Vossemeerse KVP tevreden over haar raadsfraktie B en w poogden tot onderhandse gunning te komen Maar drie van de zes aanwezigen waren voor openbare aanbeste ding HOU DE KOU DE DEUR UIT Foto-wedstrijd-impressies C. W. de Leeuw (nieuwe voorzitter en lijst trekker) volgde J. M. C. Ooms (nu ere voorzitter) op Gedeputeerde Van Geesbergen wél recreatiemogelijkheden voor deze streek Sint-Philipsland zet haar 6 woningwet woningen op het spel Geslaagd voor type-diploma Meisjes turnkampioen- schappen1970 29 Januari 1970 EENDRACHTBODE 10 Er viel maandagavond heel wat te verhandelen op de KVP ver gadering, afdeling Oud-Vossemeer, die later uitgroeide tot een bij eenkomst van de KVP Statenkring Tholen. Van bekritisering van het beleid der KVP raadsleden tot nieuwe kandidaatsstelling, van bestuursmutaties tot een forumdiscusssie toe. Het kon niet anders of ook het woord herindeling viel, terwijl men niet kon juichen over de provinciale woningverdeling 1970, waar Oud-Vossemeer buitenviel. Ventilator- AQ 95 kachels v.a. Paneel- en kolom Radiatoren VLOT VERTROUWD VAKKUNDIG De grootste keuze - de beste service! 5 Hopmans - Bergen op Zoom 6 L. Schenk - Huybergen 7 T. Fase - Sint Annaland 8 A. Geense - Sint Philipsland 9 v. Dijk - Ulvenhout 10 de Jager - Kapelle-Biezelinge 11 O. Hellemons - Roosendaal AMATEURS 2 maal 1.000 meter: 1 1 H. Hellemons - Roosendaal 2 F. Aarts - Roosendaal 3 J. Tolhoek - Yerseke 4 R. Cools - Nieuw Vossemeer 61.0 61.7 62.0 62.4 62.7 66.4 67.1 77.8 78.7 79.8 106.7 DAMES 2 maal 500 meter: 1 Erna Meskers - Warmond 44.2 2 Keetie Hage Sint Maartensdijk 45.0 3 Janny Jonkers - Gameren 45.6 4 Piem Hellemons - Roosendaal 47.3 5 Bella Hage - Sint Maartensdijk 49.1 6 Rian v. Treyen - Lepelstraat 49.6 7 A. Kesters - Bergen op Zoom 49.9 8 G. Kools - Nieuw Vossemeer 57.2 Bij hometrainwedstrijden in Huibergen werd Sjaak Geense bij de adspiranten eerste. Kees Stoutjesdljk zegevierde bij de nieuwe lingen Bram Geense werd hier vierde. Een vrij gunstige opkomst met 17 van de 50 Vossemeerse kiesverenigingsleden. Ben levendige deelname aan de discussie, ook van KVP jongeren en naast tevreden heid over het Vossemeerse bestuurlijk beleid ook nog tal van wensen. Spijtig vond de vergadering het, dat het Tweede Kamerlid drs Dusarduyn verhinderd was te komen nu hij anderdaags moest op treden ln de Staten Generaal. Duidelijk staat de Oud-Vossemeerse KVP achter deze Zeeuwse lijsttrekker, zoals het gehele beleid van de partij, ook de groslijst volledige goed keuring kreeg van de vergadering. Voor het laatst lag de voorzittershamer in handen van de heer J. M. C. Ooms, die zich (met echtgenote aanwezig) ln het bi zonder richtte tot de gasten en Forumleden, de heer A. L. van Geesbergen. lid van ge deputeerden staten van Zeeland, het KVP statenlid C. Verdonk en de kringbestuurders Paulussen en De Koning, terwijl hij later o.a. ook pastoor Rijsloo van de Thoolse afdeling kon begroeten. Ook een ander forumlld, mevrouw Cor- nelisse-Lancu was verhinderd naar de verga dering te komen. Uit het jaarverslag van André Hommel bleek, dat de Vossemeerse afdeling 50 leden telt, dat kortgeleden nog weer eens drie KVP kamerleden op bezoek waren om zich nader over het herindelings- voorstel te orienteren en dat het kassaldo met een paar gulden verminderd op f 94,35 stond. Vanwege het aftreden van voorzitter Ooms werd bij de bestuursverkiezing eerst een nieuwe voorzitter aangewezen. Met flinke meerderheid werd als zodanig gekozen de reeds als penningmeester in het bestuur zit ting hebbende C. W. de Leeuw, die zijn be noeming aanvaardde. Herkozen werd de heer P. W. A. Mees en als nieuw bestuurslid de heer M. A. van Tilbeurgh. Op advies van drs Dusarduijn, zo deelde dhr. Ooms mee, moest men maar rustig doorgaan met kandidaatstelling voor de ge meenteraadsverkiezing. En dat gebeurde in vlot tempo. Zonder één stem tegen werd als Vossemeers KVP lijsttrekker aangewezen de huidige wet houder C. AV. de Leeuw. Dhr. Ooms feliciteerde hem niet alleen met deze uitslag, maar zwaaide hem ook lof toe voor zijn beleid en zijn werk voor de afdeling Tweede kandidaat werd het zittend raads lid P. W. A. Mees. Als nummer drie zal op de lijst komen M. A. van Tilbeurgh. 4 L. J. van der Zande, 5 Anth. Verhees en 6 A. Hommel. Door de heer De Leeuw werd verslag uit gebracht over het gemeenteraadsbeleid, waar bij hij lof toezwaaide aan wnd burgemeester A. M. van Engelen, die een zware taak kreeg nadat eerst burgemeester Versluijs en vervolgens secretaris Rijstenbil kwam te overlijden. Van laatstgenoemde werd nog eens geaccentueerd het vele dat hij meer administratief en daardoor achter de scher men voor de Vossemeerse gemeenschap heeft gedaan. Minder blij was het gemeentebestuur en ook de KVP afdeling met de provinciale woningverdeling 1970. Slechts Sint Maar tensdijk en Tholen profiteren daarvan, wat betekent, dat als het ware aan de andere gemeenten - met eveneens wachtlijsten - bewoners worden onttrokken. Oud-Vossemeer moet er minstens 8 per jaar kunnen bouwen, wil het aan de zui vere woningwetwoningaanvraag kunnen vol doen om nog niet eens van saneringsver vanging te spreken. Dank zij medewerking van Poortvliet ver kreeg men na de droevige gebeurtenissen op de secretarie steun van financieel ambtenaar Meertens, terwijl dezer dagen een tweede secretarie-ambtenaar in dienst treedt. Verder was er wel veel gced te vermel den over het gemeentelijk beleid, waarbij werd gememoreerd de ingebruikname ijsbaan het deze zomer te realiseren constructie- zwembad en de ln aanbouw zijnde nieuwe scholen, die wellicht nog voor het nieuwe schoolseizoen ln gebruik genomen kunnen worden. Zeventien bejaardenwoningen zijn in aan bouw en de hierbij betrokken eilandstichting overweegt nogmaals een bouwstroom te gaan realiseren. In zijn verslag wees wethouder De Leeuw er verder op, hoe in sommige gemeenteraden ten aanzien van de herindeling wat negatief wordt gereageerd op de KVP met betrek king tot haar houding omtrent de herinde ling van gemeenten op Tholen. Hij verze kerde de vergadering dat de drie KVP ka merleden zich terdege in de streek hadden georiënteerd tijdens hun laatste bezoek en volledig gehoor verleenden aan ons nog on veranderd standpunt, dat samenvoeging voor Oud-Vossemeer funest is. Maar daarmee behoeft men nog niet te beweren, dat het uitstel van de herindeling alleen in KVP handen zou liggen. Ook bekritiseerde dhr. De Leeuw de ar tikeltjes. die onlangs over Tholen in het Algemeen Dagblad kwamen. Met name de opmerking, dat het eiland Tholen al een vijf jaar sikkeneurig zit te wachten op de herindeling, alsof er in die vijf jaar niks meer wordt gedaan, vond dhr de Leeuw een laag bij de grondse opmerking. Een oudere naamgenoot van dhr De Leeuw ln de zaal interurapeerde met te verwijzen naar het geen burgemeester Baas van Sint Annaland vorige week over de herindeling en de fi nanciële kant daarvan ten beste gaf en meende dat die burgemeester daarmee de spijker op zijn kop heeft geslagen. Wat die financiële kant betreft, zou men het eiland Tholen maar het beste aan Bergen op Zoom kunnen verkopen, dan kreeg men tenminste f 100,- per inwoner meer uit 's rijkskas vond De Leeuw senior. TE WEINIG WONINGEN VOOR PLATTELANDSGEMEENTEN Terwijl de Leeuw junior zijn verslag ver volgde werd daarin nog naar voren ge bracht, dat de provinciale ovej-heid zich bij de woningverdeling te veel op de steden en te weinig op de plattelandsgemeenten richt terwijl de stedeling juist het wonen op het platteland verkiest. Hierna werd bij monde van Andre Hom mel afscheid genomen van voorzitter Ooms. U hebt voor onze afdeling en voor de gehele streek vooral sinds 1963 veel gedaan, vond dhr. Hommel en bracht onder de aandacht, dat het dhr. Ooms is geweest, die de KVP afdeling Oud-Vossemeer nieuwe impulsen gaf. Behalve woorden van waardering, was er ook een plant voor mevr. Ooms-Broolj- mans en een boekenbon voor de scheldende voorzitter. Namens het kringbestuur sprak vlce-voor- zitter De Koning de heer Ooms toe en had eveneens veel woorden van waardering, ter wijl tevens een brief van drs Dusarduijn werd voorgelezen met niet minder erkentelijk heidsbetuigingen aan het adres van dhr. Ooms. Op voorstel van het afdelingsbestuur werd dhr. Ooms met algemene instemming be noemd tot ere-voorzitter. Laatstgenoemde was er van onder de in druk, maar hoopte tegelijkertijd, dat de af deling, mede door bijdragen van de jongeren, aktief zou blijven, aangezien dat zeker ko mende tijd hard nodig zal zijn. DRIE ZEEUWSE PIJLERS Na de afscheidsceremonie kreeg gedepu teerde Van Geesbergen het woord. Hij was blij met een nog zo aktieve statenkring als °P Tholen voor hem duidelijk werd, even zeer over de goede opkomst ter vergade ring en de positiviteit die hier nog voor het KVP werk is waar te nemen. Hij was het eens met een dagbladartikel, waarin de aandacht werd gevestigd op de provinciale statenverkiezingen op 18 maart a.s. en daarbij werd gesteld, dat het niet om een landelijke indruk gaat van de politieke schakeringen, maar dat het inderdaad bij die verkiezing gaat om de Zeeuwse belangen en om de Zeeuwse problemen. Een Zeeland, dat de laatste Jaren steunt op drie pijlers: landbouw, industrie en recre atie. Ja, zo vervolgde dhr. Van Geesbergen, het Zeeuws bestuur koos destijds bewust voor industrie, aangezien voldoende werkgelegen, held ontbrak, ja deze door uitstoot in de landbouw zelf steeds minder werd. Welvaart en welzijn bereikt men niet met werkloosheid of door uittocht naar elders en daarom was de industriële ontwikkeling bij het Sloe ook in ieders belang. Vanzelf sprekend dient er grote zorg te zijn, waar die industrie te vestigen, vanzelfsprekend moet nauwlettend worden toegezien op wa ter- en luchtveronttreiniging. Men moet niet tot elke prijs industrie willen aantrekken, want de volksgezondheid staat nog altijd nummer een. Daarom bij het industriebeleid ook uiterst zorgvuldig te werk gaan. Ze daar situeren, waar ze geen last kan veroorzaken. Industrie is niet het doel, maar middel tot meer werk gelegenheid en naar meer welvaart. De landbouw had spreker als eerste pijler genoemd, die in het nog altijd agrarische Zeeland zeker niet uit het oog mag worden verloren. Verder is ook de recreatie een be langrijke zaak geworden. Vorig Jaar werd er zo n 100 miljoen gulden in Zeeland door toeristen besteed. Dat mag niet worden onderschat. Spreker waarschuwde de toeristencentra overmatige prijzen te berekenen zonder optimale dienst verlening. Hij achtte invoering van een toeristenbe lasting, zij het beperkt (25 cent per over nachting bijvoorbeeld) niet irreëel. Hoe kan anders een kleine gemeente de gewenste voorzieningen voor tienduizenden opvan gen? Wat de recreatieve ontwikkeling be treft, zal er door bepaalde gebieden naar groter samenwerking gestreefd moeten wor den, zo besloot dhr. Van Geesbergen zijn praatje in „Hof van Holland" te Oud Vosse meer. Bij de discussie werd gevraagd naar de taakverdeling bij gedeputeerden en hoe het g.s. lid de recreatieve ontwikkeling op Tho len zag. De heer Van Geesbergen zag voor Tho len volop mogelijkheden op gebied van de watersport, hengelsport en andere dijkrecre- atie. Verblljfsrecreatie zag hij hier wat min der snel toenemen. Sommigen uit de vergadering zagen door herindeling een beknotting van de recreatieve ontwikkeling voor Tholen in het verschiet en dat zou dan van bovenaf zijn opgelegd. Het werd moeilijk geacht in een eventuele nieuwe gemeenteraad van één Thoolse ge meente de gewenste mentaliteit door te trek ken naar een recreatieve ontwikkeling. Verder was er de vraag wat in Zeeland wordt gedaan aan de jeugdproblemen, waar op het antwoord luidde, dat de provinciale subsidie voor die sector inmiddels reads ran f 6000,- tot een ton is gestegen. De heer A. F. Goedemondt uit Tholen sneedt de herindeling nog eens aan met een nieuw alternatief, waarover elders in dit nummer meer. De heer Boonman liet een waarschuwing horen, nu er bij Schelde-Rijn werken soort makelaars aan het werk schijnen te zijn, die pogen de benodigde percelen eerst van de eigenaren te kopen onder het mom van meer te geven dan Rijkswaterstaat. Hij hoopte dat ieder zich zou blijven wenden tot de stands organisaties, die hierin als bemiddelaar op treden en niet in het „ventersvalletje' lopen. Na een betreffende vraag drong de heer Van Geesbergen er op aan, dat het Ka naalschap De Eendracht en de Commissie Werkgelegenheid Eiland Tholen wat de re creatieve planning betreft samen moeten gaan In elk geval zal overleg goed zijn, daar de rijksoverheid niet graag in gedeelten en verdeeld subsidieert. Tenslotte moest de inmiddels tot erevoor zitter Ooms een eind aan de levendige dis cussie maken, allen dankend voor het in hem gestelde vertrouwen, de sprekers van de avond in het bizonder en alle deelnemers aan de discussie voor deze levendige KVP avond. De Sint Philipslandse raad balanceert op het touw van wel of geen zes woningwet woningen. Dat mag volgens burgemeester G. van Velzen de gevolgtrekking zijn van het staken der stemmen toen het b en w voorstel aan de orde kwam om de toewijzing maar meteen onderhands aan te besteden aan het aannemersbedrijf gebr. Smits te Nleuw- Vossemeer, die kortgeleden een bouwplan van 24 van dit soort woningen ten uitvoer bracht en waarvan het materiaal nog ln de gemeente aanwezig is. In een vorig nummer werd dit voorstel reeds uitvoerig omschreven. Sint Philipsland kreeg uit de provinciale pot 1970 een toewijzing van 10 bejaarden- woningen, maar b en w menen de mogelijk heid hieruit te moeten grijpen om de meer behoeftige woningwetwoningen te bouwen. Dat kunnen er dan zes zijn uit dit volume. Tegen dit alles was er bij de raad geen be zwaar, ook niet tegen het aanvragen van een rijkslening, maar wel rezen er bedenkingen toen het ging om die zes woningen dan onderhands aan te besteden en zo mogelijk te gunnen aan gebr. Smits te Nieuw Vos semeer. De heer L. den Engelsman (SGP) zag het niet als een evangelie, dat er evenals twee jaar geleden geen plaatselijke aannemer bereid zou zijn de 6 woningen voor de cur- veprijs te bouwen. Hij wilde ook weten of b en w gevallen bekend zijn, dat gunning bij openbare aanbesteding werd afgewezen. Op dit laatste kon de voorzitter gemak kelijk het antwoord vinden. De regering stelt voor de woningwetwoningen een curveprijs vast en het moeben al bizondere omstandig heden zijn, wil men daarboven kunnen bou wen. De voorzitter waarschuwde al meteen, dat wanneer men niet volgens regeringsprijs kon bouwen, de toewijzing voor Sint Philips land verloren zou gaan. Maar meteen spraken de heren W. J. Beurkens (CHU) en A. A. Rijstenbil (gem. belang) zich ook uit voor openbare aan besteding. Eerstgenoemde verklaarde dat het altijd nog zijn principe is geweest alles openbaar te doen aanbesteden. compleet met 1 QO thermostaat v.a. V Antwcrpsestr. 14 - G. Markt 36 Tel. 01640-7940* - B. op Zoom adv, lng. med. Wanneer twee jaar geleden gebr. Smits lager stond dan de plaatselijke aannemers, wil dat niet zeggen, dat dit thans weer het geval zal zijn bij een openbare aanbeste ding. Ik wil dus ook graag de plaatselijke aannemers de kans geven. Ook de heer Rijstenbil wees er op .altijd nog voor een openbare aanbesteding te zijn geweest. De heer Den Engelsman vond dat het ar gument van b en w weinig overtuigend klinkt, wanneer wordt aangevoerd dat gebr. Smits nog bezig zijn met de 16 woningwet woningen want de laatste is al een maand geleden bewoond. Het is een vrij traditionele bouw, die voor eigen aannemers evenmin moeilijkheden zal opleveren en aangezien er al genoeg inwoners pendelen, wil ik dat ook onze eigen aannemers niet aandoen, als het even an ders kan, vond dhr. Den Engelsman. Hoe meer werkgelegenheid in eigen gemeente kan worden geschapen, hoe beter. Of achten b en w de pendel soms bevorde- lijk voor de gemeente? De voorzitter: die pendel was er 2 jaar geleden ook al. Ik moet de raad ernstig waarschuwen, want ik vrees dat door haar houding in deze de zes woningen voor St. Philipsland verloren zullen gaan. Ik voorzie het ergste. De curveprijs is niet haalbaar voor het overgrote deel van de aannemers ook niet voor onze aannemers, zo is in het verleden duidelijk gebleken. Als u een openbare aanbesteding doorzet, vrees ik voor 99% dat deze zes woningen er niet zullen komen, zo probeert burge meester Van Velzen te redden wat te red den valt. Hij voegt er aan toe: ik hoop dat ik in deze het meest ongelijk krijg van wat ik ooit had en hoop voor 101% dat het an ders zal uitpakken, dat ik dus ongelijk krijg, maar die hoop kan m'n vrees van het mo ment niet wegnemen. Dhr. Beurkens vindt die uitlatingen wat denigrerend voor de eigen aannemers, wat de voorzitter ten stelligste ontkent. Die curveprijs is voor de meeste aan nemers niet aantrekkelijk. Wanneer u wilt zien, wat er door sanering aan werk is be zorgd aan de eigen aannemers, zou u er an ders over denken. B en w willen evengoed als welk raadslid ook de eigen aannemers inschakelen, wan neer er voor hen kansen zijn. Redelijke kansen, maar die zijn er hoege naamd niet bij bouw van woningwetwonin gen. De heer Van Velzen herinnert aan de aanbesteding 1968, teen een aannemer uit eigen gemeente, al kon hij het werk op zich best aan en ook goed gebruiken, verklaarde het voor die prijs eenvoudig niet te kunnen. De gewoonlijk rustig blijvende raadsvoor zitter was duidelijk ernstig bezorgd. Hij ervaart hoe beroerd het is jonge paar tjes te moeten teleurstellen, wanneer ze be woning vragen en zag voor zich de zes wo ningen reeds verloren voor Sint Philips land. Zijn pleidooi „praktijk voor sentiment" te doen gelden, baatte niet en er resteert de enige hoop, dat dhr. Beurkens inderdaad gelijk krijgt: wie weet of schrijven onze mensen niet lager in dan wie ook, omdat ze het goed kunnen gebruiken. Geef ze die kans vonden de heren Den Engelsman en Beur kens en dhr. Rijstenbil was zo-wie-zo voor openbare aanbesteding. De voorzitter zag z'n inwoners zes kost bare behuizingen als op het vinkentouw, maar deed aan de formaliteit niet af, toen hij op verzoek van de heer Den Engelsman en Beurkens het voorstel in stemming bracht Het werd drie tegen drie, want het nieuwe raadslid C. M. van Oudenaarde zag wel zijn geloofsbrieven goedgekeurd, maar heeft nog geen zitting. En daardoor bleef het voorstel in de lucht hangen tot de volgende vergadering. Mis schien dat voor die tijd de plaatselijke aan nemers het gemeentehuis bestormen om cur- ve-prijsaanbiedlngen te doen. Dan is deze zaak waarschijnlijk opgelost. Nu nog niet. Het was vrijwel het enige agendapunt, dat uitvoerige discussie vergde. De voorzitter was de vergadering begonnen met in deze eerste vergadering 1970 even te wijzen op de voor de leden aflopende zit tingsperiode medio augustus. Daarom maar geen „nieuwjaarsrede" dit maal en liever straks een samenvatting van de in 4 jaar tijds genomen besluiten. Wel de wens, dat voor het einde van de zlttlngs- tijd nog veel goede besluiten genomen zouden worden. Dat kan alleen door „eendracht", omdat het ook in 1970 nog altijd macht maakt. De heer J. Verwij» (vrije lijst) kon niet Om maar eerst met de feitelijke gegevens te starten, kan thans worden mee gedeeld dat er van de ongeveer 340 inzendingen 125 de eerste volledige controle passeerden. De jury hield er van deze 125 in totaal zes over, die zonder fouten waren. Daaruit blijkt reeds duidelijk, dat het een niet eenvoudige opgave was. De na- controle zal uitwijzen of deze nul-fouters ook inderdaad nul-fouters blijven. De kans daarop is groot, daar de eerste controle volledig gebeurde. Hoe nieuws gierig u en wij naar deze eerste zes zijn. dit wordt door de jury nog achterge houden, aangezien er nog een dikke tweehonderd inzendingen vallen te controleren Hoe meer de jury zich daarin verdiept, hoe meer respect wordt opgebracht voor het reuze puzzelwerk, dat de inzenders verrichten. Het nu wel zo-wie-zo, dat degenen met een dertig fouten of meer en die zijn er heus verschillende bij - geen tweede controle zullen behoeven, aangezien men om in aanmerking te ko men voor een prijs toch wel belangrijk lager met de fouten zal moeten liggen. Wanneer we zo maar uit eigen beweging een rekensommetje maken en verge lijken, dat er van de 125 gecontroleerde inzendingen 6 goed waren, dan zou dat kunnen neerkomen op een 15 foutloze inzendingen, wanneer er uit de resterende dikke tweehonderd eenzelfde aantal goede oplossingen komen, als de eerste 125 hebben aangegeven. Maar dat ligt nog volkomen in het duister. Er zijn er wat meer met 1, 2, 3, 4 en 5 fout en tot dusver horen zij nog bij de prijswinnaars. Maar voor hoe lang? Dat moet allemaal nog uitkomen. Ondertussen neemt de jury ook kennis van enkele bi] de oplossing geschreven leuke reacties van inzenders. En daarvan werd ons een enkele meegedeeld, die we hier laten volgen. „Ik heb 185 foto'» uitgezocht", schrijft zo'n inzender of Inzendster, „maar één ding klopt toch niet zeker. Er staan 2 advertenties van Harthoom Baay met maar 1 foto. Is die bestemd voor 2? Ik heb hem opgeschreven vcor no 47. Maar de advertenties zijn niet precies eender. Ik hoop dat u er even reke ning mee houdt en daarom doe ik er dit briefje bij met verder dank voor de geweldig leuke attraktie, die u ons hebt geboden, al of niet met een prijs voor mij, al heb ik liever wel een prijs. Groetend En een andere reaköe: „Ook langs deze weg nog onze hartelijke gelukwensen met het 25 jarig ju bileum van de bekende Eendrachtbode. Ik vond de foto-jubileumwedstrijd zo pakkend, dat ik besloot de vele bedrijven te trachten te identificeren. Uiteraard moest ik dit doen met mijn „oude" kennis, omdat ik al enige tijd uit uw streek ben verdwenen .Een groot aantal bedrijven mocht ik direct herkennen, maar van de overige heb ik maar „denkertjes en „gokkertjes" ge maakt. Met de beste wensen Dan halen we er nog een reactie uit van een inzender, die de oplossing in een keurig boekvormje instuurde inclusief koord, inclusief omslag met daarop ge tekend „Eendrachtbode 25 jaar" De inzender vertoefde tijdens het opzenden in het buitenland, maar woont in Nijverdal. Hij dichtte het volgende: Ver van Tholen, ver van zee toch doe ik aan de prijsvraag mee. 'k heb alle foto's goed bekeken zo tijdens de laatste weken, moeilijk waren er zeer velen 't werd dikwijls kiezen of ook delen. Soms was het duidelijke taal zoals bokkepootjes van De Waal. Op de Markt was Melse goed te zien een „Succes" zoals het naaimachien. wat je vroeger daar kon kopen? maar ik moest nog verder lopen Hotel Zeeland cok niet zwaar 'k weet de vis smaakt lekker daar Raiffeisenbank groot en klein bezorgden ook niet zoveel pijn. Lastig waren al die kappers ook die bar's, dat waren rakkers of in Tholen of Smerdiek? overal bin ze geliek. 'k wil die kasteleins eens vragen durven ze 't echt niet eens te wagen iets meer persoonlijks na te streven t zal ze echt meer vreugde geven. Maar nu stop ik met ui'n gerijm 't was een prijsvraag reuze fijn tot d'Eendrachtbode zeg ik PROOST met de beste wensen nog van JOOST Dit was wel een sublieme reaktie. Maar het doet er natuurlijk niet aan toe of af of de oplossing wel of niet (volledig) goed was. Nog weer maar even geduld gevraagd. Er mag aan de zorgvuldigheid niet worden getornd. Maar hoeveel werk het u en ons ook bracht, we krijgen er steeds meer plezier in met een stij gende spanning: wie winnen de foto-prijsvraagpot. juichen over uitvoerigheid van de laatste notulen. Met name ten aanzien van de rio lering te Anna Jacobapolder vond hij de standpunten matigjes weergegeven, terwijl dit onderwerp juist nog al wat tongen ln beroering bracht. De voorzitter herinnert er dhr. Verwijs aan, hoe dit onderwerp in een voorgaande vergadering ook reeds ter sprake kwam toen wel vrij uitvoerig althans voldoende zakelijk werd weergegeven en in de volgende raad de standpunten niet gewijzigd waren. De voorzitter deelde hierna mee, dat het bestemmingsplan Deensestraat binnenkort ter visie wordt neergelegd en dat mevr. v. d. Vlies-van Dijke haar benoeming als lid in het bestuur dorpsbelangen aanvaardde. Er werd een verzoek van dhr. M. Koo- laard ingewilligd om f 750,- verhuiskosten te ontvangen. Dhr. A. A. Rijstenbil wil aan het verzoek niet tornen, maar vraagt wel of aan die woning eenzelfde verfwerk is uitgevoerd dan elders. De voorzitter antwoordde dat het in elk geval f 1000,- kostte. Gedeputeerden keurden het bestemmings plan Oost goed. Voor aanleg van goten aan de bergschu- ren van de 16 woningwetwoningen werd f 924,19 gevoteerd. Het perceel Langeweg 13 dat onbewoon baar werd verklaard mag nog een jaar be huizing houden. Aangekocht worden de saneringspanden Oostdijk 12 - 14 en 16 voor f 69.050.- En het pand Langeweg 21 voor f 3250.-. De heer Rijstenbil informeert hierbij naar de grondprijsberekening, waarop uitvoerig anwoord wordt gegeven. De verbetering speelweide-ijsbaan krijgt aller instemming. De heer Rijstenbil juicht het voorstel toe, maar vraagt of uitvoering niet in het ge drang kan komen, nu het een werkloosheids- object is. De voorzitter wijst er op dat dit werk met 8 man ongeveer 6 weken in beslag zal nemen en men reeds a.s. maandag kan beginnen. En daarmee is ook deze raadskous in vrij korte tijd afgebreid. Op de te Bergen op Zoom gehouden exa mens slaagden onderstaande kandidaten voor het praktijkdiploma machineschrljven: Uit Halsteren: Mevrouw de Later-Everse. Uit Oud-Vossemeer: De dames A. Boot, C. P. M. Heestermans en dhr. C. de Wilde. Uit Poortvliet: Mej. J. M. van Dieren. Uit Scherpenisse: De heer L. J. Deurloo. Uit Sint Annaland: De dames M. C. Elenbaas, M. den Engel sen, I. A. Goedegebuure (met lof), C. J. Heijboer, M. C. Heljbcer, A. W. Rijnberg, M. A. Rijnberg, A. P. v. Schetsen, J. J. Snoep, J. W. Snoep, P. W. van Vossen en L. M. Dijkema. De heren H. J. Moerland, M. L. v. Poortvliet en C. M. v. d. Reest (met lof). Uit Sint Maartensdijk: De dames M. A. Geuze, H. J. de Graaf, C. H. Kwaak en A. F. Potter. De heer C, van Hemert. Uit Tholen: De dames N. Breker (met Lof), P. E. Laban, A. D. Oosdijk, J. P. Oosdijk, J. Quist, P. M. van Vossen en dhr. G. P. Oosdijk. de dames M. Kleppe en E. J. Schot Op de te Breda gehouden examens slaag de mej. A. v. Poortvliet uit Oud-Vosse meer. Allen werden opgeleid door dhr. Koetsdijk Staatsgediplomeerd Leraar Machineschrljven In Vlissingen werden zaterdag de meisjes kampioenschappen gehouden, althans voor de 12 tot 15 jarigen. Er werden 29 deel neemsters. Het turnpeil was ten opzichte van vorig jaar belangrijk gestegen. Liza de Wit van WIK uit Sint Annaland kon niet mee doen om reglementaire reden, daar ze op 14 februari moet uitkomen te Gemert (Bra bant) bij de kampioenschappen 9 - 10 en 11 jarigen. Janneke Burgers zag haar verwachte vijf de plaats in rook opgaan, toen ze van de balk viel. Ze kwam met 30.05 op de 8ste plaats en steeg daarmee in vergelijking met vorig jaar vijf plaatsen. Ellie Goedegebuure was voor het eerst van de partij en eindigde op de 16e plaats, terwijl Pia van Vossen als nummer 21 eindigde. Marleen Loof, op zichzelf vol turntalent bleek onvoldoende voorbereid en moest met de 22ste plaats genoegen nemen. Cora Hoogstrate van de Zebra werd kam pioen met 33.55 punten. Liza de Wit kreeg met nog twee andere Zeeuwse jeugdige turnsters de uitnodiging deel te nemen aan de centrale training te Den Haag.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1970 | | pagina 10