melk of w witmel: Eén Thoolse PvdA-afdeling Voor de Postduiven- liefhebbers Luchthaven op Tholen luchtkasteel Raffinaderij-vestiging wordt zeker geaccepteerd Thoolse inspraak gewenst bij Reimerswaalplan Z.T.I. subsidie opgeschort Nieuwe taak voor waterschap: waterzuivering Burgerlijke Standen EENDRACHTBODE Gas-weekend- service Fa. P. JANSEN Stemmen van lezers De korrelmais weer in de belangstelling Fa. F. C. de VALK Landelijke Emmabloemcollecte nieuwe stijl 30 maart - 5 april 1970 ZM laat u de keus: Op provinciale statenzitting Fa. F. C. de Valk POORTVLIET 26 maart 1970 9 De afdelingen Tholen, Oud Vossemeer, Sint Annaland, Sint Maartensdijk en Scher- penisse gaan beslissen of ze zichzelf op zul len heffen en één nieuwe Thoolse afdeling van de Partij van de Arbeid gaan vormen. De streekfederatie Tholen van de PVDA besprak donderdagavond in hotel Zeeland te Tholen de voor- en nadelen van één af deling, en kwam tot de conclusie dat één partijorganisatie in de streek het beste is. De vergaderingen zullen dan telkens wel in een andere gemeente oehouden worden. Ook zonder een herindeling van het eiland Tholen zou men meer samen willen werken, maer nu acht men samensmelting beter dan het opgaan in een federatief verband. De vijf afdelingen op Tholen zullen nu elk een beslissing moeten nemen. Onder leidinq van voorzitter C. J. Moer land uit Stavenisse werd verder de finan ciering van de komende verkiezingen bespro ken. Deze verkiezingen voor de gemeente raden op 3 juni a.s. gaan echter op Tholen waarschijnlijk niet door vanwege de herinde ling. Minister Beernink van binnenlandse zaken heeft een wetsontwerp ingediend, waarin geregeld wordt dat de gemeenteraads verkiezingen in gemeenten die heringedeeld zullen worden, maximaal twee jaar kunnen worden uitgesteld. Secretaris-penningmeester P. A. Roels uit Sint Maartensdijk verwachtte dat nog voor het zomerreces van de Tweede Kamer het wetsontwerp van de Thoolse her indeling is behandeld, waardoor er in novem ber gemeenteraadsverkiezingen zouden zijn. Daarvoor zal bij het partijbestuur en bij de leden-kiezers om financiële steun wor den gevraagd. WENSEN Om te weten te komen welke wensen er met betrekking tot de gemeente politiek bij de kiezers leven, zal het partijlid Broek huis uit Tholen een enquete voorbereiden. Deze student-socioloog wil daarmee in sa menwerking met anderen de wensen van de Thoolse bevolking peilen. Verder werd er nog gesproken over bejaar denzorg, jeugd- en jongerenwerk, mogelijk heden voor vrijetijdsbesteding, woningbouw verbetering openbaar vervoer op en naar het eiland Tholen, werkgelegenheid en recrea tieve voorzieningen. Statenlid Roels lichtte daarna de uitslag van de statenverkiezingen toe, en was verheugd met de twee zetels winst. De heer Broekhuis had uitgerekend dat als de verkiezingen van 18 maart ge meenteraadsverkiezingen waren geweest voor een Tholen ,de PVDA vier zetels zou heb ben de KVP 1, de CHU 2, de ARP 2, de VVD 2 en de SGP 6. Tenslotte vroeg een aanwezige Thoolse PPR-kiezer of de PVDA iets voelde voor samenwerking met Democraten '66 en de Politieke Partij Radikalen bij de gemeente raadsverkiezingen. In principe verklaarde men zich daartoe bereid. wenst zijn - zoals voorzetstuk bij maaidor ser en maaimachine - kan een bijdrage uit het ontwikkelingsfonds voor de landbouw worden aangevraagd. Deze maisinventaris dient dan op een areaal van minimaal 40 ha korrelmais te worden ingezet. In Wouw en omgeving en Tholen heb ben 8 landbouwers, met gemiddeld 4Yi ha korrelmais in hun bouwplan voor oogstjaar 1970, besloten een maiskern op te richten. Landbouwers, die alsnog van plan zijn om in 1970 korrelmais te telen, kunnen dit me dedelen aan het Consulentschap voor Akker bouw en Rundveehouderij, Markt 20 te Ze venbergen. Er zal dan worden nagegaan of zij zich bij de kern Wouw Tholen kunnen aansluiten. Het zaai- en oogstwerk wordt dan centraal middels deze maiskern gere geld en de teelttechniek van dit nieuwe ge was zal dan verder worden begeleid. BERGEN OP ZOOM TEL. 01640 - 53 47 OF 41 68 Adv. ingez. med. ZEER GEACHTE EILANDBEWONERS De tijd nadert weer, dat de „SUIKERSTAD- MARS'' DINTELOORD een feit wordt. Voor ons altijd weer een vreugde om de vele wandelaar-(sters) te mogen begroeten uit de verre omtrek, maar ook van nabij en hierbij niet te vergeten de deelnemers van het eiland Tholen. Meer en meer wordt aan wandelsport gedaan en dat is niet zo ver wonderlijk, wanneer men bedenkt, dat we in een tijd leven dat alles overhaast moet gebeuren anders komen we er niet, dat we eigenlijk niet meer „leven" maar „geleeft worden" dan is de wandelsport, het zich begeven in de vrije natuur een ware uit- laatklep om alle beslommeringen te laten „ontsnappen". Velen Uwer weten wat „wandelen" is. Het gemakkelijk en zonder zich in te spannen voort gaan (want meer is het werkelijk niet) Houdt men dit voor ogen, dan is deelnemen aan wandeltochten een „waar genot". Het is o.m. om deze redenen, dat wij Uw deelname van harte aanbevelen. U weet wat wij in de voorafgaande jaren in het werk gesteld hebben om het allen naar den zin te maken, en onversaagt gaan we ook dit jaar verder om onze zevende „SUIKERSTAD- MARS" voor U tot een onvergetelijke te maken want ons advies is „ALLES VOOR DE WANDELAAR" Wij besluiten dan maar met te vragen maak zaterdag 11 april vrij en kom naar Dinteloord, de „gastvrijheid"' ligt voor U klaar. A. Wessels, Ph. Willemstraet 24 Dinteloord In Schouwen Duiveland hebben 18 akker- bouwers 35 ha korrelmais in 1969 verbouwd met goed resultaat. De belangstelling voor de teelt van korrelmais, welke sinds de vijf. tiger jaren vrijwel tot nihil was geredu ceerd, neemt thans weer toe. In de laatste paar jaren is op initiatief van de kweekbedrijven van het CIV te Ottersum en Fa. van der Have te Kapelle Biezelinge op grotere schaal korrelmais ver bouwd. Op het ogenblik zijn er betere mo gelijkheden voor dit nieuwe gewas. Dit komt omdat de kweekbedrijven inmid dels rassen hebben gekweekt, die vroeger afrijpen en een behoorlijke opbrengst geven. Verder maken de huidige mechanisatietech- niek en de ontwikkeling van de chemische onkruidbestrijding het mogelijk mais op ar- beidsextensieve wijze te verbouwen. Voor de investeringen in machines welke voor de maisteelt noodzakelijk dan wel ge Porselein - Kristal en Glasserviezen GERO-tafelcassettes voor ruime keuze Kortemeestraat 9-13 Bergen op Zoom - tel. 01640-3352 adv.ing.med. Sedert de Emmabloemcollecte in 1910 voor het eerst werd gehouden is ze tot een begrip geworden. De opbrengst ervan is steeds be stemd geweest voor de tuberculosebestrijding Met ingang van 1970 krijgt de Emmabloem collecte een ruimere bestemming. Hoewel de tuberculose ook in onze dagen van tijd tot tijd de kop opsteekt en voort durende waakzaamheid geboden blijft, heeft deze ziekte opgehouden volksvijand no. 1 te zijn. Omdat de Kruisverenigingen en de tuber culosebestrijding nauw verwant zijn, zal de opbrengst van de Emmabloemcollecte-nieu- we-stijl behalve de tuberculosebestrijding ook het algemeen kruiswerk ten goede komen. Zoals bekend speelt het werk van de kruis vereniging een rol in de gezondheidszorg in het gezin, en zoals alle gezondheidszorg vraagt ook de thuisgezondheidszorg van de Kruisverenigingen steeds meer geld. De kruisverenigingen hebben veel plannen om de thuisgezondheidszorg nóg beter, nóg efficiënter te maken. Maar daarvoor is geld nodig. Gehoopt wordt dat de opbrengst van de Emmabloemcollecte zó groot zal zijn dat deze plannen zullen kunnen worden uit gevoerd. Van 30 maart tot 5 april wordt de eerste Emmabloemcollecte-nieuwe-stijl gehouden. Wanneer men U de collectebus voorhoudt of wanneer er iemand met een intekenlijst aan de deur komt, geef dan royaal. Want in feite geeft U aan Uzelf, aan Uw buren. Uw familie! Het werk van de kruisvereni- méér eiwitten, méér mineralen, méér vitaminen, maar minder vet uitsluitend 1/1 liter in handige, eenmalige verpakking dezelfde prijs als gewone melk maar opgelet bij koken: witmel koekt sneller aan eiwitrijk - vetarm bij uw ZM leverancier Adv. ingez. med. gingen komt immers iedereen ten goede. Misschien beseft U dat niet, maar het Ne derlandse kruiswerk is uniek in de wereld. De taak van het kruiswerk groeit met de dag: steeds meer thuiswonende bejaarden doen een beroep op de wijkverpleegster en de ziekenverzorgster: steeds meer wordt aan gezondheidsvoorlichting gedaan: diëtisten van de kruisverenigingen houden op steeds meer plaatsen spreekuur; de consultatie bureaus voor zuigelingen en kleuters wor den druk bezocht de zwangerschapsgymna- stiek is populair, evenals de bejaardengym- nastiek; de meedercursussen worden al jaren lang met de regelmaat van een klok ge houden. Zo valt er no9 veel meer op te noemen. U hoeft het niet allemaal te onthouden. Onthoudt alleen dat de kruisvereniging altijd voor U klaar staat als het om uw ge zondheid gaat. En dat een royale gift aan de Emmabloemcollecte het kruiswerk steunt! wm De lente is in het land en het is bijna zover. De spanning zit er in, wat de kweek 1970 gaat brengen. Hoe het seizoen weer zal verlopen. U hebt er weinig meer aan kunnen doen dan hetgeen herhaaldelijk in deze rubriek werd voorgehouden. Er zullen er wellicht ook zijn, die zich daar niets van aantrekken en alles maar aan het lot overla ten. Maar wanneer verzorging en bewoning niet deugen, heeft dat onherroepelijk invloed op de prestaties. Sommige melkers doen een ander achterna tot het kopen van aangeboden genees- en ontsmettingsmiddelen toe, omdat de buur man die °°k gebruikt en het dan wel goed zal zijn. Maar dan is het niet bewust en welover wogen en ook doelmatig kiezen. Dan is men wat verblind door aanbiedin gen via mooi klinkende advertenties om het geld uit de portemonnee te halen en men trapt er nog in ook. Echter de duiven iedere week een bad geven in de winter, ongeveer gemengd tot lauw water met een handvol keukenzout wat niets kost, dat is er niet bij. Evenmin elke week de ramen van het hok afdoen met een spons. Bij sommige liefhebbers kan men een duim dik vettig heid op de ruiten zien van de duivenstof. De zon komt er niet meer door en juist deze dingen zijn zeer gewenst. Juist in de winter is het beetje zon, onmisbaar. Bon donker, kil en nat hok is de grootste vijand voor een verkrijging van de vorm bij de duiven. Droog en warm, vooral geen tocht, dat zijn duiven vrienden. Wacht u daarbij voor allerlei middelen, die langs vele kanten worden aangeboden. Het kan met weinig moeite en met weinig geld beter dan u denkt. Uit de super ge zonde ouders kweekt men gezonde nazaten, mits het hok geschikt is om er te blijven. Dan mogen er kinderziektes komen, maar dat is van voorbijgaande aard. Dat wordt door de natuur genezen of soms met geringe kosten. In vorige artikelen is dat herhaaldelijk ge noemd die u nog eens kunt doornemen. Men moet wel zeer streng optreden tegenover smetdragers. Het is overbodig er steeds nieu we soorten bij te halen. Nu moge geld dan een minder grote rol spelen dan vroeger, men gaat het toch ook liever niet overbodig uit geven. Wanneer u het goede soort hebt en u behandelt die als vakman, blijf er dan mee doorgaan en laat het bijkopen maar aan een ander ever. Men moet als oudere melker een voorbeeld weten te geven aan jeugd en nieuweling. Dat kan het aantal lief hebbers doen toenemen en daardoor de ver eniging uitbreiden. Laten we die jongeren met raad en daad bijstaan. Ook een vereni ging moet kunnen blijven bestaan, zo mo gelijk in iedere gemeente waar een aantal mensen wonen, die voor de duivensport voe len Een sport die langzamerhand weer naar buiten gaat optreden en naar een seizoen- hoogtepunt voert. J. Th. Tijdens een nu en dan wat lawaaiïerige-, in elk geval vrij lang durige zitting van provinciale staten van Zeeland, kwamen er vrij dag naast algemene Zeeuwse zaken ook pog een paar specifiek Thoolse belangen om het hoekje kijken. Eén daarvan was opheldering rond de geruchten over een moge lijke tweede luchthaven op het eiland Tholen. Geruchten als gevolg van een bericht in het dagblad 'De Stem', waarop door het statenlid P. A. Roels werd ingehaakt. Dit laatste om elke ongerustheid op Tholen weg te nemen. Een tweede internationale luchthaven op Tholen zou immers on geveer inhouden, dat de bewoners de Eendracht werden ingescho ven. Hoogstens zou men het nog via woon arken op Eendracht en Krabbenkreek kun nen uitzingen, maar met levensruimte en levensrust zou het zeker gedaan zijn. Op 18 maart bracht het al eerder genoemd dagblad onder flinke kop het volgende be richt „Drs. A. Eikhuizen van de Brabantse pro vinciale planologische dienst heeft gisteren avond op een bijeenkomst van de R.K. mid denstandsvereniging St. Olof te Bergen op Zoom gezegd, dat voor de vestiging van een tweede luchthaven gedacht wordt aan het eiland Tholen. De tweede luchthaven moet in ieder ge val Schiphol ontlasten. Het moet dus dicht bij de randstad liggen. Woensdrecht komt niet in aanmerking. Zowel de ligging als de capaciteit voldcen niet aan de eisen, aldus drs A. Eikhuizen, één van de mensen die het ontwerp-streek- plan West-Brabant opstelde.", aldus het bericht in De Stem van 18 maart. Het was voor dhr. Roels voldoende aan leiding om in de statenvergadering van 20 maart (met toestemming van het college) vragen (vreemd aan de orde van de dag) te stellen, als volgt samengevat: Of g.s. kennis genomen hadden van bo vengenoemd bericht en of een tweede lucht haven op Tholen tot de reële mogelijkheden behoort. Of het college dan bereid zou zijn diep gaande studie te doen verrichten voor een grondig inzicht van de voor- en nadelen bij deze eventuele luchthavenaanleg. Wil het college vervolgens de bevolking over een en ander volledig inlichten, o.a. met betrekking tot de geluidshinder. Zou die eventuele plan ning er opnieuw toe bijdragen, evenals door het Schelde Rijn kanaal, dat het ontwerp streekplan Oost-Zeeland wordt vertraagd? Was het college al eerder op de hoogte van een mogelijke luchthavenaanleg op Tholen en waarom dit dan niet eerder meegedeeld aan de bevolking. Tenslotte informeerde dhr. Roels nog naar de bereidheid bij G.S. om belangrijke plannen vroegtijdig openbaar te maken. GEEN BELANGSTELLING De gevraagde bereidheid bleek bij gede puteerden volop aanwezig, want het college bleek bij monde van jhr. mr T. A. J. W. Schorer onmiddellijk tot antwoord op de ge stelde vragen bereid. De gedeputeerde ver klaarde om te beginnen, dat het hem even eens bevreemdde een dergelijk bericht te zijn tegengekomen. Wanneer het gaat om Zeeuws gebied, ligt het voor de hand, dat ook het Zeeuws college en er wel iets van moet weten. Het enige wat bij het college - eigenlijk algemeen - bekend is, ,dat het Nederlands Economisch Instituut onderzoekingen ver richt in het land om advies uit te brengen aan de regering omtrent mogelijke geschikte plaatsen voor een tweede luchthaven. Daartoe is ook in N-cord Brabant reeds een onderzoek ingesteld. In hetzelfde kader heeft men Tholen, westelijk van de nieuwe Zoomweg gelegen, even onder de loep ge nomen. Als een ambtenaar van een andere pro vincie daaruit dan ook meteen maar con cludeert dat er met betrekking tot de twee de luchthaven belangstelling voor het Thools gebied is, moet dat °P z n minst als voor barig worden aangemerkt. Zo lichtvaardig kan men nu ook weer niet over het Thoolse gebied beschikken. In het algemeen mag zelfs worden gesteld, dat we in Zeeland niet de minste belangstelling hebben voor militaire oefenterreinen en voor grote luchthavens. De heer Schorer, meer concreet de vragen van de heer Roels beantwoordend stelde dan ook, dat er geen reeële mogelijkheden zijn op dit moment tot aanleg van een twee de nationale luchthaven op Tholen, dat daarom gedeputeerden ook geen standpunt terzake hebben ingekomen. Daarom is even min al een studie nodig, want de aanleg is nog niet eens geadviseerd. Eenzelfde ant woord kwam er voor wat betreft de voor lichting bevolking. Wanneer men als college nog van niks afweet kan men moeilijk de bevolking al gaan voorlichten. Als het rele vant is, zijn gedeputeerden daartoe wel be reid, zo besloot jhr mr Schorer het antwoord op de door de heer Reels gestelde vragen. Laatstgenoemde verklaarde daardoor vol ledig aan zijn trekken te zijn gekomen en via dit antwoord ook de bevolking op Tholen ongetwijfeld gerustgesteld zou zijn. VOOR EXCLUSIEVE TUIN EN TERRASMEUBELEN OOK HERLACH. Tuinbakken - vazen zonnewijzers èn alles voor de barbecue. Kortemeestraat 9-13 Bergen op Zoom - Tel. 01640-33 52 Adv. ingez. med WATERSCHAPPEN Tevoren was er al eerder een Thools sta tenlid aan het woord geweest, namenlijk de heer P. W. C. van Westen te Oud-Vosse meer, die als eerste woordvoerder van een fractie, in dit geval de CHU zijn licht liet schijnen over het algemeen waterschapsre- gelement en de bijzondere regelementen voor elk waterschap in Zeeland. De CHU woord voerder constateerde, evenals trouwens later ook de andere Statenleden, dat de reglemen ten goed zijn voorbereid, bovendien in alle openheid met betrokkenen. De heer Van Westen was er voorts gelukkig mee, dat uit het ontwerp-reglement werd geschrapt de bepaling „dat van waterkerende polders en binnenpolders een verschillend geschot kan worden geheven al naar hun ligging ten opzichte van de zeewering." De waterschapsbesturen hadden hiertegen bezwaar als zijnde in opzet met het doel van de concentratie. Het voornaamste doel was immers de verschillen op te heffen. Wat de heffing zelf betreft is niet geheel aan de wens van de waterschapsbesturen tegemoet gekomen. Daartoe zou een speciale studiecommissie nodig zijn. Hiermee houdt ook nauw verband de kwestie van de verte genwoordiging, zo vervolgde de heer Van Westen. Sommige waterschappen dringen terecht aan op evenredige vertegenwoordiging ge en ongebouwd. Bij elk der negen Zeeuwse waterschappen is dit nog verschillend. Voorts schaarde hij zich achter een voorstel van het waterschap Walcheren de minimum aanslag te bepalen op f 2,50 inplaats van op f 0,50 zoals ook nog in het nieuwe reglement staat. De voor laatstgenoemd minimumbedrag noodzakelijke administratiekosten staan in geen verhouding meer tot de baten. De CHU fractie nam met in stemming kennis van het voornemen de wa terschappen de mogelijkheid te bieden zelf tot waterzuivering te kunnen overgaan. Ieder zal dienen te beseffen, dat watervervuiling een bedreiging van het welzijn vormt. De vraag rees neg bij deze CHU fractie woordvoerder of medewerking aan recre atieve voorzieningen inderdaad tot de taak van het waterschap behoren. Kan dat niet tot een controverse tussen gemeentelijke- en waterschapsbelangen aanleiding geven. De heer Van Westen kwam tenslotte met een amendement op het bijzondere reglement voor het waterschaps Walcheren met be trekking tot een evenredige vertegenwoor diging van gebouwd en ongebouwd, een amendement dat aanvankelijk ook werd ge steund door de VVD, SGP, AR en PVDA fractie. In grote lijnen werd trouwens door deze fractie het betoog van de heer Van Westen onderschreven. Het feit evenwel, dat er van gedeputeerde J. M. A. C. van Dongen de toezegging kwam dat ook de bestuurssamenstelling deel zal uitmaken van de nieuwe visie, als gevolg van een algemene conclusie van een studiecom missie over deze zaak deed de staten uit eindelijk besluiten van het amendement af te zien. Gedeputeerde staten zullen, zo bleek voorts uit het antwoord van de heer Van Dongen de waterschappen in Zeeland ook de taak van waterzuivering opdragen. Verwacht wordt dat de wet op de ver ontreiniging van het oppervlakte nog dit jaar in werking zal treden. Daarom ook is er bij g.s. het voornemen nog deze zomer met voorstellen te komen inzake de waterzui vering door de waterschappen in Zeeland. Wat de verhoging betreft van de mini mumaanslag van f 0,50 naar f 2,50 achtte de heer an Dongen dat onbillijk. Er wordt toch al geklaagd over het hoge geschot en via dit voorstel wordt het minimum vervijf voudigd. Uiteraard bleef er over dit punt nog wel verschil van mening bestaan, maar dat greep er toch niet zodanig in, dat de staten die voor verhoging waren hun mening persé wensten door te zetten. Men liet het minder wenselijke wat af wegen tegenover de algemene goede indriik van het ontwerp, dat uiteraard algemene fiat verkreeg. RAFFINADERIJ Ook de vestiging van een eventuele raf finaderij in het Zeeuwse industriegebied kreeg vrijdag de nodige aandacht. Geen der partijen had er overwegende bezwaren tegen. Met name de heer C, Boender uit Tho len (SGP) wees op de belangrijk toegeno men technische mogelijkheden om veront reiniging tegen te gaan. Wel werd door alle partijen de nodige garanties gevraagd tegen lucht- en waterverontreiniging. Gedeputeerde A. J. Kaland, die over deze portefeuille de scepter zwaait, kon op een en ander geen rechtstreeks antwoord geven, omdat van een definitieve raffinaderij-ves tiging nog niet officieel kan worden gespro ken. Zeker is, dat wordt uitgegaan van het minimaal toelaatbare. Het is voorts de be doeling over te gaan tot reorganisatie van de Zeeuwse raad inzake luchtverontreiniging met dan ©zn inbreng van het provinciaal bestuur, gemeenteraden en belangengroepe ringen. HAVENOVERLEG Alle fracties drongen er op aan om het Zeeuwse standpunt over de toekomstige ha venontwikkeling, zo-als dat tot dusver naar voren is gebracht, ook in het verdere over leg te handhaven. „Dit jaar komen we wat nader bij het punt waarop we onze regionale inbreng op een zinniger manier kunnen in passen in het nationale beleid, was o.m. het antwoord van gedeputeerde jhr. mr T. A. J. W. Schorer, nadat alle fracties ook weer het woord hadden gevoerd over dit onderwerp. Daarbij was er met name ook van SQP zijde enige kritiek op de planning van de gemeznte Bergen op Zoom, waarbij Zeeuwse gebieden zijn betrokken Zonder een in dit geval ook Zeeuwse inbreng. Dat is met name het geval voor Tholen, wanneer het oVer Reimerswaal gaat, zo werd door dhr. Mal- jaars gesteld en KVP Dusardijn onderstreep te het even later, dat wanneer het over Reimerswaal gaat, hetzij voor wat haven industrie of recreatieve voorzieningen be treft, het hierbij betrokken Tholen toch zeker ook moet worden gehoord. De heer C. F. van der Peijl (CHU) ci teerde handelingen van de Tweede Kamer, waaruit bleek, dat de Zeeuwse inzichten opvallend parallel lopen met het standpunt van de regering Gedeputeerde Schorer vulde aan, dat het eveneens een Zeeuwse wens is om het tempo van woningbouw en infra structuurwerken synchroon te laten lopen met de uitbreiding van de werkgelegenheid en bevolkingsgroei. Overigens is bekend dat het de com missie Verburg niet geluk is om tot een eensluitend rapport te komen. Verschil van mening daarover was er met name bij de Rotterdamse afgevaardigden. Z. T. I. Nadat was ingestemd met een hogere subsidie voor het proefstation fruitteelt te Kapelle en steun was gevraagd (o.a. door mevrouw De Priester-Gubbels (PVDA voor ambulant jeugdwerk werd er tenslotte nog uitvoerig gediscussieerd over het al dan niet verlenen van een subsidie aan het Zeeuws Technisch Instituut te Goes of zoals men dat onder andere ook op Tholen en Sint Philipsland bekend in de oren klinkt, de opleidingsschool voor weg- en waterbouw kundigen. Gedeputeerde staten meenden thans nog niet te moeten beslissen op de subsidie aan vragen van het ZTI over een bijdrage voor het schooljaar 1969-1970. Immers voor 1 oktober moet de minister van onderwijs be slissen of het ZTI wordt geplaatst op het schoolplan 1971-1973, wat tegelijkertijd de officiële erkenning van de school en diplo ma zou betekenen. Die beslissing wilde g.s. afwachten. De heer Roels vond dat men onderwijl ook vast een handje mocht toesteken, wat mogelijk een ministeriële beslissing in gunstige zin nog zou kunnen bevorderen. Hij hield een gloed vol pleidooi om een bijdrage van tien mille toe te kennen. Het lijkt er nu wat op, dat g.s. met een bloemetje voor de begrafenis willen aankomen, maar geen sinaasappelen in het ZTI ziekenhuis-aanbieding, zo was de bloemrijke gasthuis-interpretatie van de PV DA woordvoerder Hij kreeg bij zijn voorstel tot ©en toekennen van subsidie steun van de CHU, SGP en AR. De VVD verklaarde bij monde van dhr. mr J. F. G. Schlingcmann een even grote waardering te hebben voor het ZTI werk tot dusver, maar dat het er vooral om moet gaan de ZTI op een of andere wijze zo spoedig mogelijk erkend te krijgen. Tot drie maal toe kwam de heer Roels met een voorstel om er toch nog iets uit te kunnen halen, maar de aanvankelijk niet geringe steun, minderde zienderogen na een herhaalde toelichting op het 9-s. standpunt door dhr. Van Dongen. Uiteraard bleek de overgrote meerderheid zich bij het g.s. voorstel, dat een afwijzing van subsidie op dit moment betekende, neer te leggen. BURGERLIJKE STAND over de maand februari 1970 Geboren: Johanna Lena Maria, dochter van: Noam Gerard en Schot, J. J. wonende Hogeweg 15 a. Willemina Adriana dochter van: Vroegop, J. en Bijnagte, C. J. wonende Kalfdamse- weg 5. Huwelijksaangifte: van Beveren, Pieter Lambertus Leendert, oud 21, jaar beroepsmilitair, wonende te St. Maartensdijk en Oosdijk, Pieternella Janna, oud 18 jaar, modinette, wonende te Poort vliet. Poot, Marinus Pieter Christiaan, oud 25 jaar, landbouwersknecht, wonende te Poort vliet en de Rijke, Johanna Jacoba, oud 22 jaar, modinette, wonende te Poortvliet. Huwelijken: van der Slikke, Frans, oud 24 jaar, vee houder, wonende te Poortvliet en de Rijke, Neeltje Helena, oud 20 jaar, verpleegster, wonende te Tholen. van Beveren, Pieter Lambertus Leendert, oud 21, jaar beroepsmilitair, wonende te St. Maartensdijk en Oosdijk, Pieternella Janna, oud 18 jaar, modinette, wonende te Poort vliet. Verhuizing binnen de gemeente: de Baat, Antonius M. en gezin m.i.v. 3 februari 1970 van Zuidstraat 7 naar Burg. van Oeverenstraat 3. Langejan. Pieter S. en gezin m.i.v. 14 februari 1970 van Kruytenburgseweg naar Bernhardstraat 6. Ingekomen: Polderman, Johannes J. en gezin m.i.v. 23 februari 1970 van Duiveland Ouwerkerk naar Noordstraat 19. van Beveren, Pieter L. L. m.i.v. 27 fe bruari 1970 van Sint Maartensdijk naar Markt 15. Vertrokken: Uijl, Marinus J. en gezin m.i.v. 2 februari 1970 van Jan van der Slikkeplein 1 naar Tholen,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 9