Op platteland weet men beter dan elders dat tering naar de nering moet. Ir M A. Geuze: nog wel wensen, maar voorzieningenpeil toch weer gestegen, Laten de randbewoners niet de indruk krijgen er niet bij te horen. J. I. Hollebrands: goede beurt gemaakt voor het (kleuter)onderwijs. C P. Bijl: denkt Middelburg ook om Thoolse wegen Mooie sortering kaarsen Alle maten en soorten J. HENNEKENS v.h. Olieslagers DUAL Brigadier riet en de semi-prof 11 december 1969 EENDRACHTBODE 6 RAADSVERSLAG POORTVLIET DROGISTERIJ PARFUMERIE WOUWSESTRAAT 9-11 BERGEN OP ZOOM Hotel Café Restaurant DE RAM HEERLIJKE WILD SPECIALITEITEN o. a. Ree rug Wild zwijn Fazant Haas Adr* C. Broekhuis Voor BRILLEN is uw adres W v. d Watering-K ipmalder EXCLUSIEF SERVICE DEALER Radio Rein de Jong-Breure Op 2 september 1748 doet Prins Willem IV zijn intocht in de stad. De Bijltjes lopen trots voor het rijtuig uit, zij voeren een vaandel met zich mee, waarop „Oranje en Vrijheijt" staat geschreven. 14 Dagen blijft de Prins in Amsterdam. Dagen van teleurstelling, want de Prins, die, met uitgebreide volmachten van de Staten op zak, met Amsterdam letterlijk kan doen en laten wat hij wil, sluit spoedig vriend schap met de in Oranjekleur verschietende regentenfamilies. Van inwilliging der eisen van de „Doelisten" komt vrijwel niets te recht. De wet wordt nauwelijks „verzet" Met tranen in de ogen deelt Willem IV aan sommige burgemeesters mee, dat hij hen, tot zijn leedwezen, moet ontslaan. Hij omhelst de slachtoffers hartelijk ten afscheid. ORANJE, GEVAARLIJKE KLEUR Dat er helemaal niets veranderde, kan ook weer niet worden gezegd. De meeste wantoestanden werden zelfs weggenomen. Zo werd het belastingstelsel herzien. Een directe, hoofdelijke belasting werd ingevoerd, pachten en accijnzen werden afgeschaft. Be paald werd, dat degene, die in een ambt werd benoemd, de desbetreffende functie ook moest kunnen uitoefenen. De „posterijen" kwamen niet meer aan de stedelijke over heid, maar aan de provincie ten goede. Wanneer men dit leest, zal men zeggen: De zaken werden toch tot ieders tevreden heid geregeld? Waarom waren de Amster damse burgers dan zo teleurgesteld? Zo op het oog een logische veronderstel ling, maar er was meer. De burgerij en dat was niet alleen in Amsterdam, maar in het hele land het ge val - had Prins Willem IV zo'n grote macht gegeven opdat hij deze zou aanwenden tot het invoeren van veel dieper gaande her vormingen. Hij moest - zo verwachtte men van hem de macht van de „bovenlaag", de regenten, breken en daarvoor in de plaats de burgerij - die geen enkele invloed op de regering van stad en land had - meer mede zeggenschap geven. Kort gezegd: democratisering van het be stuur. De Prins heeft dit nooit begrepen. Hij voelde dergelijke progressieve ideeën niet aan. Hij was in wezen conservatief. De Re genten begrepen dit heel snel. Zij vonden, dat ze het niet deze Stadhouder wel konden rooien. Ze behoefden daartoe alleen maar van kleur te veranderen. En langzamerhand kwamen zij weer in hun oude doen. Prins Willem IV deed bij de burgerij de Oranjekleur verbleken. Erger nog: In 1750 stapt in Amsterdam een man een herberg binnen. Hij gaat zitten en bestelt een kop koffie. Het is vol in de gelagkamer, het roeze moezige geluid van met elkaar pratende mensen vult de zaal. Maar dan verstommen de gesprekken. De mensen stoten elkaar aan en wijzen in de richting van de man, die net is binnenge komen. Het wordt angstig stil, de sfeer is geladen. De nieuw-aangekomene begrijpt er niets van. Hij wordt onrustig en zelfs bang, wan neer een van de bezoekers dreigend op hem afkomt. „Wat betekent dat?" „Wat „Dat daar aan die rotting De aangesprokene kijkt naar de stok, waar aan een Oranje kwast hangt. „Wat bedoelt U vraagt hij. „Dat weet je heel goed. Die kwast ben je een Oranjeklant?" Angstig bezweert de in het nauw gedreven man, dat het helemaal niet in zijn bedoeling heeft gelegen om te provoceren, doch dat hij die kwast al jaren draagt en er niet bij heeft gedacht, dat Oranje een aanstootge vende kleur is. De mensen accepteren met moeite zijn uitleg. De man voelt zich niet meer op zijn ge mak; hij rekent haastig af en verdwijnt. Zijn koffie blijft onaangeroerd. Buiten, in een smal straatje, blijft hij staan. Hij peutert de Oranje kwast van zijn rotting los en steekt die in zijn zak NADRUK VERBODEN) De Poortvlietse begrotingsbehandeling 1970 ontmoette weinig haken en cgen. Ten eer ste lag er met redelijke ramingen e:n slui tende begrotingen, zij het zonder royale on voorziene post. Ten tweede kon het voorzie ningenpeil, met name voor wat straatver betering betreft nog wat worden opgevoerd en in de derde plaats was er een al goed doorvorste begrotingssamenkomst geweest van de raadscommissie. Het betekent niet dat men de openbare behandeling schroomde het betekende evenmin, om het met ir M. A. Geuze (c.h.u.) te zeggen, dat er geon wensen van de raad waren overgebleven. Na hetgeen in ons vorig nummer reeds over de begrot'ngsbrief van b en w is ge schreven, kunnen we de behandeling zelf op de voet volgen. IN GOEDE GEMEENTEN BLIJVEN WONEN Rapporteur van de begrotingscommissie was ir. M. A. Geuze, die constateerde, dat het verslag van de commissie wat soberder is uitgevallen dan vorige jaren. Enerzijds is daarvan oorzaak, dat men, ook wat de nieuwelingen in de raad betreft, meer is in gewerkt, vervolgens dat de gemeente een verzorgend karakter behield, in de derde .plaats dat een sluitende begroting door b en w kon worden voorgelegd met behoorlijk te handhaven en zelfs nog wat op te voeren voorzieningenpeil. Daarom cok had de be grotingscommissie in het algemeen geen kri tiek op het beleid van het dagelijks bestuur, al meende ze nog wel enkele detailopmer kingen te moeten maken. Er blijven immers altijd wensen over. Iedereen in de gemeente, van welke partij ook weet en waarschijnlijk is dat gevoel op het platteland sterker dan in de stad, dat nu eenmaal de tering naar de nering moet worden gezet. De heer Geuze wees er op. dat de samen voeging van gemeenten veel langer is uit gebleven, dan welke partij cok verwacht heeft. Wanneer de slag ook valt, weet men hier een gemeente te kunnen overdragen, waarin de voorzieningen op behoorlijk goed peil staan. En hoe die uitslag ook moge zijn, we wil len graag in een goede gemeente blijven wonen. DE WEGEN De commissie had het dagelijks bestuur en dat wellicht ten overvloede, nog eens geattendeerde op de slechte situatie van de A weg Poortvliet - Sint Annaland. Die verbinding voldoet niet meer aan rede lijke eisen. U hebt. aldus ir Geuze tot de voorzitter, ons aan het begin van deze ver gadering wat hoop verschaft door de op merking dat u toch volgend jaar de nodige financieringsmiddelen verwacht om de ge plande verbetering uit te kunnen voeren. Door het toenemend zware verkeer lijden de wegen belangrijk meer dan vroeger. Van belang noemde de CH woordvoerder ook de verbetering van de Krokkeweg - Nieuwe weg in Malland. Niet omdat men als gemeen te nu zo rijk is, maar wel omdat hierop reeds verschillende malen de aandacht door de raad is gevestigd, vervolgens omdat we bij de randbewoners niet de Indruk willen wekken, dat ze er niet zouden bijhoren en in de derde plaats omdat men daar toch ook wel aanspraak mag maken op een goede verbinding, omdat het niet maar om een paar bewoners of huizen gaat, maar om een flink groepje. We hopen dat het kan, zo besloot ir Geuze deze wens van de raad. STORTPLAATS Wanneer het openstellen van de stortplaats op zaterdag te veel extra kosten vergt, is er dan een mogelijkheid die op een andere dag wat langer dan 5 uur open te stellen, zo werd verder door Ir. Geuze gevraagd, waar bij hij deelde op de algemene stortplaats te Scherpenisse, die wordt gebruikt door de gemeenschappelijke reinigingsdienst. Mogelijk kan men voor dit verzoek wel adhesie krijgen bij de andere gemeenten. Gezien de vrij hoge administratiekosten van f 35,- per woningwetwoning per jaar zou het aanbevelen verdienen, wanneer de complexen administratief uniform behandeld konden worden, vond ir Geuze als laatste wens. De voorzitter, burgemeester W. J. van Deorn antwoordde, dat men administratief met verschillende woningcomplexen zit, vari ërend van 2 tot 24 huizen. Een in dit op zicht in de lucht hangend nieuw recapitu- latiebeleid van rijkswege kan verbetering brengen. Namens b en w deed hij de toezegging aanbrengen van een lichtpunt bij Rand en Malland opnieuw te zullen bekijken. Er zijn daarnaast nog enkele verlichtingsaanvullin gen gewenst, zo besloot de voorzitter zijn antwoord op de door ir Geuze gestelde vragen. ONDERWIJS KREEG GOEDE BEURT De s.g.p.er J. I. Hollebrands vond dat er in het algemeen door b en w gced geboerd is en terecht wordt in de begrotingsbrief gesproken van redelijk gunstig, als is de post f 7000,- onvoorzien dan niet te veel. Toch mag men tevreden zijn, dat het aard- gasnet werd aangelegd met e»n door de gemeente te verrekenen minimum garande ring, dat de herbestrating ter hand werd genomen, met name dat Markt en Lange- straat werden gereconstrueerd, waarop men met een zucht van verlichting loopt, zij het dat men nog wel enkele huisvrouwelijke zuchten hoort over de te schrobben trottoirs. In dat opzicht zijn we naar vorige jaren teruggekeerd. Een tweede lokaal kleuterschool kwam in recordtijd tot stand, zeker wanneer men ziet hoe andere gemeenten daarmee tobben. Trouwens voor het onderwijs is in het algemeen de laatste jaren in deze gemeente veel gedaan. En dat geeft ook vertrouwen voor de nieuwe begroting. Ik hcop dat de leefbaarheid, het maat schappelijk welzijn nog beter kan worden, zo besloot dhr. Hollebrands zijn algemene beschouwing. De heer P. J. van Houdt (s.g.p.) hierbij aansluitend verklaarde verwonderd te zijn, dat er nog een sluitende begroting is, nadat zoveel tot stand kwam. De heer Hollenbrands informeerde of het geen doublure is, wanneer men de stichting geestelijke volksgezondheid Zeeland subsi dieert en het werk van het sociaal pedago gisch centrum. De voorzitter licht toe, dat het om twee verschillende zaken gaat. En als gemeente wordt een limiet toegekend. Verder informeert dhr. Hollenbrands wel nut men heeft van het lidmaatschap KNAC. De voorzitter antwoordt dat het in het on derdeel adviezen belangrijk kan zijn. De heer Bijl informeert of de bewoners verplicht zijn de trottoirs schoon te houden. De voorzitter antwoordt dat dit volgens de algemene politieverordening inderdaad het geval is. Men zal als gemeentebestuur slechts dan maatregelen nemen, wanneer het uit de hand zou lopen. Hierna wordt de begroting met algemene instemminq goedgekeurd. Na voorlezing notulen had de voorzitter reeds de toezegging gedaan, dat er bij het kerkplein een lantaarn geplaatst zal worden, zodanig, dat en het pleintje en de toegang verlicht zal zijn. Men gaat een vaste geldlening aan van f 150.000,- tegen 8J/1% rente en eon reke ning-courant tot maximum f 125.000,-. De fusie waterleiding maatschappijen in Zeeland ontmoet geen tegenstand bij de Poortvlietse raad. De heer Hollebrands wijst er op, dat wordt gesproken over een op groter afstand plegen van waterwinning. Waar moet dat vandaan komen. De voor zitter antwoordt dat hierbij aan de Biesbos wordt gedacht. Ir Geuze wil wat meer soepelheid in art. 21, waarin gesproken wordt over een bedrag van f 250.Ó00,. als maximum voor een uit te voeren werk, dat door het dagelijks be- bestuur kan worden beslist. Het wil wel eens voorkomen, dat men een werk in stukken hakt, zodat er aan toege voegd zou kunnen werden, mits het werk niet gesplitst moet worden. Niemand heeft tegen deze suggestie bezwaar. Aan de heer D. Llijl wordt een van de heer G. Moerland vrijkomend perceeltje ver pacht. LANGESTRAAT 13 Met de verkoop van perceel Langestraat 13 voor f 4000,- aan de heer M. van Schone- veld te Rotterdam wordt door de raad slechts aarzelend ingestemd. De heer Van Houdt constateert dat het een perceel is midden in de gemeentekern. Wanneer er veel verbouwingskosten aan ge maakt moeten worden, kan ook dit bedrag nog te veel zijn, maar het kan evengoed te weinig zijn. Kan de voorzitter, zo vraagt dhr. Van Houdt een raming naar die ver- beteringskosten maken? De voorzitter meent, dat wanneer de ge meente het moet verbeteren het zeker een kleine f 15.000,- gaat kosten. Ir. Geuze vraagt zich af of de verkoop opweegt tegen de mogelijkheid daar na af braak een verkeersvoorziening te maken, zo vlak bij het gemeentehuis. De voorzitter meent dat er nu op de hoek van de Lange straat met de 126 m2 wel parkeergelegenheid voldoende is. Bovendien was de Centrale Dienst daar ook niet enthousiast voor. De heer Van Houdt vindt het na verbouwing toch goedkoop, wanneer men voor f 20. 000- een perceel in het hart van de gemeente heeft. Zijn fractiegenoot Bijl is evenwel van mening, dat het hele pand eigenlijk gesloopt zou moeten worden en nieuwbouw gepleegd, wil men er goed in kunnen wonen. En daar om vindt hij de vraagprijs niet te laag. De raad kan zich hierna met dit voorste! verenigen. Bij aanbieding van de rekening 1968 ter nader onderzoek merkt de voor-zitter op, dat het huidige nadelig saldo van ruim f 17.500,- in een batig saldo uitmondt, wan neer de te verhalen posten (van het rijk) zijn ontvangen. REINIGINGSRECHTEN Vorige week kon men de motivering le zen, waarom het Poortvlietse college de rei nigingsrechten van f 17,50 op f 23,50 per emmer wilde brengen en hoe men tenslotte nog zwichtte vcor de begrotingscommissie, welke het tot f 22,00 wat minder regoreus wilde doen. Burgemeester Van Doorn wees er in zijn toelichting op, hoe er geen gemeente in de streek is, die zoveel bijdraagt in de reini gingsdienst als Poortvliet. Dat is minstens f 10,- per emmer tot dus ver. Aangezien we nimmer zijn overgegaan tot ponds-pendsgewijze verhogingen, terwijl de kosten toch jaarlijks stegen, zitten we nu voor een vrij drastische verhoging. Boven dien is gebleken, dat houders van een tweede en derde emmer te veel bevoorrecht waren. In Scherpenisse wordt straks f 26,50 per emmer betaalt Wanneer de heer Van Houdt informeert of er veel zijn, die van tweede of derde emmer gebruik maken, antwoordt de voor zitter dat z'ch dat hoofdzakelijk beperkt tot de campings. Ir Geuze merkt op, dat de commissie de sprong inems wat te groot vond en dat men met f 22,- wel kan instemmen. Zijn vraag is voorts of men de niet-permanente bewo ners niet zwaarder mag belasten, aange zien zij alleen in het seizoen van de emmers gebruik maken, maar daardoor pieken bij de dienst veroorzaken, wat extra kosten kan betekenen. Well'cht is het de moeite waard dat eens te bekijken, vindt het CH raadslid. De voorzitter wijst er op, dat men daarbij cok niet mag vergeten, dat die mensen voor het gehele jaar betalen. Ir Geuze: Ik vind het best, dat de mensen naar het eiland komen, maar ik vind het evenmin erg ze voor hun eigen vuil te. laten betalen. De heer Hollebrands zegt het voorstel b en w wel te willen overnemen. Een drastisch verhoging is begrijpelijk, hoe ongaarne ook. Psychologisch zou de schok wat groot zijn de heffing tot- f 23,50 op te voeren, daarom moeten we dit compromis maar aan vaarden. De voorzitter kan zich indenken, dat de bevolking er zich minder bij betrokken voelt en alleen maar kijkt naar de cijfers van de heffing. Het zou toch ook nuttig zijn, dat men weet wat er allemaal aan vastzit. Ook b en w stellen het zeer op prijs een goede verhouding tussen raad en bevolking te bewaren. Toch kan hij het in dit geval niet hele maal zakelijk vinden, wanneer men f 23 50 nodig heeft en er f 22,- van maakt. De f 22,- moet dan ook meer worden gezien als eon bewaren van de goede verhouding dan als een zakelijke beslissing. Alle leden kunnen hierna akkoord gaan met de verhoogde reinigingsrechten per 1, januari 1970 tot f 22,- per (eerste) emmer. De te nemen verkeersmaatregelen in Juli ana-, School- en Smidsstraat wordt een ha merstuk. Eerdere beslissingen op andere ALTIJD ALLES IN VOORRAAD Steenbergseweg 1 - Tel. 01641 -677 - Halsteren PRIMA KEUKEN - RUIME PARKEERPLAATS Er kead JUWELIER HORLOGER OPTICIEN Steenbergen - Grote Kerkstraat 13 - TeL 01670-3345 Din tel oord - Oude Voorstraat 19 - TeL 01672-666 Steenbergsestraat 20 - Tel. 42 28 Bergen op Zoom Leverancier voor Ziekenfonds punten blijken goed te voldoen, stelt de voor zitter vast. Bij een voorgestelde wijziging verordening vleeskeuringsdienst ontdekt de heer Holle brands, dat een aantal gemeenten een ver tegenwoordiger uit de raad, een aantal an dere een vertegenwoordiger uit het college van b en w benoemen. Is het niet beter dat uniform te doen uit de raad? De voorzitter meent dat er in de praktijk weinig verschil zal zijn. De woning Deestraat 23 wordt verhuurd aan de heer T. Hage, Hogeweg 17. De voorzitter vindt het hierbij een trieste zaak, dat niet alleen geholpen kunnen wor den, die een woning vragen. De heer Bijl informeert of dhr. Hage bovenaan de lijst stond. De voorzitter antwoordt, dat men ook naar economische betrekkingen kijkt. Of men in de gemeente werkzaam is. voor die gemeen schap in zijn werk van betekenis is, enz. De heer Van Houdt hoopt toch, dat de lijstvolgorde zoveel mogelijk wordt aange houden en ook dhr. Hollebrands vindt het economisch belang een voor hem moeilijk argument. RONDVRAAG De heer Van Houdt vindt een kleine waar schuwing terzake van wateroverlast door het verkeer op zondag aan voetgangers niet overbodig. Om alles goed in orde te hebben, zouden we wel twee straatmakers moeten hebben in vaste dienst, antwoordt de voorzitter. De herbestrating vergt veel werk en kosten en het is onmogelijk hier en overal een putje te gaan lichten. Ir Geuze wijst op het eindje weg vanaf Lange Zandweg tot aan de Tol, een pro vinciaal weggedeelte, waar de situatie nu toch wel bar slecht is. De voorzitter is het daarmee eens. De heer Van Houdt vindt dat er bij de Geref. Kerk ook wel een parkeerstrook zou moeten zijn. De voorzitter zegt dat deze vraag ook door anderen is gesteld. Daar kunnon echter hoogstens 5 auto's staan, ter wijl een hznderd meter verder een parkeer plaats is. De heer Bijl vindt in het algemeen, dat de provincie het eiland wat schaars bedeelt in de verbetering van wegen. Hij las dat de weg Sint Maartensdijk - Stavenisse wordt geasfalteerd, maar tot dusver is nog maar een eindje klaar. Hij hopt dat de provincie het geheel eens onder de loep zal nemen. De voorzitter acht niet dat men mag klagen over provinciale medewerking. Kijk alleen maar eens, hoe snel wordt bewerkt met sneeuwruimen en gladheidsbestrijding. De bij deze dienst betrokken personen zijn zeer bereidwillig. En wat de verbreding van de A-wegen betreft aan de Lageweg, dat kan ik niet berordelen of dat gewenst is, aldus de voor zitter. De provincie heeft nu toch ook de rond weg bij Tholen weer bij voorrang behandeld. Daarom moet ik toch wel een vraagteken zetten achter uw opmerking, aldus de voor zitter tot dhr. Bijl. Laatstgenoemde informeert verder naar de recreatieve voorzieningen op Strijen. Het is nu tijd de plannen klaar te hebben om vol gend seizoen weer niet overhoop te zitten. De voorzitter antwoordt dat men nu in het stadium zit, dat een exploitatieplan door de Kon. Ned. Heide Mij wordt gemaakt. Eerstdaags volgt hierover een besprekinq Verdere plannen zijn parkeerverbetering bij dhr. Meijl en bij de Schelphoek. De betref fende aanvragen liggen in Den Haag en ik hcop dat de subsidietoezegging spoedig af komt. Dan kan een parkeerplaats voor 75 auto's worden aangelegd. Ir Geuze wijst er op, dat men soms met een klein stukje verbetering een behoor lijk stuk straat kan opknappen en dhr. Holle brands vraagt naar de lijst van leermid delen voor de speelleerklas van de o.l.s. waarvoor een principebesluit door de raad is genomen. Dhr. Van Tiggele wijst een put in de Meienstraat, maar dat is de voorzitter al lang bekend. En hij herhaalt, dat men niet voor ieder putje onmiddellijk aan het werk kan. De bedoeling is de Molenstraat te her straten. Daarna sluiting. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend, dat ter voldoeninn aan artikel 13 der Waterstaatswet 1900 ter provinciale griffie te Middelburg, St.-Pieterstraat 42 en ter secretarie der gemeenten in Zeeland van 11 t/m 31 december 1969 ter inzage is nedergelegd hun ont- werp-voorstel aan de provinciale staten tot vaststel ling van een algemeen reglement voor de waterschap pen in Zeeland, alsmede bijzondere reglementen voor elk der grote waterschappen in deze provincie. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld van dit voorstel kennis te nemen en hun bezwaren daartegen aan de provinciale staten schriftelijk in te dienen uiter lijk 31 december 1969. Middelburg, 9 december 1969. Gedeputeerde staten voornoemd, J. van Aartsen, Voorzitter. D. van der Wel, Griffier. Bosstraat 26 - Bergen op Zoom - Tel. (01640)-6028 GEBRUIKTE naaimachines voor weinig geld. Alle machi nes grondig nagezien en met garantie. Hand-, trap-, salon- kast. elektrisch- en zigzag- naaimachines- Pfaff Naai machinehuis W. Rikken N.V. Berapn op Zoom. Ondanks BTW onbeperkt en voordelig autorijden. WA-verz. tot 5.000.— 135,55: WA verz. tot 6500,ƒ142,55; WAverz. tot 9.000. 146.Zeer goedkope all risk premies. Overname no claim. Assurantiekantoor M. F. van Hal, Nieuwstraat 40 Sint- Annaland. Tel. 304. 'Kom', mompelde brigadier Piet. 'Ik heb nog tijd genoeg. Laat ik eerst nog maar eens bij het station gaan kijken. Als ik me goed herinner, speelt Karei Kleuntjes ook mee. Die vreemde jongen, die als een ster omhoogschoot in een onbekend tweedeklassertje. Ik wil die knaap wel eens in burger zien, zonder van die lompe schoenen aan zijn voeten en zonder zo'n vreemd ge kleurd kieltje aan zijn lijf. Hij zal wel in de trein zitten, die uit het Oosten komt. Gek toch eigenlijk, dat deze jongen geen geld krijgt voor zijn voetbal lerij, omdat-ie niet in een eersteklasser speelt. Ja ja..., de wegen van de bond zijn dikwijls dwaalwegen. Ik snap er ook niet veel van'. Aangeko men bij het station tikte Piet aan zijn helm en vriendelijk vroeg hij aan de controleur: "Goeie morgen, beste man! En..., is de sneltrein uit het Oosten al binnen?' 'Die van gisteren wel', antwoordde de schrandere spoorweg beambte. 'Als die van vandaag op tijd is, komt-ie over vijf minuten binnen. Is-ie niet op tijd, dan komt-ie niet binnen. Zo is het en niet anders. Ik kan er ook niks aan doen'. Piet kon de brave borst niet eens bedanken voor zijn inlichtingen, want juist op dat moment werd hij hardhandig aan de kant geduwd door een tweetal zonderling» kwibussen, voorzien van wilde jassen en indrukwekkende sportpetten. Driftig bestegen ze het hokje en ze schreeuwden: 'Aah...' Conductore di stationa dicito tempo di intrato trinio con vapore oriëntale! Bella vanilla! Tempo!' De onthutste controleur verstond hier niets van, wat we op rekening dienen te schrijven van de spoorwegen, die nog steeds verzuimen hun personeel Italiaans te laten leren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 6