BRILLANT IS VOOR EEUWIG.. Herbers Jenniskns Adverteert in dit Blad Bijna honderd gemeentewoningen in nieuw verfjasje 240 niet te beste huizen op papier voor woningtoewijzing Burgemeester Bouwense kan z'n (te) grote tuin niet zelf gaan spitten Plannen voor een nieuwe begraafplaats firma den Engelsman Zoon Brigadier Piet en de semi-prof EENDRACHTBODE RAADSVOORSTELLEN SINT-MAARTENSDIJK Gas-weekend- service Fa. P. JANSEN adv. ing. med. Besling-Optiek tijd voor nieuue gordijnen laat Space uw vakantie betalen mm BRILLANT IS VERTROUWEN WAARD l Al onze brillanten sieraden zijn scherp geprijsd. Elke brillant werd zorgvuldig geslepen. 2 kamers een administatieve medewerker (ster) „De Pluumpot" N.V. 2 april 1970 6 Niet minder dan 98 gemeentegebouwen in Sint-Maartensdijk waaronder veel huizen, zullen deze zomer een mooi verfje krijgen. De schilderscorabinatie Lindhout, Van de Rhee en De Rijke uit Sint-Maartensdijk, de firma J. L. M. Noom uit Scherpenisse en de firma J. M. Oudesluijs en Zn. uit Poortvliet gaan er voor zorgen dat alles er fris en fleu rig uit komt te zien. Het werk is onderhands aanbesteed en de Centrale Dienst Noord- Zeeland vindt de inschrijvingsprijzen van de laagste inschrijvers aanvaardbaar. De drie bedrijven hebben voor alle 98 gemcentege- bouwen, verdeeld in dertien percelen, prijs- opgegeven. De schilderscombinatie gaat vier percelen verven: de gemeentewerkplaats en garage aan de Vijfzinnen, 23 huizen met schuren aan de Henri Dunantstraat, de woning Pro vinciale weg 19 en 9 huizen met schuren aan de Beatrixstraat voor respectievelijk f 308,-, f 4704,-, f 392,. en f 2227,68. De firma Noom neemt twee percelen voor haar rekening: 17 huizen met schuren aan de Jacoba van Beierenstraat voor f 3410,40 en 4 bejaarden woningen met schuren en schut tingen aan de Frank van Borselenstraat voor f 352,80. De firma Oudesluijs gaat zeven percelen verven: 4 huizen met schuren en schuttingen aan de Hammersköldstraat en 2 aan de Frank van Borselenstraat vcor f 1058,96, 11 huizen met schuren en schuttingen aan de Viermeistraat voor f 1932,- aan de M. A. de Ruyterstraat, de Cornelis Vermuyden- straat en de Frank van Borselenstraat elk 4 huizen met schuren en schuttingen voor elk f 705,60, 8 huizen met schuren en schut tingen aan de Viermeistraat voor f 1411,20 en 6 huizen schuren en schuttingen aan de Westvest voor f 1055,04. Alle prijzen zijn inclusief BTW. Het werk omvat onderhouds- buitenschilderwerk. WELSTANDSTOEZICHT De Woningwet schrijft voor dat de ge meenteraad een deskundig college aanwijst voor het geven van advies bij buitenver bouwingen. Daarbij meet namelijk op de welstand gelet worden. In overleg met de Centrale Dienst stellen b en w de Smerdiekse raad voor, de Stichting „Instituut Stad en Landschap" uit Rotterdam dit welstands toezicht op te dragen. Deze stichting werkt volgens b en w nu al tot ieders tevredenheid in Oost Zeeuws- Vlaanderen, en ook alle streekgemeenten (be halve Sint Annaland) hebben dit instituut in de arm genomen. Het plan is, dat de wel standscommissie in Tholen één keer in de twee weken zitting houdt. De administratieve behandeling van de uitgebrachte adviezen zal, tegelijk met de behandeling van aanvragen om bouwver gunning, door de Centrale Dienst Noord- Zeeland worden uitgevoerd. Vanzelfsprekend gaat dit geld kosten voor de aanvragers van bouwvergunningen. Daarom stelden b en w voor de leges- verordening te wijzigen. Bij bouwwerken tot f 1000,- waar de welstandscommissie aan te pas moet komen, bedragen de onkosten één tientje. Het hoogste legesbedrag is f 300,- als de bouwkosten meer dan twee miljoen gulden zijn. BURGEMEESTERSTUIN Gedeputeerde Staten hebben er bij de be oordeling van de gemeentebegroting 1970 bezwaar tegen gemaakt dat, evenals in vo rige jaren, alle onderhoudskosten van de tuin van de burgemeesterswoning door de gemeente werden betaald. GS vroegen de Smerdiekse raad nu een regeling te maken waarbij bepaald wordt welk gedeelte van de onderhoudskosten naar redelijkheid door de burgemeester moet worden gedragen. In hun voorstel aan de raad, schreven b en w dat de kosten destijds geheel voor gemeenterekening zijn gekomen omdat men er prijs op stelde dat de hele, van de weg af zichtbare tuin als siertuin in een behoor lijke staat van onderhoud diende te verkeren vanwege het representatieve karakter van de burgemeesterswoning. Als het overgrote deel als moestuin in gebruik zou zijn geweest, zoals bij andere woningen, dan zou hieraan afbreuk worden gedaan. Bovendien is de totale oppervlakte bijna 700 vierkante meter, tenminste vijf keer zo veel als andere tuinen. Verder ligt de tuin bijzonder laag ten opzichte van het aan grenzende terrein van de l.t.s., zodat er door wateroverlast veel extra onderhoudswerk zaamheden en herhaaldelijk nieuw plant- materiaal nodig zijn. Om die redenen acht ten b en w het redelijk het aandeel van de burgemeester in de onderhoudskosten met ingang van 1 januari van dit jaar op 20 procent te stellen, wat neerkomt op- f 220,- Dit te ontvangen bedrag zal hoger of lager zijn naarmate de werkelijke onderhoudsuit- gaven afwijken van de huidige raminq van f 1100,—. BERGEN OP ZOOM TEL. 01640 - 53 47 OF 41 68 Adv. ingez. med. INVENTARISATIE KROTTEN Evenals in de andere streekgemeenten moet er ook in Sint Maartensdijk een zo nauw keurige mogelijke inventarisatie en registratie van voor opruiming in aanmerking komende krotten aanwezig zijn. Dit is nodig volgens richtlijnen van het ministerie van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening. Elk jaar moet in de gemeentebegroting worden ver meld 1. hoeveel krotten het afgelopen jaar zijn ontruimd (en hoeveel niet en waarom niet) 2. hoeveel huizen onbewoonbaar ver klaard zijn (en hoeveel niet en waarom niet) 3. hoeveel onbewoonbaar verklaarde woningen werden ontruimd (en hoeveel niet en waarom niet). Verwacht wordt dat de gegevens gebruikt worden bij de toewijzing van nieuwe huizen. De Centrale Dienst Noord-Zeeland kan voor dit omvangrijke werk een speciale tech nische kracht aantrekken: de heer C. J. van Schelven uit Sint Philipsland. Deze rustend timmerman-aannemer is be reid voor tien gulden per uur (inclusief alle kosten) dit werk te doen. Per huis is onge veer 2uur nodig, zo dat dit voor Sint- Maartensdijk op 239 huizen maal f 25,. is f 5975,- komt. B en w stelden de raad voor f 6000,- beschikbaar te stellen. Volgens de laatste ge gevens van het kwalitatief woningonderzoek waren er in Sint Maartensdijk 239 zeer slechte en slechte huizen. Tijdens deze vergadering stelden b en w de raad al voor twee krotwoningen aan te kopen. Oosterscheldestraat 5 van de heer M. G. de Korte en Hogeweg 33 en 35 van wed. C. J. op den Brouw-Vroegop. Als de raad het goed heeft gevonden krijgen beide eigenaars elk f 2500,-. De uitgangsprijs voor een krotwoning is f 1250,- waarbij dan van geval tot geval kan worden bekeken of deze prijs veranderd moet worden.. Dit is bij de twee aan te kopen huizen al zo, omdat deze percelen elk uit twee samengetrokken woningen bestaan. Het huis aan de Ooster scheldestraat komt direct vrij, omdat de heer De Korte de gemeentewoningen Frank van Borselenstraat 7 heeft gehuurd. Mevrouw Op den Brouw wacht op een bejaard on wo ning, zodat de percelen aan de Hogeweg nog niet leegkomen. SUBSIDIES De Zeeuwse stichting voor revalidatie in Goes verzocht over 1968 en 1969 een bij drage van vijf cent per inwoner van Sint- Maartensdijk. Dit bedrag hebben zij in 1967 ook gekregen, zodat b en w deze subsidie nu opnieuw wilden geven. De Jeugdcommissie Wielerbelangen Zee land zal het zonder Smerdiekse gemeente geld moeten doen, omdat b en w geen sub sidie geven voor individuele sportprestaties, waarom het hier gaat. De Jeugdcommissie wil een wielerschool oprichten en wedstrijden organiseren voor scholen om de jeugd meer te interesseren voor de wielersport. In de gemeentebegroting 1970 had de raad f 1050,- uitgetrokken voor subsidie t.b.v. de bejaardenscciëteit, maar nu de huurtarieven van het gemeenschapshuis de finitief zijn vastgesteld, blijkt dat te weinig te zijn. De huur van de foyer is tien gulden per keer en twintig gulden per week, aangezien de bejaarden per week soos hebben. Met vijftig soosweken per jaar komt dat op dui zend gulden. Daar komt nog bij, dat de be jaarden in het verenigingslokaal hun con sumpties zelf verzorgden. In het gemeen schapshuis is men verplicht dit bij de be heerder te doen, wat aanmerkelijk duurder is. Daarom wilden b en w de helft van de consumptiekosten (twee consumpties a f 0.50 per middag) vergoeden. Dat komt dus neer op 50 weken X 80X f 0,50 f 2000,-. Men hoeft hierbij op 40 bejaarden per keer gerekend, dus 80 per week. Totaal komt de subsidie dan op f 1000,- zaalhuur f 2000,- consumpties en nog f 300,- overige kosten, samen f 3300,-. KOELKASTEN DIEPVRIEZERS VERHOEVEN Koeltechniek Lievevrouwestraat 33 - Tel. 4898 Bergen op Zoom 5 MEI VIERING Bij de herdenking van de bevrijding op 5 mei zullen de hoofden van de beide lagere scholen, b.l.o.-school en de kleuterschool 's- MODERNE BRILLEN PRACHT COLLECTIE BIJ i Fortuinstraat 12 Bergen op Zoom OOK LEUKE HIPPE MODELLEN adv. ing. med. morgens een feest voor de jeugd van 4 tot 15 jaar organiseren. B en w wilden hiervoor een extra bijdrage geven, terwijl zij het daarnaast zinvol acht ten een blijvende herinnering aan de leer lingen van de scholen uit te reiken. Hiervoor wilde men de f 1000,- gebruiken die al op de begroting 1970 staat. B en w, de hoofden van de scholen de directeur van l.t.s. zullen overleggen wat de blijvende herinnering aan de bevrijding gaat werden. Voor het feestprogramma zal f 1200,- beschikbaar worden gesteld. Hierbij is ge rekend op f 2,50 per kind, voor een tractatie en de aankoop van prijsjes voor de wed strijden. VERTREK L.T.S. DIRECTEUR De heer J. Vredeveld, directeur van de l.t.s., vezocht de raad hem per 1 augustus a.s. ontslag te verlenen, wat b en w eervol, met dankzegging van de bewezen diensten, wilden doen. De heer Vredeveld is met in gang van 1 augustus benoemd tot directeur van de gemeentelijke technische en avond school in Ridderkerk. OPEN ZEEDIJK Van de heer H. C. de Kater uit Wissen- kerke wilden b en w opnieuw 4.67.40 hectare zeedijk huren, voor drie jaar, omdat men het van groot belang achtte dat dit dijkgedeelte voor het publiek toegankelijk blijft. De huur van deze zeedijk in de Noordpolder is f 250,- per jaar. Door de fusie van de ZEGAM met de PZEM moesten de vijf aandelen ZEGAM worden omgeruild in vijf aandelen van f 1000,- N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij. Verder kocht men nog vier nieuwe aandelen. Op 27 februari besloot de raad de per celen Kaaistraat 14 en Blauwstraat 3 van de heer G. Westerweel aan te kopen, in het vertrouwen dat het ipand Kaaistraat 14 voor f 20.000,- zou kunnen worden door verkocht. De koper is nu ook bekend, name lijk de heer Chr. Hoek. Hij krijgt voor de koopsom 190 vierkante meter van het perceel bestaande uit het woonhuis, winkel en bak kerij. Het erf en het pand Blauwstraat 3 blijft eigendom van de gemeente, die het nodig heeft voor het saneringsplan Ark en Blauw straat. Het besluit van 29 maart 1962 inzake sub sidie in de onderhoudskosten van in bedrijf zijnde molens moest op voorstel van de mi nister van CRM worden herzien. Tot nu toe moest de gemeente 10 prccent van dui zend gulden per jaar per molen in de on derhoudskosten bijdragen. Met ingang van 1968 wordt dat nu 25 procent van de wer kelijke kosten met een maximum van f 375.- per molen per jaar, en voor niet in bedrijf zijnde molens eveneens 25 procent, maar met een maximum van f 250,-. Deze rege lingen gelden alleen als ook het rijk en de provincie subsidie geven. NIEUWE BEGRAAFPLAATS Volgens b en w biedt de huidige begraaf plaats in de toekomst niet voldoende ge legenheid tot begraven. Dit zou wel zo zijn, als het ruimen van graven vlugger dan nu gebeurde, wat in Sint Maartensdijk niet ge wenst wordt geacht, evenmin als het beëindi gen van de mogelijkheid orn eigen graven voor onbepaalde tijd te kopen. Met de Centrale Dienst en het stedebouw kundig bureau Kuijken hebben b en w de plaats van een nieuwe begraafplaats bekeken. De naastgelegen terreinen zijn te laag gelegen en hebben een slechte ondergrond. Op de hoek van de Hogeweg en de Kaste- lijnsweg, met als zuidwestelijke begrenzing de polderwatergang, menen b en w, zowel uit praktische als uit gevoelsoverwegingen, een geschikte plaats voor de nieuwe begraaf plaats gevonden te hebben. Hier blijft een flinke ruimte tot aan de te verwachten wo ningbouw vrij, terwijl het ook binnen bereik bare afstand van de kom ligt. Er is verder een goede grondstructuur en een behoorlijke afwatering rond het gebied. De Centrale Dienst en het stedebouwkundig adviesbureau achtten het ook een geschikt terrein. Als de raad met de terreinkeuze kan in stemmen, wordt er door de stedebouwkundige een nader plan gemaakt. De raad moet dan wel eerst een voorbereidingbesluit nemen om te voorkomen dat het terrein wordt be bouwd door particulieren. Bipnen een jaar dient dan een ontwerp- bestemmingsplan voor het betrokken gebied gereed te zijn. Hoe de gemeenteraad van Sint Maartens dijk gisterochtend over de voorstellen van b en w dacht, kunt u elders in deze krant lezen. Wij bewijzen, dat we elke dag met zeer goede Nederlandse en Buitenlandse merktapijten werken. En dan voor weinig geld. Honderd procent Acrillan tapijt 400 breed voor 119, NU TEGEN DE SCHOONMAAK Trappen worden bij- ons nog steeds geplakt met nylon naaldvilt- tapijt voor 125,ongehoord koopje. Denkt u ook over onze HARMOSOL zonwering met flinke kor tingen in vele kleuren en kwaliteiten leverbaar. Nu onze vitrage- en overgordijnen-afdeling. Met loodrand van ƒ11,90nu ƒ5,95; 1.75 m. hoog, ƒ3,95 per meter; 130 breed 7,70 per m., nu 4,95; 120 breed 5,50, nu 2,95. 210 breed 10,90, nu ƒ6,95. Dit vindt u alleen Interieurverzorging Voorstraat 15 - Weststraat 12 - Sint-Annaland Telefoon 01665 - 490 en 686 Space Is merkbenzlne en dieselolie voor een verheugend lage prijs. Bovendien krijgt U voor elke getankte 5 liter een Space waardezegel. Elke volle spaarkaart met 40 zegels levert U f. 1,op. Maar nu gaat Space ook nog aan uw vakantie meebetalen. U hoeft hiervoor alleen de tekening op de achterzijde van elke volle spaarkaart van een origineel tekstje te voorzien. Iedere maand opnieuw bepaalt een deskundige jury wie van Space f. 500,extra vakantiegeld krijgt. Bovendien worden iedere maand ook aan de 30 leukste Inzendingen 20 liter benzine of dieselolie toegekend. Als extra stimulans! benzine en dieselolie Wij staan met onze naam garant voor de kwaliteit en de service. Entouragering met schitterende brillanten. De vormgeving is klassiek en blijvend mooi. Een rijk bezit. Zie onze kollektie. Juwelen rivièrering met 3,4 of meerdere brillanten. Zetting in 14 karaats wit goud. Zie onze kollektie Klassieke solitair-ring. Met een mooi geslepen brillant. Gezet in wit of geel goud. Diverse uitvoeringen. Zie onze kollektie. Juwelen ring. Schitterende entourage-zetting van prachtige brillanten. Zie onze kollektie. JUWELIERS HORLOGERS GROTE MARKT 6 BERGEN OP ZOOM TEL. 6514 simga mm Voor kwaliteitsdranken naar de Thoolse Drankenhandel Voor speciale gelegenheden nu ook stoelen, tafels, servies en glaswerk. Alle bestellingen worden GRATIS thuisbezorgd THOOLSE DRANKENHANDEL Slijterij VIERGEVER Hoogstraat 4 Tholen TeL 01660-443 TE HUUR op het eiland Tholen met douche en toilet, geheel vrij. Voor dame, heer of echtpaar, met gehele of gedeeltelijke verzorging. Gelegenheid tot tui nieren en het houden van dieren. Brieven onder nummer 3876 aan het bureau van dit blad. Ook voor u vrachtwagen cn bus rijbewijs kunt u naar een gediplomeerde rijschool Au tor ij school - A. M, HENGSTMENGEL - Pres. Rooseveltstraat 22 Sint-Maartensdijk Telefoon 01666-535 ADVERTEERT IN DE EENDRACHTBODE Voor spoedige indiensttreding gevraagd voor alle voorkomende kantoorwerkzaamheden. Sollicitaties te richten aan Timmerfabriek Nijverheidsweg 3 - Sint-Maartensdijk Telefoon 01666 - 472 's Avonds 01666 - 525 Al met al was het de toeschouwers van de wedstrijd natuurlijk niet ontgaan, dat een zekere Karei Kleuntjes zéér woest was geworden. Er ging dan ook een rilling van opwinding door de massa en de spanning was als het ware voelbaar geworden. Ook de beide heren van de keuzecommissie voelden dat er iets gaande was. 'Zie je dat, Harrie?' vroeg Hendrik Craenvoghel. 'Zie je dat dribbelwerk van Kleuntjes? Ik dacht de hele wedstrijd al. Wedden, dat er nog wat uitkomt. Nouen daar zul je het dan hebben!' En daar had je het ook. Iedereen geraakte onder de ban van Karel's fenomenale staaltje van hogere voetbalkunde. Eerst rende hij naar het midden om daar de bal van een Engelse schoen te aaien. Toen verpingelde hij zeven tegen standers tegelijk, sneed diagonaal door het magische vierkant, trok de lood lijn in de tragische driehoek, lubte behendig door de occulte cirkel en loste tenslotte zó een daverend harde kogel, dat de bal al in het net lag, voordat de keeper merkte dat er iets gaande was. 'Hij zit!' gilde Harrie Debie. 'Hij zit! Vier één! Zag je dat, Hendrik? Hij deed het klassiek! Hij voetbalde van uit de heup! Zó hoort het! Altijd van uit de heup!'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 6