Openbaarheid, openheid en in de lucht inspraak ter land, ter zee en Stichting Maatschappelijk werk en gezinsverzorging kreeg nu onroerende basis met eigen kantoor EENDRACHTBODE Algemene beschouwingen over Zeeuwse Van der Peyl (CHU) begroting 1970 Van Bennekom (ARP) Overlegorgaan havenontwikkeling schimmige zaak Openbare vergaderingen of anders Zeeland eruit Ja tegen industrie, nee tegen geheimzinnigheid De heer Boender als enige over Thoolse zaken Schadeloosstelling voor verlies Thoolse vissershaven Blij dat rondweg bij nieuwe Eendrachtbrug er nu komt Boertige taai-liefhebberij van jeugd valt hem tegen Sobere bevrijdingsherdenking deed hem goed Op hoek Markt-Kaaistraat Sint-Maartensdijk Officiële opening door Drs H. W. Hietkamp, hoofd C.R.M. Zeeland 18 december 1969 17 Havenontwikkeling, industrialisatie en luchtverontreiniging heb ben maandagmorgen een belangrijke rol gespeeld bij de algemene beschouwingen over de begroting 1970 van de provincie Zeeland. De fractievoorzitters van de CHU en ARP in de Zeeuwse staten, de heren C. F. van der Peyl en J. A. van Bennekom, drongen aan op meer openbaarheid van de overlegorganen en bij het vestigings beleid van industriën. Deze eerste sprekers in de driedaagse begrotingsslag in Middel burg meenden, dat geheimzinnigheid grote onzekerheid en onduide- lijkheid met zich meebrengt. Zij eisten openbaarmaking van de ver gaderingen van het Overlegorgaan havenontwikkeling Zuid-West Nederland. De heer Van der Peyl stelde zelfs voor, uit het Overleg orgaan te treden als men daar niets voor openbare vergaderingen zou voelen. 'Een Overlegorgaan zonder Zeeland stelt toch niets voor. De tijd dat er over ons en zonder ons kan worden beslist is echt voorbij', aldus de CHU-woordvoerder. Ook de heer Van Bennekom zag de open baarheid van de vergaderingen van het al gemeen bestuur van het overlegorgaan als een voorwaarde voor verdere samenwerking De bijeenkomsten van de provinciale Raad voor de luchtverontreiniging dienen vol gens hem eveneens in het openbaar te ge beuren. De ARP-fractievoorzitter achtte de twee vergaderingen die deze belangrijke raad dit jaar hield aan de krappe kant. Temeer, omdat hij aan gedeputeerde staten een aantal vragen stelde over de luchtver ontreiniging die het Franse aluminlumbedrijf Pechiney volgens deskundigen zal veroor zaken. „Eerst waren wij blij met de vestiging van die fabriek in Zeeland, maar deze blijd schap is wel voorbarig geweest", vond de heer Van Bennekom nu. FINANCIEEL GUNSTIG De heer C. F. van der Peyl opende als eerste spreker de algemene beschouwingen over de provinciale begroting voor 1970. Hij was blij met de gunstige begeleidingsbrief van gedeputeerde staten (g.s.). „Financieel staat de provincie er zeer goed vcor, temeer daar ik de voorzichtige for mulering van de financiële gedeputeerde ken", begon de CHU-fractievoorzitter. „Zee land verkeert nu in de overgangsfase van geïsoleerd, agrarisch gebied naar industrie provincie, met alles wat daar tegenwoordig bijhoort. Deze ontwikkeling is niet meer tegen te houden. Sommigen hebben twijfel en zelfs aarze ling over deze ontwikkeling en de verhou ding welvaart-welzijn. We moeten dan cok voortdurend bewust kiezén bij het aantrekken van industriën. Industrialisatie is namelijk niet een doel op zichzelf, maar middel om te komen tot verbetering van 'het leefklimaat. VERANTWOORDE KRITIEK Ik stel het op prijs dat er buiten de staten zaal een toenemende belangstelling voor deze problemen is. Ik heb echter de indruk dat er wel eens meningen worden gelanceerd die geen verantwoorde kritiek op de pro vinciale overheid zijn. Van de mensen die het beleid in deze statenzaal volgen, mogen wij deskundigheid en grondige studie ver wachten. De kritiek die drs. Beinema (ARP) on langs op gedeputeerde Kaland heeft geuit met betrekking tot rapporten over luchtverontrei niging vind ik onjuist. Zon onzorgvuldige benadering had ik van een academicus niet verwacht. Dit zaaien van onrust en paniek is niet in het belang van de provincie", vond de heer Van der Peyl. SCHIMMIGE ZAAK De gang van zaken rond het Overlegor gaan havenontwikkeling Zuid-West Neder, land vond hij een onhoudbare toestand. „Ik heb daar geen vrede mee. het is een ongrijpbare, schimmige zaak. Deze haven- ontw'kkeling speelt zich nu in een gecamou fleerde boksring af, waar nog al eens toe valtreffers worden geplaatst Deze mysterieuze gang van zaken gaat aan de provinciale staten voorbij, hoewel we via onze vertegenwoordigers in het Over legorgaan toch wel van de hoofdzaken in kennis worden gebracht. Te dikwijls moeten wij evenwel uit de pers vernemen dat er rapporten van het Overlegorgaan verschenen zijn en dat daar over meningsverschillen zijn. Ik doe dan ook de suggestie aan g.s. bij het Overlegorgaan nadrukkelijk en spoedig aan de orde stellen, dat de vergaderinqen van het algemeen bestuur openbaar worden. Als uiterste consequentie wil ik hierbij zelfs het uittreden uit het Overlegorgaan trekken" LUCHTVERONTREINIGING De heer Van der Peyl sprak verder nog even over de luchtverontreiniging. Hij stelde dat er hierover nog al wat kritiek is. „Dit juich ik free als het gebaseerd is op des kundigheid en kennis van zaken. Het is namelijk een totale Zeeuwse aangelegenheid, die gelukkig ook buiten de statenzaal de aandacht trekt. Er moeten voor de water en luchtverontreiniging strenge voorschriften komen. Ik hoop dat de voorwaarden die aan de Franse aluminiumfabriek Pechiney zijn ge steld, strikt worden in acht genomen. H'ermee kan niet de hand worden gelicht. Tegen een mogelijke vestiging van een pe trochemisch bedrijf in het Sloegebied of bij Terneuzcn (er is sprake van de komst van de oliemaatschappij Total) heeft mijn fractie geen bezwaar. Er moeten daarbij wel eisen gesteld worden aan de mogelijke luchtverontreiniging", zei de CHU woordvoerder. De heer van der Peyl vroeg tenslotte de aandacht van gedeputeerde staten voor de problemen in de fruitteeltsector en voor het vorige week verschenen rapport van de St/ichting Zeeland „Sportac^omodat'es in Zeeland". Hieruit is volgens de CHUspreker gebleken dat er op sportgebied nog een groot terrein braak ligt in Zeeland. De goede in ventarisatie vormt volgens hem een basis vcor verdere aanpak. KLAARHEID De tweede en tevens laatste spreker voor de middagpauze over de begroting 1970 was de ARP-fractievoorzitter J. A. van Benne kom. In een sappig en af en toe humoris tisch betoog ging hij ook voornamelijk in op de industralisatie, de luchtverontreini ging en de havenontwikkeling. Hij wilde van g.s. graag duidelijkheid over het beleid inzake de havenontwikkeling Uit een intervieuw met gedeputeerde Kaland in het landelijk ochtendblad Trouw. „Zeeu wen leggen het hoofd in de schoot" (de kop liet hij voor rekening van deze krant), had hij de indruk gekregen dat het Zeeuwse standpunt omgezwenkt was. De regering en de Rotterdamse gemeente raad spraken zich echter uit tegen de uit breiding van industrie naar het zuiden (Hoekse Waard, Voorne-Putten). Zeeland is hier ook altijd tegen geweest, maar de heer Van Bennekom wilde nu toch wel weten hc« het zit met het Zeeuwse standpunt, ge zien het interview ln Trouw. „Ik zeg ja tegen industrie, maar nee tegen geheimzinnigheid", vervolgde de ARP- woordvoerder. „Welke normen en maatsta ven hanteert het college van g.s. inzake in dustrievestiging? Wij willen die motieven duidelijk horen. Het etiket „vertrouwelijk" moet van de rapporten af, ik wil grotere openheid. We zijn met de vestiging van de Franse aluminiumfabriek Pechiney in het Slcege- bied blij geweest, maar die blijdschap lijkt voorbarig te zijn gezien de rapporten van dhr. Tesink en dr. Prins over de luchtver ontreiniging van een aluminiumfabriek in de Verenigde Staten. PECHINEY Ik wil het college van g.s. dan ook een aantal vragen stellen over Pechiney. Is het waar dat uitstoting van fluor waterstof bij Pechiney honderd keer zo veel is als bij Hoechst, en als het Franse bedrijf volledig draa't zelfs tweehonderd keer zoveel? Is het verder waar dat de luchtverentreiniginq aan zienlijk verminderd als er twee zuiveringen van de lucht toegepast worden, wat voor de fabriek natuurlijk geld kost. Dit is voor mij een kernvraag, omdat dit als eis gesteld zou kunnen worden ingevolge de hinderwet. De Duitse buurman van Pechiney zal waarschijnlijk helemaal niet zo blij zijn met dit bedrijf. Hoechst heeft goede maatregelen genomen tegen luchtverontreiniging, volgens de Duitse „Gründlichkeit". Het Franse be drijf Pechiney schijnt minder zorgvuldig te werk te gaan. Ik vind het gezien de ad viezen van deskundigen, ncdlg dat g.s. zorg vuldige en stringente maatregelen eisen bij verdere onderhandelingen. Ik zou van g.s. ook graag een nota krij gen over de milieuhygiëne" aldus de heer Van Bennekom. OPENHEID Evenals de heer Van der Peyl was de ARP-spreker voor openbare vergaderingen van het algemeen bestuur van het Overleg orgaan havenontwikkeling Zuid-West Ne derland. ..De onzekerheid die er over havenont wikkeling en industrievestiging bij vele Zeeuwen is, kunnen we aPeen opheffen door met openhe'd de duidelijkheid te be vorderen", meende de heer Van Bennekoin. Hl] was verder blij dat Zeeland nu in een snel tempo een goed wegennet krijgt. De veerdiensten gaven hem echter nog zor gen. De ARP-fnctievoorzitter pleitte ervoor de veerd'enst Vlissinqen-Breskens niet op te heffen na de realisatie van een vaste oever verbinding over de Westerschelde. Voorts dronq hij er op aan. de werknemers bij het eerste overleg inzake de totstandko ming van of veranderincien in bedrijven in te schakelen, waarv-or hij een comnlement kreeg van het PVDA-statenlid C. Hoek. De heer Van Bennekom vroeg q.s. ten slotte om een nota over het hele subsidiebe leid, in het bijzonder voor de cultuur. Hij wilde graag weten welke normen voor het subsidiebeleid aanaeleqd worden. Sub sidiëring van actieve cultuurbeoefening ver dient volgens de ARP-spreker voorrang boven passieve cultuurbeoefening. Automa tisme bij het verlenen van subsidies vond hij onjuist. Na de middagpauze werden de algemene beschouwingen over de provinciale begro ting 1970 maandaamiddag om kwart over twee voortgezet. Wat de andere fractie voorzitters daar gezegd hebben, kunt u elders in deze krant lezen. Dc fractievoorzitter van de SGP in de Zeeuwse staten, de heer C. Boender, was maandagmiddag de enige die tijdens de al gemene beschouwingen over de provinciale begroting voor 1970 het woord Tholen liet vallen. Hij bracht dit ter sprake in verband met de nieuwe rondweg bij Tholen die op de Eendrachtbrug aan zal sluiten. 'Het zou een onmogelijke toestand zijn, als die weg er niet zou komen. Ik ben daarom erg gelukkig met het antwoord van g.s. op een desbetreffende vraag van de statenafdelingen, dat het geld voor de rondweg bij Tholen beschikbaar is Tholen noemde de heer Boender verder nog bij een minder gelukkig punt, de scha deloosstelling aan visserijqemeenten die hun bestaansbron verliezen (Yerseke, Bruinisse, Zierikzee en Tholen). Minister Bakker heeft in juni van dit jaar laten weten dat een werkgroep met concrete plannen kan komen over de gemeenschaps- schade van Yerseke en Bruinisse. Tholen en Zierikzee worden niet ge noemd, waardoor die gemeenten gedupeerd blijven. De SGP-spreker stelde dat voor de gemeenschapsschade september 1968 als peil datum is gekozen. Hij stelde g.s. voor met minister Bakker contact op te nem.en om de peildatum op januari 1968 te stellen .waardcor Zierikzee en Tholen zeer zeker voor schadevergoeding in aanmerking zouden komen. DANKBAARHEID Wat de totale begroting 1970 betreft, zag hij grote reden voor dankbaarheid voor het geen bereikt is. „Ondanks is des werelds loon U moet echter wel doen en niet omzien", zei de heer Boender tot g.s. Hij ken het geheel eens zijn, met wat materieel in de provincie bereikt is. „Zeeland heeft voor de industrie gekozen ook wij. Weest echter scherp bij uw selec tie, en tracht industrie te krijgen waarbij geen ccntinuarbeid nodig is. De industrie, één van de drie peilers waar op onze welvaart rust, is voor deze dag en deze begroting het belangrijkste. Wat de kritiek van sommigen betreft, wil ik zeggen dat g.s. alleen maar gedaan hebben wat de staten wensten. Als ik de verslagen van som mige vergaderingen lees, dan zeg ik dat men tegenwoordig kreten slaagt. RODE STREEP Het rapport van de heren Tesink en Prins wil ik daaronder niet vatten", vervolgde de heer Bcender. Als ik dat bestudeer, komt bij mij de vrees op dat we de rode streep gaan naderen. Ik wil er bij uw college op aan dringen die rode streep niet over te gaan, zodat we ons welzijn n'.et gaan opofferen aan welvaart, dat is geld verdienen", meende de SGP-spreker. „Men kan beter te voorzichtig zijn dan fe snel te handelen. Voorgaande sprekers hebben gezegd dat er meer inspraak nodig is bij 'de vestiging van een industrie, maar ik betwijfel zeer of die inspraak buiten be stuurlijk verantwoorde colleges meet gaan", meende de heer Boender. WAAKZAAM De SGP-fractievoorzitter bracht ook de verhoging van de waterstanden door de af sluiting van het Volkerak ter sprake. Hij zei, dat beroepsmensen niet zo gerust zijn als g.s. „Ik weet dat er duizenden mensen in onrust zitten als de noordwester waait. Zorg daarom dat de stormvloedkeringen in orde zijn, zodat u geen verwijten gemaakt kunnen worden. De afsluiting van de Oosterschelde is op hoog niveau zo goed uitgekiend dat wij met het antwoord van minister Bakker en uw college tevreden zijn'' zei de heer Boender. Hij wees g.s. verder op de watervervui ling van de Westerschelde en de vrij ernstige noodtoestand in de fruitteeltsector, G.s. moe ten volgens de SGP-woordvcerder alles doen om hierin verbeteringen te brengen. BOERTIGE TAAL Het hoofdstuk cultuur kon hij niet helemaal overslaan, doordat de heer Van Bennekom dit onderwerp had aangesneden. „Het blijkt, aldus de heer Boender, dat de kunstleving van een bepaalde groep veel geld kost. In het seizoen 1966-1967 werden er voor 16.900 bezoekers 49 theatervoorstellingen gegeven. Dat kleine greepje mensen dat die speci ale soort kunst wil, kost de overheid f 1J9.500.00 of zeven gulden per bezoeker. Geeft die bezoekers nu nooit eens een gevoel van onbehagen. Degenen die een andere vorm van kunst beleving hebben, moeten het toch ook zelf betalen". De SGP-woordvoerder stond verder stil bij de opvoering van het toneelstuk „De Spaansche Brabander van Bredero". Middel bare scholieren hadden een nachtvoorstelling geëist, doordat de avondvoorstelling totaal uitverkocht was. G.S. noemden dit een uniek gebeuren, maar de heer Boender vond het bedenkelijk „De houding van de jongeren naar de boer tige taal - en dat is geen uitdrukkinq van mij - valt me tegen. Laten ze naar wat beters zoeken", vond de SGP'er. De heer Reels: „Noemt u eens wat beters". „De tentoonstelling in de Middelburgse Abdij, dat was cultuur van het eerste plan. Daar kon men zien hoe taalgeleerden heb ben geworsteld om Grieks en Latijn te ver talen". De heer Roels had echter een beter toneelstuk verwacht. BEVRIJDINGSHERDENKING De heer Boender vond het voorts dringend noodzakelijk regionale woonwagenkampen in te richten, en maatregelen te nemen om de gevaren voor sportvissers weg te nemen. Hij was zeer blij met het antwoord van g.s. dat zij het oneens zijn met uitspraken van een kantonrechter en een officer van justitie dat burgemeesters en wethouders er aan zullen moeten wennen dat zij niet altijd drankvergunningen voor allerlei soorten sche pen kunnen weigeren. Tenslotte stond de SGP-fractievoorzitter stil bij de stijlvolle en sobere herdenking van de bevrijding, op 1 november in Middelburg. ,De koningin was temidden van haar Zeeuw se volk, vrij en onbevangen, zonder recher cheurs. Dat heeft mij goed gedaan. Ik vind de herdenking met name belangrijk voor hen, die de oorlog niet bewust meege maakt hebben. Er is heel wat voor nodig om vrijheid en gerechtigheid te herwinnen, als deze plaats gemaakt hebben voor willekeur on dictatuur", vond de heer Boenders. Hij prees ook prof. L. de Jong vcor zijn mooie en sobere rede tijdens de herdenking. Onder doodse stilte las hij tenslotte een kranteknipsel voor uit de oorlog waarin koningin Wilhelmina haar landgenoten moed insprak. Met dit ernstige slot van heer Boender waren de algemene beschouwingen van de fractievoorzitters in de Zeeuwse staten over de provinciale begroting voor 1970 in eerste instantie ten einde. 'We zijn gelukkig met deze dag, nu we een eigen basis hebben, van waaruit we ons werk kunnen verrichten', constateerde een ver heugde maatschappelijk werker, de heer W. C. van der Stel na de officiële opening van het eigen kantoor op de Sint-Maartensdijkse Markt 'Geen geld en mankracht is verspild om coördinatie tussen zuilen tot stand te brengen, merkte dc Stichtingsvoorzitter bur gemeester J. E. van Boeijen uit Tholen op. 'Het is naar het mij voorkomt goed dat men zich voortdurend bezint op zijn taken en positie, opdat naar tijd cn plaats gemeten net maximale rendement aan de gemeen schap en daarin vooral dc mens, kan worden gegeven', zo concludeerde Drs H. W. Hiet kamp uit Middelburg tijdens de officiële openingsspeech. Dit alles viel donderdagmiddag 11 decem ber te beluisteren in de fraaie Smerdiekse raadszaal, waar met het Stichtingsbestuur en de vertegenwoordigers van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in Zeeland kerkelijke- en burgerlijke overheden van de deelnemende gemeerten aanwezig waren met andere bij dit werk be trokken streekbewoners. Drs. Hietkamp begon zijn toesoraak met gelukwensen bij de totstandkoming van dit centrum. Het is goed dat de stichHng nu een duidelijk herkenbaar centrum heeft, vond het hoofd van erm in Zeeland. De wens tot dit gebouw leefde al geruime tijd en dit centrum is te beschouwen als een duidelijk kristallisatiepunt voor al de aktivi- teiten van de stichting. Het is van belang, dat het werk van ge- zinsverzorqinn en maatschappelijk werk zo dicht en duidelijk mogelijk bij de burger staat zodat het dienstverlenend karakter optimaal tot uit'ng kan komen. Voorwaarde hierbij Is een goede communi catie tussen het werk en de gemeenten. ONTWIKKELING De heer Hietkamp wees er verder op, hoe sedert 1960 de provincie zich steeds meer ontwikkelt op industrieel gebied, met voor het eiland Tholen een bescheiden deel. In toenemende mate wordt erkend, dat economische bedrijvigheid zich niet harmo- n'eus kan ontwikkelen zonder eon even wichtige groei als component. Vandaar ook dat er in de tweede nota van de ruimtelijke ordening wordt gesproken over een gewenst snel groeien van de sociale dienstverleningen Het maatschappelijk welzijnsbeleid tracht te komen tot bevorderen van die elementen in de sociale sector, die bij de economische sector moeten aansluiten. Dat kan door zich te richten op de indi viduele mens en zijn gezin (maatschappelijke dienstverlening met o.a. gezinsverzorging) en anderszijds de samenlevingsverband, waar de mens mee te maken heeft, te bevorderen, de zgn. samenlevingsopbouw. Zowel maatschappelijk werk als gezins verzorging zijn belangrijke elementen in het welzijnsbeleid. Soms is de problematiek van het individu en het maatschappelijke zeer nauw verweven. Veel pendelarbeid kan bij voorbeeld invloed hebben op de harmonische ontplooiing van de gezinsleden en op de bloei van verenigingen. Ook voor Tholen lijkt mij dit een belangrijk aspekt. Een gering aantal huisvestings- en zorg- alternatieven voor bejaarden kan leiden tot vermindering van het optimaal functioneren van de zelfstandig wonende bejaarde in de samenleving, zo noemde drs. Hietkamp een ander aspect. Zeeland telt thans 25 organen van maat schappelijk werk en 29 instellingen van ge zinsverzorging, alles vrijwel regionaal op gezet. ACCENT LAG EERST OP GEZINSVERZORGING Terugblikkende naar het ontstaan van de Thcolse instelling merkte drs. Hietkamp op. hoe er in 1954 werd gestart, waarbij het accent werd gelegd op de gezinsverzor ging: huishoudelijke hulpverlening in geval van ziekte en de behulpzame handreiking aan bejaarden. De algemene tendenz is dat ia toe nemende mate de verzorgsters en helpsters in los dienstverband voor enige uren per dag werkzaam zijn. Het is gelukkig dat vele meisjes en vrou wen zich voor dit werk enige uren per dag beschikbaar willen stellen. SOCIALE ADVOKAAT Ook het algemeen maatschappelijk werk ontwikkelde zich op Tholen. Wellicht stond men eerst wat aarzelend tegenover deze werkvorm. Het is moeilijk te omschrijven wat op dit terrein wordt gedaan, het speelt zich meer af in de discrete sfeer. Ik zeg gemakshalve maar, dat de maatschappelijk werker de sociale advokaat is voor ieder die daarom vraagt. Een vertrouwensman. In het jaarverslag van de Thoolse stich ting las ik de problemen van de moeilijke verbindingen met overig Zeeland. Het stemt tot voldoening, vond spreker, dat de stichting op Tholen is samengesteld uit vertegenwoordigers van de overheid en de kerkgenootschappen. Ben hecht contact van het werk met bestuurlijke problematiek en diakonale verantwoordelijkheid ia hier door mogelijk. Beiden dragen de instelling een warm hart toe,^ wat daadwerkelijk tot uiting komt. Thelen staat in dit opzicht model. Hij achtte het gelukkig, dat het geen een manspost is gebleven, die specialisering on mogelijk maakt, kwetsbaar is door ziekte, tot moeilijke planning kan komen omdat men onder meer is overladen met adminstratieve rompslomp. Hierin is op Tholen thans ge lukkig voorzien. ZOEKEN NAAR COMBINATIES Drs Hietkamp wees er voorts op, hoe ge zocht moet worden naar de minimale om vang van een instelling wil deze zo opti maal mogelijk kunnen werken. Voor dunbevolkte plattelandsgebieden is het moeilijk om zonder meer tot uitbreiding van krachten over te gaan. Er moet dan naar gestreefd, hetzij te komen tot gebieds- u'tbreiding (kunnen we nog denken aan Sint Philipsland? - red.) of fusering (be jaardenstichtingen, jeugdzorg, culturele ac tiviteiten? - red.) met andere werkvormen. Een bredere regionale planning van het sociale werk is nodig. Ik weet dat uw in stelling een open oog heeft voor de nieuwe tendenzen, constateerde drs. Hietkamp, die zijn toespraak besloot met: „dames en heren ik ben er van overtuigd, dat de Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsver zorging voor de Thoolse samenleving veel kan betekenen. De functionarissen maatschappelijk werk van de stichting wens ik veel succes toe bij hun zegenrijke arbeid. En met deze woorden wil ik graag uw kantoor voor geopend ver klaren". UITBOUW NAAR WELZIJNSORGAAN Tevoren had de voorzitter van de Stich ting, burgemeester J. E. van Boeijen zich met een welkomstwoord gericht tot de ge nodigden, dankend voor de gastvrijheid in het Smerdiekse raadhuis. De voorzitter bracht de gemeente Sint- Maartensdijk eveneens dank vcor de goede oplossing van het huisvestingsprobleem voor de Stichting. Een belangrijk gebeuren vandaag, vond burgemeester Van Boeijen, voor een stich ting die op zich niet zo spectaculair is, zich meer manifesteert als de bekende Ijsberg, slechts een klein deel zichtbaar van het werk dat wordt gedaan. Op 9 december 1965 besloot het algemeen bestuur aan de hand van een door de heer Van der Stel opgestelde nota tot uitbouw van de stichting. In 1968 kwam er voor een Drs H. W. Hietkamp, hoofd van het bureau Zeeland van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk verrichtte donderdag 11 december de opening van het nieuwe kantoor voor maatschappelijk werk en gezinszorg op het eiland Tholen, een gebouw naast het gemeentehuis in Sint Maartensdijk. Drs. Hietkamp tijdens zijn toespraak met aan zijn rechterzijde de voorzitter van de Thoolse stichting burgemeester J. E. van Boeijen te Tholen, daarnaast één der oprichters van de stichting, burgemeester D. C. Bouwen-e van Sint Maartens dijk - Scherpenisse, vervolgens penningmeester C. Meertens uit Poortvliet. Aan de rechterzijde nog net zichtbaar de secre taris van de stichting, ds. D. Heikoop uit Stavenisse en naast kern bestuurslid W. Goedegebuure uit St Annaland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 17