de verdoolde geliefden laatje rijden! Geen commentaar van Sint- Annalandse raad op begroting1971 Beperk „rotjeslawaai" tot oudejaarsavond Graag meer perfectie van klokluid- installatie *30 december 1970 EENDRACHTBODE 21 Raadsverslag Tholen Mevrouw Renes pleit voor andere samen stelling raadscommissies Chr. Nat. School kan flink wat nieuw lesmateriaal kopen Lening van 2 miljoen gulden voor Ten Anker gegarandeerd Van donderdag tot maandagmorgen ligt de Eendrachtbode binnen oog- bereik van duizenden gezinnen in de itreek. (wordt vervolgd) De gemeenteraad van Sint'Annaland had voor de begroting 1971, die overigens maar tot 1 juli dienst zal doen, in de openbare raadsvergadering van dinsdag 23 december geen vijf minuten nodig om het gewenste fiat te geven. Men kan zich afvragen, hoe het mogelijk is dat zo snel over een jaarstuk, waaraan toch minstens één ambtenaar een paar maan' den 'doktert' kan worden beslist. Mogelijk dat er ditmaal een paar bijzondere factoren aanwezig waren, die als evenzovele oorza» ken tot die snelheid aangemerkt kunnen wor- den. Eerstens was er een degelijk onderzoek, waarbij in elk geval de oppositiepartij, (als we dit grote woord in een gemoedelijk col lege mogen gebruiken), ruimschoots was ver tegenwoordigd. Tweedens was er een ruime opstelling van de vragen door de commissie en antwoorden door b en w. In de derde plaats misschien de voornaamste factor was het een begroting, die in werkelijkheid niet veel langer dan een half jaar dienst moet doen, aangezien per 1 juli de zelfstan digheid van Sint-Annaland tot het verleden behoort. Tenslotte mogelijk een bijkom stigheid, maar in dit kader het vermelden waard was de heer P. van Schetsen (p.v. d.a.) voor deze vergadering verhinderd. Een raadslid, dat geen deel van de commissie van onderzoek had uitgemaakt en dus wel licht nog wat meer vragen had overgehouden dan zij, die alle inlichtingen hadden gekre gen. Hoe het zij, deze inleiding vergt meer tijd dan de raad nodig had voor vaststelling van de begroting. De haastige hamer van burge meester Baas hing al in de lucht, toen de heer M. Ph. van der Welle (gem. belang) er nog even op attendeerde, dat de vraag van de commissie om nachtverlichting bij het Dorpshuis in zoverre reeds is achterhaald, dat er inderdaad een nachtbrander aanwe zig is. Mogelijk is die uit geweest toen com missieleden de Opmerking hebben gemaakt. KLOK IN GEBREKE Raadslid A. Kurvink (s.g.p.) wenste nog een opmerking te maken die betrekking had op het onderhoud van de toren. Met name dan over de luidinstallatie. Ze blijft dikwijls in gebreke. Is er niets aan te doen, dat het meer afdoende in orde wordt gemaakt. De voorzitter antwoordt dat de voormalige bevestiging van het uurwerk binnen het raamwerk van de toren geen moeilijkheden opleverde. Zodra de verandering van wijzer, platen is gekomen en daarmee een verander de plaats van de elektrische installatie blijkt met name temperatuurverschil van grote in vloed te zijn. Daardoor komt het voor, dat ze de ene dag nog goed werkt en het de andere dag vertikt. Het kan als het ware met het uur veranderen. Een vervelende zaak, waaraan reeds herhaaldelijk aandacht werd geschon ken. Er is nu weer opdracht verstrekt aan de installateur te Aarle Rixtel om eens op nieuw goed te willen reviseren. En daarmee zijn dan alle opmerkingen rond de begroting 1971, waarover we in een vorig nummer de lezers via de vragen com missie en antwoorden b en w reeds uitvoerig informeerden, afgewerkt. De voorzitter constateert algemene instem ming met het ontwerp, dankt de raad voor het gedegen onderzoek en de snelle behan deling. Ook de andere agendapunten beperkten zich tot hamerstukken. De heer M. Ph. van der Weele was er blij mee, dat in de algemene politieverordening is opgenomen, dat de gemeentelijke vuilnis stortplaats aan de Bosweg alleen gebruikt mag worden onder toezicht en eveneens, dat vrachtwagens en autobussen voortaan voor het wassen het daartoe door de gemeente aangewezen terrein moeten gebruiken. ROTJES HINDERLIJK De heer Van der Weele zou de politie verordening overigens nog wel graag met een ander punt aangevuld willen zien. Hij constateerde namelijk, dat de jongeren nu reeds bezig zijn met rotjes en ander vuur werk te laten ontploffen. Dat veroorzaakt hinder en overlast, inzonderheid voor de oudere inwoners. Soms is het de ene buur vrouw niet mogelijk ongehinderd de straat over te steken om de andere buurvrouw in de avonduren te bezoeken. Ze loopt het risico niet alleen te schrikken, maar ook nog verwondingen op te lopen. Hij zou het zeer op prijs stellen, dat ook daartoe een verbod in de politieverordening werd opgenomen. De andere raadsleden zijn het daarmee vol komen eens. De voorzitter wil wel nagaan, of het mogelijk is. en hoe snel het verbod kan worden gerealiseerd, waarbij hij voor de oudejaarsavond en dan zo tegen de jaarwis seling toch wel een uitzondering zou willen maken, wat ook de raadsleden wel over hun kantje willen laten gaan, BOUWVERORDENING Ongetwijfeld zal er een omvangrijk admi nistratief apparaat mee gemoeid zijn geweest om een zodanige wijziging in de bouwver ordening aan de gemeentebesturen te kunnen voorstellen, dat de dikte van de buitenwan den van zomerhuizen inplaats van 21 mm ook minimaal 20 mm mogen zijn. De heer Van der Weele informeert hierbij of met recreatiewoonverblijven ook de zgn. tweede woning wordt bedoeld, maar de voorzitter zegt dat het alleen om de huisjes gaat in een recreatiegebied. De raad wil dan toch wel toegeven om van de 21 mm voortaan 20 mm te maken. Het bedrag voor het lager onderwijs wordt op f 133,per leerling gesteld. De voorzitter restte zon twintig minuten na de aanvang der vergadering niet meer dan de leden dank te brengen voor wat zij in 1970 in het belang van de gemeente heb ben willen doen, voor de vlotte vergaderin gen, voor de genomen besluiten om allen met gezinnen gezegende kerstdagen en een gelukkig 1971 toe te wensen. Wederkerige wensen kwamen er namens de raad bij mon de van dhr. Van der Weele, die daarin het gehele college betrok en gemeentepersoneel. Behalve de begroting voor 1971 heeft de Thoolse gemeenteraad op dinsdagavond 22 december nog enkele andere onderwerpen behandeld. Allereerst werd de 52-jarige Koster beëdigd als opvolger van het overle den SGP-raadslid C. L. M. v. d. Berge. Na het afleggen van de zuiverings- en ambtseed, heette burgemeester J. E, van Boeijen hem welkom in de gemeenteraad. De heer Koster zei op zijn beurt dat het voor hem niet mee zal vallen in een half jaar nog helemaal in de bestuurlijke zaken in te burgeren. Vervolgens had het PVDA-raadslid een punt van orde: „Ik kan mij niet verenigen met de gedachte dat er iemand in ons mid den is die gezegd heeft, ik citeer, „Ik zeg dit niet om te prikkelen tot het zeggen van, die akelige Jood, o nee, maar om te prikkelen dit in het politieke leven te weerspreken". Kennelijk wordt hiermee dr. L. de Jong ge suggereerd. In de Volkskrant van zaterdag heb ik een verontschuldiging gelezen, maar ik zou graag horen hoe het hiermee zit" SGP-wethouder C. Boender: „De zaak met prof. De Jong is geheel in orde". De heer Broekhuis: „De naam Tholen is hierbij ook genoemd en ik zou willen dat aan de ver ontschuldiging evenveel aandacht geschonken wordt als destijds aan de bijeenkomst in Scherpenisse". De heer Boender: „Ik geef er die rucht baarheid aan die ik met dr. De Jong ben overeen gekomen, niet meer en niet minder". Vervolgens werd de achterstand in het vast stellen van de notulen ingehaald en werd aan het gemesntepersoneel de vierhonderd gul den toegekend. NIEUW LESMATERIAAL De raad besloot financiële medewerking te verlenen aan de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van scholen mét de Bij bel te Tholen en omstreken voor de aan schaf van leer- en hulpmiddelen. Dit van wege het toegenomen aantal leerlingen in het tweede leerjaar van de Chr. Nat. school, de vernieuwing van het rekenonderwijs, de invoering van nieuwe leesvormen en de ver nieuwing van het onderwijs met gebruikma king van audio-visuele media De heer Broek huis zei een voorstander van vernieuwing van het onderwijs te zijn, maar toch rees bij hem de vraag hoe het daarmee stond op de andere lagere scholen. Volgens de burge meester mogen de andere scholen dezelfde medewerking van het gemeentebestuur ver wachten. „De gelijkschakeling van het open baar en bijzonder onderwijs houden wij nauw lettend in het oog. Informeel hebben wij al gehoord dat er een stevige aanvraag voor nieuwe leermiddelen van de o.l.s. onderweg is", aldus de raadsvoorzitter. De raad verleende vervolgens een voorschot van f 1257,08 over dit jaar aan de Stich ting Algemene Kleuterschool voor „De Bijenkorf" aan de Burg. van Berchemstraat. De kleuterschool heeft volgens de normen van het ministerie van onderwijs en weten schappen recht op f 1290,- per leslokaal en f 23,75 per kleuter. Op 1 september is „De Bijenkorf" begonnen met 23 kleuters, waar voor men beschikt over één speel- en één speelwerklokaal. Beide ruimten hebben een oppervlakte van .meer dan 70 m2, hetgeen voor de bepaling van de vergoeding gelijk te stellen is met 2H leslokaal. De bedragen per leerling voor 1971 werd voor het gewoon lager onderwijs vastgesteld op f 117,40 per leerling en op f 102,71 voor bruikleenschobn. AGRARISCHE COMMISSIE Het benoemen van een nieuw lid van de agrarische commissie wegens het overlijden van de heer C. L. M. van der Berge (SGP) werd druk besproken. Mevr. M. J. Renes- van Geer (WD) zou het beter vinden als ARP-wethouder H. Jansen als voorzitter van de agrarische com missie en tevens lid van het college van b en w, geen stemrecht had. Ook zag zij in de commissies als maar de CHU opduiken, terwijl die op het ogenblik maar één verte genwoordiger in de raad heeft (W. K. Quist). Mevrouw Renes vond die partij wel erg veel vertegenwoordigd. Ook herinnerde zij eraan hoe afgesproken is dat fracties die in het college van b en w zitten, niet in de commissie ruimtelijke ordening vertegenwoor digd zouden zijn. Nu zag ze daar de heer D. van de Velde van de SGP in die commissie zitten mevrouw had geen bezwaar tegen meneer Van de Velde, maar wel tegen die SGP van hem, hoewel de burgemeester aanvulde dat zij ook daartegen geen bezwaar had. Voor de buitenwacht wilde mevrouw Renes de com missie ruimtelijke ordening een beetje door elkaar husselen om het vertrouwen van de Thoolse gemeenschap te hebben. De burgemeester erkende de fout met betrek, king tot de heer Van de Velde in de commissie ruimtelijke ordening. De VVD-vertegenwoordigster vroeg ook waarom er geen raadslid in de sportraad zat omdat er toch een deskundig raadslid op sportgebied aanwezig is. Ook maakte zij er bezwaar tegen dat wet houder C. Boender deel uitmaakt van het bestuur van Beter Wonen. De raadsvoorzitter vond dit buitengewoon goed werken en vroeg mevrouw Renes of zij het nog strikt nodig vond voor 6 maanden de samenstelling van de commissies nog dras tisch te gaan wijzigen. Mevrouw Renes stelde dat het om het principe ging. „Afgesproken is afgesproken" vond zij. De burgemeester antwoordde dat het feitelijk om slechts 2 raadscommissies gaat: die van ruimtelijke ordening en de agrarische commissie. Wethouder Jansen achtte het gewenst dat iemand van b en w uit de eerste hand voor lichting aan de commissieleden kon geven. Hij kon zich niet herinneren dat er in de agrarische commissie al eens gestemd was, maar zegde mevrouw Renes nu toe zich van stemming te onthouden als dat nog eens aan de orde mocht komen. De heer C. Griep (SGP) werd tenslotte met 6 tegen 5 (E. VvH. Broekhuis) stem men in de agrarische commissie gekozen. De heer Griep: „Ik ben bereid de benoeming te aanvaarden onder voorbehoud van stem recht", hetgeen onder gelach werd aanvaard. AANKOOP HUIZEN De raad kocht verschillende hulzen aan, waaronder het pand Regentessestraat 8 van mevrouw A. K. Coraelisse-Baalj. Evenals door LEO FAUST 8 Een vogel floot, met een modulatie of hij die twee uitlachte. Ben je nog altijd niet verdwaald? vroeg zij, om de stilte verbreken, die wat hinderlijk werd. Ik was 't eventjes. Maar nu weet ik weer waar we zijn. Zie je die rode es, daar, op de hoek? Ja. En? Dat is een goede bekende van me. Die heb ik zien ge boren worden. Zijn we ver van huis? 't Kasteel wordt gesloten. We moeten nu in zuidelijke richting. Tegen de wind in. 'n Goed uur, denk ik. Wat ben jij een woudloper! Een uur? Ik kan al niet meer. Dan zal ik je dragen, stadsdametje. 4et jaar 1970 bracht ook voor menigeen een jubilea, o.a. bij P.T.T.-ers. Naast een afscheid in Scherpenisse van kan oor houder L. I. van Daalen was er in het Sint Annalandse dorpshuis een zilveren P.T.T. jubilaris in de persoon van le plaatselijk kantoorhouder A. J. Scherpenisse. De directeur van het rayon Bergen op Zoom, waaronder deze streek res sorteert, de heer J. C. Haverhoek spelde het zilveren P.T.T. insigne de jubilaris op. de onlangs aangekochte panden Regentesse straat 10 en 12 zal dit huis gesloopt worden. Daarmee zal de zo gewenste sanering van het aan het kerkterrein grenzende gedeelte van de Regentessestraat tot het verleden behoren. De aankoopprijs is geheel volgens 'het uit gebrachte taxatierapport. De bewoonster zal één van de 21 bejaar denwoningen in Dalempolder betrekken. Ook de andere twee krotwoningen aan de Stoof werden aangekocht, nadat eind 1968 de raad Hertenkamp 20 al verwierf. Nu ging het om de huizen Hertenkamp 16 en 18 van de heer A. de Korte. Ben W willen de drie panden spoedig afbreken als de bewoners andere woonruimte hebben. Vorige keer kocht de raad het pand Be- bouwdendam 19 en nu nummer 21, eigen dom van de heer J. Mutsaerts uit Bergen op Zoom. Bij de woning hoort ook een schuur met erf. GRONDEN DALEMPOLDER Behalve verschillende panden voor de uit voering van saneringsplannen, kreeg de ge meente dinsdagavond ook diverse gronden voor de verwezenlijking van het bestem mingsplan Dalempolder II in zijn bezit. „Dan trekken we over de watergang", zei burgemeester van Boeijen, nadat het besluit tot grondaankoop van de erven van me vrouw W. H. Hülsmann-van Kerkwijk ge vallen was. Ook van mevr. dr. C. P. Gelinck-van Kerkwijk werden 2 percelen grond in het toekomstige bestemmingsplan Dalempolder II aangekocht. Omdat dit de eerste grondaankopen in het genoemde plan betroffen, schreven o en w in hun voorstel dat Dalempolder II nu in een zodanig sta dium van voorbereiding verkeert, dat het omstreeks medio februari 1971 aan de sub commissie voor de gemeentelijke bestem mingsplannen ter beoordeling kan worden overgelegd. „Wij hopen dat de verdere procedure zo vlot verloopt, dat nog in het late voorjaar van 1971 met het bouwrijp mak an van een eerste fase van het plan kan worden aan gevangen. Wij zijn er ons terdege van be wust, dat zich dan gezn onvoorziene om standigheden moeten voordoen, die een nor male voortgang van de werkzaamheden be lemmeren. Met kracht moet er daarom naar worden gestreefd het daarheen te leiden, dat in ieder geval in het volgend jaar de bouw van een contigent woningwet- en premiewoningen verzekerd is", aldus b en w van Tholen. Met de pachters van de aangekochte gron den, de heer M. Bijl, de firma H. Jansen en Zonen en de firma P. Roggeband werd overeenstemming bereikt over een schade loosstelling voor het verlies van landbouw grond. GARANTIE GELDLENING TEN ANKER Bzn aanvullend voorstel betrof de garan dering van de betaling van rente en aflos sing van een geldlening van maximaal twee miljoen gulden van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland in Middelburg voor de uitbreiding van Ten Anker. Het gaat hier om de bouw van 56 bejaardenflats als uit breiding-verbouwing van het bejaardentehuis Ten Anker. De stichting heeft nog geen geldgever(s) gevonden, zodat gegevens als rentepercen tage, koers, looptijd en de instelling waar mee de geldlening zal worden aangegaan, ontbreken. Vanwege de snelheid wilde de stichting nu al een beslissing van de raad. De heer Broekhuis informeerde of er geen extra risico was nu de gegevens ontbraken. Volgens de burgemeester was dit niet het geval omdat er aanvaardbare voorwaarden zullen komen. Voor het bejaardentehuis in Sint Maartensdijk is dat op dezelfde manier geregeld. STREEKMUSEUM Tijdens de rondvraag wees het CHU raads lid W .K. Quist op de slechte busdienstre geling voor het ziekenhuis. Vanwege de wij ziging van de bezoektijden moet men in Bergen op Zoom nu een uur wachten. De burgemeester zegde toe voor de nieuwe dienstregeling op dit ongemak te zullen at tenderen. Mevr. Renes vroeg hoe het stond met de middenstandshearing die destijds voor janu ari is toegezegd, waarop de raadsvoorzitter antwoordde zijn best te doen de hearing volgende maand nog uit te schrijven. Een andere opmerking van de VVD-ver tegenwoordigster betrof de stichting van een streekmuseum voor het eiland Tholen nu er na de herindeling toch gemeentegebouwen leeg komen t.e staan. Volgens mevr. Renes liggen er op de zolders van de huidige ge meentehuizen vele interessante dingen die in een museum ondergebracht kunnen wor den. Zij adviseerde hiervoor contact op te nemen met de heer Jasperse in Sint Maar tensdijk. „Als er reclame voor het museum gemaakt wordt, hebben we de toeristen iets te bieden", aldus mevr. Renes. De burgemeester was het ermee eens dat er op het eiland zeer waardevolle, oude archieven zijn en wees erop dat de gemeenten zeer zuinig op hun spulletjes zijn. Een mu seum vereist volgens hem een archivaris-con servator en dat zal de nieuwe gemeenteraad na 1 juli 1971 moeten beslissen. Voor de personeelssterkte van Groot Tholen is er evenwel al over gesproken VERKIEZINGEN Om de slag van de herindeling zo zacht mogelijk voor de mensen te doen zijn, advi seerde de heer J. C. B. Rossen (VVD) nu al uitwisseling van ambtenaren van de hui dige 7 gemeenten. De gemeente Tholen is bij de wet aangewezen om de verkiezingen voor Groot Tholen te organiseren. De heer Rossen zou graag zien dat daar bij andere ambtenaren van het eiland hielpen. De raadsvoorzitter antwoordde dat dit van de colleges van b en w al de volle aan dacht heeft. De vak-ambtenaren hebben ge regeld contact met elkaar, zodat er helemaal naar de nieuwe eenheid wordt toegewerkt. De heer Rossen bracht het pand Stoof- straat 10 nog ter sprake, waarvan het dak hersteld moet worden. Wethouder Jansen verklaarde dat het in de bedoeling lag dit punt informeel na de openbare raadsverga dering ter sprake te brengen. Nu bracht burgemeester Van Boeijen het voorstel in stemming, waarbij alleen het VVD-raadslid J. van de Heuvel tegen de verbetering bleek te zijn. Destijds stemde hij ook tegen de aankoop van het pand door de gemeente. De heer Van de Heuvel vroeg nog hoe het met de uitvoering van het raadsbesluit be treffende het parkeren van auto's in de bin nenstad stond, waarop de burgemeester ant woordde dat men hierover in bespreking is. Het VVD-raadslid wees b en w ook op het parkeren in de bocht van Tpn Ankerweg en adviseerde b en w op de kruising Grindweg- Ten Ankerweg een stopbord te plaatsen. Volgens de heer Van Boeijen komen hier binnenkort voorstellen over van de provin ciale waterstaat in verband met de toegangs wegen naar de nieuwe brug. De heer Broekhuis tenslotteherinnerde wet houder Jansen aan de fatale datum van 1 januari a.s. De heer Jansen zei daar eigenlijk op gewacht te hebben. Hij verklaarde zich bereid in hetzelfde gezelschap (informele bijeenkomst voor de wethoudersverkiezingen van 1 september van dit jaar) alles te be praten. Voorlopig dus geen nieuwe vaca ture in de Thoolse raad, die daarmee aan het eind kwam van een langdurige vergade ring. Kom, jö. 'n Beetje doorstappen, dan zijn we er in drie kwartier. De zon is al onder verdikkie! Het werden er vijf... Een prachtig kasteel! riep ze uit, op een stoel val lend. En nog zo gaaf! Maar 't is vermoeiend, dat gedren tel door al die trappen en zalen. Ze dacht: „mijn eerste leugen vandaag"! Na het eten bracht Raoul haar met de auto naar de trein. Zijn jongste zusje had gevraagd of ze mee mocht. Hij zou liever morgenochtend gaan. Het was al eind november. Over vier weken zou de Kerstvakantie beginnen en dan wou ze beslist in Parijs zijn om Robert te ontmoeten. Ze moest horen uit Roberts mond, wat er in hem omging. Of het antwoord, dat ze hem in Aalst had gegeven op zijn vraag over hun „ver loving", hem had doen vluchten in het priesterschap. Misschien was terugkeer nog mogelijk. Als het hem redden kon, had ze alles voor hem over. Dat was hon derdmaal belangrijker dan de hele meneer Mollière. Marie-Anne besloot tot de Kerstvakantie de lessen te blijven volgen. Met Robert ernstig te praten. De feest dagen thuis te vieren. En met het nieuwe jaar niet naar de rue du 4 Septembre terug te keren. Van Robrts moeder hoorde zij, dat hij zaterdags thuis zou komen. Kerstmis viel op woensdag en donderdag. Met een kaart sprak Marie-Anne af, dat ze hem maan dagsmiddags in het pension zou wachten. Dinsdags zou ze dan tijdig naar Amsterdam vertrekken. Robert wilde haar, die eerste keer na vier jaren niet in het bijzijn van zijn moeder ontmoeten, die het trouwens veel te druk had, die laatste dagen vóór het Réveillon. Marie-Anne wachtte haar vriend tegen half drie in de eetzaal. De tafel van het dejeüner was afgeruimd en de meid had de tuindeuren open gezet, maar de centrale verwarming brandde en het was niet koud... Ze had de pensionhoudster verteld, dat ze bezoek wachtte. Dus was ze alleen. Hij kwam door de voortuin en de open deuren. Marie-Anne was verbaasd. In haar verbeelding dacht ze hem nog een jongen, maar hij was een man geworden. Bovendien zaten het priester-stu dentengewaad, hooggesloten en tot op de enkels, en het boord achterstevoren hem al op een hoger niveau. Maar hij omhelsde haar, kuis, op beide wangen. Dat stelde haar weer op haar gemak. De oude sfeer van kameraad schappelijke intimiteit was daar ineens weer. En? Hoe gaat 't, Marie-Anne? Nu zoals ik je al schreef: de gezondheid laat niets te wensen over. Maar ik heb genoeg van Parijs. Waarom? In de school heb ik enkele ellendige ervaringen ge had. En Parijs is het Parijs van onze kinderjaren niet meer. Parijs is weinig veranderd. Wij zijn veranderd. Het doet me pijn, Robert, je in dit kleed te zien. Ik kan het idee niet van me afzetten, dat het mijn schuld is. Ik heb spijt, Robert, dat ik je toen in Aalst zo bruusk heb weggestuurd. Ten eerste is je pijn onnodig. In het leven dat ik ge kozen heb, zal ik gelukkig zijn. Dat weet ik zeker. En ten tweede moet je het idee, dat het min of meer jouw schuld zou zijn, van je afzetten. Ik heb me altijd geroepen gevoeld tot het priesterschap. Ook al lang vóór Aalst Bijna zou ik willen zeggen, dat het een bevrijding voor me was, toen je me mijn woord teruggaf. Ik heb nog de brief, die je me naar Aalst geschreven hebt. Die geeft me niet de indruk. Zeker, ik hield van je. Maar ik was 'n jongen. Een kind in z'n puberteitsjaren. Jaren achtereen had ik ge leefd met de gedachte aan jou. Ik had nooit 'n ander meisje gekend. En wat hadden wij, samen, al niet door gemaakt! We waren als broer en zuster. Was het won der, na wat we hadden afgesproken, dat ik hoopte, dat ik erop rekende, met jou door het leven te gaan? Maar... geloof me... op de achtergrond, diep in me, zat het idee dat dit niet mijn bestemming was. Dat ik - excuseer me - voor beter was weggelegd. Dus je bent gelukkig, nu? Zeer. Je moeder is er niet zo erg blij mee, geloof ik.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 21