MODE VAN NU 6SEBEÖ GROTE PAASSHOW GROTE PAASSHOW MET 10 EXTRA AANBIEDINGEN VAN IERSEL 0 Oud Hollandse eetkamers, 4 eiken stoelen f 498 f 398 f 398 f 598 f 19.75 I 798 f 12.95 f 49 In Thoolse raad nog geen (eest rond bevrijdings herdenking Voorschotten voor de bouw van 13 woningwet woningen in Dalempolder I Parkeer-maatregelen Saneringsmogelijkheid in Minneputtestraat Tennisbaan wordt aangelegd De 25 jarige bevrijding is iedere inwoner een gulden waard op PAASZATERDAG van 9 - 6 op 1e PAASDAG van 2-6 op 2e PAASDAG van 2-6 Queen Anne eetkamers, 4 stoelen en tafel van 725 bekleed en tafel van 545 0 Mooie mahonie slaapkamer, ledikant 2 nachtkastjes en 3 deurskast van 575 0 Witte slaapkamer, ledikant 2 nacht kastjes en 3 deurskast van 775 Boerenstoelen, rieten zitting (zelf kleuren) van f 32.- nu Bovendien ontvangt iedere koper die een bedrag besteed groter dan 1000.- geheel gratis een prachtige VAASSCHEMERLAMP [7] Queen Anne bankstellen, afwasbare stof van 1025 nu Velour overgordijnen van f 18.95 nu 7) Staande schemerlampen, kop en voet van f 79.- nu 0 Oud Hollandse bankstellen met interieur kussens van 845 lö) ALS EXTRA PAASSTUNT Nylon vloerbedekking zware kwaliteit Kamerbreed van 79 nu f 598 f 49 Dit kan alleen een van Zuid Nederlands grootste meubelfabrieken EENDRACHTBODE in KOSTUUMS Onthoudt het goed: 't is Van lersel die 't 'm doet! MEUBELFABRIEK EN TOONZALEN 26 maart 1970 MEN-STYLE Nappa en Suède jassen Regenjassen - Ook Young Style Aparte kolberts Men had dinsdagavond wat haast bij de raadsvergadering in Tholen, omdat voor sommige leden om 8 uur de ouderavond be gon van de openbare basisschool. Vandaar dat reeds om half zeven de raadsbengel klepte. Waaraan ditmaal door alle leden gehoor werd gegeven. Behalve dat secretaris V. Laban zijn ge bruikelijke zetel onbezet liet'. Er kwamen na ingekomen stukken en mededelingen nogal wat hamerstukken ter tafel, die vooral ook betrekking hadden op onderwijsvoorschot- ten. De algemene kleuterschool moet over 1969 nog f 99,75 terugbetalen, de chr. kleuter school krijgt nog f 164,37 na door beiden genoten voorschot. Voor 1970 kan de algemene kleuterschool f 4851,88 voorschot krijgen en de chr. kleu terschool De Merel f 5306,88 en „De Klim roos" f 2885,-. WONINGBOUW Vijf particulieren verzochten garandering van rente en aflossing voor woningbouw in Dalempolder 1, waartegen de raad geen en kel bezwaar had. Voor vakonderwijs krijgt de chr. nat. school in 1968 f 1668,04. Ze kreeg al een voorschot van f 1560,- en daarom nu nog een bedrag van f 108,04. De Eben Haëzerschool over 1969 een voorschot van f 5400,- waardoor het be stuur thans f 102,37 moet terugstorten. Voor bijzonder g.l.o. moet deze school nog f 84,67 terugbetalen over hetzelfde jaar en de Eben Haëzerschool f 1326,50. Voor 1970 kan de chr. nat. school een voorschot krijgen van 98 leerlingen x f 92,90 f 9104,20, voor vakonderwijs f 1340,-. De archivaris L. Abelmann te Goes krijgt eervol ontslag per 1 maart. In de commissie voor georganiseerd over leg werd ter vervulling van de vakature Ooms de heer A. F. Goedemondt benoemd. Verder hebben hierin zitting de heren C. Griep en W. K. Quist, als vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur. DERTIEN WONINGWETWONINGEN Voor 1970 kreeg de gemeente Tholen vo lume voor 13 keuzewoningen en 10 corpo ratiewoningen. Met de laatste toewijzing willen b en w wat ruimere woningen bouwen. De dertien keuzewoningen worden gebouwd door gebr. v. d. Bergh te Bergen op Zoom met H. Nelissen te Hoeven als architect, dit in samenhang met de 18 keuzewoningen te Sint Maartensdijk. Het bestuur van de stichting „Beter Wo nen", in wier opdracht beide complexen in Tholen worden gebouwd, vraagt zo hoog mogelijke voorschotten. Nadere discussie levert dit verzoek niet cp. De raad kan er spontaan mee instemmen. Met de Ned. Middenstand sbank kan een rekening-courantovereenkomst worden afge sloten van f 50.000,- en dat wordt graag en grif gedaan. PARKEREN De laatste jaren is het probleem van par- keerexcéssen in studie geweest. Het gaat vooral om eigenaren van bedrijfsauto's die niet over voldoende garage-ruimte beschik ken. Het geeft aanleiding tot een wat bui tensporig gebruik van de openbare weg. Een ander tijdsverschil is parkeren, waardoor uitzicht van bewoners worden belemmerd en de veiligheid in gevaar wordt gebracht. Na studie bleek dat in Tholen van par- keerexcessen in een te verwaarlozen aantal gevallen sprake is. Het parkeren op het bushalteplein heeft in de zomermaanden wat zorgen, waarom dan ook parkeervakken aangebracht zullen worden. Het andere hin derlijk parkeren moet worden tegen gegaan via een bepaling in de algemene politie verordening, zo menen b en w. Het laten staan van autowrakken wordt tegelijkertijd strafbaar gesteld. Na een enkele informatie, onder meer door CHUer Quist kan de raad zich met dit voorstel verenigen. VOOR 36 BEJAARDENWONINGEN Een partiële (gedeeltelijke) herziening van plan Dalempolder I is nodig om de bouw van 36 be jaarden woningen - in twee bouw lagen - een planologische basis te kunnen geven. Met inachtneming van de voorschriften willen b en w overgaan tot afgifte bouwver gunning voor deze bejaardenwoningen. Dat kan alleen, wanneer de raad besluit dat een bestemmingsplan wordt voorbereid. De heer M. van de Sande (gem. belang) vindt bejaardenwoningen in twee bouwlagen (dus met onder- en bovenwoning) niks ge daan. Je kan nog geen bloemetje kweken, vindt de nestor van de raad. Bij al die be- jaarcbnplanning worden we te veel beoor deeld door de jongeren, zo meent dhr. van der Sande. De voorzitter verklaart aanvankelijk de zelfde mening toegedaan te zijn geweest, maar het bewijs is geleverd, dat woningen met twee lagen ook gewild zijn, Men heeft meer uitzicht en zit boven het lawaai van het verkeer. „Ja, wanneer men de bovenste wo ning heeft wel", en die neemt men graag, want Onderin is er ook geen ruimte om een stoel buiten te zetten, interumpeert dhr. v. d. Sande. Ik begrijp gewoonweg niet, dat men die bouw kan toepassen. Een afzonderlijke wo ning is voor de bejaarden ideaal. Nee, ik wil het plan niet tegenwerken, zegt vervolgens een loyale v. d. Sande, maar af kan ik het niet vinden. Daarom attendeer ik er ook op, dat een tweelaags woning door mij zeker niet wordt toegejuicht. De heer J. M. Berrevoets (alg. belang): maar ondertussen vinden ze toch gretig af trek. De CHU-er Bijl vraagt zich af, of men niet in het gedrang komt door te veel be jaardenwoningen en te weinig normale wo ningen te gaan bouwen. De verhouding moet reeël blijven. Zo zachtjesaan komen we aan de 150 bejaardenwoningen. De voorzitter: thans zijn het er nog maar 65. Men moet die bouw nu eenmaal aan de behoefte toet sen. Dhr. Bijl vreest dat men op die manier de leeftijdsopbouw kunstmatig gaat verhogen. Dit ontkent de voorzitter, zolang er al thans geen bejaarden van elders worden aangetrokken. Het gaat enkel om behuizing voor de Thoolse inwoners op leeftijd. De heer v. d. Heuvel (alg. belang) zou wel eens willen weten, hoe het komt dat de leeftijdsopbouw zoveel verschilt met het landelijk gemiddelde en zelfs met dat van eigen provincie. De voorzitter zegt dat dit een ontwikkeling van jaren is. De uitstoot van jongeren in Zeeland door gebrek aan werkgelegenheid heeft in die richting gewerkt en de tendenz om het in evenwicht te krijgen vergt nogal wat tijd. Tenslotte kan de raad wel instemmen met de partiële bestemmingsplanherziening. Nog enkele percelen aan de Ten Anker- weg-Hertenkamp zijn in particuliere handen. Thans kan eigendom worden verworven van het bedrijfsgebouw Hertenkamp 14 van de heer M. C. B. v. d. Wildenbergh te Hal steren. Daartoe wordt na een enkele nadere infor matie besloten. Dat geldt eveneens met be trekking tot de aankoop van enkele pan den in de Minneputtestraat van de heer M. I. J. Contant. De voorzitter zegt dat er reeds gegadig den zijn om na sloop daar opnieuw te gaan bouwen. De heer Bijl informeert of er nog percelen zijn in die buurt waarover wordt onderhandeld, wat de voorzitter bevestigend beantwoord. Dhr. Quist informeert of ze voorlopig nog blijven staan, maar de voor zitter zegt dat hetgeen gemeente eigendom is of wordt zo spoedig mogelijk onder de slopershamer komt, temeer omdat hier nieuw- bouwaanvragen vcor zijn. Met de huurder van het pand Verbrande- straat 15 de heer J. Tichem uit de Jan van" Bloisstraat 1 is overeenstemming bereikt in zake de beëindiging van die huurovereen komst. De heer Tichem verzoekt nu in de nabij heid van zijn drukkerij aan de Oudelandse- straat vervangende opslagruimte te mogerf bouwen. Op het terreintje aan de Venkelstraat (vml schoolplein) is daartoe de mogelijkheid aanwezig. Wel moet het te stichten gebouwi- tje voldoen aan stringente eisen volgens de welstandsbepalingen. Voor de bereikbaarheid kan recht van overpad worden verleend vanaf de Venkelstraat. B en w stellen voor daar wat grond voor genoemde doelstel ling te verkopen. Dhr. Bijl informeert of het niet beter is meteen maar tot aan de Venkelstraat te ver kopen, maar de voorzitter antwoordt dat dit door de stedebouwkundige wordt ont raden, omdat nog niet bekend is, hoeveel grond nodig zal zijn na sanering van de Markt zuid. Met voornoemde transaktie kan de raad zich overigens verenigen. Voor uitbreiding van de algemene begraafplaats wordt van rijkswaterstaat wat grond teruggekocht. TENNISBAAN Het bestuur van de in oktober opgerichte tennisclub heeft medewerking gevraagd voor aanleg van 2 tennisbanen bij het sportvelden complex aan de Zoekweg. De tennisclub telt thans 59 leden is bereid de gemeente lijke tennisbaan te huren. Blijkens het rapport van de Zeeuwse sport raad steken de regio Tholen en Sint Philips- land t.a.v. tennisaccomodatie ongunstig af bij de rest van Zeeland. Een tennisbaan in Tholen voorziet in een behoefte. Laagste offerte voor aanleg werd gedaan door de firma Wernink te Leiden (f 15.161,44) voor een veld. In totaal komt het op f 2L000,- voor 1 baan. Men wil f 1000,- huur per jaar vragen. De heer Berrevoets informeert of er am bitie genoeg zal zijn, wat de voorzitter be vestigend kan beantwoorden. De heer Berrevoets vindt, dat er nu ook wel aandacht geschonken mag worden aan de schietvereniging, die zijn baan vanwege Schelde Rijmwerken is kwijtgeraakt. De voorzitter antwoordt dat daaromtrent onderhandelingen gaande zijn en wellicht ook mogelijkheden via een gebouw bij de tennis baan of via het gemeenschapscentrum. Dhr. Bijl verklaart toch wel enigermate te zijn geschrokken van de exploitatiecijfers maar de voorzitter wijst er op, dat elke tak van sport de gemeente geld kost. Kijk maar naar het voetballen. De huur van tennisbanen in Zeeland ligt vrijwel overal lager dan de hier geplande f 1000,-. Dhr. Bijl vraagt waarom er dan niet di rect een tweede tennisbaan bij aangelegd, dat toch goedkoper zal zijn. De voorzitter zegt dat gerekend wordt dat met een 100 leden er gedurende 6 dagen per week met 1 baan neg voldoende mogelijkheden zijn voor de leden. Hierna wordt dit voorstel zonder hoofde lijke stemming aangenomen. RENIGINGSRECHTEN Verhoging van de reinigingsrechten is noodzakelijk vanwege de gestegen kosten bij de gemeenschappelijke vuilnisophaaldienst. De gemeente moet over 1969 betalen f 26.361,41, en kan niet meer dan f 22.346,45 innen volgens het bestaande tarief. Voor 1970 zal er voor gemeente rekening een f 3000,- resteren. B en w menen, dat een dergelijke dienst verlening de gemeente niet op kosten moet jagen. Het college stelt daarom voor het tarief voor de eerste emmer van f 20,- op f 24,te brengen, waarmee men rond kan zitten. Overigens blijven de tarieven onge wijzigd. De heer v. d. Heuvel herinnert er aan reeds eerder de aandacht te hebben gevestigd op de mogelijkheid van het werken met plas- tiekzakken, dat in Halsteren goed voldoet en goedkoper is. De voorzitter antwoordt ook reeds eerder te hebben gemeld, dat via de gemeenschap pelijke dienst thans een proef genomen wordt in Stavenisse met de plastiek zak. Komt het goed uit, dan zou men aankoop van een nieuwe (derde vuilniswagen kunnen uitstellen De raad kan zich na deze toelichting met de voorgestelde tariefsverhoging verenigen. BEVRIJDINGSHERDENKING De Thoolse oranjevereniging, de Commissie dodenherdenking 4 mei en de commissie 5 mei-viering deed een gezamelijk verzoek om garantie tot betaling kosten, die voort vloeien uit de herdenkingen van de 25-jarige bevrijding. De samenwerkende verenigingen in Tho len stellen een programma op voor een stijlvolle 4 mei herdenking en passende 5 mei viering. B en w stellen voor tot een maximum van f 1,- per inwoner in een eventueel te kort te zullen bijdragen. De voorzitter voegt er staande de ver gadering aan toe, dat wethouder C. Boen der (SGP) hem deze morgen nog heeft ver zocht het voorstel b en w te wijzigen in een meerderheidsvcorstel. Aangezien het progra- ma van de herdenkingen nog niet bekend is, moet hij zich van dit voorstel onthouden. De heer C. Griep informeert of het hier gaat cm iets te doen en bij te brengen aan de schooljeugd. De voorzitter antwoordt dat daartoe de ge meentelijke bemoeiing zich beperkte tot aan koop van een aantal uitgaven over de be vrijding, die ter beschikking gesteld wor den. Toen nog onwetend van hetgeen er verder zou gebeuren. GEPAST EN BEHOORLIJK De heer Griep vindt dat een gepast en behoorlijke herdenking van de 25 jarige be vrijding gewenst kan zijn. Gezien echter hoe het in de wereld toegaat, waar de macht hebbers tegenover elkaar staan,, waar het een leven is als op een vulkaan, die elk mo ment kan uitbarsten, wil hij zich tegen dit voorstel verklaren. De heer C. Boender erkent eveneens, dat een gepast en behoorlijke herdenking van een 25-jarige bevrijding gewenst is. Het zou van grote ondankbaarheid getuigen dat niet te doen. Dat jong en oud dat gebeuren niet zul len vergeten is noodzakelijk. Het gaat er wel om, hoe men herdenkt. Nu dat bij bespreking in het college over dit voorstel nog niet be kend was en ook nu nog niet bekend is, moet ik me tot m'n grote spijt van het voorstel distanciëren. Ik zeg hiermee beslist niet, dat het een ongepast programma zal zijn, wat gebracht zal worden, maar het tegendeel weet ik op dit ogenblik evenmin. Daarom moet ik me met dhr. Griep tegen het voorstel ver klaren, hoewel ik een herdenking hiervan zeer gepast en gewenst vindt, nu God ons met be hulp van de geaillieerde legers deed bevrij den, ten koste van duizenden kruisjes, die op de graven getuigen van de zovele offers die zijn gebracht, aldus wethouder Boender. De heer A. te Pas (gem. belang) interum peert dat thans wordt gesproken over gepast en stijlvol, zonder dat men het programma kent. Dat lijkt mij wat voorbarig. Adv. ingez. med. De heer Griep wijst er op, dat èn de bur gemeester èn b en w in deze bevoegdheden bezitten, waar de raad buiten staat. En dan kan ik ook geen verantwoordelijkheid nemen, zo voegt hij er aan toe. Wethouder H. Jansen (a.r.) vindt dat men de algemene opzet niet moet gaan toetsen aan de persoonlijke wens en raadslid v. d. Heuvel vraagt hoe de heren dan eigenlijk een derge lijk programma hebben gedacht. De heer Te Pas vraagt zich af of een ge past programma, zoals door b en w wordt voorgehouden eigenlijk wel ongepast kan zijn, waarop dhr. Boender weer zegt, dat hetgeen dhr. Te Pas gepast vindt hij wel ongepast kan achten. Dhr. Bijl vraagt of de toch ook aanwezige voorzitter van het comité mogelijk toelichting kan geven op het gedachte programma, maar deze vraag blijft boven de bevrijde raadszaal zweven. De voorzitter betreurt het, dat dit voorstel niet unaniem kan worden aanvaard, temeer nu hij eerder alle verenigingen uitnodigde, ook die van de inslag Griep-Boender gezame.. lijk te overleggen, een uitnodiging, waaraan overigens niet elke vereniging gevolg gaf. Wethouder Jansen vindt het spijtig, nu pas te moeten vernemen, dat het een meer derheids en geen unaniem b en w voorstel is, aangezien zijn collega Boender daarover niet heeft gerept tijdens de b en w bespreking. Dhr. Boender, ik heb wel naar het program ma gevraagd en het feit dat dit nog niet ter tafel kon komen hield in, dat ik er niet ach ter kon staan. Dhr. Berrevoets: de gedachte van dhr. Boender kan ik nog begrijpen, maar het uit gangspunt van dhr. Griep is me een raadsel. Dhr. Griep: Iaat dat dan maar in de mist zitten. En daarmee vond burgemeester Van Boe- ijen deze discussie wel ver genoeg gegaan. De heren Boender en Griep verklaarden zich tegen de garandering in het tekort van de on kosten herdenkingen tot maximaal 1,per inwoner. GOUD IN VOSSEMEERSE POORT Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar vorderingen aula. De voorzitter antwoordde, dat het plan vrijwel besteksklaar is en ter tafel kan komen, zodra ook de financiering rond kan zitten. De heer Berrevoets dankt de voorzitter voor het vervroegde vergaderuur en hoopt dat het voltallig b en w college de ouder avond van de openbare basisschool zal bij wonen. Hij vraagt ook wat er gaat gebeuren met de Vosmeerse poort. Er gaan geruchten over sanering. De bewoners weten niet of ze nog wel dan geen nieuwe vloerbedekking zullen leggen. De voorzitter: al was het dat men de vloe ren met goud zou beleggen, er is niet het minste bezwaar tegen. Alleen wanneer het gaat om het tweede saneringsplan (na Ver- brandestraat) gaan gedachten uit naar de Kruittorenomgeving en Vossemeersepoort. Er is evenwel niets zeker op dit punt. De heer Berrevoets zou de bushalte bij Ten Anker willen verplaatsen, omdat de jeugd overlast zou veroorzaken bij de oude ren. De voorzitter antwoordt dat die klacht bij b en w bekend is, maar verplaatsing is met het oog op de inbreng der provincie niet eenvoudig. Wethouder Jansen meent die klachten tot heel normale proporties te kunnen terugbren gen. Dhr. Quist zou, nu het toch over bussen gaat, een dienst willen hebben op de zater dagavond van half twaalf uit Bergen op Zoom. Daaraan schijnt behoefte te zijn. De voorzitter betwijfelt het, maar wil het wel vragen. Daarna sluiting. Vindt U bij: Stylgroep Groningen Oxford Aug. Fordemfelde Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom adv. ing. med. -• 7 120 breed per strekkende meter Bergen op Zoom - Telefoon 01640 - 35 44 Halsterseweg 265 (v/h de Koperen Doos)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 14