen veel tijd nodig om het grote stembiljet in te vullen, maar ook om het na te kijken cn 1 de stemmen te tellen. Daarvoor werd de j vergadering zo'n 20 minuten geschorst. Baantjes in Thoolse raad ver deeld. Tholen gaf al 170.000 gulden voor zwembadplannen. Tragische gevolgen na brand in kampeertent. De nieuwe burgemeester en zijn installatierede. Vragen door Tweede Kamerlid Roels over luchtvervuiling. Ook nog verslag van de laatste werkvergadering Tholen-stad. Stemmen van lezers. Voctbaleindstanden om geheu gens op te frissen. PZEM-bestuur mocht van Thoolse raadsmeerderheid aan blijven. Goed initiatief Niet meer dan zakgeld Derde wethouder en seeretarisbenocming (na de vakantie) Geen dag is lang voor hem, die werkt. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Wij verzoeken onze postabonnees met nadruk bij het gebruik van de witte girobiljetten voor de betaling van het abonnementsgeld duidelijk uw naam en adres te vermelden.Verschillende postabonnees hebben dit vergeten, zodat wij hun betaling niet kunnen afboeken op de kaarten.In 1970 en in het eerste halfjaar van dit jaar is dat ook diverse keren gebeurd .Van het eerste haltjaar 1971 gaat het nog om de volgende girobiljetten zonder naam en adres Scherpenisse, afgestempeld 30-12- 1970 nr. 533, Bergen (N.H.) 31-12-70 11500, 's-Gravenhage (Loosduinsebrug) 29-12-1970 nr 4423, Rotterdam (Lombardijen) 29-12-1970 15248 of 15247. De postabonnees die strookjes met genoemde data en nummers hebben, verzoeken wij de girostrookjes met naam en adres op te sturen. Wij hopen op uw vlotte medewerking, ook wat betreft de betaling van het abon nementsgeld voor het tweede halfjaar 1971 van 7 gulden. Dinsdagochtend ontvingen wij opnieuw 2 witte girokaarten zonder naam en adres. Het ging hier om 7 gulden voor betaling van het abonnementsgeld 2e halfjaar 1971Vanzelfsprekend kunnen wij deze twee betalingen niet t>p de abonneekaarten afboeken. Degene die deze giro Anna Jacobapolder 11-7-1971 nr 107 of giro Scherpenisse 11-7-1971 nr 267 heeft, verzoeken wij het girostrook je met naam en adres aan ons op te sturen. Woensdagochtend ontvingen wij weer 2 witte girokaarten zonder naam of adres. Gaarne het strookje zenden van Arnhem Alteveer 15-7-71 nr 413 en .Anna Jacobapolder 15-7-71 nr 111. De landelijke rijvereniging „De Eendrachtruiters" gaat zaterdag het zilveren feest vieren met een groot concours hippique op het Pluimpotterrein te Scherpenisse. Deze akliclbto van M. A. Geuze van „De Wouter" te Oud- Vossemecr, de man, die twintig jaar voorzitter van de jubilerende vereniging was, toont zijn befaamde Pol. waarmee hij nationaal kampioen werd. Dit beeld is evenwel gemaakt tijdens de Thoolse Dagen, toen nog op het Poort- v liet se terrein bij het Schapenwegje. Wat het concours hippique a-s. zaterdag brengt leest u op een der volgende pagina's.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 1