Plus twaalf RAAD THOLEN BENOEMT DERDE WETHOUDER EN GEMEENTESECRETARIS Dinsdagavond om 8 uur Thoolse raad aanvaardt motie Deurloo Postabonnees DEZE WEEK VERORDENINGEN VERKOOPVOORWAARDEN BOUWTERREIN Van den secretaris INGEKOMEN STUKKEN GEFAALD PRINCIPIEEL ONGEWENST MOTIE DEURLOO MISLEID GROOTSTE FOUT ZEER ONGEWENST 27e jaargang no. 35 DONDERDAG 15 JULI 1971 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint-Annaland Abonnementsprijs 6.00 per halfjaar, per post 7,00 - Losse nummers 30 cent - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag - Advertentieprijs 0,17 per mm BTW Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag; Spierinkjes t/m 20 woorden 3 - -l- BTW - Hoofdredacteur-uitgever >J. Heijboer. Met in het algemeen toch maar vrij geringe reacties op de inhoud van onze uitgave, werd het voor ons een grote verrassing en verwondering, dat een gedurende inderdaad al heel wat jaren ingeburgerd nieuwsblad een zo In tensieve aandacht krijgt, wanneer het uiterlijk wordt veranderd. Zeker, dat was een paar jaar geleden, maar dan toch in heel wat mindere mate het geval toen de kop van ons blad een moder nere vormgeving kreeg. Nimmer zijn de reacties echter zo groot geweest, als toen we een maand geleden op een ander drukprocedé over schakelden. Nu kwam daar ook by een overstelpende kopij. Veel van het oude vertrouwde beeld (als het plaatseiyk nieuws) moest over blijven staan. Ook was daar in het begin op de drukkery te gering begrip van nieuwsblad- vervaardiging en zeker van het beeld dat de Eendrachtsbode steeds gaf Maar zelfs die eerste schaduwzijden ingecalculeerd, heeft ons de ingeworteldheid van onze uitgave in de streek verrast. Er werd over gesproken door predikant en caféhouder, door dokter en sportman, door landbouwer en ambtenaar, door burgemeester en niet het minst door de huisvrouw. Het werd bykans als een schok ervaren. De eigen krant was de eigen krant niet meer. Datgene wat we altijd de lezer voorhielden, dat het hun eigen streek blad was, bleek diep wortel te hebben geschoten. Dat eigen gezicht kende men niet terug. Zeker, men zag in het tweede nummer al voordelen, toen direct de benoeming (en foto) van de nieuwe burgemeester een opmaak kreeg met dagbladallure, men constateerde ook verbetering in de advertentie-opmaak, maar teveel van het oude intieme werd toch gemist. Alles kwam ook tegelijk. Een over stelping van afscheid en on derscheiding, die eerder als een historische vastlegging dan als nieuwselement onder ogen gebracht konden worden. Een daadoor in de verdrukking komen van plaatseiyk nieuws en andere rubrieken, die het nieuwsblad aantrekkeiyk maken. Het bracht alles bij elkaar enige verwarring bij lezers en ook bij ons. Juist in die periode was er de noodzaak van het optrekken abonnementsgeld 2e halfjaar 1971. Met name de bezorgsters kregen naast ons veel kritische op merkingen te horen en bovendien was er tegelijk een drastische verhoging van abonnementsgelden bij de dagbladen, die nu zo'n 80,- per jaar gaan kosten. Zou temidden van dit alles de Een- drachtbode heelhuids uit deze ver nieuwing, verandering en schokken tevoorschijn komen? Het was eigeniyk ook voor ons nog wel een vraagteken, al waren juist de inspanningen voor uw uitgave aan onze kant verdrievoudigd vanwege de zo onafgebroken bijeenkomsten van de oude gemeen tebesturen. Temidden van deze zo ingrijpende verandering is ons blad er niettemin by de lezer heelhuids afgekomen. Meer dan dat. Terwijl bezorgers bezorgd waren het aantal abonnees te zien verminderen, niet alleen door de andere vormgeving, maar ook door het hoger abonnementsgeld en het bedrag dat nu ook voor het dagblad moet worden betaald, terwijl werd gevreesd voor meer samenlezing, terwijl zoveel was veranderd juist in de periode dat de abonnee moest beslissen zijn abon nement al dan niet te verlengel, juist temidden van dit alles is het resultaat bij het opmaken van de balans der, abonnées, dat het aantal nog met 12 steeg in ons gebied, in plaats van een te verwachten daling zoals bij menig dagblad het geval is. Dit was dan in korte tijd de tweede grote verrassing rond onze uitgave. Met dit nummer is als het ware de achterstand van raadsvergaderingen en andere gebeurtenissen die zich de laatste weken afspeelden, ingehaald. We gaan naar een ongetwijfeld wat rustiger periode na de uitverkoop, vanwege de vakanties. Een wellicht daardoor wat kleinere krant, die te meer het oude vertrouwde zal terug brengen en toch de mogelijkheid van opname der bekende rubrieken in clusief sporthoekje, inclusief plaatselijk nieuws, kortom weer al datgene dat ons gebied toch elke week op nieuw brengt aan nieuws en aan gewenste voorlichting. Met inmiddels dank aan de lezers voor het juist nu zo on dubbelzinnig gestelde vertrouwen. De gemeenteraad van Tholen gaat dinsdagavond om 8 uur in het stadhuis van het stadje Tholen de derde wethouder en de definitieve gemeentesecretaris benoemen. Zoals bekend werd er in de eerste vergadering op vrijdag 2 juli besloten een derde wethouder aan te stellen. Gedeputeerde Staten gaven hiervoor al op 6 juli hun goedkeuring, zodat er snel gewerkt kan worden. Gezien het overleg voor de wethoudersverkiezingen en de uitspraken tijdens de eerste raadsvergadering wordt de heer A J. Scherpenisse (VVD) uit Sint-Annaland de derde wethouder. De tweede benoeming van een belangrijke functionaris in de gemeente Tholen zal ook weinig verrassingen opleveren: gemeentesecretaris Th.- C. Benou uit Sint-Maartensdijk. Hij is volgens de herin- delingswet door gedeputeerde staten van Zeeland al tot tijdelijk gemeentesecretaris benoemd, maar burgemeester en wethouders achten het van groot belang dat zo spoedig mogelijk wordt overgegaan tot benoeming van een definitieve gemeentesecretaris. Volgens artikel 102 van de Gemeentewet dienen b en w een aanbeveling van twee personen te maken. Als eerste staat de heer Th.C. Benou en ais tweede dhr. C. Meertens uit Poortvliet, chef afdeling financiën en tijdelijk functionaris belast met de taak van ontvanger in de gemeente Tholen. B en W willen de benoeming 1 augustus 1971 laten ingaan. Een ander voorstel in deze tweede raadsvergadering op dinsdagavond 20 juli is een aanbeveling voor een presentievergoeding voor de raadsleden van 40 gulden per raadsvergadering en 20 gulden per commissievergadering. Daarbij komt nog een af standsvergoeding van 3 gulden als het raadslid minstens 4 km. van de vergaderplaats verwijderd is en 6 gulden als de afstand meer dan 8 km. bedraagt. De afstand dient volgens b en w gemeten te worden vaaf de woning van het raadslid tot de vergaderplaats langs de kortste openbare wegver binding. Dit betekent dat de raadsleden uit Oud-Vossemeer en Poortvliet 3 gulden meer krijgen en hun collega's uit Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Sint- Annaland ógulden. De raadsleden die in het stadje Tholen wonen, moeten het zonder bonificatie doen. Overigens moeten g.s. van Zeeland dit eerst nog allemaal goedkeuren, waarvoor de raad van Tholen eerst een suggestie moet doen. B en W vinden de af standsvergoeding zeer billijk en het presentiegeld van 40 gulden niet onredelijk. Voor gemeenten met een inwonertal tussen 10.000 en 20.000 schommelt het presentiegeld tussen 35,00 en 40,00. De onderling sterk verschillende afstanden voor de raadsleden zijn in b en w ook ter sprake gekomen. Het vergoeden van reiskosten is volgens de jurisprudentie op de Gemeentewet niet mogelijk. Een andere vorm in inmiddels in enkele gemeenten met een uitgestrekt gebied is ingevoerd, is de zogenaamde afstandvergoeding. In Gelderland bijvoorbeeld geldt een vergoeding van 2,50 als de raad sleden verder dan 4 km. van de raadszaal wonen en 5,00 als ze op een afstand van 8 km. of meer wonen. Volgens de herindelingswet blijven de verordeningen van de voormalige zeven gemeenten twee jaar na de datum van herindeling hun rechtskracht in de nieuwe gemeente Tholen behouden. In die tijd krijgt de gemeenteraad de gelegenheid nieuwe verordeningen vast te stellen. Dinsdagavond zijn er hiertoe van b en w al drie voorstellen: algemene voor waarden voor de verkoop van bouwterreinen, bouwverordening en verordening op de recreatie woonverblijven. In alle gevallen gaat het niet op splinternieuwe verordeningen, maar om overname van de drie verordeningen van de voormalige gemeente Tholen (stad) die nu als overgangsverordening ook al gelden. Door de toezichthoudende organen zijn aan de gemeentebesturen ver plichtingen opgelegd ten aanzien van het opnemen van zogenaamde speculatiebepalingen in koopovereenkomsten. Naast enige algemene bedingen houden de verkoopvoorwaarden van Tholen-stad hieromtrent voorschriften in Het voordeel van zo'n algemene regeling achten b en w gelegen in het feit dat: 1. er een eenheid in de redactie van contracten verkregen wordt, wat de rechtseenheid bevordert 2. er zowel door de secretarie als door het notariaat minder administratieve arbeid behoeft te worden verricht 3. de candidaat-kopers reeds aanstonds bij reservering van gronden bekend kan worden gemaakt hoe in het algemeen de voorwaarden zullen luiden De artikels 102 tot en met 112 van de Gemeentewet zijn gewijd aan de gemeentesecretaris. „Van den secretaris" staat er plechtig boven. Volgens die wet v/ordt de gemeentesecretaris door de gemeenteraad benoemd, geschorst of ontslagen.„Tot secretaris is alleen hij benoembaar, die Nederlander is, niet krachtens onherroepelijke rechterlijke uitspraak wegens krankzinnigheid of zwakheid van vermogens, de beschikking of het beheer over zijne goederen heeft verloren, noch van de verkiesbaarheid is ontzet en den ouderdom van drie en twintig jaar heeft vervuld. Bloedverwantschap of zwagerschap in den 1ste of der tweeden graad of huwelijk mag niet bestaan tusschen den secretaris en den burgemeester. De secretaris is den raad, burgemeester en wethouders, den burgemeester en de com missie in alles, wat het hun opgedragen bestuur aangaat behulpzaam.Door hem worden alle stukken, die van den raad en van burgemeester en wethouders uitgaan, mede-ondertekend.De instructie van den secretaris wordt door den raad vastgesteld en aan gedeputeerde saten medegedeelcLHij geniet ene jaarwedde, die door gedeputeerde staten, nadat de raad is gehoord, onder Onze goedkeuring, wordt bepaald." 4. er bij delegatie van bevoegdheden met betrekking tot verkoop van bouwterreinen een voorschrift ligt, waaraan het college van b en w zich dient te houden. dergelijke algemene voorwaarden golden er alleen in het stadje Tholen en niet in de zes andere voormalige gemeenten. Als de raad het goed vindt, gaan deze nu voor het gehele eiland Tholen gelden. Wat anders ligt het bij de bouwverordening en de verordening op de recreatie-woonverblijven. Die zijn er in alle zeven voormalige gemeenten. B en W stellen voor die van Tholen-stad voor de nieuwe gemeente Tholen te laten gelden en van de voormalige gemeenten Sint-Annaland, Sint- Maartensdijk, Oud-Vossemeer, Poortvliet, Scherpenisse en Stavenisse de twee verordeningen te laten ver vallen. Er is voor dinsdagavond ook nog een reeks ingekomen stukken, waarvan b en w adviseren die alle voor kennisgeving aan te nemen. Veelal zijn ze nog aan de voormalige zeven Thoolse gemeenten gezonden. Dat geldt voor een motie van de gemeente Ooststellingwerf over de Bescherming Bevolking aan Poortvliet en een aantal goedkeuringen van begrotingswijzigingen van Tholen, Sint- Annaland, Scherpenisse, Poortvliet en Oud-Vossemeer door g.s. van Zeeland. Van de gemeenten Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland, Scherpenisse en Sint- Philipsland is er de steun-betuiging voor de motie van de raad van het stadje Tholen inzake de 2e nationale luchthaven G.S. keurden verder een kasgeldlening van het stadje Tholen en een geldlening van Sint-Maartensdijk goed, alsmede de garandering van de kosten van het jeugdzwemmen in Tholen-stad. Dan is er van het ministerie van bin nenlandse zaken nog de goedkeuring bij Koninklijk Besluit van de veror deningen op de heffing van opcenten op de grondbelasting en personele belasting in de voormalige gemeenten Tholen, Stavenisse, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland. G.S. van Zeeland gaven tenslotte hun machtiging tot het'doen van een uitgaaf voor de verdere aanleg van de beveiligde zwemgelegenheid in Sint- Annaland. Mogelijk zullen er nog een aantal punten aan de agenda voor din sdagavond toegevoegd worden, maar in eerste instantie waren het de zes hier weergegeven onderwerpen. Ondanks aarzelend beleid dient PZEM-bestuur i.v.m. continuïteit thans aan te blijven Volgens de gemeenteraad van Tholen hoeft alleen PZIJMdirecteur Ir. T. Bogerd te verdwijnen. Het dagelijks bestuur dient aan te biy'ven ter wille van een goede voortzetting van het beleid in dit miljoenenbedryf. De vertegenwoordiger van de gemeente Tholen zal dit standpunt innemen op de aandeelhoudersvergadering van dePZEM die op 9 juli gehouden wordt. Hij heeft daar 2% stemmen. Tot dit besluit kwam de raad door verwerping van een motie Renes met 9 tegen 8 stemmen, waarin zowel het aftreden van de directeur als het dagelijks bestuur werd geëist. Alleen de VVD en P.v JA. waren voor. De SGP, CHU, ARP en KVP steunden de motie Deurloo. Deze luidt: "Kritisch staande tegenover het door het dagelijks bestuur van de PZEM gevoerde aarzelende beleid ter zake van het ontslag van de directeur, echter gelet op het grote belang van aandeelhouders (provincie en gemeenten), personeel en afnemers bij de continuïteit van de leiding van dit bedrijf, is derhalve van mening dat deze gewenste continuïteit die een economische en ef ficiënte voortzetting van dit bedrijf moet waarborgen een verdere besnoeiing van de bestuuriyke leiding thans niet verdraagt, en gaat over tot de orde van de dag". Allereerst werd een vertegenwoordiger van de gemeente Tholen bij de PZEM gekozen. Dit moest al in deze eerste raadsvergadering gebeuren vanwege de belangrijke aandeelhoudersvergadering op 9 juli. Zoals bekend zijn er bij de PZEM vele moeilijkheden gerezen. nadat volgens een rapport van de Algemene rekenkamer directeur Bogerd ruim 38.000 gulden PZEM- materialen en manuren heeft gebruikt voor de bouw van zijn bungalow, zonder die te betalen. Vandaar dat op de aandeelhoudersvergadering de directeur zal worden ontslagen. Sommigen willen ook het dagelijks bestuur tot aftreden dwingen. Wethouder Moerland stelde de heer L. Kloet (P.v.d.A.) voor als PZEM- vertegenwoordiger, de heer W. C. van Kempen namens de confessionele vier ir. M. A. Geuze (CHU) en mevr. Renes namens de VVD A. M. van Engelen. "Daar er toch al zo weinig gecon tinueerd wordt bij de PZEM, stel ik voor de Thoolse aandeelhouder wel te continueren en daarom de heer Van Engelen te kiezen", aldus de liberale woordvoerdster. De SGP vroeg bij monde van fractievoorzitter L. J. Koopman schorsing, waarna er gestemd werd. Ir. Geuze kreeg 9 stemmen, de heer Van Engelen 7 en de heer Kloet 1. De heer Geuze verklaarde eventuele mandaten getrouwelijk tot uitvoering te brengen. Met alle 17 stemmen werd de heer Kloet wel plaatsvervangend vertegenwoordiger van de gemeente Tholen bij de PZEM. I h.C. Benou uit Sint-Maartensdijk was gemeentesecretaris in zijn woonplaats en is vanaf 1 juli tijdelijk secretaris van de gemeente Tholen.Op 21 januari 1928 werd hij te Krabbendijke geboren.Na de mulo werkte hij op een bank in Goes en op het gemeentesecretarie in zijn geboorteplaatsen 1954 begon de Thoolse periode van de heer Benou: hij volgde de heer Everaers op als commies-ontvanger van Sint- Maartensdijk.Twee jaar later werd hij secretaris als opvolger van de gepen- doeneerde heer Meloen Hij is in het bezit van de diploma's Gemeente Administratie 1 en 2, Gemeentefinancien. oraktijkdiploma. boekhouden en de diploma's Nederlandse en Engelse handelcorrespondentie. Door zijn functie in Sint- Maartensdijk zat de heer Benou in verschillende organen als vertegenwoordiger van zijn gemeente.Da'a'rnaast is hij secretaris van de VVV eiland Tholen en secretaris-penningmeester van de tennisclub Jacoba van Beieren in zijn woonplaats.De heer Benou, die nu door b en w als eerste is aanbevolen als secretaris van de nieuwe gemeente Tholen, is lid van de CHU en Nederlands hervormd. Daarna ontspon zich een discussie over het mandaat dat de PZEM- vertegenwoordiger van de gemeente Tholen namens de raad zou moeten krijgen. Ir. Geuze informeerde heeft overgelaten. "Het DB heeft gefaald om direct na de geruchten over ver schrijvingen voor de bungalow niet een onderzoek te laten instellen door deskundigen. Het DB heeft ook gefaald toen bleek (uit het rapport van de Algemene Rekenkamer) dat de directeur inderdaad met gelden van de PZEM zijn bungalow had laten bouwen. Het DB heeft geprobeerd om alles goed te maken. In het praticuliere bedrijfsleven kan dat misschien wel, maar met gelden van dePZEM dien je zeer voorzichtig te zijn. Aan de andere kant vraag ik me af of het de juiste manier is, om met een amendement het DB weg te zenden. Ze zijn niet bij de fraude betrokken", aldus de frac tievoorzitter van de SGP. Namens de VVD zei mevr. M. J. Renes- van Geer het jammer te vinden voor de continuïteit, maar volgens haar zijn er grote fouten gemaakt waardoor het DB weg moet. ..Het is principieel ongewenst dat het DB aanblijft", aldus de liberale woordvoerdster, die vervolgens een motie indiende waarin het aftreden van het DB werd geeist als op korte termijn tenminste geen verandering ten gunste in de situatie bij de PZEM was gebracht. De motie was ondertekend door de VVD'ers mevr. MJ. Renes-van Geer, A.M. van Engelen en A.J. Scherpenisse. De socialistische woordvoerder C. J.Moerland vond dat het DB een te groot vertrouwen in de directeur gesteld had, nadat via een aan deelhoudersvergadering en via de pers de onregelmatigheden rond de bungalowbouw waren uitgekomen. Wethouder Moerland vond niet dat de bestuursleden die hebben bedankt het zinkende schip verlaten.Hij was er met name voor dat ook de voorzitter (CHU- gedeputeerde A. J. Kaland) vertrekt. De P.wd.A.-spreker meende dat de voorzitter de PZEM-zaak niet als een halszaak moet gebruiken om als gedeputeerde aan te blijven, daar hij op ander terrein nog genoeg bestuurlijk werk. kan verrichten. Vervolgens diende mevr. J. M. Deurloo- van Broekhoven (KVP) een motie in waarin een verdere besnoeiing van het DB werd afgewezen i.v.m. de voort zetting van het grote bedrijf. De motie was behalve door mevr. Deurloo ook ondertekend door de heren ir. M. A. Geuze en J.D. de Korte van de CHU, W.C. van Kempen (ARP) en AJ. Smits (SGP). Op een vraag van wethouder Moerland over het woord „thans" in de motie, zei ir. Geuze dat dit geen executie van het DB op langere termijn betekent, maar dat het veranderingen in de toekomst niet uitsluit. Raadslid Smits vroeg nog of het on derzoek dat bij de PZEM ingesteld wordt, zich ook uitstrekt tot de bestuursleden, maar dat bleek niet zo te zijn. Ir. Geuze wees vervolgens op het grote belang van voortzetting van het miljoen bed rijf. "We moeten niet in een snelle stroom van paarden wisselen. We moeten alleen het mes zetten, daar waar nodig is. Het was een eenmanswagen geworden doordat de adjunct directeuren niet voldoende konden meespelen", aldus de CHU-spreker. "Als men maar hoog genoeg gezeten is, dan mag men doen wat men wil. In het gewone leven zou je er tot enmet worden uitgeschopt" zei wethouder Moerland fel. "Er zijn 4 adjunct-directeuren, maar hebben die al eens de kans gekregen om hun capaciteiten te ontplooien. We moeten in elk geval geen eenhoofdige leiding meer", aldus de P.v.d.A.- woordvoerder. Ir. Geuze zei het volkomen eens te zijn met wethouder Moerland. "Als een werkman een nijptang wegneemt, wordt hij ontslagen. In dit geval is het DB echter misleid. Men is erin getrapt", meende de CHU- spreker. De socialist M. A. J. v.d. Linde zei het een heel eind eens te zijn met de strekking van de VVD-motie, maar hij wilde wel graag de zin schrappen waarin gesteld werd dat het DB niet zou hoeven af te treden als er voor 9 april nog wat ten gunste zou wijzigen. Deze afzwakking wilde hij weg hebben. Mevr. Renes vroeg pst" om een schorsing, waarin de door de heer Van der Linde gewraakte zin geschrapt werd, maar waarbij wel het ontslag van de directeur werd toegevoegd. Daar men dit zo'n vanzelfsprekende zaak vond. was het de eerste keer weggelaten. Behalve de drie liberalen tekenden nu ook de socialisten P. van Schetsen en A. Goudzwaard voor de gewijzigde motie. Mevr. Renes wees nogmaals op de grote verantwoordelijkheid van het DB Volgens haar deugt het aan geen kanten als het DB zich verkeerd heeft laten voorlichten door de directeur onder het Ondubbelzinnig vertrouwen. Ook voor het raadslid Mees was er koninklijk goud. De nacht van Baas Van mens tot mens Bevolking toonde grootste belangstelling voor afscheid Poortvliets bestuur Scherpenisse's laatste bruidsstoet WHS veertig jaar. Vragen van Kamerlid Roels Thoolse raad had het in laatste werkvergadering wat moeilijk met besluiten. Stemmen van lezers Jan Overecnkam^^omers. Vandaag begint de uitverkoop. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's WAT BAAT DE FRAAISTE DEKSCHAAL ALS HIJ LEEG IS. Vorige week vond u een girobiljet in de krant voor betaling van het abonnementsgeld over het tweede halfjaar 1971. Maakte u er al gebruik van? Vanzelfsprekend kunt u de 7 gulden ook per eigen postgiro of bankrekening aan ons over maken. Ons postgironummer is 12.44.07, onze bank de Raif- feisenbank. Stel het niet uit, anders vergeet u het soms. Te late betaling brengt extra kosten met zich mee. Wij hopen op uw vlotte medewerking. genot van een kopje koffie en een sigaartje. De SGP'er L. J. Koopman was het volledig met de motie Renes eens wat betreft de directeur, maar hij vroeg zich af wat het DB fout gedaan heeft Ir. Geuze zei het onbegrijpelijk te vinden dat de mensen van de administratie niet direct na de verschrijvingen naar een bestuurslid zijn gestapt. "Ik vind het onbegrijpelijk dat het DB na het rapport van de Algemene Rekenkamer de handen boven het hoofd van de directeur houdt. Dat is de grootste fout", meende wethouder Moerland. Hij kon er nog inkomen dat het DB in eerste instantie op de woorden van de directeur had ver trouwd, maar later vond hij dat on begrijpelijk. Vervolgens gaf burgemeester J.E. van Boeijen, die namens de Zeeuwse gemeenten bestuurslid van de PZEM is, zijn zienswijze omdat hij vond dat de raad daar recht op had. Onder de gegeven buitengewoon moeilijke om standigheden vond hij het zeer ongewenst dat het totale DB verdwijnt. Dat al 3 leden van het DB hun ontslag hebben ingediend, achtte hij momenteel niet meer ter beoordeling. "In het belang van de personele verhoudingen in het bedrijf is het zeer ongewenst dat het DB gaat en dat er geen enkele continuïteit is. De vakbonden zijn met het terugtreden van de voorzitter uit de commissie van georganiseerd overleg tevreden. De vakbonden eisen geen aftreden van de voorzitter in het DB in het belang van het bedrijf. Als het DB op de aandeelhoudersvergadering toch weggaat, dan zal ik vragen of ik zal moeten wijken voor iemand die het vertrouwen van de Zeeuwse gemeenten wel heeft", aldus PZEM-bestuurslid J. E. van Boeijen. Vervolgens kwamen de moties in stemming. Over het ontslag van de directeur werd niet eens gestemd. Daar ging iedereen zonder meer mee akkoord. De meest verstrekkende motie van mevr. Renes kwam het eerst aan bod en werd met 9 tegen 8 (P.v.d.A. en VVD) stemmen verworpen. De voor zitter concludeerde dat hierdoor de motie Deurloo was aangenomen. Hei SG P-raadslid L. J. Koopman op perde nog ile mogelijkheid om een beroep te doen op de 3 DB-leden die hun ontslag hebben ingediend om terug te komen. Zijn voorstel werd door niemand on dersteund. waarmee do PZEM-zaak door de gemeenteraad van Tholen was afgehandeld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 1