Isolement? C. J. Moerland (P.v.d.A.) uit Stavenisse en C. Boender (SGP) uit Tholen nieuwe wethouders Postabonnees Bezorgabonnees! Thoolse gemeenteraad zegde in druk bezochte vergadering de burgemeester alle steun toe DEZE WEEK STEUNTOEZEGGINGEN EENWORDING LEGESVERORDENING COMMISSIE AD HOC WEER TELEURGESTELD NIEUW RAADHUIS ONHAALBAAR 20 JULI PROMOTOR VAN BOUWSTROMEN NA FRONTALE BOTSING THOLENAAR A. C. DE HOND GEDOOD Geheel volgens de ver wachting heeft de raad van de nieuwe gemeente Tholen vrijdagavond C. J. Moerland (P.v.d.A.) uit Stavenisse als eerste wethouder en C. Boender (SGP) uit Tholen als tweede wethouder gekozen. De heer Moerland kreeg 16 stemmen, ir. M.A. Geuze (CHU) 1. De heer Boender ontving 15 stemmen, J.I. Hollebrands (SGP) en W.C. van Kempen (ARP) elk 1. Allen gingen vervolgens akkoord met een voorstel van het kers verse college van b en w mondeling bij gedeputeerde staten van Zeeland om een derde wethouder te vragen. Ir M.A.Geuze (Chu( en LJ. Koopman (SGP) verbonden hier wel de voorwaarde aan, dat de derde wethouder slechts voor deze zit tingsperiode aangevraagd wordt. Volgens burgemeester J.E. van Boeijen is er evenwel geen sprake van continuïteit. Voor elke zittingsperiode dient een derde wethouder aangevraagd te worden, als men die tenminste wil hebben. De raadsvoorzitter had er nog aan gedacht om de derde wethouder vrijdagavond maar tegelijk te kiezen, maar volgens de staat srechtgeleerde professor Oud is dat onwettig. Vandaar dat de VVD'er A.J.Scherpenisse uit Sint-Annaland door deze liberale opvattingen nog tot 20 juli zal moeten wachten om als derde wethouder gekozen te kunnen worden. Overigens zat hij vrijdagavond al wel achter de collegetafel. De beide gekozen wethouders namen hun benoeming aan. "HEel graag. Ik hoop het waar te kunnen maken wat er van mij verwacht wordt", zei loco-burgemeester C. J. Moerland ervan. 27e jaargang no. 34 DONDERDAG 8 JULI 1971 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Abonnementsprijs 6.00 per halfjaar, per posr 7,00 - Losse nummers 30 cent - Sluitingsdatum advertenties Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint-Annaland dinsdagmiddag - Advertentieprijs 0,17 per mm BTW Telefoon 01665 - 375 Postgiro 12.44.07 Spierinkjes t/m 20 woorden 3,- BTW - Verschijnt elke donderdag: Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer. De nieuwe gemeenteraad van Tholen begon haar niet gemakkelijke taak op 2 juli. Het vele van de laatste weken legt ons beperkingen op, alle facetten van de eerste vergadering te belichten. Wel is er het voornemen in de toekomst meer te doen aan deze kant van de voorlichting, temeer omdat de raad svergaderingen zich nu voor ons gebied tot twee gemeenten (Tholen en Sint Philipsland) beperken. Een globale indruk van 2 juli mag niet achterblijven. Niet alleen vanwege de grote belangstelling op de publieke tribune, die de Thoolse raadszaal als onvoldoende accomodatie kenmerkte, niet alleen omdat er de start was van het nieuwe, waaraan men als man van de straat weer spoedig vertrouwd zal zijn, maar juist omdat meer dan ooit de gehele streek, die het oude, vertrouwde plaatselijk bestuur moet missen, recht heeft op een zo volledig en uitgebreid mogelijke voorlichting. Ook op de kritische noot die daarbij mag en soms moet worden geplaatst. Het ziet er niet naar uit, dat de1 leiding onoverkomelijke moeite zal hebben de vergaderingen voor te zitten. In dat opzicht kunnen we wel teruggrijpen naar de woorden van de voormalige wethouder Jansen op de af scheidsbijeenkomst van de laatste Thoolse raad: organisatietalent, kennis van zaken, tolerantie. Beide eerste deugden zijn onmisbaar voor het geven van leiding, het laatste kan wel eens te ver gaan en het gebeurde dan ook reeds, dat de hamer omhoog kwam. Zonder iemand tekort te willen doen, zal het nieuwe bestuur ook in zijn beleid- sdiscussies zich nu eenmaal beperkingen dienen op te leggen en zeker meer dan te voren over moet laten aan de fractiewoordvoerder. In het algemeen zal de discussie zich als het ware moeten beperken tot de woord voerders, waarmee beslist geen ver denking postvat, dat de activiteit der andere raadsleden minder zou zijn. Bij de kritische noot van deze eerste vergadering past de vraag of het ook wel persé nodig was, dat de voorzitter zijn persoonlijk standpunt kenbaar maakte ten aanzien van de PZEM kwestie. Het was wel eerlijk en vanuit die basis werd het ook geponeerd. Of het noodzakelijk was, lijkt ons twijfelachtig. Duidelijk werd voorts dat de nieuwe raad onbetwist op hoger peil staat. Dat wil geen enkele discriminatie van de oud-bestuurders der kleine woonkernen aangeven, maar eenvoudig de mededeling, dat het geheel op een ander vlak ligt. Zo nu en dan leek het toch weer een ogenblik te dalen tot de straat- putjesvraag. Zo was er bijvoorbeeld een overbodige discussie rond de vraag waaruit de leden van de commissie ad hoe moesten bestaan. Natuurlijk was dat in dit eerste geval uit alle fractieleiders, de een mansfracties zeker niet uitgesloten. Maar in het algemeen lag het discussiepeil op een wat hoger niveau. Merkwaardig misschien' plaatsen we juist daarbij vraagtekens. Duidelijk werd immers, dat veel meer dan in het plaatselik bestel de politieke constellatie hoogtij viert. Zou dat de afstand tussen bestuurder en bestuurde inderdaad verkleinen? Dat de politieke achtergronden in het bijzonder worden geaccentueerd tijdens verkiezingscampagnes, akkoord. Dat is op Tholen zelfs zeer goed gespeeld. Het was echter ook de hoofdmoot op de eerste vergadering. Natuurlijk mede als gevolg van de wethoudersverkiezing. Bovendien speelde er tegelijkertijd de PZEM4cwestie, die in Zeeland ook een veel meer politieke, dan zakelijke aangelegenheid dreigt te worden. Men kan het deze eerste raad- sbijeenkomst dan ook nog tolereren, maar het lijkt ons toe dat men zich in dat opzicht in het belang van de burger in de toekomst enigermate zal moeten beperken. Immers, wat was in feite het nieuws op deze eerste raadsvergadering van nieuw en van groot Tholen? De mededeling van de samenwerking van CHU, ARP en KVP. Een zekere geprikkeldheid dat men niet bij het begin van het overleg rond de wethoudersverkiezing was betrokken. Wel begrijpelijk, maar niet zo ongerijmd. In dat opzicht kwam in feite een duidelijk antwoord van de s.g.p. fractieleider. "Als grootste partij in deze streek achten we ons niet bepaald geroepen als eerste met voorstellen te moeten komen. We hebben rustig afgewacht." Als kleinere partijen moet men nu eenmaal de consequentie aanvaarden het meeste water in de wijn te moeten doen. Het kwam de groten in de kraam te pas er een afspiegelingscollege van te T Met twee boeketjes rozen voor de vrouwelijke raadsleden JJVUDeurloo- van Broekhoven (KVP) en MJ-Renes- van Geer (VVD) stapte burgemeester JJE. van Boeijen vrijdagavond In jaquet de overvolle raadszaal in Tholen binnen. Zjjn hoffelijk gebaar werd met applaus begroet. Behalve de echtgenotes van enkele raadsleden en de burgemeester waren op deze eerste vergadering ook oud-burgemeester W.Baas met echtgenote uit Slnt- Annaland, diverse statenleden, het Tweede Kamerlid PAJloels uit Sint- Maartensdyk,politici, ambtenaren en andere belangstellenden. Met moeite kon bode AA.Goedegebuure in deze drukte debelangstellenden van koffie en frisdrankjes voorzien. Burgemeester J.E. van Boeijen opende de raadsvergadering met ambtsgebed, waarna 17 raadsleden, tijdelijk secretaris Th. C. Benou en de tijdelijk functionaris belast met de taak van ontvanger C.meertens beëdigd werden. Na de ambtseed legden ook allen de zuiveringseed af:'Tk zweer, dat ik, om tot lid van den raad te worden benoemd, directelijk of indirectelijk, aan geen persoon, onder wat naam of voorwendsel ook, eenige giften of gaven beloofd of gegeven heb. Ik zweer, dat ik om iets hoegenaamd in deze betrekking te doen of te laten, van niemand hoegenaamd eenige beloften of geschenken aannemen zal, directelijk of indirectelijk. Zoo waarlijk helpe mij God almachtig!", aldus artikel 45 van de Gemeentewet. In een korte toespraak wees de voor zitter er op het ideaal van een bloeiende gemeente voor te staan door het welzijn van de 7 kernen te bevorderen. De zomerpauze zou hij willen gebruiken om intern orde op zaken te stellen, waarna de raad tal van voorstellen van meer huishoudelijke aard te behan delen zal krijgen. Woordvoerders van de zes partijen in de gemeenteraad feliciteerden daarna burgemeester Van Boeijen met zijn benoeming en zegden hun steun aan het gemeentebeleid toe. De heer C. Boender (sgp( Was blij dat het eerste halfuur maken. Men had daarbij de democratische wens'derbevolking aan eigen kant en heeft daarvan ook geprofiteerd.' Het kon ook moeilijk anders of de burgemeestersbenoeming, dat wil zeggen de signatuur van de benoemde eerste burger, speelde daarin een belangrijk woord mee. Hoe zeer men de voorzitter ook acht boven de partijen te staan. Daarom was onze indruk van deze eerste raadsvergadering, dat de confessionele drie (met 4 raadsleden) zelf doende was, zich wat in het isolement te wringen. Natuurlijk was het allemaal tevoren duidelijk, dat ze meer aan de oppositionele kant kwamen te staan. Maar men mocht nu eenmaal niet over het hoofd zien, dat de verkiezingsinzet op Tholen heel anders lag dan de huidige landelijke lijn. Bij die verkiezingsinzet heeft men - ons inziens ook overtrokken - de Vossemeerse zaak als het ware prioriteit verleend. Daarom te meer leek de mededeling over de confessionele samenwerking van de drie partijen wat te "vloeken" met de verkiezingsinzet van de zes. In dat opzicht kan men zich ook nauwelijks beroepen op de landelijke lijn. In Thoolse verhoudingen overgebracht, zouden dan AR, CHU, KVP en VVD moeten samengaan, wat 7 zetels uitmaakt, zodat ook de andere confessioneel er bij betrokken zou moeten worden. Mogelijk zouden dan weer andere oren kletteren dan die van Den Uyl. Als we dan nog eens tot de Thoolse verkiezingen en de inzet daarvan teruggaan, dan weet iedereen, dat de uitslag daarvan, maar dan strikt op basis van die verkiezingsinzet gezien, linkse winst bracht, dat echter de werkelijk confessionele partijen op Tholen, waartoe (men hoorde de uit spraak fractieleider) ook de s.g.p. behoort, nog altijd een rechtse meer derheid oplevert van 9 tegen 8. Er is dus alle reden voor de confesionele drie zich niet naar het isolement te wringen en in de Thoolse verhoudingen volop mee te doen, waartoe ook volop kans aanwezig is. Afgezien van het feit dat ons gevoel van huis uit altijd reeds de minderheid het volle pond wil toestaan, gaat het om het belang van elke Thoolse burger, meer dan om politieke schermutseling. Zonder dat het één het ander altijd moet uitsluiten. voorbij was, want hij vond het maar vreemd de installatie van de burgemeester te moeten missen. Gebruikelijk is immers -dat een wethouder de ambtsketen aan de nieuwe burgemeester overdraagt, maar nu ging het om een geheel nieuwe gemeente die nog niets had. Geen raad en ook geen wethouder die de burgemeester kon installeren. „Er is nu naar bevind van zaken gehandeld. Karei de Grote kroonde destijds ook zichzelf, dus wat dat betreft bevindt u zich in goed gezelschap", zei de SGP- woordvoerder wat badinerend. Meer serieus, heette de heer Boender de burgemeester namens zijn fractie hartelijk welkom Mijn politieke vrienden en ik willen u gaarne steun toezeggen. Uw taak is zeer moeilijk. Er is veel takt, wijsheid en deskundigheid nodig om te voorkomen dat er ernstige schokken worden gevoeld. In principiële zaken zullen wij misschien een afwijkend standpunt hebben, maar overigens zeggen wij onyoorwaardelijk alle hulp en steun toe", aldus de kopman van de sgpOok de socialistische woordvoerder C.J.Moerland zei dat zijn partij genegen was om steun te geven. "U kunt ervan verzekerd zijn dat de P.v.d.A. de belangen van de gemeente wil dienen. Dat is een moeilijke taak met 7 kernen, maar wij zien met vertrouwen uw werk en de toekomst tegemoet", zei de heer Moerland. Mevr. M. J. Renes-van Geer wees erop dat de 3 leden uit haar fractie uit 3 verschillende kerken komen, maar daarom niet alleen de belangen van hun woonplaatsen zullen behartigen. "Voor de verkiezingen hebben wij ons bij werkbezoeken aan de zeven gemeen tebesturen op de hoogte gebracht. Daarbij is gebleken dat er van alles tekort is. Als nieuwe raad moeten wij de werkgelegenheid uitbreiden, de krotopruiming en woningbouw bevorderen en de recreatie begeleiden. Verder dienen we met volle kracht aan de eenwording van de zeven kernen te werken. Dat alles in vrijheid, ver draagzaamheid en verant woordelijkheid", meende mevr. Renes. Namens de confessionele vier waren er felicitaties voor de burgemeester en een geschenk voor zijn echtgenote van mevr. J.M.Deurloo-van Broekhoven (KVP). Ir. M.A. Geuze (CHU) en de heer W.C. van Kempen (ARP) vulden met hun beste wensen aan. Burgemeester van Boeijen dankte voor alles. De bloemenzee en andere at tenties bij zijn benoeming hadden hem stil gemaakt, maar het had hem en zijn vrouw bijzonder verwarmd en het gevoel gegeven in de grote gemeenschap te zijn opgenomen. Na de verkiezing van de wethouders en een schorsing van de vergadering, werden nog enkele punten behandeld. Daarbij was het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de N.V.Bank voor Nederlandse Gemeenten tot een maximum bedrag van 1.725,000.00. Dit is een optelsom van wat de zeven gemeenten voor 1 juli afzonderlijk bij de bank hadden lopen. Verder las tijdelijk gemeentesecretaris Th. C. Benou het koninklijk besluit voor, dat de heer Van Boeijen op voordracht van minister Beernink op 18 juli door koningin Juliana op 22 juni tot burgemeester van Tholen is benoemd. De legesverordening van de oude gemeente Tholen werd voor de nieuwe gemeente geldend verklaard. Dit was nodig i.v.m. de voltrekking van huwelijken enz. De heer AJ.kurvink (SGP) wilde weten of de heffingen hoog oTTaag waren in vergelijking met de overige voormalige gemeenten. Devoorzitter zei dat niet gekeken is naar hoog of laag, maar naar de meest recente verordening. Die van de oude gemeente Tholen was het laatste vernieuwd, zodat die nu voor het gehele eiland geldt. De heer J.D. de Korte (CHU) kreeg de toezegging dat de legesverordening aan de raadsleden zal worden toegezonden. Zonder discussie werden de heren D.C.Bouwense, A.L.G. van Doorn, V. Laban en WJ. van Doorn ontslagen als bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. De laatste blijft wel onbezoldigd als zodanig werken. Alle fractie voorzitters werden benoemd in een commissie ad hoe (ad hoe betekent voor dit doel, dus na uitvoering van de opdracht wordt de commissie opgeheven)die b en w zullen adviseren over de verdeling van de gemeentelijke vertegenwoordigingen in verschillende organen over de on derscheidene personen, alsmede om te adviseren over de instelling van vaste commissies van voorbereiding en van advies. In ruim 20 gemeenschappelijke regelingen en organisa;ies dient er na melijk een vertegenwoordiger van de gemeente benoemd e worden. In de commissie kunnen de partijen hun wensen naar voren brengen. B en W hadden ook zonder meer een voorstel kunnen doen, maar dan zouden misschien ellenlange stemmingen en discussies gevolgd zijn. De commissie ad hoe kan nu de verlangens van alle partijen bespreken, waarna er een advies aan b en w uitkomt. Het dagelijks bestuur kan dan met een kant en klaar voorstel komen, zodat de vertegenwoordigers al met 1 stemming benoemd kunnen zijn. Alleen uit praktisch oogpunt is de commissie nodig, verduidelijkte de voorzitter nog. De raad bleek echter zwaar te tillen aan dit agendapunt. Wethouder Moerland stelde voor de commissievergadering openbaar te maken om de indruk weg te nemen alsof er zaken behandeld zouden worden die in een besloten raadsvergadering thuishoorden. Ir. Geuze had er geen bezwaar tegen, maar of het verstandig was, wist hij niet. Wel stelde hij dat het voor sommigen wat minder bewegingsvrijheid zou betekenen. 'mevr. Renes wees erop dat de SGP, P.v.d.A. en VVD (de wethouders Boender en Moerland uitgezon- derd)bestaan uit respectievelijk 4,4 en 3 leden. In dit verband vond zij 3 afgevaardigden van de confessionele vier een beetje veel, nu ir. Geuze in het begin van de vergadering had aangekondigd dat de ARP, CHU en KVP gaan samenwerken. De voorzitter zei dai a.. iCi. noordeling van de betrokkenen is. De heer J. I.Hollebrands (SGP) stelde daarop de vraag of de confessionele vier met 1 vertegenwoordiger in de com missie genoegen nemen. Ir. Geuze zei zich opnieuw teleurgesteld te voelen: "Men doet weer net of we geen 3 lijsten zijn, zoals voor de verkiezingen tot uitir is gekomen" Wethouder Mr land: "Het is redelijk wat Ir. Geuze zegt. er zijn 6 lijsten". De heer AJ. Smits (SGP) informeerde nog even naar het werkterrein van de commissie, maar dat was volgens de burgemeester duidelijk in het voorstel. De voorzitter zwaaide tijdens de- discussie af en toe met zijn hamer omdat hij vond dat een kleize zaak groot gemaakt werd. De fractieleiders Koopman (SGP) LJ. Kloet (P.v.dA), mevr. MJ. Renes-Geer (VVD), ir. M.A. Geuze (CHU), W.C. van Kempen (ARP) en mevr. J.M. Deurloo- van Broekhoven (KVP) werden tenslotte in de commissie ad hoe gekozen. Het advies van de zeven voormalige gemeentebesturen om de administratie in Sint-Maartensdijk onder te brengen en de raadsvergaderingen, de huwelijken en andere representatieve aangelegenheden in Tholen te houden werd officieel door de nieuwe raad overgenomen. In elk geval gedurende deze zittingsperiode, zoals in het advies van b en w stond. 'Tijdens deze zittingsperiode is er dus geen kans op een nieuw raadhuis. Is dat wel verantwoord?", opperde de heer AJ.KUrvink (SGP). De burgemeester antwoordde dat de gemeente financieel niet in staat is de komende drie jaar een nieuw gemeentehuis te bouwen. "Er zijn veel zaken te doen die veel geld vergen. Het is een onhaalbare en onverkoopbare zaak om nieuwbouw te plegen", aldus de voorzitter. "Kunnen we dan in deze 3 jaar alvast geen stappen ondernemen voor de nieuwbouw", vervolgde de heer Kur- vink.„We moeten T gemeentehuis eerst verdienen. Ik vind dat de zaken rond het eiland zich eerst moeten settelen. Die ontwikkelingen kunnen wel andere zwaartepunten opleveren dan we nu kunnen voorzien. Er moeten wel ernstige ontwikkelingen zijn als u de komende 3 jaar op dit punt wil terugkomen", besloot de burgemeester, maar erkende het recht van de raad daartoe wel, zo beant woordde hij een vraag van de heer J.D. de Korte(Chu) De voorzitter deelde nog mee dat het reglement van orde van de voormalige gemeente Tholen die volgens de herindelingswet vanaf 1 juli voor de nieuwe gemeente geldt) niet voorziet in een mondelinge rondvraag. Hij dacht ook niet dat dit in de toekomst praktisch uitvoerbaar zou zijn i.v.m. het antwoord van b en w. De volgende vergadering had de voorzitter op dinsdag 20 juli om 8 uur bepaald. Hij wilde in het vervolg steeds op een vaste dag vergaderen en had daarvoor de dinsdag geprikt. Dit, om onder meer tegemoet te komen aan de Thoolse pers. Ir. Geuze voelde meer voor maandag, daar één dinsdag per maand voor hem altijd bezet was. De heer AJ. Scher- penisse had de vergaderingen ook liever op maandag, terwijl wethouder Moerland dinsdag bepleitte i.v.m.- fractieoverleg. De heer A. J. Smits (SGP) vroeg zich af. of het nu persé nachtwerk moet worden. "Het raadslidmaatschap is geen liefhebberij", vond hij. Hij wilde graag vroeger vergaderen en niet altijd 'S avonds. Besloten werd dat de commissie ad hoe gaat bekijken op welke dag of avond en op welk uur men in het vervolg zal vergaderen. Het was al regen elven toen de hamer voor de laatste keer viel. Het eerste wederwoord kwam van wethouder H. Jansen, die er op wees, dat men van mening kan verschillen of men nu afscheid neemt of niet, omdat im mers morgen (1 juli) de heer Van Boeijen toch onze burgemeester blijft. De wethouder wenste er geen uitvoerige terugblik van te maken, maar wel op een tweetal bijzonderheden te wijzen. Deze zevenjarige periode is immers voor Tholen van buitengewone betekenis geweest, door de verdiensten van de burgemeester rond de woningbouw'en sanering. De grote promotor van de bouwstroomacties, die in de gehele streek zeer geslaagd zijn. Tegelijkertijd dusdanige stimulering van premiebouw, dat velen de stap naar eigen (Vervolg op pag. 2) Een zeer ernstig verkeersongeval heeft zich dinsdagavond voorgedaan op de rijksweg 58 ter hoogte van café Zeeland bij Rilland-Bath. Het kostte de 60 jarige loonwerker A. C. de Hond uit de Molenvlietsestraat in Tholen het leven. Het ongeval gebeurdeomstreeks half acht, toen het slachtoffer voor een vergadering naar Goes reed en in de flauwe bocht naar rechts geheel op het linkerweggedeelte kwam en frontaal tegen een uit de richting Bergen op Zoom komende vrachtwagencombinatie opreed. De auto van de heer De Hond schoof onder de truck en de bestuurder moet vrijwel op slag doodgeweest zijn. Een medisch onderzoek deed vermoeden dat de heer De Hond onwel was geworden. De bestuurder van de vrachtwagencombinatie, welke toebehoort aan de firma Vierhout uit Haarlem kwam er met de schrik goed af, maar zijn bijrijder J. A. van D. uit Haarlem werd nog zodanig gewond, dat hij in het ziekenhuis Lievensberg moest worden opgenomen. De vrachtwagen werd licht beschadigd, de auto van het slachtoffer geheel vernield. De heer De Hond was een in onze streek bekend en geroutineerd loon werker, die ook in het organisatorische vlak aktief was, zowel in streek als gewestelijk en landelijk verband, o.a. voorzitter van de Boval Tholen en Sint Philipsland, vice voorzitter Zeeland en landelijk hoofdbestuurder. De begrafenis is bepaald op zaterdag a.s. te Tholen. Niet alleen bij de naaste familie (echtgenote en kinderen, vader en broers), maar ook bij de collega's en klanten van het slachtoffer is de ver slagenheid groot. Tholen in nieuw bestuurs bestel. Commentaar op eerste raad. Alvast twee wethouders. Gemeenteraden St. Annaland en Poortvliet namen afscheid. Plaatselijk nieuws Enige -sportberichten Weg met PZEM-DB zegt Philiplandse raad Diploma's by de LTS Nu echt de reeks geslaagden..» en allen gefeliciteerd. Nog niet geheel in ouwe doen, zijn we toch bezig achterstand in te lopen. Volgend nummer zijn we weer by. De wijsheid begrenst het gebied der deugden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Deze week vindt u in de krant een girobiljet voor betaling van het abonnementsgeld over het tweede halfjaar 1971. U kunt ook via uw eigen bank- of postgirorekening 7 gulden overmaken op onze rekening bij de Raiffeisenbank Sint-Annaland of op onze postgiro 12.44.07. Degenen die al betaalden, maar minder dan 7 gulden, verzoeken wij het te weinig betaalde bedrag spoedig aan ons over te maken. Vermeldt steeds duidelijk uw naam, adres, woonplaats en waarvoor de betaling bestemd is. Stel betaling van het abonnementsgeld voor het tweede halfjaar 1971 niet uit. Als u het vergeet, brengt dat later extra kosten met zich mee. Wij hopen op uw vlotte medewerking. De abonnees die de krant elke don derdag van de plaatselijke bezorgerfcter) krijgen, krijgen of kregen de kwitantie voor betaling van het abonnementsgeld over het tweede halfjaar 1971. Wij verzoeken u onze medewerkers ter wille te zijn en contant te betalen. Bezorgabonnees dus niet per bank of giro betalen. Afwijking van deze betalingsmethode brengt extra werk en kosten met zich mee. Het abon nementsgeld voor de bezorgabonnees over het tweede halfjaar 1971 is 6 gulden. Wij hopen op uw vlotte medewerking. De kopie-hoeveelheid was deze week toch weer dusdanig groot, dat we nogal moesten knippen en'rïog heel wat laten overstaan. Middernacht in Sint Annaland. De 30ste juni 1971 is uitgeluid en donderdag 1 juli is begonnen. Burgemeester W. Baas is ambteloos burger met de titel van oud-burgemeester. Prompt doet hij daarvan op dat uur de gemeente kond door het naamplaatje te vervangen en de juiste titelatuur te bevestigen. Tegelijkertijd is hij de eerste, die de nieuwe burgemeester J. E. van Boeijen de ambtelijke on derscheiding omhangt. Wie zou er anders op zoM idee komen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 1