ook als u 2000.- of 10.000.- wilt lenen! „Gelukkig Nieuwjaar oma 98.50 Firma Pieters-Hendriks gametuwtfjdmee-ganaardenmb! Dorpsuitbreiding achter Anna van Bourgondiestraat en F. M. Bogaardweg Nieuw bestemmingsplan heet „Zuid-West" Deel van „achter de molen" wordt ontsloten Ook ruimtelijke ordening van heel Tholen 'Naaicentrum' Fa. F. C. de Valk t a Pieters-Hendriks EENDRACHTBODE RAADSVOORSTELLEN SINT-ANNALAND de beroemde Zweedse naaimachine die Besling-Optiek van f 2.50 Beatrixstraat 10 van f 6.- van f 9. Zuivelhandel Pieters-Hendriks van f 12.50 van f 25.- Aannemersbedrijf Ook dan weer tot uw dienst 10 december 1970 9 De gemeenteraad van Sint-Annaland heeft gisteravond vergadert, zodat wij in dit num mer uitsluitend de voorstellen van burge meester en wethouders kunnen weergewteni. Het is de bedoeling dat eind december nog een vergadering gehouden wordt. Dan zal de begroting 1971 worden behandeld met de vragen van de begrotingscommissie en de antwoorden daarop van b en w. De laatste twee maanden van 1970 betekenen nog veel bestuurlijk werk, want in november kwam de Siï t-Annaland.se raad ook al twee keer bij elkaar» op 3 november voor een gewone en op 13 november voor een spoedeisende raadsvergadering. Bij de ingekomen stukken was een ver zoek van de Provinciale raad voor de volks gezondheid in Zeeland om subsidie van vijf cent per inwoner voor de stichting revalidatie Omdat dit bedrag in voorgaande jaren ook gegeven werd, adviseerden b en w opnieuw dezelfde bijdrage te geven. Een subsidiever zoek van de Vereniging Milieuhygiëne Zee land werd afgewezen omdat de gezamenlijke colleges van b en w hebben besloten geen nieuwe subsidies meer te verlenen i.v.m, de herindeling. Voor de woonruimtecommissie (die b en w adviseert inzake de toewijzing van hui zen) moesten nieuwe leden benoemd worden. De leden treden namelijk af voor 1 november van het jaar waarin de gemeenteraadsver kiezingen hebben plaatsgevonden. B en w stelden voor de zittende leden opnieuw te benoemen. De woonruimtecommissie bestaat uit: P. van Schetsen (PVDA-raadslid) voor zitter, M. Ph. van der Weele (raadslid Ge meentebelang) plaatsvervangend voorzitter, J. A. den Engelsman SGP-raadslidL. J. van Popering en zuster N. Rietdijk. rekbare stoffen moeite loos verwerkt, dank zij het "Trimotion"-systeem gemaakt is voigen3 strenge Zweedse kwaiiteitsprincipes thans fors in prijs is verlaagd verkrijgbaar bij: Steenbergsestraat 45 Bergen op Zoom Tel. 01640-34503 Adv. ingez. med. KLEDING-RIJWIELTOELAGE Aan de bode-concierge en de gemeentewerk lieden wordt momenteel een jaarlijkse kle ding- en rijwieltoelage toegekend van res pectievelijk 75 en 50 gulden. De colleges van b en w van de 7 Thoolse gemeenten (die i.vun. de naderende herindeling nu ge regeld vergaderen) zijn tot de conclusie ge komen dat verhoging van deze bijdragen nodig is gezien de prijsverhogingen van de laatste jaren Daarom stelt het St Annalandse dagelijks bestuur voor m.i.v. 1, januari 1970 de kledingtoelage op f 125,- en de rijwiel toelage op f 100,- per, jaar vast te stellen. De overige gemeente op het eiland Tho len zullen eenzelfde gedragslijn volgen, zo dat deze toelagen voor heel Tholen in de toekomst gelijk zullen zijn. SINDS 1694 ELECTRISCHE SCHIJNBLOKKEN VUREN vanaf KORTEMEESTRAAT 9-13 BERGEN OP ZOOM adv.ing.med. NIEUWSTRAAT Nu de aanleg van riolering in de Nieuw- straat in volle gang is, heeft het gemeente bestuur ook met de twee laatste bewoners overeenstemming bereikt over de verkoop van een strookje grond. Ten eerste is dat de heer 1. Gunter, die 33 vierkante meter tuingrond f 2,50 per vierkante meter aan de gemeente wil verkopen. Naast deze ver goeding zal de gemeente het aanwezige hek langs de tuin verplaatsen en de uitrit betege len. Voor het huis zal een eenvoudig smeed ijzeren hekwerk worden geplaatst. De heer J. M. Zwagemaker ,die steeds niets van zich liet horen, bleek nu bereid zijn 9 vierkante meter grond voor de symbolische prijs van één gulden aan de gemeente over te dragen. Deze regeling gold voor de meeste bewoners van de Nieuwstraat. Alleen voor degenen die een groter stuk tuin moesten afstaan, zo als mevrouw Heijboer-van Ast en nu de heer I. Gunter, werd f 2,50 per vierkante meter berekend. Het aannemersbedrijf Johs van Vossen en Zonen heeft bij de aanleg van de riole ring overigens van zeer veel wateroverlast te kampen. Het slechte weer en de vele re gen waren er ook del oorzaak van dat het voor de bewoners niet meeviel in de modder hun huis te bereiken. Bij de graafwerkzaam heden werd bovendien nog een waterleiding buis kapot getrokken, waardoor verschillende inwoners een tijdje zonder water moesten doen. Een gelukkig feit is nog dat de Nieuwstr. gekruist wordt door de Tuin- en Raiffeisen- straat, waardoor de andere kant van de „Nieuwe Pad" nog normaal te bereiken is. Momenteel wordt alleen het stuk van de heer A. Gunter tot aan de heer G. Moerland onder handen genomen. Na de riolering komt er een nieuwe straat in en nu voor het eerst ook trottoirs. STRUCTUURPLAN EILAND THOLEN Een voorstel dat in alle Thoolse gemeen teraden aan de orde kwam of komt is het maken van een structuurplan voor het gehele eiland Tholen. De gemeenten afzonderlijk maken bestem mingsplannen (in Sint Annaland „Achter de molen", „achter de bogerds" en nu een nieuwe Zuid-West") die echter in een ruimer, duidelijk aangegeven beleidskader moeten passen en moeten steunen op ge degen onderzoek en weloverwogen keuzen. Hebt u op korte termijn geld nodig? Bij de NMB wordt u zonder omslag geholpen. Bijvoorbeeld ƒ2000,- in handen, betaling in 18 x ƒ125,19. Of 10.000,- in handen, betaling in 36 x ƒ340,79. Ook voor andere bedragen kunt u prettig te recht bij elk NMB-kantoor. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voeltl Geen enkele Thoolse gemeenteraad heeft aan die eis kunnen voldoen, aangezien een programma van eisen voor het hele eiland (een structuurplan) ontbrak. O.p één van de vergaderingen van de ge zamenlijke colleges van b en w is door wet houder C .Boender uit Tholen naar voren gebracht dat zo'n structuurplan voor Groot Tholen hard nodig is. De nieuwe gemeente Tholen zal het na 1 juli 1971 echter veel te druk hebben met allerlei andere dingen om aan een structuurplan te kunnen denken. Daarom besloot men de huidige 7 ge meenteraden voor te stellen zo'n plan te la ten maken door het Instituut Stad en Land schap in Rotterdam. Ben voordeel is ook dat de nieuwe gemeen teraad spoedig na 1 juli op de hoogte zal zijn van een onderzoek naar de bestaande situatie en naar mogelijke en wenselijke ontwikkelingen. Bestemmingsplannen moeten passen in struc tuurplannen, maar de laatste weer in streek plannen. Deze worden door het provinciaal bestuur gemaakt. Nu heeft de provincie Zeeland het streek plan „Oost-Zeeland" in voorbereiding, waar onder ook het eiland Tholen en Sint Phi- lipsland valt. De bewoners van onze streek zullen langs indirecte weg de invloed van dat streekplan ondervinden. Door het ma ken van een Thoolse structuurplan is be ïnvloeding van de beleidsvormen op provin ciaal niveau door de vertegenwoordigende organen van de plaatselijke bevolking (de gemeenteraden) mogelijk. De gezamenlijke colleges van b en w noemen de Thoolse inbreng onontbeerlijk en zij verwachten dat dit een zeer nuttig effect zal hebben. De kosten van het structuurplan worden globaal geraamd op 3 gulden per inwoner. ONTSLUITING BOUWTERREIN Een ander voorstel van b en w was het bouwrijp maken van een deel van het be stemmingsplan „achter de molen" noord westelijk van de Tienhoven. Om in de toe komst over voldoende bouwgrond te kun nen beschikken, is het volgens b en w nodig zo spoedig mogelijk over te gaan tot door trekking van de Van den Bosstraat rich ting F. M. Bogaardweg. Deze nieuwe weg zal het hele bouwplan (dat tegenover het bejaardencentrum De Schutse en de bejaar denwoningen, aan de andere kant van de doorqetrokken Tienhoven ligt) in tweën verdelen. De nieuwe weg loopt eerst een eind recht in het verlengde van de Van de Bosstraat, loopt vervolgens links op de F. M. Bogaardweg, dan links omhoog om weer haaks op de F. M. Bogaardweg te komen. Adv. ingez, med. MODERNE BRILLEN PRACHT COLLECTIE BIJ Fortuinstraat 11 Bergen op Zoom OOK LEUKE HIPPE MODELLEN adv. ing. med. Vervolgens loopt de straat recht omlaag (haaks op de Tienhoven), dan een eindje parallel met de Tienhoven en weer recht omhoog om op dezelfde weg terug te komen. De nieuwe straat loopt dus dood: op het einde is een plantsoentje geprojecteerd waar de heen- en terugweg rondloopt. De nieuwe weg sluit ook niet aan op de F. M. Bogaardweg, maar blijft daar een eindje vandaan. Direct langs de F. M. Bogaardweg zijn namelijk huizen gepland. De raad werd voorgesteld vijfduizend gul den beschikbaar te stellen om de centrale dienst Noord-Zeeland het plan te laten ma ken. Met het aanleggen van de straat zal ongeveer de helft van het bestemmingsplan ontsloten zijn. Het rechter deel, dat het dichtst bij de bestaande bebouwing aan de, (oude) Tienhoven ligt, komt later aan de beurt. 142 HUIZEN In dit verband kreeg de raad ook een voor stel te behandelen de betaling van rente en aflossing van hypothecaire leningen te ga randeren. Het gaat hier om vijf mensen die recht tegenover De Schutse aan de Tienhoven hui zen willen bouwen in het kader van de par ticuliere woningbouw met rijkssubsidie. De architect voor aeze 5 huizen is Rob van den Bergh uit Ossendrecht, aannemer J. den Engelsman en Zoon uit Sint Annaland. In het totale plan aan de ene kant van de Tienhoven zijn 142 huizen en 60 garages geprojecteerd met parkeerstroken en tame lijk veel groen. Het bestemmingsplan achter de molen" loopt tot aan de watergang. Er zijn 3 typen huizen gedacht: 3 aaneen 2 aaneen en vrijstaand. Mogelijk worden er nog enkele wijzigingen aangebracht om recht tegenover de nieuwe bejaardenwoningen in De Tienhoven ook nog een strook van dit soort huizen en wat grotere bungalows te kunnen bouwen. Dit, omdat in de Anna van Bourgondiestraat alle „bungalowgrond" aan de Stichting Bouwbureau Overheidsperso neel werd verkocht voor de bouw van pa- tio-bugalows. Tijdens een van de raads vergaderingen werd naar voren gebracht dat eigen inwoners dan geen bungalow meer zouden kunnen bouwen. In het bestemmings plan „achter de molen" hoopt men dit nu met enkele wijzigingen mogelijk te maken. VERKOOP BOUWGROND In de vorige (spoedeisende) raadsvergade ring werd een perceel grond aan de Spui- Kan het niet persoonlijk, dan kan Jorina, oma minstens via de telefoon het beste toewensen voor 1971. Maar u kunt dat onmogelijk doen met alle familieleden, kennissen of zakenrelaties. Wat is de goedkoopste, de meest eenvoudige manier HET IS BIJNA 1971 De voorbereidingen voor het oudejaarsnummer van onze uitgave worden reeds getroffen. i! Daarin kan ook uw nieuwjaarsgroet voorkomen. In één ruk bereikt u al die duizenden Eendrachtbode-lezers, familie leden, vrienden, zakenrelaties, enz. Men verwacht gewoon uw naam tegen te komen in het Oudejaarsnummer. Een gezellige traditie, die bij de jaarwisseling ho ort in onze streek. Onze bezorgsters of bezorgers gaan meteen op pad bij de hun bekende adressen. Maar het kan ook schriftelijk door hen die buiten de streek wonen of die niet thuis waren bij bezoek van bezorgers of om welke andere reden ook het persoonlijk verzoek zijn misgelopen. Opgave van uw nieuwjaarsgroet betekent dat ze in ruim 5000 kranten wordt afgedrukt. Een voorde liger manier is er eenvoudig niet. Geen kaartjes rompslomp, die ook niet goedkoop zijn. Geen dure postzegels, niemand vergeten. EEN NIEUWJAARSGROET IN DE EENDRACHTBODE IS VOLDOENDE EN AFDOENDE. De adressen van onze bezorgsters(bezorgers) zijn Tholen: Mevrouw Van de Velde - Polderstraat 19 Poortvliet: Mevrouw Nelisse - Molenstraat 14 - (Tel. 464) Scherpenisse: Mevrouw Schipper - Lentestraat 10 - (Tel, 725) Sint-Maartensdijk: F, Lindhout - Westvest 12 Stavenisse: Mejuffrouw de Vos - Molendijk Sint-Annaland: Mevrouw de Jonge - Cureestraat Oud-Vossemeer: A, Aarnoudse - Ring 40 - (Tel. 326) Sint-Philipsland: Mevrouw den Braber-Neele - Voorstraat 17 - (Tel, 578) Anna-Jacobapolder Nog deze week wordt het afgewerkt. Wanneer u niet voor vandaag over een week bezocht wordt, geeft u dan uiterlijk 17 december uw advertentie door aan uw bezorgster ter plaatse of aan Een- drachtbode - Postbus 5 - Sint-Annaland - Telefoon 375, Het is prettig, wanneer u onze bezorgsters contant wilt betalen, dat voorkomt een tegenwoordig zo dure tijd- en administratieve rompslomp. Bij voorbaat dank. Hieronder enkele voorbeelden. a. C PTFTFRS h J. PIETERS-HENDERIKS g.n. Sint Annaland VSn f 3.— spoedig 1971. Slagerstraat 14 De familie PIETERS-HENDERIKS wenst familie, vrienden en bekenden een voor- Scherpenisse c. d. FIRMA PIETERS - HENDRIKS wenst bekenden en klanten een gelukkig 1971 toe. Kleuterstraat 12 Tholen GELUKKIG NIEUWJAAR Korteweg 16 Sint-Maartensdijk e. f. De beste wensen voor het jaar 1971 met dezelfde goede samenwerking Bestelstraat 30 Oud-Vossemeer Voorspoedig 1971 toegewenst door Wijnstraat 12 Sint-Philipsland straat teruggekocht van de heer J. van Kui lenburg. Dezelfde man wil nu van de ge meente 600 vierkante meter grond a f 21,- kopen aan de F. M. Bogaardweg voor de bouw van een bungalow. Het perceel ligt tussen de nieuwe begraafplaats en de on langs aan de Ger. Gemejnte verkochte ka vel. Bij de uitgifte hebben b en w rekening gehouden met een eventuele doorbraak naar een nieuw plan. De benodigde ontheffing van het college van gedeputeerde staten van Zeeland ingevolge de Wet op de Lijkbezor ging is al aangevraagd. Dit is nodig om dat de te bouwen bungalow wettelijk binnen een te korte afstand van de begraafplaats komt. NIEUW BESTEMMINGSPLAN „ZUID - WEST". Als de raad het gisteravond heeft goed gevonden, staat er in Sint Annaland een nieuw bestemmingsplan op stapel. „Achter de bogerds" is al voor een groot deel ge realiseerd (op de patio-bungalows in de Anna van Bourgondiëstraat na) terwijl „ach ter de molen" op papier ook „volgebouwd" is. „Teneinde de verdere uitbouw van de ge. meente in de toekomst onder ogen te kunnen zien, is het naar onze mening noodzakelijk dat een bestemming wordt gelegd op de gron den in de omgeving van het sportveld, dus achter de Anna van Bourgondiëstraat tot aan de Stoofweg en de gronden tussen de nieuwe begraafplaats en de Dorpsweg tot aan de Zoetwaterweg. Derhalve stellen wij u voor, op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, te verklaren dat voor dit gebied een bestemmingsplan wordt voorbereid", zo schreven b en w in hun voorstel aan de raad.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 9