Fa. Th. Broermann Foto K0LBER »RMFFEISENBANK ledereen is veel te optimistisch geweest j M:. Oud-Vossemeers muziekvereniging kon Vosmeer-Smerdiek niet inspireren de Beauté^ EENDRACHTBODE KEETIE HAGE NA ZESDE PLAATS: Besfing-Optiek LANDBOUW SERVICE De BP testwagen staat van 24 t/m 28 augustus op het parkeerterrein van het Havenplein te St. Annaland (Tholen). HALSTERSEWEG 318, BERGEN OP ZOOM TELEFOON 01640-35279 SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Eén van de tien spaarvormen van de Raiffeisenbank: 'verzekerd sparen' de veilige spaarvorm met overlijdensrisicoverzekering. Dat wil zeggen: bij onverhoopt overlijden wordt het tegoed op deze spaarrekening verdubbeld. Een veilige gedachte voor u en uw gezin. U kunt kiezen uit twee vormen: de verzekerde opvraag bare spaarrekening (VOS)- rente 31/4%; en de verzekerde termijnspaar rekening (VTS)- rente 51/»%. Wij hebben een folder met meer uitge breide inlichtingen voor SfjH u klaar liggen. 20 augustus 1970 6 aan van 2 of 3 of meer procent; dit betekent bij een nettowinst van 8 a 10 procent een derving van meer dan een kwart van het inkomen. In de textielhandel heeft men gemiddelde inmeet- en couponverliezen geconstateerd van eveneens 2 a 3 procent, maar in enkele gevallen lag dit verlies tussen 6 en 7 procent van de jaarlijkse omzet. In de detailhandel in gedistilleerd, wijn en bier heeft men, even als in de zuivelsector, lekkages gevonden van 1,4 tot 1,5 procent. De cijfers zijn hoog genoeg om ook eens in eigen bedrijf te speuren naar dergelijke verliezen. De getallen kan men, met nog niet eens zoveel extra werk, te weten komen. Door bij het boeken van de inkoopfacturen in een aparte kolom meteen de verkoop waarde der gekochte goederen te vermelden, kan men een overzicht krijgen van de theo retische verkoopprijs. Het verschil tussen dit bedrag en de werkelijk behaalde omzet geeft de lekkage aan. De lekkage kan verschillende oorzaken hebben, Levensmiddelen bederven doordat zij maar beperkt houdbaar zijn, Zonlicht en vocht kunnen een nadelige invloed uitoefe nen op textielgoederen en bij producten, die in het bedrijf nog een nadere behandeling moeten ondergaan vleeswaren, meel, ban ket - kunnen vergissingen worden gemaakt. Dikwijls heeft men de neiging om dergelijke verliezen te onderschatten of ze als niet te voorkomen te beschouwen. Inderdaad is het waar dat enkele oorzaken van het verlies door de ondernemer niet zijn te beïnvloeden. Onder alle omstandigheden is het echter ge wenst er aandacht aan te besteden. Voor zichtigheid en overleg kunnen vooral het verlies verminderen wanneer de lekkage ligt ingesloten in de aard van de goederen. Het komt dikwijls voor, dat breekbare goederen niet alleen in het magazijn maar ook in de winkel zo staan opgesteld, dat ze wel moeten worden omgestoten. En de laatste tijd veel op de voorgrond tredende verliesfactor is de demodage, het uit de mode geraken van bepaalde artikelen. Het ziet er naar uit, dat in de toekomst niet alleen de zaken in confectie of woninginrich ting, maar nog een veel bredere kring van ondernemers het demodage-risico gaat lopen. Steeds meer gebruiksvoorwerpen - brillen, radiotoestellen, vervoersmiddelen - geraken aan de mode onderhevig. Het is moeilijk, zo niet onmogelijk, enige invloed uit te oefenen op de modewisselingen. Wel kan de winke lier proberen de verliezen, welke hierdoor worden veroorzaakt, zoveel mogelijk te voorkomen. De oplossing ligt in een zorg vuldige inkoopplanning en een hoge omzet- snelheid. Verborgen verliezen behoeven niet ver borgen te blijven. Het extra werk dat, het opsporen vereist, wordt ruimschoots vergoed door het uitschakelen van de onverwachte kostenfactoren. Het is een goede geste ge weest van het Productiviteitscentrum voor het Midden- en Kleinbedrijf nog eens te wij zen op de noodzaak van een juiste beleids voering voor wat betreft de dikwijls te voor komen verliezen. Vader Hage, maakte met drie andere Smerdiekenaars de wedstrijd mee. Ondanks het veel meer tijd vergende schoolwerk gaat Keetie opnieuw aan haar wereldkampioen- shap bouwen. NIEUWELINGEN Terwijl in Engeland de wereldkampioen schappen werden gehouden, fietsten zater dagmiddag in Middelburg de nieuwelingen om een eenvoudige zege. Kees Stoutjesdijk uit Sint Maartensdijk was daar vlak bij, maar jammer genoeg kwam hij in tweede positie te vallen weg eerste plaats. Thijs Fase uit Sint Annaland zat wat verder achteraan maar reed wel in de prijzen. Hij finishte als vijftiende. 'Iedereen is veel fe optimistisch geweest', zegt Keetie Hage uit Sint-Maartensdijk, nu weer thuis na al de drukte van de wereld kampioenschappen wielrennen in het Engelse Leicester. Ze bracht dit keer geen medaille mee, maar dat is geen reden voor Keetie om met de wielersport te breken. Evenmin als voor Bella, hoewel die wat dat betreft wat onzekerder is. Volgend jaar gaan ze opnieuw proberen de Russinnen van zich af te schudden. Nu lukte dat nog niet, noch op de baan noch op de weg. De Russische dames eisten zaterdag de eerste, derde en vierde plaats voor zich op. Tweede werd een Italiaanse en vierde de eerste Nederlandse: Truus van der Plaat met vlak daarachter Keetie Hage op de zesde plaats. Bella eindigde als veertiende. Een wat teleurstellende uitslag voor de meelevende streekbewoners en al die ande re supporters van de gezusters Hage. Maar dat gold niet alleen voor de dames, ook de Nederlandse amateurs en beroepsrmners werden voorbij gestreefd. Steeds weer blijkt dat een internationale wedstrijd heel iets anders is dan een cours in Nederland rijden. Dan rijden de besten uit Nederland, maar bij de wereldkampioenschappen fietsen de beste coureurs uit tientallen landen om de eerste plaats. Te hoog gespannen verwach- tngen gebaseerd op nog zulke uitsteken de resultaten in het eigen land, zakken dan ineens als een kaartenhuis in elkaar. TE GEMAKKELIJK Voor Keetie was het Engelse parcours veel te gemakkelijk. Alles was vlak, het weer was goed en de vrije wind had men nagenoeg altijd mee. Daardoor konden vrij wel alle rensters goed meekomen. Keetie probeerde wel voortdurend weg te komen maar de Russinnen lieten haar geen ogen blik alleen gaan. De andere Nederlandse dames reden veel te afwachtend. Zo was er voor Keetie geen beginnen aan. Zij had een heuvelachtiger parcours moeten hebben met meer wind tegen. Dan had zij de con currenten misschien van zich af kunnen schudden. Nu ging het niet. Het wereld kampioenschap 1970 werd met can massa sprint beslist, waarbij de Russin Anna Kon kina de snelste was. Zij reed de 61.5 kilo meter in anderhalf uur. Voor Keetie was het een te snelle aankomst: de wind op het laatste stuk hadden ze precies in de rug. De 23 blazers, trommelaars, bekkenslager en vaandeldrager van Oud-Vossemeer's muziekvereniging hebben zaterdagmiddag 480,- bij elkaar gespeeld, maar de voetballers van Vosmeer en Smerdiek lieten het er lelijk bij zitten. De 480 toeschouwers konden bepaald niet genieten van aantrekkelijk voetbal, hoewel het vriendschappe lijk en sportief verliep. Er ontbrak duidelijk een Eendrachtcup-sfeer bij het duel tussen de twee streekelftallen. Vijf minuten voor het einde kopte Jan Verreijen Vosmeer dan nog naar een 1-0 over winning, maar ook dat was niet overtuigend. •Voor de Smerdiekse grensrechter Rien den Engelsman was het geen doelpunt. Vol gens hem werd de bal vanaf de doellijn door een Smerdiekse verdediger over de lat gekopt en dat kan nooit als het leder al over de lijn is geweest. Maar de scheids rechter stond er met z'n neus bovenop en die kende het uit een hoekschop ingekopte doelpunt toe. Men moest dus lang wachten voordat de blanco stand veranderd was. Vosmeer was in de eerste helft wel meer in de aan val, maar dat haalde weinig uit. Doelman Jan Guiljam kreeg weinig moeilijk werk te doen. De Vosmeerse voorhoede schoot slecht. Het duo Wim de Leeuw - Jan Ver reijen probeerde Op rechts telkens de Smer diekse achterhoede weg te spelen ,maar dat lukte niet. Hoewel Jan Verreijen wel heel veel werk verzette. Dré Hommel had ken nelijk zijn dag niet, want op de links hoef de Smerdiek niet veel gevaar te duchten. De goed spelende Stoutjesdijk maakte de Vosmeerder onschadelijk. GEEN VOORHOEDE In de Smerdiekse voorhoede lukte het echter evenmin. Kees van de Hoek bedien de dan naamgenoot Nagelkerke telkens van op maat gegeven ballen, maar ondanks het harde werk liep het meestal op niets uit. Piet Etiënne was er bij Vosmeer ook nog, evenals aanvoerder Karei Hommel. Deze gaf samen met Wim Heijboer de snelle Smerdiekse rechtsbuiten Leen van Driel bijzonder weinig kans. Ad van de Hoek was ook niet op dreef en liet dit keer weinig spectaculaire schoten zien. Met een 0-)0 stand en een 1 - 1 hoekschoppen- verhouding begon de rust .waarin de 23 muzikanten het veld voor een klein kwar tiertje bespeelden. In de tweede helft gebeurde er ook wei nig spectaculairs, getuige ook de 2 - 2 cor nerverhouding. Het spel speelde zich voor namelijk op 't middenveld af. Er was nog een gevaarlijke voorzet voor het Vosmeerse doel, maar de vrijstaande Leen van Driel schoot naast. Wel maakte hij doelman Daan Vaders nog moe door snel op passes toe te lopen maar de Vosmeerse keeper was hem steeds iets te vroeg af. Dat gaf overigens wel aanleiding tot ge vaarlijke situaties ,die zijn collega Jan Guiljam eigenlijk maar één keer had, toen hij bij een vrije trap van Izak Potappel viel. Huib Knuist redde evenwel snel en goed mmm MODERNE BRILLEN PRACHT COLLECTIE BIJ Fortuinstraat 12 Bergen op Zoom OOK LEUKE HIPPE MODELLEN adv. ing. med. De derde klasser Smerdiek moest ten slotte toch het onderspit delven tegen vierde klasser Vosmeer, waarin Sjaak Istha zich goed onderscheidde. Nog enkele weekjes, en dan zullen de beide ploegen wel serieus en met meer inzet moeten gaan voetballen, willen ze goed in de competitie kunnen meedraaien. WHS SCHOTVAARDIG Er was bij de gastelftallen, die zaterdag te Sint Annaland kwamen voetballen duide lijk verschil tussen eerste en reserve-elftal. De uit Zwijndrecht komende voetballers be horend tot de vereniging „Groote Lindt" toonden met hun tweede elftal meer dan was verwacht, maar stelden met het eer ste team teleur. Groote Lindt 2 liet duide lijk zien, dat het een klas of drie hoger speelt dan de WHS reserves. Voor de rust wist men dat niet in doelpunten uit te druk ken door wat slordig schieten. De 1 - 1 rust stand was voor de WHS reserves dan ook wat geflatteerd. In de tweede helft werd nog een tijdje stand gehouden, maar toen ging de conditie meespelen, ondanks de goed op dreef zijnde Ko Geuze in het WHS doel. In minder dan tien minuten met nog eenzelfde periode te spelen .maakte Groote Lindt 2 er 1-4 van, een verdiende zege na sportief voetbal. Daarentegen werd aan niets duidelijk, dat Groote Lindt 1 een klasse hoger speelde dan WHS 1. Integendeel, de Sint-Anna- landers bleken over de gehele linie de meer dere en drukten dan ook in de kortst moge lijke tijd uit in doelpunten. Een duidelijk versterking was het weer van de partij zijn van Henk Dijkema. Na een openingstreffer IAAT UW TREKKER GRATIS TESTEN DOOR DE RP-TESTWAGEN Af en toe heeft elke trekker een goede onderhoudsbeurt nodig. En die zal hij heus wel van u krijgen. Maar wordt dan ook aandacht besteed aan het aantal PK's, het trekvermogen? Na verloop van enige tijd loopt dit bij veel trekkers terug. BP Lanbouwservice heeft een speciale testwagen ingericht om deze en andere euvels op te sporen. Die testwagen wordt binnen kort bij ons opgesteld. Tevens grote caravan aanwezig met gratis eonsumptie en reclame. Komt met uw tractor naar deze gratis test door ervaren technici. Het kost u niets en het verplicht u tot niets. De testwagen maakt rapport van de gebreken van uw trekker. U kunt dan zelf beslissen óf u, en waar u hem laat repareren. van Theo Moerland, volgde er een tweede van Henk Dijkema, terwijl de niet zelden naar voren snellende Han van Vossen open kansen kreeg van Dijkema, Jan Mosselman en Han Vroegop en dan ook tweemaal raak schoot. Groote Lindt kon voor rust nog slechts de eer redden. In de tweede helft kwam Adri Witte binnen de lijnen, die nogal wat tijd nodig had zich vrij te ma ken, maar toch drie doelpunten voor zijn rekening nam. En daarmee een voor een oefenpartij wat grote zege op het Sint-An- nalandse voetbalveld aantekende. De laatste oefenwedstrijd van W.H.S. is zaterdag tegen SVC uit Standaardbuiten om 2 en 4 uur. STERKE TEGENSTANDER VOOR THOLENSE BOYS Afgelopen zaterdag begon Tholense-Boys aan het vervolg van haar nederlaagserie. Voor de eerste zaterdag na de vakantie had het meteen een sterke tegenstander getrof fen dn Rillandia. Voor rust was er al een overwicht van Rillandia, maar de Thole- naren gaven goed tegenspel. Ze namen zelfs de leiding via een keihard schot van V. d. Vlies waarbij de Rillandiadoelman volkomen kansloos was. Maar Rillandia kwam nog voor rust naast de Tholenaren, wat gezien de veldverhouding volkomen verdiend was. Kousemaker had nog een keer pech toen zijn kopbal tegen de lat belandde, maar ook het Thoolse doel kwam een paar maal onder zware druk. Na rust werd het Rillandia spel wat te zwaar voor de Thoolse spelers en vooral de conditie viel toen duidelijk in het voordeel van de Rillandia-elf, wat weer niet zo verwonderlijk was omdat deze spelers al enkele weken te training hadden hervat en dit bij de Tho lenaren pas afgelopen week was begonnen. Het werd 2-1 en juist toen moesten de Tholenaren iets meer gedurfd naar de aan val overschakelen waardoor de snelle Ril- landiavoorhoede flinke openingen maakte en uitliep tot 4 - 1De Tholenaren hadden het geluk niet mee, bij een felle kopbal van Kousemaker die de Rillandiadoelman uiterst vakkundig keerde, en juist voor het einde kon een achterspeler zijn reeds ge- pas.eerde doelman op de lijn assisteren. Een aantrekkelijke wedstrijd met een verdiende Rillandiaoverwinning al hadden de Thole naren beslist nog wel een tegenpuntje ver diend De reserves van Rillandia en Tholen kwa men ook tegen elkaar in het veld en ook hier kwam na rust zeer duidelijk het ver schil in kracht aan het licht. Bovendien werd er enkele malen zwaar geblunderd in de Thoolse achterhoede en de eindstand werd 7-0 voor Rillandia 2. Beide elftal len van Rillandia staan nu aan kop in het nederlaag lournooi. Het derde elftal van Tholen kwam nog in het veld tegen een veteranenelftal en dat de „oudjes' het nog niet hadden verleerd bleek bij het eindsig naal toen de stand 9 - 3 in het voordeel van de veteranen was A.s. zaterdag 22 augustus worden de laatste wedstrijden in het nederlaagtournooi gespeeld tegen Seolto 1 en 2 uit Zevenber gen. TE KOOPScooter, Diana Dürkopp, z. g. a. n. bouwjaar 1964; te koop "tegen elk aan nemelijk bod. Na 18.00 uur. R. Wols, William Boothstraat 44, Sint-Maartensdijk. VERHUUR gelegenheids kleding, ook Bruidskleding. Maatkleding-Confectie, ook voor alle reparaties. Gebr. Tebbens, Steenbergsestraat 28, Bergen op Zoom, Tel, 4480. U kunt bij ons worden opgeleid voor uw rijbewijs. Wij zijn hiervoor VAMOR gediplo meerd en aangesloten bij de Bovag, Sectie Autorijscholen. Garage W. A. Bijl, Telefoon 01666 - 370, Sint-Maartensdijk. UW TROUWEN onderstaand adres onthouden Lievevrouwestraat 28 BERGEN OP ZOOM REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! Gez. D. F, Bentschap-Knook M.A. de Ruyterstraat 1 St. Maartensdijk VOOR UW COIFFURES SALON W M. MUNING^ AL^MA>OSTlAAT_êj^.T)rUM«2 Bergen op Zoom Kerkstraat 16 - Tel. 696 Tholen Voor uw bruidsboeket, groot of klein maar toch fijn, moet u bij Moerland's Bloemenhandel zijn. Voorstraat 26, Sint-Anna- land. Voor uw autoverzekering naar W. L. Scherpenisse. Premie vanaf 144,met buitenland- dekking en 20% pro-vaste kor ting. Geen extra bestuurders risico voor ben. de 23 jaar. Schoolstraat 28, Sint-Annalacd Telefoon 01665-529. LANDBOUW SERVICE St. Annaland-St. Maartensdijk- Oud Vossemeer St. Philipsland-Poortvliet- Scherpenisse-Stavenisse-Tholen. verzekerd snaren Voor een FOTO van

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 6