Plaatselijk Nieuws Korenmolen „De Jager" krijgt restauratiebeurt Tweede sportveld administratief afgerond goed sluitende 1971 aangeboden Ruime en begroting W. RIKKEN N.V. Marathon-begrotingszitting in Tholen Beslissing over zwembad uitgesteld Gemeenteraadsver kiezingen Groot Tholen voor 1 april Deze week EENDRACHTBODE RAADSVERSLAG OUD-VOSSEMEER Blijven TOBBEN? Direkt INRUILEN JA! voor 'n moderne PFAFF zig-zag lichtgewicht naaimachine. Direkt doen, 't wordt al leen maar duurder NAAIMACHINEHUIS, Kortemeestraat 1 7 BERGEN OP ZOOM Tel. 01640 - 3 58 78 STATENLID NIEUWKERK VRAAGT G.S. THOLEN ST.-ANNALAND STAVENISSE ST.-MAARTENSDIJK SCHERPENISSE SINT-PHILIPSLAND POORTVLIET 23 december 1970 2 Ook de laatste gemeentebegroting, die het college van burgemeester en wethouders van Oud-Vossemeer (voor nog zes maan den) dinsdagavond de raad heeft aangeboden schijnt er florissant uit te zien. We moeten het nog beperken tot het .schijnt", aange zien waarnemend burgemeester A. M. van Engelen de raad over dit jaarstuk verder nog geen concrete mededelingen deed, al thans niet in cijfers. Hij verklaarde bij de aanbieding, dat de posten ruim zijn begroot en dat er nog een stevig onvoorzien bedrag is overgebleven. „Laat ik er op dit moment echter maar niet meer over zeggen", vond de voorzitter, „daar het de normale weg is, dat eerst een commissie van onderzoek zich over het jaarstuk buigt om het in een volgende raads vergadering dan in het openbaar aan de orde te stellen. Die commissie zal bestaan uit de heren P. Klippel (CHU), C. M. Droo- gers (ARP) en M. A. van Tilbeurgh (KVP) Onmiddellijk daarna was er nog een com missie nodig, die de rekening 1969 aan een onderzoek onderwerpt en bestaat uit even eens de heren Klippel en Van Tilbeurgh plus de KVP-er P. W. A. Mees. Inclusief de koffiepauze was men dins dagavond met de voltallige raad binnen het uur door de 12 agendapunten heen. Er waren ook maar een paar ingekomen stukken, waaronder een dankbetuiging van het Zeeuws Revalidatiecentrum voor de toe gezegde 5 cent per inwoner. Verder werd er via het gemeentebestuur Steenbergen de aandacht op gevestigd, hoe er sprake is van een tweede luchthaven in deze omgeving, hoewel daaromtrent nog niets definitiefs bekend is. Verwacht wordt wel, dat in het eerste kwartaal 1971 daaromtrent de beslissing zal vallen. De Vossemeerse raad wilde vast wel stel len, dat wanneer het eiland Tholen woonge bied wil blijven en meer worden, men zeker niet gesteld zal zijn op een luchthaven in de omgeving. NEE! wis#/» adv. ingez. med. RESTAURATIE VAN „DE JAGER" Eten belangrijk agendapunt was nog wel het voorstel van b en w om een subsidie te verstrekken aan de vereniging „De Holland se Molen" voor restauratie van de plaatse lijke korenmolen „De Jager-' aan de Hikse- weg. Van verschillende kanten is al jaren ge probeerd tot die restauratie te kunnen komen en thans zijn de perspectieven daarop gunstig Destijds kocht genoemde vereniging „De Hollandse molen" de Vosmeerse graanmaler en nu de subsidie-mogelijkheden nader zijn onderzocht, blijken er reële kansen te zijn. Daartoe heeft genoemde vereniging echter wel rijks- en gemeentelijke steun nodig. De voorziter was van oordeel, dat de raad er, gezien vroegere uitlatingen, wel graag aan zou meewerken. Van de gemeente wordt 30% gevraagd in de restauratiekosten en daarmee willen b en w instemmen, mits het rijk ook de nodige steun verleend. Men valt daarbij als gemeen te in de zogenaamde verfijningsregeling, wat betekent, dat men het te subsidiëren bedrag in 25 jaar terugontvangt van het Rijk. In feite gaat het dus alleen om renteder ving, wat overigens van een kapitaaltje van dertig mille ook nog een stevig restauratie steuntje betekent. Inmiddels zijn die restau ratiekosten ook al bekend, namelijk f 105. 291,Een molenbouwer verzorgt het hout werk voor f 55.500,terwijl aannemers bedrijf Vaders ter plaatse het metselwerk op zich nam voor f 49.500, De voorzitter meent dat het een land schapsverbetering zal zijn, als die molen wordt opgeknapt, temeer nu er ook nog een nieuwe rijbaan langs korrat als de toegangs weg naar de nieuwe brug. De heer Van Tilbeurgh vindt, dat de molen dan weer in volle glorie moet kunnen draaien wat ook de bedoeling is, terwijl de heer Mees vreest dat juist het bedrijfszeker maken van de molen wellicht de meeste kosten vergt. Dat neemt echter niet weg, dat alle leden er wel voorstander van zijn om deze restau ratiepogingen te steunen en daarom ook de gevraagde subsidie willen verlenen. Nu een der gegadigden zich terugtrok moet het verkoopbesluit bouwgrond premiewo ningen aan de Prins Willem Alexander- en aan de dokter Renesstraat gewijzigd worden. De aannemer gebr. v. d. Bergh gaat die grond nu kopen, terwijl de raad ook grif be sluit tof garandering van de bouwkosten voor deze premiewoningen. Wel informeert dhr. Van Tilbeurgh wat het gemeentelijk risico zou zijn als het fout loopt waarop wethouder C. W. de Leeuw (KVP) antwoordt, dat in zo'n geval de gemeente in rechte treedt van de toekomstig eigenaar. Populair gezegd, kan men er zich dus de broek niet aan scheuren. TWEEDE SPORTVELD Er is ook nog een voorstel om het parti eel bestemmingsplan sportterrein vast te stellen. Dit plan heeft ter inzage gelegen, paseeerde de noodzakelijke instanties als Waterschap, Landbouwschap, etc. en niets belet thans meer de administratieve afron ding tot vaststelling. Dat betekent het tweede sportveld, waar aan vanwege intensief gebruik van het hui dige, dringend behoefte is. Een sportveld dat grenst aan nieuwe scholen, komend instruc- tiebad e» speelweide. De raad kon er volkomen mee instemmen. SLACHTHUIS De heer Mees informeert of al maatrege len zijn genomen ten aanzien van de gevaar lijke hoek inrit dorp. De voorzitter ant woordt dat in overleg met de Centrale Dienst een gewenste markering zal worden aange bracht. De heer Van Tilbeurgh vraagt bij de rondvraaggelegenheid hoe het nu staat met het abattoir ter plaatse. De voorzitter antwoordt dat om te begin nen de slagers niet hebben gereageerd op de hun door het gemeentebestuur geboden gelegenheid zich met b en w te verstaan over eventuele moeilijkheden, die sluiting van het slachthuis mee zou brengen. Tot er vanmorgen nog een briefje is ontvangen van Slager Van Ast, die een onderhoud wenst. Vorig maal besloot de raad, dat wanneer 1 januari 1971 als sluitingsdatum nog moei lijkheden zou opleveren voor de slagers men bereid was dat nog even uit te stellen. De voorzitter gelooft niet dat er veel be zwaren zijn. Het heeft zich vrijwel al op gelost, temeer waar er steeds minder huis slachtingen komen. De heer Mees wijst er op, dat de publicatie van dit onderwerp vorig maal toch nog wat beroering verwekte, want zo zei het publiek: hoe hebben we het nu eigenlijk. Eerst moes ten we persé naar het abattoir en mocht thuis niet meer geslacht worden, nu mag het niet meer in het slachthuis, mag het nu wel weer thuis? En op die laatste vraag kan de voorzitter bevestigend antwoorden, althans dat daar tegen wel geen maatregelen genomen kun nen worden. De heer Van Tilbeurgh hoopt in elk ge val, dat de mensen er geen bekeuring voor zullen krijgen. En daarmee is deze raadskous vrijwel afge breid, evenals het jaar 1970, waarom de voorzitter dan ook leden en gezinnen, ad ministratief en ander gemeentelijk perso neel zijn beste wensen doet toekomen voor goede kerstdagen en jaarwisseling. Een wens, die wordt beantwoord namens de raad door de heer Mees ten behoeve van voorzitter, wethouders en eveneens personeel. Met 6 tegen 5 stemmen heeft de gemeenteraad van Tholen dins dagavond laat besloten de beslissing over de aanleg van een zwem bad aan de Zoekweg uit te stellen. Voorstanders waren de drie VVD-ers, de twee PVDA-vertegen- woordigers en het SGP-raadslid C, Griep. De heer E. W. H. Broekhuis (PVDA) verklaarde dat een beslissing bijzonder moei lijk was. 'We zijn met de rug tegen de muur gezet. Voor ons gevoel zouden we nu een besluit moeten gaan nemen, waar we de reikwijd te niet van kennen. Daarom stel ik voor de beslissing uit te stel len', aldus de heer Broekhuis. Hij kreeg daarbij de steun van 5 raadsleden. Dit uitstel betekent dat de post die in de begroting 1971 voor het zwembad was uit getrokken, wordt geschrapt. In de volgende raadsvergadering zullen de 6 raadsleden nader op deze zaak terug komen, omdat b en w hun voorstel handhaafden het zwem bad aan de Zoekweg aan te leggen. Burge meester J. E. van Boeijen vroeg daarvoor een duidelijke uitspraak van de raad tijdens de hoofdstuk getoijze behandeling van de Thoolse begroting 1971. Direct na deze mededeling vroeg de SGP- wethouder C. Boender schorsing voor fractie- beraad. Na de hervatting bleken 6 raads leden voor uitstel te zijn. OESTERPUTTEN Uit de vragen van de begrotingscommis sie was al naar voren gekomen dat een deel van de raad voor een zwembad op de be staande oesterputten voelde in plaats van bij de Zoekweg. De oesterputten zijn eigen dom van de gemeente, terwijl er aan de Zoekweg 2.90.00 hectare grond moet wor den verworven. In de begrotingsbrief wezen b en w het alternatief oesterputten op een viertal motieven van de hand. Op verzoek van de heren M. A. J. v. d. Linde (PVDA) en J. v. d. Heuvel (VVD) werden de becijferingen van de Ned. Heide Mij. over een zwembad op de oesterputten uit de archieven opgeduikeld. De VVD- en PVDA-fractie bleken echter nog te weinig informatie te hebben om dinsdagavond al een beslissing te nemen. LATERTJE Overigens was de laatste begrotingszit ting van het zelfstandige Tholen een later- tje van acht uur tot half één 's nachts werd er vergaderd, zij het met onderbreking van twee schorsingen van totaal vijftien mi nuten. De begrotingsvragen en antwoorden wer den punt voor punt behandeld en de be groting hoofdstuk voor hoofdstuk. Eén raads lid hield slechts een algemene beschouwing namelijk de heer E. W. H. Broekhuis. Op pagina 6 vindt u uitvoerig de be grotingsbrief van b en w de vragen en ant woorden rond de begroting 1971 weerge geven. In het Oudejaarsnummer komen wij uitvoerig op de Thoolse marathonzitting terug. Het dinsdagavond beëdigde SGP-raadslid J. Koster (opvolger van wijlen C. L. M. van de Berge) werd wel goed ingewijdt. Het CHU-statenlid E. Ph. Nieuwkerk uit Poortvliet heeft gedeputeerde staten van Zeeland de volgende vragen gesteld over de gemeenteraadsverkiezingen voor Groot Tho len: 1 Is het college niet van mening, dat, nu door de beide Kamers der Staten Generaal de datum waarop de nieuwe gemeente Tho len zal worden gevormd bepaald is op 1 juli 1971, het voorkeur verdient deze ver kiezingen daarvoor te houden in de maand maart 1971? 2 Delen Gedeputeerde Staten de opvat ting, dat met vroege verkiezingen voor de gemeenteraad, de bevolking van Tholen en haar toekomstige bestuurders zijn gedient omdat; a De burgemeester ruim voor 1 juli be noemd kan worden, zodat ook de eerste belangrijke vergaderingen reeds direkt on der zijn leiding geschieden? b Het eventueel horen van de nieuwe raad over deze benoeming reeds begin april kan plaatsvinden? c De nieuwe benoemde leden van de ge meenteraad zich tijdig op hun taak kun nen voorbereiden c.q. instellen? 3 Indien het college deze mening deelt, is zij dan bereid te bevorderen c.q. stappen te ondernemen, die er toe leiden dat de ver kiezingen voor de nieuwe gemeenteraad in derdaad voor 1 april a.s. gehouden kunnen worden? 'Weekendregeling Artsen' Tholen, Poortvliet en Oud Vossemeer dr. A. A. Kugel, Poortvliet tel. 01662-400 Nieuw Vossemeer eD Sint Philipsland Dr. Boomsma - Telefoon 01676-545 St. Annaland. St. Maartensdijk en Stavenisse dr. J. M. v. d. Bel, Sint Maartensdijk, tel. 01666—400 DIENST WIJKVERPLEGING WEEKEND-DIENST Groepsdienst Oud-Vossemeer, Poortvliet, en Tholen: 25 en 26 december Zr. Gersom - Tholen Telefoon 01660-620 Zr. Slager - Poortvliet Telefoon 01662-404 27 december Zr van Bruinesse - Oud-Vosemeer Tel. 01667-476 Groepsdienst: Sint Maartensdijk Scherpe- nisse Sint Annaland. 25 en 26 december Zr. de Smit - Sint Maartensdijk Telefoon 01666-548 27 december Zr. Rietdijk - Sint Annaland Telefoon 01665-431 HOOGWATER In verband met de deltawerken en kanaal- werken kan de redactie geen enkele ver antwoording nemen voor eventuele misstel lingen van de gegeven waterstanden. Week van, 27 tot en met 31 dec. Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 2.35 3.24 4.10 4.54 5.40 14.55 15.40 16.38 17.14 18.00 Nieuwe Maan 28 december SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemeester zal worden gehouden op maandag 28 dec. a.s. van 6.30 tot 8 uur in de ambtswoning Herte kamp 5. DOCENT BESTUURSRECHT De heer J. L. Rijstenbil, eerste ambtenaar ter secretarie alhier, is onlangs benoemd tot docent in het bijzondere bestuursrecht aan de cursus uitgaande van de Stichting Cen trale opleiding Gemeente Administratie II te Goes. BIJKANTOOR NUTSSPAARBANK De Stichting Nutsspaarbank Tholen wil in de Machteld van Gelrestraat, op de plaats waar de houten kleuterschool gestaan heeft, een hulpkantoor vestigen. Het gaat om een tijdelijk, houten gebouw, waarvoor het ge meentebestuur een vergunning voor 5 jaar zal verlenen. Dit is een aanlooptijd voor een eventueel stenen kantoor in de grote woonwijk Dalempolder, die nu nog geheel in ontwikkeling is. In verband met het toe nemende aantal inwoners in die wijk, het vlakbij gelegen bejaardentehuis Ten Anker en het feit dat steeds meer zaken via de bank lopen, achtte de Nutsspaarbank een bijkantoor in het bestemmingsplan Dalem- polder van groot belang. Men is van plan het bijkantoor 1 maart volgend jaar te openen. Dit zal dan elke middag alsmede op don derdagavond geopend zijn. Het onlangs ver nieuwde hoofdkantoor in de Hoogstraat is met ingang van die datum elke morgen alsmede op vrijdagavond open. VEERTIG JAAR KOSTER De 79-jarige M. C. Deurloo uit de Doel- weg heeft dinsdag herdacht dat hij veertig jaar koster was van de Ned. Herv. kerk. Heel zijn leven heeft hij op kerkelijk terrein gewerkt: collectant, notabel, voorlezer, hulp koster en koster. En dat allemaal naast zijn druk bakkersbestaan in de Toekomst, waar hij 1Z2 jaar geleden mee is gestopt. Hij heeft het kosterschap altijd met lust en liefde gedaan zodat er steeds wel tijd voor vrij te maken was in de bakkerij. Tot zijn grote spijt zal hij nu om gezond heidsredenen moeten bedanken. Hij kan min der goed lopen, waardoor zijn zoon H. G. Deurloo al een tijdje als plaatsvervanger optreedt tijdens de zondagse kerkdiensten. Voor het onderhoud ën de schoonmaak had de 79-jarige koster hulp van de dames J. Hartog en B. Deurloo, waarvan de eerste ook al 24 jaar dat werk doet. Vanzelfspre kend heeft de heer Deurloo heel wat predi kanten meegemaakt, onder wie ds Wolfcns- berger als eerste. In de oorlogstijd had hij het bijzonder druk omdat er vanwege de grofe belangstelling altijd stoelen bijgezet moes ten worden. Ook de restauratie van de kerk heeft hij volledig meegemaakt, maar de 79-jarige koster vindt wel dat het gebouw daardoor minder gezellig geworden is. Het is wel mooi, vooral voor vreemdelingen, maar de kerk is toch minder intiem als vroeger, vooral rond de preekstoel. In de oude kerk was hij thuis als in de bakkerij. Blindelings kon hij de kerkgangers hun plaatsen wijzen. Dat is nu echter voorbij. De kerkvoogdij en kerkeraad van de Ned. Herv. kerk heeft het 40-jarig ambtsjubileum van koster Deur loo niet ongemerkt voorbij laten ggan. Bij dankwoorden was er ook een platenbon en platenkoffer. Namens velen, die menig maal van Deurloo een plaatsje kregen bij het kerkgaan de beste wensen voor nog ge zonde jaren. KERST VOOR DE SOCITEITSLEDEN Zaterdagavond vierden de bejaarden van de Soos kerstfeest in de bovenzaal van hotel Zeeland. Het werd aangeboden door de dames van het WH en daarom ook geopend door mevrouw Van Boeijen die het kerst- evangelie las. Tijdens de daarna gevolgde gezamelijke maaltijd was er de variatie via het zangkoor Pius X onder leiding van mej. L. Deurloo. Het werd zeer gewaardeerd en dat werd via een stevig applaus tot uitdruk- king gebracht De keurig gedekte en met kerst stukjes versierde tafel (vervaardigd en aan geboden door de heer G. v .d. Linden) ver hoogde de gezelligheid, terwijl ze na de maaltijd onder de aanwezigen werden ver loot. Men zong voorts enkele kerstliederen en mevrouw Van Boeijen vertelde een kerst verhaal, om tenslotte allen die tot deze bij eenkomst hadden bijgedragen te danken voor de prestaties, ook mevr. Tichem voor de aangeboden slaatjes mej. L. Deurloo voor de heerlijke soep, het koortje en wie er ook maar iets aan had willen toedoen. Mevrouw Van Boeijen besloot met allen een gezegend kerst en voorspoedig 1971 toe te wensen. Namens de aanwezige be jaarden dankte de heer D. de Vos niet al leen voor de maaltijd, maar voor alles wat door de dames van het WH in het bijna ge passeerde jaar weer was gedaan. Iedereen was het er over eens, dat het een gezellig en goed samenzijn was ge weest, die tot slot nog de verrassing inhield dat men nog enkele mooie appels kreeg aan geboden door de heer Van Halst. TOT 4 JANUARI Maandagmiddag werden de dames van de soos verrast met een mooi kerststukje, waar aan ze overigens zelf wel hun best gedaan hadden. Besloten werd de soos tot 4 januari te sluiten. NCVB KERSTFEEST Woensdag 16 december werd door de N.C.V.B. afdeling kerstfeest gevierd in het verenigingsgebouw. De presidente, mevr. Deurloo-van de Velde liet zingen Ps. 72, ging voor in gebed en las het kerstevan gelie. Ze begroette vervolgens gasten en leden, waarna mevrouw Duijzer-van Beek een kerstverhaal las. Na de pauze werd een adventsliturgie af gewerkt, waarbij schriftlezing, zang, decla matie en solo's elkaar afwisselden. Na afloop bracht de presidente allen dank voor de medewerking en nam ieder lid een paar kerstpakketjes mee om die op' de aan gegeven adressen te bezorgen. KERSTZANGDIENST Op 2e kerstdag wordt een gezamelijke kerstzangdienst gehouden, uitgaande van de hervormde en gereformeerde kerk ter plaatse, welke vorige jaren in de geref. kerk en ditmaal in de hervormde kerk zal wor den gehouden. De dienst begint om 10 uur en medewer king wordt verleend door het Ger. Gemengd zangkoor onder leiding van de heer Iz. Rie- dijk uit Sint Maartensdijk, door een kinder koor en een blokfluitgroep. Evenals vorige jaren zal men ook ditmaal deze tot dusver goede kerstzangdienst wil len bijwonen. Het is goed juist in die dagen als gemeenschap samen te komen. PLEZIERIGE BEJAARDENKERST De jaarlijkse kerstbijeenkomst van de be jaarden in het Dorpshuis was op 15 december en met zo'n 70 personen was het meteen al een geanimeerde samenkomst, die werd ge opend door de presidente van de afdeling Sint-Annaland der Bond van Plattelands vrouwen, mevrouw M. Boogaard-Bolier. Het is, zó vond de presidente, ook voor de or ganisatrices van deze middag en voor ons allen plezierig, dat er een dusdanige be langstelling wordt getoond voor de jaarlijkse kerstbijeenkomst. Daarna werd een gedeelte van het kerstevangelie gelezen en gaf ds J. M. de Raad een vlotte en zeer begrijpelijke toelichting op de kern van dit bijbelhoofd stuk. Mevrouw Mol en zuster Rietdijk ver zorgden 'een kerstverhaal, waarna een ge zamelijke maaltijd werd genuttigd Omstreeks 7 uur was er het optreden van een koortje onder leiding van pastoor Rijsloo en de gezongen kerstliederen vonden de aanwezi gen prachtig. Op het eind bracht mevrouw Slager-van Markesteijn eerst, alle medewerksters dank, vervolgens dominee de Raad voor de lei ding, pastoor R-ijsloo en zijn zangeressen om zich daarna, tot milde gevers te richten. In de eerste plaats burgemeester W. Baas - aanwezig met echtgenote - voor de be middeling via de Zeeuwse collecte, waarvan een bedrag voor de bejaarden wordt be stemd, de plaatselijke middenstandsvereni ging, welke uit de laatste winkelactie een bijdrage schonk voor dit doel en het daar door mede mógelijk maakt, dat zovelen kun nen deelnemen en voorts de aanwezigen voor de goede sfeer tijdens deze bijeenkomst Namens de bejaarden was de heer M. P. Lanooy woordvoerder, die verklaarde het zeer op prijs te stellen, dat men in deze ge meenschap dergelijke middagen wil organi seren en dan in het bijzonder de weer zo geslaagde kerstsamenkomst. Iedereen vond het goed er te zijn geweest. NED. MIDDENSTANDS SPAARBANK Vrijdag 1 januari 1971t GESLOTEN Woensdag 30 december 1970s GEOPEND. adv. ingez. med. KOM ER MAAR BIJ De knapenvereniging „Samuël" houdt 30 december een middag en avond in het her vormd verenigingsgebouw. Plan is om al lerlei spelen en opdrachten te organiseren rond N 70, dat is het natuurjaar 1970. Daaronder ook een vossenjacht. De bij eenkomst vangt aan om 3 uur en zelfs de maaltijd die zal worden aangeboden is gratis. Wie tien jaar of ouder is: zorg dat je er bij bent, maar dan wel even naam en leeftijd op een briefje en bezorgen voor 29 december bij Theo Heijboer - Nieuwstraat 2 of Koos Westdorp -Raffeisenstraat 25 of Adrie Fase - Tuinstraat 41. BEGIN VAN BRAND Vrijdagmiddag omstreeks 5 uur werd de gemeente opgeschrikt door sirenegeloei. Een begin van brand was uitgebroken bij de heer Capelle, maar de werklieden, daar aan wezig, wisten erger te voorkómen. De brand weer bleef dan ook verder werkloos. BEROEP AANGENOMEN De plaatselijke predikant ds Heikoop heeft het door de hervormde gemeente te Her wijnen op hem uitgebrachte beroep aange nomen. KERSTZANGDIENST Maandagavond was er in de hervormde kerk een kerstzangdienst met medewerking van de koren uit Scherpenisse en Sint Philipsland beiden onder leiding van de heer J. Wesdorp. Met orgelbegeleiding van de heer J. Hage uit Scherpenisse was er declamatie van mej. De Frel uit Dinteloord. Algemene lei ding had ds Heikoop. Met een korte over denking,met een prachtige kerstcante, waar bij samen- en solozang werd het een bij zonder mooie kerstzangdienst. Tot besluit werd gezamelijk 'het Ere God gezongen. VOLLEYBAL Heren Olympia '69 - VVS 2-3 Dames VVS - Sic Pugno 3-0 KERSTZANGDIENST Zaterdag 19 december werd in de her vormde kerk een kerstzangdienst gehouden waaraan medewerking werd verleend door het kerkkoor van Scherpenisse onder lei ding van de heer J. Wesdorp. De algemene leiding, openingswoord en korte overdenking werd verzorgd door ds J. M. de Raad van Sint Annaland, terwijl de heer J. Hage alhier de orgelbegeleiding voor zijn rekening nam. Na het zingen van de Lofzang van Za- charias, gebed en schriftlezing was er koor zang „Heilige nacht, u groeten wij". De hoofdschotel van het programma vorm de de kerstcantate „Bethlehem Efrata". Daarbij medewerking van de aanwezigen is een samenzang, declamatie en duetten. Duetten en soli werden gebracht door mevr. P. van Haaften-Tichem (sopraan), mej. Lia v. d. Hoek (sopraan), M. van Gorsel (bas) Joh. Wesdorp (tenor). De aanwezigen hebben van deze gevari eerde kerstzangdienst genoten, waaronder ook leden van de zangvereniging uit Sint Philipsland en luisteraars van de naburige gemeenten. Een gehouden collecte ter be strijding van de onkosten bracht f 232,85 op. AFSCHEID ONDERWIJZERES Maandagmiddag werd in het Holland Huis afscheid genomen van mej. M. van de Velde die 'bijna 40 jaar verbonden was aan de openbare lagere school alhier. Een af scheid dus na een nog altijd vrij zeldzaam dienstverband. De zaal was dan ook vrijwel geheel bezet met leerlingen en ouders, be stuurders en andere genodigden. De aanwezige jeugd genoot niet alleen van een traktatie, maar ook van de vertoonde goocheltoeren en het poppenspel. Als her innering aan haar langdurig werk in deze school kreeg mej. van de Velde een wit- gouden ring met briljanten en een paraplu. Niet alleen dat via verschillende sprekers dank werd gebracht aan de scheidene onder wijzeres, maar via een door het gemeente bestuur aangeboden receptie namen er nog meer persoonlijk afscheid van mej. van der Velde, die we ook langs deze weg nog de beste wensen willen meegeven voor vele gezonden jaren in ruste. IN HET KERSTNUMMER ONVERWACHT. HET 'BENGELENDE LEVENSMEDAILLON'. SLUITENDE MAAR PRIMITIEVE BEGROTING IN THOLEN. FINANCIERING EEN GROOT PROBLEEM. MINI-MUSEUM IN DE SMALSTAD. VOOR 1 APRIL VERKIEZINGEN RAAD GROOT THOLEN. VOSMEER RESTAUREERT MOLEN DE JAGER. BESTEMMINGSPLAN VOOR 2e SPORTVELD. BEGROTINGSCOMMISSIE EN B EN W VOL LOF IN SINT-ANNALAND. ANNA-JACOBAPOLDER BERAADT ZICH OVER TOEKOMST. MATIG WHS TOCH PUNTJE INGELOPEN. VZOS SMERDIEK JUBILEERT. EEN OPRECHTE VERONTSCHULDIGING. Als men jong is heeft men tranen zonder verdriet, als men oud is verdriet zonder tranen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S MAAK ER GEBRUIK VAN Voor de postabonne's zit deze week een stortingsbiljet ingesloten voor betaling abonnementsgeld eerste halfjaar 1971. Degenen, die niet over eigen giro- of bankrekening beschikken kunnen daar van gebruik maken door storting op het plaatselijk PTT kantoor, graag voor 10 januari. Vergeet naam en adres niet. Zij die gewend zijn per eigen giro of bank over te maken, vragen we voor 10 januari ƒ6,25 te willen overschrijven (postrekening 12.44.07 of Raiffeisenbank Sint-Annaland) Zij die de krant niet over de post krijgen kunnen rustig afwachten tot de bezorger komende weken bij u langs komt en dan is men er weer voor een half jaar vanaf. tot honderd gulden boete of 10 dagen hech tenis. In maart en april van dit jaar had hij in parathion gedrenkte graankorrels ge strooid tegen ratten en muizen, maar het gevolg was dat een aantal eenden stier ven. Officier van justitie mr. J. A. Blok vond dat de verdachte te nonchalant had gehandeld en eiste honderd gulden boete, waarmee de economische politierechter mr. P. van Empel instemde. HOEK MULLIE VERRUIMD Sinds jaar en dag was het in de Smid straat in de bocht tegenover de winkel Mul- lié een nauwe verkeersdoorgang. Zodra er echter overname mogelijkheden voordeden, was het gemeentebestuur van de partij om daarin verandering te brengen, zoals het ook op het saneringsplan stond aangegeven. Het pand Mullié werd aangekocht, nadat het constructie- en landbouwmechanisatie- bedrijt van deze zaak werd verplaatst naar de Paasdijk en inmiddels is het onder de slopershamer gevallen. Meteen kwam er daardoor meer uitzicht, terwijl het voornemen bestaat deze bocht verder te verruimen en op het voormalig perceel Mullié bestrating aan te brengen. Daarmee is dan weer een stukje gemeente planning uitgevoerd. VOOR KERSTFEESTVIERING De opbrengst van de georganiseerde lijst- collecte ten behoeve van het kerstfeest voor de zondagsschool bedroeg f 373,75. Deze kerstfeestviering wordt 2e kerst gehouden om 6 uur nm. UITSLAG KERSTWEDSTRIJD VAN Z.H.C. „de Makreel" 1 A. M. den Braber 1680 punten 2 J. Reijngoudt 1235 punten 3 Fr. Reijngoudt 855 punten 4 Ch. Neele 745 punten 5 J. v. Noort 710 punten 6 L. Quist A. J. P. 705 punten 7 C. den Braber 645 punten 8 M. Moerland 620 punten 9 M. Geense 605 punten 10 M. den Engelsman 595 punten Jeugd 1 C. Tichem 1025 punten 2 Adri Mol 720 punten 3 J. v. d. Welle 625 punten 4 J. Walpot Czn 540 punten 5 J. v. d. Dussen 520 punten 6 B. den Braber A. M. zn. 235 punten 7 J. Labruyère 210 punten 8 R. Tichem 25 punten PAK EVEN UW ZAKBOEKJE TE NONCHALANT MET VERGIF De economische politierechter in Middel burg heeft vorige week H. M. B. veroordeeld THOLEN 24 december (Eerste Kersfdag) 4.30 uur n.m. Kerstfeestviering voor kinderen van de herv. ver. „Kerkelijk Leven". SINT ANNALAND 20 januari: Jaarvergadering middenstands- vereniging. SCHERPENISSE 7 januari: Jaarvergadering Vereniging Be drijfsvoorlichting. 14 januari: Studiedag samenwerkingsvor men Ver. Bedrijfsvoorl. Z.L.M., Bo- val en PJZ. BERGEN OP ZOOM ROXY vr 4.30 6.tio en 9 uur zat. 2.30 4.30 6.45 en 9 uur zo 4.30 6.45 en 9 uur, ma di wo 8 uur „LIEFDESVARIATIES" 18 j. vrij 2.30 u „HERCULES IN DE MACHT" 14 jaar zo 2.30 uur „DJANGA, DE GENADE LOZE KILLER" 14 jaar LUXOR do 8 uur vrij 4 6.45 en 9 uur zat 2.30 4.30 7 en 9 u „THE MAGIC CHRIS TIAN" vr 2 u ,WIE PAST ER OP DE WINKEL' zo 2 uur „WAT NIET WEET, WAT NIET DEERT" zo 4 6.45 en 9 uur ma di wo 8 uur DE WEG NAAR DE HEL"

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 2