N.Y DE SCHELDE keukencentrum Plaatselijk Nieuws Perser Oplegger Uitsnijder Modinette Kantoorbediende N.V. Mayfair Herenkledingfabriek beste manier om goed geïnformeerd te worden over keukens Fa. Fo C de VALK Voorrönde A.K.V. THOLEN OUD -VOSSEMEER E E N D R A C ST.-ANNALAND H T B O D E ST.-MAARTENSDIJK POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER elke dag naar uw werk en in uw vrije tijd... LINDHOUT'S Rijwielhandel St. Maartensdijk Tel. 01666 - 367 uit is meTae 23 april 1970 houden; het heeft helaas niet zo mogen zijn. Hij speelde en begeleidde de gemeentezang met al zijn gaven van hoofd, hart en han den, met grote bekwaamheid en Ijver, tot grote tevredenheid van de gemeente. En als ik nu in gedachten die lange weg van 37 jaren terugloop waarin ik hem gekend heb, dan liggen er langs die weg tientallen, ja honderden herinneringen; met het schrijven daarvan zou een boek gevuld kunnen wor den. Onze vriendschap bleef bestaan en nog vele jaren lang mocht ik met hem op de orgelgalerij vertoeven tijdens de kerkdien sten in mijn vakantie die ik altijd op Smer- diek doorbracht. Aan dit werkzame leven is nu een einde gekomen. En zoals Bentschap Knook ge durende 37 jaren de zang der gemeente heeft begeleid en gedragen met zijn orgelspel, zo werd hij nu zelf gedurende 37 minuten be geleid en gedragen door ambtsdragers van diezelfde gemeente, 2 ouderlingen en 2 kerk voogden op zijn laatste gang naar het kerk hof, ter nagedachtenis aan zijn persoon en zijn arbeid. De gemeente heeft een goede organist en de vrienden hebben een goede vriend ver loren A. C. de Graaf Porselein - Kristal en Glasserviezen GERO-tafelcassettes voor ruime keuze Kortemeestraat 9-13 Bergen op Zoom - tel. 01640-3352 adv.ing.med. In Zierikzee vergaderde vrijdagavond de z.g. voorronde voor de A.K.V. in de classis Zierikzee, waaronder ook Tholen resorteert. Voor deze vergadering waren uit Tholen aanwezig de heren J. Muller St. Maartens dijk, W. Quaak Scherpenisse, W. de Bruin Poortvliet en mevrouw A. H. Moerland- Koopman uit St. Annaland allen van de Buitengewone wijkgemeente Sint Maartens dijk. De gemeente Oud Vossemeer was ver tegenwoordigd door de heren P. Klippel, P, van Westen en de dames mevr. Geuze en mevr. Bevelander. Ds H. Ommering van Oosterland apenda de vergadering en las enkele verzen uit Math. 5. „Gij zijt het zout der aarde", ging voor in gebed en gaf daarna de leiding over aan wika H. Hiensch uit Middelburg. Behan deld werden de vragen aan de rechterzijde van de bladzijden over de Algemene Kerk vergadering uitgegeven. Hoewel er natuurlijk nuance verschillen waren, was er een merkwaardige overeen stemming over verschillende vraagstukken. Naast de prediking op de zondag zal de kerk zich ook andere zaken moeten aantrek ken en zich er voor in moeten zetten. Er was te beluistenen, dat dit vanzelfsprekend uit de prediking meet voortvloeien. Er waren aanwezigen die meenden dat „naastenliefde" en „ontwikkelingshulp" voorop dienen te gaan. Maar van de noodzaak dat de kerk, of althans zijn leden dienend in de wereld aanwezig moesten zijn bestond geen verschil. De Heidelbergse Catechismus niet af schaffen, wel „aanvullen" omdat er van daag de dag problemen aan de orde zijn, die in de tijd van de Cathechismus nog niet bestonden, of niet aktueel waren. Over „Professor Smits, waren de meningen wat meer verdeeld. Sommigen meenden, dat deze man niet meer op de kansel moest worden toegelaten, anderen wilden de zaak opnieuw behandeld zien, omdat men het ont nemen van preekbevoegdheid toch wel een erg zware straf vond. Op nog andere vragen volgde een geani meerde bespreking. KLEDERDRACHT De maandelijkse bijeenkomst van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Tholen stond ditmaal in het teken van de kleder dracht. Daartoe was mevr. van Hees van atelier „Cino" uit Amstelveen maandagavond, 13 april j.l. naar Hotel Zeeland gekomen met ruim 100 zelfgemaakte poppen in kleder dracht uit alle windstreken van ons land. Het was voor de aanwezigen een boeien de belevenis deze unieke kollektie te zien en te horen hoe elke pop zijn of haar eigen geschiedenis heeft, temeer omdat het dragen van deze kleding in Nederland langzamer hand tot het verleden gaat behoren. Nadat mevr. van Hees nog enkele vragen had beantwoord, sloot de presidente deze geslaagde bijeenkomst. AANWINST THOOLSE VISSERSVLOOT Zaterdag 11 april vond de proefvaert plaats van het nieuw gebouwde schip „Tholen 10" gedoopt „Neeltje Jacoba" van de firma B. W. Baay en Zn. Het schip heeft een lengte van 22.50 m, een breedte van 5.50 m en diepte van 2.50 m. Het is uitgerust voor de boomkorvis- serij en gebouwd op de werf van de heer Padmos te Bruinisse. Motorvermogen van 500 pk Sterk, hulp motor Lister. Het elektrische werk werd ver zorgd door de firma Hurbers, het schilders- werk door de firma Cornelisse te Middel burg en de betimmering door de fa. Bal te Bruinisse. Het schip is toegerust met een Deeca Na vigator, met televisie, marifoon, radar en echolood, geleverd door Radio Holland. Verder een Hydrolisch stuurgerei Zeifle. Voor de proefvaart was er grote belang stelling. De firma Baaij een goede vangst gewenst en behouden vaart met dit fraaie, doematige schip. WEDVLUCHT VILVOORDE 77 Duiven van „De Zwaluw" hebben za terdag 11 april meegevlogen in de vlucht v.a. Vilvoorde over 72 km. De dieren werden gelost te 1-0.00 uur. De eerste prijswinnaar kwam aan te 10.58.35 en had een snelheid ge maakt van 1251.70 m per minuut. De laat ste van de 29 duiven die in de prijzen vie len arriveerde te 11.06.17 u„ snelheid 1114.03 m per minuut. De uitslag luidt: Jac. C. Vaders 1 2 15 16; P. L. Vaders 3 25; C. van Meer 4; C. L. Boogaard 5 7 10 13 2e overduif; L. Hoek 6 8; H. Lindhout 9 11 21 en le overduif; W. Burgers 12 19 P. C. de Wilde 14 22 23; D. Polderman 17; J. C. Potappel 18 20 26 en 3e overduif; A. Voormeulen 24. KANDIDATENLIJST GEMEENTERAAD Hoewel mogelijk de verkiezing voor de gemeenteraad op Tholen ten aanzien van plaatselijke lijsten een geheel andere wen ding zal (kan) nemen - zie daartoe ook elders in dit nummer - kunnen de politieke partijen voortshands moeilijk anders doen, dan te zorgen, dat er 21 april kandidaten lijsten zijn ingediend. Van onderstaande groepen is die lijst be kend. Door de PVDA-afdeling Sint Annaland zijn de volgende kandidaten gesteld: 1 P. van Schetsen (zittend raadslid) 2 P. W. Scherpenisse Azn 3 Abr-, Ligtendag Mzn 4 L. Heijboer 5 Mevr. Snaep-Overbeeke 6 Joh. Snoep 7 D. van Beveren 8 Corn. Elenbaas 9 J. den Engelsman Azn 10 Chr. van 't Hof Jzn 11 N. Leinse 12 C. Noordhoek Een andere bekendgemaakte lijst van kan didaten is die van Gemeentebelang met de volgende namen: 1 M. Ph. van der Weele (zittend raadslid) 2 A. J. Scherpenisse (huidige wethouder) 3 A. J. Boogaard 4 M. Moerland Martzn 5 A. A. Geluk 6 J. Slager Kzn 7 A. C. Breure 8 F. J. Rijnberg Mzn 9 C. Ridderhof 10 A. C. Scherpenisse Pzn 11 J. van Poortvliet Jaczn 12 C. Vroegop Een derde lijst die werd ingediend, staat niet onder de naam van een politieke partij ingeschreven, maar onder „vrije lijst". Als kandidaat hiervoor is er één naam, die van de heer F J. Stols. SGP KANDIDATEN Een vierde lijst van kandidaten voor de gemeenteraadverkiezing is die van de SGP met de volgende namen: 1 J. A. den Engelsman 2 A. J. Kurvink 3 D. Bruijnzeel 4 L. den Engelsman 5 B. Theunisse 6 A. H. van Oost 7 G. Wielaard 8 A. A. Goedegebuure Lzn 9 A. Rijnberg 10 C. J. Uijl 11 A. C. Wessels 12 J. M. D. van Vossen BURGERLIJKE STAND over de maand maart 1970 Geboorten: Fase, Arij Marinus Lambrecht Adres Tien- hoven 42. Hollenbroek, Eric Jan Adres Doubleth- straat 15. van Schetsen, Erna Jeanette Adres Anna van Bourgondiëstraat 4. Dake Pieternella Adriana Adres Voor straat 55. Overlijden: Hage, Danker te Sint Annaland geboren op 23 maart 1878. van 't Hof ev Wessels, Jacoba Aagtje te Sint Annaland geboren op 28 september 1931. Te Bergen op Zoom Paape, Abraham, geboren cp 14 augustus 1895. Loop der bevolking: Ingekomen: Moerland, Tine J. van Middelburg naar Breedenvlietsedijk 3. Vertrokken: Westdorp, Cornelis van Hoenderweg 80 naar Halsteren. Gaakeer, Davina E. van Tonhuisstraat 13 naar Breda. Heijboer, Adriaan C. van Kolendijk 54 naar Amsterdam. Ridderhof, Pieter J. van Ooststraat 7 naar Middelburg. van der Reest, Martinus met gezin van Klippelstraat 9 naar Steenbergen. WIELRENNEN In Oud Gastel bezette Kees Stoutjesdijk tijdens de ronde over 60 kilometer van de 82 gestarte renners de 20ste plaats. Marti Stoutjesdijk veroverde weer een eerste plaats bij de jeugdronde in Lepelstraat. Voor de dames is het wielerseizoen ook weer begonnen, en voor de plaatselijke ren- sters niet zonder succes. Keetie Hage was in het Zeeuws-Vlaamse Hoek na 35 kilo meter duidelijk de rapste, terwijl zus Bella tweede werd. Amateur Kees van de Berge deed het in Hoogerheide eveneens goed door als achtste over de meet te komen. Slechts de helft van d ehonderd gestarte renners haalde de eind streep. DIJBEEN GEBROKEN Woensdag 8 april kwam de 4 - jarige Izak Quaak met zijn step plotseling van achter een vrachtauto op de Hogeweg ter hoogte van de fa. Koopman. De juiste pas serende bromfietser R. O. kon hem niet meer geheel ontwijken, zodat beiden kwamen te vallen. De heer O kwam er gelukkig goed vanaf, doch het jongetje moest met een ge broken dijbeen naar het ziekenhuis worden vervoerd. LOOS ALARM SIRENE Dinsdagavond 7 april ging om 9 uur plotseling de sirene voor de brandweer. Gelukkig bleek dit slechts een oefening te zijn, waarvoor toestemming was verkregen van de burgemeester. De rust in de straten bleek dan ook spoedig te zijn weergekeerd. VERLOREN Een meisjesbril in de omgeving van het „dorpshuis". Gaarne terugbezorging bij de Postcdt. der Rijkspolitie, Alb. Schweitser- straat 12. VROUWENBOND N.V.V. Op dinsdag 7 april hield de Vrouwen bond N.V.V. afd. St. Maartensdijk haar jaarvergadering. Mevr. C. Bos., Mevr. S. Zwagemaker, Mevr. J. Lindhout en Mevr. D. Kaashoek werden allen in hun functie herkozen. Op vrijdag 10 april hield deze vereniging haar jaarlijkse feestavond, ditmaal in het nieuwe gemeenschapshuis. De afd. Tholen en Oud ossemeer waren ook aanwezig, terwijl er gratis toegang was voor de bejaarden. Voor een volle zaal werden zowel door de jeugd als door de ouderen stukjes opge voerd o.a. ook in Zeeuws dialect. Daarna was er nog een gezellig samen zijn. De afdeling kan op een goed geslaag de avond terugzien. OUDERAVOND ,,'T WANTENWEVERTJE" Op 9 april werd in de kleuterschool de jaarlijkse ouderavond gehouden. Voorzitter W. van Kempen was blij met de goede op komst van de cuders. Secretaris C. van Dijke bracht verslag uit over het vereni gingsjaar, waarna de heer M. A. Hage uit Middelburg sprak over opvoeding en ont wikkeling van de kleuters. Daarbij werd ter verduidelijking een filmpje vertoond. Na de koffiepauze was er gelegenheid tot bezichtigen en eventueel kopen van foto's van de leerlingen. Bij de bestuursverkiezing kwamen in de plaats van de aftredende W. van Kempen, mevrouw Elenbaas en mevrouw van Tiggele respectievelijk de heer M. Heek, mevr. de Bruijn en mevrouw Oudesluijs de bestuurs zetels bezetten. Een verloting werd gehouden met als inzet een door de kleuters opge kweekt kuiken. Bij de rondvraag gaf de hoofdleidster mej. Elenbaas toelichting op de informaties van de ouders, waarna de voorzitter met een woord van dank tot spreker en andere mede werkers aan deze leerzame ouderavond de bijeenkomst eindigde. GYMNASTIEKVERENIGING „EXCELSIOR" Zaterdag 9 mei organiseert de g.v. „Ex celsior" de 22ste bondswandeltocht. Deel name is hierbij mogelijk voor verenigingen, clubs, scholen, of individuelen, hetzij wel of geen lid van het KNGV. De afstanden zijn 5-10 en 15 kilometer. Verdere inlichtingen via een advertentie in dit blad. GEVONDEN VOORWERPEN Een aktentas met thermosfles en twee bankbiljetten. Inlichtingen bij de postcom- mandant van de rijkspolitie. BURGERLIJKE STAND over de maand maart 1970 Geboorten: 24 maart Johanna Jacoba, dochter van: van As, J. en Duine, Pieternella wonende Rozemarijnstraat 8. 25 maart Tannetje Geertruida Catharina dochter van: Koppenhol, Leendert C. van Geuze, Catharina J. J. wonende Schapenweg Huwelijksaangifte: Oosdijk, Cornelis Dirk, oud 30 jaar, chauf feur, wenende te Poortvliet en Jeroense, Adriana oud 22 jaar, modinette, wonende te Sint Annaland. Hoek, Leendert, oud 23 jaar, fruitteler wonende te Poortvliet en van Dijke, Krijna Johanna, oud 20 jaar, kantoorbediende wo nende te Poortvliet. Huwelijken: Poot, Marinus Pieter Christiaan, oud 25 jaar, landbouwersknecht, wonende te Poort vliet en de Rijke, Johanna Jacoba, oud 22 jaar, modinette Wonende te Poortvliet. Overlijden: Gebraad, Pieter Willem, oud 77 jaar, weduwnaar van: Bijl, Cornelia. de Rijke, Sara Adriana Pieternella, oud 78 jaar, weduwe van: Jansen, Jacob. Verhuizing binnen de gemeente Poot, Marinus P. C. m.i.v. 20 maart 1970 van Randweg 7 naar Deestraat 31. 6 Ingekomen personen: Kugel, Johanna N. m.i.v. 2 maart 1970 van 's-Gravenhage naar Schoolstraat 33. de Groen, Cornelia W. m.i.v. 13 maart 1970 van Bergen op Zoom naar Noordstr. 26. van Houdt, Magdalena W. m.i.v. 16 maart 1970 van Poortugaal naar Lange Zand- weg 9. van Weelij, Jan, P. H. m.i.v. 25 maart 1970 van Rotterdam naar Onder de Zee dijk 6. KANDIDATENLIJST VOOR DE GEMEENTERAADSVERKIEZING De door de Partij voor algemene belangen (PVAB) ingediende kandidatenlijst voor de op 3 juni te houden gemeenteraadsverkiezing er als volgt uit: 1 A. A. Rijstenbil 2 C. den Braber 3 c. A. Everaers 4 K. A. Reljngoudt 5 R. de Raat 6 T. Bakker 7 F. Quist 8 L. v. d. Sluys 9 A. v. d. Kleijn 10 A. Fontijne VISWEDSTRIJD Zaterdag 11 april hield de ZHC „De Makreel een onderlinge wedstrijd voor het kampioenschap van dit jaar. J. Kaashoek nam een flinke sprong op zijn naaste concurren ten. Er werd 20 kg vis gevangen. De uitslag luidt: 1 J. Kaashoek 3115 p.; 2 M. den Engelsman 1880; 3 Jac den Braber 1875; 4 J. van Moort 1785; 5 K. Mol 1505; 6 T Geuze 1445 7 Abr. den Braber Jaczn 1440; 8 C. den Braber 1380; 9 Jac Quist A. J. P. 1350; 10 A. M. den Braber 1240. Jeugd: 1 C. Filius 1640 p.; 2 Adri Mol 1230; 3 J. v.d.Welle 1150; 4 Jos Noorthoek 1005 5 B. den Braber AMzn 475; 6 R. Tichem 445; 7 J. Walpot 400; 8 Sj. Steijn 325 punten. LAATSTE NCVB-AVOND Voor de laatste keer in dit seizoen kwam de N.C.V.B.-afdeling bijeen in „Ons Dorpshuis" onder leiding van mevrouw D. Quist-Abra- hamse. Mevr. v. d. Berg-Oranje sprak over: „Flitsen uit zending en werelddiakonaat". t Was een leerzame avond. Op deze bijeenkomst die niet voltallig door de leden bezocht werd, gaven ruim 20 leden zich op voor een reisje naar Valken burg, dat op 21 juli zal plaats vinden. Van donderdag tot maandagmorgen ligt de Eendrachtbode binnen oog- 1 bereik van duizenden gezinnen in de streek. de flets waarop u rijdt moet altijd betrouwbaar zijnl Laat uw fiets daarom regelmatig nazien door uw vakman. Alleen dén heeft u jarenlang plezier van uw fiets. kV- Atfc WOUWSESTRAAT BERGEN OP ZOOM AAT 18 In ons bedrijf hebben .wij plaatsingsmogelijkheden voor de functies: Sollicitaties te richten aan de Personeelsafdeling Nijverheidsweg 1 Sint-Maartensdijk Telefoon 01666-511 en 599 Wij kunnen U goede sociale voorzieningen garanderen. industrieterrein theodorushaven, bergen op zoom telefoon 01640-6910, openings- tijden van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds na afspraak, zaterdags van 9.00 tot 14.00 uur. ^"SC& 4 keukens, wand- en vloertegels, open haarden, natuursteen, dakramen, plafonds, kanteldeuren, kasten. Nee, dan weten wij een véél betere manier. Brengt U maar eens een bezoek aan het Bouw- en Keukencentrum aan de Theodorushaven. Dan zult U zélf zien dat een wirwar van folders niet te vergelijken is met een verhelderend gesprek met een allround vakman (onder het genoegen van een heerlijk kopje koffie) in Brabants grootste centrum op het gebied van:

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 6