OP ÉÉN BEEN W. RIKKEN N.V. EEN DRACHTBODE Kortemeestraat 1 7 BERGEN OP ZOOM Tel. 01640 - 3 58 78 OUD-VOSSEMEER ST.-ANNALAND STAVENISSE ST.-MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET S1NT-PHILIPSLAND PREDIKBEURTEN 3 december 1970 2 De tweede ontmoeting, die in Oud-Vosse- meer werd gespeeld, was niet minder span nend, maar leverde tenslotte toch 2 winst punten op voor de biljartvereniging „De Kroon". De volledige uitslag hiervan luidt: „De Kroon" - „De Poedelaars" A. Hage - J. Heijboer 2-0 J. Schot - A. Heijboer 0-2 C. Overbeeke - M, Pipping 1-1 M. Braai - N. de Ronde 2-0 J. van Westen - D. Polderman 2-0 D. van Zanten - T. Schot 0-2 De ter beschikking gestelde trofee ging dus mee naar Tholen. KLAVERJASCLUB 'DE EENDRACHT' Vrijdag 4 december beginnen de compe tities weer. Vooraf ledenvergadering om 8.00 uur in hotel 'Zeeland' te Tholen, adv. ing. med. GEVONDEN Op het bureau der rijkspolitie te Tholen zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent: Gevonden en verloren voorwerpen, in het tijdvak van 2 november 1970 tot 30 novem ber 1970. Gevonden voorwerpen: witte portemonnai inhoud 1 dubbeltje, opnamesnoer bandre corder, 6.25 (bestaande uit: 1 rijksdaal der, 3 guldens, 3 kwartjes); kinderportemon- nai inhoud f 2.05 en buskaartjes; bruin bont beursje inhoud 2 kwartjes; zilveren arm bandje met de naam Gieni; dameshandschoen groen; zilveren armbandje; baby want wit; kinderhandschoen zwart; rood kinderporte- monnai inh. een kwartje, rol sinterklaasca- deaupapier. Verloren voorwerpen: zwarte glacé hand schoen; horloge met leren band; portemonnai inhoud f 280,- en; identiteitsplaatje en sleu teltje; bruin lederen portemonnai inhoud f 17,00; bruin lederen portemonnai inh. f 30,-, damesbril bruin met double rand; een paar witte handschoenen; 1 biljet van 10 gul den; 1 biljet van 25 gulden; damesfiets-zwart met handremmen zonder bagagedrager; een huissleutel; zonnebril double montuur; 1 bil jet van 10 gulden; handschoen rood-wit met 2 portemonnai's inhoud f 0,25 en f 2,00; herenhorloge goudkleurig met nylonbandje gevlochten. kunt U niet lopen: Dat kunnen de meeste naaimachines ook niet. Zulke wondermachines hebben wij nu ontvangen. We noemen ze de machi ne met de „derde hand". Ze is niet de goedkoopste, maar wel iets heel bijzon ders, wat U nergens "ter weteld vindt. Moet U eens laten demonstreren -"7 NAAIMACHINEHUIS adv.ing.med. OOGSTCOLLECTE GEREF. GEMEENTE De op de dankdag in de Geref. Gemeente gehouden oogstcollecte bracht f 6403,30 op. TWEE GEWONDEN Op de Ten Ankerweg zijn vrijdagavond om kwart voor zeven twee auto's tegen elkaar gebotst waardoor een man en een vrouw met verwondingen in het ziekenhuis te Bergen op Zoom moesten worden opge nomen. Mevr. Klaasse-van Popering uit Sint- Maartensdijk was voor ziekenbezoek op weg naar Lievensberg toen zij in de bocht ter hoogte van Overbeeke op het glibberige wegdek slipte en op het linker weggedeelte kwam. Daar reed de Belgische automobilist H. K. uit Antwerpen die op weg was naar Poort vliet. Bij de frontale botsing brak mevr. Klaasse haar knie en enkel terwijl zij tevens verwondingen opliep. De Belg had een hoofdwond en een zware hersenschudding. Beide auto's waren total loss. De politie moest het verkeer ter plaatse 2 uur regelen. VAN ACHTEREN AANGEREDEN Op de Rondweg is zaterdagavond omstreeks 6 uur een sportwagen op een stilstaande per sonenauto gebotst. Mevr. Geluk uit VliS' singen, die in de laatste auto zat, werd met een letsel aan de nek naar Lievensberg ge bracht. Later bleken de verwondingen mee te vallen. De heer Bout stond stil om een vracht wagen van Heijboer uit Sint Annaland vanaf de Kruittoren naar het Slagveld te laten rijden. De achteropkomende E. uit Poort vliet die in de sportwagen van zijn dorps genoot Bouman reed, bemerkte de auto te laat, waardoor beide voertuigen zwaar be schadigd werden. LEDENSTOP THOLENSE BOYS De jeugdcommissie van de voetbalvereni ging Tholense Boys, die maandagavond voor de tweede keer van dit seizoen in Hof van Holland vergaderde, heeft een ingrijpend besluit genomen. Vanwege het schrijnend gebrek aan veldaccomodatie is er voor de pupillen tot 10 jaar een ledenstop afgekon digd. De jeugdcommissie betreurde dit des te meer omdat 6 mensen een jeugdsportbe geleidingscursus gaan volgen in combinatie met de opleiding voor jeugdvoetballeider. Dit om de jonge voetballers zo goed mo gelijk op te vangen. Verder werd besloten een pupil of een C. junior die zich bij de training niet officieel afmeldt, de volgende wedstrijd niet op te stellen. Vermoedelijk zal morgen de zaal- training in de oude gymzaal aan de Venkel straat starten waardoor de veldtraining tot 19 februari gestaakt wordt. De pupillen trainen van 6 uur tot kwart over zeven, de G-junioren van half acht tot kwart voor negen. De voorzitter van de jeugdcommissie en tevens bestuurslid van Tholense Boys, de heer Van Westen, dankte bestuurslid Blaas en de jeugdleiders voor hun aanwezigheid. De mensen die de cursus jeugdvoetbal leider gaan volgen: L. Tichem Kon. Wilhel- minastraat 48, J. van Westen Verbrande- straat 27, J. Jansen M. v. Gelrestraat 50, P. Laban Hofstraat 25, S. Wessels Jan v. Blois- straat 32 en mej. E. Deurloo Markt 1. SCHIETRESULTATEN De heer C. Overbeeke van de schietver eniging De Eendracht haalde bij een wed strijd in Middelburg de tweede prijs op de personele baan en klasse A met 49-48. Op de erebaan was 'hij eveneens tweede met 49 punten. Ook de schutters J. Praat, J. de Heer B. Gerritse en J. Overbeeke be haalden op de personele baan prijzen. In Amersfoort wist C. Overbeeke een bronzen medaille te veroveren op de meester- kaart knielende houding met 515 punten. In Haarlem tenslotte kreeg de succesvolle schutter een tweede prijs in klasse C. Nieuwe schutters kunnen altijd terecht bij de heer J. v. d. Heuvel in de M. van Gelrestraat 12. BILJARTEN De competitieuitslagen van de biljartver eniging De Kroon luiden: J. v. Westen - S. de Graaff 0-2 M. Braai - A. Geuze 0-2 C. Overbeeke - C. Gebraad 2-0 M. Braai - D. van Zanten 0-2 Schot - A. Hage 0-2 LEZING DR. DE VAAL In de bovenzaal van het stadhuis heeft de ZVU vrijdagavond een lezing georganiseerd die werd verzorgd door dr O. M. de Vaal De heer J. Blaas leidde de spreker met een enkel woord in en heette de 30 aanwezigen van harte welkom. Aan de hand van een schets maakte dr. De Vaal duidelijk dat ons organisme als een onverbrekelijk geheel beschouwd dient te worden. Hij besprak ook de vraag hoe men constateren moet dat iemand dood is i.v.m. eventuele beëindiging van de verpleging. Hiervoor gebruikt de medische wetenschap het elektro-encephalo- gram en het elektrocardiogram. Hiernaast is nog een nieuw hulpmiddel, het inspuiten van een contrastof in de acarotis, die in de hals loopt en de hersenen van bloed voorziet. De aanwezigen waren aandachtige luiste raars, wat bleek uit de vragen die na de pauze gesteld werden. Dr. de Vaal heeft een vrijwel unieke loop baan achter de rug. Hij is lector geweest aan de Universiteit van Amsterdam in de geneesmiddelenleer en deendocrinologie. Hierbij was hij tevens kinderarts. Daarna heeft hij vergifleer gedoceerd aan studen ten in de chemie en pharmacie. ,Naar aan leiding van zijn studie en praktijkervaringen schreef hij het boek „Modern medisch ad vies", dat een 400 onderwerpen bevat. Onder andere de schijndood, die volgens de arts naar het land der fabeltjes verwe zen moet worden. Volgens hem is ook de nieuwste ontdekking, dat de hormonen die de bijnierschors produceert en die nu ook che misch bereid kunnen worden, de zogenaam de corticoïden, nieuw leven zou inblazen een mythe. De heer Blaas dankte dr. de Vaal en zijn vrouw voor hun komst naar Tholen en hoop te dat hij over enkele jaren de ZVU-leden weer op de hoogte zou brengen van de vor deringen op medisch gebied. TREKKER IN BRAND Dhr. J. Burghout heeft dhr. M. M. Punt voor een ramp behoed door de ontdekking dat de trekker in zijn landbouwschuur in brand was geraakt. Onmiddellijk na waar schuwing gelukte het om met behulp van een tweede trekker, die toevallig op het erf stond het brandend geval naar buiten te slepen, waarmee een ramp werd voorkomen. De kapitale houten landbouwschuur had n.l. reeds op enkele plaatsen vlam gevat, dat echter spoedig kon worden gedoofd. Voor de trekker moest de brandweer in actie komen. Eerst na driemaal bespuiten met schuim kon het sein „vuur gedoofd" worden gegeven. Een en ander deed zich donderdag avond voor om kwart over 6 op hoeve ^On verwacht" aan de Hikseweg. OOGSTCOLLECTEN De jaarlijkse oogstcollecte rondom de Dankdag heeft incl. nagiften in de N.H. Kerk f 3132,22 opgebracht, t.w. f 2219,51 voor de kerk en f 921,71, voor de Diaconie Een betrekkelijk lage opbrengst vergeleken met vorige jaren, doch met het oog op de dit jaar ingevoerde z.g. „gulden-actie" toch niet onbevredigend. Naar verhouding zeer hoog was de op brengst in de Ger. Kerk, met een veel kleiner ledental te weten f 1683,- in totaal. HERKOZEN Als notabel bij de hervormde kerk werden A. D. Goedegebuure Azn en M. W. van der Klooster Johzn herkozen. SFEERVOLLE VOGELTENTOONSTELLING In het dorpshuis was er afgelopen wee kend een vrolijk getjipt van een verschei denheid aan vogels. Er was daarnaast ook het geroezemoes van belangstellende jonge ren en ouderen, die niet alleen aandacht hadden voor de talrijke vogelvariaties - hoe zou men het wonder van de natuur kunnen overschatten - maar ook voor de tentoon gestelde bloemenweelde. Tevoren was een keuring gehouden om de liefhebbers van de waarde van hun bezit te overtuigen en tegelijkertijd het daaruit te concluderen advies te geven. De uitslag van de kampioenen was uite- aard: bij de kanaries BK '70 J. Perestam uit Tholen met 89+ voor een Or. Isabel schim. J. J. den Engelsman te Sint Annaland haal de met EK '69 bij de kleur goudagaat 89 punten. Voor J. Vermaas met 89 punten een OK waardering op naam van zijn inzending dominant wit. Bij de tropische vogels spande J. L. Duijzer uit Tholen de kroon in de soort cichinau astrilde met 84+ en J. M. van Dijke in de roodkop gouldammanddine 89±. Afdeling parkieten A. Kramer-P. Ketting 90 punten voor een pracht rosella. De OK prijs was voor W. S. Qulst met 89 p. in de soort turgoussine park. WINKELWEEK KWAM AAN Z'N TREKKEN De door de plaatselijke middenstand ge organiseerde winkelactie, die zaterdag werd afgesloten leek over het geheel een rustiger karakter te dragen dan vorige jaren. Van topdruktes kon men nauwelijks een enkel uurtje spreken, behalve donderdag en vrijdagavond. Toch werd in de periode van 20 tot 28 november een dikke 120.000 gulden omzet gehaald, wat niet eerder voorkwam en volop aan de raming voldeed. Vrijwel iedereen doet het - zij 'het al tra ditioneel - mee, temeer omdat er voor de eindtrekking inderdaad van de eerste tot de laatste fraaie prijzen beschikbaar waren. Die eerste prijs, een stereo-radio grammofoon viel ten deel aan G. C. Goedegebuure - Molendijk 41. De droogtrommel was voor Dieneke Dekker en de elektrische naaima chine voor Kalister den Engelsman. Henk Noteboom werd gelukige eigenaar van een Zaanse klok en Leen van Iwaarden uit de Zuidstraat van een boormachine om ons maar tot de eerste vijf prijswinnaars te be perken. kortemeestraat 1 bergen op zoom tel. 35367 (adv. ingez. med.) Er waren totaal 170 vogelsoorten. Keur meesters waren dhr. Chr. Suljkerbuijk uit Wouw; F. Lambrechts te Oud-Gastel, M. Oerlemans te Steenbergen. Van publieke zijde was er redelijke be langstelling. GEZELLIG OPTREDEN De bewoners van ,,De Schutse" werden vorige week verrast door het optreden van het muzikale Oud-Vossemeerse clubje de „Solsleuteltjes". In eigen woonplaats reeds vermaard, werd nu een avondje gezelligheid gebracht voor de inwoners van het bejaardencentrum en in feite was er tenslotte waardering naar beide kanten. Naar de publieke kant vanwege de met variatie gezellig gebrachte nummers en van de Solsleuteltjes zelf inclusief dirigent en organisator P. W. A. Mees vanwege de zo goede en gulle ontvangst. De muzikanten werden op limonade getrakteerd. Een con tact tussen jong en oud, dat om herhaling vraagt. A.s. dinsdagavond haalt de Zendings- krans 'Draagt elkanders lasten' oud pa pier op. adv. ingez. med. LEKTUUR HAD AFTREK Met de entree van het nieuwe leessei- zoen werd door de plaatselijke volksbiblio theek weer even geinventariseerd in hoe verre er voor deze voorziening belangstel ling bestond. Er was een gering verschil met het jaar daarvoor, al kwam met nu met in totaal 9086 uitgeleende boeken nog een dertig stuks hoger dan het vorig seizoen. Daaruit blijkt, dat ondanks verschillende an dere „tijdrovende" media het boek als ge wenste ontspanning gewaardeerd blijft. De twee plaatselijke bibliotheken voorzien daar toe in ruime behoefte door een vrijwel alles omvattende sortering op het gebied van ont spanningslectuur. De volksbibliotheek krijgt nu de kans binnen afzienbare tijd naar het verbouwde Groene Kruis badhuis te ver huizen, weer in het hart van de gemeente en als zodanig een goed punt. Bovendien zal de accomodatie er belangrijk beter zijn dan in het huidige oude gemeentehuis. Niet alleen voor de klanten, maar ook voor de boeken. Naar al jarenlange gewoonte is het bestuur van deze bibliotheek in staat telkens een goede aanvulling bij te nemen. De grote animo maakt het bovendien mogelijk ook boeken aan te schaffen met een prijs die bo ven de f 20,- ligt, want in deze tijd is er nauwelijks meer een gebonden boek te vinden beneden het tientje. Maar daarmee krijgt men dan ook een goede verscheidenheid van dat gene wat nieuw is. Bijvoorbeeld de nieuwe streekromans van Visser Roosendaal en an dere Gottmer uitgaven, die grote aftrek vin- den, de nieuwe Konsaliks en Kirstboeken, nieuwe Mac Leans en de uitgaven van de Zuid-Hollandse Uitgevers maatschappij, daarnaast ook wat eenvoudig Saint-Wal lace en Zane Grey boekjes, eveneens de nieuwe Yerby: „En plant uw vlag voor Cor. doba van f 22,50 of „De vogelvrijen" van f 19,75, „Het laatste signaal" van f 15,90 en van Lewis „Zij bleef een vreemde" f 21,50. Wat boeken van uitgever Kok en Zomer en Keuning, van Boudier Bakker en Breedveld, kortom een sortering, waarvan men zich afvraagt hoe het mogelijk is dat in deze tijd nog voor zo'n laag bedrag te kunnen uitlenen. Eigenlijk een eenvoudig rekensommetje want met een uitleen van bijna 10.000 boeken is er de mogelijkheid van zo'n f 2000,- per jaar aan te kopen, aangezien het werk door bestuur en bibli othecaris belangeloos wordt gedaan en ook de vergoeding voor laatstgenoemde in geen verhouding staat tot de aan de bib. bestede uren. Zolang dit laatste mogelijk blijft, zullen plaatselijke bibliotheken in goede behoefte kunnen blijven voorzien. Daarvan wordt ter plaatse het bewijs geleverd. SOLOTONEEL MET ZANG De Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) organiseert volgende week donder dagavond om acht uur een culturele avond. De acteur John Leddy zal met medewerking van de zageres Gerry Kley een programma van verhalen en songs brengen, getiteld Speak easy sing song". De gemeente raad stelde zich onlangs garant voor de helft van het eventuele tekort van deze avond, waarvoor de toegangsprijs maar twee gulden bedraagt. De andere helft betaalt de provincie Zee land. Het programa op 10 december omvat 3 ver halen, waarvan het dagblad het Paroool schreef dat John Leddy zich als verteller een natuurtalent toonde in drie zorgvuldig gekozen, intens doorwerkte en sober gebrach. te verhalen. De 3 verhalen zijn: De Drie sprong van Belcampo, De Jodevogel van Bernard Malamud en De bekering der Jo den van Philip Roth. De zangeres Gerry Kley is zes jaar ge leden begonnen met zingen in een Israëlische kibboetz. Na jazz-evergreens en Franse chan sons heeft zij haar repertoire langzamerhand uitgebreid. Momenteel zingt zij voornamelijk Engelse en Amerikaanse songs, terwijl ze ook zoekt naar Nederlands repertoire dat voor haar geschikt is. Gerry Kley brengt 10 december in het Dorpshuis o.a. beatsongs en songs van Bob Dylan, Donovan, The Beatles en haarzelf. Zij interpreteert de beatsongs op een ge heel eigen manier. In plaats van het geweld van de beat stelt zij de stilte van de poezie, waardoor het fijne luisterliedjes worden. Ger ry Kley wisselt haar songs af met eigen werk en een gecith van Hans Lodeizen. BEJAARDEN-KERST Naar gewoonte zijn leden van de Bond van Plattelandsvrouwen voornemens om op 15 december a.s. een kerstmiddag voor de bejaarde inwoners, dat wil zeggen van 65 jaar en ouder, te organiseren. Men begint in het dorpshuis dan om half vier. Er is echter tevoren zowel het een en ander aan te doen, waarom ieder, die graag aanwezig wil zijn op 15 december wordt ver zocht zich op 7 december te willen opge ven bij mevr. Slager-van Markensteijn aan de Ring. Mag daarop gerekend worden? Dan vast ieder deelneemster en deelnemer een goed kerstsamenzijn toegewenst. SCHAKERS In „Havenzicht" deden de senioren het ditmaal met een onderlinge partij, zonder daarvan wat bijzonders te laten afhangen. Het bleek niets af te doen aan de inzet, waarmee werd gespeeld, zelfs al was het ditmaal niet voor iedereen mogelijk aan wezig te zijn. Ondertussen blijkt sinterklaas zich ook enigermate met het schaken te hebben bemoeid, in zoverre, dat hij voor jeugdige enthousiasten heel wat exemplaren complete toerusting op de verlanglijstjes zag staan. Zo blijkt het genomen initiatief, dat op bizonder prettige manier nader wordt uitgewerkt door ezn tweetal onderwijzers, ook in de gezinnen aan te slaan. LANDBOUWBELANG Voorzitter J. C. Kooijman heeft vrijdag avond op de jaarvergadering van Land bouwbelang in de achterzaal van De Gou den Leeuw aandacht geschonken aan de samenwerking van de coöperaties in zuid west Nederland. Hij stelde dat er in onze streek gelukkig een gezonde Cavetho is, maar dat er ook minder goede coöperaties zijn. Bij een even tuele fusie, die men niet zal kunnen ont gaan, zal dit wel moeilijkheden opleveren. Over de sanering zei de heer Kooijman dat deze steeds harder doorwerkt omdat de be drijfsopvolging door de jongere generaties in de landbouw te wensen overlaat. De mo gelijkheden in de akker- en tuinbouw noem de hij niet best, de fruitteelt een zorgenkind waarbij velen op de rooipremies wachten. Secretaris L. J. van Popering gaf zijn laatste notulen en jaarverslag na vele jaren zich voor de landbouwvereniging te hebben ingezet. De heer J. A. Buijs werd tot op volger gekozen, terwijl de heer Jac Slager herkozen werd A. Duijzer en L. Hage kwa men in de financiële commissie, M. Ph. van der Weele in de commissie van toezicht van Cavetho en C. Breure werd als zijn plaatsvervanger benoemd. De laatste is ook stemgerechtigd afgevaar digde op de algemene vergadering van Ca vetho. VOOR OORLOGSGRAVEN Een laatste collecte voor de Oorlogsgraven stichting heeft ter plaatse f 67,35 opgebracht. WINKELWEEK MET RECORD OMZET „Der Zigeunerbaron" van Johan Strauss in studie genomen. Verder is op de algemene vergadering van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Ver edelt" besloten het jaarlijks vocaal Zeeuws concours in Sint Maartensdijk te houden, ook al vanwege dit 50 jarig jubileum. Dat wordt dan etn concours voor koren en so listen en als datum is vastgesteld 15 mei 1971, Op deze nog wat voorlopige bericht geving zullen terzijner vast wel andere mede delingen volgen rond dit toch wel bijzonder jubileum van een plaatselijk koor, dat zoveel lauweren oogstte. Ogenschijnlijk leek het ook in de Smalstad niet naar een topdrukte te groeien tijdens de winkelweek, maar het eindresultaat toont aan, dat schijn kan bedrieven. Al is men nog niet toe aan het exacte cijfer, zeker is dat een omzet werd gehaald van minstens 125. 000 gulden en dit bedrag heeft de winkeliers penningmeester nooit eerder kunnen noteren. Een duidelijk bewijs dat er voor een zij het niet te groot aantal middenstanders op een plattelandsgemeente mogelijkheden blij ven, hoe groot de mobiliteit op het eind van de twintigste eeuw ook werd en welke zuigkracht ook van elders wordt uitgeoe fend. Er is trouwens ook geen dusdanige service mogelijk als via een plaatselijke voorziening. Wie dat ervaart, handelt er ook naar. Het winkelweeksucces toont dat velen zodanig ook gehandeld hebben. „V.Z.O.S." EN DIRIGENT RIEDIJK HALVE EEUW. Wanneer plannen voor een bijzonder ge beuren uitgebreide voorbereiding vereisen kan men daarmee niet beginnen op een voorlaatste dag van het gebeuren. Dat is onder meer de reden, dat het be kende plaatselijke gemengd zangkoor „V.Z.O.S." zich nu al moet gaan verdie pen in haar gouden jubileumviering op 1 maart 1971. Bij gezondheid wordt het trou wens een dubbel jubileum, want dan is tege lijkertijd dirigent A. L. Riedijk ook 50 jaar als leidinggevende aan dit koor verbonden. Vandaar ook dat V.Z.O.S." veel beter bekend staat onder de naam „de zang van Riedijk". Dit onderscheidt moest in vroe ger jaren ook wel gemaakt worden vanwege meerdere koren ter plaatse en die naam bleef ingeburgerd. De voorlopige plannen van de jubilerende vereniging is om rond de jubileumtijd - maar een datum is nog niet vastgesteld - een jubileum concert te geven. Daarvoor werd JAARVERGADERING VROUWENVERENIGING Op 18 november hield de hervormde vrou wenvereniging „Bidt en Werkt" haar jaar vergadering in het Holland Huis met onge veer 60 personen aanwezig. Na het zingen van ps 1361 - 2 en 3 ging de presidente voor in gebed, gevolgd door gezang 225. Door de functionarissen werden de jaaroverzichten gebracht en in de pauze was er bij de koffie een verloting die ruim f 100,, opbracht. Daarna sprak de gaste van de avond, mevrouw Domlnicus uit 's Gravenpolder over haar reis naar Ca nada en liet dia's foto's en souveniers zien. In een speechje herdacht de presidente het 20 jarig bestaan, terwijl 2 dames: een reis verslag voordroegen. GESLAAGD Voor het onlangs gehouden examen erkend assurantie-agent B slaagde de Raiffeisen- bankdirecteur A. van de Hoek. Hij kreeg na het schriftelijk examen vrijstelling voor 'het mondeling gedeelte. PARKEERRUIMTE Tijdens de vorige week gehouden spoed eisende raadsvergadering, waar voor de he ren P. A. Kievit (CHU) en L. Schipper (pvda) verhinderd waren kreeg de enige sol licitante mevr Westerweel uit Sint Maartens dijk 5 stemmen voor een vaste aanstelling als onderwijzeres aan de openbare lagere school nadat een tweede sollicitant was afgevallen door benoeming in Tholen. Behalve deze be noeming werd ook nog even het probleem aangesneden van een parkeerplaats voor het materiaal van transportbedrijf Geuze. Een niet eenvoudig probleem. Er zou ruimte zijn op het industrieterrein te Sint Maartensdijk, maar dat is voor betrokkene minder aanlok kelijk door de weliswaar niet grote, maar toch behoorlijke afstand Gedacht wordt - voorts aan de bietenopslagplaats en aan nog een andere ruimte. Een beslissing kwam er nog niet uit. TEVREDEN OVER WINKELWEEK Zonder dat reeds over een exact bedrag kan worden beschikt, kan het bestuur en le den van de plaatselijke winkeliersvereniging tevreden zijn over de gehouden winkelaktie. In elk geval kon aan het plaatselijke Groene Kruis weer f 1000,- worden afgedragen en dat betekent, dat de opbrengst niet of vrijwel niet beneden vorig jaar kwam. Bij de eindtrekking was een diepvrieskist voor de familie C. Zwagemaker, een elek trische snijmachine voor C. Bevelander, een verrekijker voor Joh. v. d. Werf en een wollen deken voor Elna Anemaet. Johan Vroegop werd eigenaar van een rijwiel door het juiste gewicht van een tentoongestelde hoeveelheid kaas te raden. NED. JEUGDFONDS De voor dit doel gehouden collecte bracht f 70.90 op. IN DE SLOOT Maandagavond j.l. kwam op de Poort- vlietseweg ter hoogte van dokter Rinses, bestuurder Muller uit Sint Maartensdijk met zijn personenwagen aangereden en in een slip terecht. De auto belandde in de sloot wat de bestuurder een nat pak, maar verder geen letsel bezorgde. Wel was er flinke ma- teriele schade. VROUW AAN KOLENDAMP OVERLEDEN De zestigjarige mevrouw Johanna de Wilde van Poortvliet uit de Schoolstraat is vrij dagmorgen dood in haar huis gevonden. Vermoedelijk is zij aan kolendamp over leden. De avond ervoor en de nacht was het bijzonder mistig hetgeen voor de ventilatie van kolenkachels bijzonder ongunstig is. Omdat het huis vrijdagmorgen zo lang ge sloten bleef, waarschuwde een kennis van de weduwe De Wilde de familie en dokter Kugel, die het slachtoffer dood aantroffen GEVONDEN Bij de postcommandant van de rijkspo- litie zijn inlichtingen te krijgen over een ge vonden damesportemonnee met inhoud. AUTO IN SLOOT In de sloot langs de Bram Groenewege weg - de weg Sint Annaland-Poortvliet - is zondagmiddag de auto van A. Mosselman uit Tholen terecht gekomen. De regen had het modderige wegdek bijzonder gevaar lijk gemaakt waardoor de automobilist in een slip raakte. Er was lichte materiële schade. Met een tractor is de auto uit de sloot gehaald. 'Concordia haalt woensdag 9 december weer oud papier op 1 U kunt er iedere 2e woensdag van de maand op rekenen. Op dezelfde dag wordt óók in Anna- Jacobapolder opgehaald, en wek van 6 tot ong. 7 uur n.m. Zet u het klaar 1 (adv. ing. med.) VISWEDSTRIJD „De MAKREEL" De zaterdag gehouden onderlinge viswed strijd, georganiseerd door de plaatselijke hen- gelclub leverde de volgende uitslag op. 1 Jac den Braber 1060 punten 2 A. M. den Braber 750, 3 J. Kaashoek 725 4 J. Suurland 600, 5 C. L. Neele 600, 6 G. Glasbergen 590, 7 M. Moerland 495, 8 C. v. d. Male 380, 9 M. den Engelsman 375 en 10 W. Quist 375 pnt. De elfde en troostprijs, die werd geschon ken door een supporter was voor K. Mol. Zondag 6 december THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uut ds G. J. Voortman 3 uur ds M. v. d. Linden bediening H. Doop in beide diensten extra kollekte voor het bouwfonds Geref. Kerk Zondag 6 december 10 uur ds J. R. Sybrandi Epe 5 uur ds L. Eringa Vrijdag 11 december 3 uur Kerkelijke inzegening van het huwe lijk van P. J. Mosselman en J. C. Jansen door de Weleerw. Heer ds P. Torenbeek Hoogeveen. Geref. Gemeente 10 en 6.30 uur ds C. Hegeman 2.30 uur leesdlenst Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. Beekhuls Noordeloos Ned. Prot. Bond geen dienst Herv. Ver. Kerkelijk Leven 10 uur ds J. Gras Dordrecht R. K. Kerk Zaterdag 5 december 19.00 uur H, Mis Zondag 6 december 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds P. Kloosterman Goes 6.30 uur ds M. van der Linden Geref. Kerk 10 uur ds P. van Dijk 3 uur ds A. G. van der Stoel Bergen op Zoom in beide diensten bediening H. Avondmaal Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur leesdienst 14.30 uur ds P. Beekhuis Noordeloos Geref. Gemeente in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R. K. Kerk Zaterdag 5 december 19.00 uur H. Mis Zondag 6 december 7.30 en 9.30 uur H. Mis SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds J. M, de Raad 6 uur ds J. M. de Raad extra kollekte kerkvoogdij Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Geref. Gemeente in Ned. Zondag 6 december 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst Dinsdag 8 december 6.30 uur ds J. de Groot Rijsen (H.O.) STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds D. Heikoop bevestiging ambtsdrager 6 uur ds D. Heikoop voorbereiding H. Avondmaal Oud Geref. Gemeente 9.30 en 6 uur ds J. van Prooijen 2 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente Zondag 6 december 9.30 uur leesdienst 2.30 uur ds J. Catsburg voorbereiding H. Avondmaal deurkollekte kerkvoogdij Woensdag 9 december 7.30 uur ds J. Catsburg bijbellezing Donderdag 10 december 10.15 - 10.45 uur ds J. Catsburg morgenwijding Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehobothkerk 10 en 7 uur ds K. M. Vogel R.K. Kerk Zaterdag 5 december 19.00 uur Avondmis in kantine gebr. van Lammeren SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds J. Catsburg 2.30 uur dr. J. C. Hooijkaas Den Haag deurkollekte restauratiefonds Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds C. Mulder 6 uur ds J. Catsburg I Geref. Kerk 10 uur ds L. Eringa 2.30 uur ds J. R. Sybrandi, Epe Geref. Gemeente 1,0, 2 en 6 uur leesdienst SINT-PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur eerw. heer J. D. v. Galen Arnhem 2.30 uur eerw. heer J. D. v. Galen Geref. Gemeente Zondag 6 december 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Dinsdag 8 december 7.30 uur student Koster, Yerseke Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds L. Gebraad ANNA-JACOBAPOLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds J. Maaskant, Leiden. Jeugdgroep. 1 Adri Mol 595 p. 2 J. Labruyère 250 3 C. Tichem 175, 4 J. v. d. Welle 75 en 5 R. Tichem 75 punten. Kampioen 1970 werd J. Kaashoek met 5510 punten in drie wedstrijden. Jeugdkampioen Adri Mol met 2610 pun ten uit 3 wedstrijden. A.s. vrijdag 4 december houdt de voet balvereniging Noad '67 haar traditionele Sinterklaasverloting op het Rad van Avontuur, Prijzen o.a|. kippen en boter letters. Dorpshuis A. J, Polder van 7-8 uur, Sint-Philipsland Café 't Hoekje na 8 uur. adv. ing. med.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 2