SCHUTTE Fa F. C. DE VALK Makreel in Olie Sff 4 Pot Appelmoes Jff 3 8 Choc, repen .139 L0 Literfles Sinas fS 4 Spinazie fS S Fgne Snijworst 64 maakt uw gazon mooier OOKVOOR BUITENLANDS GELD Kwaliteit te kust en te keur Een van de veiligste WOLF-motormaaiers nu voor een „discount-prils" ga met uw tijd mee ga naar de nmb! VmkcJk knappertjes Heus heeft de grootste heus Organisatie-adviezen 25 juni 1970 EENDRACHTBODE Ei eetr o ni sc he Orgels YAMAHA MOZART SAFIRA VÏSCOUNT RI-HA PHILICORDA in verband met de harindeling Vandaag raad in Sint-Maartensdijk Verhoging bijdrage voor maatschappelijk werk Twee Lts. leraren vertrekken Grondaankoop van Staatsbosbeheer voor parkeerterrein Pluimpot WOLF-motosrmaaicr „Compact" met POLYSAFE-veiligheidsmes Twee voordelen in één koop! Allereerst het sensationele WOLF- veiligheidsmes POLYSAFE, dat niemand meer ernstig verwondt omdat het soepel uitwijkt voor vaste voorwerpen, maar uw gazon briljant maait. En daarnaast de nieuwe WOLF-motormaaier „Compact". Maaibreedte 38 cm. Ook geschikt voor kleine gazons. WOLF-Compactmaaier met robuuste tweetaktmotor f 296. WOLF-POLYSAFE-veiligheidsmes VS 38 (in plaats van de stalen messenbalk) f 39. i.p.v. f 335. Bij ons voor de introductieprijs van f 315. per pakje centra per post! 6 Annaland terecht staan. Er waren drie auto's bij betrokken. Een daarvan, een be stelwagen van de winkelier W. L. stond in de Bosstraat geparkeerd. Een andere personenwagen, bestuurd door een dame was uit de Vier Meistraat geko men en daar achter de bestelwagen met twee passagiers van M. de G. Er was slechts lichte schade aangebracht, maar van enige aanrijding had M. de G. niets bemerkt. Hij had enkele meters verder de twee passagiers uitgelaten, had er nog even. mee staan praten en was toen naar huis gereden Daar kwam later de politie vertellen, dat hij een lichte aanrijding zou hebben veroor zaakt, maar de G. wist van de prins geen kwaad. Als het zo was geweest, had ik het toch minstens moeten horen, zo niet voelen, was zijn verweer en de schade was bovendien Zo gering, dat het eenvoudig onderling zou zijn geregeld, als ik het had gedaan. Nu dat niet het geval is, kan ik ook onmogelijk het tenlaste gelegde toegeven. De getuige W.L. bleek in deze ook niet zoveel licht te kunnen brengen. In een hedenmorgen (zeer waarschijnlijk) gehouden raadsvergadering heeft het college van b en w van Sint Maartensdijk de slot- wijzing van de begroting 1969 aan de orde gesteld. Een jaarlijks terugkerend voorstel in de laatste raadsvergadering voor de va- kantietijd. Dat gebeurde dan in een 25ste begrotingswijziging, waarbij duidelijk werd, dat het totaal aan ontvangsten slechts f 300,- lager is dan tot dusver was geraamd. De uitgaafzijde vergde f 5324,10 meer. De voornaamste posten daarvan was ver hoging kosten vuilnisophaaldienst (f 3162, 73 meer), kosten b.I.o. (f 6710,- meer) en voor maatschappelijk werk en gezinszorg, dat in deze vergadering aan de orde kwam (f 7130,- hoger) Uiteindelijk kon de post onvoorzien worden gesteld op f 27.788,45. Het exploitatieverlies op de 64 oude ge meentewoningen is gestegen tot f 6990,65. Op de na-oorlogse woningen wordt geen verlies geleden. Met een 27ste wijziging kwam men aan de slotmutatie van de begroting 1969, waar bij de post onvoorzien dan is teruggebracht tot f 26.171,98, een nog gunstig batig saldo. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINSVERZORGING De heren S. Jordens en P. J. Moerland vragen ontslag als leraar aan de gemeen telijke lagere technische school wegens een respectievelijke benoeming te Middelharnis en Elburg. Ook in Sint Maartensdijk kwam vanzelf sprekend, zoals in iedere gemeente op Tholen Hij had alleen maar de auto met de dame zien rijden. De kantonrechter besloot dan ook deze zaak aan te houden voor een nader onderzoek, waarbij M. de G. volgend maal met zijn twee passagiers als getuigen kan komen. Voor overtredinq van de maximum snel heid op de Poortvlietse rondweg werd ook. H. J. H. uit Bergen op Zoom veroordeeld tot f 15,- of 1 dag na een eis van f 35,- of 4 dagen. De overschrijding was 14 kilometer. GEEN STRAF De veehouder A. L. te Oud-Vossemeer was op de weg tussen Sint Annaland en Oud-Vossemeer ter hoogte van de Sluisweg in botsing gekomen met een personenwa gen van de heer M. van B. uit Sint Annaland Laatstgenoemde was tot f 30,- boete veroor deeld voor een te hoge snelheid. Na een uiteenzettinq door de heer L. zag de offi cier van justitie er niet voldoende bewijs in om L. te veroordelen en verzocht ont slag van rechtsvervolging. Daarmee kon de kantonrechter niet geheel instemmen. Het werd een schuldig zonder toepassing van straf. het verzoek van de stichting voor maatschap pelijk werk en gezinsverzorging om een bij drage per inwoner aan de orde. MEESTERWERKEN VAN Z TOT A C. ANDRIESSEN en ZN Grote Markt 22 BERGEN OP ZOOM adv. ing. med. Hoewel b en w vinden, dat het uitstekende werk voor de gemeenschap doorgang moet vinden, is een directe verhoging van f 2,50 op f 5,- per inwoner wat gortig voor de financiële positie en wil men het even als te Stavenisse wat in fasen doen Waarschijn lijk is deze vorm besproken tijdens een ver gadering van de colleges in de kring, zodat een soortgelijk voorstel voor alle gemeen ten te verwachten valt. Het voorstel van b en w hier is dan ook om over 1969 nog te verhogen van f 2,50 tot f 3,50 per inwoner, voor 1970 de sub- Lievevrouwestreat 31 Tel. 01640-5470 BERGEN OP ZOOM (adv. ingez. med.) sidie te brengen op f 4waardoor gemiddeld eenzelfde resultaat voor de stichting wordt verkregen als alleen voor dit jaar wordt ver dubbeld. Daarnaast zal ook de gevraagde verhoging per verzorgingsdag - van f 10,- op f 12,- voor gezinsverzorging en voor ge zinshulp van f 5,- op f 8,- per 1970 worden ingevoerd. Het totale subsidiebedrag voor Sint Maartensdijk ten behoeve van genoemde stichting wordt dan voor 1969 de som van f 17.280,- en voor 1970 een bedrag van f 22.000,-.- Dezelfde stichting vraagt - en dat is wel alleen van de gemeente Sint Maartensdijk - een rekening-courant te willen garanderen tot een bedrag van f 75.000,- welke wordt aangegaan met de Raiffeisenbank te Stavenis se - de zetel van de penningmeester. Nu het kantoor van de stichting in Sint Maartensdijk is gevestigd, meent üe stichting voor deze garantie alleen bij dit gemeentebestuur te moeten aankloppen en niet bij alle zeven Thoolse gemeenten. B en w zijn het daarmee eens, temeer daar eventuele exploitatieverliezen toch door alle gemeenten worden gedragen. M.E.A.O. OPLEIDING Met het gemeentebestuur van Goes vindt men ook in Sint Maartensdijk, dat de Gan- zenstad de meest gewenste plaats van vesti ging is, wanneer er in Zeeland één onder wijsinrichting kan komen voor het middelbaar economisch en administratief onderricht. In dit opzicht is er een vriendschappelijke touwtrekkerij gaande tussen Middelburg en Goes, maar voor deze contreien is het van zelfsprekend, dat bij voorkeur Goes wordt gekozen. De tijdelijke kleuterleidster mej. B. de Raat kan per 1 september a.s. in vaste dienst wor den benoemd en aangenomen mag worden, dat dit vanmorgen overeenkomstig het voor stel van b en w ook heeft plaatsgevonden. De 67 aandelen welke de gemeente thans heeft in de n.v. waterleidingmaatschappij „Midden Zeeland" worden om niet inge bracht, waarvoor men 24 aandelen krijgt van de nieuwe gefuseerde maatschappij „Zeeland". Voor organisatie-adviezen in verband met de herindeling Tholen (het pre-advies is elders in dit nummer nader weergegeven, omdat het hier een aangelegenheid betreft voor alle gemeenten) werd aan de raad een krediet gevraagd van f L990,-. Het college meent dat rapporten als hier bedoeld, mits zij geheel buiten de beleids- sfeer blijven, als een vrijblijvend advies nut tig kunnen zijn bij het vastellen van een gemeentelijk beleid. Weliswaar kan worden verwacht dat de kosten van de werkzaamheden als hiervoor vermeld eerst na 1 januari 1971 in rekening zullen worden gebracht, wat niet wegneemt, dat bij het verlenen van de opdracht wel de financieringsmiddelen aanwezig behoren te zijn. B en w vragen daarom een krediet van f 1900,-. VOOR AANLEG PARKEERTERREIN Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft er mee ingestemd, dat de gelden, waarop de gemeente aanspraak heeft als compensatie door het vervallen van de haven kunnen worden aangewend voor onder an dere een beter parkeerterrein bij het strandje op het eind van de Pluimpot. Daartoe werd door de Centrale Dienst een plan uitgewerkt, dat plaats biedt aan onge veer 100 auto's een aantal bromfietsen en rijwielen. Om dat te realiseren is het echter nodig een gedeelte van het aangrenzend perceel In de gemeenteraad van Sint Maartens dijk komt vandaag een door b en w voor gestelde kredietverlening aan de orde, waar mee alle Thoolse gemeentebesturen en daar door ook de inwoners te maken krijgen. Daarom meenden we het althans voor vandaag bestemde pre-advies voor de raad van Sint Maartensdijk maar even te moeten lichten uit de samenvatting van de agenda van die gemeente en meer in het algemeen onder de aandacht te brengen. Al bezigen we daartoe dan ook het ter zake kundige pre-advies uit de Smalstad. B en w schrijven over dat onderwerp het van Staatsbosbeheer aan té kopen, waartoe deze instantie bereid is. Gevraagd werd f 2992,50, waartegen de ge meente aanvankelijk wat bezwaren had. Het ministerie van Landbouw wijst er echter op, dat staatseigendom hier alleen verkocht kan worden, als grond met een recreatieve bestemming. Zonder met de prijs akkoord te gaan, kan ook het parkeerterrein niet worden aangelegd. B en w menen dat het weinig zin heeft zich verder tegen de grondprijs te ver. zetten en stellen voor tot die aankoop te besluiten. volgende: „Met het oog op de te verwach ten herindeling van gemeenten op Tholen is door een vertegenwoordiging van de bur gemeesters der Thoolse gemeenten contact opgenomen met het Centraal adviesbureau voor organisatie, documentatie, registra tuur en personeelsbeheer van de ver. van Ned. Gemeenten. Dat om na te gaan in hoe ver dat bureau van dienst kan zijn bij het oplossen van problemen, welke zich in verband met de herindeling zullen voordoen Voorlopig zouden de volgende opdrachten aan voormeld bureau kunnen worden ver strekt: 1 het opstellen van een prognose van de waarschijnlijk meest aan te bevelen organi- satiestruktuur en personele bezetting van de secretarie in de nieuwe gemeente en het op grond van deze prognose opstellen van een overzicht van de ruimtebehoefte van het nieuwe secretarie-apparaat. De rapportering hierover zou uiterlijk vóór 1 september moeten geschieden. 2 het nagaan en vastleggen van mogelijk heden tot inpassing in de nieuwe situatie van het thans aanwezige personeel. De rapportering hierover moet vóór 1 no vember plaats vinden. De kosten hieraan verbonden zijn voor het rapport onder 1 ongeveer f 3600,- en voor het rapport sub 2 tussen de f 5500,- en f 6750,- In totaal gaat het dus om ongeveer f 10.000,-. Dat is voor onze ongeveer 46. 000 inwoners 65 cent per inwoner. Het college van b en w te St. Maartensdijk meent, dat rapporten als hiervoor vermeld, mits zij geheel buiten de beleidssfeer blijven, als een vrijblijvend advies nuttig kunnen zijn bij het vaststellen van een gemeentelijk beleid. Tot dusver het pre-advies van het Sint Maartensdijkse college. In gelijke zin mag men dat van andere gemeentelijke college's op Tholen verwachten en binnenkort in de gemeenteraden tegemoet zien. Kortemeestraat 9-13 - Tel. 01640-33332 - B. op Zoom adv. ing. med. Het is zo gemakkelijk. Even bij de NMB binnenstappen als u geld no dig hebt voor een buitenlandse reis. De NMB wisselt niet alleen uw guldens om in francs, mar ken of ponden, maar geeft u ook tekst en uitleg over koer sen, reischeques, bagage verzekering en wat u maar wilt weten. U gaat met een veilig gevoel op reis. De NMB heeft alles verzorgd! nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! uit Japan blik 200 gram Frisco, van echte goudreinetten Superieur. Melk, puur of butterscotch Frisco vruchtenlimonade m 4 uit de diepvries pak 450 gram sublieme kwaliteit 100 gram Aanbiedingen geldig t/m 27 juni. Uitverkocht voorbehouden. m WITTE BONEN in tomatensaus Inhoud 870 gram van 1.29 voor 4 borden- zakje tijdelijk Compleet met stokken, haringen en scheerlijnen. Een kostelijk bezit voor uw kinderen. Formaat: lengte ca. 150 cm, hoogte ca. 110 cm. Uw prij's: 1 Centra Spaarkaartƒ11,- Bestelnummer: C6015.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 6