Terhorst Kom de nieuwste Pfaff naaimachine met de „derde hand- bij ons zien! Smerdiekse vechtlust na tien jaar bekroond met kampioenschap en promotie derde klasse EENDRACHTBODE Schone lei Fa. F. C. de VALK ff Naaimachinehuis W. Rikken N.V. Proficiat Smerdiek 9 april 1970 10 Blijkens de in extenso overgenomen verklaringen van zowel de Sint Maartens- dijkse raadsvoorzitter als van wethcuder L. J. Koopman als inleiding tot de vo rige week gehouden raadsvergadering (zie het verslag in dit nummer) viel er.ige kritiek te beluisteren op de berichtgeving rond de bejaardenhuiskwestie. De raadsvoorzitter hield het vrij algemeen met de passage ,,De soms verwarrmde en onjuiste berichtgeving over deze zaak de laatste tijd, is te betreuren' terwijl wethouder Koopman het zoals van hem viel te verwachten in een wat spontaner openheid formuleerde met een duidelijke teruggreep naar het bericht in ons blad van 12 maart 1970. Het is zcals dhr^ Koopman na de raad stelde: ik begrijp wel, dat u voor dat bericht ook uw zegslieden had. Inderdaad werd de meer of mindere „rechtzetting" zoals men de inhoud van dat bericht kon noemen, niet zo maar door ons uit de lucht gegrepen. Onze bron is gelijk even betrouwbaar, als die door de raads voorzitter werd genoemd. En die bron verklaarde in tegenstelling met wat de raadsvcorzitter thans opnieuw herhaalde, dat toen nog geen definitieve bestem ming aan het quotum bouwvolume bejaardentehuisbeddtn was gegeven. Met de raadsvoorzitter en met wethouder Koopman zijn we het eens, dat het ongetwij feld die richting zou zijn uitgegaan, dus een toewijzing voor Goes, gezien ook de uitlatingen van gedeputeerde Van Poelje op de politieke bijeenkomst te Sint Maartensdijk, maar van laatstgenoemde moet ook worden gezegd, dat hij de kwestie volkomen openhartig en eerlijk heeft blootgelegd. Tijdens de gewraakte raadsvergadering was die toewijzing echter niet defini tief (voor Goes) en is dat ook ncoit geweest. Wanneer wethouder Koopman dan ook in bovenstaande verklaring onder punt 3 stelt, dat het e:n duidelijke onwaarheid is, wanneer in ons bericht van 12 maart wordt gewaagd van het feit, dat gedeputeerde staten bij hun aandrang om extra bouwvolume aan de minister de drie „urgenties" op dezelfde hsogte heb ben voorgelegd, dan zou die onwaarheid moeten worden toegeschreven aan ons verstrekte zowel provinciale- als rijksvoorlichting. En dat menen we op onze beurt te mogen betwijfelen. Daarom mogen we aan onze zegsman, zoals in het bericht van 12 maart gesteld bewust wenste het provinciaal college geen keuze (toewijzing) te doen, eer alle mogelijkheden tot een extra contingent bij de minister waren uitgeput" niet twijfelen. Was die laatste mogelijkheid uitgeput geweest, dan zijn ook wij van mening, dat Goes het contingent 1970 had gekregen. Daarvoor was dhr. van Poelje dui delijk genoeg. Het is ons dan cok helemaal geen twistpunt, dat de gemeenteraad van Sint Maartensdijk niet aan de bel had moeten trekken, zoals het heeft gedaan. Integendeel, we hebben ook via ons blad gepoogd, voor die Smerdiekse noodkreet extra aandacht te trekken. We hebben vervolgens bewust het bericht van 12 maart pas gepubliceerd, toen de toewijzing voor Smerdiek er was en dan ook met opzet elke ondermijning van die noodkreet achterwege gelaten. Toen die toewijzing er echter was, meenden we aan het rechtvaardig verlangen van de andere partij te kunnen voldoen om de zaken juist te stellen. En juist was ook, al gaat wethouder Koopman er in zijn verklaring onder punt 6 nog wat tegenin, dat de zaak hier en daar in de politieke sfeer werd getrokken. Daarbij hebben we wat onschuldig bedoeld, de politieke PVDA bijeenkomst, die juist voor de statenverkiezing in de Smalstad werd gehouden en waarbij een belangrijk deel van de eerste discussie rond de bejaardenhuiskwestie hing. Daar bij hebben we niet bedoeld, maar zo heeft wethouder Koopman het eigen'ijk te recht begrepen, dat hij het in de politieke sfeer had getrokken. In feite was dat ook zc, toen hij in de raadsvergadering van 27 februari lanceerde, dat betrokken gedeputeerden in Goes meer stemmen konden vangen dan in Sint Maartensdijk. Als men dat niet in de politieke sfeer trekken noemt, wat dan wel. Maar het bericht van 12 maart in onze uitgave was wel bedoeld, om de toch min of meer gelanceerde verdachtmakingen (niet door de raadsvoorzitter), dat een tweetal gedeputeerden de toewijzing met opzet zouden hebben vertraagd, uit de wereld te helpen. Daarop had ons provinciaal bestuur ons inziens recht in onze kolommen, nadat ook via onze kolommen het tegendeel was gepubliceerd. Wanneer dergelijke heftige uitlatingen worden gedaan - en het komt in de krant - dan is het weinig reeël later te spreken over verwarrende en onjuiste, zelfs over onwaarachtige berichtgeving. Menselijker ware geweest te erkennen, dat die aantijging in het vuur van de liefde voor het gemeentelijk belang was ontglipt. Want aan dat liefdevuur voor het gemeentebelang, inzonderheid terzake voor de bejaarde inwoners, wordt niet in de minst getwijfeld. Waarom we nogmaals willen herhalen, dat aan de juistheid van de Smerdiekse aktie bij de minister niet tekort mag worden gedaan. Waarom we ook nog eens willen eindigen met de slotzin in het bericht van 12 maart en daarmee de schone lei - door ons niet bevlekt - van wethouder Koopman overnemend, dat het belangrijkste feit blijft, dat Sint Maartensdijk zijn bejaardentehuis krijgt. vorige raadsvergadering werd hij opgebeld en daarbij werd geïnformeerd wie de koper was. Er was echter afgesproken dat daaraan nog geen bekendheid zou worden gegeven, eer de zaak geheel was afgerond. Meege deeld werd daarbij dat er nog een koper Porselein - Kristal en Glasserviezen GERO-tafelcassettes voor ruime keuze Kortemeestraat 9-13 Bergen op Zoom - tel. 01640-3352 adv.ing.med. was met de toevoeging, dat het maar een knoeizootje was in de raad. Daarom wenste wethouder Koopman duidelijk te stellen, dat de tweede gegadigde volledig in het onder zoek was betrokken, maar aangezien er reeds besprekingen gaande waren en aan gezien dat ook de voor de gemeente voor deligste weg leek te zijn, kwam het tot een definitief voorstel. Met klem weerde wet houder Koopman elke insinuatie ten aan zien van een zgn. „familiezaakje'' af. Het is alles eerlijk en in het belang van de ge meente afgewerkt. De heer A. Lindhout wil in dit geval weth. Koopman graag bijvallen, dat er in de ge volgde procedure geen enkel bezwaar is op te merken en wethouder L. Kloet (PVDA) kan in dit opzicht ook volledig onderschrij ven, dat wethouder Koopman aan allerlei geruchten onschuldig is. Men moest als college wel het eerste ge val afwerken, eer men aan het tweede kon toekomen. In elk geval konden alle raadsleden zich met het voorsteL tot verkoop aan dhr. Chr. Hoek verenigen. DE BEGRAAFPLAATS Zoals reeds eerder omschreven hebben b en w en de Centrale Dienst boven uitbrei ding van de bestaande begraafplaats het oog laten vallen op het terrein Hogeweg- Kastelijnsweg als nieuwe begraafplaats. De raad kon er thans mee akkoord gaan een verdere studie te laten verrichten inzake deze terreinkeuze en besloot te verklaren, dat de desbetreffende percelen in het bestem mingsplan als begraafplaats worden aange wezen. Binnen een jaar moet er nu een ontwerp worden gemaakt, nadat deze bestemming tevoren „den volke" is bekendgemaakt. De raadsleden zijn er over eens, dat het een betere oplossing is dan uitbreiding van de huidige begraafplaats, waartoe trouwens nogal wat bezwaren golden. De heer Lindhout informeert naar de op pervlakte van het nieuwe object. De voor zitter antwoordt dat het ongeveer 2.26.30 hectare is. Tenslotte is er nog het punt subsidie in onderhoud molens. Op voorstel van b en w wordt de gemeentelijke bijdrage voor niet in bedrijf zijnde molens (en daarmee heeft men ter plaatse te maken) bepaald op 25% van de werkelijke onderhoudskosten met een maximum van f 250,- per molen per jaar en onder voorwaarde dat ook rijk en provin cie subsidiëren. RONDVRAAG De heer P. J. Koopman blijft het betreu ren, dat in de Pluimpot de wandelpaden ook door ruiters worden gebruikt. Er zijn hier en daar sporen tot een diepte van 10 centimeter en dat maakt het voor de wande laars niet prettig. Kan de ruitersport daar worden verboden, zo vraagt dhr. Koopman. De voorzitter antwoordt dat het gemeente bestuur over dat gebied niets te zeggen heeft. Men kan het hoogstens vragen aan het Staatsbosbeheer. Verder hoopt dhr. Koopman, dat voor zover nodig de rozestruiken, die zijn uitge vallen, vervangen zullen worden om van de plantpoenen weer een fraai geheel te krijgen. De voorzitter antwoordt dat dit reeds is opgedragen. De heer Koopman vindt voorts de ver keerssituatie bij de Noordpoort (kruispunt postkantoor zeer gevaarlijk. Hij heeft het trouwens aan de lijve ondervonden. Kan dat met borden worden beperkt of op welke andere wijze ook. De voorzitter is bang, dat men het eerder erger maakt. Maakt men. er êen voorrangs kruising van, als dat verkeerstechnisch uit voerbaar is, dan wordt het gevaar door ver hoogde snelheid wellicht nog groter. Dan is eigenlijk de enige oplossing ver keerslichten, meent raadslid Koopman en dhr. Geluk gelooft ook wel dat dit een op lossing zou zijn, maar cok dat ze veel te duur is. De voorzitter wil het t°ch nog wél eens met de politie opnemen, wat er voor moge lijkheden zijn, die ook financieel te realiseren zijn. Daarna sluiting. De wonderbaarlijkste naaimachine ooit ge bouwd. Kom een vrijblijvende fc, .y Kortemeestraat 17 Bergen op Zoom Adv. ingez. med. 2-0 1-1 0-3 1-2 0-3 0-1 2-1 1 -0 3-0 0-2 2-1 0-1 3-0 0-2 2-1 2-2 4-1, 2-0 4-2 2-4 DE UITSLAGEN Vierde klasse B: Smerdiek - Hoek 2-0 SMERDIEK KAMPIOEN WHS - Kapelle 4-1 Wissenkerke - Kloetinge 2-2 Yerseke - Nieuwland 1 - 1 Vierde klasse G: Oudemclen - Divo Cluzona - BSC Grenswachters - Odio SVC - Virtus Halsteren - Kaaise Boys F. C. Bergen - Vosmeer lste klasse A: Olympia - Sprang II Post Boys - Kogelvangers BWR - DVO The Gunners - JPS Tholense Boys - HNC SSC 2 - Rust Roest 2e klasse A: ONI - PTT SPS - Good Luck II Dinteloord 2 - Chrislandia II Smerdiek II - FCH DEB - Vrederust 3e klasse A: Stavenisse - VVN 2 0-4 DVO 2 - BWR 2 1-2 Kogelvangers 2 - Tholense Boys 2 2-1 3e klasse B: DVO 3 - Dintelcord 3 Vrederust 2 - Kogelvangers 3 BVVB - WC In de juniorensector was er praktisch niks te beleven. Daar werd vrijwel alles afgelast. Alleen kregen we nog door Steenbergen A tegen NOAD A 5-2. De voetballers van het eerste elftal van Smerdiek hebben het toch maar goed beke ken. Yerseke en Heiningen vonden zij een minder geschikte plaats om kampioen te worden, maar zaterdagmiddag ging voor eigen publiek aanvoerder Kees van den Hoek met de bloemen op de schouders van een overgelukkige ploeg, tin het was een waardig kampioenschap, met een verdiende 2-0 overwinning op Hoek na een niet onaan trekkelijke wedstrijd. Na tien jaar opnieuw een kampioenschap en een promotie. In 1960 van de eerste klasse uit de afdeling naar de vierde klasse en nu naar de derde klasse KNVB. Vijf jaar ge leden was men ook bijna op dit punt, maar toen schakelden De Meeuwen de blauwen in een beslissingswedstrijd uit. Nu is de voet balclub uit Sint Maartensdijk echter derde klasser, de eerste in de streek. Een duidelijk bewijs dat de voetbalsport in de loop der tijd veel meer deelnemers en supporters heeft gekregen, maar vooral cok een teken dat de kwaliteit van het voetbal gestegen is. Goede terreinen en andere accomodaties en de voortdurende begeleiding van een deskun dige trainer hebben daarvoor gezorgd. Voor Smerdiek is het dan ook uitermate fijn dat men in het kampioensjaar over nieuwe kleed lokalen in het gemeenschapshuis kon be schikken, terwijl men daarvoor al drie goede speelterreinen had gekregen. Met al die goede voorzieningen ben je er echter niet. De spelers zullen het uiteindelijk toch waar moeten maken. In dit opzicht heb ben de Smerdiekenaars hun grote inzet en wil om kampioen te worden duidelijk ge toond. Ook zaterdag was dat zo, al hing er nu al veel minder van af dan -een paar wed strijden terug. Dat was ook te merken aan de ploegen en de sfeer rond de lijnen. Min der zenuwen, minder spanning en hele maal geen hard spel in deze kampioensmatch. EVEN AFTASTEN De eerste helft gaven Smerdiek en Hoek elkaar niet veel toe, al was de thuisclub wel iets sterker. Beide ploegen schoten een keer op de paal, maar Hoek moest nog een keer op de doellijn redden toen de keeper uitgleed. In de tweede helft, toen de blauwen wind mee hadden, kwamen de doelpunten pas. Leen van Driel was in de dertiende mi nuut de Hoekse doelman te vlug af bij het lopen, en plat op- het veld zag de snelle rechtsbuiten het leder tussen de palen ver dwijnen. In de 22ste minuut na rust zorgde goalgetter Ad van de Hoek voor een prachtig kampioensdoelpunt. Eerst aarzelde de Smerdiekenaars even met de hoekschop van Kees Nagelkerke, maar toen Ad van de Hoek de bal kreeg was het bekeken. Met een flitsende, loeiharde omhaal verdween het leder in de netten. Een pracht goal! Bij deze twee bleef het, hoewel Jaap Moerland veel pech had toen hij na een solo actie tegen de binnenkant van de paal schoot. De Hoekse deelman stond goed op zijn plaats en werkte de bal corner. Ko Stoutjesdijk, die af en toe wat te heet gebakerd was nadat hij hard was aange vallen, gaf ook nog twee van zijn bekende gevaarlijke, plotselinge schoten. Daar moest het deze middag echt van ko men, want de Zeeuws-Vlaamse ploeg ver dedigde uitstekend. In het middenveld en in de voorhoede kwam men echter nergens daar was Smerdiek heer en meester. De blauwen plaatsten veel beter dan hun collega's,, en waren na rust duidelijk de betere ploeg. Aantrekkelijk weer om te kij ken was het niet, De wind maakte het af en toe flink koud en ook de spelers hadden er hinder van met gevolg dat drie spelers van Hoek met kramp uit het veld gedragen moesten worden. WHS VOETBALDE HALF UUR Toen na dik twintig minuten Henk Dijke. ma een uitstekende solo beheerst afsloot met het derde WHS doelpunt was de wed strijd WHS-Kapelle voor de supporters vrij wel afgelopen. Het eerste half uur was een zwak Kapelle nergens tegen een werkelijk weer voetballend WHS, dat het zonder Jan Mosselman en Jan Quist deed. Er waren aan de Dijkema-solo twee bijna even fraaie doelpunten voorafgegaan. Een hard schot van een twintig meter uit de voet van in valler Theo Fase was de bekroning van goede combinaties en tevoren had rechts buiten Han Vroegop er op ongeveer dezelfde wijze 1-0 van gemaakt. En van die andere 70 minuten valt er weinig meer te vertellen. De 3-0 voorsprong bleek voor de WHS- ers te veel van het goede. Men viel terug in het tik-tak breedte- spel, waar telkens een Kapelse voet tussen kwam, men lokte daardoor als het ware moeilijkheden uit, terwijl het gezien dat eerste half uurtje fris van de lever had. ge kund. Dat stuntelwerk was er ook oorzaak van, dat Kapelle verdiend de eer redde. Na dat eerst nog een Kapelse speler het veld had moeten ruimen, kwam er via een straf schop en Theo Moerland nog een vierde doelpunt bij. Maar toen was reeds een groot deel van het publiek, koud en wel, vertrok ken. Het gelijke spel tussen Wissenkerke en Kloetinge bevreemdde minder dan het niet zo beste resultaat, dat Yerseke op eigen ter rein tegen Nieuwland behaalde 1-1. Voor de tweede plaats in deze afdeling zijn er nog altijd drie gegadigden met eenzelfde aantal verliespunten en ge-peelde wedstrij den, t.w. Hoek, WHS en Yerseke. Ook dat is nu zo beslist. De stand luidt na het behaalde Smerdiekse kampioenschap: Smerdiek Hoek WHS Y erseke Wissekerke Chrislandia Kleelinge Kapelle Nieuwland Veere VOSMEER HAALDE HET WEER Soms gaat het inderdaad door het be kende oog van de nog bekender naald, maar toch weet Vosmeer de laatste vijf, zes wed strijden menigmaal de volle buit binnen te halen en daardoor is haar rangpositie reeds tot de vierde plaats gestegen. Daarvan v.as de eerste competitiehelft nog geen sprake. Er was overigens tegen FC Bergen, dat ihuis speelde, weinig krachtsverschil te zien. Kon mm de eerste helft Vosmeer een kleine veldmeerderheid toeschrijven, gedurende de tweede helft lag het accent aan de andere zijde. Gelukkig was de Vosmeerse verdediging weer paraat en had alle situaties bij het eind signaal goed doorstaan. Daarentegen moest de Bergse defensie eenmaal wijken, toen uit een doelworsteling Wim Heijboer raaktikte: 0-1. Kaaische Boys kon weer een punt los komen na zelf te hebben gewonnen, terwijl opvolger Cluzcna een punt moest toestaan aan BSC. Cluzona staat echter nog drie pun ten los op Divo, zodat wel het meeste re kening gehouden kan worden met een kam pioenschap Kaaise Boys of Cluzona. Er res ten nog een 5 tal wedstrijden. 17 13 2 2 28 47-18 16 9 2 5 20 29-13 16 8 4 4 20 41-22 16 7 6 3 20 35-25 17 7 4 6 18 23-24 16 7 3 6 17 18-28 16 5 5 6 15 20-23 16 4 2 10 10 16-32 16 2 4 10 8 7-25 14 1 2 11 4 7-33 Kaaische Boys 17 10 4 3 24 34-15 Cluzona 17 9 5 3 23 24-18 Divo 17 8 4 5 20 27-23 Vosmeer 17 6 6 5 18 22-20 BSC 16 6 5 5 17 27-25 Oudemolen 16 5 7 4 17 25-26 Virtus 16 5 4 7 14 25-28 Halsteren 17 5 4 8 14 19-23 Grenswachters 17 5 4 8 14 29-33 SVC 16 4 5 7 13 20-27 ODIO 17 3 7 7 13 17-22 FC Bergen 17 4 5 8 13 22-30 THOLENSE BOYS VOLGT LEIDERS Dat met een zich in degradatiegevaar be vinden HNC niet valt te spotten, hebben de Thoimaars zaterdag ervaren. Maar men liet het toch niet zover komen, dat de Een- drachtkans helemaal van het brood werd ge peuzeld door het Vrijhoevense elftal. En de volle Thoolse winst betekende een nu even als Vcsmeer bereikte vierde plaats op de ranglijst. Ook hier heeft het er de eerste competitiehelft niet naar uitgezien. Als het er op aan komt, kreeg HNC zaterdag even veel kansen als de thuisclub, maar ze werden door de gasten nogal minder benut. Gesteund door de harde wind was het eerste initiatief aan de HNC kant, maar geschapen kansen werden om zeep gebracht of aan de Thoolse defensie tijdig gelegenheid geboden in te grijpen. Geleidelijk aan kwam de thuisclub er beter in en na een half uur aarzelde Cor van Houdt niet langer en opende met een hard schot de score 1 -0. Er kwamen n:g meer kansen voor de Tholenaren en nog voor rust verhoogde Kousemaker de voorsprong tot 2-0. Toen na rust de thuisclub de wind mee had, leek er geen vuiltje meer aan de lucht, maar HNC zette flink aan en voor Tholense Boys tot 3-0 te komen, een doelpunt werd terecht wegens buitenspel afgekeurd - bracht HNC de achterstand terug 2-1. Dan wordt het direct weer wat moeilijker en ook spannender. Weliswaar namen de Tholenaren het heft weer in handen, maar Wat niet eerder is voorgekomen in onze streek, werd zaterdag een feit Een derde klasser in het- zaterdag- voetbal. Nou ja, het bestond vroeger niet ,al die klassen. Toen was er alleen de Thoolse competitie voor de streekelftallen. Maar dat is de laatste - pak weg - 20 jaar toch al anders. En de laatste vijf jaar zeker. Met derde klasse mogelijkheden is men nog niet zover. Nu wel! Het al enige weken in het vat zittend kampioen schap is niet verzuurd. Het kwam er uit. Verdiend. Dank zij de homogeniteit, die het won van hier en daar individualis tische meerderheden. Kansen daartoe waren er eerder. Met toen zelfs een niet minder goed elftal. Denk maar aan een Van de Rhee, een Zwage- noakers. Maar toen was er wel de andere uitspringer: de Meeuwen. Nu een tweede klasser, al gaat het daar ook niet zo vlot meer. Dat was in 1965, toen Smerdiek ge lijk eindigde met De Meeuwen. In een beslissingswedstrijd te Goes - men denkt er nog met zweet in de handen aan werd verloren. Technisch beschikte men toen over een uitstekend elftal. Nu vooral over flinke werkers, met een standvastig moreel. Men begon inclusief een trio Van Houdt, maar er ontstond enige verwarring. Het bood het bestuur te gelijkertijd de mogelijkheid jongeren in te schakelen. Met gunstig resul taat. Daarbij de klassiekers Kees van de Hoek, Kloet, Moerland, daarbij de doorzetters Ad. v. d. Hoek, Van Driel, Ko Stoutjesdijk. Daarbij een aansluitende aanvulfng: op den Brouw Knuist, v.d. Berg. Nagelkerke, Moer land Guiljam en Bijl. Ja, laten we ook de laatste niet vergeten. Die door blessures het zoet van het kampioen schap niet zelf heeft ervaren, maar daarin wel een zeer groot aandeel had. Met wat fortuin. Na tevoren her haaldelijk juist te hebben verloren, werd het ditmaal juist winst. Dat is belangrijk en dat heeft ook een goed elftal, zoals Smerdiek is, nodig. Nee, geen toekomstgedachten. Dat weet iedereen, dat een derde klasoe competitie niet eenvoudig is. Maar men zit er dan toch maar in. En dat dient iedere sportliefhebber te waarderen. Hoe chauvinistisch men ook moge zijn ingesteld. Een begrijpe lijk chauvinisme. Maar een noodzake lijke waardering ook voor degene, die het 'm dan toch maar leverde. Er was ditmaal vooral spanning, omdat twee eilandclubs aanvankelijk bij de titel waren betrokken. Dat op zichzelf maakte het reeds tot een ui termate boeiende competitie, zoals Smerdieks voorzitter A. L. Hage reeds aan het begin lanceerde. Het pas gepromoveerde WHS bleek di rect z'n partij in de vierde klasse mee te blazen. En wanneer ieder sport- man bereid is zand te gooien over de teleurstelling - qua spel - tijdens de wedstrijd WHS Smerdiek - dan zal ieder het er ever eens zijn, dat het een bizonder boeiende competitie Vooral door de deelname van twee eilandclubs. Met een daardoor begrij pelijk en gerechtvaardigd triomfan telijker resultaat voor de kampioen. Al had de aanvoerder van de kam pioen aanvankelijk andere verwach tingen. Smerdiek verloor slechts'twee maal, uit - de eerste wedstrijd? - tegen Kloetinge, thuis van WHS - Het moet weliswaar nog een wed- srtijd spelend, maar dat is tegen een heel wat zwakker Kapelle. En de uit. slag doet er niet meer t:e of af. Heel sportminnend Tholen dient van harte te kunnen zeggen: proficiat Smerdiek (inclusief Bijl en reserves dte moesten meedoen, want slechts 2 spelers hebben alle competitiewedstrij den meegedaan - proficiat met kam pioenschap en promotie! menig goede scoringskans ging verloren. Daarnaast zag Van der Vlies een bette kans net mis gaan, terwijl anderszijds nog een enkele HNC aanval kritieke situaties bracht. Maar de thuisclub hield de voorsprong toch in handen. Leider Rust Roest moest in een matig duel alle zeilen bijzetten om zelfs tot 1-0 winst te komen op SSC 2. Daarvan kon Post Boys althans wat profi teren, dat met de hakken over de 0 - 0 kwam tot 1 doelpunt. Olympia blijft in vaarwater 2, nu door een kleine zege op de Sprangse reserves. En door dat alles komen we tot het volgende competitiebeeld Rust Roest Post Boys JPS Tholense Boys SSC '55 2 Olympia '60 Kogelvangers The Gunners BWR Sprang 2 DVO '60 HNC GELIJKWAARDIG In de tweede klas zien we een vrij gelijk waardige kopgroep van vijf elftallen, uiter aard wel met enig puntenverschil. Gebleken 's echter van de bovenste drie DEB-ONI en Dinteloord 2, dat ze niet onoverwinnelijk zijn. Dit wordt onderstreept, wanneer men nagaat, dat koploper ONI uit de 16 wed strijden toch ook maar liefst 11 verliespun ten overhield. Het lijkt wat ongeloofwaardig in deze afdeling 16 12 2 2 26 44-20 16 10 3 3 23 32-18 16 10 2 4 22 25-12 16 7 3 6 17 27-23 16 6 5 5 17 24-25 16 7 3 6 17 36-34 15 5 5 5 15 25-29 16 4 4 8 12 29-35 16 4 4 8 12 26-45 16 3 5 8 11 33-35 17 4 3 10 11 27-40 16 3 3 10 9 21-33 maar een Smerdiek 2 met toch altijd reeds 14 verliespunten is nog niet kansloos. Temeer niet, omdat ook de top zo, kwets baar blijkt te zijn. Overigens lukte het zaterdag niet helemaal tegen FCH, waaraan een puntje moest wor den afgestaan. De ruststand was 1-1 en de doelpunten werden bij Smerdiek gemaakt door Op den Brouw en Van der Meer. Daarentegen wilde het bij SPS helemaal niet. Zonder van een enorm Good Luck 2 overwicht te kunnen spreken, kwam het er gewoon niet uit bij de SPSers. En dit stelde na voorafgaande resultaten wel enigszins teleur. De ruststand was nog 0-0, maar daarna ging het mis. En al was er dan een keeper slippertje bij, daaraan mag de nederlaag toch ook weer niet worden verweten. Men had voorin wat meer m:eten presteren. Wel een pluimpje waard was de DEB zege op het toch niet zo zwakke Vrederust temeer nu het 4-1 werd. Dat Dinteloord 2 maar net van Chrislan dia 2 kon winnen lag wel dicht bij de ver wachting. En daarom ziet het er in de twee de klasse met eveneens nog een zestal wed strijden te voetballen zo uit: DEB 16 9 3 4 21 31-23 ONI 17 10 1 6 21 32-18 Dinteloord 2 17 10 1 6 21 29-27 FCH 16 6 6 4 18 22-26 Smerdiek 2 16 6 6 4 18 38-36 PTT 17 6 4 7 16 38-39 Vrederust 17 7 2 8 16 31-40 Good Luck 2 17 6 3 8 15 33-32 SPS 15 6 2 7 14 30-27 Seolto 2 16 4 6 14 32-34 FSV 14 2 6 6 10 18-26 Chrislandia 2 16 3 4 9 10 22-31 KANSHEBBER THOLENSE BOYS Zaterdag kon Smerdiek 3 met geen moge lijkheid tot elf spelers komen en tegen het principe in van het bestuur moest men be rusten in een zgn. niet opkomen tegen FSV 2. Ja, dat kost twee punten en men had er maar 2, maar wat kan iemand in de derde klasse nog meer gebeuren dan geldboetes. Hoewel Tholense Boys de kans op het leiderschap althans zaterdag verspeelde, nu met 2 - 1 van Kogelvangers 2 werd verlo ren, is het niet kansloos voor promotie, al thans niet voor het kampioenschap. Er is immers een duidelijk aftakelend DVO 2, dat zaterdag zelfs van een zoveel lager geklas seerd BWR 2 verloor. De meest gevaarlijke mededinger voor de Thoolse reserves lijkt ons VVN 2 te zijn. En daarvoor is Stavenisse min of meer aan sprakelijk. Dat verloor op eigen veld met 0-4, ter wijl het nog een blanke stand was, toen nog twintig minuten moest werden gevoetbald. Het duurde de Stavenissers duidelijk te lang, eer het tot scoren kon komen en toen zakte het plotseling in elkaar. Het werd een daardoor wel geflatteerde, maar toch verdiende VVN zege. Chrislandia 3 is in deze afdeling ook nog kanshebber, al kennen we de beste papieren t:e aan VVN 2 en Tholense Boys. 2 DVO '60 2 16 10 3 3 23 42-19 VVN 2 14 10 2 2 22 27- 9 Tholense Boys 2 15 10 1 4 21 34-15 Kogelvangers 2 16 9 3 4 21 41-21 Chrislandia 3 12 9 1 2 19 35-15 SC. Stavenisse 14 7 2 5 16 33-31 NOAD '67 14 6 2 6 14 28-25 BWR 2 15 2 3 10 7 23-37 SPS 2 13 3 0 10 6 21-36 FSV 2 15 2 1 12 5 16-41 Smerdiek 3 12 1 0 11 2 10-55 WC SPRONG OVER DE HONDERD De uitgesproken kampioenskandidaat in de 3e klasse B had het zaterdag in de uit wedstrijd tegen de Bruynzeel boys niet ge makkelijk, maar de 2 - 4 zege wijst toch dui delijk in een promotierichting. Het is in wed strijden wat uitgelopen boven VVN 3 en WHS 2, maar de Sint Annalandse reser ves hebben een verliespunt meer en de VVNers zijn eniger mate van slag. Ont moetingen tussen deze koplopers zullen be- sl'ssend zijn. WC '68 15 13 0 2 26 102-18 WHS 2 14 11 1 2 23 47-21 VVN 3 12 10 0 2 20 53-11 Vrederust 2 1590618 34-35 BVVB 15 7 3 5 17 50-32 DVO 3 14 6 3 5 15 29-27 Dinteloord 3 13 5 2 6 12 30-26 Kogelvangers 3 la 3 3 9 9 22-68 Tholense Boys 3 14 3 1 10 7 26-42 SC Stavenisse 2 13 2 2 9 6 23-63 FSV 3 14 0 1 13 1 11-75 DE VERWACHTING In de vierde klasse wordt er zaterdag nog wat om de tweede plaats op de ranglijst ge worsteld en daarbij heeft Hoek de meeste kans om van Veere te winnen. Yerseke en WHS zijn vrijwel homogeen, maar thuis- spelend voordeel kan Yerseke winst brengen Kapelle zit nog niet op rozen, nu een zich de laatste tijd beter verwerend Nieuwland op bezoek komt. Technisch is Nieuwland zelfs beter, maar Kapelle is wat harder en dat kan de gasten de das omdoen. In de eerste klasse A zit er wel enige ge vaar in voor Tholense Boys, dat op be zoek gaat in Willemstad bij een fel op de bal zittend Kogelvangers-elftal. Een gelijk spelletje Olympia kan van BWR winnen en Sprang 2 van The Gunners. JPS is ster ker dan HNC en het duel tussen Rust Roest en Post Boys is belangrijk met nu het voor deel v:or de thuisclub. In de tweede klas treedt Chrislandia 2 aan tegen een sterker DEB, maar het zal het Bredase elftal niet meevallen in Heinin gen te winnen. SPS kan dat wel tegen en van FSV. In de 3e klasse is er maar de ene ont moeting, namelijk tussen SPS 2 en NOAD. Een inhaaldag. NOAD lijkt ons wat sterker In 3 B een volle ronde met winst van BV VB op DVO 3, met winst ook, zij het heel moeilijker van VVN 3 op Vrederust 2, met een moeilijke opgave voor WHS 2 om in D nteloord 3 te winnen, nedig voor de rang schikking, maar altijd nog een ongemakke lijke zaak geweest. FSV 3 gaat ten onder aan WC on Kogelvangers 3 kan van Sta venisse 2 winnen. MANTELMODE voor het VOORJAAR dat toch komt II slaagt bij Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom Adv, ingez. med. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 10