mmm EENDRACHTBODE Dorpshuis en bejaardencentrum in Sint-Philipsland HfH IlS» Maandag raad in Sint-Maartensdijk Kredietverhoging voor zwembad tot drie ton DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD-VOSSEMEER PREDIKBEURTEN ST.-ANN ALAND 20 november 1969 2 INFORMATIE VOORLICHTING DOCUMENTATIE In een vlotte toespraak feliciteerde mr. J. van Aartsen de jubilaris en constateerde na het ophalen van enige personalia en Eendrachtbcde-historie, dat praktisch ieder gezin op Tholen en Sint-Philipsland dit nieuwsblad leest. Ook in Middelburg nog wel. Het provinciaal Pestuur heeft er belang bij. dat deze inlichting en voorlichting er voor en over Tholen en Sint-Philipsland is. De EB laat ons weten wat er leeft op Tholen en Sint-Philipsland, wat men begeert, wat men wenst. De betekent natuurlijk niet dat we het allemaal eens zijn met hetgeen er in staat. Zo heb ik met name ook alle artikelen over de herindeling gelezen, niet altijd met instemming, maar het is toch van belang, dat Middelburg, zoals men dat hier zegt, weet wat er in deze streek leeft. Daarom geloof ik dat een nieuwsblad, dat de Eendracht- bode, een bepaalde functie heeft gekregen en die ook vervult en naar ik hoop nog vele jaren kan blijven vervullen. Het verwondert ons ook, hoe u kans ziet dat allemaal alleen te doen, zo vervolgde mr Van Aartsen. Maar men gaat op Tholen natuurlijk geen twee vergaderingen op het zelfde uur houden, want dan komt het niet, althans geen goed- verslag van beide, in de EB. Ik hoop dat u in de komende jaren nog veel zult kunnen doen in het oelang van deze streek en ik weet niet of uw taak vergemakkelijkt zal worden als er een her indeling heeft plaatsgevonden, aldus de commissaris der koningin, die zijn toespraak met een hartelijke felicitatie besloot en de wens, dat de jubilaris dit werk nog vele jaren zou kunnen voortzetten. FRAAI GESCHENK Burgemeester W. Baas van Sint-Anna- land, die namens alle gemeentebesturen het woord voerde kon zich niét indenken, dat waar een vertegenwoordiger van de ..Ko ningin der aarde'" woonde een gemeente in herindeling zou opgaan. Hij bracht dank voor de goede weergave van de raads vergaderingen in dit gebied en overhandigde namens die gemeenten een automatische dia-projector, waarop het antwoord van de ontvanger met een „geweldig"' voldoende verrassing aantoonde. De voorzitter van de Nederlandse Nieuws bladpers, de heer A. M. Banda zag de uit spraak, dat men van het nieuwsblad niets wil missen, geen letter, via de jubilerende Eendrachtbode onderstreept. Het bloeiende bestaan van de Eendrachtbode mag niet alleen tot voldoening zijn van de uitgever, maar voor de gehele streek. Als de krant u verzekert dat zij uw be langen naar beste vermogens zal blijven behartigen, kunt u niet beter doen dan uw waardering daarvoor blijven tonen. „Nog vele jaren", besloot de n.n.p.-voor- zitter. GOEDE SAMENWERKING Daarvan gewaagde de oud-compagnon en nog steeds daadwerkelijk medewerker dhr. C. J. Zachariasse uit Tholen. Toen de krant ontstond was het nog een couveusekindje en in het begin waren er grote zorgen. Dat kindje van 1944 is nu volwassen met een jeugdige visie op de toekomst. Overigens vond de heer Zachariasse dat het tijd werd voor de redactie het dcor hulp wat gemak kelijker te krijgen Dij een steeds maar om vangrijke, op zichzelf overigens mooie taak. Namens de vier Thoolse leden van pro vinciale staten van Zeeland sprak de heer J. van den Bos uit Tholen. Hij getuigde in zijn toespraak van de grote belangstel ling en objectieve voorlichting van de redacteur voor het politiek gebeuren in provincie en streek. In de ontwikkeling van de EB onderscheidde de heer Van den Bos twee punten. 1. Het onder moeilijke omstandigheden begonnen werk is ten aanzien van voor lichting in de streek niet statisch gebleven. In de tweede plaats verwonderde deze spre ker zich erover dat een éénmanskranten- bedrijf dit wekelijks tot stand kon brengen. Het zal goed zijn, wanneer de volgende kwart eeuw deze de gemeenschap dienende taak kan worden voortgezet, zoals het in de afgelopen 25 jaar voortreffelijk gebeurde, vond de heer J. van den Bos. STREEKFUNKTIE DIE ER ZIJN MAG De voorzitter van de Commissie Werk gelegenheid Eiland Tholen .burgemeester W. J. van Doorn uit Poortvliet noemde de kantlijn in de jubileumkrant over de functie van het streekblad zeer karakteristiek. Als de EB er wat later is pak ik de telefoon, maar een inwoner van mijn gemeente maakte het nog sterker. Toen een keer de EB wat laat bleek te zijn, kwam hij het gemeentehuis binnenstormen om te vragen wat er aan de hand was. „Zou de rechercheur ziek zijn was de vraag. De burgemeester kon hem geruststellen, waarop de inwoner er eerlijkheidshalve aan toe voegde, dat hij nog zo graag z'n nieuwe leesbril wilde proberen. In ernst vond de heer Van Doorn, dat de EB een streekfunctie heeft, die er zijn mag. Hij herinnerde daarbij aan de artikelen reeks over Tholens toekomst en de prikke ling tot aktiviteiten. Het bloeiend bestaan van de EB is de gehele streek tot voldoening vond de heer Van Doorn, die namens ge noemde commissie een envelop met inhoud overhandigde. Namens het agrarisch deel in dit gebied sprak de heer M. C .J .Kosten. Hij her innerde onder meer aan de herverkavelings periode en de positieve voorlichting die er toen tot de bezorgde ingelande kwam via het streekblad. Erkentelijk was deze spreker ook voor hetgeen de krant wilde doen met betrekking tot de voorlichting over de Thoolse Dagen. Namens het agrarisch deel bood hij fraaie boekenplanken aan. Namens correspondenten en bezorgers sprak de heer S. Janse, die verklaarde trots te zijn op de EB en blij dat men daaraan kon meewerken. Het fraaie geschenk van deze medewerkers was een elektrische klok, terwijl ook de oud-compagnon en echtgenote evenals mevrouw Heijboer een attentie werd aangeboden. Laatste spreker was de woord voerder van de pers in de persoon van C. van der Maas, redacteur van de Provin ciale Zeeuwse Courant. Hij herinnerde aan goede contacten en plezierige samenwerking. Uit zijn handen werd de heer Heijboer ver blijd met een map tekeningen van de be kende Zeeuwse kunstenaar Jac. Prince. En bij en naast dit alles waren er nog een veertig geschenken fraaie bloemstukken en andere waardevolle cadeaux, geluks telegrammen en talrijke felicitatiekaartjes, die het bij elkaar voor de jubilerende redacteur tot een onvergetelijke middag maakten. DORPSHUIS Na hetgeen hierover reeds in vorig num mer is vermeld wordt hier een indruk gege ven van het grote complex, dat in Sint-Phi lipsland met. dorpshuis en bejaardenhuis zal worden gerealiseerd. Links op de tekening het dorpshuis, dat tevens zal kunnen dienen als voortzetting van verschillende aktiviteiten in het bejaardencentrum, maar uiteraard ook ten dienste staat van de gehele dorpsgemeen schap, zoals voor de verenigingen, bruiloften en andere samenkomsten. Het dorpshuis onderscheidt zich in twee gedeelten, nl. het gymnastiek- en sportgedeel- te met daarnaast de meer vergaderruimte. nodigde artikelen. Het is de bedoeling zoveel mogelijk dub bele functies aan de verschillende ruimtes toe te kennen. De gymzaal kan eventueel dienst doen voor grotere samenkomsten tot een 300 personen met aan het eind een ruim podium. En dit laatste kan weer dienst doen als kleedruimte _of als kleine vergaderzaal. Onder het podium komt een kelder voor berging en met hobby- en knutselruimte. Er is verder een vergaderzaal in opgenomen met een capaciteit van ongeveer 80 personen. Daarbij is een directie verbinding met de keuken aanwezig. Die keuken staat weer in verbinding met de zgn. bijkeuken voor het opslaan van be- De hal met garderobe is wel zo ruim, dat dit als kleinere foyer dienst kan doen bij ge bruik van grote- of middenzaal. HOOFDGEBOUW Het bejaardenhuis kan worden onderschei den in een hoofdgebouw met 24 bejaarden woningen. Die woningen zijn via een galerij met het hoofdgebouw verbonden, maar er is voor iedere bewoner ook een afzonderlijke toegang tot de eigen woning. In het hoofdgebouw is een rouwkamer op genomen, maar ook een ruime rijwielberging. De laatste is van beide vleugels uit. apart te bereiken. Op de eerste verdieping is gedacht aan een logeer- en badkamer voor algemeen gebruik, een recreatieruimte voor verschillende doel einden en kleine keuken. Met tegen de recre atiezaal te bouwen ruime balcon zal een goed uitzicht geven op. het omliggend gebied. - -- s -rt if m S.3 De tweede en hoogste verdieping is be stemd voor de beheerder met ruime woon kamer, 3 slaapkamers en badruimte, ruime keuken, die het mogélijk maakt al naar de behoefte mee te koken voor diegenen die dit verlangen. Daarnaast een ruime provisieber ging. royale werk kast en uitstortgootsteen. Alle etages zijn behalve met de trap met een lift verbonden. De bejaardenwoningen bevatten elk een ruime woonkamer met ter ras of balkon, slaapkamer eveneens met ter ras of balkon, royale keuken en berging, een douche toiletruimte, zowel bereikbaar vanuit de hal als vanuit de slaapkamer. Elke woning staat vanuit de slaapkamer en douche-toiletruimte via een alarminstallatie in verbinding met het hoofdgebouw. Bij elkaar een voor de gemeente bizonder object, waarvan menigeen op spoedige rea lisering hoopt. O, h'h y - 'm% -..J Een niet zo grote agenda zal maandag morgen 10 uur door de raad worden afge werkt. Er was bij de ingekomen stukken een dankbetuiging van het kring-bestuur der ZLM voor verleende medewerking aan de verbetering en verkaveling van het bedrijf Lindhout. Het bestuur der chr. school vraagt de kosten te vergoeden van een drietal cursus sen, die door personeelsleden worden ge volgd. In totaal gaat het om 180,Na gunstig advies van de inspectrice stellen b en w voor aan dit verzoek te voldoen. ZWEMBAD B en w hebben de Kon. Ned. Heide maat schappij gemachtigd het maken van een zwembad op te dragen aan de firma Suurland te Scherpenisse voor 144.213,en de no dige technische installaties te deen leveren door de firma van Wijk en Boerma te Ravenstein voor 70.265,Ondanks enige versoberingen blijkt het door de raad gevo teerde krediet van 265.000,in totaal te laag, waarom b en w vragen dit krediet te verhogen tot drie ton. Voor bedrijfsverbetering Lindhout kunnen neg enkele pachtverschuivingen worden ge realiseerd. adv. ing. med. Tholen, Poortvliet en Oud Vossemeer dr. A. W. A. de Looze Oud-Vossemeer tel. 01667—400 Nieuw Vossemeer en Sint Philipsland dr H. Menger, St. Philipslands tel. 01677-500 St. Annaland, St. Maartensdijk en Stavenisse dr. T. M. v. d. Bel, Sint Maartensdijk, tel. 01666—400 DIENST WIJKVERPLEGING Weekendregeling van zaterdagmiddag tot en met zondagavond. Groepsdienst Oud-Vossemeer, Poortvliet, en Tholen: 22-23 nov. Zr. L. Gersom, Tholen, Tel. 01660 - 620. Groepsdienst Sint Annaland, Sint Maar tensdijk, Stavenisse en Scherpenisse: 22-23 nov. Zr. J. de Jonge, Stavenisse, Tel. 01663-383. HOOGWATER In verband met de deltawerken en kanaal- werken kan de redactie geen enkele ver antwoording nemen voor eventuele miststel- lingen van de gegeven waterstanden. week van 23 tot en met 29 november Zondag 3.03 15.19 Maandag 3.47 1,6.01 Dinsdag 4.27 16.39 Woensdag 5.03 17.14 Donderdag 5.39 17.51 Vrijdag 6.14 18.30 Zaterdag 6.50 19.06 SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreeekuur van de burgemeester zal worden gehouden op maandag 24 nov. a.s. van 6.30 töt 8 uur in de ambtswoning Herte kamp 5. BENOEMING Tot onderwijzeres aan de Chr. Nat. School is benoemd mej. Richard uit Oostkapelle. Ze is thans nog in opleiding aan de chr. kweekschool te Middelburg en hoopt per 1 januari in dienst te treden. GEMEENSCHAPSGEBOUW Dinsdagavond waren leden van het ge meentebestuur en 25 verenigingen en instel lingen uit de gemeente samen om te spreken over de mogelijkheid van bouwen en exploiteren van een gemeenschapshuis aan de' Dalerïvsestfaat, waar nu de oude scholen staan. Het initiatief hiertoe was uitgegaan van burgemeester en wethouders. Voorlichting werd gegeven door de heer De Kok, die in Zeeland al ervaring heeft met dit soort ondernemingen. De heer De Kok rekende voor, hoe een dergelijk object in een gemeente als Tholen met ruim 3800 inwoners een 337.000, mag kosten. Het inwonertal is namelijk afhankelijk van de omvanq van het complex en de daar bij noodzakelijke overheidssubsidies. Indien kan worden aangetoond, dat een snelle bevolkingsgroei mag worden ver wacht, kan dit bedrag hoger liggen. Daarin zal het Rijk dan 50% bijdragen, de gemeente 25 provincie en andere instelling 15% en het restant is voor de particuliere verenigingen en instellingen. Besloten werd te beginnen met de op richting van een stichting gemeenschapshuis en na te gaan, welke deelname er van de verenigingen kan zijn. Het is namelijk nodig, dat die verenigingen voor het restant per centage garant zijn. VOOR GROENE KRUIS De in de week van 24 t.e.m. 29 november te houden winkelweek is door de plaatselijke middenstand weer opgezet ten behoeve van het Groene Kruis alhier. Donderdag 27 en zaterdag 29 november is er om 8 uur een trekking van prijzen op de kiosk. De eerste prijs is een complete Casette en vervolgens een elektrische deken plus nog heel wat andere mooie prijzen. Zaterdag 29 november zal omstreeks kwart voor drie de sint en gevolg aan met Veer in de haven aankomen, waar „Con cordia" gereed zal staan om het Spaanse gezelschap de stad in te leiden. Op het stad huis is er een ontvangst van de gemeente bestuur, terwijl er voor de jeugd tot 12 jaar om 4 uur in garage Moerland, Doelweg een filmvoorstelling wordt gegeven. Ook in Tholen mag men rekenen op goede publieke belangstelling voor deze aktie, waarbij de baten bovendien nog eens ten goede komen aan de gehele gemeen schap. Want minder dan dit is het Groene Kruis niet. OP KRUISINGEN Deze week deden zich twee aanrijdingen voor, telkens op kruisingen van straten in de gemeente, waarbij door een van de auto bestuurders geen voorrang werd verleend. De eerste botsing was op 17 november omstreeks 10 uur op de kruising Hofstraat Vossemeersepoort daar P. A. A. de U. uit Steenbergen geen voorrang verleende aan de door G. P .C. uit Tholen bestuurde personenwagen. Beide wagens werden licht beschadigd en de echtgenote van C. liep gering letsel op. De andere botsing was woensdagmorgen omstreeks 12 uur toen Ds. C. v .d. P. uit Yerseke op de kruising Kon. Julianastraat en Simon Lindhoutstraat geen voorrang verleende aan de onderwijzer C. J. H. uit Tholen. De auto van de predikant werd zwaar beschadigd, die van H. totaal ver nield. Laatst genoemde moest voor een ver wonding aan het hoofd in het ziekenhuis worden behandeld, maar kan daarna weer naar huis. TE NAUW GEMAASD Door de economische politierechter te Middelburg werd D. S. alhier conform de eis van de officier mr H. Sprey veroordeeld tot een boete van 400 gulden, waarvan de helft voorwaardelijk. S. was schuldig be vonden aan het vissen met een te nauw ge maasd net en aangezien S. zich daaraan ook kortgeleden had schuldig gemaakt, vond de officier „een stok achter de deur" gewenst. DOKTER VERMET GAAT ER MEE STOPPEN De in onze gemeente en de gehele streek eveneens zeer bekende dokter Jan Vermet uit Nieuw-Vossemeer is voornemens per 1 ja nuari 1970 zijn praktijk zoals dat heet neer te leggen. Op 1 september 1930 volgde hij broer Piet Vermet op. zodat hij na een Oud-Vosse- meerse periode nu al 40 jaar als arts in Nieuw-Vossemeer en De Heen werkzaam is. Daartussen was er slechts een kleine onder breking tijdens de oorlogstijd. Toen nam dok ter Lindberg zijn praktijk waar. Tot zijn 65ste jaar was de heer Vermet ook gemeentearts en belast met de armen praktijk en kosteloze vaccinatie. In 1965 kreeg hij als zodanig pensioen. De nu 69-jarige dokter is voornemens volgend jaar in Halsteren te gaan wonen. Sedert 1 november is als toekomstig op volger in Nieuw-Vossemeer ook werkzaam dokter Boonsma, die al verschillende jaren tijdens vakantie van de scheidende arts in deze gemeente heeft waargenomen. Dokter Boonsma is afkomstig uit Ooster hout en 28 jaar. WINKELWEEK Maandag jl. is de winkeliersver. aan haar tiende winkelactie begonnen. De actie eindigt zaterdag 29 november. De eerste dag was meteen een succes, want er kwam een record aantal bonnen bin nen, nl. 529. De opgaaf van dinsdag luidde: Geef op van wie de etalage is, waarvan een foto in de prijzenkast is neergelegd. Het was kapperszaak Niemantsverdriet. hetgeen op alle 863 ingekomen bonnen juist was vermeld. I.v.m. de dankdag en de verplichte win kelsluiting voor de middaguren waren er woensdag geen dagattracties. Het batig saldo van de actie is bestemd voor de muziekvereniging. GEVONDEN Bij de postcommandant der Rijkspolitie kan de verliezer zich vervoegen van" een linker zwarte damesschoen met hoge hak en goud kleurige gesp, merk Ringo Dell. maat 4Y2. ONTSPANNINGSAVOND MUZIEKVERENIGINGEN De jaarlijkse uitvoering van de muziekver eniging Oud-Vossemeer' is vrijdag jl. opge luisterd met het optreden van de 'Crab Town Stears' een 2-mans bandje uit: zoals de naam reeds doet vermoeden, de krabbenstad Bergen op Zoom. De kleine bezetting van het bandje was omgekeerd evenredig aan de prestaties. Na afloop van de gezellige avond was ieder het er over eens dat het een zeer geslaagd optreden is geweest met solozang, drum en accordeon en na het officiële gedeelte dank zij de moderne versterkers zelfs een pittige dansmuziek. Voorzitter A. Geertse had de avond of- ficiël geopend waarbij hij enkele jongelui kon welkom heten, wier muzikale prestaties een zo goed peil hadden bereikt dat ze voor de eerste maal aan een officiële uitvoering mochten deelnemen. Dhr. Geertse zei verder er van overtuigd te zijn dat de muziekvereniging nog een waardevolle plaats in de dorpssamenleving inneemt. Het bewijs daarvan is o.a. de suc- sesvol verlopen inzamelingsactie met loon zakjes. Nog steeds komen er giften binnen, voornamelijk van inwoners buiten de kom. Na het muzikale programma dat o.l.v. dir. C. W. Delhez op vlotte wijze ten gehore werd gebracht, hield men een verloting waar bij meer dan 1000 loten werden verkocht. De publieke belangstelling voor deze avond was vrij goed. ZENDING IN LIBANON Voor een klein, doch aandachtig gehoor voornamelijk bestaande uit leden van de N. H. Vrouwenver. heeft mej. Groeneveld uit Amsterdam vorige week donderdagavond een lezing gegeven over haar werk als onderwij zeres in Libanon. Mej. Groeneveld is thans met verlof in Nederland. Ook aan de hand van dia's gaf zij op eenvoudige doch duidelijke wijze een uiteenzetting over het ontstaan en het werk van de Morgenlandzending in een land dat voor de helft uit Moslims bestaat en voor de andere helft uit Griekse Orthodoxen. Liba non neemt wat dit betreft een uitzonderings positie in temidden van de omringende, meest Mohammedaanse landen. s Middags was er een bijeenkomst voor kinderen geweest. Eveneens in het vereni gingsgebouw. VOETBAL-UITSLAGEN De uitslagen van de laatste wedstrijden waarbij elftallen van Vosmeer waren betrok ken, luiden als volgt Vosmeer II - BSC II 4 - 1. Ruststand 3 - 0. De Vosmeerse doelpunten werden gescoord door S. Istha, L. Boogaart, J. Geuze en A. Hommel. Rimboe 2 - Vosmeer 3 4-0 Vosmeer A - Steenbergen A 2-1 N.V.W. B - Vosmeer B 2-1 Vosmeer pup. - Stavenisse pup. 2-0 VERGADERING 'DRAAGT ELKANDERS LASTEN" De plaatselijke vereniging van varkens houders vergaderde vorige week dinsdag in de zaal van Dhr. J. W. Vrcegop onder lei ding van voorzitter Chr. Lobbezoo. Van de 32 leden waren er 19 aanwezig, hetgeen een zeer goede opkomst mag worden genoemd. Na de notulen gaf sekretaris Jac. Hommel een overzicht van de inkomsten, welke een totaal van 1.332,58 beliepen. Na later uit de cijfers van penningmeester A. Havermans bleek is er 1.147,04 uitgegeven, zodat en een batig saldo resteert van 185,54. De uitgaven betroffen o.a. 7 schadegevallen we gens doodgegane varkens, verder honorarium vee-arts, enz. De bestuursverkiezing bracht geen veran deringen. Tenslotte besloot men het z.g. biggengeld van 50,te verhogen tot ƒ75,en dan tot 20 kg. zondag 23 november THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds G. J. Voortman 2.30 uur ds J. Catsburg Geref. Kerk 10 uur ds T. v. d. Hauw, Roosendaal 5 uur ds L. Eringa Geref. Gemeente 10 en 6.30 uur ds van Dam, Werkendam 2.30 uur leesdienst 7 uur ds Schipaanboord, Rotterdam Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur leesdienst Ned. Prot. Bond geen dienst Herv. Ver. Kerkelijk Leven 5 uur ds J. H. Boerlijst, Ridderkerk OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur eerw heer Van Kampen .Hilversum 6.30 uur Ds M. v. d. Bosch, Goes Vrijdag 21 november 3.00 uur Ds R. C. van Putten, Loenen Huwelijksinzegening van Anton van Putten en Rina Lindhout. Geref. Kerk 10 en 3 uur ds v. d. Bos, Pijnacker Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Geref. Gemeente in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R. K. Kerk zaterdag 22 november 7 uur H. Mis zondag 23 november 7.30 en 9.30 uur H. Mis SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds L. Brasser, Voorthuizen 6 uur ds L. Brasser najaarszendingscollecte G.Z.B. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Geref. Gemeente in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds D. Heikoop 6 uur ds D. Heikoop Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst woensdag 26 november 7.30 uur ds J. van Prooijen Bijbellezing SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur leesdienst 6.30 uur ds J. Catsburg deurkollekte kinderzorg woensdag 26 november 7.30 uur ds J. Catsburg bijbellezing donderdag 27 november 10.15-10.45 uur ds J. Catsburg morgenwijding Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehobothkerk: 10 en 7 uur ds K. M. Vogel SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds J. Catsburg bediening fi. Avondmaal 2.30 uur ds O. J. Voortman dankzegging en nabetrachting deurkollekte verwarming Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst donderdag 27 november 7.30 uur ds J. Karens, Nieuwerkerk POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds C. Mulder 6 uur ds C. Mulder Geref. Kerk 10 uur ds L. Eringa 2.30 uur ds T. v. d. Hauw, Roosendaal Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur stud. Koster, Yerseke Dinsdag 25 november 7.30 uur Ds A. Kok uit Kootwijkerbroek. SINT-PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds M. van der Linden 2.30 uur ds M. van der Linden bediening H. Doop oogstkollekte Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds L. Gebraad ANNA-JACOBA-POLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds P. Torenbeek NAAR WERKENDAM De heer E. Kuyt, hoofd van de bijzondere school alhier is per 1 augustus 1970 be noemd als hoofd van de nieuw op te richten school van de Geref. Gemeente te Werken dam. WINKELAKTIE Dinsdag begint in deze gemeente de door de plaatselijke middenstandsvereniging ge organiseerde winkelaktie, waarbij de baten ten goede komen aan realisering van een meer beveiligde zwemgelegenheid, hoewel het feitelijke doel is een jeugdinstructiebad. Tijdens de aktie is er een verkeersprijs- vraag verwerkt, terwijl de prijzenregen in drie trekkingen wordt afgewerkt .Hoofdprijs is een brommer voor de eindtrekking. Opnieuw zullen velen juist in die week zorgen de sinterklaasinkopen te doen VERKOPING (MET ERWTENSOEP) IN „DE SCHUTSE" Donderdag 27 november wordt een koop middag en -avond gehouden in het bejaar dencentrum van door de inwoners gemaakte handwerken en andere artikelen. Het bezig kunnen zijn is voor de inwoners van groot belang en dat kan worden vervolgd, mits men door verkoop weer nieuw materiaal kan aanschaffen. Tussen 3 en j en 7 en 9 zal er tegen betaling erwtensoep verkrijgbaar zijn.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 2