Plaatselijk Nieuws OP EEN BEEN W. RIKKEN N V. Hoe moet je de welvaart remmen voor het behoud van een zuiver milieu en verkleining van kloof met ontwikkelingslanden Meerderheid b en w complexen 2 zeer belangrijke Sportveld en nieuwe begraaf plaats in gemeenteraad Sint-Phiiipsland Voordeel door gezamenlijke aanpak J. Parent werd ridder O.N, EENDRACHTBODE kunt U niet lopen. Dat kunnen de meeste naaimachines ook niet. Zulke wondermachines hebben wij nu ontvangen. We noemen ze de machi- ne met de „derde hand". Ze is niet de goedkoopste, maar wel iets heel bijzon ders, wat U nergens "ter wereld vindt. Moet U eens laten demonstreren NAAIMACHINEHULS Kortemeestraat 1 7 BERGEN OP ZOOM Tel. 01640 - 3 58 78 RUIM 80 JONGEREN „IN DE BAN VAN HET GEBEUREN" TE STAVENISSE VAN WE§EL Veertig jaar in dienst provincie THOLEN OUD-VOSSEMEER PREDIKBEURTEN 26 november 1970 2 woning wil huren. Het perceel Blauwstraat 4 kost de gemeente volgens de schatting van de Stichting Adviesbureau Onroeren de Zaken in Rotterdam f 18.500,00, wat f 2500,00 minder is dan de prijs van Blauw straat 5. Dit komt in hoofdzaak door een aangebouwde bijkeuken. De overdrachtskos, ten worden geraamd op duziend gulden, zo dat de totale koopsom werd begroot op f 19.500,00, waarvan het rijk 80 procent zal subsidiëren. Raadslid Robbe was het opge vallen dat de overdrachtskosten bij Hartog duizend gulden waren en bij Ponse vijf honderd gulden, terwijl het pand van laatst genoemde toch duurder was. Secretaris Benou antwoordde dat het hier om een ra ming ging en dat in het tweede geval ook wel vijfhonderd gulden aangehouden kon worden. ONDERHOUD BEPLANTINGEN Evenals in andere jaren vroeg het gemeen tebestuur aan de hand van een bestek van de Centrale dienst Noord-Zeeland, bij de heer B. Franke alhier prijsopgave voor het onderhoud van een groot aantal beplan tingsstroken, plantsoenen, grasvelden en sportterreinen in 1971. Dit jaar bedroeg de •inschrijvingsprijs f 16.895,00, voor 1971 f 20.400,00. Behalve de normale prijsver hogingen i.v.m. loonsverhogingen zijn en kele onderdelen extra verhoogd door uit breiding van het werk, bijvoorbeeld onder houd zonneweide bij het zwembad, aanleg tuinen bij de nieuwe gebouwde bejaarden woningen, terwijl nu ook de beplanting Achter de Wal en langs de Sportlaan bij de prijs is inbegrepen. De inschrijving komt de centrale dienst redelijk voor. De f 20.400,, zijn exclusief BTYv, die in 1971, 14 procent zal bedragen. Raadslid Robbe zag weinig lijn in de ver hogingen; voor de kleuterschool 10 procent meer en voor het onderhoud van de beplan ting bij de zuiveringsinstallatie 18 procent. Hij kon er wel in komen dat de prijzen gestegen waren, maar de verschillende per centage vielen hem toch op. Bovendien be greep hij niet dat er een post voor onvoor ziene uitgaven van dtlizend gulden was ver meld, terwijl het onderhoud gespecialiseerd was. Hij vroeg zich af of men beter geen tuinman in vaste dienst kan nemen (die is een heel jaar ter beschikking) dan nu zo'n 23.000 gulden te gaan uitgeven Burgemeester Bouwense zei dat b en w dit ook ernstig overwogen hebben. De centrale dienst meen de echter dat de huidige oplossing de meest voordelige is. Wethouder L. J. Koopman wees erop dat de heer Franke ook dikwijls de hulp van een broer of een zwager heeft zodat men in het drukke seizoen nooit men een vaste kracht toe kan komen. De SGP- wethouder vond ook dat de beplantingen er goed bij liggen. Hij wees er bovendien op dat de stukken met volledige gegevens ter inzage hadden gelegen. De heer Robbe voerde aan dat hij de raadsagenda pas vrijdag thuis had ge kregen, waardoor hij niet veel tijd had alles grondig voor te bereiden. De heer Van Hemert kondigde aan bij de begroting voor 1971 nader op het on derhoud van de beplantingen te willen in gaan vanwege het gebruik van het sport veld op zondag. TOELAGEN GEMEENTEWERKLIEDEN Op een vergadering van de gezamenlijke colleges van b en w der Thoolse gemeen ten is de afspraak gemaakt zoveel mogelijk uniformiteit te betrachten in heb beleid ten aanzien van de bezoldiging en rangindeling van het personeel. Als onderdeel hiervan is besloten om de kleding, en rijwieltoelagen van de gemeentewerklieden m.i.v. 1 janu ari 1970 te bepalen op f 100,- (nu f 75,-) en f 125,- (nu f 50,-) per jaar. Daarnaast heeft in Sint Maartensdijk de grafdelver een extra kledingtoelage ter dekking van de kos ten van passende kleding bij begrafenissen van vijftig gulden per jaar, welk bedrag volgens b en w gehandhaafd dient te blijven. Door de commissie van beheer van de gemeenschappelijke ophaaldienst is besloten om voor het personeel van deze dienst m.i.v. 1 juli 1970 de volgende maatregelen te ne men: de bakkenladers en chauffeurs ontvan gen een prestatietoeslag van veertig gulden per maand. De commissie van beheer acht een dergelijke toelage alleszins verantwoord omdat het personeel behoorlijk zwaar is be last en ook oncc-r de meest slechte weers omstandigheden met de normale dagtaak moet gereed komen. De Algemene Bond van Ambtenaren heeft ook op een dergelijke toelage aangedrongen. Aangezien het gemeentebestuur van Sint Maartensdijk de administratie van de ge meenschappelijke vuilnisophaaldienst regelt, kwamen b en w van de Smalstad met dit voorstel aan de raadsleden, die zonder meer hun steun gaven. De heer Robbe noemde deze maatregelen alvast een voorproefje van de herindeling omdat men straks toch naar die uniformiteit toe moet. Wethouder Koop man merkte op dat b en w van Sint Maar tensdijk deze toelagen altijd al gewild hadden terwijl zijn collega Kloet aanvulde dat de bijdragen ook zijn voortgevloed uit aan vragen van de werklieden. (Zie voor slot pag. 14) adv.ing.med. Het Dorpshuis in Stavenisse was zater dagmiddag en -aivond gezellig vol toen daar ruim 80 hervormd-gereformeerde jongeren van het eiland Tholen, Klundert en Dintel- oord een ringbijeenkomst hielden. Het pro gramma stond in het kader van het natuur beschermingsjaar 1970, waarbij de kleuren film 'In de ban van het gebeuren' van de pas afgestudeerde cineast Dirk-Jan Bijker cen traal stond, 's Middags was er een quiz, een wedstrijd Zeeland-Brabant en een goede broodmaaltijd met tomatensoep. De voorzitter van de ring van hervormd gereformeerde jeugdverenigingen I holen, Sint Philipsland, Westhoek Noord-Brabant, ds D. Heikoop uit Stavenisse, heette ieder een in het „mooiste plaatsje van het eiland Tholen" van harte welkom. Hij wees erop hoe iedereen nu zelf heeft ondervonden welk een afstand de Stavenissenaren soms moe ten reizen om ergens anders een bijeen komst bij te wonen. Vervolgens liet de voorzitter van de JV Sint-Annaland, Piet Goedegebuure, een lied zingen, waarna hij een gebed hield en spalm 104 las. Ds. Heikoop zei bij de aankondiging van het verdere programma dat het zaak is dat iedereen vroegtijdig weet wat er met een gebied gaat gebeuren. De mensen uit Klundert (Shell Chemie) en Borsele (kern centrale en Pechiney) hadden ook nooit dur ven dromen dat er zulke industrieën zouden komen, maar nu zitten ze ermee. Moderne zonneschermen Aluminium winkelpuien, ramen, deuren en balkonhekken Vouwwanden Luxaflex - Jalouzieën, oprolbare horren, hordeuren Voorzet isolatieramen ZONWERING EN ALUMINIUMBOUW VIOOLSTRAAT 25 -ROQ£*¥DAAL Telefoon (016^0) 3 50-3%» adv. mgez. med. PLANTEN EN DIEREN De heer B. Baijense uit Tholen leidde vervolgens een interessante guiz over dieren en planten, waarvan het merendeel flink in de verdrukking komt, alleen nog maar in wildeparken te zien is of reeds lang uit gestorven is. Het bleek voor de 7 groepen niet altijd mee te vallen de juiste namen bij de dieren- of plantenplaatjes te vinden. Een wat onstuimiger programma-onderdeel was de wedstrijd Zeeland-Brabant, waarbij de jongeren uit de beide provincies moesten proberen als eerste een bepaald voorwerp op tafel te leggen. In de praktijk betekende dat meestal gooien, maar het spel viel wel in de smaak. De economie van Stavenisse werd zelfs versterkt doordat er o.a. een ont bijtkoek en taai-taai gehaald moest worden waarmee de dichtstbijzijnde winkelier goed was. Ook hier ontbrak de natuur niet, want één van de gevraagde voorwerpen was een suikerbiet. Dat betekende een enorme sprint wedstrijd naar een stuk land, maar een slim me Brabander vond vlak naast het Dorps huis een suikerbiet, al was het dan een klein exemplaar met bijzonder weinig gehalte. De Tholenaren kwamen later, modderig en wel, met een suikerbiet en loof binnen, maar toen konden als het ware van de Brabantse pee al suikerklontjes gemaakt zijn voor de koffiemaaltijd. Na de normale speeltijd ble ken) de ploegen een gelijk aantal punten te hebben behaald, en in de noodzakelijke be slissing waren de Zeeuwen het beste. Na het happen van wat frisse lucht bleek de brood maaltijd met tomatensoep goed te smaken. IN DE BAN VAN DE FILM EN HET GEBEUREN Na het eten introduceerde wika D. E. Hiensch uit Kloetinge de kleurenfilm „In de ban van het gebeuren" van de eindexa menkandidaat van de Amsterdamse filmaca demie Dirk-Jan Bijker. Deze film over de mens in het Deltagebied is in opdracht van het Interkerkelijk Deltaberaad (waarin de grotere kerkgenootschappen uit Zeeland - Noord-Brabant en Zuid-Holland in samen werken) gemaakt. Op 5 oktober is de film in Zierikzee in premiere gegaan, waarbij mej. dr. M. A. M. Klompé, minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, een belangrijke toe spraak hield. Zij zei toen onder meer dat de kerken een profetisch geluid moeten laten horen i.v.m. de steeds toenemende milieu verontreiniging. De minister vroeg zich af of het wel ver antwoord is de materiële welvaart nog ver der op te voeren. Dit zal niet alleen ten koste gaan van het eigen gebied, maar ook van de ontwikkelingslanden in Afrika, Azië en Zuid-Amerika, De Kloof met die landen dreigt door de opvoering van de welvaart in de ontwikelde landen steeds groter te worden. Minister Klompé stelde in Zierikzee voor het tempo waarin de welvaart groeit af zwakken. SPIEGEL Na de eerste vertoning van de film - via het projectieapparaat van de heer Stoutjes- dijk uit Stavenisse - kwamen de eerste reac ties los. De een vond de mensen in de film passief en somber. Een ander meende dat de (jonge) mensen door de komst van de industrie juist zijn gaan denken en leven, terwijl men vroeger passief was. De kleuren werden vaag genoemd, maar wika Hiensch vertelde dat dit juist de bedoeling van de filmer was geweest. Duidelijk werd dat „In de ban van het gebeuren", waarin de oude en gemechaniseerde landbouw, alsmede de industrie naar voren komen, iedereen een spiegel voorhoudt. Iedereen doet aan de milieuverontreiniging mee, Er wordt al gauw met de vinger naar de smeerpijpen van de industrie gewezen, maar de sproeimiddelen in de landbouw doen in mindere mate wat de industrie verschrikkelijk veel doet. De heer Hiensch merkte op dat het bedoe ling van het Interkerkelijk Deltaberaad is alle mensen op het grondvlak aan het den ken en aan het werken te zetten. Dit i.v.m. met de vele (zeehaven) plannen die voor het Deltagebied gemaakt zijn, waar bij men het menselijke aspect mist. IN EIGEN VLEES SNIJDEN Na de tweede vertoning van de film werd er in 7 groepen verder gediscusieerd over een aantal vragen. Iedereen was het er wel over eens dat de voortschrijdende ver ontreiniging van lucht, land en water als mede de geluidshinder zo niet verder door kan gaan. Men 'kon echter zo maar geen antwoord geven op de vraag hoe je de wel. vaartsgroei zou moeten remmen. Dan zou je nee moeten durven zeggen tegen de vestiging van bepaalde industrieën, de vierhonderd gulden aan Pakistan moeten geven, alumini- mum en cacaofabrieken in de landen bouwen waar de grondstoffen zijn en waar ze har der nodig zijn dan hier, je zou minder gaan verdienen, kortom je zou in eigen vlees moe ten snijden. Dat betekent een offer, voor vele welvaartsmensen uit 1970 schijnbaar een on- overkomenlijk offer. Tijdens de discussie werd duidelijk naar voren gebracht dat God bij de Schepping toch de mens de opdracht heeft gegeven de aarde te bewerken en te beheersen. Nu schijnt de mens overheerst te worden door de mechanismen, de god economie, en zelf ge leefd te worden. In de ban van het onderwerp werd een spontane verloting georganiseerd voor de slachtoffers van de overstromingsramp in Oost-Pakistan, die f 129,05 opbracht. Het moeilijke na zo'n bijeenkomst is in het dage lijkse leven steeds milieuDewust te zijn en te blijven en voortdurend oog te hebben voor de ernstige situatie waarin een groot deel van de wereldbevolking in 1970 ver keert. Maar iedereen schijnt zo gehecht te zijn aan z'n bromfiets, auto, zeiljacht, tweede woning, koelkast, televisie, platenspeler enz., dat hij of zij moeilijk met een beetje minder welvaart toe kan. Als het werkelijk moet, is het misschien al te laat. Het evangelie biedt iedereen volop kracht om de Scheppingsopdracht menselijk uit te voeren. Een jongere uit Klundert sloot de bijeen komst met een gedicht en qebed, waarna ge zang 138 1 en 4 werd gezongen. vlotte eigentijdse kleding voor de modebewuste man kortemeestraat 1 bergen op zoom tel. 35367 (adv. ingez. med.) De gemeenteraad van Sint Philipsland gaat dinsdagavond om half acht een vrij lange agenda afwerken, waaronder enkele belangrijke punten. Daarbij is de aanleg van een sportveld en 'n nieuwe begraafplaats wat totaal f 384. 000,00 gaat kosten. Omdat het werk kan worden uitgevoerd in A.C.W.-verband verwacht het gemeen tebestuur een subsidie van f 250.000,-, zodat er uiteindelijk voor Sint Philipsland f 134. 000,- overblijft. Als de raad het voorstel van_ de meerderheid van b en w goedkeurt, kan het werk in januari 1971 beginnen. In hun voorstel schrijven b en w, dat door de koppeling van deze twee zeer belang rijke complexen in het financieel voordeel van de gemeente wordt gewerkt. Voor het sportveld krijgt Sint Philipsland namelijk een subsidie van 150 procent op de arbeidslonen en voor de aanleg van de begraafplaats slechts 120 procent. Daardoor kan de gemiddelde subsidie worden bepaald op 145 procent. Geen 135, maar 145, omdat het ene werk meer arbeidsloon vergt dan het andere. Bovendien kan voor de ophoging van het perceel waar de begraafplaats komt, grond van het naastgelegen terrein worden ge bruikt. Dit betekent op zich al een besparing van 2000 m3 ophoogzand a zeven gulden is totaal veertienduizend gulden. Volgens b en w heeft de .praktijk op de oude begraafplaats geleerd, dat oen ophoging met zand tot grote moeilijkheden aanleiding zou geven. Het plan voor de 3.21.84 hectare grond ten noordoosten van de bebouwde kom, dat aan noordkant begrensd wordt door de rijksweg en aan de oostzijde door de Oostdijk is opgemaakt door de Grontmij. N.V. Het omvat een sportveld van 105 x 69 meter mét een oefenhoek van ongeveer 1900 vierkante meter, een toegangsweg, rijwiel stalling, afrasteringen en beplantingen. Bij de begraafplaats komt een toegangsweg een parkeerterrein, paden en beplantingen. Voor beide percelen is de ontwatering van groot belang, zodat in het plan een zeer goede drainage is opgenomen met voldoende controleputten. Het terrein wordt geëgali seerd en aangelegd op een basishoogte van 1.11 meter NAP. Omdat het tegenwoordige bouwland nog al golvend ligt dient ongeveer 2050 vierkante meter grond van het sportveld naar de te laag gelegen begraafplaats te worden verplaatst. Ook de uit de paden en het parkeerterrein komende grond zal voor de ophoging gebruikt worden. Zowel naar de begraafplaats als naar het sportveld worden toegangswegen ge maakt met een breedte van 5 meter. Voor het draaien van auto's wordt bij de begraaf plaats nog een plateau aangelegd. Tussen de bedoelde toegangswegen is een parkeer terrein ontworpen dat voor beide complexen dienst kan doen. Rondom en tussen de twee percelen is een grote hoeveelheid beplanting gedacht, be staande uit bomen en heesters van diverse inheemse houtsoorten. Om de begraafplaats worden de randen van de plantsoenstroken alsmede de stroken tussen de verschillende onderdelen en rijen voorzien van een sier beplanting. Het hele plan wordt uitgevoerd in het kader van het in augustus vorig jaar vast gestelde bestemmingsplan Noord-Oost. De voetbalvereniging NOAD gebruikt momen teel een weiland als sportterrein terwijl de bestaande begraafplaats nog slechts 5 jaar kon worden gebruikt. De heer J. Parent, secretaris van het ka binet van de commissaris der koningin in Zeeland vierde vorige week zijn veertig jarig jubileum in dienst van de provincie Zeeland. Op de receptiezolder van de provinciale griffie reikte commissaris mr. J. van Aartsen hem de versierselen uit, behorende bij de benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De jubilaris, die al zovele jaren bemoeienis had met elke koninklijke onderscheiding, die een Zeeuw ten deel is gevallen, had dit maal geen kans gekregen daarvan te voren iets af te weten. Tijdens de maandag 16 november gehouden receptie werden de vele verdiensten van de jubilaris vermeld, welke niet alleen lig gen op ambtelijk niveau, maar ook op sport en ander jeugdgebied. De velen, die de heer Parent ook in onze omgeving kennen, zullen graag instemmen met een weliswaar wat latere, maar niet min. der welgemeende gelukwens voor de konink lijke onderscheiding en het bereikte jubileum met dank ook voor datgene, wat hij in of buiten zijn fuctie voor onze streek heeft wil len doen. 'Weekendregeling Artsen' Tholen, Poortvliet en Oud Vossemeer dr. A. A. Kugel, Poortvliet tel. 01662-400 Nieuw Vossemeer en Sint Philipsland Dr. Boomsma - Telefoon 01676-545 St. Annaland, St. Maartensdijk en Stavenisse dr. J. M. v. d. Bel, Sint Maartensdijk, tel. 01666—400 DIENST WIJKVERPLEGING WEEKEND-DIENST 28 en 29 november Groepsdienst Oud-Vossemeer, Poortvliet, en Tholen: Zr. Slager Poortvliet Telefoon 01662-404 Groepsdienst: Sint Maartensdijk Scherpe- nisse Sint Annaland. Zr. Rietdijk - Sint Annaland Telefoon 01665-431 HOOGWATER In verband met de deltawerken en kanaal- werken kan de redactie geen enkele ver antwoording nemen voor eventuele misstel lingen van de gegeven waterstanden. week van 29 nov tot en met 5 dec Zondag 3.45 16.00 Maandag 4.30 16.40 Dinsdag 5.05 17.20 Woensdag 5.45 18.06 Donderdag 6.26 18.50 Vrijdag 7.10 19.40 Zaterdag 8.00 20.36 Eerste Kwartier 5 december SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemeester zal worden gehouden op maandag 30 nov. a.s. van 6.30 tot 8 uur in de ambtswoning Herte kamp 5. GASBUIS VERNIELD Er wordt hard gewerkt in het uitbreidings plan Dalempolder II. Zelfs op zaterdagmid dag, maar toen ging het even te hard toen een graafmachine een aardgasbuis kapot trok. De politie zette de omgeving af, omdat er veel gas ontsnapte waardoor er een grote kans op ontploffing was. De PZEM-mensen zorgden onder leiding van de heer Rovers na 2 uur voor een tijdelijke dichting. THOLEN, HOE HET WAS. In de lezingenserie „Tholen, hoe het was, hoe het is en wat gaan wij er van maken" wordt hedenavond de laatste gehouden in het stadhuis van Tholen om 8 uur. Spreker ir. H. P. Sap, planoloog bij de Prov. Planolo gische Dienst Zeeland, terwijl ook de heren P. G. van der Weele, voorzitter van het Koninklijke Verbond van Ondernemers en J. Markusse, voorlichtingsdeskundige bij de Z.L.M. aanwezig zullen zijn. Beide heren waren ook bij de vorige lezing, toen de ont wikkeling .en problemen in de landbouw en het midden- en kleinbedrijf werden bespro ken. Voor deze avond zijn alle geinteresseer- den welkom, ook al miste men de twee vo rige lezingen. Een en ander werd georgani seerd door de Bond van Plattelandsvrouwen op Tholen. HIJ KOMT Om kwart voor drie wordt Sint Nicolaas zaterdag aan de Thoolse haven verwacht en na ontvangst op het stadhuis zal een rond gang worden gemaakt met medewerking van een compleet „Concordia", d.w.z. de mu- ziekver. de drumband en de marjoretten. DIA-AVOND VELIG VERKEER Donderdagavond werd in hotel Mees een dia- en discussieavond verzorgd door de plaatselijke afdeling van het Veilig Verkeer voor de vrouwenverenigingen ter plaatse. Na een welkomstwoord door de voorzitter P. Mees, werd het woord gevoerd door de heer Th. Phann uit Middelburg. Met deskundige uitleg werden dia's ver toond, die gewijd waren aan „Het kind op de weg" welke verband houdt met de actie Nationale Verkeersweek 1970. Hierna kon men vragen stellen en in dis cussie treden met de heer Phann. Ondanks dat de belangstelling zeer matig was, kan de avond toch geslaagd worden genoemd. MISHANDELING CAFETARIAHOUDER In de nacht van zondag op maandag is de cafétariahouder C. van D. aan de Ring door twee jongelui „afgedroogd". Het was kwart over elf toen twee jongens nog wat wilden eten, nadat ze onder invloed een café hadden verlaten. Het cafetaria was echter gesloten, waarop ze het huisnummerbordje verniel den. De eigenaar kwam naar buiten en ver zocht de jongelui, F. van S. en F. van D. op te houden. Een woordewisseling volgde, waarna F. van S. een klap uitdeelde, gevolgd door zijn maat F. van D, Van Dijke liep een flink blauw oog op, waarschuwde de politie, die omstreeks half een de daders van het bed lichtte en naar het politiebureau in Tholen overbracht. Pro ces verbaal werd opgemaakt. De andere morgen werden ze vrijgelaten. UITVOERING MUZIEKVERENIGING Er waren vrijdagavond zeker niet minder bezoekers dan vorig jaar op de uitvoering van plaatselijke muziekvereniging in de zaal van dhr. P. A. W. Mees. De belang stelling kon bevredigend worden genoemd. Voorzitter A. Geertse heette bij zijn wel komstwoord in het bijzonder burgemeester A. M. van Engelen en weth. C. W. de Leeuw welkom. Het aantal muzikanten geeft wel enige zorg. De vereniging zal een actie voeren om meer jeugdige muzikanten, vooral tamboers, aan te trekken. Onder leiding van dirigent C. W. Delhez volgde uitvoering van een vlot muzikaal programma, t.w. een 3-tal marsen, 2 ouver tures, een opera-fantasie, verder enige num mers uit het Landsberger-Tanz-album voor boerenkapel en tot slot de „Glück-auf" mars van Joh. Wichers. Na de pauze met verloting volgde een ontspanningsprogramma met o.a. het op treden van een goochelaar en tot slot een bal. INZAMELINGEN VOOR PAKISTAN De plaatselijke kerken hebben collecten gehouden voor de slachtoffers van de over stromingsramp in Pakistan. Tijdens de ge meenschappelijke avonddienst N.H. en Ger. Kerk op Dankdag in het Gerf. kerkgebouw werd f 435,- bijeengebracht. Een collecte in de R.K. Kerk bracht ruim f 200,- op. LEDENVERGADERING GROENE KRUIS Zoals vanouds werd de vrijdag gehouden ledenvergadering van de plaatselijke afd. Groene Kruis zeer matig bezocht. Aan wezig waren 6 leden en 4 bestuursleden. Het laatste cijfer was de wél aanwezige, dus ac tieve leden wel zo'n doorn in het oog dat besloten werd bestuursled» die driemaal achtereen schitteren door afwezigheid als zodanig te schrappen. Dokter A. W. A. de Looze had de ver gadering geopend als voorzitter. Bij de be spreking van de begroting 1971 concludeer den de leden dat het financieël tekort van zo'n omvang was dat daar iets tegenover gesteld diende te worden. Ook al kan de contributieverhoging, waartoe men besloot, niet meer zijn dan een gebaar f 20,-, in plaats van f 18,- per jaar. Zeer dankbaar toonde men zich over het bericht dat i 4000,- werd beschikbaar ge steld uit de kinderpostzegel-actie voor de aanleg van centrale verwarming, welke in middels is uitgevoerd. De vergadering ging er mede akkoord dat het badhuis dat sinds jaren buiben ge bruik is, wordt verkocht aan de Gemeente Oud-Vossemeer voor het restant van de lening welke men terzake nog bij de ge meente heeft lopen, t.w. f 7750,82. Tenslotte volgde nog hernieuwde vaststel ling van statuten en huishoudelijk reglement. Zondag 29 november THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur dhr Z. H. de Groot Amsterdam 3 uur dhr. Z. H. de Groot in beide diensten extra kollekte voor de kerkvoogdij Geref. Kerk 10 uur dr H. M. Matter uit Hellevloetsluis 5 uur ds L. Eringa Geref. Gemeente 10 en 6.30 uur ds C. Hegeman 2.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds van der Molen Ned. Prot. Bond 5 uur ds P. Simoons Herv. Pred. te B.o.Z. Herv. Ver. Kerkelijk Leven 10 uur ds Boerlijst Ridderkerk R. K. Kerk Zaterdag 28 november 19.00 uur Avondmis Zondag 29 november 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER N e d. Herv. Gemeente 10 uur ds G. J. Voortman 6.30 uur ds G. J. Voortman Geref. Kerk 10 en 3 uur ds Moolhuyzen Lelden Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Geref. Gemeente in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R. K. Kerk Zaterdag 28 november 19.00 uur Avondmis Zondag 29 november 7.30 en 9.30 uur H. Mis SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds J. M. de Raad 6 uur ds J. M. de Raad kollekte ziekenfonds Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Geref. Gemeente in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds D. Heikoop 6 uur ds D. Heikoop bediening H. Doop extra kollekte voor de kerk Oud Geref. Gemeente 9.30 en 6 uur ds J. van Prooijen 2 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente Zondag 29 november 9.30 uur ds J. Catsburg 2.30 uur ds J. Catsburg deurkollekte verwarming Donderdag 3 december 10.15 - 10.45 uur ds J. Catsburg morgenwijding Oud Geref. Gemeente Zondag 29 november 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Donderdag 3 december 7 uur ds G. v. d. Brecvaart H.I.Ambacht (H.D.) Oud Geref, Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehobothkerk 10 en 7 uur ds K. M. Vogel R. K. K e r k Zaterdag 28 november 19.00 uur Avondmis in kantine gebr. van Lammeren SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur kand. G. S. A. de Knegt Delft 2.30 uur kand. G. S. A. de Knegt deurkollekte verwarminq Gr r- erer. Uemeente Zondag 29 november 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst Donderdag 3 december 7.30 uur ds W. Hage Krabbendijke POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente J0 uur dr. J. C. Hooijkaas 's-Gravenhage 6 uur ds G. Post Arnemulden Geref. Kerk 10 uur ds L. Eringa 2.30 uur dr H. M. Matter Hellevoetsluls Geref. Gemeente 1,0, 2 en 6 uur leesdienst SINT-PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds M. van der Linden 2.30 uur ds M. van der Linden Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst ANNA-JACOBAPOLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur dr P. J. Richel BERGEN OP ZOOM Zondagavond 7 uur Geref. Kerk Bolwerk jeugddienst, waarin voorgaat ds van der Kooi van Haamstede. Thema: Is er nog vrede mogelijk? RAADS AGENDA Vanavond komt de gemeenteraad bijeen voor afhandeling van een lange agenda. Voor de aanleg van een 2e voetbalveld wil de gemeente ruim 1,27 H.A. grond ver krijgen van de fam. Bronsgeest. De eigenaar wordt schadeloos gesteld door aanbieding van vervangende grond, welke men kan aan kopen van Mej. A. Hommel. B en w stellen voor van het Groene Kruis het badhuis aan te kopen, te verbouwen tot bibliotheekruimte en te verhuren aan de .Volksbibliotheek Oud-Vossemeer." De tarieven voor ingravingen aan de bestrating zullen aangepast worden aan het gestegen loonpeil. Op verzoek van de winkeliersver, wordt voorgesteld de winkelsluitingstijd te verlen gen tot 9 uur gedurende de tweede helft van de jaarlijkse winkelactie in de maand no vember. Het R. K. kleuterschoolbestuur heeft gel den gevraagd voor de aanleg van centrale verwarming daar de oude kachel versleten is. Op het programma staan enkele verkeers maatregelen zoals voorrangskruising hoek-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 2