Pony's in de winter T.V. ZENDER GOES BUITEN GEBRUIK Wat betelcent dit voor U CRUSIO NEEMT MAATREGELEN 798 818 828 878 1048 Vlot! Vertrouwd! Vakkundig! Burgerlijke Standen DUBBELE (fabrieks en Crusio) GARANTIE De grootste keuze - de beste service! 19 november 1970 EENDRACHTBODE 17 THOLEN De P.T.T. meldt dat met ingang van 1 maart, de televisiezender Goes, die het programma Nederland 1 via kanaal 7 uitstraalt, bui ten gebruik wordt gesteld. Als u een toestel bezit, waarmee u Nederland 2 niet ontvangt, is het vanaf 1 maart ook ongeschikt voor Nederland 1 en wordt uw appa raat waardeloos voor de Nederlandse televisie-programma's. Een unieke aanbieding VOOR UW OUDE TOESTEL BETALEN WIJ 150, bij aanschaf van het wereldmerk BLAUPUNKT Diverse uitvoeringen en modellen. BLAUPUNKT 'TOSCANA', BLAUPUNKT 'SERRANA', grootbeeld 968,min BLAUPUNKT 'TOLEDO' grootbeeld 978,min BLAUPUNKT 'MALAGA' grootbeeld 1.028,min BLAUPUNKT 'MANILLA' grootbeeld ƒ1.198,min GRATIS BEZORGD, GEPLAATST EN AANGESLOTEN. ANTWERPSESTRAAT 14 - GROTE MARKT 36 TEL. 01640 - 3 79 40» BERGEN OP ZOOM 150,voor 150,voor 150,voor 150,voor met schuifdeur) 150,voor RECOM ST.-ANNALAND ST.-MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET Hopenlijk gaan onze gedachten juist in deze tijd, nu het buiten afwisselend guur, koud, kil, nat en mistig is, uit naar onze pony. Speciaal als we zelf lekker warm bij de kachel kunnen kruipen. Hopenlijk ook zijn we bezorgd om de kleine kameraad en peinzen we over zijn verzorging, maar misschien zouden we juist uit bezorgdheid niet de juiste, maar wel verkeerde dingen willen doen. Bezorgdheid en verzorging zijn beide af geleid van „zorg"; zorg dragen voor iets of iemand houdt in: tenminste: medegevoel en in de meeste gevallen zelfs: liefde. En als we zó ver zijn, willen we ons indenken in de levensomstandigheden van onze vier voeter en dan zijn we precies, waar we zijn moeten. Een pony is een (gedeeltelijk) in het wild levend dier, in tegenstelling tot het gecultiveerde paard. Een pony leeft dus bui ten en heeft in zijn geboorteland zeker geen stal. Maar Moeder Natuur zorgt voor haar dieren en planten en dus geeft ze de pony in de winter een echte berepels, die niet alleen warm en dik is, maar ook vettig en die daar door dienst doet als winterjas en regen mantel. Poetsen is dus uit den boze: we nemen met het vuil ook het vet van de huid weg en trekken de pony daardoor de regen jas uit, waardoor hij lelijk kou kan vatten. Opstallen in de winter is schromelijk en schadelijk verwennen; zelf zouden we griep na griep krijgen als we alleen maar binnen en bij de lekker warme kachel zouden blij ven zitten! Als we vroeger (in de goede oude tijd, toen we nog echte en geen ben zinehuzaren kenden) onze brave Ieren aan kregen, moesten deze, ofschoon in wezen sterke paarden, eerst een jaar lang in Mil- lingen acclamatiseren en kregen ze allemaal droes. Maar onze pony's, die het buiten leven gewend zijn, behoeven deze zorg niet ze kunnen er tegen. Evenwel: in de vrije natuur kunnen onze pony's onder bomen en achter struiken schui len tegen een al te felle, gure wind en we weten uit eigen ervaring, dat het zelfs in de winter, als de bomen ontbladerd zijn, in een bos vrijwel niet waait en dat de tem peratuur er hoger is dan in open veld. Als onze pony's op de kale vlakte in een betrek kelijk kleine weide worden gehouden, ont nemen we hun dus enkele mogelijkheden, waarvoor we hun een vervanging dienen te geven, en wel in de vorm van een schuil hut, welke echter aan de zuid-, west- of zuidwestzijde geheel open dient te zijn, op de eerste plaats, omdat de temperatuur bin nen en buiten geheel dezelfde dient te zijn, op de tweede plaats opdat als er eens ruzie ontstaat, de verliezende partij zonder enig gevaar voor schaven of andere wonden naar buiten kan vluchten en niet door een te agressieve tegenstander in een hoek kan worden gedrongen om daar een pak slaag van jewelste te krijgen. Omdat de voorzijde open is, dient de schuilhut vrij diep te zijn, waardoor bij invallende wind- en-of regen vlagen toch enige luwte ontstaat en blijft. Aan de achterzijde laten we het dak wat oversteken, zodat de pony desgewenst ook achter de hut kan schuilen, waar regen- en windvlagen in dat geval geen vat op hem hebben. We kunnen eventueel over de ge hele achterzijde (aan de binnenkant) een eenvoudige houten ruif maken, doch per soonlijk geef ik de voorkeur aan hooinetten als we tenminste niet op de grond kunnen voeren. En dat laatste is niet alleen het natuurlijkste (de pony maakt dan n.l. de zelfde bewegingen als bij het grazen en ont spant zich volkomen door zich geheel te strekken), maar zelfs nog minder bewerke lijk voor ons dan het gebruik van hooinet ten. Als U in hoopjes op de grond voert, maak dan een of meer hoopjes te veel, zodat een pony, die verjaagd wordt, altijd een ander hoopje vindt. Zet de hoopjes tenminste 5 meter uit elkaar, dat bevordert de rust, want bij het eten gedragen de pony's zich als ...mensen: ze gunnen elkaar niets! Een ruif heeft tot nadelen, dat de pony's met horizontale hals of zelfs met opgerichte hals moeten eten en dat ze naast elkaar staan en dus door ruzie onrustiger worden. Hooi netten dienen weer minstens 5 m. van elkaar verwijderd te zijn en laag te worden aange bracht, bv. aan de hoeken van de hut, of aan de afrastering. Door een der mazen dient de onderzijde met een touwtje aan een paal te worden bevestigd, zodat het net dusdanig vast zit, dat het niet kan schommelen en de pony er met een voorbeentje in verward zou kunnen raken. Op de grond voeren is slechts dan niet mogelijk als de bodem héél nat is. De hut kunnen we best van hout bouwen en ze behoeft maar enkelwandig te zijn. Spoorwagonplanken kunnen heel goed dienst doen en oude telefoonpalen kunnen als balken dienen. Dan blijven de kosten gering. We moeten er op letten, dat we de planken aan de binnenzijde van de palen bevestigen, zodat -als er eens een klap valt- deze plank niet wordt losgeslagzn. Eventueel kunnen we een schuilkeet van wegwerkers of van een instelling zoals de HeideMij gebruiken. Vanzelfsprekend wordt de hut op het hoogste punt van de weide geplaatst zodat ze steeds zo droog mogelijk blijft. We kun nen de bodem uitspitten (géén planken vloer gebruiken!) en daarna opvullen met puin, waarna grind en tenslotte droog wit zand Aan de voorzijde (en dat is al luxe) een balk, zodat de iets hogere „inhoud" niet wordt uitgelopen. En als we dan ons paardje extra verwennen willen, kunnen we nog een laag turfmolm aanbrengen waarop stro. (Denk aan uitmesten en natte plekken) Dat stro eten de pony's natuurlijk op. En daarmee zijn we aangeland bij de voeding. Als de pony's niet werken en niet drach tig zijn, is goed, grof stengelig paarde-hooi ruimschoots voldoende. Het voor koeien zo goede hooi van de kleigronden is voor pony's minder geschikt, zognaamd kant- of berm- hooi is het beste, ook al omdat daarin riet voorkomt. Maar we moeten er op letten, dat dit niet van autosnelwegen afkomstig is, vanwege de gifstoffen, die de benzinemonsters er 's zomers over hebben uitgebraakt. Al naar gelang grootte en eetlust van de pony en kwaliteit van het hooi valt het dagrantsoen tussen de 3 en de 6 kg ongeveer. Een liksteen of een stuk klipzout dient steeds aanwezig te zijn. Vers, fris drinkwater ook, al drinken de pony's in de winter zeer veel minder dan in de zomer. Stromend water is het aller beste, alleen dienen we bij vorst steeds een bijt open te houden. Bij sneeuw kunnen de pony's zelfs hiermede volstaan. Het is aanbevelenswaardig in de herfst wat lijnmeel bij te voeren; het bevordert huid en haarvet en haargroei. In de winter steeds wat stro bijvoeren en zo mogelijk wat winterwortelen, die van klei ontdaan in stukken worden gesneden of zeer grof gehakt. Werkt de pony of is ze drachtig, dan moeten paardebrokjes worden bijgevoerd tot plm 2 kg per dag. Bij dracht is Salvana PS of een dergelijk (goed) pre paraat noodzakelijk. Zorg hebben voor, liefde hebben voor betekent ook: doordenken. En proberen „in de huid van de pony te kruipen". Een pony is, net als elke graseter, een loop-dier. En dus doen we er goed aan en verbeteren we zelfs zijn conditie als we met het paardje werken. Oók in de winter, óók als ze drachtig is. Dan zelfs tot vrijwel de laatste dag. Maar: dóórdenken in beide ge vallen. Dus: bij verder gevorderde dracht zo min mogelijk springen (zeker niet op een concours uitkomen!) en niet te veel ver-) moeien. En in de winter: gerust een jacht- rit rijden of een cross of ander zwaar werk. Maar: niet galopperen op de weg naar huis en zeker de laatste 20 minuten stappen. Wel flink doorstappen en natuurlijk aan de langst denkbare teugel, zo nodig zelfs er naast en niet er op. Zodanig stappen, dat de pony droog of bijna droog thuiskomt. Is ze nog niet helemaal droog, dan flink af wrijven met een strowis en... NIET opstal len!! Laat uw vriendje direct na het droog- wrijven, als dat tenminste nodig is, los in de weide. Zelfs in de sneeuw zal hij onmiddellijk gaan rollen en aldus zijn spieren masseren en drogen wat nog klam aanvoelt. En zo nodig zal de pony zelf nog een beetje draven of stevig stappen tot hij zelf voelt, dat hij kan gaan grazen of hooi eten, stilstaan dus, zon der kou te vatten. En voor wat betreft dat rollen in de sneeuw, denk eens aan een na tuurvolk zoals de Finnen en hun sauna! Bestudeer uw pony met zorg, met aan dacht, met liefde, dunk aan zijn afkomst en aard en steun hem daar, waar dat nodig is. Laat hem overigens, spits en kien als hij is, het meeste zelf uitzoeken en bepalén! Laat dus ook hier de pony in zijn eigen waarde! Onze kleine, dappere Shetjes zijn al een halve eeuw in ons land en ze hebben al ruim 25 jaren een eigen Stamboek. Vóór 25 jaren viel er nog al eens een proces verbaal wegens „dierenmishandeling'" als men hen 's winters buiten zag. Nu weten we beter. We doen hun er alleen maar goed mee! En voel maar eens hoe lekker warm een Shet bij vrieskou is! Nu beginnen de verbalen te vallen bij onze New Foresters. Maar gelukkig zijn er, bv. onder de bestuursleden, voldoende deskun dige getuigen om ook hier de witte waanzin van dolle dierenbescherming aan de kaak te stellen. Die Foresters zijn (in het algemeen) nog helemaal voldoende pony om als waarlijk natuurdier, hard en sober, hun en ons leven door te gaan. Bij enkele andere ponyrassen is dat helaas al sterk aan het verwateren en daar zijn soms ook de goedaardige en „makke" karak. tereigenschappen al gedeeltelijk verloren ge gaan. Ook daarom blijven we pleiten voor de mooie en dankbare oerpaardjes in hun natuurlijke staat. In de gure winter van 65-66 hadden we eens drie Foresters, alle drie drachtig en werkend uit de kale wei, waar toen zelfs nog geen hut was, bij huis gehaald, opdat ze in de luwte staan konden. We hadden 2 kleine schuren dik met stro opgestrooid en goed geurig hooi neergelegd en we hadden hun de weg daarin gewezen. Toen ze sma kelijk aten, gingen we zelf een kop koffie (met een heel klein cognacje) drinken bij de haard. En natuurlijk lieten we, toen we weg gingen, de schuurdeuren open. Toen de koffiepot en de fles leeg waren, gingen we de pony's een nachtzoen bren gen. De schuurtjes waren leeg... Er was duchtig gegeten, zowel van hooi als van stro, maar de pony's... stonden buiten. Door de jachtsneeuw was de hele voor gevel wit en een ijzige oostenwind gierde, dat het een aard had! Maar gezellig stonden de drie dames te babbelen, niet eens in de volle luwte; staart in de wind, breed uitge waaierd, zodat ze bijna de hele achtersten bedekte. Die staart was ingewaaid met jacht sneeuw en vormde aldus die waarlijk „don zen deken", een pracht bescherming! Bescherming van Moeder Natuur. En toen wisten we weer eens te meer zeker, dat een ponystaart nooit of te nimmer geknipt, laat staan getrokken mag worden. Voor de ma nen, ook al onder de sneeuw (aan de loef zijde) geldt natuurlijk hetzelfde. En dat de regengootjes van de benen, de vetlokken, onmisbaar zijn, bemerkten we al bij vocht. Dus: tracht niet wijzer te zijn dan Moe der Natuur; probeer alleen... haar te begrij pen en (waar nodig) te steunen. Tja, en dat nachtzoentje hebben we toen maar aan iemand anders gegeven! BURGERLIJKE STAND over de maand oktober 1970 Geboren: 2 Cornelia, dochter van: Snoep, Jacob J. en van: van Popering C. J. 2 Pieternella H„ dochter van: Geluk, Jo hannes J. en van: Anthonisse, Adriana J. 5 Maria A„ dochter van van den Hoven Gljsbert en van: Praat, Jozina M. 10 Robert, zoon van: Melse, Johannes J. en van: de Wit, Anna M. 16 Neeltje M„ dochter van: Baay, Hen drik en van: Sonke, Adriana. 24 Cornelia, dochter van: Lindenberg, Laurus en van: Prince, Huberdina J. C. 25 Adam J„ zoon van: van Dijke, Adam en van: Pollie, Maatje C. 27 Anna C„ dochter van: Stoutjesdijk, Ma- rinus J. en van: van Putte, Janna L. Overleden: van den Berge, Cornelis L. M„ echtge noot van: Pleune, Jacoba A. van Splunter, Krijna L.. gehuwd geweest met: Smit J. J. (te Bergen op Zoom), van Driel, Antje C„ gehuwd geweest met: Mijnheere, J. C. van Vossen, Jan A„ echtgenoot van: Bijl Anna P. Vertrokken personen: Jannetje M. Hage wv Blaas van Hoogstr. 44 naar Bergen op Zoom Cornelis van Oeffelen met echtgenote en kind van Kerkstraat 21 naar Bergen op Zoom. Cornelis J, Tichem van Jan van Bloisstraat 1 naar Ossendrecht. CRUSIO (adv. ingez. med.) Muzaffer Kurt en echtgenote van Bak- straat 7 naar 's-Gravenhage Teunis Laban van Grindweg 18 naar Reimerswaal. Jacoba Bijnagte wv Goedegebuure v Ver- brandestraat 13 naar Venray. Marina Schot van Vossem. poort naar Middelburg. Cornelis A. Knuist van Ten Ankerweg 28 naar Bergen op Zoom. Wilhelmina H. Quist van Grindweg 56 naar Bergen op Zoom. Christina Rietveld ev Ubben van Hoog straat 24 naar Essen België. Ingekomen personen: Ahmed C. M. Mathilo van Dordrecht naar Bakstraat 7. Josephus A. Verduit en echtgenote van Bergen op Zoom naar Venkelstraat 18. Johannes B. H. van Hees en echtgenote van Geldrop en Eindhoven naar Hertenkamp 22. Wilhelmus A. T. Eggermont van Rei merswaal naar M. v. Gelrestraat 79. Mohand A. Allali en Abdeslam Guen- foudi van Hardinxveld-Giessendam naar Bakstraat 7. Johannes Scholten van Lochem naar Voss, poort 34. Maria J. Janssen van Goes naar K. Juli- anastraat 31. Sjoerd W. A. Kelder van Vlissingen naar Stoofstraat 3. Maatje van Hemert ev Scholten van Sas van Gent naar Vossem. poort. Maatje C. v. d. Sluijs ev Hameeteman van Dinteloord naar Jan van Bloisstraat 22 Anna J. C. G. M. van Osta ev Beukelaar van Roosendaal naar Botermarkt 16. BURGERLIJKE STAND over de maand oktober 1970 Geboren: Heijboer, Jannetje Helena, Weststraat 1. Moerland, Richard, Raiffeisenstraat 2. Matze, Leendert Johannes, Anna van Bourgondiëstraat 25. Huwelijken: de Vos, Pieter, oud 24 jaar en de Witte, Pieternella Lientje, oud 20 jaar. Woonplaats Stavenisse. Elenbaas, Johannes Jacob ,oud 27 jaar en Bolier, Cornelia Laurina ,oud 19 jaar Woon plaats Sint-Annaland. van Dijke, Marinus Pieter ,oud 22 jaar en van Iwaarden, Jannetje Adriana, oud 20 jaar. Woonplaats: Sint-Annaland. Mol, Huibrecht Karei, oud 21 jaar en Stols, Iza ,oud 20 jaar. Woonplaats: Poort vliet. Ingekomen personen: Vermeulen e.v. Kaashoek, Cornelia W. J. van Sint Maartensdijk naar Tuin;traat 20. Droogers, Johanna A. M. van Bodegraven naar Kloosterstraat 25. Hage, Jacobus G. met gezin van Oud-Vos- semeer naar Anna van Bourgondiëstraat 35. Van Oeveren, Cornelis van Krimpen a-d IJssel naar Weststraat 17. Scherjenisse, wv. Robbe Geertje van Am sterdam (met zoon) naar Nieuwstraat 17. Tolenaars, Johannes C. met echtgenote van Rotterdam naar Tienhoven 53. Westerlaken, Pieter van Oud-Vossemeer naar v.d. Bosstraat 27. Vlasbom, Christina G. met kinderen van Oud-Vossemeer naar v. d. Bosstraat 27. de Vos, e.v. Uijl, Willempje C. van Sta venisse naar Tienhoven 51. Vertrokken personen: de Witte, e.v. de Vos, Pieternella L van Ooststraat 15 naar Stavenisse. Gunst, Marinus J. van Schoolstraat 14 naar Rotterdam. Goedegebuure, Isabella A. van Bierens- straat 25 naar Goes. Goedegebuure, Johanna v Bierenstraat 25 naar Oudenbosch. Stols e.v. Mol, Iza van Klippelstraat 11 naar Poortvliet. Verhuizingen binnen de gemeente: Dorst, Adriaan van Molendijk 25 naar Tienhoven 55. Bolier, ev Elenbaas, Cornelia L. van F. M. Boogaardweg 10 naar Langeweg 5a. Elenbaas, Johannes J. van Oude Zeedijk 10 naar Langeweg 5a. van 't Hof, Jacobus met echtgenote van Havenplein 1 naar Tienhoven 57. van der Jagt, Cornelis met echtgenote van Tuinstraat 22 naar Tienhoven 59. Goedegebuure, Abraham P. met echtgenote van Tuinstraat 20 naar Tienhoven 63. Rijstenbil, Bastiaantje E. w.v. van Dijke, van Tonhuisstraat 1 naar Tienhoven 65. Steketee, Jacobus C. met echtgenote van v .d. Bosstraat 27 naar Tienhoven 67. Goedegebuure, Jacob J. met gezin van Langeweg 7 naar Tienhoven 69. van Dijke wv van Houdt, Adriana met dochter van Ring 54 naar Tienhoven 73. van Vessem, Adriaan van Julianastraat 18 naar Tienhoven 43. van Dijke, Marinus P. van Schoolstraat 29 naar Tuinstraat 22. van Iwaarden ev. van Dijke, Jannetje van Weststraat 35 naar Tuinstraat 22. Uijl, Pieter C. van Kloosterstraat 21 naar Tienhoven 51. Huwelijken: Vogelaar, Dirk Gerardus, oud 24 jaar, landbouwer, wonende te Dinteloord en Prin senland en Vermaas, Maria Pieternella Jo hanna, oud 23 jaar, kleuterleidster, wonende te Sint Maartensdijk. Potappel, Leendert, oud 18 jaar, fabrieks arbeider, wonende te Stavenisse en de Jonge, Neeltje Cornelia, oud 17 jaar, modinette wo nende te Sint Maartensdijk. Kaashoek, Johannes, oud 31 jaar, beton werker, wonende te Sint Annaland en Ver meulen, Cornelia Wilhelmina Jacoba, oud 21, jaar, kantine-juffrouw, wonende te Sint- Maartensdijk. Vertrokken personen: Elenbaas, Cornelis M. en echtgenote van Markt 45 naar Breda. Poot, Leendert J. van Wilhelminastraat 11 naar Oosterhout. Hoek wv Hellemons, Elizabeth v Ooster- scheldestraat 11 naar Bergen op Zoom. Vermaas ev Vogelaar, Maria P. J. van Provinciale weg /8 naar Dinteloord en Prinsenland. Bentschap Knook ev de Hamer, Pieter nella H. S. van Markt 54 naar Amsterdam. Vermeulen ev Kaashoek, Cornelia W. J. van Haven 30 naar Sint Annaland. Ingekomen personen: Leibbrand, Henricus J. en echtgenote van Ede naar Hammerskjöldstraat 7. Koppert, Dingeman G. en echtgenote van Amersfoort naar Bosstraat 6. van Houwelingen, Johannes Ph. van Har- dinxveld - Giessendam naar Albert Schweit- zerstraat 49. Bijl ev van Houwelingen, Adriaantje van Dordrecht naar Albert Schweitzerstraat 49. Baaijens ev Knuist, Janna van Middelburg naar Albert Schweitzerstraat 51. Verhuizingen binnen de gemeente: Vervloet, Hendrika A. M. van Markt 20 naar Pres. Kennedy straat 17. BURGERLIJKE STAND over de maand oktober 1970 Geboren: 9 okt Monique, dochter van Jeuken, Ge rardus Johannes Maria en van Cornelissen, Maria Wilhelmina Petronella Gerarda, adres: William Boothstraat 34. 12 okt. Cornelis Dingenus, zoon van van Gorsel, Dingenus en van Kleppe Johanna adres: Westvest 25. 16 okt. Gertrude Jozina, dochter van van den Hoek, Jacob Marinus en van van Oost Geertruida Wilhelmina, adres: Zuidsingel 31. 18 okt. te Bergen op Zoom: Cornelis, zoon van Ponse, Marinus Hubrecht en van Oude- sluijs, Pieternella Engelina, adres: Oost singel 25. 19 okt. te Bergen op Zoom: Leuntje Maartje Elisabeth, dochter van van Splun ter, Johannes Cornelis en van Polderman, Elizabeth Martha, adres: Pres. Roosevelt- straat 13. 21 okt. Andrea Elizabeth, dochter van Knuist, Adriaan en van Cornelisse, Elizabeth adres: Achter 't Bos 25. 22 okt. Johannes Cornelis, zoon van Schot Simon Johannes en van op den Brouw, Hen drika Bartelina, adres: Haven 16. Overleden: Knuist, Cornelis, oud 63 jaar, echtge noot van van Nieuwaal, Elizabeth Jacoba wonende en overleden te Sint Maartensdijk. van Gorsel, Pieternella Jannetje, oud 76 jaar, echtgenote van Vermeulen, Adriaan, wonende en overleden te St. Maartensdijk. Huwelijksaangiften: Potappel, Leendert, oud 18 jaar, fabrieks arbeider, wonende te Stavenisse en de Jonge, Neeltje Cornelia, oud 17 jaar, modinette wo nende te Sint Maartensdijk. Kaashoek, Johannes, oud 31 jaar, beton werker, wonende te Sint Annaland en Ver meulen, Cornelia Wilhelmina Jacoba, oud 21, jaar, kantine-juffrouw, wonende te Sint- Maartensdijk. Potappel, Dingenus ,oud 22 jaar, straat maker, wonende te Stavenisse en op den Brouw, Lena Johanna, oud 18 jaar, hulp in de huishouding, wonende te Sint Maar tensdijk. Potter, Jan oud 23 jaar, landbouwer, wo nende te Poortvliet en Stouten, Laurina Cor nelia oud 22 jaar, zonder beroep, wonende te Sint Maartensdijk. BURGERLIJKE STAND over de maand oktober 1970 G e b o r en Wouter zoon van: Bevelander, Jacob en van: van Ast, Johanna Cornelia, Noord- straat 4. Maria Janna, dochter van: van Hemert Adriaan Karei en van: de Jager, Neeltje, Lenteplein 9. Huwelijksaangifte: Bijl, Jacob Cornelis, oud 24 jaar, wonende te Den Helder en: Jansens, Johanna, oud 21 jaar wonende te Scherpenisse. Vertrokken personen: Bergshoef, Barendinus van Gorishoek- sedijk 33 naar Rotterdam, Henegouwerlaan 32 b. Verhuizingen binnen de gemeente: Keur, wv Anemaet, Lena en 2 kinderen van Kerkstraat 24 naar Beatrixlaan 38. BURGERLIJKE STAND over de maand oktober 1970 Huwelijksaangifte: Bijl, Marinus, oud 24 jaar, commissionair, wonende te Poortvliet en Burgers, Jannetje Davida, oud 25 jaar, zonder beroep, wo nende te Poortvliet. den Engelsman, Jacob Hubrecht oud 23 jaar, loonwerker .wonende te Sint Annaland en van Doorn, Maria Johanna, oud 25 jaar kapster, wonende te Poortvliet. Hage, Martinus Maarten, oud 22 jaar, tractorchauffeur, wonende te Poortvliet en Boer, Maria Engelina, oud 23 jaar, zonder beroep, wonende te Poortvliet. H u w e 1 ij k e n Bijl, Marinus, oud 24 jaar, commissionair, wonende te Poortvliet en Burgers, Jannetje Davida, oud 25 jaar, zonder beroep, wo nende te Poortvliet. van Bemden, Jan Marinus oud 22 jaar, landbouwer, wonende te Poortvliet en Uijl, Truus Marina, oud 28 jaar leerling verpleeg ster, wonende te Poortvliet. Hage, Martinus Maarten, oud 22 jaar, tractorchauffeur, wonende te Poortvliet en Boer, Maria Engelina, oud 23 jaar, zonder beroep, wonende te Poortvliet. Verhuizingen binnen de gemeente: de Wit A. M. en gezin m.i.v. 19 okt 70 van Molenstraat 23 naar Bernhardstraat 17. van Bemden, J. M. m.i.v. 21 okt 70 van Tolweg 2 naar Bernhardstraat 15. Uijl, T. M. ev van Bemden m.i.v. 21 okt 70 van Julianastraaf 30 naar Bernhardstraat 15. Suurland M. G. wv. Suurlant m.i.v. 30 okt 70 van Langestraat 9 naar Kadijk 2. Hage, M.M. m.i.v. 30 okt 70 van Hogeweg 17 naar Bernhardstraat 11. Boer, M. E. ev. Hage m.i.v. 30 okt 70 van Hogedorpstraat 15 naar Bernhardstraat 17. Ingekomen personen: van Nieuwkerk, P. C. wv van de Wete ring m.i.v. 24 sep. 70 van Amsterdam naar Burg. van Doornstraat 24. Donken F. en echtgnote m.i.v. 29 sep. 70 van Zevenbergen naar Zuidplantsoen 1- Paulusse, J. M. m.i.v. 1 okt 70 van Delft naar Krokkeweg 5. Jansen W. M. H. m.i.v. 14 okt 70 van Rotterdam naar Onder de Zeedijk 6. Vertrokken personen: van der Male, P. W- m.i.v. 2 okt. 70 van Smidsstraat 8 naar Leusden. de Wit, C. J. m.i.v. 26 oktober 70 van Paasdijkstraat 45 naar Duiveland Nieuwer- kerk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 17