kijkje van op nietwaar, SCHUTTE Eerst nog wat informaties omtrent welstandscommissie Belangrijke verkeerssanering door aankoop Langestraat 2 Herindeling krijgt aparte aandacht Wel elektrische luidklok, maar geen uurwerk- verlichting Heus heeft de grootste keus Kandidatenlijsten Gemeenteraadsverkiezingen 1 mei 1970 EENDRACHTBODE 9 Raadsverslag Poortvliet dat nou uitgerekend ik salarisrekening een heb! ga met uw tijd mee ga naar denmb! Trimsalon FOX Eleetronisehe Orgels YAMAHA MOZART SAFIRA VISCOUNT RI-HA PHILICORDA MUZIEKHANDEL Zeker, ik was daar nooit zo voor, een salaris rekening. Ik wou geld in het handje. Maar toen het er toch doorkwam en ik klant bij de NMB werd, bleek dat eigenlijk alleen maar prettige kanten te hebben. Als er wat op mijn rekening blijft staan (en dat gebeurt ook nog gek genoeg) krijg ik er 31/2c/o rente over. Toch meegenomen. Wil ik meer rente, dan zet ik het op een spaarrekening. De rente voor gewoon spaargeld is al 41/2% en je kunt tot 7%. Als de nood aan de man komt kan ik een maand extra salaris aanvragen als privé-krediet. Om het niet eens te hebben over die han dige betaalcheques, rekeningen betalen per bankgiro, persoon lijke leningen, Bovendien: je kunt elke werkdag terecht bij de NMB om geld te halen. Dus wat maakt het uit? Je salaris levert gewoon voordelen op, geen enkel nadeel. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! Adv. ingez. med. NAAR „NIEUW" THOLEN Met een beslissing door de Tweede Ka mer nog zo vers in het geheugen, kon het moeilijk anders of de herindeling Tholen kwam tijdens een voltallige raadsvergade ring te Poortvliet cp vrijdagavond 24 april ter sprake. In zijn openingswoord had burgemeester W. J. van Doorn er reeds aan herinnerd, hoe een week van spanning voor Tholen achter de rug ligt. Iedereen in de streek zal nu wel bekend zijn, dat per 1 januari 1971 de her indeling van de zeven Thoolse gemeenten tot één nieuwe gemeente zal ingaan. De voor zitter constateerde, hoe er bij de verschil lende fracties toch wel aarzeling viel te bespeuren. Men kon moeilijk zeggen, dat er nu uitbundig enthousiasme was over het voorstel, laat staan over de daartoe aan gevoerde argumenten Herhaaldelijk klonk het dat men maar moest vertrouwen op een wijs beleid van de komende nieuwe Thoolse raad. Er leek een zekere angst te heersen, er bleek onzekerheid uit de debatten of dat nu allemaal wel zo zou gaan, als men graag zou zien. Burgemeester Van Doorn conclu deerde eveneens, dat het antwoord van mi nister Beernink niet aarzelend, maar posi tief was. Het was niet zijn bedoeling om in deze raadsvergadering zowel over de behan deling in de Kamer als voor wat de gevolgen voor Tholen betreft uitvoerige beschouwin gen te gaan gewen of dat van de raads leden te verwachten. Wanneer men daarover wat meer georiën teerd zal zijn en de Handelingen van de Tweede Kamer in bezit heeft, wil de voor zitter ten aanzien van deze kwestie een aparte raadsvergadering beleggen, zo moge lijk nog voor de zomervakanties. Overigens hoopte hij dat na al die aarzeling in de Tweede Kamer, al bleek dat niet zo zeer in de stemmenuitslag, op Tholen met een positief geluid zou kunnen worden be antwoord. Hoe men ook tot dusver over de herindeling heeft mogen denken - en ook in de Tweede Kamer werd duidelijk gesteld, dat van Thoolse zijde gedaan is wat moge lijk was - vanaf dit moment dienen we ons volledig in te zetten op de nieuwe koers, om er het beste van te maken, het beste voor de bevolking, het beste daarom ook vcor de streek Tholen in zijn totaliteit, aldus burge meester W. J. van Doorn in zijn openings woord. Bij de rondvraag werd nog even wat nader ingegaan op de herindeling in het al gemeen en op het woord daarover van de voorzitter in het bizcnder. Ir. M. A. Geuze (CHU) dankte de voor zitter voor zijn toezegging aan dit onder werp een aparte raadsvergadering te zullen wijden, waarom hij zich nu dan ook wenste te bepalen tot slechts een paar korte opmer kingen. Overigens wil hij datgene wat hij op het hart heeft ten aanzien van deze zaak tot die raadsvergadering bewaren. In de eerste plaats merkte ir. Geuze op, dat hem de behandeling in de Tweede Ka mer van het wetsvoorstel toch wel eniger mate teleurstelde, temeer waar met hem toch ook menig kamerlid de motivering van het voorstel niet kon erkennen. De vanuit Tholen aangevoerde argumenten tegen de herin deling zijn nauwelijks aangeroerd. Ook niet andere mogelijkheden. Het geheel heeft me wel zeer teleurgesteld, zo stelde de voor malige senator Geuze. In de tweede plaats had hij waardering voor de manier, waarop burgemeester Van Doorn de harde klap, want vcor 'het hoofd van een gemeente is het dan toch maar een bizondere teleurstelling, had opgevangen door direct tegenover de pers positief te reageren en daarbij niet geaarzeld heeft de teleurstelling te onderdrukken en het oog te richten op het streven naar een goede toe komst voor Tholen. Ik h:op dat uw wensen daartoe in vervulling mogen gaan. We weten nog niet helemaal wat ons met dit alles te wachten staat. Dat vereist eerst nog diep gaand beraad overleg en een goede verstand houding, een begrip voor het nu eenmaal vaststaand feit. In dit verband heb ik ook goede nota ge nomen van de ministeriële toezegging tenaan- zien van de plaatselijke inspraak, de vor ming van dorpsraden of kern commissies. Daarom ook wil ik reeds meedelen, dat, indien het die richting zou uitgaan en men mij daarvoor zou willen vragen, ik voorne mens bun me niet beschikbaar te stellen vcor een eventuele kandidatuur voor de nieuwe gemeenteraad (Groot Tholen). Wel zou ik, indien men dat via democratische benadering gewenst achtte, mij beschikbaar stellen voor de dorpsraad of hoe die plaatselijk inspraak commissie in de toekomst ook zal mogen gaan heten. Ik acht dat van grcot belang voor het welzijn van de onderscheidene kernen. En wie het kleine niet eert, is het grote niet weert, zo besloot ir Geuze deze mede deling. SOLLICITEREN NAAR HET EERSTE BURGERSCHAP legd. Na de openheid van ir Geuze ten aan zien van kandidaatsstelling en dorpsraad, wil ik cok wel verklaren, aldus de voorzitter voornemens te zijn, wannee.r de sollicitatie voor het burgemeestersambt van groot Tho len wordt opengesteld, daarnaar te zullen doen. Men kan daarop niet vooruitlopen, zeker niet wat de uitkomst betreft. Maar indien mijn streven niet zou lukken, dan zou ik zelfs al blijf ik in de streek wonen en werken, niet gaan meedoen in het bestuurlijk vlak van het grote geheel. Dat zie ik in mijn positie en na het te Poortvliet bekleedde burge meestersambt als niet juist. Overigens ben ik het met ir Geuze vol komen eens, dat er voor een toekomstige dorpsraad, zelfs nog afgezien van de vraag of het een wettelijke basis krijgt, belangrijk werk kan liggen in het belang van de ker nen en haar inwoners. 'n Enorme sortering broedartikelen kunt U vinden bij Bosstraat 33 - Telefoon 01640-3 39 89 Bergen op Zoom Grote sortering opfokvoeders met EN zonder caroteen. Adv. ingez. med. TEGEN - ARGUMENTEN KWAMEN NIET AAN BOD De heer J. I. Hollebrands (SGP) verklaarde toch min of meer ontgoocheld te zijn over de behandeling en beslissing in de Tweede Kamer. In dat opzicht zou hij graag de zienswijze van ir Geuze willen onderstrepen. En met name de kwaliteit van de bespre kingen achtte hij teleurstellend. Het werd een patriarch-achtige benadering van de voordelen van een herindeling, wat algemene bespiegelingen ten aanzien van de schaalver grotingsmode, maar zelfs de aanbidders van herindelingen waren weinig enthousiast, ter wijl vrijwel geen enkel onderdeel van de tegen-argumenten is aangeroerd. Toch zou ik graag in het bezit komen van de Handelingen van de Tweede Kamer over dit onderwerp, zo verzocht dhr. Hollebrands om aan de hand daarvan daar later nog eens op terug te komen. De voorzitter wil het laatste graag toe zeggen en verklaart voorts met de gedachte te spelen om de raadsleden een blijvende herinnering te overhandigen aan de zelfstan digheid van de gemeente in de vorm van een wandbord met wapen van Poortvliet of iets dergelijks. Maar daarover zal men dan later nog wel meer horen. En daarmee had voor wat deze vergadering betreft de her indeling, afgedaan. Bij vaststelling der notulen kwam dhr. P. J. van Houdt (SGP) nog even terug op ge meentelijke grond (tuin) verhuur in een vorige vergadering, wat hij niet juist behan deld achtte. Hij moest uit de krant vernemen wie men daartoe op het oog had. De voor zitter (en de gehele raad viel hem daarin bij) stelde, dat dhr. Van Houdt het nu toch pert'nent verkeerd benaderde. Om te beginnen bereiden b en w de agenda vcor en de stukkon daartoe hebben de leden binnen, eer de pers daarover beschikt. Uiteraard krijgt de pers de voorstellen wel voor de raadsvergadering wordt gehouden, zodat er gelegenheid is die aan te kondigen. In de tweede plaats heeft de heer Van Houdt dus alleen maar het b en w voorstel in de krant kunnen zien, maar niet de be slissing, want daarover moest de raad nog het oordeel vellen. In de derde plaats was het hem vrij geweest andere gegadigden dan b en w op het oog had naar voren te brengen on beslist een raadsmeerderheid over de gun ning. Het had ditmaal wat meer voeten in de aarde om dit SGP-raadslid van de juiste handelwijze van b en w en raad te over tuigen, aangezien hij liever had gezien, dat de kandidaten voor grond eerst in besloten bijeenkomst waren bekeken, maar zoiets acht te het college niet juist, evenmin de andere raadsleden. Ook naar aanleiding van de notulen stel de de voorzitter, dat ir Geuze vorig maal inderdaad gelijk had voor wat betreft nog een aparte toegang (dam) tot het verhuurde gedeelte bij Engelaarsdijk. Zelf was hij toen van mening, dat zulks niet het geval was, waardoor hij ir Geuze aan het twijfelen bracht of hij toch wel goed had gezien, maar dit bleek inderdaad zo te zijn. UITBREIDING OPENBARE VERLICHTING De aan de Pzem gevraagde adviezen voor de verlichting van nog enkele knelpunten in de gemeente, waarover door de raad eerder werd gespreken, zijn thans binnen. Het betreft het kruispunt Nieuweweg-Krok- keweg, waar een lichtmast geplaatst wordt, dat f 514,88 gaat kosten. Verder wordt de bestaande verlichting in de Schoolstraat uit gebreid met 3 nieuwe masten, terwijl een bestaande wordt verplaatst. Deze uitbrei ding werd geraamd op f 1589,44. In de derde plaats zal het parkeerterrein bij en de toegang tot de hervormde kerk worden verlicht door het plaatsen van 2 nieuwe lichtmasten, oen bestaande wandarm te voorzien van een gesloten armatuur en aan de toegangsweg kerk neg een lichtmast te plaatsen. Kosten f 1578,56. Tenslotte ver lichting van het kruispunt Lageweg, Paas- dijkweg en verlichting Lageweg tot san de splitsing Zuidplantsoen. Dit is een gedeelte provinciale weg in de dorpskom. Hierbij gaat het in totaal om 9 nieuwe lichtmasten. Dit gaat f 6210,- kosten. Bij de verlichting splitsing provinciale weg - Paasdijk heeft het college overwo gen, dat het gewenst is. daar weer verlichting aan te brengen vanwege een vrij intensief verkeer vanuit en naar Sint Annaland. Vcorheen was daar een ANWB bewijze- ring verlicht, maar dat is in 1969 komen te vervallen. De heer W. M. van Tiggele (CHU) merkt hierbij op met dankbaarheid van dit voorstel kennis te hebben genomen. Vooral voor de Randbewoners is de aansluiting Nieuweweg-Krokkeweg toe te juichen. De uitbreiding verlichting Schoolstraat achtte hij zowel voor de bewoners daar als voor toekomstige bezoekers van de nieuwe Raif- feisenbank een grote verbetering. Blij owas hij eveneens met de verlichting parkeerter rein bij en toegang tot de hervormde kerk. Tenslotte achtte de heer Van Tiggele het eveneens toe te juichen, dat het kruispunt Lageweg-Paasdijk wordt verlicht. Ten aan zien van het laatste moet het ons verbazen, dat er tot dusver geen ongelukken zijn ver oorzaakt, vond dhr. Van Tiggele. Daarom onderstreept hij ook de verlich ting entree gemeente, waardoor de aandui ding vijftig kilometer ook in de avonduren tijdig kan worden gesignaleerd. Bij elkaar voor dhr. Van Tiggele dus een zeer aantrekkelijk voorstel en de andere raadsleden kunnen dat onderschrijven, zo als dat bij monde van dhr. Hollebrands ook wordt gedaan. De heer Van Houdt informeert nog of er ook tussen Scherpenisse en Poortvliet nog openbare verlichting komt, maar de voor zitter antwoordt dat de kosten daarvan te groot zijn en het bovendien grondgebied van Scherpenisse is. Overigens kan de raad zich geheel met het verlicht.ngsvoorstel verenigen. WELSTANDSTOEZICHT Minder enthousiast is men voor de be noeming van een commissie welstandstoe zicht, wat overigens artikel 85 van de wo ningwet voorschrijft. B en w hadden met het merendeel van de Thoolse gemeenten de keus laten vallen op het „Instituut Stad en Landschap" te Rotterdam. De legeskosten die daarmee voor de bouwer of verbouwer zijn gemoeid vari eren van een tientje bij een verbouw tot f 1000,- tot f 300,,- wanneer men 2 ton aan bouwkosten kwijt is. Ir Geuze informeert om te beginnen of genoemd instituut een erkend college is en of er een lijst van instituten is waaruit men kan kiezen. De voorzitter meent dat het niet persé een wettelijk erkent instituut is, maar dat het wel een deskundig orgaan is. Ir Geuze verklaart ten aanzien van die welstandstoezicht maar zeer huiverig te zijn. Vorig jaar las hij daarover nog eens wat in het landbouwblad „De Boerderij", wat zijn vertrouwen niet kon verstevigen. Er kunnen nog wel eens moeilijkheden uit voortvloeien. Erkennend dat het volgens de woningwet verplicht is een dergelijke commissie te benoemen vraagt hij b en w dit voorstel nog te willen aanhouden om van de directie Centrale Dienst nog wat nadere informaties te krijgen, bijvoorbeeld in een volgende raadsvergadering. Er zijn toch nog enkele technische vra gen, die ik graag eerst beantwoord zou willen zien, aldus ir Geuze. De voorzitter heeft tegen dit uitstel geen bezwaar, als het maar voor 1 augustus zijn beslag krijgt. B en w zijn even ongerust als dhr. Geuze. Ook de heer Hollebrands toonde zich in deze bezwaard. Hij kont ook een geval, dat hem tot nadenken stemde vcor wat een wel standscommissie betreft. Hij heeft in feite zeer grote bezwaren, maar ook geen alternatief. Daarom wil hij voorlopig alleen maar ondersteunen, hetgeen Ir. Geuze heeft gevraagd. En daartoe bleek de voorzitter bereid. Zelf heeft men het niet alleen aesthetisch bekeken, maar vaak ook rekening kunnen houden met persoonlijke- of gemeentelijke belangen. En dat is er via een welstandscommissie niet altijd bij. Ir. Geuze voegt er nog aan toe, dat het er niet om gaat, een bouw-mestvaalt te krijgen, maar anderszijds mag er toch aandacht zijn voor praktische bezwaren bij een eventuele afwij zing van een bouw-aanvrage. Goed, men zal via dhr. Boort wellicht meer horen en daar na een volgend maal een beslissing kunnen nemen. De gemeenterekening 1968 is nagezien, evenals die van het gemeentelijk woningbe drijf en de heer Bijl (s.g.p.) rapporteert dat de commissie geen bizondere op- of aanmer kingen heeft, wanneer ze (wellicht de laat ste rekening, die u raad vaststelt, zegt de voorzitter) wordt goedgekeurd. GEEN UURWERKVERLICHTING Het bestaande torenuurwerk zal worden vervangen door elektrische aangedreven ap paratuur met moederklok en luidinstallatie. Dit gaat zeven mille vergen. Om technische redenen wordt geadviseert niet tot verlich ting van de wijzerplaten over te gaan, om dat ze zich daartoe in de eerste plaats niet lenen en vervolgens vanwege de zilte lucht naburige gemeenten vaak defecten hebben met die soort verlichting. De raad is het hiermee eens. SANERING Met de heer P. Strijd, zo verklaart de voorzitter vervolgens, zijn prettige onder handelingen gevoerd met betrekking tot aan koop van zijn perceel Langestraat 2. Na in gewonnen advies CD is met de eigenaar overeenstemming bereikt over de koopsom, zijnde ƒ21.355,De oppervlakte bedraagt 434 m'2. In vervangende woonruimte voor het gezin Strijd kan t.z.t. worden voorzien. De heer Van Tiggele verklaart van me ning te zijn, dat het een redelijk bedrag is. Door aankoop kan een gevaarlijke kruising belangrijk overzichtelijker worden (na sloop) en daardoor de verkeersveiligheid worden bevorderd. Hij kan dan ook zijn fiat aan het voorstel geven. De heer Hollebrands con cludeert dat de eigenaar hierdoor ook tevre den is, wat bevestigend wordt beantwoord. De heer Van Houdt vindt het lang niet te duur en Ir. Geuze constateert dat het uit zicht in dit noordwestgedeelte van de ge meente, met name voor de inrit Langestraat belangrijk kan verbeteren. In dit verband informeert dhr. Van Tig gele nog of de huisnummering bij saneringen wordt opgeschoven, maar dat blijkt niet het geval te zijn. Alle leden kunnen zich met de aankoop verenigen. Op een vraag in een vorige vergadering Ir. Geuze met betrekking tot aanbeste dingen door Waterleiding tot een maximum van 25.000,is een antwoord binnen en zonder dat in het huishoudelijk reglement daarin direct wordt voorzien, is het toch nuttig geweest hierop de aandacht gevestigd te hebben. Lievevronweatraat 31 TeL 01640-5470 BERGEN OP ZOOM (adv. ingez. med.) SCHIETVERENIGING KRIJGT JUBILEUMGAVE Vanwege het 50-jarig bestaan van de schietvereniging 'Nederland en Oranje' in september van dit jaar werd een extra sub sidie gevraagd van 300,De raad, mild denkend over deze plaatselijke vereniging, besluit 350,toe te kennen en eventueel nog een beker voor komende jubileumwed strijd te schenken. Voor wat komende mei feestelijkheden betreft zegt de voorzitter, dat er 1.300, werd gecollecteerd bij de ingezetenen, waar uit blijkt, dat er een meeleven ie met de 25- jarige bevrijdingsherdenking. De midden standsvereniging schenkt 400,zodat men er met de gemeentelijke subsidie wel onge veer zal uitspringen, al kost het tegenwoor dig allemaal veel. Het verheugt de voorzit ter dat er dit meeleven is bij de bevolking, temeer nu het wel eens zo kan zijn, dat het een laatste oranje-c.q. bevrijdingsfeest is in een zelfstandige gemeente. Hij vraagt de raad, voorzover principes dit toelaten in elk geval een paar programmapunten te willen bijwonen, o.a. de aubade van de schoolkin deren voor het gemeentehuis. De heer Van Houdt haakt er nog even op in. Hij acht het van groot belang, dat ge beurtenissen als de bevrijding van ons land worden herdacht, maar zo als ik het zou willen, zal het wel niet gebeuren. Men kan niet God en de mammon dienen, laat dhr. Van Houdt er waarschuwend opvolgen. Ve len in de gemeente denken er ook zo over en ik voel me geroepen dat hier nog eens openlijk te zeggen. De voorzitter zegt daarvoor respect te hebben, maar de heer Van Houdt zal ook begrijpen, dat er ten aanzien van een bevrij dingsviering andere meningen zijn. De heer Bijl vindt het prettig dat in overleg met het comité een goede oplossing is gevonden. BURGEMEESTER VAN DOORNSTRAAT Wethouder M. J. Geuze (c.h.u.) wijst er op, dat de naamgeving van nieuwe straten tijdig dient te geschieden, zoals met ook door de Centrale Dienst wordt gevraagd. Gezien de stuwkracht van burgemeester Van Doorn in deze gemeente, gezien het feit, dat hij de laatste 18 jaar met volle inzet deze gemeente diende, gezien ook het feit dat vorige burge meester in straatnaamgeving zijn vernoemd, gezien tenslotte dat de laatste straat in plan West bijna klaar is en gezien dat de heer Van Doorn wel de laatste burgemeester van Poortvliet zal zijn, stelt hij voor deze nieuwe straat te noemen: Burgemeester Van Doorn straat. De voorzitter zegt dat het dan zonder zijn stem zal gebeuren, want hij heeft zich daar eigenlijk tegen verzet. Zolang men nog in functie is voelt hij persoonlijk niet zo veel voor vernoemen, maar beide wethou ders wensten dit naar voren te brengen. Ir Geuze verklaart geen moment moeite te hebben met dit voorstel en dhr. Bijl onder streept het daarmee volkomen eens te zijn. Het ligt zijn inziens gewoon voor de hand Met algemene instemming wordt hiertoe dan ook beslaten. RONDVRAAG De heer Van Houdt attendeert er nog eens op, dat het voor het auto-parkeren op zon dag voor de Geref. rierk toch wel lastig is. De voorzitter antwoordt dat, er een voorstel valt te verwachten om de tegenoverliggende schuur af te breken en daar parkeerstreken te maken. De heer Bijl meent dat er dan ook wel een parkeerverbod voor auto's zal moeten komen bij de Geref. Kerk, anders is men er nog niet vanaf. Dit moet dan alleen voor de zondag gelden. De heer Van Tiggele acht reconstructie van het kerkplein gewenst en vraagt daar voor aandacht, maar de voorzitter zegt dat het geld op was. Anders zou het reeds zijn uitgevoerd. Het komt overigens nog wel aan de orde. Nadat dhr. Bijl nog zijn dankbaarheid heeft geuit voor de op de polderwegen geplaatste naamborden, volgt sluiting. De voorzitter ,ir Geuze antwoordend, ver klaarde ingenomen te zijn met zijn toezeg ging althans in elk geval nog wat te willen dom voor de belangen van de kern in de toekomst. Hij acht dat van groot nut, temeer wanneer het iemand betreft, waarvan bekend is, volkomen op de hoogte te zijn van moei lijk- en mogelijkheden in het bestuursappa raat en dus met kennis van zaken zijn in breng kan geven. De voorzitter kondigde tevens aan, dat volgende week een eerste be spreking zal plaats vinden over de herin deling tussen de burgemeesters op het eiland teneinde nader te gaan inventariseren en een urgentie-programma op te stellen van dat gene wat als eerste aan de colleges en de raden ter bespreking moet worden voorge- THOLEN Zover bekend is er voor het eerst ook een PVDA lijst ingediend. Al lijkt dat nu voor een plaatselijke verkiezing tevergeefs te zullen zijn. Die lijst ziet er als volgt uit: 1 E. B. W. A. van Broekhuijs - 2 G. v. d. Linde - 3 A. F. Scomers - 4 mevr. A. Broekhuijs-Schipper - 5 mevr. E. Venekamp- Douwes. Ook de WD is nieuw voor Tholen met de volgende kandidaten: 1 J. v. d. Heuvel - 2 A. te Pas - 3 J. C. B. Rossen - 4 mevr. M. Renes-van Geer - 5 J. W. Hilbron - 6 J. B. Blauwzaad - 7 L. Sieling. S.G.P. 1 C. Boender - 2 C. L. M. v. d. Berge - 3 C. Griep - 4 D. v. d. Velde - 5 Abr. Aar- noudse - 6 J. Koster - 7 J. Knuist - 8 J. C. Schot - 9 J. Deurloo - 10 Abr. Kot - 11 J. L. Geluk - 12 J. W. Quist - 13 P. Duinkerke - 14 C. A. Rijnberg - 15 J. Quist - 16 J. C. de Heer. C.H.U. 1. W. K. Quist - 2 W. L. Bijl - 3 J. B. Leu- nis - 4 mej. E. A. Bijl - 5 M. Overbeeke. A.R.P. 1 H. Jansen 2 P. Drooger - 3 B. Bayense - 4 W. M. Lindhcud - 5 A. Bos- hoorn - 6 P. Roggeband - 7 P. A. v Keulen. OUD-VOSSEMEER Dinsdag jl. werden 5 candidatenlijsten voor de verkiezing van de Gemeenteraad inge diend. In alphabetische volgorde der lijsttrekkers zijn de volgende personen candidaat: A.R. - S.G.P. C. M. Droogers - J. Aarnoudse - C. P. de Hond - Th. Aarnoudse - A. P. Hoog- strate - Joh. Aarnoudse en P. van Driel. V.V.D. A. M. van Engelen - T. M. Hage - A. E. Hage - geb. de Vlieger - J. L. van Gorsel J. A. Heijboer en M. J. C. Geluk. P.V.D.A. A. Goudzwaard - D. A. Lindhout - P. D. van Meel - J. J. Kcedood - J. C. Vaders - L. Istha - J. Ponse en J. W. Vroegop. C.H.U. P. Klippel - I. Roqgeband - B. J. van Westen - M. van Dienst - A. L. van der Jagt - J. L. van Dijke en A. Aarnoudse. K.V.P. C. W. de Leeuw - P. A. W, Mees - M. A. van Tilbeurgh - M. J. van der Zande en A. F. Verhees. Alle partijen met uitzondering van de CHU maakten gebruik van de gelegenheid tot het plaatsen van hun naam boven de candidatenlijst op het stembiljet. Alle thans vertegenwoordigde partijen heb ben een lijst ingediend. Van de thans zitting hebbende raadsleden zullen niet terugkeren de heren C. Aarnoudse, wethouder voor de PVDA en PWC van Westen, raadslid voor de CHU STAVENISSE S.G.P. A. J. Smits - Anth. Priem - Adr. Klippel B. de Ruiter L. J. van Haaften - C. den Braber. LIJST MOERLAND C. J. Moerland - C. Priem - E. J. Joppe - J. J. van Oeveren - J. P. van der Reest - J. Moerland Pzn - J. Moerland Mzn - H. Vermaas - J. Oostdijk - P. van der Reest - Abr. Keur - P. D. Moerland. LIJST NORTIER J. A. Nortier - M, A. Stouten - D. Gaa- keer en W. A. Istha. SINT PHILIPSLAND Behalve de vorige -week reeds opgenomen lijst van de Partij voor Algemene Belangen (Rijstenbil) zijn nog de volgende kandida tenlijsten ingediend. SGP 1 L. Walpot 2 L. den Engelsman (zit tend raadslid) 3 P. van Hekken 4 P. Hoek 5 C. M. van de Oudenaarde (zit tend raadslid) 6 A. M. Geense Lzn 7 A. Verstrate 8 M. Verwijs Gzn 9 C. Neele Mzn en 10 W. Reijngoudt. LIJST REIJNGOUDT 1 M. Reijngoudt (huidige wethouder) 2 M. J. den Braber 3 G. C. Noorthoek 4 A. C. van Est 5 J. M. Faasse 6 J. A. Smits 7 A. Hooglander. LIJST VERWIJS 1 j. Verwijs (zittend raadslid) 2 S. Mol 3 L. Bakker 4 C. van Westen 5 M. den Braber 6 J. A. Voshol. PROT. CHR. GROEPERING 1 A. W. Beurkens 2 G. J. de Jager 3 M. A. Stols 4 L. I. Bolier 5 L. C. Vroeg op 6 Mej. J. W. C. van Strien 7 A. A. van Nieuwenhuijzen 8 M, A. Neele en 9 P. de Raat. IR. GEUZE NIET IN NIEUWE RAAD

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 9