SCHUTTE Smerdiek feestte zich naar het nieuwe seizoen PRODUKTIEVE VOORHOEDE EN GELUKKIGE COMPETITIE BETEKENDEN KAMPIOENSCHAP Heus heeft de grootste keus EENDRACHTBODE TER ERE VAN HET KAMPIOENSCHAP Elecftronische Orgels MUZIEKHANDEL Trimsalon FOX Smerdiekse aanvoerder Kees van de Hoek: TOEN WE VAN WHS WONNEN, TWIJFELDEN WE NIET MEER 8 mei 1970 9 'Er vallen de laatste tijd nogal wat voetbalwedstrijden op het scherm te zien, maar wanneer je dan je eigen plaatsgenoten bezig ziet, dan is dat toch weer heel anders. Dan krijg je het er warm van, ook al is het buiten, zoals afgelopen winter, nog zo koud langs de lijn. Komt er dan door goed spel ook nog een kampioen schap uit, dan wordt dat gevoel nog sterker', vond burgemeester D. C, Bouwense tijdens zijn felicitatie tot bestuur, leden en aan hangers van de voetbalvereniging 'Smerdiek', die vorige week woensdag in 'Haestinge' het kampioenschap vierde en daarmee tegelijkertijd trainer en spelers huldigde. Met een 160 belangstellenden in de grote feestzaal van het ge meenschapscentrum. Met een officieel gedeelte en goede woorden, maar met ook uurtjes van onderlinge gezelligheid. Een feestelijk intermezzo, om daardoor gesterkt straks het nieuwe seizoen, het derde klasserschap onbevangen tegemoet te treden. Er was werk van gemaakt om er een ge zellig kampioensfeest van te maken. Daartoe was het voorbereidingswerk door ceremonie meester J. N. Muller, oud-elftalcommissielid en enkele medewerkers geleverd, daartoe was er de goede accomodatie in het gemeen schapscentrum, daartoe waren er de officiële genodigden en niet te vergeten de trouwe Smerdiek-aanhangers. Bij die genodigden ook burgemeester Bou wense, wethouder L. Kloet en secretaris Th. C. Benou. Vertegenwoordigers van plaatse lijke verenigingen, een KNVB gemachtigde in de persoon van de heer A. van de Hoek uit Scherpenisse en een betrekkelijk schamele opkomst van vertegenwoordigers der zuster verenigingen in de streek, aangezien alleen Vosmeer en WHS akte de precense gaven, terwijl er van „Tholense Boys" een bloem- stukje was gekomen. NIEUWE ACCOMODATIE WAARD Na de inleiding door de heer Muller was het woord aan voorzitter A. L. Hage. De Smerdiek-voorzitter vond het prettig, dat het kampioenschap kon worden gevierd in een nieuw gemeenschapscentrum vlak naast de sportterreinen, een complex waar men als sportmensen trots op is. In de zestiende eeuw, zo greep de heer Hage ver terug in de plaatselijke historie, hebben de toenmalige heren van Sint Maar tensdijk moeite noch geld gespaard om de Smalstad een haven te bezorgen en daarmee de impuls de gemeente tot bloei te brengen. Die moeite was vrijwel tevergeefs, want de haven verzandde doorlopend. De tijden ver anderden, de zeearm verdween en de hui dige plaatselijke bestuurders hebben op de zelfde plaats weer miljoenen geïnvesteerd, maar nu om op andere wijze de leefbaarheid in de gemeente op te voeren. Vele jaren moest er over de slechte acco modatie, waarover de voetbalvereniging be schikte, zelfs in vergelijking met de buur gemeenten, worden geklaagd. Toen het nieu we in wording was, heb ik me wel eens af gevraagd of het allemaal wel goed besteed zou zijn. Vanavond mag met grote dank baarheid worden vastgesteld, dat er alle kans is, dat de gemeente en daarmee ook onze vereniging die accomodatie tenvolle waard is. Door het behalen van het kampioenschap vierde klas KNVB zuid en het daardoor pro moveren naar de derde klas hebben spelers en bestuurders bewezen die goede accomo datie op prijs te stellen en zij hebben er cok iets mee gedaan. Toevallig dat we dit kam pioenschap ook in het bij het complex be horende nieuwe gebouw mogen vieren. Vooral dat eerste hadden we niet verwacht, toen we de eerste wedstrijd van deze com petitie tegen Kloetinge met 5-2 verloren. Drie jaar geleden waren we al dicht bij het kampioenschap, maar in een beslissings wedstrijd tegen De Meeuwen gingen we eer- vel ten onder. Ik weet nog dat keeper Kees Bijl wat moeite had zijn teleurstelling te ver werken. Toen heb ik gezegd: kop op, de slag is verloren, maar Smerdiek is er nog en Smer diek zal er altijd zijn." Vanavond kunnen we vaststellen dat het is uitgekomen. YAMAHA MOZART SAFIRA VISCOUNT RI-HA PHILICORDA Met name de manier waarop dit kam pioenschap tot stand kwam, mag vertrouwen geven voor de toekomst. Voor een deel door de oude garde, maar omringd door de jeugd, zelfs met 17 en 1,8 jarigen en ondanks een toenemende import in deze gemeente, zijn het allen geboren Zeeuwen. KAMPIOENS-ANALYSE De tijden veranderen en wij met hen, ver volgde Smerdieks voorzitter. Als je vroeger mee wilde komen, moest je meer doelpunten maken, dan de ander. Dat is nog wel zo, maar de analyse van het hoe en waarom lijkt haast belangrijker te zijn. Ik heb getracht van dit kampioen schap een analyse te maken, maar mede bestuurders hadden weer een geheel andere mening. Laat ik me dus maar bij de feiten houden. Na de mislukte kans tegen De Meeuwen ging het echt niet zo best. Er werd met name in de voorhoede gesukkeld. Vo rige competitie slechts 23 doelpunten in 18 wedstrijden. Een positieve factor voor dit succes is het optreden van jeugdelftallen in het seizoen 1967-68. Beide jeugdteams wer den kampioen en veel van hen lopen nu mee in de senioren-elftallen. Het kampioenschap van het tweede elftal vorig jaar was een, bewijs van de vooruit gang. We kregen verlichting op het oefen- veld, waardoor eerst de kas wel leegbrandde, maar tegelijkertijd met buitentraining onaf gebroken kan worden doorgegaan. Natuurlijk waren er ook nog andere factoren, maar die zijn niet te berekenen. Llevevrooweatraat 31 Tel. 01640-5470 BERGEN OP ZOOM (adv. Ingez. med.) 'n Aquarium 1 'n levend schilderij 1 Grote verscheidenheid tropische vissen en alle aquarium benodigdheden vind U bij Bosstraat 33 - Telefoon 01640- 3 39 89 Bergen op Zoom Adv. ingez. med. Wel was daar nog het feit van de nieuw aangetrokken trainer. Graag wil ik hierbij ook de heer Van de Wijngaarde in het be haalde succes betrekken. Zijn prille trainers ervaring is meteen beloond. Dank voor de manier waarop u het elftal tot een nieuwe eenheid smeedde. Vooral ook voor de oudere spelers uit het elftal, die er vijf jaar geleden ook bij waren, is het een bekroning in hun loopbaan. Sommigen van hen nog jong genoeg, an deren goed genoeg om er nog mee door te gaan. Wil men zich handhaven, dan moet men zich ook inspanningen willen getroos ten. Misschien zijn er die zelfs boven het Smerdieks peil kunnen uitkomen, maar dan zal men naast liefde voor de sport ook moe ten leren leven met de sport. Dhr. Hage feliciteerde met name ook de reserves, die altijd maar klaar moesten staan, zonder ook altijd het partijtje te kunnen spelen, wat een hard gelag is, om in hen ook alle andere spelers met het succes te feliciteren. Na 29 jarig clubbestaan is weer een mijl paal bereikt. De sport, verankerd in de samenleving bied ook in onze omgeving aan duizenden verstrooiing. Dan kan het zijn, dat soms de hartstochten wat hoog oplaaien, dat we ons impulsief laten meeslepen, maar de positieve kanten van de sport blijven toch domineren. Ik wil dan ook altijd blijven geloven in de opvoedende waarde van de sport, in de jeugd die ze beoefent en in het goede dat ieder mens toch wil, aldus voorzitter Hage, die zijn toespraak besloot met „Leve kampioen Smer diek. leve de sport". FELICITATIES Na de hiervoor al genoemde gelukwens door burgemeester Bouwense bood deze eer ste burger namens de Stichting Gemeenschap Sint-Maartensdijk een envelop met inhoud aan. Hij wenste daarbij de vereniging toe een voortgaan op de ingeslagen weg en mocht hij zelf dan niet meer in deze gemeente woonachtig zijn, dan mag ik misschien toch nog wel een volgend kampioensfeest bij wonen, hoopte burgemeester Bouwense. Namens de KNVB, afdeling Noord Brabant waarvan ook een schriftelijke felicitatie was ontvangen, sprak de heer A. van de Hoek uit Scherpenisse. Hij toonde er zich blij mee, dat zijn oude vereniging tot deze prestatie was gekomen. De eerste vereniging in de streek die een derde kla ser -plevert, na daartoe tevoren al meerdere malen op de drempel te hebben gestaan. Het is zoals voorzitter Hage selde dat n et alleen het eerste elftal kampioen werd maar de gehele vereniging. Slechts twee spelers, aanvoerder Kees van de Hoek en de centraal verdediger Kloet hebben alle wed strijden meegespeeld, zodat ook de reserves veel tot dit resultaat hebben bijgedragen. Wetend, hoe ik vanaf het begin de ont wikkeling van het zaterdagvoetbal in onze streek heb gevolgd, zal ook begrijpen, waar om ik me daarvoor graag wil inzetten, al valt dat bij andere werkzaamheden niet altijd mee. In de grote organisatie werden we in het begin min of meer als analfabeten op sportgebied gezien, die nauwelijks wisten of een bal rond dan wel vierkant was. Vijf en twintig jaar later is er ook voor onze zater dagvoetballers inspraak gekomen. Niet al leen in déze streek maar cok landelijk of zo men wil andersom gesteld. De heer v. d. Hoek prees de Smerdiekse bestuurders en vele anderen voor hun werk in het zaterdagvoetbal. Dit wordt niet gedaan voor een ere-baatje, integendeel, meestal is kritiek het loon, maar het komt velen ten goede. Het is niet alleen maar een trappen tegen een bal, de waarde van de sport reikt heel wat hoger zowel in geestelijk als licha melijk opzicht. Ock dhr. v .d. Hoek was blij met de sport- accomodatie die in Sint Maartensdijk tot stand is gekomen, want op het weitje van Reigersburg was eenvoudig geen derde klas serschap mogelijk. Spreker was er van over tuigd, dat men ook in de deze klasse geen slecht figuur zou slaan, mits men dat niet onderschatte. Een voorbeeld is Yerseke. Hij wenste de vereniging komend seizoen veel goeds toe op sportief niveau. KASSTUK VERLOREN De voorzitter van WHS, de heer A. J. Soe- ters betreurde het enerzijds wel, dat een kasstuk voor twee streekclubs verloren was gegaan, nu Smerdiek en WHS na slechts één jaar elkaar in competitie-verband weer ont moetten voorlopig niet meer tegen elkaar zullen uitkomen, maar feliciteerde anderszljds Smerdiek met het behaalde en verdiende resultaat. Het mooie van deze competitie was, dat het er vrijwel vanaf het begin naar uitzag, dat het een Thoolse aangelegenheid zou werden en dat heeft belangrijk bijge dragen tot een omvangrijk meeleven met het voetballen is dit seizoen. Er was door WHS een bloemstukje aangeboden en door Vos meer een envelop met inhoud. Namens de sportredactie van „De Rotter dammer" sprak journalist M. Leerling, die van cordeel was, dat door het derde klasser schap van Smerdiek het sportpeil op Tholen opnieuw zal stijgen. Aanvoerder C. G. van de Hoek dankte zijn medespelers en reserves en verzocht trainer Van Wijngaarde op de planken om hem met woorden van dank en met een en velop te huldigen voor zijn werk ten behoeve van „Smerdiek". Op zijn beurt moest de Smerdiekse cap tain en echtegnote de hulde in entvangst nemen van bestuur en spelers, toen voor zitter Hage hem feliciteerde. Na 18 jaar eerste elftal-speler moeten het minstens 500 wedstrijden zijn geweest, dacht dhr. Hage en bood een vulpen aan voor de Smerdiekse aanvoerder en bloemetjes voor mevrouw van de Hoek. Daarmee was het officiële gedeelte afgelopen en werd het met verloting en het Charivar- trio, de Lunsvertolking door Ad van de Hoek, die daarmee op deze avond ook nog een punt scoorde, een voetbalreportage door keeper Bijl en tenslotte nbg een zelfver vaardigde „hit" door Van Damme een ge zellig kampioensfestijn. Adv. ingez. med. 'Alles heeft deze competitie meegezeten, en dat moet ook wel, anders word je geen kampioen. Trainer Van de Wijngaarde zei voor de kerst al dat wij kampioen zouden worden, maar als spelers hebben we eraan getwijfeld tot we in Sint-Annaland van WHS wonnen'. v Kees van de Hoek, aanvoerder van het Smerdiekse eerste elftal en hoofd van de openbare lagere school in Stavenisse, zit op z'n gemak als hij dat zegt. Er valt deze zaterdagvoormiddag een mot regentje en er hoeft niet gevoetbald te worden want de competitie in de vierde klas B is voorbij. Als er wel een wedstrijd op het pro gramma had gestaan, dan had uw verslaggever beslist geen ge sprek gehad met de Smerdiekse aanvoerder, aangezien Kees van de Hoek ons verklaarde voor een wedstrijd verschrikkelijk zenuwach tig en prikkelbaar te zijn. Hij is dan lastig voor vrouw en kinderen en wil liever niet te veel aan z'n hoofd hebben. Tijdens de wedstrijd is de 33-jarige er varen aanvoerder rustig. Hij voetbalt ook niet voor de eerste keer: op z'n twaalfde jaar lid van Smerdiek en twee jaar later cl in het eerste elftal, waar hij sinds die tijd niet meer uit is geweest. In die 19J^ jaar Smerdieks topvoetbal trad hij voor zo'n vijf honderd wedstrijden aan. Behalve competitie, heeft Kees van de Hoek altijd graag in selecties gezeten. Dat is nu voorbij, hoewel hij het op de groene grasmat nog steeg; „ziet." Hij kan alles echter niet meer uitvoeren omdat z'n wendbaarheid minder is geworden Adem heeft hij nog genoeg en de conditie is in het algemeen veel beter dan vroeger, toen er niet getraind werd. „Je raakt elkaar nu veel minder. Scheenbeschermers gebruikt men weinig meer, en dat komt niet alleen door de betere doppen onder de voetbal schoenen", meent de Smerdiekse aanvoerder die in dit kampioensjaar negen kilo is af gevallen. Dit laatste niet alleen van de voetbalspanningen, maar veel meer nog van de vergaderingen en druktes die het onder wijzerschap meebrengen. „Als we geen kampioen worden, speel ik m'n laatste competitie voor Smerdiek", zei ik vorig jaar tegen het bestuur. Dan zou ik in Stavenisse gaan voetballen, waardoor ik dichterbij huis kon trainen, want dat vergde nu twee avonden per week. Maar ja, ik heb jaren in Smerdiek gevoetbald we zijn nu kam pioen, het spelpeil ligt hoger dan hier en de accomodatie is veel beter. Alles bij elkaar geeft dat meer plezier dan dat ik in Sta venisse zou voetballen", vindt Kees van de Hoek. AL JAREN TEGEN DE TOP Hoe komt het dat Smerdiek dit jaar derde klasser gewerden is? C. v. d. Hoek: „We zitten al jaren tegen de top aan. Toen er een tweede klas gevormd moest worden, promoveerden er vier clubs uit de vierde klas en toen werden wij vijfde. Twee keer zijn we op de tweede plaats ge ëindigd, waarvan één keer na die beslissings wedstrijd tegen De Meeuwen. In die tien jaar vierde klas zijn we nooit in degradatie gevaar geweest. Ik geloof dat we nu alleen maar kampioen geworden zijn om niet bij WHS te blijven zitten, grapte ik tegen voorzitter Soeters, en dat heeft natuurlijk ook een rol gespeeld. Over het geheel hebben we een gelukkige competitie achter de rug. Ten eerste kregen wij een tegenstander waar WHS de vo rige week tegen gespeeld had. Aan dat re sultaat konden wij ons als het ware op trekken. Ten tweede hadden we goede re serves, wat heel belangrijk was, want ik ben de enige die heel de competitie mee gespeeld heeft. We hadden nog al veel blessures. Ten derde de training: twee keer per week, dinsdag en donderdag; trainer altijd aanwezig, uitge zonderd één keer wegens ziekte; altijd bui ten gétraind. In de winter hebben we het wel eens gehad dat er maar vier man waren, maar toen heeft het jonge en actieve bestuur een briefje aan de spelers gestuurd. Daarin werd gezegd dat men op de training moest komen, wilde men trainer Van de Wijn gaarde houden en eventueel kampiotn wor den. De trainer had namelijk een aanbieding gehad, zodat hij niet van plan was twee avonden per week naar Sint Maartensdijk te komen voor een paar mensen. Die brief heeft geholpen. Van het eerste elftal waren er steeds zo'n zeven a acht spelers, want er zijn cok een paar mensen die een hele week van huis zijn. Daarnaast nog spelers uit het tweede en derde elftal. Het derde, seniorenelftal ja, dat is vorig jaar op verzoek van enkele leden gevormd die ook graag wilden voetballen. Akkoord zei het bestuur, maar dan moeten jullie alles zelf regelen. Dat gebeurt, en die jongens spelen puur voor hun plezier. Ze stellen geen eisen en het geeft niet met hoeveel ze verliezen. Ten vierde moesten we vroeger vechten cm een doelpunt, wat nu beslist niet het geval was. In de voorhoede zorgden Ko Stoutjesdijk, Kees Nagelkerke, Ad van de Hoek en Leen van Driel voor menig goaltje. De doelpunten kwamen meestal ook op het juiste moment in de wedstrijd, en dat gaf ons dan moed. Het moreel was dan cok bij ons sterk en hardstikke goed, wat natuurlijk direct verband hield met de resultaten tij dens deze sportieve competitie. We hadden een heel gezellige ploeg, waarmee we veel plezier beleefd hebben. In de vijfde plaats heeft de prachtige acco modatie bijgedragen tot het kampioenschap. Die accomodatie is heel belangrijk, want het betekent echt wel iets voor de spieren als je in de rust of na afloop van de wedstrijd in een verwarmd kleedlokaal komt, waar je bovendien nog kunt douchen. De prima grasmat is ook bijzonder fijn om op te spelen' EERSTE WEDSTRIJD TELEURSTELLEND Smerdiek is de eerste competitiewedstrijd tegen Kloetinge slecht begonnen. Hoe kwam dat? C. v. d. Hoek: „Ja, daar speelde de „Van Houdt-zaak" een grote rol bij. Op het eind van de vorige competitie ging het slecht, waardoor doelman Kees Bijl naar het tweede elftal wilde, als speler. Het is een fout ge weest van het bestuur om dat toe te laten, want je bent tenslotte lid van een vereni- Niet alleen Smerdiekse aanvallers, maar ook de verdedigers stonden hun mannetje zo als dit spelmoment toont in de wedstrijd WHS-Smerdiek, waar keeper Jan Guiljam ge durfd de jongste WHS-er Han Vroegop het scoren belet. Verder in aktie Henk Dijkema en op de achtergrond in spanning toekijkende twee Smerdiekse- en één WHS speler. Kees van de Heek, aanvoerder van de eerste derde klasser in het streekvoetbal: „Alles heeft deze competitie mee gezeten, en dat moef ook wel, anders word je geen kam pioen". ging. Die vereniging, die met de sterkste opstelling voor de dag wil komen, had Bijl onder de lat moeten zetten. Wim van Houdt was een goede keeper, maar toch wel duide lijk minder dan Bijl. De nederlaagwedstrijden liepen evenwel prima vcor het eerste elftal, waardoor Bijl weer zin had om terug te komen. De trainer gaf echter de doorslag Hij had de doelman bij de trainingen flink onder handen geno men en wilde hem beslist terug hebben in het eerste elftal. Het voetballen ging veel min der omdat Bijl daarvoor te weinig conditie had. Intussen was Nico van Houdt voor Huib Knuist in de ploeg gekomen, terwijl Marus van Hcudt al mee speelde en dat zeer goed. Toen begon de competitie met de eerste wed strijd in Kloetinge. Doelman Kees Bijl stond weer tussen de palen in plaats van Wim van Houdt. Daarmee begonnen de moeilijkheden. Z'n broers Nico en Marus weigerden mee te spelen als Wim niet mocht keepen. Toen moesten er andere spelers komen onder wie jeugdspeler Jaap Moerland, die een goede aanwinst bleek. Heel deze zaak deprimeerde de ploeg echter, en men had geen enkel vertrouwen meer in de competitie die op zo'n vervelende manier begon. Vandaar de nederlaag tegen Kloetinge. In overleg met het bestuur heb ik toen bemiddeld. Ik heb met de drie broers Van Houdt^gepraat en Marus en Nico wil den wel weer meespelen. Dat was voor de tweede competitiewedstrijd, thuis tegen Veere Na mijn bemiddelingspoging belde ik direct naar de secretaris, maar het bleek dat de opstelling net weg was. Marus en Nico zijn nog naar het sportveld gekomen, in de hoop dat ze een halve wed strijd mee mochten doen. Dat weigerde de trainer evenwel. Vorige week hebben ze ons in ons hemd laten staan, nu deen wij het. Daarbij nam de trainer nog in aanmerking dat ze in drie weken niet getraind hadden. Dat is de ondergang voor ons. We gaan uit de vierde klas, dacht ik. Voor die jongens vond ik het verschrikkelijk. Ze hebben nu overschrijving naar Tholense Boys aange vraagd, maar dat schijnt niet zo gemakkelijk te gaan. Voor Dick Soomers ging dat vlot- teri die is Van Thslense Boys naar Smer diek overgeschreven. De spelers wilden Nico en Marus wel heb ben, dat had ik ze gevraagd voor ik ging be middelen. Nico van Hcudt is qau techniek een macht ge voetballer, de beste die ik in Smerdiek kun. Alleen is hij te traag" vindt Kee.t van de Hoek. BESLISSING GEVALLEN Na de eerste, ongelukkige nederlaag, won men thuis met maar liefst 6-1 van veere, terwijl WHS uit maar net met 2-1 gewonnen had. „Dat gaf ons moed", zegt de Smerdiekse aanvoerder nu. „Toen kwam de wedstrijd Smerdiek-WHS, die door de Sint Anna- landers gewennen werd. Ze waren ook een klasse beter dan ons, vandaar mijn voor spelling dat ze kampioen zouden worden. In Sint Annaland was dat bij WHS-Smer diek heel anders. Behalve dat ze met tien man speelden (Jan Mosselman was eruit ge stuurd na een overtreding tegen Ko Knuist Deze had daarvoor overtredingen begaan die hij nooit deed. Hij was dood zenuwachtig en speelde zijn eerste seizoen in Smerdiek en duidelijk misten aan spielmacher Theo Moer land, had WHS tech minder conditie. Ze maakten wel eerst 1-0, waardoor wij erop af moesten. Smerdiek speelde op 0-0, maar na die achterstand moest er natuurlijk een schepje boven op. Back Rien Rijnberg vond ik toen de ster, maar hij werkte zo hard dat hij er het laat ste kwartier helemaal aan was. WHS heeft wat blessures betreft geluk kiger gevoetbald dan wij. Daarentegen heb ben de Sint Annalanders weinig goede ver vangers, hoewel ze nog steeds het mooiste voetbal spelen: goede combinaties, prima techniek. De beslissing is eigenlijk gevallen toen WHS met 2-0 van Wissenkerke ver loor en wij thuis met 4-1 wonnen Dat voor deel hadden wij steeds". TRAINER BIJZONDER KNAP Welke tactiek heeft Smerdiek deze com petitie toegepast? C. v. d. Hoek: „In uitwedstrijden altijd het 4-3-3-systeem, thuis 4-2-4. Dat laatste hadden we tegen WHS niet moeten doen. Als we toen 4-3-3 gespeeld hadden, was ons middenveld veel sterker geweest Trainer Van de Wijngaarde is tactisch bijzonder knap. Hij ziet wat er gebeuren moet, ook tijdens de wedstrijd. In Yerseke bijvoorbeeld, ston den we met 0-2 achter. Na de rust zei de trainer dat we het ouderwetse stopper-spil- systeem maar eens moesten proberen, en dat lukte. We wonnen. Van Hoek wisten we dat ze een zeer goede verdediging hadden. Daarom zei de trainer: niet gaan beuken op die Hoekse achterhoede, laat ze maar ko men. Het gebeurde precies zo. Hoek rukte op, maar ze konden geen enkel doelpunt ma ken, terwijl wij voor gevaarlijke uitvallen zorgden. Doelpuntenmaker De Koeijer van Hoek kon dat niet verwerken, waardoor hij op een gegeven ogenblik Rien van de Berge een duw gaf. Die duwde toen terug, maar dat zag de scheidsrechter, waardoor hij eruit gestuurd werd. Van de Wijngaarde, die pas voor het eerste seizoen trainer is, neemt de spelers ook in dividueel. Dat is goed werk, vooral voor hen die zelfvertrouwen nodig hebben. Als aanvoerder werk ik veel samen met de trainer. Ik heb een adviserende stem bij het bepalen van de tactiek, de opstelling enz. Dat is erg belangrijk. Aanvoerder is wel een moeilijke taak, maar nu is het wel gemakkelijker omdat ik ouder ben. Zachtjes aan gaan ze me al d'n ouwen noemen, maar ik voel mc nog niet oud. Ik ga zeer vriend schappelijk met de spelers om, ik speel geen dictator. Wel geef ik ze aanwijzigingen tij dens de wedstrijd. Bij de training probeer ik het voorbeeld te geven door de kantjes er niet af te lopen. Ik was ook twee keer per week aanwezig, hoewel dat dcor drukke vergaderingen wel eens één avond moest mis sen vertelt de hoofdonderwijzer uit Sta venisse. BEHOORLIJK HARD ELFTAL Wat is Smerdiek eigenlijk voor een elf tal? C. v. d. Hoek: „Smerdiek is een be hoorlijk hard elftal, maar niet gemeen, er wordt echt niet nagetrapt. Sommigen zijn keihard, onder wie Ad v. d. Hoek. Als die een bal voor zijn voeten krijgt, schiet hij. Hij krijgt evenwel bijna nooit een vrije trap tegen zich en dat bewijst wel dat de scheids rechters er geen overtredingen in zien. Ad heeft een hard schot en een goede kopstoot maar weinig techniek. Vier a vijf spelers missen techniek, maar dat compenseren ze door werklu^ Nagelkerke, Moerland en Stoutjesdijk zijn technisch goed, terwijl Leen van Driel bijzon der snel is, maar wat techniek en zelfver trouwen mist. In die voorhoede zit talent. Jaap Moerland bijvoorbeeld is van de jeugd gekomen, en als die jonge spelers een goede begeleiding krijgen, belooft dat veel voor de toekomst. Zelf ben ik de speler met de grootste ervaring die rust in de ploeg brengt. Voor de nieuwe competitie wordt er voor het eerste elftal een groep van vijftien man gevormd, maar dan moeten er vier zijn die zich voor het eerste elftal op willen offeren, Behalve het huidige elftal zullen Piet Bout en Piet van Dalen (als z'n blessure goed genezen is) daarbij zijn en misschien ook Dick Soomers. Verder zijn we van plan het 4-3-3-systeem goed in te studeren. Dat willen we in het nieuwe competitieseizoen steeds gaan spe len', zegt Kees van de Hoek. LIEFHEBBER VAN HET ENGELSE SPEL 'Ik ben een bijzondere liefhebber van het Engelse spel', vertelt de Smerdiekse aan voerder verder. 'Niet te flauw, hard, en een behoorlijke techniek. Om dit spel aan te kunnen, moet je een behoorlijke conditie hebben. In sommige Wedstrijden konden wij ver tragend spelen, en dat bewijst wel dat wij in technisch opzicht vooruit gegaan zijn. De instelling van de spelers is toch veel anders dan vroeger. Er wordt getraind, de tactiek wordt besproken. Dat was er in het verleden niet bij. Die geintjes, zoals aan shirtjes trekken, tijd rekken en vertragend, (ZIE VERVOLG PAG. 13) De Smerdiekse aanvoerder over Ko Stout jesdijk. „Een bijzonder begaafde speler met een machtig verrassend schot. Af en toe is hij wat te opvliegend, maar dat was ik vroe ger ook"

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 9