De begrotingsboot Tholen 1970 ligt aan: Nu absolute prioriteit rioolwaterzuiveringsinstallatie En dat kost de gemeente zeven ton Wellicht gezamelijke bouw met Oud-Vossemeer Oriënlatierit fotoprijsvraag kwam van start EENDRACHTBODE Andere urgente objecten: 1 voltooiing saneringsplan Verbrande Vate 2 bouwrijp maken Dalempolder I 3 speelplaats jeugd in Dalempolder 4 herstel wegdek straten 5 verwerving gronden bestemmingsplan Dalempolder II 6 uitbreiding lokalen Eben Haëzerschool 7 bouw gemeenschapshuis 8 zwembad 9 aanleg tweede voetbalveld en tennisbanen 10 dienstencentrum bejaarden 11 reconstructie Markt 12 restauratie Gasthuiskapel Burgerlijke Standen Gaat U met Kerstmis verloven dan ringen van C. M. van Broekhoven 11 december 1969 9 Structuurplan Reinigingsrechten naar 24,per emmer. Chr. Mavoschool in 1974 definitief gebouw. Tweede gymlokaal. Bouw nieuwe kleuterscholen in februari. Nieuw industrieterrein aan Langeweg. Moet een gemeentebestuur alle andere plannen opschorten, wan neer zich een zo urgente zaak voordoet als dat in de gemeente Tholen het geval is met een zuiveringsinstallatie Diezelfde vraag heeft zich dat gemeentebestuur ook gesteld. En de inwoners hebben wellicht al verschillende jaren in meerderheid gezegddoe het dan ook. Laat al het andere maar liggen (indien er bij mijn voordeur tenminste geen put ligt en indien mijn kinderen veilig kunnen zwem men en indien er een behoorlijk speelterrein is en indienja, dat zo gaat dat). Terwijl het gemeentebestuur zich ook die vraag stelde, komt men tot de volgende opmerkingde kansen tot realisering liggen voor elk object niet gelijk. De factoren die deze kansen gunstig bein- vloeden zijn vaak onverwacht aanwezig. Het wordt met een paar voorbeelden ge ïllustreerd. Voor nieuwbouw van de sociale werkplaats op bet industrieterrein kon het gemeentebestuur plotseling twee ton infra structuursubsidie krijgen. Dan is het niet zo, dat men die twee ton kan reserveren voor een rioolzuivering. Dat betekent echter wel, dat om zo'n werkplaats tot stand te brengen, die twee ton niet genoeg is, dus er bij moet uit de gemeentepot. Moet men dan echter de twee ton laten schieten omdat men het andere toch niet kan realiseren Een ander voorbeeld (zo stellen b en w van Tholen) was het feit, dat voor twee nieuwe kleuterscholen in plan Dalempolder I een tweetal burgerzinleningen werden aange boden. Grijpt men die kans niet, dan zijn der gelijke objecten voor onbepaalde tijd, wellicht voor jaren verkeken. Maar ook voor die le ningen moet rente en aflossing worden be taald en dat betekent opnieuw een beroep op de gemeentepot, weer iets ten koste van het op dat moment toch noa niet te realiseren zuiveringsobject. En toch Kijk, dat zijn nu eenmaal bestuursmogelijk- en moeilijkheden van deze tijd. B en w wijzen daarbij nog op een ander aspect. Bij de uit oefening van haar bestuurstaak worden zij geconfronteerd met een scala van wensen en verlangens, waarvan de vervulling dringend noodzakelijk is. Op andere terreinen dreigt achterstand te ontstaan, die weer extra aan dacht vragen. Daarom moet het beleid wel gericht zijn op een evenwichtige keuze, waardoor niet alleen een gemeentebestuur, maar ook de kinderen van de gemeente, niet alleen de bejaarde inwoners, maar ook de jeugd, niet alléén de beter gesitueerden, maar ook de minder bedeelde inwoner cp zo goed mogelijke wijze wordt gediend. En bij d t alles voor ogen, kwam het gemeentebestuur van Tholen. althans het college van b en w tot de opstelling van een lijst van urgente objecten als hierboven is aangegeven. Dit alles staat in de begrotingsbrief, welke we dezer dagen evenals de leden van de raad hebben ontvangen. Een weer goed verzorgde 32 pagina's tellende toelichting op het jaar stuk. En wanneer we nu deze begrotingsbrief even op de voet gaan volgen moeten er eerst wat cijfers loskomen. Cijfers, die toch interes sant genoeg zijn om ze niet over te slaan. HOE ZIJN DE UITGAVEN VERDEELD B en w stellen aan het begin van de begro tingsbrief, dat zonder aantasting van het be reikte voorzieningenpeil het mogelijk was in de ramingen 1970 het evenwicht tussen in komsten en uitgaven van de gewone dienst te bewaren, met nog een post onvoorzien van 29.814,80. In deze begroting zijn echter al leen kapitaalsuitgaven opgenomen wegens rentebijschrijving en welke voortvloeien uit aangegane huurovereenkomsten, zoals die van de Jarino-scholen en de afkoop huurver- goeding straatverlichting. De onvoorziene post zal dan ook nog na delig worden beinvloed door de lasten, d:e zullen voortvloeien uit noodzakelijke kapi taalsobjecten. Uitgaven en inkomsten gewone dienst 1970 bedragen f 4.243.918,82 tegen over 3.884.127,11 in 1969. Over de verschillende taken zijn de uitga ven als volgt verdeeld, waarbij we duidelijk heidshalve maar het bedrag noemen, dat er voor elke inwoner aan dat onderdeel wordt besteed. Met tussen haakjes de percentages in verhouding tot de totale uitgaven. Voor algemeen beheer heeft men in de be groting 1970 in Tholen ƒ91,80 per inwoner geraamd of 19,85%. Voor de openbare vei ligheid 15,05 (3,25%), voor de volksge zondheid 13.20 (2,85%) voor volkshuis vesting ƒ27,60 (6%), voor openbare werken 74,10 (16%), voor privaatrechtelijke eigen dommen 6,95 (1,50%), voor kleuteronder wijs ƒ20.65 (4,5%), voor het basisonderwijs ƒ41,80 (9,05%), voor het middelbaar alge meen vormend onderwijs 89,50 (19,35%), voor het overig onderwijs, cultuur en recre atie 34,35 (7,45%), voor sociale zorg en maatschappelijk werk 37,75 (8.15%), voor economische aangelegenheden 2,25 (0,05%) voor overige en voor onvoorziene uitgaven ƒ8,60 (2%). Dat maakt een totaal aan uitgaven voor elke inwoner van 463,60 (100%). De lezer inwoner van Tholen kan zelf nagaan of hij dit bedrag aan gemeentelijke belasting be taalt, maar dan werkelijk per hoofd. Is dat niet het geval, dan zou men kunnen zeggen, dat hij of zij nog aan de gemeente verdient. Nu is dat niet helemaal juist, want er worden naast gemeentelijke nog heel wat andere (landelijke) belastingen betaald, waarvan toch ook weer een deel terugvloeien naar de gemeente. Dat Hert de globale opsomming van de inkomstenbronnen, die eveneens door het dagelijksbestuur van Tholen in de begro tingsbrief worden aangegeven en er als volgt uitzien. Uit het gemeentefonds krijgt men als al gemene uitkering 213,65 per inwoner (46,10 voor het onderwijs uit het gemeentefonds ƒ41,55 (9%), rijksvergoeding kleuteronder wijs 15,05 (3,25%) rijksvergoeding voor het mavc-onderrricht ƒ79,25 (17,10%). uit de gemeentelijke belastingen ƒ49,95 (10,75 retributies 16,70 (3,60%), huren, pach ten, enz. 13,15 (2.80%), rente belegde ka pitalen ƒ15.(3.20%), overige inkomsten 19,30 (4,20%). LIQUIDITEITSPOSITIE ONGUNSTIG Het totaal van de uitgaven van de kapi- taaldienst is geraamd op ƒ9.821.856,10 en van de inkomsten op 9.047.294,77, een na delig slot van 774.561,33. De liquid teitspositie van de gemeente is dermate ongunstig, dat deze een belemmering zal vormen om bepaalde noodzakelijke kapi taalsobjecten tot ontwikkeling te brengen, schrijven b en w verder. Er kon in de begro ting geen rekening worden gehouden met de uitbreiding algemene begraafplaats, met de bouw van de aula, de verwarming opstellen van A. A. van den Hoven, waarvoor in to taal 245.438,67 nodig zal zijn. Het kan best zijn, dat de beschikbaar ko mende financieringsmiddelen moeten worden aangewend voor consolidatie van de vlotten de schuld en dus niet mogen worden ge bruikt voor nieuwe dringend nodige kapi taalsuitgaven. Dan zit men als het ware met de boot omhoog. PRIORITEIT Voor één object achten b en w absolute prioriteit gewenst, nameliik de rioolzuive- ringsinstallafe. Met name de laatste maanden wordt onder de druk van de kolossale over last, welke de open loz'ng van afvalwater aan een groot aantal van onze ingezetenen veroorzaakt, de vraag gesteld of niet alle andere plannen opgeschort mce'en worden. B en w kunnen d'e hartekreten b'llijken. maar kwamen daarbij ook tot de conclusie dat men het ene soms n>et kan nalaten, omdat het an dere belangrijker is. Zie wat daaromtrent hiervoor reeds werd opgemerkt met voorbeel den als centrale werkplaats en bouw kleuter scholen. Gezien de bebouwingsuitbreiding hebben b en w zich opnieuw beraden over de plaats van de zuiveringsinstallatie. Aanvankelijk was gedacht als plaats van vestiging de zuidzijde van het oude stadsdeel. Door de n'euwe ontwikkeling in de woningbouw en vanwege de samenwerkinq in de gemeente besturen en waterschap Tholen om het vuil- waterprobleem regionaal op te lossen, ver dient het aanbeveling (na ontvangen rapport van de Heide Mij) om met de gemeente Oud- Vossemeer tot een gezamenlijke zuiveringsin stallatie te komen en d:e dan ook ten noor den van de stadskern te situeren. B en w van Tholen hopen dat de eigen '■aad en d;e van Oud-Vossemeer het plan kunnen goedkeuren, zodat op de kortst moge lijke termijn een besteksgereed plan voor de zuiveringsinstallatie kan worden voorgelegd. PERSONEEL In de begrotinq zijn geen verhogingen op genomen van salarissen. Vermoedelijk zal de regering ook voor 1970 het trendsysteem handhaven. Personeelsmutaties waren de be noeming van de arts Th. A. Bos als ge meentegeneesheer. De klerk ter secretaris A. M. J. Oerlemnns kreeg de afdeling sociale zaken als medewerker van de heer M. G. Meerman en belden zijn straks op dit terrein 'n 6 van de 9 gemeenten werkzaam. Als klerk ter secretarie werd benoemd S. W. Mol. Na het overlijden van M. M. de Laater en het ontslag aan K B. van Poepelen zijn aan getrokken M. Lobbezoo die d;enst doet als concierge voor de gemeenteliike mavo en het gymlokaal verzorgt, terwijl W. Soomers nu geheel voor de plantsoenendienst is aange- "teld. Daarnaast verrichten J. J. P. Noom en J. L. J. J. Dekker plantsoenarbeid. Aan de gemeentelijke mavo werden na be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd of oo verzoek ontslagen A. J. Maurer - Molt, Chr. O. Tuts en A. B. van Dam. Nieuwe leerkrachten zijn E. J. J. M. Hommes. H. J. de Kievid en R. Houps - Sustronk. De adjunct commies ter secretarie C. H. J. M. Nuijten moet dienstplicht gaan vervullen, zodat er een vakature ontstaant. STEDEBOUWKUNDIGE MAATREGELEN Na hetgeen hierover door ons reeds in een paar afzonderlijke artikelen in de serie Ruim telijke Ordenmg is geschreven, kan hetgeen daarover in deze begrotingsbrief staat aan merkelijk korter zijn om niet te veel in her- hal'ngen te vallen. Van overheidswege wordt aangedrongen op het maken van een structuurplan. Het col lege vindt het teleurstellend, dat de op elkaar betrokken gemeenten op het eiland niet sa men een structuurplan hebben weten te ma ken. Een totale visie zou een enorme bij drage betekenen aan de streekplanarbeid en het zou optimaal samenspel kunnen beteke- nen op het gebied van het ordenen van de ruimte op ons eiland. B en w van Tholen zijn nu maar met het werk voor een eigen structuurplan begonnen, een onderzoek dat na verstrekking van basis-gegevens zal wor den verzorgd door de Stichting Instituut Stad en Landschap te Rotterdam. Mogelijk zal dit medio 1970 resulteren in de aanbieding van een schetsplan. In Dalempolder 1 is het bouwrijp maken eerste fase voltooid. De tweede fase wordt met kracht (op papier) aangepakt. Wellicht is Dalempolder I medio 1971 geheel uitge voerd en daardoor zal het aantal inwoners met tenminste 300 zijn gestegen. De gedeelten van de Molenvlietsedijk en Nieuwlandscweg, die thans nog fungeren als polderweg, zullen moeten worden gerecon strueerd. Dalempolder II moet gezien de woning- bouwontwikkeling eveneens spoedig van de grond komen. Het bestemmingsplan Zuid kon in 1969 niet ter vaststelling worden aangeboden. In bestemmingsplan Noord II is nog slechts maximaal 3.000 m2 grond voorradig. Daarom moet naar nieuw industrieterrein worden uit gezien, waarbij wordt gedacht aan de Lange weg op het territoir van Oud-Vossemeer. Bij laatstgenoemd bestuur is daartegen geen bezwaar. Het Thools gemeentebestuur is overigens niet van plan een wervend industrialisatiebe leid c voeren, aangezien dit in de Thoolse regio in de eerste plaats tot de taak van Sint-Maartensdijk behoort. Wel moet er ruimte beschikbaar zijn voor behoefte van plaatselijke bedrijven. BUITEN DE KOM Het college streeft er naar om spoedig een bestemmingsplan voor het buitengebied ter inzage te leggen. Verder moeten oude plan nen worden herzien en de sanering voor de bebouwde kom verder aangepakt. 'Voor de sanering Verbrande Vate heeft de minister van volkshuisvesting 426.000, subsidie toegekend. Dit jaar kwamen slechts 2 nieuwe wonin gen gereed, maar het perspectief voor 1970 is belangrijk gunstiger. Het college gaat verder nader in op het ministerieel streven van de doorstroming van goedkopere naar betere woningen. Binnenkort kan een nieuwe door stromingsregeling worden verwacht, waarbij het rijk 80% tot een maximum van 1.000, subsidieert in de door de gemeente gemaakte kosten om de bewoners van woningen met een huur van minder dan 140,per maand te doen doorstromen naar een minstens 50% duurdere woning met een maximale huurprijs van 250,per maand. Een door de Tweede Kamer aanvaardde motie om de woningtoewijzing mede afhan kelijk te stellen van prestaties op het terrein van het doorstromingsbeleid is een andere duidelijke aanwijzing welke richting wordt ingeslagen. Maar in Tholen zijn weinig doorstromings mogelijkheden aanwezig en daardoor nemen de problemen eerder toe dan af. Toch zal in een komende vergadering een nieuw ontwerp krotopruimings- en doorstromingsregcling worden aangeboden. Er zijn thans 105 wo ningzoekenden ingeschreven, nl. 30 voor een bejaarden woning en 75 voor een normale eensgezinswoning. REINIGINGSDIENST Voor 197CLzal aan de gemeenschappelijke vuilnisophaaldienst een bijdrage verschuldigd zijn van ƒ21,15 per emmer, met salarisstijgin gen kan het wel ƒ22,worden. Dan nog kost het de gemeente Tholen met 1250 em mers uit eigen pot 3.350,Hierbij is nog geen rekening gehouden met de inzet van eigen personeel. B en w vinden dat een der gelijke dienst ongeveer kostendekkend moet zijn en stellen voor de rechten van de eerste emmer te verhogen tot 24,maar een tweede en volgende emmer zo te laten wat het tarief betreft. De uitbreiding van de algemene begraaf plaats zal een 169.400,kosten. Aan sub sidie mag de helft worden terugverwacht, maar een 86.240,zal uit eigen middelen betaald moeten worden. En die middelen zijn er thans nog niet. Toch is er goede hoop dat het werk aanstaande winter in DACW ver band zal worden uitgevoerd. De huidige be graafplaats heeft nog slechts geringe capaci teit, zodat uitbreiding urgent is. De voor de uitbreid'nq benodigde grond is inmiddels wel gemeentelijk eigendom. ZWEMBADPLAN Daaromtrent kunnen nog geen positieve mededelingen worden gedaan. Aangedrongen is op een subsidiëring bij voorrang vcor een gedeelte van het plan dat voorziet in een instructiebad, maar men heeft van het provinciaal bestuur nog geen bericht ontvangen. Kan niet op korte termijn tot maatregelen worden overgegaan, dan zullen een groot aantal leerlingen van de lagere scholen gedurende de gehele opleiding van onderwijs in lichamelijke opvoeding versteken blijven. DELTA- EN SCHELDE RIJNWERKEN In de begrotingsbrief 1969 werd een toe gelichting verstrekt op de nodige aanpassing van de handels- vissers- en jachthaven van Tholen, de loswal, de veerstoep en de be schoeiing ten zuidwesten van de Eendracht- brug. Het overleg met de deltadienst is thans zover gevorderd, dat de schade claim, intussen verlaagd tot f 545.000,- in 1970 wellicht in principe zal worden erkend. De eerst voorgestelde compensatie van de los- wallen door 3 steigers is tot 1 steiger met een kopstelger teruggebracht. In feite zal de vergoeding t.z.t. worden geinvesteerd in een nieuwe loswel en jacht haven. Schadevergoeding aan oester- en mossel kwekers hield het bestuur eveneens intensief bezig. Het ontwerp-Deltaschadewet kon gesn in stemming krijgen van gemeentebesturen en vissersverenigingen. In Tholen komt daar nog de aanleg bij van het Schelde-Rijnkanaal, waardoor exploi tanten al zoveel eerder gedwongen waren het bedrijf te beeindigen. Daarom moet er ook vroeger schadevergoeding zijn dan bij uitvoering van alleen de Deltawet. Een en ander is ter kennis gebracht van het betref fende ministerie on de bijzondere commissie uit de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Na een vlotte afwikkeling van de schade, kan de gemeente ook tijdig vrij beschikken over de Thoolse rede. Anders gesteld, de huidige desolate toestand aan de waterkan houdt verband met het uitblijven van de schaderegeling voor de kwekers en handel. Daarnaast is er ook de gemeenschapsscha- de in de visserijgemeenten. Voor Tholen kan compensatie zijn een bij drage in de inrichtingskosten van een nieuw industrieterrein, verbetering watersportacco- modatie, zwembad on loswal. Aangezien naar de mening van de minis ter in september 1968 slechts 2,5% van de mannelijke beroepsbevolking in de oester- en mosselcultuur en aanverwante bedrijven werkzaam was, komt de gemeente Tholen niet voor gemeenschapsschadecompensatie in aanmcrk'ng. Daarentegen hebben b en w ernstig ge protesteerd en gewezen op bijzondere om standigheden, zoals: in september 1968 wa nen juist verschillende bedrijven gesloten tengevolge van de aanleg Schelde-Rijnka naal. 42 mannen en 14 vrouwon hadden toen ontslag gekregen. Vervolgens heeft de oes terramp 1962-63 Thoolse bedrijven ernstig getroffen, waardcor er zijn opgeheven. In de derde plaats is straks kustvisserij niet meer mogelijk, zodat ook de garnalenvissers een andere thuishaven moeten zoeken. B on w van Tholen berekenden dan ook, dat niet 2,5%, maar 12% van de mannelijke beroepsbevolking in genoemde sectoren werkten. Een ander onderwerp, dat in de begrotings brief even wordt aangesneden is het gemeen schapshuis. De eerste besprekingen met de plaatselijke verenigingen zijn gevoerd. De Stichting Zeeland zal de behoefte peilen. Wil er sprake zijn van subsidiëren, dan zal dit centrum op particulier initiatief tot stand moeten komen. Eon stichting zal worden gevormd Zoals de cijfers aantonen drukken de uit gaven voor het onderwijs zwaar op de be groting. De uitkeringen moeten drastisch werden verhoogd, vinden b en w. ONDERWIJS Toegezegd is dat het bestuur van de bij zondere mavo-school in 1974 mag rekenen op een definitief schoolgebouw met gym lokaal. Het huidige gymlokaal aan de Zoekweg is nog slechts zes uren per week beschikbaar voor de lagere scholen. Daarom moet wor den overwogen op korte termijn een tweede gymlokaal te bouwen. Verder moet de bijzondere school voor gewoon lager onderwijs (Eben Haëzer school) aan de Molenvlietsedijk door toe name van het aantal leerlingen worden uit- gebre'd. De Centrale Dienst maakt een plan om een aantal lokalen aan deze dubbelschool toe te voegen. Volgens de laatste tellingen zijn er op de algemene kleuterschool 56 leer lingen, op de chr. kleuterschool ,,De MereJ" 50 en op de „Klimroos" 40 leerlingen, de openbare lagere school telt 157, de Eben Haëzerschool 146 en de chr. nat. school 113 leerlingen, de gemeentelijke mavo 127 en de bijzondere mavo 147 leerlingen Llitvoerig gaan b en w in op de sociale zorg en het maatschappelijk werk. Een zeer intensieve samenwerking kwam tot stand met de Stichting voor Maatschap pelijk Werk en Gezinsverzorging op het eiland Tholen. Tenslotte vermeldt de begrotingsbrief een ongetwijfeld subsidiebeleid ten behoeve van plaatselijke en andere verenigingen en instel lingen. De eerste die bij een oriëntatierit binnenkomt is op dat moment nog winnaar, want niemand kan al minder strafpunten hebben op gelopen, omdat de opvolgers de route nog niet hebben afgelegd. Hetzelfde geldt op dit moment nog voor inzenders van onze ju bileum fotoprijsvraag. Al is het dan niet meer de enige winnaar. Maar zolang er nog geen zestig inzendingen zijn en die zijn er op dit moment nog niet heeft iedereen nog prijs. Ongeacht of hij er bij wijze van spreken maar tien goed heeft ingevuld. De verwachting, dat dit niet zo zal blijven lijkt ons niet onge grond, wanneer we zien, hoe er nu met elke post binnendruppelen. We weten nog niet hoe het zicht verder zal ontwikkelen, want men heeft nog tijd tot eind van het jaar, maar niet geschoten is zeker mis. Dat geldt niet alleen in deze jachtperiode, maar ook in de fotoprijs- vraagjacht. In elk geval loont het op dit ogenblik nog altijd de moeite om datgene wat voor u wel te vinden was, in te sturen. Op dit moment zit er nog minstens een tientje aan vast. Nogmaals, we kunnen niemand zekerheid geven, dat dit zo zal blijven, aangezien dat afhankelijk is van meerdere inzendingen met misschien nog groter aantallen goede oplossingen. Het betekent al lemaal niet, zoals sommigen nog altijd menen, dat men persé alle 185 foto's moet kunnen onderbrengen op de juiste plaats om mee te dingen. Tenslotte nog even de opmerking, dat men bij die oplossing geen advertenties, mededelingen of berichten moet insluiten, aangezien de inzendingen, waarbij op de envelop terecht is vermeld 'jubileum wedstrijd' niet altijd direct worden opengemaakt, zodat eventueel voor een bepaalde week bestemde copie of advertentie dan te laat zou worden ontdekt. En vergeet zeker uw naam en adres niet. U kunt nog rustig door gaan met foto-puzzelen. U mag direct insturen, u mag nog wachten tot het eind van deze maand. ST -ANNALAND BURGERLIJKE STAND over de maand november Geboren: Jchannes Marinus zv Gunter, Pieter Ma- rinus en van: Kievit, Jacoba Johanna Maria Adres' Kloosterstraat la. Huwelijken: Neele. Jacobus, oud 22 jaar en: Burgers, Lena, oud 20 jaar Woonplaats: Stavenisse. Overleden: Geluk. Jan Anthonie, oud 77 jaar Ge woond hebbende aan het adres Malendijk 30 Heijboer, Abraham Pieter. oud 67 jaar Ge woond hebbende aan het adres Kerkeblok- straat 14. Ingekomen: Droogers, ev Quist, Scphia D van Oud- Vossemeer naar Doublethstraat 8. Jeroenre wv van Luijk, Klazma van Oud- Vossemeer naar F. M. Boogaardweg 10. Aarnoudse, Bastiaan met gezin van Oud- Vossemeer naar Nieuwstraat 15. Verschelling, Gerard van Breskens naar Zuidstraat 25. Vertrokken: Sennef, Jan H. van uidstraat 25 naar Vee- nendaal. Burgers ev Neele van Voorstraat 12 naar Stavenisse. Wertdorp, Cornelis van Hoenderweg 80 naar Halsteren. van Luijk, Anna J. van F. M. Boogaard- weg 10 naar Goes. MEESTERWERKEN VAN Z TOT A C. ANDRIESSEN en ZN Grote Markt 22 BERGEN OP ZOOM adv. ing. med ST.-MAARTENSDIJK BURGERLIJKE STAND over de maand november Geboren: Marion Johanna, dcchter van Baltes. Jo hannes Jacomien en van Polmans, Johanna Maria, adres: Hammerskjöldstraat 1. Marinus Johannus. zoon van Geldhof, Jo hannes Pieter en van Quist, Maatje Cornelia adres Groenendijk 10. te Breda: Cornelis Pieter Adrianus, zoon van Weijts, Adrianus Godefridus Cornelis en van den Hollander, Jacoba Maria, adres Westvest 32. Cornelia Wilhelmina, dochter van Stout- jesdijk, Johannes en van Koppenhol Jannij Truida .adres Henri Dunantstraat 1. Overleden: Boogert. Jan Pieter oud 73 jaar, ongehuwd wonende te Sint Maartensdijk overleden te Bergen op Zoom. Hartog, Hubrecht, oud 84 jaar, weduw naar van Hage, Cornelia, wonende en over leden te Sint Maartensdijk. Zwagemaker, Johannes, oud 76 jaar echt genoot van Bierens, Willcmina Jozina, wo nende en overleden te Sint Maartensdijk. JUWELIER Kortemeestraat 33 Bergen op Zoom Telefcon 5607 b.g.g.5458 Adv. ingez. med. Huwelijksaangiften: Knuist, Pieter, oud 34 jaar, straatmaker, wonende te Sint Maartensdijk en Mahn, Pieternella Adriana ,oud 36 j., caféhoudster, wonende te Sint Maartensdijk. Slijkhuis, Marinus Gerardus, oud 30 jaar, administrateur wonende te Utrecht en de Viet, Jacoba Willemina, cud 27 jaar, adj. comm'es ter gemeente-secretarie wonende te Sint Maartensdijk. Ingekomen: Muis, Hendrik en gezin van Rotterdam naar Molendijk 23. Bals. Engel, J. en gezin van Rotterdam naar Stenepad 8. Martin ev Polderman, Hendrika A. van Velsen naar Provinciale weg 38. Oostelijk, Helena van Veere naar Jac. v. Beierenstraat 40. Oostdijk, Leuntje van Veere naar ac. v. Beierenstraat 40. Oostdijk, Adriana van Veere naar ac. v. Beierenstraat 40. Vertrokken: van Haaf ten wv den Engelsman, Adriana W. van Haven 38 naar Breda. Franken, Lourens P. van Markt 42 naar Bergen op Zoom. Muis, Andries van Molendijk 23 naar Rotterdam. Wielaard, Cornelis en echtgenote van Ste nepad 1 naar Stavenisse. Binnen verhuizingen: Bevelander, Quirijn w. en echtgenote van Noordpoort 2 naar Oostsingel 12. POORTVLIET BURGERLIJKE STAND over de maand november Geboren: Jannetje Pouwlina dochter van: van Dijke A. C. en van Dijke, P. W. wonende juli- anastraat 18. Huwelijksaangiften: Mol, Samuel Willem, oud 22 jaar, ambte naar ter secretarie, wonende te Tholen en Lindhout, Neeltje, oud 22 jaar, medinette, won.er.de te Poortvliet, Noorlander, Barend Jacob, oud 23 jaar, chauffeur, wonende te Lopik en Gebraad, Cornelia Maatje, oud 22 jaar, zonder be roep, wonende te Poortvliet. Geuze, Jan, oud 22 jaar, matroos, wonen de te Poortvliet en Filius, Tannetje, oud 18 jaar, modinette, wonende te Poortvliet. Overleden: Van Splunter, Lena Cornelia, oud 76 jaar echtgenote van: Feijtel, Johannis Cornelis. Van Splunter, Janna Johanna, oud 75 jaar, echtgenote van: Giljam. Hendrik. Ingekomen: van Bevcren, Mariinus C. en echtgenote van Bergen op Zcoin naar Jan van der Slikkeplein 17. Vertrokken: Mul, Neeltje, wv. Nieuwkerk van Paas- dijkweg 1 naar Eindhoven.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 9