wij halen en brengen U SIMCA 1000 Saskia N.v. een nieuw melkprodukt van ZM voor een ieder die wel eens op de weegschaal kijkt Adverteert in dit Blad HET JUISTE ADRES VOOR: UITDEUKEN SPUITEN EN MOFFELEN VAN AUT0M0RIELEN Sint-Annalandse watersportvere niging in baggerzorgen DE SCHELDE VERGOUWEN EENDRACHTBODE Volkerak-afsluiting versnelt havenverzanding Wat is economische schade? Met statutenwijziging werd nieuw bestuur gekozen kasten. Gas-weekend- service Fa. P. JANSEN JUWELIERS HORLOGERS Edelsteenkundige f.g.a. Beëdigd taxateur BERGEN OP ZOOM - STATIONSSTRAAT 10 t/o V D TELEFOON 54 08 SIMCA 1000 Li SIMCA1000®L SIMCA 1000 Garage DE JONGE Stoofstraat 25 Poortvliet Tel. 01662-435 Aanbieding kunststof keukens n.v. Gebr. v. d. Watering Z.0.Singel22 Tel. 01640-3477 Bergen op Zoom (Tussen station en postkantoor) 19 maart 1970 6 zijn. De inventarisatiekosten komen op f 25.00 per huis dus totaal op f 28525,00 De raad stelde dit bedrag beschikbaar. GRONDVERKOOP Aan waarnemend gemeentesecretaris C. W. Droogers verkocht de raad 543 ca grond a f 23.00 voor het bouwen van een huis. Aan de heer L. Havermans werd 35 vierkante meter grond verkocht a f 20.00 voor verbreding van de uitweg naast A. Deurloo. De raad machtigde verder b en w om de acht ratio-woningen te verhuren. Door de fusie van de ZEGAM en de PZEM moes ten de aandelen geruild worden Oud Vosse- meer kreeg vier aandelen van duizend gul den van de n.v. Provinciale Zeeuwse Ener gie Maatschappij en kocht er nog drie nieuwe bij. De gemeenterekening 1968 werd aangeboden aan de raad, die verder de pre sentiegelden voor de leden van het stembu reau op dertig gulden bracht. Dit komt bij de verzorging van eten en drinken. De begroting 1969 en 1970 moest nog op enkele punten gewijzigd worden wegens onderhoud aan de gemeenteschuur en en kele trottoirverlengingen. SUBSIDIES Voorts garandeerde de raad betaling van rente en aflossing van de Groene Kruis- lening van vijfduizend gulden 7 procent, aflosbaar in 20 jaar ,voor de aanleg van centrale verwarming. Over 1969 kreeg het Groene Kruis nog een subsidie van f 4891,72 en voor 1970 een bedrag van f 7480,00 Burgemeester Van Engelen licht te toe dat dit wat kort op elkaar komt door een achterstand in de administratie van het Groene Kruis. De nieuwe penning meester is dat nu aan het inhalen. De heer P. Mees (KVP) verduidelijkte ,als lid van de kascommissie van het Groene Kruis, dat de begrotingen veel te laat kwamen, waar door de gemeente ook geen geld kon geven De Volksbibliotheek kreeg van de raad over 1969 opnieuw een bijdrage van vijf cent per boek. De bibliotheek heeft nu 3487 boeken, Oud-Vossemeer's muziekvereniging heeft een tekort van f 4626,09 en met 't oog op het 45-jariq bestaan wilde men graag geld van de gemeente om het tekort te dekken. De raad was bereid ,op voorstel van b en w voor 1969-1970 f 3500,te ge ven. De heer Mees merkte op, dat de mu ziekvereniging van de aanschaf van een rijdende kiosk had afgezien omdat het dorpshuis er nu komt, waar de mensen bij een concert ook warm kunnen zitten. In een vorige raadsvergadering hadden b en w de aanschaf van een muziektent vanwege de hoge kosten afgewezen. JEUGDWIELRENNEN De jeugdcomissie wielerbelangen Zeeland ontving f 25.00 subsidie van Oud-Vosse- meer. Deze commissie wil een wielerschool oprichten voor de jeugd van 10-16 jaar. Er zijn hiervoor al twee leerkrachten aange trokken. Op die manier probeert men jeug dig talent beter te begeleiden en te ontwik kelen Hoewel de heer Mees niet tegen de subsi die was, vond hij het toch vreemd dat men wedstrijden voor de lagere scholen wil or ganiseren .Daarvoor zal er een parcours uitgezet moeten worden .terwijl het prak tisch gedeelte van het schoolverkeersexa- men juist is afgeschaft vanwege het gevaar voor het verkeer. Bij de rondvraag informeerde de heer Droogers nog naar de subsidie voor de mu ziekschool in Bergen op Zoom. De waarne mend burgemeester deelde mee, dat hier al een half jaar geleden om gevraagd is, maar men heeft nog niets gehoord. Wel is het zo dat degene die subsidie vraagt zijn in komen aan de belastingen moet opgeven. Tenslotte wees de heer J .Aarnoudse (SGP) op de beschadigde omheining van dé begraafplaats. Verschillende buizen zijn kapot. De radasvoorzitter zegde toe dit door de centrale dienst te laten bekijken. Dc afsluiting van het Volkerak heeft in de Delta niet alleen zorgen gebracht ten aanzien van een hogere waterstand. Ook de Sint-Annalandse watersportvereniging ervaart daarvan de gevol gen. Het toeslibben van de op zichzelf unieke accomodatie gaat sinds de afdamming Volkerak in versneld tempo. De gemeente Sint-Annaland speelde het dringend verzoek van de watersportvereniging tot een opnieuw uitbaggeren door naar de rijksoverheid. Het gaat ruw geschat tenslotte weer om tachtig mille onkosten. En dat kan noch gemeente, noch watersportvereni ging zich veroorloven. De rijksoverheid kan het euvel echter niet direct zien als 'econo mische schade'. En daardoor zou het uitbaggeringswerk niet sub sidiabel zijn. Men zit er wat mee in een impasse. Bovenstaande werd de leden duidelijk ge maakt door de nu 'oud'- en eveneens door de nu nieuwe voorzitter, respectievelijk de he ren J. C. Kcoijman en I. W. Nortier. Het was naast een uitgebreid 'diner' van huis houdelijke gangen het voornaamste punt op de jaarvergadering van de watersportvereni ging 'Slnt-Annaland', welke op de 'Buuten- gaets' werd gehouden. Maar daarvan was toch de havendiepte voor alle leden wel het voornaamste punt. De heer J. C. Kooijman had het al meteen aan de orde gesteld in zijn welkomstwoord. Daarbij wees hij er op, hoe het bestuur er aanvankelijk het college van b en w in een mondeling gesprek op had ge attendeerd, terwijl er per eind november een schrijven was gericht aan b en w, waarin er op werd aangedrongen maatregelen te wil len nemen. Een schriftelijk antwoord is hier op nog niet ontvangen, maar uit een gedach- tenwisseling is de voorzitter wel gebleken, dat het gemeentebestuur zich met rijkswater staat in verbinding heeft gesteld. Door het gemeentebestuur is betrekkelijk nog kort ge leden een paar jaar de haven uitge baggerd en het is daarom vrijwel zeker, dat de versnelde dichtslibbing een gevolg is van de stroomversnelling door afsluiting Volke rak. De watersport vindt het ook jammer, wanneer de gemeente weer voor extra kosten zou komen te staan, maar anderszijds zullen verschillende watersporters hier niet meer kunnen blijven, althans niet de grotere jach ten met een behoorlijke diepgang, aangezien de bodem schade oploopt door de verzanding. Dit laatste werd vanuit de vergadering nog eens onderstreept. Er kwam zelfs de vraag of het niet voor rekening van de watersport vereniging zelf kon worden gedaan, maar toen Ir. Nortier een schatting gaf van de ver moedelijke kosten, schrok men daarvan vol doende terug. Men kon tenslotte niet anders dan volstaan met de smeekbede: bagger de haven uit, want het voortbestaan van de ver eniging staat er mee op het spel. Waarschijnlijk zal er nog een nader contact worden belegd met het gemeentebestuur over deze zaak cf een eventueel onderhoud in overleg met de gemeente met rijkswaterstaat. Men gaat bij laatstgenoemde instantie waar schijnlijk van de veronderstelling uit, dat deze dichtslibbjng niet gerangschikt kan worden onder 'economische schade', omdat het in deze haven voornamelijk gaat om recreatieve doeleinden en men bij wijze van spreken dan maar een uur moet wachten (op hoger wa ter), eer men uitvaart. Uiteraard zou het niet alleen voor Sint-Annaland nuttig zijn, wan neer hierover een parlementaire uitspraak werd gedaan. Contractueel is de gemeente niet verplicht opnieuw te gaan uitbaggeren. Van Rijkswa terstaat is er nog geen definitieve uitspraak U hoeft maar te bellen. Het zou doodjammer zijn als U alle Informatie van het Bouw- en Keukencentrum moest missen door het ontbreken van vervoers- mogelijkheld, nietwaar? Keukens, w'and: en vloertegels, open haarden, natuursteen, dakramen, plafonds, kanteldeuren, Industrieterrein Theodorushaven Bergen op Zoom telefoon 0ie<0-6910. Openingstijden van 8.00 uur tot 18.00 uur. 's avonds na afspraak, zaterdags van 9.00 uur tot 14.00 uur. Adv. ingez. med. binnen bij het gemeentebestuur, zodat er nog altijd een oplossing mogelijk is. FLINK BEDRIJF Terugkerend tot de meer verenigingsbe sognes wees de voorzitter er op, hoe de over wintering van de schepen elders het leden contact in de jachtrustperiode wat moeilijker maakt. Duidelijk is het belang van de moge lijkheid tot overwintering in de omgeving van de jachthaven zelf. Mogelijk komt er dat nog wel van, temeer nu er sprake is van uitbrei ding der jachtaccomodatie. Gezien de aan vragen voor ligplaatsen een al even grote noodzaak. Na de aanloopperiode, die deze watersportvereniging met een snelle ontwik keling in afgelopen jaren beleefde, ontbrak het organisatorisch nog enigermate aan sta biliteit, zo merkte de voorzitter verder op. Dat heeft met name wat bestuurlijke span ningen opgeroepen, wat onder meer tot ge volg had, dat de secretaris-penningmeester P. W. Priem uit Sint-Maartensdijk vorig jaar voor die functie bedankte. Dat was te meer spijtig, gezien de vele werkzaamheden die hij in de begin periode had verricht. Men moest zich toen organisatorisch wel even behelpen. Maar er werden toch vrij ingrijpende voor stellen klaargemaakt en thans op deze agenda geplaatst, o.a. statutenwijziging met daarin een verdere erkenning voor de Belgische le den, ook voor wat mogelijke bestuursfuncties betreft. De voorgestelde statutenwijziging gaf tegelijkertijd aanleiding voor het zittende be stuur om nu ook maar meteen haar mandaat beschikbaar te stellen, zodat met schone lei het werk kan worden voortgezet. De in feite tot een flink bedrijf uitgroeiende vereniging, met vooral een omvangrijke administratieve rompslomp was voor het bestuur verder apn- leiding aan de heer J. van Kuilenburg te vra gen of hij het 'bureau' wilde gaan vormen. Laatstgenoemde wenste deze opdracht voor een jaar als proef te aanvaarden, waarna men over en weer de omvang van de werkzaam heden, hieraan verbonden kan beoordelen en overeenkomstig honoreren. Voorlopig werd, daarvoor reeds een bedrag uitgetrokken. Daarmee wordt het secretariaat belangrijk verlicht en teruggebracht tot de meer juiste proporties, die men van een dergelijke vrij willig opgenomen functie kan vergen. Uiter aard blijft de administrateur verantwoording schuldig aan het bestuur, welke op haar beurt verantwoordelijk is over het gehele beleid tegenover de leden. De voorzitter feliciteerde vervolgens de heer J. den Engelsman met zijn benoeming als havenmeester, al hoopte hij dat dhr. den Engelsman tijd zou overhouden de bootsmansfunctie te blijven vervullen. Voor hetgeen hij als zodanig in 1969 had gepres teerd werd hem en zijn vrouw dank. gebracht, hetgeen met een stevig applaus werd onder streept. Vcor de bootsman was er naast de vaste honoraria 10% van het passantenliggeld. Alles bij elkaar hoopte de heer Kooijman dat statutenwijziging en bestuursverkiezing er op deze jaarvergadering toe zouden lei den, dat het kompas van de vereniging enigermate zou worden bijgesteld, om daarna als een op zichzelf toch bloeiende vereniging weer met stevige roerbemanning van wal te steken en het nieuwe seizoen tegemoet te gaan. Daarbij ligt er dan een duidelijke opdracht voor het nieuwe bestuur, nl. de uitstekende accomodatie te bestendi gen, de goede sfeer te bewaren ,deze pret tige vorm van recreatie te doen voort duren. Bij dit alles blijft een voortdurende medewerking en steun van alle leden onont beerlijk. BERGEN OP ZOOM TEL. 01640-53 47 OF 41 63 Adv. ingez. med. Uit het financieel verslag, gebracht door de heer G. H. Polderman, bleek dat er twee exploitatierekeningen zijn, nl. die van de watersportvereniging op zich en de tot de vereniging behorende „Buutengaets". De inkomsten der verenigingsrekening belie pen in 1969 het totaal van f 44.129,59, de uitgaven f 35.978,86 en alzo een voordelig- saldo van f 8141,73. Er was op de exploi tatierekening „Buutengaets'' een ontvangst van f 21.378,87, uitgaven f 18.951,38 alzo een voordelig saldo van f 2522,50. Bij dit laatste bleek na een informatie door de vergadering ,dat de jongste ontwikkeling daarin nog niet geheel is verwerkt, aange zien dat na afsluiting der boeken tot stand was gekomen. Een en ander gaf aanlei ding tot uitvoerige discussie. Daaruit kwam vast te staan, dat de exploitatie van het clubschip toch wel enige zorgen baart. De bruto-omzet gaf door meerdere passanten weliswaar een lichte stijging te zien, maar kon voor de exploitant gezien de meerdere werkuren toch niet geheel bevredigen. De horeca-commissie tracht tot een oplossing te komen. De leden bleken het op prijs te zullen stellen, wanneer naast het ontvangen jaarver slag ook een meer uitgebreid exploitatie overzicht en begroting vóór de ledenverga dering wordt toegezonden. De begrotingscijfers 1970 jachthaven lui den f 40.500,in ontvang en uitgaaf met een onvoorziene post van r 850,en voor de „Buutengaets" f 17.250,met f 1625, onvoorzien. Een begroting die na weer een uitvoerige bespreking werd goedgekeurd. NIEUW BESTUUR Nadat artikelsgewijze het nieuwe concept statuten was besproken, dat opnieuw een dik uur vergde, werd ze vrijwel conform het ontwerp goedgekeurd en intern reeds ais van krachtzijnde bezegeld in afwachting van de koninklijke goedkeuring.... Had men tot dusver de Belgische leden niet meer dan een adviserende stem bij het bestuur kunnen toekennen, deze min of meer als discri minatie geziene bepaling werd vervangen door de nu wel aanwezige mogelijkheid bestuurszetels voor de Belgen te reserveren. De nieuwe statuten zeggen ,dat in het be stuur niet nederlandse nationaliteit bezit tende leden kunnen worden benoemd name lijk twee op de vijf, drie op de zeven, of vier op de negen bestuursleden Nieuw werd eveneens, dat de voorzitter door de algemene ledenvergadering wordt benoemd .terwijl de andere functies wel door het benoemde bestuur onderling ver deeld kunnen worden. En daarop volgende een langdurige ver kiezing. De 45 aanwezige stemgerechtigde leden moesten nadat een eerste officiële vergadering was gesloten, in de tweede ver. gadering zeven maal stemmen. Aftredend wa ren de bestuursleden J .C. Kooijman, B. J. M. van Gils, A. J. Koopman, I. W. Nortier, G. H. Polderman en A. J. de Vries, even als het adviserend lid F. A. Gion te Ber- chem. In het nieuwe bestuur kregen zitting de heer I. W. Nortier ,die rechtstreeks door dé vergadering tot voorzitter werd benoemd Verder van de oude bestuursleden G. H. Polderman en A. J de Vries .Vervolgens als nieuwe bestuursleden W. Christiaanse, P. W. Priem en de Belgische leden G. v. d. Bergh en F. A. Gion. Er waren hierna vriendelijke woorden en veel aplaus voor de scheidende bestursle- den, die het pionierswerk hadden verricht met name ook de afgetreden voorzitter J. C. Kooijman De contributie werd met f 10.verhoogd en daarmee voor de hoofdleden op f 75.00 per jaar gebracht. Entree- en liggeld bleven op hetzelfde peil gehandhaafd. Het al ge vorderde uur bracht geen rondvraag animo meer. Wel de toezegging, dat dit jaar nog een tweede ledenvergadering (in het sei zoen) zal worden gehouden. witnrnl Laten we vooropstellen melk is een uitstekend voedingsmiddel. Maar het kan zijn dat u de naald van de weegschaal soms eens met een bedenkelijk oog gadeslaat. Dan is er nu voor u witmel, een nieuw, smakelijk melkprodukt van ZM. Met alle goede eigenschappen van melk, maar met méér eiwitten, méér mineralen, méér vitaminen en aanmerkelijk minder vet. Minder dan de helft om precies te zijn. Witmel wordt geleverd in handig stapelbare, gewoon weg te gooien, eenmalige verpakking. Uitsluitend '/i liter. De prijs is gelijk aan gewone melk. Witmel: eiwitrijk - vetarm, zoals moderne voedingsdeskundigen het graag zien. Maar... voorzichtig bij het koken! Want door de rijkdom aan eiwit koekt witmel sneller aan. Witmel - bij uw ZM leverancier. Er zijn 3 Simca 1000 modellen en wij hebben ze allemaal. De goedkope Simca 1000 LS, de verfijnde luxe Simca 1000 GL en de Simca 1000 Special met een houten sportstuur en een versterkte motor van 53 din PK. Lengte 170 cm compleet met roestvrij stalen blad 345,— Lengte 200 cm compleet met roestvrij stalen blad 425,— Lengte 220 cm compleet met roestvrij stalen blad 455,— Houthandel Parallelweg 106 Bergen op Zoom Telefoon 01640 - 39 96 Voor moderne Haarverzorging Dameskapsalon - Parfumerie Hoogstraat 13 - Tholen Telefoon (01660) 763 40JAAR

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 6