Plaatselijk Nieuws W. RIKKEN N.V. Wnd. burgemeester Stavenisse Lijstaanvoerder P. v. d. A. Nieuw gs lid: mr J. P. Boersma EENDRACHTBODE Blijven TOBBEN? NEE! Direkt INRUILEN voor 'n moderne PFAFF zig-zag lichtgewicht naaimachine. Direkt doen, 't wordt al leen maar duurder NAAIMACHINEHUIS Kortemeestraat 1 7 RAADSVERSLAG SINT-MAARTENSDIJK Molendijk blijft zeer fraaie entree met bomen Bibliotheek in nieuw gebouw op de Markt In de Bosstraat vecht men om te parkeren (P.v.d.A.) ZELFS IN JANUARI DALING ARBEIDSRESERVE THOLEN OUD-VOSSEMEER SINT-ANNALAND PREDIKBEURTEN A februari 1971 2 GING TE VER Wethouder Koopman: „Ik til er zeer zwaar aan. Een bestuurslid van de ZVU voelde het ook aan, dat ging te ver. De uitlatingen in de EB wezen er al op dat het publiek de genoemde onderdelen niet hadden ge vraagd". De heer Robbe zei dat je de inhoud van een cabaretprogramma nooit van tevoren kent, maar dat je wel weet dat er ergens de spot mee gedreven wordt. „Je gaat naar cabaret voor vrolijke spot", zo mengde bur gemeester D. C. Bouwense zich in de dis cussie. „Een lid van het koninklijk huis zou echter zeker om de grappen hebben gelachen als hij er zelf bij was geweest. Het wordt echter anders als er gevoelens op kerkelijk gebied gekrenkt worden", aldus de raads voorzitter. „Willem van Oranje uit het graf halen die goed en bloed voor ons vaderland en de godsdienstoorlog gegeven heeft, gaat toch te ver", interumpeerde wethouder Koopman. MOTIE „Robbe ik kan het niet begrijpen jongen. Dat de Here je zo nog eens aan mocht grijpen dat je tot andere gedachten kwam", zei het SGP-raadslid W. J. van Hemert ontroerd. Hij had er grote bezwaren tegen dat het Heilig Avondmaal was aangerand en het had hem tot droefenis gestemd dat dit in het mooie gebouw Haestlnge gebeurde. Wethouder Koopman lichtte zijn stand punt nog verder toe met de verklaringen van enkele getuigen. Gemeentebode De Korte had gezegd: het leek nergens op, en ZVU-bestuurslid Rijstenbil uit Tholen: het is verschrikkelijk dat het gebeurd is. „Ook de Rooms-Katholieke kerk is ge noemd", zei de SGP-wethouder nog, die ten slotte de raad voorstelde een brief aan burgemeester J. E. van Boeijen uit Tholen te schrijven die naar hij meende voorzitter van de werkgroep van de ZVU op ons eiland is. Vier van de zeven raadsleden bleken daar mee in te stemmen: 3 SGP-ers en 1 PVDA- vertegenwoordiger. Wethouder Koopman zei wel tegen een grap over politieke partijen te kunnen, maar caba ret over de kerk ging hem toch te ver. Hij wees er nog op hoe in het Brabantse Ber gen op Zoom, waar men toch wat gewend is, ook mensen uit een cabaretvoorstelling wa ren weggelopen. Tenslotte bracht hij dank aan de heer Blaas vanwie hij de bandrecorder had mo gen beluisteren. De heer Robbe vond dit heel verstandig gedaan. Burgemeester Bou wense merkte nog op dat het altijd zeer moei lijk is om van te voren te weten wat er op zo'n avond gebeurt. Daarmee was het Smer- diekse culturele debat tijdens de rondvraag in de raadsvergadering van dinsdag voor middag afgesloten. IA) JA. BERGEN OP ZOOM Tel.01 640 - 3 58 78 adv. ingez. med. Behalve de discussie over de geestelijke verontreiniging in Haestinge was er in de Smerdiekse raadsvergadering dinsdag ook nog een debatje over een ander facet van de milieu-hygiëne: de groenvoorziening op de Molendijk. B en w hadden de raad meege deeld niets te voelen voor het rooien van 9 a 10 bomen aan de bebouwde kant van de Molendijk. Zij vonden de straat met de beplanting een zeer fraaie entree van de ge- meentekom en wezen anderzijds op het steeds kleiner wordende aantal grotere bomen. Het PVDA-raadslid P. J. Koopman was het volledig eens met b en w, maar de VV d-er W. G. Robbe wilde behalve de mooie ■kanten ook de bezwaren voor de bewoners van de Molendijk wel eens horen. Die bracht hij dan zelf naar voren door te merken dat de toegangspaden door wortels worden ondergraven, het omspitten van de grond onmogelijk is, 'het klein beetje zon door de bomen ontnomen wordt en de huizen daardoor gauw vochtig worden. Bij storm kan er schade ontstaan door omvallende bo men of afgewaaide takken. Dat geeft een onrustig gevoel bij de in woners. Bovendien heeft de gemeente meer onderhoud aan de straten door de grote boomwortels. Leefbaarheid wil zeggen, zo weinig mogelijk overlast aan de inwoners bezorgen. Zo'n unieke kans als er nu met de reconstructie van de Molendijk is, mag men niet onbenut laten. Als de bomen weg zijn is de geschakeerde bouw van de huizen ook niet onaardig als entree van de ge meente, aldus de heer Robbe. LEEFBAARHEID GEMEENTE Burgemeester D. C. Bouwense achtte de bomen voor de leefbaarheid van zeer groot belang. Hij deelde nog mee dat er pas een brief van 11 bewoners van de Molendijk was binnengekomen, waarin aangedrongen werd op het rooien van de bomen. Wet houder L. J. Koopman (SGP) zei in de 25 jaar dat de huizen er staan daar nog nooit van stormschade gehoord te hebben. Hij vond het wat wonderlijk dat men nu met bezwaren hierover kwam. Hij stelde ook dat de huizen ook vochtig zouden zijn als de bomen er niet stonden, omdat er aan de noordkant altijd veel minder zon is. „We gaan daar nu op verzoek van de bewoners een zeer goede straat aanleggen, en nu wil men het groen weghebben, terwijl het ge meentebestuur juist bezig is praktisch overal wat groen te maken". Raadslid Robbe: „Groen is niet alleen bomen, maar ook bloembakken, die eventueel ook aan de Molendijk neergezet zouden kun nen worden". De burgemeester vond dat het aanzien van de gemeente boven de last voor een paar mensen gaat. Lasten voor de inwoners tellen ook zwaar, en in dit geval onderkennen b en w die ook wel, maar de leefbaarheid van 2900 mensen gaan nu toch voor, zo stelde de raadsvoor zitter. Wethouder Koopman was het daarmee eens en zei dat de gemeente bij het stra- tenonderhoud nog veel meer last van de boomwortels heeft gehad dan de bewoners van de Molendijk. De heer Robbe maakte er een voorstel van om de bomen aan de bebouwde kant van de Molendijk te rooien, maar hij kreeg geen enkele steun. MIDGETGOLF Met de mededeling van b en w over de bestemming van de rijksvergoeding voor het vervallen van de haven (zie pagina 6 van deze krant) konden de raadsleden het eens zijn. De heer Robbe vermoedde wel dat de rioolwaterzuivering nu op de lange baan geschoven werd, maar de burgemeester merkte op dat de heer Van Gurp (directeur van de uienfabriek G. H. Polderman N.V.) van goede wil is en met het gemeentebestuur zeker naar een oplossing zal blijven zoeken. Het VVD-raadslid Robbe vond dertig duizend van het compensatiegeld voor het dempen van de geul in de Pluimpot (langs de Sportlaan) met drainage, inzaaien met gras enz. wel wat ruim begroot. Hij vroeg of er geen gaatje was om tegelijk de mid- getgolfbaan aan te leggen zodat deze recre atieve voorziening nog tijdens deze korte raadsperiode werd verwezenlijkt. „Anders komt het er niet meer van. Een midgetgolf acht de raad van Groot Tholen wel niet urgent en daar hebben ze nog gelijk in ook" aldus de heer Robbe. Secretaris Th. C. Benou stelde dat er van het compensatiegeld alleen waterstaatkundige en geen recreatieve za ken betaald mogen worden. ERFPACHT WEEGBRUG Alle voorstellen van b en w, zoals die op pagina 6 van dit nummer zijn weerge geven, haalden ongehinderd de eindstreep. De brandweerlieden kregen grif hun uit- gaansuniformen' en de chr. school medewer- kinq voor de aankoop van een nieuwe lees methode. De erfpacht van de weegbrug werd voor 5 jaar verlengd, hoewel het PVDA- raadslid D. C. Kaashoek zich afvroeg of het niet beter zou zijn het erfpachtsrecht maar voor 1 jaar tegelijk te verlengen. Als de gemeente het weegbrugterrein on verhoopt nodig zou hebben, zou men met een verplaatsingsvergoeding zitten. Met de overige raadsleden zag hij zeer ze ker het belang van de weegbrug voor de landbouw. Raadslid Robbe vond 1, jaar e;n beetje op de schopstoel zitten omdat zeker heid voor verenigingen toch ook van belang is voor het voortbestaan. Wethouder Koop man was het daar wel mee eens. hij voerde ook aan dat de weegbrugvereniging voor een zware last zit, terwijl op 1 juli Groot Tholen gaat werken. De SGP-wethouder vreesde dat die ge meente geen rekening zal houden met de financiën van de weegbrug, zodat men mis schien het veld zou moeten ruimen. Bij een erfpachtsrecht van 5 jaar zou de weegbrug financieel wat bij kunnen komen. KLEUTERSCHOOL Voor tweeduizend gulden per jaar be sloot de raad het voormalige verenigingsge bouw als speellokaal voor de kleuterschool van het Roode Kruis te huren. De heer Robbe vond het bedrag wel wat aan de hoge kant en dacht eerst aan een verkapte subsidie, maar secretaris Benou zei dat er aan het houten gebouw veel onderhoud is en dat komt voor rekening van de ver huurder. Het SGP-raadslid S. de Bruijn vond alleen jammer dat het opknappen nu zo laat ge beurde. Toen het nog verenigingsgebouw was, had dat ook best een keer gekund, waarmee zijn collega's het wel eens waren. De heer Kaashoek wees nog op de verwarming die het vroeger niet te best deed. De burge meester zegde toe dit door te zullen geven aan de centrale dienst. DE TOETSSTEEN Het bedrag per leerling voor de chr. blo- school DE TOETSSTEEN werd evenals in 1967 vastgesteld op f 235,- voor 1971, zonder kosten van instandhouding van het gebouw. B en W hadden nog geen exploi tatievergoeding over 1969 ontvangen om het bedrag per leerling voor 1971 wat pre- ciesser vast te stellen, terwijl dit voor 1 april vorig jaar al binnen had moeten zijn. Het schoolhoofd stuurde nu wel e»n mooi jaarverslag in, maar een exploitatie van het bestuur ontbrak, zo stelde raadslid Robbe. De heer P. J. Koopman hield het bij zijn standpunt in de vorige vergadering, toen hij zich verontrust toonde omdat het school bestuur sinds 1967 geen hoger bedrag per leerling van de gemeente vroeg, ondanks de steeds stijgende kosten. Secretaris Benou had inmiddels telefonisch gehoord dat er over 1969 en 1970 geen ver zoek om een aanvullende bijdrage zou komen maar misschien wel over dit jaar. Wethouder Koopman had ook gehoord dat de school met het geld toekwam, maar secretaris Benou wees erop dat men dan toch e;n exploitatie- verslag hij de gemeente moet indienen. BIBLIOTHEEK Een aanvullend voorstel betrof de aan koop van de woning van mevr. Bentschap- Knook op de Markt voor f 20.000,00. Hierover was de raad in het begin een kwartier in besloten vergadering bijeen ge weest, zo bleek nu. Raadslid P. J. Koop man vond het pand voor openbare biblio theek zeer geschikt en interessant en tevens voor uitbreiding vatbaar. De heer Robbe merkte op dat het een permanente biblio theek kan worden die ook aan de eisen van de provinciale voldoet. Raadslid De Bruijn vond de prijs aan vaardbaar. Alle voorstellen voor de aan koop van saneringspanden aan de West- vest en Noordpoort werden zonder meer goedgekeurd. Een aanvulling betrof de verhuur van de krotwoning Westvest 42a aan de heer H. J. M. Hoek voor vijftig gulden per jaar. BOSSTRAAT Tijdens de rondvraag wéés de heer Kaas hoek op aanhoudende wateroverlast in de Corn. Vermuijenstraat en deed raadslid Rob be de suggestie hartonderzoek in te voeren nu er geen tbc-controle meer wordt gehouden Secretaris Benou vertelde evenwel dat er in het najaar op het eiland Tholen een tbc-on-derzoek op het programma staat De heer Van Hemert had klachten gehoord over het parkeren in de Bosstraat waarbij het soms tot vechten komt. Laten we vrede houden, waar vrede is, vond dit SGP-raadslid. De heer Kaashoek was blij dat zijn collega dit aanhaalde, want hij kon niet begrijpen waarom de ver keersborden zo lang wegbleven terwijl de raad 2 maanden geleden de besluiten toch al hadden genomen. Raadslid De Bruijn bracht hetzelfde naar voren met betrekking tot de kruispunten. In een vorige vergade ring vielen daar ook al besluiten over, maar in een enkel geval zouden b en w de zaak nog eens nader bekijken. Burgemeester Bou wense vond het ontzettend moeilijk om een beslissing te nemen. Men had nu weer ad vies aan de ANWB gevraagd, waardoor ook de andere verkeersborden nog niet be steld waren. GOED AANGESLAGEN In deze eerste raadsvergadering van 1971 hield de voorzitter geen rede, maar hij stelde wel dat er nog 5 maanden te regeren valt. Hij hoopte dat het de raad gegeven mag zijn dat er nog goede dingen tot stand ge bracht kunnen worden. Voor de resultaten in 1970 was hij dankbaar: het dorpshuis Haes tinge, het verwarmde zwembadje, beide za ken sloegen bij de bevolking erg goed aan. Verder volgen vele bejaarden met grote belangstelling de bouw van het bejaarden tehuis. De burgemeester achtte het moeilijk dat alle 7 kernen een bejaardentehuis krijgen, maar hij vond het toch een voorrecht dat de grootste kernen er wel een hebben. Verder was hij blij met de nieuwe brand weerkazerne en het zich zeer bevredigend handhaven van de industrie, hoewel uit breiding uitbleef. Ook werden er van alle scholen versla gen van de hoofden over 1970 voorge lezen. Daaruit bleek dat de kleuterschool 11,7 leerlingen heeft (er is een wachtlijst, maar er komt een vierde leidster), de Juliana van Stolbergschool 120, de o.l.s. 135 (waar door er een mogelijkheid is een vijfde leer kracht aan te trekken) en de 'lts 122 en 70 liefhebbers voor de lasciirsus, terWijl die er maar 40 geplaatst konden worden. De ledenvergadering van de intergemeente lijke federatie Tholen van de Partij van de Arbeid welke dinsdag 9 februari in Haes tinge te Sint Maartensdijk wordt gehouden kM beslissen of men akkoord kan gaan met de door het bestuur van de gemeentelijke fe deratie Tholen in zijn vergadering van 1 fe bruari te Oud-Vossemeer opgestelde ont werp kandidatenlijst. Die ontwerplijst ziet er als volgt uiti 1 C. J. Moerland - Stavenisse (thans wnd burgem.) 2 L. Kloet - Sint Maar tensdijk (thans wethouder) 3 P. van Schetsen - Sint Annaland (thans raadslid) 4 M. A. J. van der Linde - Tholen (thans raadslid) 5 A. Goudzwaard - Oud-Vos semeer (thans wethouder) 6 M. Poot - Poortvliet 7 P. van Ast - Scherpenisse 8 D. C. Kaashoek Sint Maartensdijk (thans raadslid) 9 mevr. E. Venekamp- Douwes - Tholen 10 A. Ligtendag - St. Annaland 11 D. A. Lindhout Oud Vos- semeer 12 E. J. Joppe (thans raadslid) 13 K. W. Bouwman - Tholen 14 P. J. Koopman - Sint Maartensdijk (thans raads lid) 15 J. Snoep - Sint Annaland 16 P. D. van Meel - Oud-Vossemeer 17 J. J. van Oeveren - Stavenisse 18 P. W. Scher penisse - Sint Annaland 1,9 J. A. Stoutjes- dijk Sint Maartensdijk 20 E. W. H. Broekhuis - Tholen (thans raadslid) Tijdens de vrijdag gehouden statenzitting te Middelburg vergde de agenda maar heel weinig tijd, behalve dan wat politiek gerom mel rond de benoeming van een nieuw lid voor gedeputeerde staten wegens het om gezondheidsredenen bedanken van de heer C. Hoek. Mr Boersma kreeg 32 van de 45 stemmen De heer A. Maljaars (SGP) kreeg 5 stemmen, de heer J. Stenvert (PVDA) kreeg er vier, er waren twee blanco en ook nog twee on geldige stemmen. Mr. Boersma is thans nog burgemeester van Brouwershaven en leidde zijn gemeente enige tijd geleden naar het verzoek om van Schouwen Duiveland één gemeente te ma ken. Het leek er rond de benoeming van mr. Boersma wel even op of men zich weer in de december-begrotingszitting waande, want opnieuw kwamen Stikkelorum en PZEM affaire om het hoekje kijken, zij het dat er nu wat meer kritische noten werden ge plaatst vanuit de ARP, CHU en vooral ook KVP hoek. Uiteraard wensten deze partijen niet het struikelblok te vormen in de benoeming van e;n nieuw PVDA-lid, aangezien men toch wel gezamenlijk ongeveer wil vasthouden aan een zo goed mogelijke afspiegeling in g.s. van de bestaande partijen en dan ook on geveer naar grootte. De fractie voorzitters van bovengenoemde partijen meenden echter ook van de PVDA te mogen verlangen zo niet eisen, dat men zich dan ook verantwoordelijk wist voor het gevoerde beleid. De staten gingen vrijwel zonder discussie akkoord met het voorgestelde onderzoek door de Rekenkamer in de PZEM-zaak. Men kan nog niet tot een uitspraak om de actie de Haringvlietbrug tolvrij te maken te steunen. De staten wilden eerst nog het advies van g.s. af wachten. Unaniem kon het provinciaal bestuur zich verenigen met het voorstel van gedeputeer den tot 'het treffen van bijzondere financiële voorzieningen na het oiri gezondheidsredenen gedwongen aftreden van de heer C. Hoek. De geregistreerde arbeidsreserve is tijdens de maand januari 1971 gedaald van 83 tot 73 mannen. Diverse ingeschrevenen konden weer terug in dienst treden bij hun vorige werkgever. De vraag naar arbeidskrachten steeg van 70 tot 80. Op het eiland Tholen is een dringende behoefte aan geschoolde- en ongeschoolde arbeidskrachten met name in de houtver werkende-, de kleding-, de metaal- en de banketindustrie. Het aanbod van vrouwen blijft laag. De vraag richt zich op modinettes, inpaksters en jeugdig kantoorpersoneel. Ook voor vrouwen, die voor een gedeel telijke dagtaak geplaatst willen worden, zijn mogelijkheden aanwezig. 'Weckendregeling Artsen' Tholen, Poortvliet en Oud-Vossemeer Dokter A. W. A. de Looze - Oud-Vossemeer Telefoon 01667 - 400 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dokter Boomsma - Telefoon 01676 - 545 Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk en Stavenisse Dokter A. C. J. Noteboom - Sint-Annaland Telefoon 01665 - 400 DIENST WIJKVERPLEGING WEEKEND-DIENST 6 en 7 februari Groepsdienst Oud-Vossemeer, Poortvliet en Tholen Zr. Gersom - Tholen Telefoon 01660 - 620 Groepsdienst Sint-Maartensdijk, Scherpenis se en Sint-Annaland Zr. de Smit - Sint Maartensdijk Telefoon 01666-548 1.45 14.20 2.50 15.20 3.40 16.00 4.20 16.38 4.52 17.15 5.20 17.44 5.55 18.10 HOOGWATER In verband met de deltawerken en kanaal werken kan de redactie geen enkele ver- antwoording nemen voor eventuele misstel lingen van de gegeven waterstanden. HOOGWATER in de week van 7 t.e.m. 13 februari 1971 zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 10 februari Volle Maan SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemeester zal worden gehouden op maandag 8 febr. a.s van 6.30 tot 8 uur in de ambtswoning Herte kamp 5. EEN KLANDESTIEN VOGELVANGER De politie heeft zaterdagmiddag H. S. uit Bergen op Zoom aangehouden, toen hij ach ter een boomgaard in Tholen bezig was klandestien vogels te vangen. Daarvoor had S enkele grote netten en 4 kooitjes met lokvogels bij zich. Toen de politie hem aanhield had 'hij echter nog niets gevangen. De lokvogels werden in beslag genomen maar voor 'n grote kooi met vogels die S thuis heeft, moet hij voorlo pig zelf zorgen. Proces verbaal werd opge maakt voor overtreding van de vogelwet. Gewoonlijk verkoopt men de gevangen vo geltjes in België, waarvoor er altijd lief hebberij is. BRUG-DRUKTE Een massa mensen uit wijde omtrek hebben afgelopen weekend de nieuwe brug over de Eendracht bezichtigd. Er is vanaf de fraaie boogbrug ook een pracht uitzicht op Tholen-stad, de Eendracht en het al gedeel telijk gegraven Schelde-Rijnkanaal. De politie moest wel ingrijpen, omdat het niet alleen maar doorgaande verkeersgan- gers, maar vaak ook stilstaande „toeristen waren. Wel bleek, dat menigeen nog wat moet wennen, vooral aan de langzaam-ver- keersweg. Vooral op de kruising Ten An- kerweg-Grindweg is de drukte sterk toege nomen, omdat via de Grindweg al het ver keer uit de richting Poortvliet en de gemeen te Tholen zelf, naar de nieuwe brug moet. Ben voordeel daarbij is wel, dat niet veel snelverkeer meer vanaf de richting voor malige oude brug komt, al moet daarmee altijd nog rekening worden gehouden van hen, die uit Tholen zelf de Eendrachtsweg en zo het gedeelte oude rondweghelling nog pakken. Zoals bekend loopt er wel recht streeks een weg naar de nieuwe vaste ver binding met Noord-Brabant, die echter al leen toegankelijk is voor het langzame ver keer. NIEUWE ZEEUWSE MUZIEKBOND Tijdens een vergadering te Goes zullen de leden van de Bond van Harmonie en Fan fareverenigingen in Zeeland op 20 februari beslissen over het voorstel van de Konink lijke Nederlandse Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschappen om via samenvoe ging van de Zeeuwse Bond met de KNF- afdeling Zeeland een nieuwe Zeeuwse mu- ziekbond van de KNF te vormen. Als het voorstel wordt aangenomen, zullen ook de muziekverenigingen op Tholen en Sint Philipsland, die evenmin als Zeeuws Vlaanderen tot dusver bij de Zeeuwse Bond waren aangesloten, deel gaan uitmaken van de nieuwe Zeeuwse muziekbond. Dit zou be tekenen, dat de nieuwe organisatievorm 70 aangesloten verenigingen zal tellen, waarvan 16 harmonie- 48 fanfare, 5 brassbands en één zelfstandige drumband. TEGEN GEPARKEERDE AUTO Donderdagavond werd de auto van B uit Sint Maartensdijk door de personenwagen van De G uit Tholen bij het achteruitrij den het trottoir opgedrukt en onherstelbaar beschadigd. De G was verkeerd gereden en toen hij achteruit wilde steken, zag hij niet de achter hem geparkeerde wagen. Die werd tegen een gevel gedrukt met grote materiële gevolgen. De andere auto was alleen aan de achterzijde beschadigd. VOORLICHTINGSMIDDAG VERKEER De afdeling Tholen van Veilig Verkeer Nederland (dat is de nieuwe naam van het Verbond van Veilig Verkeer) organiseerde een voorlichtingsmiddag voor de bejaarden in het sociteitsgebouw. Een veertigtal aanwezigen namen met be- langstelling kennis van de causerie door de heer Pfann, districtsconsulent te Mid- delburg. Aan de hand van dia's werd het allemaal nog duidelijker. Er kwamen hierna nog ver schillende vragen los, terwijl de groepscom mandant van de rijkspolitie in Tholen, ad judant Eekman enkele aanwijzingen gaf in- zake de verkeerssituatie nieuwe brug. Een voor de aanwezigen leerzame bijeenkomst. ZUIGELINGENBUREAU Dr. Bos houdt niet a.s. woensdag zuigelin genbureau in het groene kruisgebouw maar woensdag 17 februari. Op woensdag 24 februari is er geen bureau wegens biddag. OP DE BON In een snelboot op de Eendracht vertoe vend, waren zondag twee Belgen aan het schieten, terwijl er ter plaatse een schietver- bod van kracht is. De politie volgde de ma noeuvres vanaf de kant met een kijker er wachtte rustig af, tot de schutters in de Sin Annalandse jachthaven meerden. Daar werd proces verbaal opgemaakt met inbe slagneming van boot en twee geweren in afwachting van de beslissing door de offi cier van Justitie op een nadere datum. ALCOHOLISME EN DRUGS Vorige week woensdag kwamen de leden van de Bond van Plattelandsvrouwen, af deling Oud-Vossemeer voor het eerst bijeen in 1971. De heer Corstanje, adjunct direc teur van het Bureau voor alcoholisme en drugs te Middelburg hield een lezing met wat dia's over drug gebruik. Het was goed dit alles eens van deskundige zijde te ver nemen. Na de interessante causerie kwamen er nogal wat vragen los. Woensdag 10 februari wordt voor deze afdeling door de PZEM een kook-bak de monstratie gegeven over paasrecepten. Op 25 februari wordt de gezinsavond ge houden, waarbij de heer Vogelaar uit Dinte- loord een praatje houdt over diepzee dui ken. Ook dan komen er dia's op het doek Na de pauze het spel: één van de acht. VRIENDSCHAPPELIJK Om toch bezig te blijven na een voor de competitie afgekeurd terrein speelde het eerste Vossemeerse elftal tegen Halsteren I Het werd een 1-1 gelijkspel. Het tweede elf tal moest in Halsteren II de meerdere er kennen via een 2-1 uitslag. AARDAPPELDIEVEN BERECHT De jonge J. L. H. en L. H. uit Bergen op Zoom en F. V. uit Ossendrecht, die vo rig jaar enkele kisten aardappelen van het land van de wed. Moerland-Rijnberg op de Krabbe wilden stelen, zijn door de Mid delburgse rechtbank veroordeeld. Officier van justitie mr. W. Kolkert eiste tegen het drietal elk een boete van honderd gulden. Politierechter mr. P. van Empel bepaalde de straf op vijftig gulden onvoorwaardelijk en vijftig gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Zoals wij destijds al meldden betrapte de politie de dieven op heterdaad, waarna één van hen er met een auto van doorging. Door de grote snelheid raakte die bij de Weele onder Oud-Vossemeer van de weg, waarna de politie de bestuurder en later de twee anderen kon aanhouden. Vergadering Speeltuin vrijdag 19 februari zie adv. volgend nummer adv. ing. med VRACHTAUTO VAN DIJK Op de Oude Zeedijk week de vracht wagenchauffeur V. d. L. uit Sassenheim te veel naar rechts uit voor een tegenligger, waardoor hij wat slipte en van de dijk reed. Voor de sloot kwam de auto echter tot stil stand doordat deze tegen een boom bleef hangen. Zondag 7 februari THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur Ds G. J. Voortman 3 uur ds J. Catsburg voorber. H.A. en collecte G.Z.B. Geref. Kerk 10 uur ds L. Eringa 5 uur ds A. S. Timmer Rotterdam Geref. Gemeente 10 en 6.30 uur ds C. Hegeman 2.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 uur leesdienst 6.30 uur ds M. C. Tanis Sliedrecht Ned. Prot. Bond 5 uur ds H. N. Bierman voorganger NPB Parijs Herv. Ver. Kerkelijk Leven 10 uur ds K. M. Vogel Sint Maartensdijk R. K. K e r k Zaterdag 6 februari 19.00 uur Avondmis Zondag 7 februari 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 1,0 uur Ds A. P. v. d. Made Rotterdam 6.30 uur Ds G. J. Voortman Geref. Kerk 10 uur ds A. G. v. d. Stoel Bergen op Zoom 3 uur ds P. van Dijk Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds M. C. Tanis Sliedrecht 6.30 uur leesdienst Geref. Gemeente in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R. K. Kerk Zaterdag 6 februari 19.00 uur Avondmis Zondag 7 februari 7.30 en 9.30 uur H. Mis SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 utir Ds J. M. de Raad bediening en dankzegging M.A extra collecte kerkvoogdij o e r e f. Gemeente Zondag, 7 februari 9.30, 2 en 6 uur leesdienst extra collecte kerkbouw elders Donderdag 11 februari 7.30 uur Dhr. J. Koster Yerseke Geref. Gemeente in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur Ds D. Heikoop extra collecte werelddiakonaat Oud Geref. Gemeente Zondag 7 februari 9.30 en 6 uur ds J. van Prooijen 2 uur leesdienst Donderdag 4 februari 7.30 uur bijbellezing SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur leesdienst 6.30 uur Ds J. Catsburg collecte ziekenfonds Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehobothkerk 10 uur ds v. d. Akker Rotterdam 7 uur ds K. M. Vogel R. K. Kerk Zaterdag 6 februari 19.00 uur Avondmis in kantine gebr. van Lammeren SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds J. Catsburg 2.30 uur ds J. M. de Raad voorb. H.A. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds C. Mulder Geref. Kerk 10 uur ds A. S. Timmer Rotterdam 2.30 uur ds L. Eringa Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur Dhr. J. W. Verwey Den Haag SINT-PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds M. v. d. Linde extra collecte GZB Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds L. Gebraad ANNA-JACOBA-POLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 u cand. de Bres Brouwershaven GEVAARLIJKE KRUISPUNT Op het bijzonder drukke kruispunt Roose- veltlaan - Sterrenlaan bij het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom zijn vrij dagavond twee auto's tegen elkaar gebotst toen L. G. alhier geen voorrang gaf aan L. W. uit Roosendaal. Er was zware ma teriële schade, terwijl de inzittende D. de H. licht gewond werd Voor en na het bezoekuur van het ziekenhuis is het altijd erg druk bij het beruchte kruispunt, waar al vele ongelukken gebeurd zijn. Verkeers lichten zijn er nog niet geplaatst. EERSTE PAAL UITBREIDINGSPLAN „ACHTER DE MOLEN" Wethouder A. J. Scherpenisse heeft don derdagmiddag officieel de eerste paal gesla gen voor de eerste huizen in het bestem mingsplan „achter de molen". Het aannemersbedrijf J. den Engelsman en Zn. zal hier aan de lienhoven volgens het ontwerp van architect Rob van den Bergh uit Ossendrecht vijf particuliere hui zen bouwen. Het worden grote gezinswo ningen, voorzien van gasgestookte c.v., met voor en achter een tuin. Later zullen er ook nog garages bij komen. De toekomstige eigenaren krijgen een rijks premie van totaal f 16.000,Bij opruiming van een krotwoning nog eens 50 procent meer. Men moet tenminste 10 procent eigen financieringsmiddelen hebben. Voor de rest kan een geldlening worden gesloten onder eerste hypotheek met ge-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 2