U wilt duidelijke informatie w laat je rijden! Nieuwe Poortvlietse Raiffeisenbank als economisch dienstencentrum Van bedstee tot gewassen beton- kluis N.V. DE SCHELDE E3M1 Husqvarna 'Naaicentrum' EENDRACHTBODE RAADSVERSLAG SINT-ANNALAND Spoedeisende vergadering vol verrassingen Er wordt gewerkt aan een nieuw postkantoor Industriegrond aan Havenweg weer teruggekocht A. Leunesoldaat of onderwijzer aan de o.l.s. STETSON de beroemde Zweedse naaimachine die rekbare stoffen moeite loos verwerkt, dankzij het "Trimot[on"-systeem gemaakt is volgens strenge Zweedse kwaliteitsprincipes thans fors in prijs is verlaagd verkrijgbaar bij: 19 november 1970 13 RINGVERNIEUWING ZIT ROND Wanneer men het allemaal tot de juiste proporties terug wil brengen, was het eigenlijk alleen maar een uiterst belangrijke dag voor de 7-jarige Lennie en de 5-jarige Annette Hoek, Deze twee dochtertjes van Poortvliets Raiffeisenbankdirecteur moesten immers vrijdag temidden van het geweld en het tumult der groten de driekleur begeleiden, die hun eigen burgemeester W. J. van Doorn naar de top zou stuwen. Wat sneller kloppende kinderhartjes, terwijl het voor de ouderen allemaal een wat noodzakelijk ceremonieel was, waarvoor men, on danks de in de kleine gemeenschap al bereikte vijf miljoen Raiffei- sen-spaargeld, nauwelijks verblikte of verbloosde. Waarmee uiteraard niet tekort wil worden gedaan aan hetgeen tot stand kwam. Niet tekort aan initiatiefnemende pioniers, niet tekort aan nog krasse bejaarde bestuurders, niet tekort aan grote inzet van directie en personeel, niet tekort aan de getrooste moeite van Centrale Bankvertegenwoordigers of die van zuster-banken in de Ring, niet tekort aan een ogenschijnlijk vrolijk vrijheidscheppen- de, maar uiteraard ook praktische architect en binnenhuisdeskun- dige, niet tekort aan klassieke aannemers, die zich voor noviteiten zagen geplaatst, niet tekort aan die gehele plaatselijke Poortvlietse middenstand, die er het hunne aan toe mochten bijdragen, niets tekort aan wie ook van degenen, die de gevraagde en vereiste me dewerking verleenden aan de nieuwe Poortvlietse bank. En die laatsten waren in feite al de sparende inwoners. OUDE GARDE Het startpunt lag in de Poortvlietse ver- enigings-bovenzaai, waar de plaatselijke Raiffeisenbankvoorzitter J. E. Mosselman, van minuut tot minuut, van woord tot woord maar dan in gedachten trouw bijgestaan door zijn vleugeladjudant en secretaris M. Deur- loo een welkomstwoord sprak tot een volle zaal genodigden. Van een voltallig b en w college tot wnd Centrale Raiffeisenbank directeur C. L. van Nieukerk en inspecteur Oudkerk toe, van de nog vitale 82 jarige oud-kassier C. J. Steenpoorte tot een veel jeugdiger notaris W. Loof uit Tholen, die mede zijn collega W. Blindenbach uit Sint Maartensdijk vertegenwoordigde van in ver, schillende personen en aantal vertegenwoor digende zusterbanken in de Ring via direc teuren, voorzitters, raad van toezichtleden of dichter bij het vuur warmende functiona rissen. Van verenigingsvertegenwoordigers tot kleine en grote zakenrelaties toe, huurlieden en verzekeringsmensen, kortom het „kapitaal was present. Ook architect J. Boelhouers uit Tholen met zijn naaste medewerker W. J. van Doorn bouwkundig opzichter J. D. Dormaar, aan nemer Joh. Krijger en de via een goed plaat selijke georiënteerde bank inwonende onder aannemers. „Wij zijn er trots op", vond de in jaren bijna aan het eind van zijn Raffeisenlatijn voorzittende Mosselman, dat we een nu dubbele kantoorruimte hebben gekregen van 20 tot 40 m2, dat we 4 loketten rijk zijn en een kluis in het centrale punt van het ge bouw, waarvan we ons op papier hebben afgevraagd of dat nu wel de juiste manier is, maar wat in de praktijk alles meevalt. „Mag ik u dan uitnodigen" zei een offi cieel wat huiverende Mosselman voor de officiële opening door onze burgemeester en voor bezichtiging van het nieuwe ge bouw in de Schoolstraat. KLUIS CENTRAAL Zo gezegd, zo gedaan en de vlag ging zonder mankeren naar de top. Voorzichtig, gewaarschuwd door een zich de neus al gestoten hebbende voorzitter, werd de gla zen entree overschreden. Al wist men toen reeds dat de nieuwe bank van buiten ge zien lieflijk aandeed. Passend bij alles wat de Poortvlietse Schoolstraat heeft te bieden. Opvallend was bij die entree meteen de ge wassen betonelementen, die enerzijds het interieur domineren, anderszijds dat interieur juist verlevendigen door het duidelijke na tuurelement dat er in zit. Toch wel een ingenieuse gedachte inde ling. Ingenieus vooral, nu het aantal bank overvallen niet van de lucht schijnt te zijn. Zodra men de kantoorruimte binnen is, lijkt men zich schier overal als achter een sieg- friedline te kunnen verbergen. Maar het doet veel minder koud aan, dan het hier ge noemde Groot-Duitse voorbeeld. Enerzijds duidelijk de beveiliging, anderszijds een sfeer, volle kantoorruimte. Rondom is die kluis tegelijkertijd ingesloten en bereikbaar. Al thans voor het personeel zelf. Het L. Vor- mig kantoor maakt rustig werken mogelijk, zelfs bij druk loketbezoek. Een aparte boek houdmachinekamer zorgt dat extra lawaai wordt voorkomen, want die ruimte lijkt la- waai-hermetisch te zijn afgesloten. Een ge zellige bestuurskamer, keukentje, nodige toi letten en opbergruimte completeren het ge heel. „Als u het niet mooi en degelijk vindt, zegt het dan ook maar eerlijk, vond een open hartige voorzitter tot zijn gasten. Maar men vond het uniek, ontwerpers en bouwers had- ben eer van hun werk. VAN BEDSTEE TOT CENTRUMKLUIS „De opening van de bank is thans een feit", zo begon voorzitter Mosselman, te ruggekeerd in de bovenzaal van het gemeen tehuis, zijn officiële speech. Niemand wenste hieraan te twijfelen. Ook niet, dat men over heel wat meer ruimte, modernisering en be tere outillage beschikte. Dat zag er 54 jaar geleden, toen er in Poortvliet Raiffeisenpioniers waren ont waakt ,heel anders uit. Het begon op een zolderkamertje bij de heer Van der Slikke, daarna zwaaide kassier Blaas de scepter, eerst vanuit Stoof- later vanuit de Molen straat. Opvolger Steenpoorte deed het ook nog altijd in eigen home, maar daarmee was de particuliere huisvestingskous afgebreid. Er kwam een eigen gebouw op de hoek Schoolstraat, al moest tijdens de overgangs periode het archief nog ergens in een bed stede aan de Langestraat onderdak vinden. Er liepen ook toen reeds fusie-geruchten, maar de Poortvlietse bank wist zijn zelfstan digheid te handhaven, dank zij wat meer autonomie dan gemeentebesturen hebben. Dat perceel hoek Schoolstraat kon toch wel een jaar of 20 mee. Het pakte anders uit. Van 1962 tot 1970 en toen weer een geheel nieuw bankkostuum. De 10.000 posten per jaar van 1962 werden er 55.000 in 1969. Er kwam een boekhoudmachine, perso neelsuitbreiding, maar het was niet voldoende om de toenemende stroom klanten behoorlijk te helpen en verwerken. Daarom werd het gloednieuw, al was het opnieuw in de Schoolstraat. Met een mooi parkeerterrein, ook al onmisbaar anno 1970 Architect Boelhouwers kreeg opdracht, de firma Krijger werd uitvoerder, opzichter J. D. Dormaar was er schier dagelijks. Eind november 1969 de eerste steen, een jaar later de opening. Het leek lang te duren, er was ook bouw-tegenslag, maar er werd ook heel wat gepresteerd. Door genoemde architecten door genoemde aannemer, maar ook door de onderaannemers Nortier, Visser Mullié, Dek ker, Sakko en de verwarmingsinstallateur, door meubelleverancier Bouman-Potter en door druk vergaderende bestuurders. Voor de zevende keer verhuisde de Poort vlietse Raiffeisenbank. Voorlopig welletjes, vindt voorzitter Mos selman, maar dat zei hij ook in 1962. De vijf miljoen gulden spaargelden werd al over schreden, het aantal rekeninghouders stijgt schier met de dag en de girale verwerkingen nemen hand over hand toe. Zelfs reisde- viezen gaan via de Bank. Vol vertrouwen was het bestuur voor de running door di recteur en personeel. Twee oud-gedienden zullen spoedig uit het bestuur gaan verdwij nen, voorzitter en secretaris, maar ze had den er vooral deze middag plezier in, dit nog te mogen meemaken. Voorzitter Mos selman eindigde zijn toespraak met alles en iedereen dank te brengen die op welke wijze ook aan de totstandkoming hadden meege werkt, niet in het minst het plaatselijk ge meentebestuur. Het Bouw- en Keukencentrum aan de Theodorushaven geeft U dat Géón wirwar van folders, maar een knots van een showroom met: keukens, wand- en vloertegels; open haarden, natuursteen, dakramen, ptefonds, kanteldeurwt, kasten. Industrieterrein Theodorushaven Bergen op Zoom telefoon 01640-6910. Openingstijden van 8.00 uur tot 18.00 uur, 's avonds na afspraak, zaterdags van 9.00 uur tot 14.00 uur. adv. ingez. med. HULDE AAN OUD-GEDIENDEN Er was trouwens al een toespraakje aan dat van de voorzitter voorafgegaan. Dat ge beurde in het geopende bankgebouw door burgemeester W. J. van Doorn, die zich temidden van de vijf miljoen Poortvliets spaargelden afvroeg of er nog wel iemand in zijn gemeente was, die op zijn tijd niet eens naar de bank gaat of daarvan gebruik maakt. Met recht een gemeenschapsbank, vond Poortvliets eerste burger, die het pioniers werk van de oprichters in herinnering bracht, maar eveneens hulde toedeelde aan de hui dige voorzitter en secretaris als oud-gedien den met hun medebestuurders en het perso neel. Een hulpvaardige directeur, die ver- trouwwekkend is, wat van belang is in die functie, zoals ook oud-kassier Steenpoorte onvergetelijke Poorvlietse bankgeschiedenis heeft geschreven. Uiteraard van grote economische bete kenis voor de gehele gemeenschap, con cludeerde de burgemeester, die mede erkente lijk was voor de aanwezigheid van mevrouw van Nieuwenhuijzen, de echtgenote van wij len de voormalige voorzitter. FELICITATIES kwamen er vervolgens bij monde van de Cen trale Bankvertegenwoordiger Nieukerk, die even belichtte hoe men het vroeger deed, hoe nu en hoe wellicht in de toekomst. Eigen lijk wel een gezellige (bank) tijd, zo voor de tweede wereldoorlog .daarna de over gangsperiode via sanering, de groei en uit gebreide doelstelling met een overigens on veranderd principe Met veel waardering voor het hier getoonde initiatief, was er door de CB een plaquette aangeboden en volgde de wens dat velen in Poortvliet en omgeving de vruchten van deze nieuwe bank zouden plukken. Een felicitatie kwam er ook van de Thoolse notarissen via mr W. Loof plus een voor zittershamer, van de voorzitter der Thoolse - en Sint Philiplandse Raiffeisenbank, de heer L. A. M. Eknbaas uit Scherpenisse met een fraaie sigaren- en sigarettendoos voor de bestuurskamer. Ook met de erkenning van het noodzakelijk plaatselijk aanwezige bank gebouw en tegelijkertijd de aansporing tot verdere ring-samenwerking, inzonderheid voor wat de administratieve sector betreft. Een felicitatie ook van de voorzitter van landbouwbelang „Ons Voordeel", ir M. A. Geuze met de toezegging, dat eersdaags in deze kolommen de Poorvlietse bankgeschie denis en daarmee de historie van haar in woners, zullen verschijnen. De toezegging ook van kristallen asbak. Dankwoorden ook van aannemer J. Krijger mede namens alle andere bouwers en aanbie ding van een koffiezetapparaat, met de ver zekering, dat men letterlijk en figuurlijk via bank-bouw met schade en schande erva ring-rijk kan worden, van architect Boel houwers met een schilderij en van opzichter J. D. Dormaar, die nogal wat reisjes naar Poortvliet had gepleegd. Beide oud-gediende bestuurders waren maar wat blij, dat het officiële gedeelte goed was verlopen en voorbij was. Zelfs al leek het voor de genodigden zo nu en dan op een gewaardeerde „keutjesavond" zoals men die vroeger zo gezellig placht te vieren. Als een verademing in de vliegende vaart van deze tijd. Vrijdag 13 november 1970 werd de nieuwe Poortvlietse Raiffeisenbank in de Schoolstraat geopend. Met hulp van de zusjes Hoek, dochtertjes van de directeur ging de vlag via de hand van burgemeester W. J. van Doom omhoog. Een vergenoegde .bankdirecteur J. E. Mosselman ziet de driekleur stijgen, evenals de niet op de foto zichtbare vele genodigden. De spoedeisende raadsvergadering was vrijdagavond in Sint- Annaland vol verrassingen. Hoewel er alleen opening, benoeming onderwijzer aan de o.l.s., mededelingen en sluiting op de agenda stond, was burgemeester W, Baas bij het derde punt niet met inte ressante onderwerpen te stuiten. Zo duurde de bijeenkomst drie kwartier, nog langer dan een 'gewone' raadsvergadering. Dat kwam voornamelijk door de plannen voor een nieuw postkantoor in Sint-Annaland en de mededeling dat de bestaande gemeentehui zen in Tholen en Sint-Maartensdijk na de herindeling op 1 juli 1971 voorlopig door Groot Tholen gebruikt zullen worden. Van dit laat ste vindt u een apart verslag, elders in deze krant. Bij het enige agendapunt, benoeming on derwijzer aan de o.l.s. wegens vertrek van de heer K. de Vos, was er ook nog wat dis cussie. De aanbeveling van b en w luidde: A. Leune uit Leiderdorp, Ph. Huizer uit Utrecht en H. J. van Koeveringe uit Hans- weert. Hierover was overeenstemming be reikt met de inspectrice van het lager on derwijs te Goes. B en W stelden voor één van de drie kandidaten tot onderwijzer aan de o.l.s. te benoemen met ingang van een door b en w te bepalen datum, behalve als de betrokkene geen vrijstelling van militaire dienst zou krijgen. De eerste kandidaat, de heer A. Leune, moet 18 januari a.s. in dienst Burgemeester Baas had goede hoop dat er vrijstelling zal volgen, gezien zijn contact met het departement van defensie. Dat volgt meestal het advies van het ministerie van onderwijs op, dat in dit geval gunstig zal zijn. ONBEKENDEN Voor de heer J. A. den Engelsman (SGP) waren het allemaal onbekende kandidaten. Hij vond het maar moeilijk zonder verdere gegevens te kiezen. De naam Leune kwam hem wel bekend voor. De heer Den Engels man informeerde nog of de eerste kandidaat familie was van de oude Joh. Leune uit Zoetermeer, maar dat bleek niet het geval te zijn. Betrokkene heeft in Sint Annaiand ook geen familie, liet wethouder A. J. Scherpen isse (gemeentebelang) weten. Raadslid P. van Schetsen (PVDA) vond de opmerking van collega Den Engelsman wel juist. Hij wilde graag enige toelichting omdat nu niets over de kandidaten bekend WARM AANBEVOLEN Burgemeester W. Baas zei dat de 3 kan didaten elk een proefles hebben gehouden voor b en w, het hoofd van de o.l.s. en de voorzitter van de oudercommissie. Daarbij stak de heer Leune ver boven de 2 andere sollicitanten uit. „Bovendien waren de inlichtingen zeer gun stig. De heer Leune werd warm aanbevolen", aldus de raadsvoorzitter, waarom ook b en w de voorkeur aan de man uit Leiderdorp hadden gegeven. Zo kreeg de heer A. Leune alle 7 stemmen. Het is nu nog even afwach ten of de vrijstelling van militaire dienst er komt. Vervolgens kondigde de heer Baas aan dat in de volgende raadsvergadering de ge meentebegroting voor 1971, zal worden aan geboden. Deze is sluitend. De heren J. A. den Engelsman, D. Bruijnzeel (beiden SGP) en M. Ph. van der Weele (gemeentebelang) werden in de commissie benoemd die de be groting grondig gaat bekijken. POSTKANTOOR Hierna las de burgemeester een brief voor van de raadsleden J. A. den Engelsman, A. J. Kurvink, M. Ph. van der Weele, P. van Schetsen en D. Bruijnzeel over de bouw van een nieuw postkantoor in Sint Anna- land. „Na afloop van de raadsvergadering van 3 november werd nog in het algemeen gesproken over de groei van de gemeente: het toenemende toerisme en in verband met dit alles de te kleine accomodatie van het postkantoor. Gedacht is aan uitbreiding van het gebouw. Evenwel kwam tot uiting, dat hiervoor de beschikbare oppervlakte te ge ring is om tot een bevredigende oplossing te komen. Naar aanleiding hiervan besloten de 5 raadsleden ter plaatse de situatie te bezien en de mogelijkheden na te gaan. Vrijdag 6 november heeft dit bezoek aan het postkantoor plaatsgevonden, waarbij de 5 raadsleden tot de conclusie kwamen: 1 dat gezien de geringe plaatsruimte een uitbreiding die afdoende is, niet te verwezen lijken is. 2 dat lettend op de zeer kleine ruimte waarin personeel thans de werkzaamheden moet verrichten, het noodzakelijk is dat tot uitbreiding van de hun ter beschikking staande geringe oppervlakte wordt overge gaan. Het sorteren van de post is voor hen vrijwel ondoenlijk; de opbergruimte is veel te gering. 3 dat de ruimte voor het publiek mini maal is en het zeer gewenst is ook hierin verandering te verkrijgen, zodat een betere service kan worden verleend aan de bevol king. 4 dat er dringend behoefte is aan een open loket met inplaatsing van postboxen, een openbare telefooncel, automaten voor briefkaarten en frankeerzegels, het geheel met verlichting. 5 dat deze, aan de tegenwoordige tijd aangepaste voorzieningen .onmogelijk te rea liseren zijn in n bij het bestaande gebouw. 6 omdat op grond van vorenstaande ver wijzingen en conclusies de inrichting en uitbreiding ter plaatse niet doelmatig kan worden opgelost, wordt het college van bur gemeester en wethouders gemachtigd te zoeken naar mogelijkheden om hiervoor een aanvaardbare oplossing te vinden door te komen tot stichting van een nieuw geheel, aangezien dit de enige afdoende manier is om èn voor de dienst én voor het publiek een goede oplossing te verzekeren", aldus de brief van de 5 raadsleden aan b en w. NATUURLIJK BIJ 't Vierkantje Bergen op Zoom adv. ingez. med. DIRECT AAN HET WERK Buregemeester Baas was maandag 9 novem ber, toen de brief binnen kwam, direct aan het werk gegaan. Hij vroeg de directeur van het postdistrict Middelburg, de heer Vis, zo spoedig mogelijk om een onderhoud De volgende dag was hij er al. De PTT- directeur was het met de raadsleden eens dat uitbreiding van het bestaande postkantoor niet goed mogelijk is. Hij beloofde zo spoedig mogelijk bij de centrale PTT-directie in Den Haag stappen te ondernemen om een betere oplossing te zoeken. In Den Haag maakt men een schetsplan aan welke eisen het nieuwe postkantoor zal moeten voldoen en waar de meest gunstige plaats is. Hiervoor zal men de plattegrond van Sint Annaiand bekijken. De heer Baas zei dat b en w gewezen hadden op de camping en het hotel die volgend jaar gereed komen, als mede op de uitbreiding van de jachthaven en de toenemende huizenbouw. Hierdoor zal het aantal overnachtingen veel groter zijn dan nu het geval is, waardoor ook het postkantoor door meer mensen bezocht zal worden. Het huidige postkantoor aan de Bierens- straat is eigendom van de gemeente, en wordt aan de kantoorhouder A. J. Scherpenisse verhuurd, die het kantoor weer doorver- huurd aan de PTT. Zelf bouwt de PTT vrij wel alleen (districts) postkantoren in grote gemeenten. Tegenover de burgemeester ver klaarde de heer Vis dat, als de PTT een eigen postkantoor in Sint Annaiand wil bouwen, dit minstens 4 tot 6 jaar duurt. Vifer jaar is dan buitengewoon vlug. Als de gemeente opnieuw zelf een kantoor bouwt, zal men rekening moeten houden met de wensen van de ir i'T. PVD A-raadslid P. van Schetsen verheugde het, dat b en w snel werk hadden gemaakt van het voorstel van de 5 raadsleden. Per soonlijk vond hij het hele plan een klein beetje te laat. „Er zijn al verschillende ver bouwingen geweest, zodat het plan voor een nieuw kantoor al enige jaren te laat is. In onze bestemmingsplannen had er al een plaats voor gereserveerd moeten zijn', vond de heer Van Schetsen die nog vroeg waar het nieuwe kantoor komt, omdat daar vol gens hem de hele gemeenschap van moet kunnen profiteren. Hierop kon de burgem. nog geen antwoord geven omdat dit bij de PTT in Den Haag bekeken wordt in het kader van het hele schetsplan. INDUSTRIEGROND TERUG GEKOCHT Van de heer J. van Kuilenburg werd de industriegrond aan de Spuistraat-Havenweg terug gekocht, omdat hij geen kans zag een industriële bestemming aan de grond te geven. Het plan was er een winterberging voor jachten te bouwen, maar hiervoor bleek niet voldoende animo te zijn. Zelf wilde de heer Van Kuilenburg er ook een huis bouwen, maar de gemeente kon hiervoor pas toestemming geven als de industrie er stond. Hij verzocht het gemeentebestuur nu grond te mogen kopen aan de F. M. Bogaarcfweg, tussen de begraafplaats en de grond die pas door de Gereformeerde Gemeente is aange kocht voor pastorie. Evenals destijds voor de kerk zal ook voor de heer Van Kuilen burg bij gedeputeerde staten van Zeeland om ontheffing van de Begraafwet moeten wor den gevraagd vanwege de afstand van de nieuw te bouwen huizen tot de begraafplaats Burgemeester Baas zei dat nog rekening moet worden gehouden met een weg die langs de begraafplaats zal worden aangelegd. De bur gemeester vond 't beter de grond direct maar terug te kopen, omdat hij nog mogelijkheden zag de grond voor industriële mogelijkheden te bestemmen. In de tweede plaats besloot de raad een strook van 8 meter van deze grond voor de gemeente te houden. Dit wordt beplant om de industriegebou wen te camoufleren, waardoor de intrede van het dorp fraaier zal zijn. Raadslid M. Ph. van der Weele (gemeentebelang) hoopte dat de beplanting niet te hoog zou worden van wege het uitzicht voor het verkeer vanaf de Havenweg. De groenstrook vond hij overigens een pracht idee. Op de hoek zal de beplanting aflopen. Dat kan ook door de brede strook van 8 meter, zo zei de burgemeester. Avmüi Steenbergsestraat 45 Bergen op Zoom Tel. 01640-34503 Adv. ingez. med. De heer Van Schetsen ging met het terug kopen van de grond accoord, maar hij wilde weten of deze rechtstreekse terugkoop van de heer Van Kuilenburg nog financiële ge volgen voor de gemeente had. Op den duur wordt ik dit verkopen en terugkopen beu. Uw college misschien ook" merkte de heer Van Schetsen op. Volgens de burgemeester werd destijds bij de verkoop van de grond bepaald dat de heer Van Kuilenburg binnen 2 jaar iets met de grond moest doen. Nu hij er geen in dustriële bestemming aan kan geven, koopt de gemeente de grond weer, zonder enige financiële gevolgen. DIKKE GORDIJNEN IN SCHOLEN De burgemeester deelde tenslotte mee, dat nu de nieuwe lagere scholen klaar zijn, blijkt dat er niet voldoende verduistering is voor het vertonen van dia's en dergelijke. Het gaat hier om de ramen aan de binnenkant die met dikke gordijnen verduisterd zullen worden. In overleg met de schoolhoofden is hiertoe besloten, zo antwoordde de raads voorzitter op een vraag van het SGP- raadslid A. J. Kurvink. De heer Van der Weele was blijkbaar met dit voorstel op de hoogte en zei dat hiermee een wens van de oudercommissie van de o.l.s. werd verwezen lijkt. In elke school moet er in 3 lokalen ver duistering aangebracht worden, omdat dit vanwege de verschillende grootte van de banken niet steeds in 1 lokaal mogelijk is. De kosten van de gordijnen vallen nog binnen de begroting van de bouw van de nieuwe scholen, zodat er geen extra geld voor beschikbaar hoefde te worden gesteld. De zaak is al in bewerking, volgende week wordt de opdracht gegeven, zei burgemeester Baas aan het einde van de spoedeisende raadsvergadering die vrijdagavond in Sint Annaiand gehouden werd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 13