Laken-Sets Kwaliteit te kust en te keur Fijne D A F HET JUISTE ADRES VOOR: UITDEUKEN SPUITEN EN MOFFELEN VAN AUTOMOBIELEN Burgerlijke Standen EENDRACHTBODE OUD-VOSSEMEER ST.-ANNALAND STAVENISSE ST.-MAARTENSDIJK POORTVLIET centra per >ost' 1 Centra Spaarkaart f 4,50 1 Centra Spaarkaart f 12, automatic variomatic AUTOMOBIELBEDRIJF „West-Brabant" BERGEN OP ZOOM Rooseveltlaan - Tel, 3 46 46 GEMEENTE SINT-MAARTENSDIJK 17 september 1970 6 NA ZESTIG JAAR DICHTER BIJ ELKAAR. Na de aangeboden koffie was ds. G. J. Voortman de eerste spreker, optredend na mens de „cadeaucommissie''. Na zestig jaar gescheiden te hebben opgetrokken, zijn twee onderwijsinrichtingen thans dichter tist elkaar gekomen, vond de plaatselijk hervormd pre dikant. Er zijn nu nog wel 2 vleugels en er had er eigenlijk nog 1 bijgekund, n.l. die van de R.K. school. Door dit complex ligt er voor beide besturen en voor de kinderen een op dracht om niet de gescheidenheid te beklem tonen. Ons wordt voor de voeten gelegd te proberen menselijke verbondenheid te be oefenen. Daarmee wil ik de principes niet aanvechten, vervolgde ds. Voortman, maar evenmin de menselijke verbondenheid. We zitten nu in één schoolgebouw. Ik acht me gelukkig als inwoner van Oud- Vossemeer met beide scholen te zijn ver bonden, de openbare school waar ik gods dienstonderricht geef en de chr. school waar van ik lid ben. De predikant feliciteerde ge meente en besturen met het nieuwe gebouw en deelde mee hoe een financiële aktie was gehouden voor beide scholen. Dankzij de medewerking van de bevolking, van de hervormde-, gereformeerde en chr. gerefor meerde kerk kwam een bedrag binnen, waar van drie cadeaus zijn gekocht, bedoeld te gebruiken in de gehele school. ELEKTRISCH ORGEL - SCHOOLTEEVEE EN KOFFIEZETAPPARAAT Achtereenvolgens bood hij het hoofd van de chr. school de heer B. Biesheuvel een elek tronisch orgel aan, het hoofd van de open bare school, de heer D. Vroege een televi sietoestel en voor de gemeenschapszaal een koffiezetmachine, waarbij hij er nogmaals op attendeerde, dat de schenkers verwachten dat er door de gehele school van geprofi teerd zou worden. IS ER NOG RUIMTE? Pastoor A. Vermeulen vond dat er van daag in Oud-Vossemeer gepaste trots mag zijn, nu twee nieuwe scholen gebruikt kun nen worden. Ondeugend is het misschien te vragen of er hier nog plaats is voor een derde vleugel, opperde de pastoor. Dan kan het werkelijk één school worden in een ge meente, waar de verhoudingen toch al goed zijn. Inmiddels zijn we toch al gelukkig met wat hier tot stand kwam, al moet u niet te gelijkertijd denken, dat we blij zijn met elke fusie, zo herinnerde pastoor Vermeulen ook nog even aan de herindeling. Het Vosse- meerse basis onderwijs staat bij de instituten voor verdere studie goed aangeschreven, wist spreker, en ik hoop dat ook deze nieuw bouw vruchten zal afwerpen voor de kinde ren in O-Vossemeer, zo besloot pastoor Ver meulen zijn felicitatie. OP GOEDE FUNDERING Architect Beije had ook weer wel even tijd nodig voor zijn felicitatie, want naast het tekenstift hanteert hij ook vaardig de proza- en poëziepen. Hij haalde zowel de „papieren'' als de werkelijke „bouw"-peri- ode uitvoerig op en herinnerde ook aan de hechte basis waarop werd begonnen, name lijk 84 gewapend betonpalen van 12 meter lengte (telt u ze maar na, grapte dhr. Beije tussen haakjes) Haast onopvallend bracht hij toch het belangrijke verschil tussen sy steem- en traditionele bouw onder de aan dacht. Een moeilijk man is meestal een vakman, vond architect Beije („kijk maar naar me zelf") en dat kon ook worden gezegd van vader en zoon Moerland, die voor uitstekend verfwerk zorgden, zoals ook de aannemer en onderaannemers gezamelijk bereikten dat de streefdatum niet is overschreden. Na het eerste plan voor de chr. school was er een moeilijke overgang tot het huidig complex, waarbij ook nog eens 4 maanden vertraging kwam, toen het bouwplan onaan geroerd in Den Haag lag. De architect dank te opdrachtgevers, vooral ook de wnd secre taris Droogers, de inspectie en centrale dienst „Noord-Zeeland" en eindigde met een eigen „compositie'' in dichtvorm over het kind dat met haar poppen speelt. Er kwamen echter ook voor elke school een vijftal ca deautjes uit de mouw van de architect. VERDERE EENWORDING Aannemer C. B. A. Uit de Willigen was de tolk van de bouwers, toen hij opdracht gevers en alle erbij betrokkenen dank bracht. Hij hoopte dat het aan alle verwachtingen zou voldoen. Namens de alg. chr. kleuterschool sprak voorzitter M. A. Geuze, die het een schitte rend schoolcomplex noemde, waarmee de ge hele gemeente gebaat is, maar vooral ook van belang voor de kleuterschool. Ook hij verklaarde zich groot voorstander van goede samenwerking en het streven naar verdere eenwording bij het onderwijs. Zijn felicitatie ging vergezeld van een klok voor de gemeen schapszaal. De voorzitter van de school met de Bijbel de heer P. B. Vogel was blij hier bijeen te zijn om gezamelijk het gebouw te openen. Fijn dat men in alle vrijheid gezamelijk kan bouwen en in diezelfde vrijheid toch het eigen gezicht kan bewaren. Moge ook bij verdere samenwerking de goede verstand houding blijven. De heer P. Smulders feliciteerde als voor zitter van de oudercommissie der openbare lagere school en bracht evenals vorige spre ker dank voor de geschenken ten behoeve van de school. Al zijn we er natuurlijk allemaal blij mee een zo moderne inrichting te hebben gekre gen, het gaat in de eerste plaats om de kin deren, die hier onderwijs volgen. Mogen zij er tot ver in de A.O.W.-leeftijd toe een goede herinnering aan overhouden, hoopte dhr. Smulders. VORMGEVING EN KLEURGEBRUIK Tenslotte werd nog het woord gevoerd door de beide schoolhoofden, die het ge heel boven verwadhting noemden. Dhr. Bies heuvel beklemtoonde de schitterende vorm geving en het prachtig kleurgebruik, terwijl dhr. Vroege verklaarde dat de materialen- leverancier hem veel werk uit handen had genomen door een snel goedgekeurde be groting te maken. Beiden waren ingenomen met de ontvangen geschenken en beloofden over en weer dat gebruik was toegestaan. Hierna werd door de genodigden het ge bouw bezichtigd, zoals dat 's-avonds door de ouders van leerlingen der openbare school 'gebeurde en gisteravond door die van de chr. school. Het zal niet lang duren of in Oud-Vossemeer weet men van de oude ge bouwen weinig meer te herinneren. Dat gaat nu eenmaal wanneer men de betere kant uit gaat. En een grote verbetering zijn de nieuwe scholen ontegenzeggelijk. BURGERLIJKE STAND over de maand augustus Geboorten: 1 aug. Minheere, Mattheus Marinus zoon van Jacob Adriaan en van Oppelaar, Margje Kalisbuurt 22. 15 aug. de Hond, Maria Simonita Johanna dochter van; Abraham Cornelis en van: Saarloos, Teuntje, Rijkebuurtseweg 2. Overleden: de Min, Johannis, Petrus, oud 77 jaar, on gehuwd, gewoond hebbend, Coentjesweg 22 te Oud-Vossemeer. Huwelijken: Bosters, Leonardus Marinus, oud 21 jaar, Oud-Vossemeer en: Zantboer, Antonia Wil, helmina Maria, oud 18 jaar, Steenbergen. Toekomstig adres, Bou Kooijmanstraat 20 te Oud- Vossemeer. van Westen, Abrahm Arij, oud 24 jaar, Oud-Vossemeer en van de Zande, Cornelia Maria, oud 21. jaar Duiveland. Toekomstig adres: Gankelweg 1 te Oud- Vossemeer. Riedijk, Marinus, oud 24 jaar, Reimerswaal en van Poortvliet, Martha, Willemijna Jo hanna Pieternella, oud 24 jaar Oud-Vosse meer. Toekomstig adres: Reimerswaal, Yerseke, Dahlialaan 22. Vestiging: Afkomstig van Oudenbosch: Keijzers, An- tonius Abraham, wonende Leguitsedijk 3. Afkomstig van Duiveland: van de Zande ev: van Westen, Cornelia M. wonende Gan kelweg 1. Afkomstig van Steenbergen: Zantboer, ev.: Bosters, Antonia W. wonende Bou Kooijmanstraat 20. Afkomstig van Poortvliet: Berkeij, Izaak Krijn en echtgenote, Wonende Molenstraat 73. Afkomstig van Etten: Smits, Petronella J. wonende Vrijbergsedijk 2. Vertrokken: Afgevoerd naar Halsteren: van der Zande Maria A. J., gewoond hebbend Patrijzenweg 4. Afgevoerd naar Huijbergen: Rijstenbil Ma rinus C., gewoond hebbend Coentjesweg 25. Afgevoerd naar Reimerswaal, Yerseke: van Poortvliet, Martha W. J. P. gewoond hebbend Hikseweg 1. Afgevoerd naar Spanje, Torosmolinos: van de Zande, Martha Levina, gewoond hebbend Voorstraat 10. Verhuizing binnen de gemeente: Ponse, Johannes, oud 20 jaar, gewoond hebbend Molenweg 17 nu wonende: Bou Kooijmanstraat 29. BURGERLIJKE STAND over de maand augustus 1970 Geboorten 22 aug. Ivo Léonard Willem Olav Ha- ge Oosstraat 29 Huwelijken Hage Cornelis Adriaan oud 20 jaar en Quist Jacoba oud 18 jaar Overlijden van der Werf Johannis C. geb 5-9-93 de Wilde Adriaan, geb 30-4-90 Vestiging den Engelsman Pieter met gezin van Scherpenisse naar Bierensstraat 46 Vertrokken Slager Simon C. van Ring 68 naar Huijbergen Kuijt, Evert met gezin van Crooswijck 10 naar Werkendam Hilgeman Pieter H. en gezin van Bierens straat 6 naar Huizen Scherpenisse Adriaan van Schoolstraat 11 naar Poortvliet Dekker Abraham van Suzannaweg 2 naar Gouda Droogers Anny M. H. van Kloosterstraat 25 naar Nieuwveen Verhage Cornelia J. van Havenplein 11 naar Ridderkerk de Voogd-van der Straaten Willem J. van Tienhoven 7 naar Dordrecht Snoep Janna J. van Nieuwstraat 45 naar Dordrecht Verhuizingen binnen de gemeente. Emmerzaal Abraham W van Havenplein 17 naar Havenplein 11 Verschelling Gerard van Zuidstraat 25 naar Tuinstraat 26 Boogaard Jannetje B. W. wv Breure van Ring 32 naar van den Bosstraat 28 BURGERLIJKE STAND over de maand augustus 1970 Geboren 5 aug. Izaak Willem zoon van Dingenus den Braber en Neeltje Pieternella Dorst 17 aug, Sophie dochter van Klaas Johannes Dijkman en Gerritje van Buren 20 aug. Danker Izaak zoon van Johannes Dorst en Helena Cornelia Geluk 26 aug. Rachel Helena dochter van Jo hannis Adriaan Dorst en Cornelia Pieternella van Haaften. Huwelijken Jan Johannes Bolier oud 21. jaar tekenaar wonende te Scherpenisse en Martina Huber- dina Oosdijk oud. 21 jaar winkeljuffrouw wonende te Stavenisse Johannes Cornelis Hubertus van Overveld oud 27 jaar monteur wonende te Stavenisse en Evertje van Roekei oud 25 jaar zonder beroep wonende te Stavenisse. Vertrokken Martina Huiberdina Oosdijk ev Bolier van Prins Bernhardstraat 7 naar Scherpenisse Leendert Johannes Dane van Molendijk 4 naar Dordrecht Dingena Johanna Nortier van Poststraat 6 naar Apeldoorn Tonnie Vroegindeweij van Poststraat 12 naar Leek-Zevenhuizen Maria Helena Roozemond van Voorstraat 3 naar Dordrecht Binnenverhuizingen: Jacob Smits van Bos 9 naar Bos 13' BURGERLIJKE STAND over de maand augustus Geboorten: Cent Cornelis, zoon van Wagemaker, Sent en van Otte, Jacomina adres: Albert Schweitzerstraat 22. Cornelis Johannis, zoon van de Korte, Johannes Cornelis en van de Korte, Geer- truida Helena. Adres: Pres. Kennedystraat 3. Andries, zoon van Knuist, Cornelis Jo hannes en van Donken, Pieternella. Adres Haven 17. Huwelijksaangiften: Moerland, Thomas Willem, oud 22 jaar, tekenaar-ontwerper, wonende te Tilburg en Dane, Maria Tona, oud 18 jaar, leerling verpleegster, -wonende te Sint Maartensdijk. Vertrokken: Koopman, Elizabeth A. van Achter 't Bos 36 naar Dordrecht, Schot, Christiaan van Haven 24 naar Ber„ gen op Zoom. Bouwense, Bob van Parallelweg 2 naar Utrecht. Flipse, Adriana van Markt 35 naar Har- melen. Ponse, Gerard van Wilhelminastraat 10 naar Scherpenisse. Hengstmengel, Jannetje M. van Pres. Ken nedystraat 13 naar Dordrecht. van Vossen, Maria J. van Meidoornstraat 3 naar Dordrecht. Jasperse, Johannes van Beatrixstraat 19 naar 's-Gravenhage. Vollmuller, Ilse van Pres. Kennedystraat naar Etten-Leur. Vroegop, Adriaan A. P. van Vier-mei- straat 7 naar Tholen. Vlasblom, Hendrikus en gezin van Melia- seweg 1. naar Goes. Muller, Janke M. van Markt 13 naar Goes. Overbeeke, Maria J. van Kon. Juliana- straat 16 naar Dordrecht. Ingekomen: Knuist, Dinant C. van Zoetermeer naar Albert Schweitzerstraat 51. van Dalen ev. Elenbaas, Pieternella D. van Tholen naar Markt 45. Huijsman, Dick en echtgenote van Koog aan de Zaan naar Albert Schweitzerstraat 47. Anthonisse wv Geuze, Janna van Waar denburg naar Eerste Dijk 3. BURGERLIJKE STAND over de maand augustus Huwelijken: Scherpenisse, Adriaan, oud 22 jaar, chauf feur, wonende te Sint Annaland en Kesteloo Anthonia Sara, oud 29 jaar, kantoorbediende wonende te Poortvliet. Verhuizingen binnen de gemeente: Donken, Hendrika M. wv. van der Slikke, en dochter van Postweg 2 naar Zuidplant soen 1 Ingekomen: Scherpenisse, Adriaan van Sint Annaland naar Julianastraat 12. van Ast, Cornelia H. van Duitsland naar Lange Zandweg 4. Seinen, Sara echtgenote van: Geene van Nijmegen naar Schapenweg 19. Vertrokken: Onderwater, Johanna J. van Hogeweg 10 naar 's-Gravenhage. Onderwater, Berdina van Hogeweg 10 naar 's-Gravenhage. Onderwater, Leonard L. van Hogeweg 10 naar Zeist. Berkeij I. K. en echtgenote van Hogeweg 19 naar Oud-Vossemeer. de Wit, Marinus A. en gezin van Noord straat 11 naar Goes. Lindhout, Pieter van Engelaarsdijk 4 naar Gouda. Elenbaas, Dirk J. van Pelleweg 3 naar Reimerswaal Yerseke. Geuze, Annie E. J. van Lange Zandweg 1 naar Utrecht. Stokman, Jannetje ev., Nieuwkerk van Burg. van Oeverenstraat 10 naar Willemstad Voshol, Marinus J. van Molenstraat 32 naar Rotterdam. Sperziebonen M4 Frisco nieuwe oogst, per 1/t blik. Pencees per rol a 5 stuks ErwtensoeplZ? met worst. Keurko, per 1/, blik FrolkJÖCF voor uw hond, pak 500 gram 10 Vissticks 13? 1.09 uit de diepvries, per pak «hm Snij worst 4SÏ 59 I Innx nftr 100 nram Unox, per 100 gram Aanbiedingen geldig t/m 19 september, uitverkocht voorbehouden. Lakens en slopen met fijn blauw-wit borduursel. Van zuiver Twents graslinnen, apprèt-vrij. Goedgekeurde kwaliteit door Ned. Ver. van Huisvrouwen. Alle slopen met hotelsluiting. 1-PERSOONS 1 laken 150 x 250 cm 1 sloop 60 x 70 cm Uw prijs: Bestelnummer: C 8001 2-PERSOONS 2 lakens 180 x 250 cm 2 slopen 60 x 70 cm Uw prijs: Bestelnummer: C8011 Agent t N. de Viet Sint-Maartensdijk tel. 397 De burgemeester van Sint-Maartensdijk maakt bekend, dat ingaande vrijdag, 18 september 1970, gedurende één maand voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage liggen: a. een ontwerp-besluit tot herziening van de voor schriften behorende bij het bestemmingsplan Kom; b. een ontwerp-besluit tot herziening van de voor schriften behorende bij het bestemmingslan West. Gedurende voormeld tijdvak kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen de ontwerpen. Sint Maartensdijk, ,17 september 1970 De burgemeester voarnoemd, D. C. Bouwense 40JAAR Z.O. Singel 22 Tel- 01640-33477 Bergen op Zoom (Tussen station en postkantoor) Voor uw autoverzekering naar W. L. Scherpenisse. Premie vanaf 144,met buitenland dekking en 20% pro-vaste kor ting. Geen extra risico voor bestuurders ben. de 23 jaar. Schoolstraat 28, Sint-Annaland Telefoon 01665 - 529. GEBRUIKTE naaimachines voor weinig geldt Alle machi nes grondig nagezien en met garantie. Hand-, trap-, salon- kast, elektrisch- en zigzag naaimachines. Pfaff Naai machinehuis W. Rikken N.V. Bergen op Zoom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 6