SOEPKIPPEN 99 99 99 9Ê 1& 60 PRUSSLA6 SPOTGOEDKOOP! Moeilijke beslissing voor s.g.p. rond aanleg parkeerterrein Drie raadsleden keren niet terug Burgerlijke Standen MAR0M DEZE WEEK zolang de uoorawdsivekb pyppmë^ tfwirrerereRJ» W0Ü £uittNANTé 6AZEÜSEs€ APPELSTROOP flfir ROSBIEF A99 SOEPVlEESfCiy ~OMhHERMANS EENDRACHTBODE RAADSVERSLAG SINT-MAARTENSDIJK A/06 STBEDS ZO V00BDEU6 KOFFIEMELK fW P/AAP W/P GV..... GOLD P/\CK^\ WAT BETAALT IA GLDfJZS!. NOQTMUSICAAT-s VSR66LUKT O AfAAP?.'/ jf gezjnspiq^ssn /A///AA/P/6 po/pae av ZO VOOPDBUG/^ (U kenb ze wel van t>u3 wYov\tie) mummiwmmwmi Pis NIERSTEINER325 MACARONI %g§ op VERMICELLI 'ópoopt epsa/ de ecWe dslmonte TOM. KETCHUP befën a 450 grain ï\emyk fvis zcwersvoep mw FAMIUEPAKr^gv^ BOUNTY PAST ALTHD// strijkplank OVERTREK VRIES» VERS-VLEES MAL-se 500o/rcw\ ±250oyt\mspak SOO^mm 13 augustus 1970 6 NIEUW SCHOOLMEUBILAIR De r.k. lagere school vroeg volgens arti kel 72 van de Lager Onderwijs Wet mede werking van de gemeenteraad voor het aan schaffen van 70 tafeltjes en stoeltjes en het treffen van voorzieningen aan het gebouw. De leerlingensets voor klas 1 en 5 gaan to taal f 5250,- kosten, het onderhoud van het gebouw f 1200,-. De banken zijn niet meer van de tegenwoordige tijd en ook de school- artsendienst heeft gewezen op de slechte houding die de kinderen in de banken krij gen. De heer Mees had de stukken ingezien en bemerkt dat het maar om twee lokalen ging. „Een paar jaar geleden Zijn er ook al eens nieuwe tafeltjes en stoeltjes aange schaft, maar waarom doen ze het nu niet voor de hele school?". De burgemeester kon alleen antwoorden dat het schoobestuur dat niet gevraagd heeft. Raadslid J. Aarnoudse wilde nog graag weten wat er aan de ge bouwen moet gebeuren. De voorzitter zei dat er nieuwe goten moeten komen, ongeveer twintig vierkante meter afvoerpijp, plastic golfplaten voor de fietsenberging en asbest- platen voor de bekleding van de uitslaande muren. In vergelijking met tien jaar geleden vond de heer Mees dat er heel wat aan de school verbeterd is. Hoewel de school er nog wel ean tijdje zal staan voelde de raad dat er over een aantal Jaren toch een nieuwe moet komen. GROENE KRUIS Aan het oecumenisch vormingscentrum Hedenesse werd twaalf gulden subsidie gege ven omdat daar één leerling uit de gemeente gedurende zes dagen een cursus was gevolgd. Het Groene Kruis moest nog eens een keer bij het gemeentebestuur aanklopp nu om een extra subsidie van tweeduieend gul den. In de begroting 1970 was een ver gissing gemaakt doordat de pensioenpremie totaal drie i.p.v. duizend gulden bedraagt. Het totale begrotingstekort komt daarmee op f 9480,- „Het wordt we een heleboel bij elkaar, maar zoals u weet is er een flin ke achterstand in de administratie geweest. De nieuwe penningmeester pakt nu alles aan, zodat er ineens veel komt", zei de raadsvoorzitter. Aan de Koninklijke Militaire Bond Pro Rege wilden b en w geen subsidie geven, maar daarmee was raadslid C. M. Droogers het niet eens. „Het is toch wel een bijzonder goed iets voor onze jongeren in miitaire dienst als er dergelijke instellingen zijn. Dat de jongeren daar opgevangen worden is voor de ouders belangrijk. Ik vind het een bijzonder iets dat onze gemeente daar niets aan doet", aldus de heer Droogers. Burgemeester Van Engelen stelde dat praktisch ale subsidieaanvragen voor een goed doel zijn, maar dat men nu eenmaal moet kiezen. Bovendien houdt Pro Rege collectes, ook in Oud-Vossemeer. De heer Mees zei dat dit werk al twintig jaar belangrijk is, maar dat men nog nooit geen subsidie heeft gegeven omdat er altijd collectes waren. Hij was evenwel niet tegen een subsidie. Raadsvoorzitter Van Engelen: „Laat de nieuwe raad daar maar over beslissen. Die moet de subsidies toch allemaal be kijken". Met de stem van de heer Droogers tegen werd het voorstel van b en w aangeno men. UTOPIA De jeugdclub Utopia vroeg de gemeente raad om een subsidie van f 1545,-, het totale begrotingstekort voor 1970. B en W vonden dat echter een beetje teveel, ook al omdat de begroting nog al ruim opgesteld was. De burgemeester lichtte toe dat Utopia beat- avonden organiseert en ook samenwerkt met de tafeltennisvereniging. Ook doet men aan volleybal. „Zelf had hij dit werk gestimuleerd, en tot nu toe had hij nog geen klachten gehoord.. „Maar zoals dat met de meeste verenigingen gaat, als men wat leden heeft, wil men zich verder ontpooien. De financiën zijn daarbij het strui kelblok. Omdat het zo leuk loopt, en omdat we ze geluk wensen met hun werk willen b en w Utopia een aanmoedigingssubsidie van vijfhonderd gulden geven", aldus de heer Van Engelen. Wethouder C. Aarnoudse vond dat wel weinig en stelde de helft van het begrotings tekort voor f 750,-. „Dan bent u sinds de laatste vergadering van b en w wel veranderd, maar dat mag natuurlijk", merkte de burgemeester op. Raadslid J. Aarnoudse wilde weten of het er bij Utopia een beetje menselijk toeging. „Ik weet het niet", zei hij. De raadsvoorzitter antwoordde dat de jeugd opgevangen wordt. Ze blijven niet op straat maar zitten in het clubhuis, onder de hoede van deze plaatse lijke overheid. Er gebeuren geen dingen die uit de band springen. Ik wens ze met de aan moedigingssubsidie veel succes en ik hoop aan de andere kant dat ze het waarderen door alleen activiteiten te bedrijven die door de beugel kunnen", zo zei de heer Van Engelen. Raadslid Droogers informeerde door wie het verzoek ondertekend was en of hier van een andere tafeltennisvereniging sprake was dan de al lang bestaande vereniging. Het bleek dezelfde tafeltennisvereniging te zijn, terwijl de brief was ondertekend door voor zitter A. J. Hommel. Wethouder De Leeuw merkte nog op dat de jeugd zelf gezien heeft dat ze^ de zaken samen een moeten pakken, zeker in zo'n kleine gemeenschap. „Ik neem uit de toelichting aan, dat het ordelijk en netjes is", zei raadsid J. Aar noudse. "Als dat niet zo zou blijven, wordt de subsidie zo ingetrokken", besloot de bur gemeester, waarna alle raadseden akkoord gingen met een eenmaige subsidie van vijf honderd gulden voor Utopia. WONINGBOUW Met plezier stelde de gemeenteraad zich garant voor de bouw van acht premiewo ningen, waarvan er vijf op het eind van de dr. Renesstraat komen, tegenover het huis van de heer Bekker, en vier in de Prins Willem Alexanderstraat. De hoekwoningen komen op f 37.400,-, de tussenwoningen op f 35.185,00. Voor deze particuliere wo ningen zijn al zeven gegadigden. De adspi- rantkopers moeten het huis voor tien procent zelf financieren. De andere negentig pro cent kunnen zij de bank lenen, met een ga rantie van de gemeente. Ze moeten veertig gulden per week opbrengen, waarna ze na 20 a 25 jaar het huis in eigendom hebben. Na het gereedkomen van de bejaardenwo ningen zal de aannemer met de negen parti culiere woningen beginnen. Binnen een paar weken za het gemeentebestuur een voor lichtingsbijeenkomst geven over de financiële aspecten voor de kopers. De raad besloot de grond te verkopen en voor negentig pro cent van de geldleningen garant" te staan. De burgemeester was er erg blij mee dat er diverse mensen op de particuliere bouw zijn afgekomen. De heer Mees vroeg hoe het nu moet as je weggaat. De raadsvoorzitter meende te weten dat je zeker tien jaar in het huis moet zitten voordat je de woning weer kunt verkopen, met alle lusten en lasten. RONDVRAAG Op een vraan van de heer Droogers zei de burgemeester dat alle lichtpunten in de gemeente worden herzien, speciaal de nacht branders. De heer Mees vond de pantsoen- dienst in Oud-Vossemeer nihil. Ik heb duizen den bloemen achter staan, die de gemeente z0 kan gebruiken. Als die in bloembakken gezet worden, fleurt dat wat op, speciaal bij de wielerronde en de kermis, zo vond de heer Mees. De heer Van Engelen zei nog dat het Smidskokje defect is. De reparatie duurt nog even omdat de heer Vos gaat verbouwen De eerste aanvraag is evenwel afgewezen zodat het nu weer afwachten is. Het klokje verzakt geregeld en moet daarom nu in een ijzeren raam komen. Wethouder C. W. de Leeuw betreurde het dat hij deze vrijdagavond steeds de teneur had beluisterd dat alles maar aan de nieuwe gemeente overgelaten moet wor den. „Ik heb echter wel meer vertrouwen in de bijeenkomst met de Eerste Kamer dan u" zo zei hij tot de waarnemend burge meester „Als goed dagelijks bestuurder rapport van de Vereniging van Nederlandse Gemeente over de organisatie van het se cretarie na de herindeling, maar ook niet meer dan dat. Het is geen toegeven aan de voorstanders van de herindeling", aldus de Vosmeerse KVP-er. Raadsvoorzitter Van Engelen gaf toe dat hij minder optimistisch was dan de heer De Leeuw over de bijeenkomst met de Eerste Kamer op 4 september a.s. Het is u wel bekend meneer de voorzitter, dat onze fractie moei lijk zit met de recreatieontwikkling. Er zit ontegenzeggelijk een voordeel in voor de plaatselijke mid denstand, waar de toeristen hun inkopen komen doen. Verder is het van belang, dat de auto's bij Gorishoek niet zo maar langs de weg geparkeerd worden en nu en dan ook overlast veroorzaken voor de grondgebruikers. Ondanks deze voordelen van aanleg parkeer terrein in de Muijepolder, ondanks het feit dat het de gemeente geen geld kost, nu het Rijk compensatie gaf voor afsluiting van de haven, zal de s.g.p.-fractie toch tegen het voorstel stemmen om uitvoering van het parkeerterrein ter hand te nemen. De zondags rust is hierbij te veel betrokken, dan dat wij vrijmoedigheid kunnen vinden dit voorstel te steunen en daarmee de recreatie bevorderen. Ik wil graag toegeven, dat het hier een voorstel betreft om die re creatie ten aanzien van de parkeermogelijkheden in goede banen te leiden. Dat er kans is op een chaos, wanneer het niet gebeurt, maar om principiële redenen kunnen we dit voorstel toch niet steunen. Deze toelichting gaf wethouder L. J. Koop man mede namens zijn fractiegenoot de heer W. J. van Hemert bij het voorstel tot on derhandse aanbesteding van een parkeerter rein in de Muijepolder waarvoor het aan nemingsbedrijf A. van der Werf en Zoon had ingeschreven voor f 49.168,-. De SGP fractie zat er duidelijk moeilijk mee. Raads lid Van Hemert erkende de noodzaak voor een gemeentebestuur omregelend op te treden maar op dit punt menen wij te moeten stel len, dat men Gode meer gehoorzaam moet zijn dan de mensen. Onze fractie wil zoveel mogelijk trachten de zondagsrust te bevor deren, zo vulde de heer Van Hemert de vorige spreker aan. De voorzitter wees er op, dat ook de par keerterreinen in de gemeentekom op zondag wel gebruikt worden en wethouder Koop man zei daarop: wanneer ik zondag al die mensen zie gaan, bedroeft me dat. Raadslid P. J. Koopman (PVDA) on derstreepte nog eens de moeilijkheden, die de toeloop in Gorishoek meebrengt zonder de gewenste voorzieningen. Die mensen ko men nu eenmaal en dan is het beter, dat er ook behoorlijke voorzieningen zijn. Zijn naamgenoot, wethouder Koopman merkte hierna nog op, zich niet te verzet ten tegen de komst van toeristen, maar wel tegen het misbruiken van Gods dag. Wet houder L. Kloet (PVDA) herinnerde er aan, hoe tijdens een streekbijeenkomst door SGP sprekers werd gesteld de recreatie wel te willen bevorderen en de voorzitter was be kend, dat wel eens wordt gedacht aan stich ting van een camping door een groep, die daarbij dan ten aanzien van de zondag voor waarden zou stellen. Niet helemaal duidelijk werd het voor de heer J. L. M. Geluk VVD toen wethouder L. J. Koopman hierna nog stelde, dat het voor zijn fractie wellicht nog moeilijker zou zijn dan nu, wanneer er thans in de raad vijf inplaats van twee tegen het voorstel zouden zijn. Ik zou niet graag een ander het verwijt maken, dit voorstel te steunen, maar wij kunnen er niet toe over gaan, zo besloot wethouder Koopman deze discussie. De voorzitter bracht het voorstel in stemming, dat met 5-2 werd aangeno men. Tegen waren, zoals uit het bovenstaan de kan blijken, de heren L. J. Koopman en Van Hemert. HET BLIJFT f 350.000,- De voorzitter had tevoren nog geatten deerd op een misvatting in ons blad bij de aankondiging van de stukken. Daarin stond „nog steeds plukt Smerdiek de vruchten van het vervallen van de haven door afsluiting van de Pluimpot. Het is echter voor het eerst dat de door het rijk beschikbaar ge stelde compensatiegelden nu gebruikt zullen worden, zo bleek verder uit de woorden van burgemeester Bouwense. Destijds heeft het rijk een bedrag van in totaal f 350.000,- toegezegd als compensatie afsluiting havens in Sint Maartensdijk en Scherpenisse. Die al enkele jaren geleden gedane toezegging is nog onveranderd .ondanks de waardever mindering van het geld. Van die totale 3,5 ton compensatie is er ongeveer 2 ton voor Sint Maartensdijk en ongeveer 1„5 voor Scherpenisse. Behalve voor aanleg van het parkeerterrein Muije polder zou een bedrag voor riolering en waterzuivering aangewend worden. Eervol ontslag werd verleend aan mej. B. de Raat, kleuterleidster openbare kleuter school vanwege haar benoeming te Heem stede en aan de onderwijzeres openbare la gere school mej. A. Flipse, die naar Har- melen vertrekt. Het Oecumenisch Vormingscentrum „He denesse" te Cadzand krijgt voor 6 deelne mers uit deze gemeente aan de daar geor ganiseerde vormingsdagen een subsidie van f 2,- per dag. De Kon. Ned. Bond kon het redden van drenkelingen f 25,- als jaarlijkse donatie. Het perceel Schoolstraat 23 wordt ge kocht voor f 5000,- van de erven Hartog. Het betreft een woonhuis met een inhoud van 183 m;! en schuurtje met afdak. Het perceel is betrokken bij de sanering van het gebied Ark en Blauwsfraat en de „raad kan zonder discussie met deze aankoop instem men. Ook is er geen bezwaar tegen intrekking van het.raadsbesluit tot verhuur van 3 hec tare grond aan de heer A. J. Oudesluijs, Ho- geweg 57, zoals men in het vorig nummer uitvoerig kon lezen, omdat die grond nodig is voor de spoedige bouw van woningen waarop men van industriële zijde zit te wachten. De heer A. Linhout CHU vindt het wel een wat onverwacht voorstel, maar- zal zich niet tegen verklaren, zodat alle leden tot intrekking konden besluiten. TEGEN RAADSBESLUIT IN De heer Lindhout constateerde, dat de PZEM doende is verlichting aan te bren gen op kruispunten e.d. buiten de bebouwde kom, maar zag dag nog niet op sommige punten langs de provinciale weg. De voor zitter antwoordt dat men nog doende is. Ook de heer Van Hemert had nog een enkel puntje voor de rondvraag. Het had hem bedroefd, dat de voorzitter toestem ming verletnde na de wielerronde in Sint Maartensdijk café-opening toe te staan tot zondagnacht 3 uur. De raad- had tevoren juist besloten niet verder te gaan dan tot 12.00 uur op een verzoek van de 'horeca-bedrijven om ge regeld tot 1.00 uur van zaterdag op zondag open te mogen blijven. Hoewel ik weet dat er in deze voor de burgemeester ontheffings mogelijkheden zijn, betreur ik deze gang van zaken en hoopt dat de burgemeester die ontheffing voortaan niet meer zal verlenen. Verder dan een vriendelijk verzoek en ver wijzen naar de beslissing van de raad, kan ik niet gaan, maar ik hoop toch dat u er rekening mee wilt houden, zo besloot dhr. Van Hemert zijn vraag. De voorzitter deed die toezegging, al voegde hij er aan toe, dat er niet later dan tot 12.00 uur toestemming was poor dans> muziek, terfwijl hij er voorts op wees, dat de café's zondagsmorgens al weer vanaf 6 uur open mogen, zijn volgens de landelijke regeling. De heer Van Hemert erkende dit laatste, maar meende dat hef toch nog even anders lag, aangezien zondagmorgen 6 uur niet veel mensen te verwachten zijn, terwijl het doorgaan in de nacht van zaterdag op zondag zoals hij ook in vorige raad stelde, voor mensen met kinderen, die te Iaat thuis komen, niet plezierig is. AFSCHEID VAN DRIE Aangezien het de laatste raadsvergade ring (behouden een niet voorziene spoed eisende bijeenkomst) was van het gemeente- bebestuur in de huidige samenstelling - 1 september komt de nieuwe raad bijeen- werd afscheid genomen van de niet terug- kenende leden Zwagemaker, Geluk en Lind- hout, respectievelijk vertegenwoordigers van een vrije lijst, van de VVD en de CHU. Allen hebben zo'n jaar of acht in de raad meegedraaid de heren Lindhout en Geluk de laatste twee perioden, terwijl dhr. Zwagema ker in mei 1967 opvolger werd van wijlen A. P. op den Brouw, maar ook al zitting had vanaf 1 sept. 1953 tot 1 sept. 1958. Het is spijtig, vond burgemeester Bouwense, dat u ook nog niet de korte tijd kunt uit dienen, die de gemeente waarschijnlijk nog rest als zelfstandige plaats. Hij bracht de heren namens het gemeentebestuur dank voor hetgeen zij hebben gedaan in deze functie voor hun woonplaats .evenals voor de ple zierige samenwerking en de persoonlijke vriendschap. Ik hoop dat de belangstelling zal blijven en de gelegde banden niet min der, zo besloot de voorzitter ten afscheid. De heer Geluk dankte voor deze woor den, ook de wethouders en het personeel van de gemeente. Ik heb dit werk met genoegen gedaan, zij het dan ik in de laatste maanden wat verstek moest laten gaan. Ik hoop dat ik niet al te vervelend was, maar het is nu een maal zo, dat er niet altijd dezelfde mening kan zijn, vond het scheidende raadslid J. L. M. Geluk. De heer Lindhout wenste de dankwoorden van zijn voorgangers graag te onderschrij ven» Het speet hem dat de nog resterende maanden niet uitgediend kunnen worden. Woorden van erkentelijkheid waren er ook voor de prettige leiding tijdens de raads vergaderingen door de voorzitter en tegen over het personeel voor de verstrekte in lichtingen. Dhr. Zwagemaker verklaarde zich bij zijn voorgangers te kunnen aansluiten. Wethouder L Koopman zag het als een groot goed, dat men ondanks verschil van opvat ting en inzicht volledig begrip wist op te brengen en goed heeft kunnen samenwerken, waarvoor hij de scheidende leden ook gaarne zijn dank wil betuigen. Daarna sluiting. THOLEN over de maand juli Geboorten: Johanna Jacoba, dochter van: Quist, Jo hannes en van: Geluk, Helena M. Cornelis zoon van: de Jonge, CorneJis en van: Gunst, Willemina C. Johanna Neeltje, dochter van: van Dijke Jacobus J. en van Luijsterburg, Germaine F. A. Dingenus Marinus, zoon van: Bal, Cornelis M. J. en van: de Jong, Adriana. Dingeman, zoon van: Contant, Willem J. en van: Burgers, Marina P. (te Bergen op Zoom) Johannes Petrus, zoon van: Pais, Petrus M. en van: Baart- mans, Petronella P. Frank Matheus zoon van: Tazelaar, Jan C. A. en van: Adriaansm, Maria P. Henriette Jolanda, dochter van: de Jonge Jan eri van: van Maanen, Hendrika. H u w e 1 ij k e n Nuijten, Cornelis H. J. M„ oud 22 jaar en: Snoeijers, Petronella A. M„ oud 20 jaar. Moerland, Jacob M„ oud 24 jaar: en de Hond Pieternella M„ oud 21 jaar. La Grand, Jan, M„ oud 24 jaar en: Poot, Jacoba J„ oud 21 jaar. van der Linde, Jacob oud 22 jaar en: de Kok, Johanna J„ oud 21 jaar. Overleden: de Nood, Johannes S. C„ oud 29 jaar, ongehuwd, wonende te Yerseke. Deurloo, Catharina C„ oud 73 jaar, ge huwd geweest met: Engelvaart, A. J. Schot, Leendert M., oud 75 jaar, echtge noot van: de Rooij, B. C. Loop der bevolking: Ingekomen: Marus M. van de Velde en echtgenote van 's-Gravenhage naar Oudel.dijk 20. Rinus A. Soomers van Rotterdam naar Glidenstraat 4. Isabella G. van der Bruggen van 's Her- togenbosch naar Eendr.weg 4. Cornelis Hegeman van Canada naar Ver- brandestraat 8. Frans van der Slikke van Poortvliet naar Kadijk 20. Adriana J. Moerland van Bergen op Zoom naar M. van Gelrestraat 61. Muzaffer Kurt en echtgenote van Rotter dam naar Bakstraat 7. Vertrokken: Arie K. Donken van Polderstraat 5 naar Steenbergen. Jacob M. Moerland van Hofstraat 35 naar Sint-Maartensdijk. Pieternella M. de Hond van Watervlietse- dijk 2 naar Sint Maartensdijk Jacoba J. La Grand-Proot van Postweg 14 naar Halsteren. Jacob Mijnheere van Pr. Irenestraat 9 naar Heiningen. Willem J. C. van den Berge van Herten kamp 15 naar bint Philipsland. Jacobus Blaas van Kaaij 12 naar Bergen op Zoom. Geertruida van der Gouwe-Geene van Bakstraat 3 naar Sint Annaland Pieter F. J. van der Peijl van Kaaij 1,0 naar Tilburg. Willem D. Bolier en echtgenote van Ka- dijk 18 naar Poortvliet, Hendrik J. de Kievid van Kaaij 6 naar Utredht. Arie B. Verhoeven, echtgenote en kind van M van Gelrestraat 16 naar Alblasserdam Elkeba Debjani van Bakstraat 7 naar Oudenbosch. OUD VOSSEMEER over de maand juli Geboorten: Op 23 juli 1970 Cornelia Martha Helena, dochter van A. M. Govers en H. A. C. M. Timmermans, Hollaereweg 5. Overleden: Op 19 juli 1970 is te Oud-Vossemeer overleden Havermans, Gabriel, oud 78 jaar echtgenoot van: de Moor, Veronica, ge woond hebbend te Oud-Vossemeer, Prins Willem-Alexanderstraat 3. Gehuwd: van der Zande, Ferdinandus Franciscus, oud 26 jaar, grondwerker, met: Stuijts So phia Maria, oud 21 jaar, zonder beroep, bei den uit Oud-Vossemeer. van der Aarsen, Constantinus Franciscus, oud 25 jaar, onderhoudsmonteur, wonende te Roosendaal en Nispen met: Rommel, Adri ana Catharina, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Oud-Vossemeer. Rijnberg, Mattheus Pieter, oud 23 jaar, timmerman, wonende te Sint Annaland met: Plandsoen, Geertruid Maatje, oud 21 jaar gezinsverzorgster, wonende te Oud-Vosse- meer. van Putte, Willem Jacob, oud 40 jaar, werktuigkundig ingenieur met: Polderman, Tanna Adriana, oud 24 jaar, lerares, beiden wonende te 's-Gravenhage. Piasmans, Johannes Petrus Cornelis, oud 23 jaar, monteur, wonende te Oud-Vosse meer met: Spek, Alida, oud 18 jaar, wo nende te Rotterdam-Hoek van Holland. Droogers, Mattheus, oud 21 jaar, vertegen woordiger, wonende te Oud-Vossemeer met: Qualm, Henderina Agatha, oud 21 jaar, wo nende te Rotterdam. Huwelijksaangiften: Riedijk Marinus, oud 24 jaar, visser, wo nende te Yerseke, gemeente Reimerswaal en van Poortvliet, Martha Willemijna Johan na Pieternella oud 24 jaar, kraamverzorg ster, wonende te Oud-Vossemeer. Ingekomen: Nortier, echtgenote van Gaakeer, Boude- wijna D. C„ wonende Zeedijk 9, gekomen van Poortvliet, Markt 16. Qualm, echtgenote van Droogers, Hen- drina A„ wonende Broeksedijk 6 gekomen van Rotterdam, Slachthuisweg 1. de Boer, Johanna A„ wonende Patrijzen- weg 52, gekomen van Strijen, Walewegje 14. Aarnoudse Arend A, wonende Coentjes- weg 26, gekomen van Utrecht, Prins Hen driklaan 89. Imandt, Maria Johanna Louise, wonende Dorpsweg 15, gekomen van: Bergen op Zoom, Burgemeester van Hasseltstraat 2. Rijnberg, Mattheus P., wonende School straat 21, gekomen van Sint Annaland, Molendijk 1,4. Vertrokken: naar Halsteren, Nieuwstraat 30, Piasmans Johannes P. C„ gewoond hebbend Leguitse- dijk 21. naar Roosendaal en Nispen, Voorstraat 32 Hommel, echtgenote van der Aarsen Anna Catharina gewoond hebbend Vogelsangse- dij'k 4. Verhuizing binnen de gemeente: Plandsoen, ev. Rijberg, Geertruid M., van Bou Kooijmanstraat 26 naar Schoolstraat 21. Gaakeer, Gerard L. D. van Zeedijk 10 naar Zeedijk 9. van der Zande, Franciscus F., van Le- guitsedijk 19 naar Coentjesweg 36. Stuijts, Sophia M., van Bou Kooijman straat 21 naar Coentjesweg 36. Droogers, Mattheus, van Veerstraat 7 naar Broeksedijk 6. SINT ANNALAND over de maand juli Geboorten: Jan Hendrik Fase Adres Tuinstraat 41. Cornelia Jannetje Keur Adres Hoender- weg 106. Hu wel ij ken: Ketting, Marinus oud 74 jaar en van 't Hof, Janna oud 68 jaar Woonplaats: Sint Annaland. Snoep, Jan Jacob oud 24 jaar en Kaas hoek, Abramina oud 23 jaar Woonplaats Hilversum. Overleden: van 't Hof, Marinus te Sint Annaland geb datum 26 februari 1904. Slager, Laurina wv Burgers, C. te Sint Annaland geb. datum 1 oktober 1881. te Ber gen op zoom Moerland e.v. van Iwaarden Maatje geb. datum 24 augustus 1902. Loop der bevolking: Ingekomen: Geene wv van de Gouwe, Geertruida van Tholen naar F. M. Boogaardweg 10. Smits, Leendert M. met gezin van Reimers waal naar Tuinstraat 12. Vertrokken: Rijnberg, Mattheus P. van Molendijk 14 naar Oud-Vossemeer, Moerland, Thomas W. van Bierensstraat 13 naar Tilburg. Snoep, Jan J. met echtgenote van Nieuw straat 45g naar Hilversum. Verhuizing binnen de gemeente: Goedegebuure wv van Dijke. Martina van Ooststraat 18 naar Tuinstraat 39b. van den Boogaart, Cornelis M. met echt genote van Ooststraat 16 naar Tuinstraat 39 c van Poortvliet, Leendert A. met gezin van Ooststraat 14 naar Tuinstraat 39 c. van Poortvliet, Abraham met gezin van Ooststraat 12 naar Tuinstraat 39 e. Ketting, Marinus van Tuinstraat 27 naar van den Bosstraat 1,8. van 't Hof ev Ketting, Janna van Java- dijk 30 naar van den Bosstraat 18. Gezusters Hage van Ring 6 naar van den Bosstraat 14. Kodde, Abraham met echtgenote van Bie rensstraat 46 naar van den Bosstraat 16. Everaers, Samuël J. met echtgenote van Ring 70 naar van den Bosstraat 26. den Haan, Mattheus J. met echtgenote, van Javadijk 8 naar van den Bosstraat 20. Moerland, Marinus I. met echtgenote van Langeweg 9 naar van den Bosstraat 30. Moerland, Pieter met gezin van Javadijk 60 naar van den Bosstraat 24. Heijboer, Pieternella A met familie van Noordstraat 5 naar van den Bosstraat 22. STAVENISSE over de maand juli Geboorten: André Johan Gatze, zoon van Gatze de Moed en Pieternella Maria Smits. Leendert Abraham, zoon van Abraham de Jonge en Maria Pieternella Dane. Jan Adriaan Cornelis, zoon van Jacob Hage en Elena Ollebek. Huwelijksaangiften: Jan Johannes Bolier, oud 21 jaar, teke naar, wonende te Scherpenisse en Martina Huberdina Oosdijk, oud 20 jaar winkeljuf frouw, wonende te Stavenisse. Johannes Cornelis Hubertus van Over- veld, oud 27 jaar, monteur, wonende te Sta venisse en Evertje van Roekei, oud 25 jaar zonder beroep, wonende te Stavenisse. H u w e 1 ij k e n Lambrecht Willem Wielaard, oud 24 jaar grondwerker, wonende te Stavenisse en Adri ana Pieternella Dorst oud 18 jaar, modi- nette, wonende te Stavenisse. Verhuizing binnen de gemeente: Lambrecht Willem Wielaard van Stoof- dijk 89 naar Stoofdijk 6. Adriana Pieternella Dorst, ev. Wielaard, van Wilhelminastraat 37 naar Stoofdijk 6. SINT PHILIPSLAND over de maand juli Geboorten: Willemina Pieternella dv. J. M. L. v. d. Gouwe en L. J. Kosten. Lauwerina Elizabeth dv. A. W. Beur- kens en E. Vroegindeweij Marinus Adriaan zv. L. H. M. Kosten en P. J. Mol. Huwelijken: M. Moerland 22 jaar en W. Smits 22 jaar Ingekomen: H. A. van Herpen en gezin van Rotter dam. W J. C. v. d. Berge gek. van Tholen. W. J. van den Hoek gek. van Halste ren. Vertrokken: J. P. van Dijke en gezin naar Papen- drecht. L. C. Boudeling en gezin naar Boxmeer. C. P. Faasse naar Goes. W. S. Westveer naar Middelburg. I. Hage naar Steenbergen. F. M. Quist naar Roermond. W. D. Faasse en gezin naar Borsele. S. J. J. Quist naar Sas van Gent. zen ve/tepen c town lage Hoende^panKen nun nen wonde slactot gtobe Pies a&mJ* „goudsm ton"«jg nog geen kuwUj'e p. pakje^® weskjn week uib dezelfde lage prijs familiètwbe „PROPENT" PM normale p^s MÉS abkikosaa-ctarabeen Bll|< „HEINZ11 II SOORTEN KLEEBUB JS MARGARINE ZOMBRWUNEN Pies ROSÉ PÉTILLANT...i98 FlesM0SELBLÜMCHEN..225 kilobaai Hiassavemsop- prjj&stggprjjs! normale prijs ;J4ér de bekende 6s4ufcs per pak gemetalliseerde MASER POOREe&eN PMPk

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 6