HM» «DE DERDE HAND» Voor moeder? 8 mei 1970 EENDRACHTBODE Nu eindelijk een naaimachine met en nog zoveel meer voor delen. Het is een PFAFF, dat zegt toch ook nog wel iets Een naaimachine, die nog maar enkele dames in de wereld bezitten. WERKELIJK IETS APARTS Vraagt demonstratie of kom kijken. Gratis folders. NAAIMACHINEHUIS W. RIKKEN N.V. OUD-VOSSEMEER ST.-ANNALAND ST.-MAARTENSDIJK Den Engelsman SCHERPENISSE POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS 2 dacht ondanks het feit dat Tholen in de periferie van Zeeland ligt. Het bezoek van de commissaris van de koningin aan ons eiland van enige tijd geleden alsmede de po gingen van de schoolraad met in het bij zonder het dagelijks bestuur bestaande uit Dhr. W. Quist, vertegenwoordiger van de gemeenteraad, Mevr. J. Deurloo-van Broek hoven namens de oudercommissie van de openbare mavo-school en mevr. H. Goor- den-Hermus namens de oudercommissie van de openbare basisschool tot verkrijging van zwemlessen voor de schooljeugd, zullen on getwijfeld als katalysator hebben gewerkt. En dan mag natuurlijk de bijzonder spon tane medewerking van burgemeester en wet- souders in deze niet worden vergeten, daar deze een belangrijke factor is geweest. De zwemlessen zullen normaal doorgang vinden en wel in Sint Maartensdijk in af wachting van het gereedkomen van een zwembad in Tholen. Om twee uur was er een speur-puzzel- tocht waaraan 75 kinderen deelnamen en waarbij 15 prijswinnaars uit de bus kwamen. Ze kregen allen een waardebon van f 5,- PRIJSWINNARS SPEURTOCHT 1 Ina van de Zande 2 Fanny de Kok 3 Michel van Oorschot 4 Corry Bijl 5 Addy Oostdijk 6 Willem Loof 7 Peter van de Rijssen 8 Anneke de Bruin 9 Ina Lindeberg 10 Gczina Bijl 11 Rian Deurloo 12 Diny Potappel 13 Marja Minheere 14 Els Laban 15 Elly Goorden Om half vier kwamen de versierde stalen rosjes aan de beurt, waar de kinderen een hoop uren in hadden gestoken, maar het re sultaat was er dan ook vaak naar if'.-. "t Kortemeestraat 17 Tel. 01640-3 58 78 Bergen op Zoom Adv. ingez. med. UITSLAG VERSIERDE FIETSEN 1 Anneke Heuseveldt 2 Myriam Kurvink 3 Kora Kurvink 4 Maria van Gorsel 5 Anneke Schot 6 Trudi Moerland 7 Plonie Schot 8 Maria Verkamman 9 Johan van Oost 10 Anja Jansen 11 Ellen de Waal 12 Piet Jansen 13 Ellie Deurloo 14 Els Contant Zij ontvangen dezelfde prijs als de deel nemers aan de speurtocht. Eveneens om half vier ging de oranjerit van start van de Molenvlietsedijk. Hier was de deelname ook bijzonder groot, er waren n.I. 53 auto's die meededen. Het parcours was niet al "te moeilijk. UITSLAG AUTORIT De eerste prijs werd gewonnen door J. van Huyzen, de tweede plaats was voor Kees Kot, terwijl Dietvorst de derde prijs in de wacht sleepte. De poedelprijs ter waarde van f 10,- kwam in handen van de heer K. Rijnberg, die hij verdiend had met 47 strafpunten. De Kleuterscholen hebben een tekenwed strijd georganiseerd, bij de 4 en 5 jarigen (klas van juffrouw Suzie) werden de eerste 5 plaatsen ingenomen door de volgende kunstenaars in spé: Martin Voshol Jolanda Schot Arjanne Beth Lydie in 't Hof Gertie Vinjé nog was moest wegens de erbarmelijke koude rillend huiswaarts keren. Zij konden zich dan nog wel amuseren bij de schiettent, die door de schietvereniging was gebouwd. Hier ston- stond men herhaaldelijk in rijen van 3 te dringen. De straten waren door de verschillende buurtverenigingen gezellig uitgedost met vlaggetjes en lichtjes, aangevuld met kerst boompjes. Als bijzonderheid is nog wel op te merken de stellage die de buurtvereniging van de Visstraat heeft gemaakt. Het beeldt de Endracht uit waarboven de huidige brug en waarin enkele bootjes. Als slagzin stond erbij: Tweemaal werd hij door geweld Straks wordt hij door de sloper geveld. Dit dan natuurlijk betrekking hebbende op de brug die in de oorlog van 1940-1945 twee. maal zware aanvallen heeft te verduren ge had. Lof dus aan de buurtvereniging de Vis straat, die het geheel op zo'n harmonische wijze heeft weten te brengen, waarbij het actuele op nauwe wijze is verbonden met de herinneringen aan de oorlogsjaren. NATIONALE HERDENKING Bij de nationale herdenking van de 25- jarige bevrijding op 5 mei in de Rotterdamse Sint-Laurenskerk waren er uit heel Neder land vertegenwoordigers van de bevolking. Op uitnodiging van het provinciaal be stuur van Zeeland vertegenwoordigden Els Deurloo uit Tholen en Wim Heijboer uit Sint Annaland Tholen en Sint Philipsland. In de kerk werden de toespraken van de stiefzoon van de overleden prof. dr. J. Pres- ser, drs. Maria de Groot en koningin Juli ana beluisterd, waarbij vooral de tweede spreekster opviel door haar krachtige en heldere woorden. Ook was er daar Orgel- en trompetspel en zang van het Nederlands Kamerkoor. Na de herdenkingsdienst werd op de zon overgoten Coolsingel een openluchtmaaltijd gehouden, waar de genodigden samen met premier Piet de Jong Zweeds wittebrood aten Op deze dag werd ook de vijf maanden durende manifestatie Communicatie '70 in Rotterdam geopend. Behalve vele muziekkorpsen reden er tien tallen heftrucks vrachtwagens en andere laad- machines van de haven mee in dit drie kilometer lange vredesdefilé. Een défilé van de bereikte welvaart, maar ook een open baring van de huidige problemen: de duizen den mensen ademden de vele uitlaatgassen in en moesten zo'n twee uur ronkende hef trucks aanhoren. NA VAL VAN ONGEVEER 5 METER ONGEDEERD Het 2 en half jaar oude (jonge) zoontje van de familie Boogaart uit de Bakstraat kwam op een ongelukkige manier ten val vanuit de bovenverdieping van zijn ouder lijke woning. Hoewel dr. Bos op het eerste gezicht niets kon vaststellen, weigert het jongetje te lopen, daarom zal hij aan een nog grondiger onder zoek worden onderwerpen. DE TROUWE DUIF Zaterdag 2 mei hield de postduivenver eniging De Trouwe Duif een wedvlucht vanuit Arras, afstand 171 km; zw wind; er was een latere lossing wegens regen; gelost 1 uur; In concours 201 duif; aankomst eerste duif 15 uur 25 min 26 sec; aankomst laatste duif 16 uur 42 min 43 sec. UITSLAG: J. Praat 1 27 47 50 57 58; C. Soomers 2 4 6 54 L. Jansen 3 11 29 51 3e overduif; J. Deurloo 5 12 32; J. Kegge 7 34 41 42; L. Hage 8 17 21, 36 65; J. Hol 9 15 49 67; C. v. Luijk 10 19 25 26 35 38 60 G. Mulders 13 14 31 33 55; P. Laban 16 le overduif; J. V. Dijke 18 66; G. de Kok 20 48 L v. d. Kleijn Sng. 22 44; A. Laban 23 37 40 53 56; C. Moeliker 24 43 63; B. Polderman 28 30; C. Praat 39 47; L. v. d. Kleijn Jz 45; O. Contant 52 61 L. Laban 59 62; M. Moeliker 64: J. Noom 2e overduif. In de klas van juffrouw Jo, de grote pro- motrice en stimulerende kracht achter de wedstrijd vielen de volgende artiestjes in de prijzen: 1 Bea Schot 2 Jolanda van Dijke 3 Simone van Duivendijk 4 Jannet de Korte 5 Richard Fuchten De jureringstaak was in handen van de mavo. De tekeningen zijn op 5 mei nog te bezichtigen in de veilinghal deze tentoon stelling is zeer zeker een bezoek waard. Een dergelijke wedstrijd kan in de toekomst beslist worden herhaald. De dag werd besloten met een oranjebal in de veilinghallen, waarvoor maar weinig men sen kwamen opdagen en de enkeling die er van Zilverstraat 5 naar Prins Mauritsstraat 11. Frasl., Wilhelm, van F. D. Roosevelt- straat 15 naar Prins Mauritsstraat 4. Hommel, Adr., C. P., van Kalisbuurt 16 naar Kalisbuurt 17 Van Meer, echtgenote van Hommel, A. M. C. van Molenstraat 42 naar Kalisbuurt 17. Egberts, Jannes, en gezin van Voorstraat 7 naar Raadhuisstraat 32. MISSELIJKE STREEK Van donderdag 30 april op vrijdagnacht mei werd omstreeks 2 uur weinig aantrek kelijk vandalisme gepleegd, als vandalisme ooit oirbaar zou kunnen zijn. Er werd op de sirene gedrukt of wellicht werd het ruitje in getrapt. Hoe het ook gebeurde, de sirene loeide en bleef loeien. Waarop ook de da der of daders niet hadden gerekend. Dat hield zo'n klein kwartiertje aan en er zijn er dan ook niet zoveel overgebleven in de gemeente, die de slaap des onwetenden kon den voortzetten. Waarschijnlijk was er tus sen de sireneknop een stukje glas terecht gekomen, in elk geval kon men het alarm niet laten ophouden zonder via de kerk voor afsluiting van het geheel te zorgen. Vanzelf sprekend was er een brandweerkorps pre sent na dit alarm, terwijl ook vele honderden inwoners een kijkje kwamen nemen wat er aan de hand was. Daarbij was er voor ouden van dagen en baby's meer dan normale alarmschrik nu het geloei zo lang aanhield. En dat heeft bijzonder weinig sympathie op geleverd voor de brooddronkendaad van die gene, die hiervoor verantwoordelijk is. Wat dit laatste betreft heeft de politie de zaak in onderzoek, waarbij een drietal jongelui zijn verhoord. Niemand die dergelijke streken op prijs kan stellen. HULDE VOOR HULPVAARDIG ZILVEREN KANTOORHOUDER Met goede woorden en haast nog meer bloemstukken en andere geschenken werd maandagmiddag 4 mei in het dorpshuis de heer A. J. Scherpenisse gehuldigd in ver band met het 25-jarig P.T.T.erschap. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd in burgemeester en wethouders, maar ook het voltallig gemeentepersoneel en mevrouw Baas, Van P.T.T.-zijde de directeur van het postkantoor Bergen op Zoom, waaronder Sint-Annaland ressorteert, de personeelschef P. Guinee, de chef expeditie J. H. Weijts, hoofdemployé C. de Mooij, een afvaardi ging van de personeelsvereniging in de per soon van mejuffrouw O. H. E. Kloevekorn, maatschappelijk werkster van het postdis- trict Middelburg. Daarnaast waren er schrif telijke felicitaties van de wnd. directeur van het postdistrict Middelburg de heer J. van Laar en van de directeur van het telefoon district Breda Ir. E. H. M. Terheggen. In het dorpshuis was ook de gepensioeneerde P.T.T. de heer M. K. van Egmond uit Tho len. Trouwens uit vrijwel elke gemeente in het rayon Tholen waren de collega's aan wezig, een vertegenwoordiging van de Plat telandsvrouwen afd. Sint-Annaland, de ere- dirigent van Accelerando' vanzelfsprekend de familie en nog enkele andere belangstel lenden, later ook bestuurders van de plaat selijke muziekvereniging. Burgemeester W. Baas felciteerde de jubilaris als eerste spre ker namens het gemeentebestuur, aangezien de heer Scherpenisse ook wethouder is van Sint-Annaland. Hij wees er op, hoe hier ie mand jubileert, die met veel ijver, hulp- en dienstvaardigheid zijn werk verrichtte, na de eerste P.T.T. beginselen door de heer Van Egmond uit Tholen te zijn bijgebracht. Hij voorzag na het opklimmen in de afge lopen 25 jaar van hulpbesteller tot kantoor houder ook in de toekomst voor de jubilaris nog volop promotiekansen. Dat baseerde burgemeester Baas op bij hem zelden afwe zige gemeentelijke herindelingsgedachten. BURGELIJKE STAND Loop der bevolking over de maand april Geboren: Op 16 april te Bergen op Zoom: Vlasblom Yolanda Angelique Alberdina Christina, dochter van C. G. Vlasblom, wonende te Oud-Vossemeer, Hollaereweg 13. Op 24 april: Aarnoudse, Adriana, dochter van Aarnoudse, W. en van Brouw, T. A., beiden wonende te Oud-Vossemeer, Molen straat 34. Overleden: Te Bergen op Zoom: van Poortvliet, Jan, oud 70 jaar, echtgenoot van: Verwijs, A. W. wonende te Oud-Vossemeer, Hofstraat 18. Te Oud-Vossemeer: van Vossen, Jacobus, oud 76 jaar, echtgenoot van: Hoek, L., wo nende te Oud-Vossemeer, Molenstraat 71. H u w e 1 ij k e n Vercammen, Martinus Leonardus, matrij- zenmaker, wonende te Bergen op Zoom en Havermans, Maria Adriana, modinette, wo nende te Oud-Vossemeer. Van Tienen, Marcel Aloysius Bonaven- tura Nicolaas, ontwerper, wonende te Ber gen op Zoom en Havermans, Maria Adriana modinette, wonende te Oud-Vossemeer. Ingekomen personen: Van den Berg, Johannes C. C. M., en ge zin, gekomen van Steenbergen, Roosendaal- seweg 37, bakker, nu wonende Zilverstraat Vercammen, Martinus L, gekomen van Bergen op Zoom, Fred. Hendrikstraat 60, matrijzenmaker, nu wonende, Ring 17. De Oude, Marian Kornelia, wegens hu welijk met: Van Gorsel, J. L., gekomen van Sint-Philipsland, Oude Polder 8, lerares, nu wonende Molendijk 9. Vertrokken personen: Van den Houten, wed. van: Witte, Pie- ternella C., van Molenweg 28 naar Bergen op Zoom, van Dedemstraat 11. Van de Klundert, Cornelis J. M„ van John F. Kennedystraat 17 naar Halsteren, Moerstraatsebaan 503. Imandt, Christina M., van Dorpsweg 15 naar Rotterdam, Graaf Florissstraat 71. Van Gorsel, Hendrik en gezin van Molen dijk 9 naar Tholen, Hertekamp 4. Wijten, wed. van de Koning, Johanna A, van Prins .Willem-Alexanderstraat 2 naar Bergen op Zoom, van Dedemstraat 11 Verhuizing binnen de gemeente Holleman, wed, van: Boot, Maria en gezin Maandag 11 mei haalt 'Accelerando' oud papier op. adv. ing. med. GROENE KRUISCONTRIBUTIE OMHOOG Het was voor de Groene Kruisvoorzltter A. J. Boogaard ditmaal niet zo moeilijk de geringe opkomst voor de bij dhr. L. van Dijke vrijdagavond gehouden ledenvergade ring te wijten aan drukke landbouw-werk- zaamheden ofwel verlate inzaai-arbeid. Inclusief bestuur kon men een 12-tal leden halen. Deze opkomst deed niet af aan de grootte van de vereniging met zijn 845 leden, nog 6 meer dan vorig jaar, ondanks muta ties van overlijden en vertrek. Dat werd dui delijk uit het jaarverslag van secretaris L. P. Goedegebuure, die ook de werkzaamhe den van de wijkzuster in gespecialiseerde cij fers samenvatten. Het kwam er op neer, dat er voor allerhande bijstand 2347 bezoeken werden afgelegd. 146 maal was het wijkge- bouw in gebruik, waaronder 38 maal voor de trombose dienst. De physio-therapeut heeft driemaal per week zitting en dat bespaart de patiënten evenzo vele malen het niet altijd passend busreisje naar Tholen, zoals dat te voren noodzakelijk was, nog afgezien van koude wachtlokalen. 347 maal was er van het aanwezige Groene Kruismateriaal gebruik gemaakt. Voor aardgas-aanleg was aan de leden een vrijwillige bijdrage gevraagd dan wel een renteloze of rentegevende lening. Het aantal leden dat hieraan meewerkte was naar verhouding niet bijster groot. Het bedrag was echter goed, want men kreeg 2.739,87 aan eenmalige giften, 1.000,aan rente loze en 100,rentegevende leningen. Dat uit het jaarverslag verder bleek, dat 17 zuigelingen, 18 kleuterconsulten waren gehouden, hoort er zo bij. Minder gunstig waren de financiële uitkom sten en nog ongunstiger lijkt de begroting er uit te zien. De rekening 1969 algemene dienst toonde aan ontvangen en uitgaven ƒ26.511, 74 met een nadelig saldo van 2.799,39, de rekening t.b.c. bestrijding aan beide zijden 865,37 met naar de reserve 629,37. Ex ploitatie wijkgebouw 11.887,33 met een na delig saldo van ƒ4.668,41 en het badhuis, dat op 1 april 1969 werd gesloten bracht een tekort van 2.694,86, bij elkaar een nadelig geheel van 1.0.162,66, een bedrag dat via eenzelfde gemeentelijke subsidie werd opge vangen. Straks een gemeente van 16.000 inwoners, dan is er zeker een directeur nodig. Hij zag de jubilaris reeds opklimmen tot waarne mend en later tot directeur van het dan toch omvangrijke district. We hebben dan ook meteen een prachtig kantoor voor u in de vorm van het gemeentehuis, zo verkocht burgemeester Baas alvast de dorpszetel. Nou ja, dat allemaal niet zo serieus. Hij wilde er slechts mee getuigen, dat de 25-jarige dienstbetoning van dhr. Scherpenisse niet alleen uit hoofde van zijn dagelijks beroep, maar ook in nog menigerlei ander opzicht in dienst van de gemeenschap wel een promotie waard is. Tenslotte wenste hij de jubilaris nog vele gezonde jaren toe. Directeur Haverhoek kon uit het perso- neelsarchief ook heel wat goede dingen zeg gen van de jubilaris, maar dat is al voor me gedaan, zo constateerde de Bergse directeur. Hij herinnerde wel even aan de situatie van toen en nu. Het deed hem voorts ge noegen, dat de burgemeester had gesteld, dat de jubilaris niet alleen dienstbaar was als P.T.T.er en daarmee op zich al tot een dienstverlenend bedrijf behoort, maar daar naast zich ook nog voor de gemeenschap op andere wijze inzet. Dat past dan wonderwel bij de P.T.T. doelstelling en het kan niet anders dan ook daarvoor goodwill kweken, meende de heer Haverhoek. Hij was ver heugd over een weer behoorlijke gezond heid van dhr. Scherpenisse, nadat dit tevo ren wel minder is geweest en hoopte dat hij ook in de toekomst nog zowel voor P.T.T. als deze gemeenschap werkzaam mag zijn. Daarbij kwam er het P.T.T.-insigne 25 jaar dienst, een envelop met inhoud en namens de personeelsvereniging een elektrische auto stofzuiger. Bloemen waren er voor mevrouw Scherpenisse. In zijn wederwoord betoonde jubilaris zich bijzonder dankbaar voor de huldiging, de steeds ondervonden medewerking van chefs, de belangstelling van de plaatselijke over heid en verenigingen en met name ook aan de bevolking voor het getoonde begrip, niet in het minst ten aanzien van de sociale problemen. Zoals velen een hobby hebben, was die van mij het dienstbaar zijn aan de gemeen schap, stelde de heer Scherpenisse, maar die was niet te beleven zonder steun van her en der. Hij dankte eveneens voor de fraaie ca deaus, de talrijke bloemstukken en de van vele bekenden elders en ter plaatse ontvan gen schriftelijke felicitaties. Dinsdag wordt zuigelingenbureau gehou den. Deze maand is er geen kleuter bureau. De begroting 1970 toonde zonder badhuis een tekort van 9.870,voor de aardgas- aanleg was er boven de ontvangen som van vrijwillige bijdragen, enz. nog een bedrag ge leend van de plaatselijke Raiffeisenbank. Naast goedkeuring van de begroting 1970 was er tegelijkertijd het voorstel de contribu tie van 15,op te trekken tot 17,50. De voorzitter wees er op, hoe een vrij algemene regel geldt, dat de gemeente kan bijdragen tot vijftig procent van het ontvan gen contributiebedrag. Zonder die contribu tieverhoging komt men er niet en kan ook de gemeentelijke bijdrage niet hoger worden. Bij dit punt kwam ook ter sprake, hoe de sub sidieregeling zich straks zal ontwikkelen wanneer het een gemeente op Tholen is. De voorzitter was van mening, dat ook dan een maximum bijdrage van de helft der con tributie zal gelden. Met dankbaarheid maakte hij voorts ge wag van een bij testamentaire beschikking toegekend bedrag uit de nalatenschap van wijlen wed. M. J. Heijboer - Oudesluijs. Deze contributieverhoging (betaalbaar in 2 termijnen) houdt tevens in, dat de enke ling, die nog wil parasiteren en dan pas lid worden, wanneer hij diensten van het Groene Kruis nodig heeft, eerst 52,50 zal moeten neertellen, wil men daarvan gebruik kunnen maken. Dat is driemaal de normale contributie. Gelukkig kon de voorzitter hierbij aante kenen, dat het nog slechts een enkel gezin is, dat geen lid van het Groene Kruis is. Als bestuurslid werd de heer C. J. C. Boot herkozen. Tot slot werden door dhr. G. v. d. Broek nog een paar filmpjes gedraaid, o.a. Waar het land de zee ontmoet'. WIELRENNEN Kees van de Ber~ heeft de afgelopen da gen flink in de prijzen gereden. Bij ama- teurcoursen in Kapelle, Kloosterzande en Roosendaal werd hij respectievelijk elfde, zestiende en twintigste. GESLAAGD Bij het aan de pedagogische academie rijksopleiding voor onderwijzer te Middel burg slaagde voor het verkeersexamen Piet Bazen alhier. Schoenen Lederwaren Markt 21 - Oudestraat 3 adv. ingez. med, WEDVLUCHT Uitslag Ribecourt. Afstand 242 km. Los: 11.45. Eerste duif: 14.41.39. Snelheid: 1395, 86 meter. Laatste duif: 15.04.02. Snelheid 1216,62. N. van den Houten 1, 2 3 4 5 6 10 12 15 18 24 27 31; L. Priem 7 9 11 19 25 30; A. Zwagemaker 8 32 34 35; C. Vermeulen 13 23 26; D. Klaasse 14; C. Andriesse 16 29 overduif; C. van Gorsel 17; P. van Beveren 20; L. A. Riedijk 21 A. D. van der Rhee 22 M. Bogers 28; P. van Driel 33; G. Lind hout 36. LIJSTEN KANDIDATEN GEMEENTERAAD LIJST 1 - SGP 1 L. A. Polderman 2 M. Dijke 3 A.Jasperse 4 A. Dijke 5 G, M. Quaak 6 B. de Jong 7 M. Duijnhouwer 8 J. van Moolenbroek 9 M. Vroegop 10 J. J. van Houdt LIJST 2 - CHU D. Kleppe P. A. Kievit p. Jagt J. Versluijs M. D. Anemaet LIJST 3 - WD L. A. M. Elenbaas J. Tichem C. Noordijke A. C. van Heusden M. C. Hage J. J. Hage C. van Dalen D. C. van der Werff LIJST 4 - PVDA 1 A. Schipper 2 M. A, Deurloo 3 C. van Ast DE REISDUIF Wedvlucht Arras van 2 mei Afstand 168 km. In concours 172 duiven los 13.00 uur zw wind. le prijs 15.30.26 1128,25 meter. Laatste prijs 16.43.05 755,53 meter. M. Goudzwaard Pvl 1, 7; M. Speller Pvl 2 21 28 34 41 46 47; B. Suurland Sch. 3 42 57; K. Lisseveld Pvl 4 20 33 44; Iz. Moerland Stav. 5 13 27; J. Moerland Stav. 6 14 19 22 49; P. Potappel Stav. 8 18 35 56 J. v. d. Hoek St.M. 9 12 38 55; G. Larooy Sch. 10 17; C. v. d. Have 11 16 31 43; A Moerland Sch. 15 25 26 37 50; J. Westdom Pvl. 23 52; D. Uijl Pvl 24 39; P. Goedege- bure Stav. 29 30 36 58; H. Smits Stav 32 40 51 54; M. Deurloo Sch. 45 53; C. D. Uijl JUBILEUM OPPER CALJOUW In zijn huidige standplaats Nieuw-Vosse- meer werd de ook in deze gemeente goed bekende politieman opperwachtmeester W. Caljouw gehuldigd vanwege zijn zilveren dienstverband. Daarbij was mede aanwezig adjudant Eekman van de groep Tholen, die sprak als voorzitter van de Thoolse afdeling van de Nederlandse politiebond, waarvan de opper Caljouw secretaris-penningmeester is. Hij bood een geschenk onder couvert aan. Verder voerden bij deze huldiging het woord de burgemeester van Nieuw-Vossemeer, mr M. Hennekens, luitenant J. Haisma van de rijkspolitie te Breda en domina H. Valk van de Hervormde gemeente. Namens vele inwo ners de sympathieke opper ook nog geluk gewenst vanuit het Thoolse land. ASTHMA-FONDS Daarvoor werd f 364.gecollecteerd. KANDIDATENLIJSTEN GEMEENTERAAD Voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen, waarvan het nog even onzeker is of het wel dan niet door zal gaan, zijn hier de volgende lijsten ingedieiAl. CHU 1 Ir. M. A. Geuze, 2 M. J. Geuze, 3! W. M. van Tiggele, 4 M. J. Hoek, 5 J. A. Kes- teloo, 6 K. Lisseveld, 7 C. J. Jansen, 8 D. C. Verburg, 9 J. van Oudenaarde, 10 K. M. de Groen, 11 C. J. Bevelander Chrzn en 12 M. Dekker. A.R.P. 1 D. Uijl, 2 J. K. Krijger, 3 W. C. van Kempen, 4 H. M. Filius, 5 D. Mullié, 6 J. Uijl Jzn. S.G.P. 1 J. I. Hollebrands, 2 C. P. Bijl, 3 P. J. van Houdt, 4 J. C. Bevelander, 5 M. C. van As, 6 Chr. M. Bevelander, 7 A. Lindhout, 8 C. de Groen, 9 M. Uijl en 10 H. J. W. Quist. WEDVLUCHT Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. 'De Reisduif' te Sint-Philipsland vanaf Moeskroen. In concours waren 206 duiven. De duiven werden met een zuidwesten wind gelost om 10.10 uur. De snelheid van de eerste duif was 1760.00 m/m. Aankomst 11.16.59. De snelheid van de laatste duif was 1062.05 m/m. Aankomst 12.00.54. Joh. Quist; 1, 2, 6, 7, 15, 22 en 56. C. Verwijs; 3, 12 en 47. L. Reijngoudt; 4, 28, 38, 44 en 62. A. Faasse; 5, 10, 18, 19, 25, 48, 49, 51, 57 en 60. J. van Oeveren; 8 en 66. Jac. Geense. 9, 24, 34 en 65. A. Verwijs; 11, 36, 37, 55 en 67. Gebr. Fonteijne; 13, 17, 27, 52 en 63. J. Verwijs Zn.; 14, 43 en 58. L. Vermeij Zn.; 16, 26, 30, 35, 42. 46, 64 en 68. J. C. Verwijs; 20, 33, 41, 53 en 69. Th. Bakker; 21, 23 en 54. M. v. d. Est; 29, 39, 45, 59 en 61. M. Meijer; 31. Kr. Reijngoudt; 32, 40 en 50. 'Concordia' haalt woensdag 13 mei weer oud papier op 1 Zet u het klaar U kunt er iedere tweede woensdag van de maand op rekenen. (adv. ing. med.) WEDVLUCHT Uitslag van de wedvlucht van de post duivenvereniging De Reisduif vanaf Arras op 2 mei. Gelost werd om 13 uur met zw wind. De snelheid van de eerste duif was 807.62 m.m. Aankomst 15.40.07 De snelheid van de laatste duif was 614.50 m.m. Aankomst 1,6. 48.46 J. Zuidweg 1 25; J. v. Oeveren 2 Joh. Quist 3 6 14 20 40 42 51 52 53; Gebr. Fon teijne 4 13; Kr. Reijngoudt 5 16 26 30 43 47 57 A. Faasse 7 11 17 28 32 35 45 J. C. Venvijs 8 27 37 41 A. Verwijs 9 23 33 36 46 48 54 L. Vermeij 6 Zn. 10 55 56 M. Meijer 12 15 39; J. Verwijs Zn. 18 19 58; Th. Bakker 21 24 34 38 49 M. v. d. Est 22 44 50; L. Reijngoudt 29 31. zondag 10 mei THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds J. Catsburg 6.30 uur ds G. J. Voortman Geref. Kerk 10 uur ds L, Eringa 5 uur ds van Zuijlen, Rotterdam Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds G. Bouw, Scheveningen Ned. Prot. Bond 10.30 uur mevr. ds Bosman, Leiden Herv. Ver. Kerkelijk Leven 10 uur ds J. Gras, Dordrecht R.K. Kerk zaterdag 9 mei 7 uur Avondmis zondag 10 mei 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds B. de Graaf, Meeuwen 6.30 uur ds B. de Graaf Geref. Kerk 10 en 3 uur ds Coumou te Winterswijk Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur leesdienst 2.30 uur ds G. Bouw te Scheveningen Geref. Gemeente in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst donderdag 14 mei 7,30 uur student A v. d Berq R.K. Kerk zaterdag 9 mei 7 uur Avondmis zondag 10 mei 7.30 en 9.30 uur H. Mis SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds J. M. de Raad 6 uur ds J. M. de Raad Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur rs G. Kuyt van West Irian Zendingskollecte donderdag 14 mei 7.30 uur ds van Dam, Werkendam Geref. Gemeente in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur eesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur eerw. heer L. van Herk, Goederak 6 uur eerw. heer L. van Herk Oud Geref. Gemeente 9.30 en 6 uur ds J. van Prooijen 2 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur leesdienst 6.30 uur ds J. Catsburg deurkollekte kerkvoogdij Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst donderdag 14 mei 7 uur ds G. v. d. Breevaart, H. 1. Ambacht Rehobothkerk 10 uur ds H. v. d. Akker 7 uur ds Peters, Den Haag R.K. Kerk zaterdag 9 mei 7 uur Avondmis in kantine gebr. van Lammeren SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds G. J. Voortman 2.30 uur ds J. Catsburg bediening H Doop deurkollekte kerkvoogdij vrijdag 15 mei 2.30 uur ds J. M. de Raad huweijksbevestiging Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst donderdag 14 mei 7.30 uur ds W. Hage, Krabbendljke POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds J C Stelwagen, Delft 6 uur ds C Mulder Geref. Kerk 10 uur ds van Zuijlen, Rotterdam 3 uur ds L Eringa Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst SINT-PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur dg M. van der Linden 2,30 uur ds M van der Linden bediening H Doop Geref. Gemeente 9,30 2,30 en 6 uur leesdienst woensdag 13 mei 7,30 uur student Rietdijk, Rotterdam Oud Geref. Gemeente 9,30 2,30 en 6 uur leesdienst ANNA-JACOBAPOLDER Geref. Kerk 10 en 2,30 uur ds W Haverkamp, Aalsmeer Voor de N. H, Kerk van Tholen en Som- melsdijk bedankten de respectievelijk beroe pen predikanten ds J. H. Vlijm uit Krimpen a/d IJssel en ds J. M. de Raad uit Sint- Annaland. OP WERK OVERLEDEN Tijdens zijn werkzaamheden aan de haven te Rotterdam is op 30 april plotseling over leden de 42 jarige A. Filius, die vrouw en 2 kinderen achterlaat. De begrafenis heeft maandag 4 mei plaatsgevonden, waarbij aan de groeve het woord werd gevoerd door ds Gebraad en dank werd gebracht voor het groot meeleven door een zwager van de overledene. NAAR AMERIKA Voor een negen weeks verblijf in Ame rika vertrok van Schiphol mej. P. Verwijs, die vooral in Grand Rapids familie en be kenden zal opzoeken. TWEEDE VISWEDSTRIJD Zaterdag a.s. organiseert de hengelsport vereniging „De Makreel'' op de Plaat de

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 2