K. V Mevr. J. M. Deurloo-van Broekhoven uit Tholen op kop Tijdige inspraak van bevolking gevraagd bij struktuur en bestemmingsplannen Grote saneringslijnen nu reeds aangegeven Culturele uitwisseling met Halsteren aktiveren RAAD OUD-VOSSEMEER GROTE VERRASSING BIJ KVP-KANDIDATENLIJST IN THOOLSE RAAD DE V.V.D. TOP DRIE Deze treek 18 februari 1971 27ste jaargang no. 14 I I Nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland - Waarin opgenomen de Thoolse Courant - Postbus 5 - Sint-Annaland - Telefoon 01665-375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdagmiddag. Abonnementsprijs 5,25 per halfjaar, per post ƒ6,25 - Losse nummers 25 eent - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag - Advertentieprijs ƒ0,17 per mm BTW - Spierinkjes tlm 20 woorden ƒ3,BTW - Hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer. Na drie voorafgaande commentaartjes op ingediende kandidatenlijsten is deze week dan slechts één bekende lijst aan bod. Die van de KVP. Wel zal terwijl men deze regels onder ogen krijgt ook zowel CHU en WD rondzitten en mogelijk komt u de samen stelling daarvan nog elders in dit nummer tegen. Het was te vers uit de oven, daarop hier nader in te gaan. Dat moet een week wachten. We hebben trouwens nog tijd tot 7 april. Maat de KVP lijst is dan wel tijdig be kend. Kwam er van ARP zijde een min of meer publiek geheim bekende verrassing uit de bus, bij de KVP was daarvan tevoren nauwelijks bij deze of gene ook maar iets bekend. Een volkomen verrassing dus wel bij de partij, waarvan moet worden aangenomen, dat ze het kleinste kiezersaantal op Tholen achter zich weet. Dat is geen blamage, maar de realiteit. In hoofdzaak komt men onze katholieke broeders tegen in Oud-Vossemeer en Tho len, inmiddels ook wat meer in Sint Maar tensdijk, maar in de overige gemeenten is dat beperkt tot enkelingen. Meer dan op één (misschien wel rest) zetel mag deze partij dan ook niet reeël hopen. Daarbij zal men zich ook dan nog op een zeer trouwe en volledige aanhang dienen te beroepen, anders haalt men het niet. Dat niet halen zat er eventjes duidelijk in, toen de samenstelling van de kandidatenlijst vorige week in Oud-Vossemeer nogal enige problematiek bracht. Elders in dit nummer wordt dat wat dui delijker. Men zal het de heer Mees willen vergeven, dat hij ons na dit alles wat ge ëmotioneerd te woord stond, waarvan men de weerslag in dat bericht enigermate terug vindt. Het is ook wel denkbaar van iemand, die op zich zijn sporen als Vosmeers KVP raadslid heeft verdiend, maar vooral als eohte Vosmeerder. Als zodanig had hij ook een verkiesbare plaats begeerd. Een democratische uitspraak van zijn KVP broeders besliste het anders. Oké, de ver diensten van dhr. Mees tot dusver zijn er niet minder om. Hij heeft zijn tijd gehad en ieder zal hem nog veel gezonde en poli tiek rustiger jaren willen toewensen, nadat op het laatst die golven nog even hoog op sloegen. Het zou onchristelijk zijn van politiek christelijk Tholen behagen te scheppen in een KVP twist. Meer democratisch is dat bestuur te kiezen, die de bevolking wenst. Op Tholen is dat het geval met geringe KVP aanhang en dus straks ook met ge ringe KVP inbreng. Dat ligt nu eenmaal zo. Waarbij ook de KVP zich heeft neer te leggen. En dat ook wel moet doen. In elkgeval heeft deze partij thans een verrassende lijstaanvoerster. Niet alleen omdat het (waarschijnlijk) de enige lijst is met een dame op kop, maar ook omdat het hier voor politiek Tholen een geheel nieuw gezicht is. Haar aktiviteiten tot dusver zijn, voorzover niet bi] de lezer be kend, elders in dit nummer na te gaan. Er waren inderdaad enige Vosmeerse re denen om een Vosmeerder op kop te ver wachten. Het grootste KVP stemmental, thans ook de enige raad waar zelfs niet min der dan drie vertegenoordigers van die par tij zitting hebben. Daaronder zelfs een KVP- wethouder. Een man van wiens strijdbaarheid voor de zelfstandigheid van zijn gemeente men bij herhaling kennis kon nemen. Hij kwam niet aan bod. Dat om andere reden, dan dhr. Mees. Een reden, die er bij de open heid van vandaag niet meer zo goed in wil. Zelfs terug doet denken aan de tijd dat een landarbeider wel eens de slaaf kon zijn van een bepaalde boer. Maar dat is een zaak apart, waarop we hier niet nader ingaan. De Leeuw is strijdend ten onder gegaan. Althans in politiek opzicht. Aan fiere strijd baarheid heeft het hem overigens niet ont broken. De KVP heeft voor de nieuwe raad Tho len zijn kandidatenlijst. Slaagt ze er in een zetel te verwerven, dan zal mevrouw Deur- loo-van Broekhoven dat deel van de bevol king in onze streek vertegenwoordigen. Komt het zover, dan kan men van haar een ent housiaste inbreng verwachten. Met sympa thie en meeleven voor de streek, waarin ze woont en werkt. Ook de KVP moet afwachten tot 7 april of het zover komt. De gemeenteraad van Oud-Vossemeer be handelt morgenavond om 8 uur de begroting voor 1971. Het laatste jaarstuk Is bekeken door de raadsleden C. M. Droogers (ARP), P. Klippel (CHU) en M, A. van Tilbeurgh (KVP). Zij vragen aan b en w of het waar is dat het vertrek van de groothandel in vleeswaren P, Moerland en Zn. mede het ge volg is van de weigering voor een bouw vergunning voor uitbreiding aan de Veer- straat. Het vertrek van een bedrijf dat diverse inwoners werkgelegenheid biedt, moet vol gens de commissieleden worden betreurd. Zij vragen of b en w bereid zijn over deze kwestie opening van zaken te geven. De 3 raadsleden willen ook van b en w weten of b en w een plan in het vooruit zicht kunnen stellen om de verlichting in de Veerstraat, Patrijzenweg en Raadhuisstraat te verbeteren. Voor de gemeenteraadsverkiezingen van Groot Tholen heeft de KVP met zijn kandidatenlijst voor veel verrassingen gezorgd. Na drie stemmingen werd mevrouw J. M. Deurloo - van Broekhoven uit Tholen met 38 stemmen eerste op de kandidatenlijst. Het Vos- semeerse raadslid P. W. A. Mees kreeg er 26. Voor de tweede plaats ontving hij de absolute meerderheid, maar daar nam de heer Mees geen genoegen mee. Hierover ontstond nogal wat beroering. De vergadering werd daarom even geschorst. Na de hervatting deed het oud-Thoolse KVP-raadslid J. M. C. Ooms uit Heijningen een dringend verzoek aan de heer Mees niet met een eigen lijst uit te komen, noch zich op een andere lijst te laten plaatsen. Dit voor zover hij niet op zijn standpunt wilde terugkomen, de belangrijke tweede plaats te aanvaarden. Flink geprikkeld antwoordde de heer Mees dat dit zijn zaken waren. De Vosmeerse wet houder C. W. de Leeuw onderstreepte de woorden van de heer Ooms en zei het volste vertrouwen te hebben dat de heer Mees niet met een eigen lijst zou uitkomen. Op de vergadering in hotel Hof van Hol land in Oud-Vossemeer waren 37 mensen aanwezig, waarvan 28 KVP-leden. Bij zitten en opstaan bepaalde de ver gadering dat de leden een dubbele stem zouden hebben, de 9 niet-leden een enkele stem. Daarbij waren er 2 die nog niet kies gerechtigd zijn. Wethouder De Leeuw, die als voorzitter optrad, zei het te betreuren dat hij zich niet kandidaat kon stellen. Reden hiervan was dat bij het verkrijgen van zijn nieuwe betrekking 2Yi jaar geleden, werd bepaald dat hij zich niet meer met politiek zou inlaten. Een bijzonder woord van wel kom was er voor ere-voorzitter J. M. C. Ooms. DRIE STEMMINGEN De waarnemend voorzitter van de afdeling Tholen, de heer Oerlemans, stelde mevr. J. M. Deurloo-van Broekhoven als kandidaat. Uit Oud-Vossemeer kwam de heer P. W. A. Mees naar voren. Bij de stemming werd het een nek-aan-nek race, wat leidde tot 2 herstemmingen. Hierbij haalde mevr. Deurloo 38 en de heer Mees 26 stemmen. De voorzitter wenste haar van harte geluk. „Ik wens u proficiat, maar van de andere kant bent u zeker niet te be nijden. De ogen van heel katholiek Tholen zullen voortdurend op u gericht zijn. Ik wens u sterkte en wijsheid toe" aldus de heer De Leeuw. Mevr. Deurloo is een nieuweling in de politiek, hoewel ze in de Thoolse gemeenschap wel van zich heeft doen spreken. Ze toonde zich vorig jaar bijzonder actief voor het verkrijgen van zwemlessen voor de basisscholen in Tholen. Zij is comitélid van het alternatieve zwem bad, lid van het dagelijks bestuur van de schoolraad en bestuurslid van de oudercom missie van de gemeentelijke mavo in Tholen. Haar belangstelling is veelzijdig, maar gaat vooral uit naar het sociale, waarbij sport en recreatie een grote plaats innemen. VIJF MENSEN De KVP-kandidatenlijst voor Groot Tho len telt overigens maar vijf namen: 1 Mevr. J. M. Deurloo-van Broekhoven, Tholen. 2 M. A. van Tilbeurgh, Oud-Vossemeer (raadslid) 3 A. Leemreijze, Sint Maartensdijk. 4 M. v. d. Zande, Oud-Vossemeer. 5 F. Vervloet, Tholen Na de vergadering kwamen er direct ge ruchten in omloop dat de heer Mees met een' eigen lijst zou uitkomen. Hij kreeg enorm veel reacties, vooral telefonisch, waarin men aandrong door te zetten. Enkelen boden aan bij de heer Mees op de kandida tenlijst te komen. Zover zal het echter niet komen. „Ik trek heel de zaak in, ik kom niet met een vrije lijst. Ik ben 59 jaar en ik zet een streep onder de hele politiek. Ik wil me er niet meer mee bemoeien. Ik ga rustig leven. Mijn werk moet ik ook in de gaten houden, terwijl het gezin ook een belangrijke rol bij mijn overwegingen heeft gespeeld" aldus de heer Mees. Met zij:, kandidatuur probeerde hij alleen maar iemand uit Oud-Vossemeer op een verkiesbare plaats te krijgen. „Als KVP hadden wij daar kans op, maar wat krijgen we nu in de raad van Groot Tholen? Waarom moesten ze nu ie mand uit Tholen waarvan we nog nooit ge hoord hadden nummer één zetten zoals op de vergadering is gebeurd. U heeft wel van de nacht van Schmelzer gehoord, nou die heb ik donderdag gehad", verklaarde het huidige Vosmeerse raadslid. „Destijds zongen ze handen af van Vos meer, maar waar blijven die mannen nu. Straks wordt je geregeerd door mensen buiten het dorp. Ik ben door verschillende mensen opgebeld die zeiden, ik ben Vosse- meerder, het gaat me niet om de partijen. Voor mijn part komt er iemand van de SGP of PVDA van Vosmeer in de raad van Groot Tholen. als er maar iemand is. Het is gemakkelijker dat een raadslid uit Oud-Vossemeer onze belangen verdedigd, hoewel de anderen het ook wel goed zullen doen", aldus de heer P. W. A. Mees in zijn commentaar op de gebeurtenissen rond de KVP-kandidatenlijst. De zestien punten tellende agenda, die dinsdagavond de Thoolse gemeenteraad kreeg te verwerken, vergde niet veel meer dan een half uur. Daarentegen kreeg de rondvraag een langer staartje, waarom we het slot van de raad hier maar als het begin zetten. De heren D. van der Velde (s.g.p.) en J. v. d. Heuvel (v.v.d.) waren verhin derd. Bij de rondvraag kreeg het p.v.d.a. lid M. A. J. van der Linde de eerste kans. Be staat het voornemen, zo informeerde de heer van der Linde, om de inwoners, die het meest betrokken zijn bij het saneringsplan Oost de nodige voorlichting tijdig te geven. Het zal al in het vat, zo mogen we het eerste antwoord van de voorzitter burge meester J. E. van Boeijen vrij vertalen. De bedoeling was zelfs die voorlichting in de maand januari of februari te geven, als we in het bezit waren geweest van de tekenin gen van de stedebouwkundige. Met name rond de Kruittorenstraat is een snelle reali sering van dit plan gewenst. Op het ontwerp stond echter voor de oesterputten een groenstrook geprojecteerd. Aangezien die oesterputten thans gesteld zijn als alternatief zwembad, is het gewenst dat daaromtrent eerst een definitieve beslissing komt, daar er anders onnodige kosten voor het ontwerp gemaakt worden. Het is in elk geval de bedoeling dat sa neringsplannen tijdig met de bevolking te bespreken en wanneer dat kan gebeuren hangt nu af van de definitieve zwembad beslissing. Een andere vraag van dhr. v. d. Linde was hoe het zit met de Sportraad, waar men eigenlijk nooit iets over hoort. De voorzitter weet, dat er tijdens de eerste vergadering een bestuur is gekozen, maar heeft verder niet van moeilijkheden ver nomen. Hij wil best eens informeren of er dienaangaande strubbelingen zijn. De heer Van de Linde was verder van mening, dat de expediteurs ter plaatse zich tot de gemeenteraad hadden gericht met een schrijven, waarin om parkeerruimte zou zijn gevraagd, nu de gemeente een verbod heeft ingesteld tot het parkeren in de straten. De voorzitter kan niet zo direct meedelen of de brief inderdaad aan de raad gericht was. Meestal wordt geschreven „gemeente bestuur". Wanneer de inhoud wijst in de richting van een uitvoeringsverzoek, dan plegen b en w dit af te werken, om betrokkenen een snel antwoord te kunnen geven. De heer E. W. H. Broekhuis (PVDA) was van oordeel, dat wanneer een burger een brief richt aan het gemeentebestuur, daarmee duidelijk de raad wordt bedoeld, iets wat even later ook door CHU-er W. K. Quist werd onderschreven. De laatste meende, dat de mensen dit alle maal niet zo precies weten of het nu persé gericht moet zijn aan het college van b en w wanneer men het dagelijkse bestuur be doelt of men moet schrijven „aan de raad" als men het complete gemeentebestuur op het oog heeft. Gewoonlijk zet men dan ook ge meentebestuur, als men het in de raad wil brengen. De heer Broekhuis wees nog ter loops op wat dienaangaande de wet zegt en de voorzitter vulde aan, dat het voor hem helemaal geen bezwaar is om die brieven in de raad te brengen. Het ging er bij het onderhavige verzoek om parkeerruimte aan te wijzen. Nu betekent een verbod door een gemeentebestuur lang niet altijd dat men daartegenover een plaats moet aanwijzen, waar dan geparkeerd kan worden, maar dat kan wel. Daarom is op die brief ook geantwoord, dat men het speel terrein daartoe zo ongeveer geschikt wil ma ken. DRINKWATERVOORZIENING WAS VAN DE KOOK De tweede vraagsteller in de raad was de heer Broekhuis. Zijn eerste informatie was of er al wat meer bekend is omtrent de subsidienorm van de Zeeuwse Muziekschool (21 jaar grens). Er is onlangs immers een vergadering van de muziekschool in Mid delburg geweest. De voorzitter antwoordt dat hij daarbij niet aanwezig kon zijn. Hij zal dhr. Broekhuis over zijn vraag een tussen tijdse informatie verstrekken. Vervolgens stelde dit PVDA raadslid: zoals u ook reeds vernomen zult nr o. i. zijn er enige moeilijkheden geweest met de drinkwatervoorziening in Tholen in de maand januari. Met name de kwaliteit van het wa ter liet op dat moment zeer te wensen over. Volgens sommige geruchten zou er enig verband bestaan tussen dit euvel en de in dezelfde periode optredende, laat ik het noemen, darminfectie, voornamelijk bij kin deren. Welke grond van waarheid bevatten ge noemde geruchten en kan b en w de toe zegging doen, ter bevoegde plaatse te zullen pleiten voor dusdanige maatregelen, dat her haling van die watermoeilijkheden worden voorkomen. Indien er inderdaad nadelige gevolgen waren (schade door schuld), welke schadeloosstelling kan worden verwacht? Burgemeester Van Boeijen kon er direct op antwoorden. Er was in januari inderdaad even een moeilijkheid, wat verband hield met werkzaamheden aan de brut. Toen waren afkoppelingswerkzaamheden nodig en een nieuwe aankoppeling bij de nieuwe brugverbinding. Even was het water inderdaad ondrinkbaar Men mag er inderdaad op rekenen, dat her haling wordt voorkomen. De heer Broekhuis vond het bij dergelijke situaties gewenst, dat de bevolking tevoren en tijdig is ingelicht, indien het althans kan worden voorzien. KOM OVER DE BRUG Nu er toch over en rond de brug werd gepraat, vroeg dhr. Broekhuis aandacht voor de mogelijkheid om onder het motto „kom over de (nieuwe) brug op basis van een uitwisselingsprogramma tussen Halsteren en Tholen de tijdens de brugopening hernieuwde kennismaking met buur Halsteren te ver beteren. De burgemeester verklaarde zich daarvan een groot voorstander. Initiatieven hiertoe uit de burgerij zal hij graag bevorderen en een eventuele commissie die zijn steun vraagt kan op hem rekenen. Mevrouw M .J. Renes-van Geer (VVD) vond het een fantastisch goed voorstel van dhr. Broekhuis, maar meende dat het veel eenvoudiger en sneller resultaat kon heb ben, dan via formele commissiewerkzaam heden door eenvoudig weg de culturele ver enigingen aan te sporen tot uitwisselingspro gramma's. De voorzitter vond dat ook en dacht daarbij aan de muziekverenigingen, terwijl mevr. Renes met goedvinden van haar bestuur ook graag De Rederijkers op de Halsterse planken zou brengen. De voorzitter meende dat in deze ook de Sportraad zou kunnen bemiddelen, maar daarin had mevr. Renes weer minder fiducie, omdat men daarvan toch niets hoort. De heer C .Griep (SGP) vond dat de ver enigingen in dat opzicht konden doen wat ze willen met alle wettelijke middelen, maar zag hierin niet de minste taak voor de over heid. INSPRAAK De heer Broekhuis vroeg als vierde punt op zijn lijstje aandacht voor de problema tiek in de sector Ruimtelijke Ordening. De PVDA-fractie ziet het als een nood zakelijkheid een regeling te treffen ten aan zien van de inspraak-procedure bij struk tuur- en saneringsplannen. Een procedure, waarbij de belanghebbende en belangstellende burger naast het recht van informatie en discussie tevens de kans moet hebben zich, uiteraard gemotiveerd, uit te spreken over diverse alternatieven. Slechts op grond van een breed opgezette samenspraak tussen bestuur en bestuurder bestaat de mogelijkheid dat de uiteindelijke beslissing genomen door de raad, gedragen en gekend wordt door een groot deel van de bevolking, vond de heer Broekhuis. Hij ves tigde hierbij de aandacht op de mogelijkheid om naast- en in samenwerking met het stede bouwkundig adviesbureau een instituut te betrekken bij de diverse planologische on derzoekingen, dat zich beweegt op het ter rein van advisering en planning van sociale en culturele voorzieningen. De voorzitter begint zijn beantwoording met te stellen, het belangrijk te vinden, dat er in een bestemmingsplan ook een sociaal en cultureel evenwicht tot stand wordt gebracht. Verder is het streven van b en w de be volking zo vroegtijdig mogelijk in te lichten en haar zegje te laten doen. Het ideale tijd vak daarvan ligt in het schetsstadium. Geheel zonder problemen is het niet, zoals trouwens de gehele inspraak dat niet is. Soms krijg je immers een vertekend beeld van de wensen, wanneer aktiegroepen bepaalde on derdelen accentueren, zonder dat zulks de wens is van de gehele betrokken bevolking. Alternatieven zijn hoogstens mogelijk in dat In Scherpenisse heeft zich gisteravond belangrijke Thoolse politiek afgespeeld. Twee partijen, de VVD en CHU, stelden hun kandidatenlijsten voor de gemeenteraads verkiezingen van Groot Tholen op 7 april a.s. vast. De VVD vergaderde in hotel de Gouden Leeuw, de CHU in het Holland Huis Geeft bijgaande foto een beeld van de VVD-top? Achter de brede schouders van waarnemend burgemeester A. M. van Enge len uit Oud-Vossemeer staan het Thoolse raadslid C. B. Rossen (rechts) en de Sint Annalandse wethouder A. Scherpe- nisse (links). Als het volgens onze technische planning verloopt, helpt de definitieve kan didatenlijst op pagina 2 u uit de droom. schetsstadium. De voorzitter wil de vraag van de heer Broekhuis overigens graag eens brengen in de commissie Ruimtelijke Orde ning. ZWEMBAD Ook de zwembadzaak werd door dhr. Broekhuis nog even ter sprake gebracht. Wat was eigenlijk het doel van b en w met haar brief aan de bevolking van 29 janu ari. De voorzitter: ieder te informeren over de veelheid van problemen en voorschriften van diverse instanties .wanneer het gaat om subsidie-aanvragen. Er was daarbij niet de minste gedachte het alternatief te boycotten. Veel meer een visie van wat er bij een dergelijk plan komt kijken. Daarbij hebben we vooral geattendeerd op de uitgangspun ten ,die tot het b en w plan hebben ge leid, niet om een ander daar van persé te overtuigen. Dhr. Broekhuis: ik vind dat toch wel een vreemde gang van zaken. Het lijkt of een ander geen kans wordt gegeven. De voor zitter bestrijdt het laatste ten stelligste. De heer Broekhuis wenste tenslotte nog eens duidelijk te stellen, voor hen, die daar aan mochten twijfelen, dat de kritische be geleiding van de PVDA t.a.v. de zwembad plannen noch een door rancune ingegeven aktie was vanwege een niet behaalde wet houderszetel, noch een politieke stunt van wege de naderende herindelingsverkiezingen. Voor ons telt slechts dat we de belangen van de Thoolse bevolking moeten behartigen en daarvoor voelen we ons verantwoordelijk. Mevrouw Renes verklaarde die uitspraak te willen onderschrijven namens de VVD. Het ging uitsluitend om het belang van de bevolking. De heer Griep verklaarde daaromtrent ook wel even openhartig te willen zijn als zijn voorgangers. Hij meende dat ondanks die uitspraken grote gebeurtenissen als de verkiezingen op april hun schaduw toch vooruit werpen. Men kan dhr. Broekhuis in zijn uitspraak wel geloven, maar te be wijzen valt het niet. Dhr. Broekhuis: dan maar met de hand op het hart verzekeren, dat het niet zo is. Men kan bij dhr. Griep altijd nog horen welk beroep hij vroeger had, vond dhr. Broekhuis, hij benadert alles zeer formeel. SANERING De heer C. B. Rossen (VVD) vond dat b en w zich meer moesten beperken tot de grote lijnen ten aanzien van het sanerings, plan Oost. Er worden nu links en rechts zo wat panden aangekocht, zonder dat de grote lijnen bekend zijn en zonder dat men weet of op de punten waar de panden worden verworven, de sanering het eerst aan bod komt. Het vergt mede door renteverlies van de gemeente behoorlijk wat kosten. De voorzitter merkt op, dat er wel dege lijk grote lijnen zijn voor het saneringsplan Oost. Er is een verkeersprobleem ontstaan door de nieuwe brug in bijvoorbeeld de Vosse- meersepoort en Kruittoren, K.V.P, VERRASSINGEN. K.V.P. PERIKELEN. THOOLSE RAAD MAAKTE HOOFDSCHOTEL VAN RONDVRAAG. SINT-PHILIPSLAND WIL DORPSHUIS-SUBSIDIE KRAAN SLUITEN. KRITISCHE NOOT VAN STAVENISSE S.G.P, WETHOUDER. WIE EEN VAK LEERT HEEFT BESTAANS- TOEKOMST. IN POORTVLIET NIEUWE HOOFDLEIDSTER. OUD-VOSSEMEER BEHANDELT BEGROTING. C.H.U. EN V.V.D. LIJSTEN. POSTVERVOER IN OUDE TIJDEN. Elke dwaasheid heeft een voor vechter om haar te verdedigen. Een Sint-Annalands Z.L.M. ver slag en nog wat ander plaatselijk nieuws moest blijven overstaan. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S. Ook de Wal is daarbij betrokken. Sane ring op korte termijn is hier noodzakelijk. Bovendien ook omdat het bestuur van de Geref. Gemeente voornemens is een nieuw kerkgebouw te plaatsen. Dat er daarnaast nu en dan gelegenheids koopjes zijn, is voor de gemeente dusdanig aantrekkelijk dat men het moeilijk kan laten Dhr. Rossen: Behelst de eerste sanerings fase de Vossemeerse poort? De voorzitter: in elk geval een zeer be langrijk punt. De heer Rossen zou de gelegenheidskoop jes toch graag zoveel mogelijk willen be perken. Mevrouw Renes heeft ook nog een opmer king rond de 29ste januari. Toen zou name lijk vanwege de jeugdsociteit brandbaar materiaal te dicht bij de kachel in het oude schoolgebouw zijn geplaatst volgens een rapport van de brandweercommandant. Later bleek, dat de jeugdsoos daaraan part noch deel had. De voorzitter zegt dat dit ook bij hem bekend werd. Mevrouw Renes acht hiermee de jeugdsoos gerehabiliteerd. Verder vernam mevrouw Renes dat bi] de receptie ter gelegenheid van de brugopening in het Thoolse stadhuis de „versiering" rond het drankje uit Bergen op Zoom was gehaald. Waarom niet in Tholen gekocht bij de horeca-bedrijven. De voorzitter merkt op, dat het hier om een gezamelijke receptie ging van Halsteren en Tholen, waarbij ook rijkswaterstaat nog een vinger in de pap had. Mevrouw Renes vindt dat zoveel als mo gelijk ter plaatse moet worden gekocht. De heer J. Koster (SGP) informeert hoe het staat met de restauratie-plannen van de percelen Stoofstraat 5 en 7. Kan de aangebrachte bescherming ook niet te lang meegaan en gevaar opleveren. De voorzitter antwoordt dat de gebruikte materialen onlangs nog zijn gecontroleerd en geen reden tot bezorgdheid gaven. Verder was in het blad Heemschut de aandacht op deze percelen gevestigd en daar op kwamen meerdere reacties, in het bijzon der van twee serieus gegadigden. Zij voelen voor restauratie en dan de per, celen bestemmen voor een sociaal doel, zo als bijvoorbeeld een bibliotheek. Daarom is nu aan Monumentenzorg ge vraagd, welke subsidiemogelijkheden er in zitten. De voorzitter verklaarde ten aanzien van deze restauratie thans toch wel hoopvol gestemd te zijn. De heer Quist informeerde als laatste in de rij naar de grondaankopen in plan Dalem polder II. De voorzitter zegt dat op nog een enkel punt overleg nodig is en wethouder H. Jansen (ARP) hoopt dat dhr Quist het zijne wil bijdragen tot een goede oplossing daarvan. De heer Quist zou voorts wel van zijn collega's PVDA-ers en VVD-ers willen ver nemen of het alternatieve zwembadplan al spoedig op tafel kan komen. De voorzitter meent, dat de architect toch wel minstens een maand moet hebben om zijn ontwerp te kunnen realiseren. De heer Broekhuis ver zekert dat het niet sneller kan, dan het nu gaat. Wethouder H. Jansen besluit dan de rond vraag met de kwinkslag, dat het in troe bel water evenmin goed zwemmen kan zijn als goed vissen. En met die vangst aan de haak, sluit voor zitter Van Boeijen de raadsvergadering, waarvan we de normale behandelde agenda punten, die meest betrekking hadden op on derwijsvoorzieningen in het volgend nummer nog even zullen releveren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 1