procesbedieningslieden filtreerders/afvullers een prijs waar veel auto in zit BRUYNZEEL N.V. EENDRACHTBODE Fa. F. C. DE VALK Stemmen van lezers AUTOMOBIEL BEDRIJF KOOL TRIUMPH MORRIS M G Bergen op Zoom fel'citeert de Directie van de Eendrachtbode met het heuglijke feit van dit 25 jarig Jubileum Ant. van Mil-van Velthoven Juwelier - Horloger Wouwsestraat 18 - Tel. 5207 - Bergen op Zoom De autoprijzen zijn in Nederland door de invoering van de btw „exclusief" geworden,dat zegt niet veel-eigenlijk zegt het u helemaal niets, want u moet toch de inclusiefprijs betalen. NSU fopt u niet met de autoprijs. NSU verkoopt u een auto tegen fabrieks prijs. NSU verkoopt u meer auto dan prijs. Komt uzelf eens kijken hoeveel auto in een NSU-prijs zit. 13 november 1969 18 fractie van de pvda. Bij het jeugdbeleid zag hij graag een bundeling van overheids- en particulier initiatief. Hij drong aan op we zenlijke inspraak, die ook gerust een experi menteel karakter mag hebben. Een goed jeugdbeleid is niet los te denken van het on derwijs. Er wordt te gauw gezegd dat de provincie geen enkele taak in het onderwijs zou hebben, maar wat niet is kan nog komen. Een provincie moet alles doen wat niet na drukkelijk in de provinciewet is verboden. Het onderwijs zal niet meer specifiek op arbeid gericht mogen zijn. Men kan het even min blijven afstemmen op de economische orde, zo vond het pvda-statenlid. De heer Roels pleitte ook voor de stich ting van vrije tijdscentra waarin het crea tieve en het ontspannende element samen gebracht moeten kunnen worden. Ze zullen het karakter moeten hebben als centra die werkelijk voor velerlei doelen gebruikt kun nen worden, misschien zelfs met een gezins vervangend aspect, aldus het Smerdiekse sta tenlid. De heer Roels ging verder nog in op een rede van de sgp-er A. J. Schot over het pro bleem van de jeugd en de vrijetijdsbesteding. De heer Schot noemde de actie van de rijks kweekschool in Middelburg tegen de nota Veringa gezagsondermijning, die nog werd vergoelijkt door een directeur die zijn gezag niet kon handhaven. De verplaatsing van de jeugdactiviteiten naar een milieu buiten het gezin vond hij een verarming. De heer Roels daarentegen was blij 'dat de scholieren blijk gaven van een zo kritische geest, dat ze straks zeker niet als schoolkin deren voor de klas komen, maar mee hebben leren denken over hun eigen vak'. Aldus enkele persstemmen over de Thoolse statenleden tijdens de behandeling van de sociaal-culturele ontwikkelingsschets. 'n Nieuwe GASHAARD? Voor ruime keuze en veilige warmte KorCemeestraat 13 BERGEN OP ZOOM 01640-3352 adv. ing. med. Collega Heijboer en zijn blad Het zal ongeveer half 1941 geweest zijn dat ik de heer Heijboer voor het eerst ontmoette. Het was een tamelijk verre reis geweest, die in die tijd per fiets gemaakt moest worden en op St. Annaland gekomen moest ik horen dat dhr. Heijboer in Tholen werkzaam was en dat ik hem op het stad huis wel te spreken zou kunnen krijgen. Inderdaad was dat het geval, en na een gesprek van hooguit tien minuten kon ik de reis terug naar Z.Beveland ondernemen. Het zou nog weer enkele jaren duren eer ik hem weer ontmoette. Deze ontmoeting had plaats op de oprichtingsvergadering van de afd. Zeeland v. d. Nederlandse Nieuws blad Pers, waarin vrijwel alle Zeeuwse uit gevers van de nieuwsbladen verenigd zijn. In het bestuur was er een plaats voor Heij boer en werd hem de functie van secretaris- penningmeester toegewezen, welke hij nu nog steeds en tot grote voldoening van zijn collega's vervult. Enkele jaren daarna kreeg hij als vertegenwoordiger voor Zeeland ook zitting in het bestuur van de landelijke ver eniging, waar hij ook een zeer gezien collega is. Bij mijn eerste bezoek wist ik niet dat wij ergens nog collega's waren; immers Heijboer gaf in zijn woonplaats een adver tentieblaadje uit, en ik in mijn gemeente. Ook op andere punten gingen we min of meer gelijk op. Werd mijn blad verboden omdat het een advertentie opnam waartegen de Duitsers bezwaar hadden, het blad van Heijboer werd verboden omdat hij weigerde een advertentie op te nemen voor een NSB bijeenkomst Na de oorlog breidde hij zijn blad uit, en ik evenzo. Misschien dat dit factoren ge weest 2ijn, om meer op elkaar te gaan letten, over meer dingen samen te praten en daardoor ook meer waardering voor elkaar en eikaars werk te krijgen. Op voorstel van Heijboer stuurden alle uitgevers in Zeeland hun blad aan hun collega's toe, zodat we elke week wisten wat of de inhoud van het blad van iedere collega was. Uw GASHAARD VAKKUNDIG en VEILIG aangelegd door Fa. F. C. DE VALK Kortemecstraat 13 Bergen op Zoom - tel. 01640-3352 adv.ing.med. In de loop van de jaren heb ik mij meer malen verbaasd over de wijze waarop Heij boer zijn blad wist te brengen. Het is voor het eiland Tholen en St. Philipsland even goed een felicitatie waard dat er zo'n blad is, als voor collega Heijboer dat hij zo'n blad heeft weten te brengen, 25 jaar lang week in week uit een blad brengen dat steeds bij de tijd is, cf liever nog zijn tijd voor is, is zeer zeker geen gemakkelijk werk. Regelmatig verdwijnen er soortgelijke bla den van het uitgeverstoneel, terwijl Heijboer Tot 1 januari de EENDRACHTBODE gratis Dat kan nu. De 25-jarige EENDRACHTBODE stelt de weinige niet-abonnees in de gelegenheid tot 1. januari a.s. de krant elke week gratis te ontvangen. Elke week opnieuw weer veel nieuws in, uit en over de streek; uitvoerige verslagen over uw gemeenteraad, vereniging, sportclub, afwisselend plaatselijk nieuws, weekenddien sten dokters en wijkverpleegsters, predikbeurten, veilingberichten en een gezellig vervolgverhaal. Dat alles kost u elke week nog minder dan één sigaar. Samenlezers en niet-abonnees: profiteert van dit aantrekkelijk aanbod. Volgend jaar hoeft u pas te betalen voor het eerste half jaar 1970. Geef u als abonnee op bij de plaatselijke bezorger (ster) of stuur de bon in aan Eendrachtbode, postbus 5, Sint-Annaland. Ja, ik wil graag de EENDRACHTBODE voortaan elke week ontvangen. Naam Straatnaam Woonplaats regelmatig zijn blad heeft weten uit te breiden en op een peil te brengen waarvoor iedere Zeeuwse collega zijn „petje" kan afnemen. Daarbij denk ik aan zijn voor lichtende artikelen, het juiste inzicht om b.v. de Nieuwsbrief op te nemen, wat voor het agrarisch deel van Tholen toen wel zeer belangrijk was. De wijze waarop hij mede werkers wist te vinden om hun visie te geven over de toekomstverwachtingen van Tholen zowel op industrieel gebied als op dat van de recreatie. Het zijn slechts eon paar grepen. Nu deze weken kunnen we genieten van de historische schetsen, ge schreven door de zo sympathieke Han Dekker .Voor dit alles is Heijboer steeds de bezielende man geweest, die zich niet ont zag om dag en nacht te werken, waar dik wijls kritiek op was, maar die zeker de lof van velen verdiend heeft Ongetwijfeld zal deze lof op 14 novem ber a.s. in het Dorpshuis door velen tot uiting gebracht worden Collega Heijboer, mijn compliment en mijn gelukwensen voor wat u deed en voor dat wat u straks hopenlijk nog met De Een drachtbode gaat deen J. A. Westrate oud-redacteur De Scheldebode Middelburg, november 1969. British Leyland dealer van Meeussenstraat 14 - Bergen op Zoom Telefoon 01640 - 52 95 - 70 95 Laan van Luxemburg 3 - Roosendaal Telefoon 01650-35108 KUNSTHARSFABRIEK SYNTHESE N.V. te Bergen op Zoom vraagt voor de produktie-afdeling. In deze afdeling worden onze kunstharsen bereid. Wij maken daar voor gebruik van grote ketels, ook wel reaktoren genoemd. De procesbedieningsman is verantwoordelijk voor de bediening van deze reaktoren. Daartoe moet hij grond- en hulpstoffen inwegen, apparatuur bedienen, monsters nemen, kortom het hele proces nauwlettend in de gaten houden. De filtreerder/afvuller zorgt voor het filtreren, verpompen en afvul len van de kunsthars. Daartoe bedient hij filters, neemt eindmons- ters en vult emballage op het juiste gewicht af. Bovenstaande functies worden in drie-ploegendienst (15,4% toe slag) verricht, een opleiding wordt in het bedrijf zelf gegeven. Leeftijd tot 45 jaar. Als onderdeel van het Koninklijke Zout-Organon Concern kunnen wij u goede arbeidsvoorwaarden en zekerheid bieden. Komt u zelf eens kijken, of schrijft u een brief naar onze afdeling Personeelszaken. Deze brief kan zonder postzegel worden ver zonden als u zo adresseert SYNTHESE Antwoordnummer 240 Bergen op Zoom

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 18