Haal nu bij ons de oplaadbare Philips vrijheids-shavermet certificaat voor zes weken bewijstest! Fa. VERJAAL Z. V. u. 7 ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND VEILINGEN PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Molendijk 3-4 St.-Maartensdijk Tel. 01666-315 SPIERINKJES Jan Elich is een bekende naam voor hen, die mode willen die modem is, zonder overdreven te zijn. Bijvoorbeeld deze klassiek gesneden winterjas met weggewerkte sluiting. Beheerst modern, met een maximale draagbaarheid. En zo zijn er zovéél winterjassen bij Jan Elich. Jan Elich Fortuinstraat 25-27 Bergen op Zoom tel. 4767 «Camera Obscura» ADVERTEERT IN DE EENDRACHTBODE AANBESTEDING Het maken van een baansplitsing in de provinciale weg Tholen - Oud Vossemeer is opgedragen aan het aannemingsbedrijf Joh. van Vossen en Zn voor het bedrag van f 423.000.- Het werk, noodzakelijk voor de nieuwe brug over de Eendracht, werd in Middelburg aanbesteed. COLLECTE De collecte voor het geestelijk en lichame lijk gehandicapte kind heeft f 282,50 opge bracht. GESLAAGD Aan de technische hogeschool te Eind hoven slaagde voor het propaedeutisch exa men van de afdeling der technische natuur kunde de heer M. Kauffman alhier. RAIFFEISENSPAARWEEK In de fles met dubbeltjes waarnaar ge raden kon worden bij de Coöp. Raiffeisen- bank Sint Maartensdijk in de raiffeisenweek bevend zich een bedrag van f 647,70. De eerste prijs was voor J. J. W. van Houdt, Zuidsingel - en voor de 2e en 3e prijs kwamen in aanmerking M. G. de Korte Oosterscheldestraat 5, S. A. v. d. Male, Schoolstraat 9 en Klaas Ponse, Blauw- straat 5. MIDDENSTANDS-AKTIVITEITEN Dinsdagavond zijn een flink aantal win keliers uit deze gemeente in vergadering bij eengeweest en hebben besloten een winke liersvereniging op te richten. De vereniging wil zich tot doel stellen bepaalde aktiviteiten te ontwikkelen, zoals winkelweekakties, be vordering contacten met het toerisme en dergelijk zaken te leiden en te organiseren. Als eerste aktiviteit zal een winkelweek worden georganiseerd tussen 24 en 29 no vember. Daaromtrent zullen binnenkort na dere mededelingen volgen. Dit wil men dan zien als het begin van een reeks aktiviteiten in volgend jaar. Direct na de winkelaktie, dus nog dit jaar, zal een definitieve oprichtingsvergadering worden gehouden. Hedenavond haalt 'Euterpe' oud papier op. Zet u het klaar A. U. B. 7 (adv. ingez. med.) DUITS MEISJE OVER GRENS GEZET De rijkspolitie heeft een zestienjarig Duits meisje in Zevenaar over de grens gezet, na dat zij samen met een Leldse chemiestudent in een onbewoond huis in de Smalstad had den vertoefd. Het meisje, dat uit een op voedingsgesticht in Duitsland ontsnapt was, zei tegen de politie dat zij 21 jaar was. Student B. is vroeger uit Sint Maartensdijk afkomstig. STIEREN ZORGDEN VOOR CONSTERNATIE Eén dezer dagen maakten dhr. W. Slager en D. Slager een benauwd half uurtje mee, toen twee stieren die per veewagen voor het slachthuis waren gearriveerd niet gedwee mee naar binnen wilden. De eerste stier raakte los en nam dhr. D. Slager op de horens waardoor hij licht ge wond werd. Het dier ontsnapte door de deur en maakte zich uit de voeten richting polder. Natuurlijk werd het achtervolgd en buiten het dorp weer, zij het met moeite, gepakt. Weerbar stig bleef de stier staan en wilde niet mee, zodat een heftruck nodig bleek om het dier weer in de Molenstraat te krijgen waar het op straat werd doodgeschoten en afgemaakt Ondertussen was de andere stier ook los gekomen en deze wilde hetzelfde kunstje uithalen. Met lange touwen probeerden vier man het wildgeworden dier, te houden, maar toch kwam het tegen de grote etalageruit van de fa. Slager en tegen de kleine etalage ruit van garage Bijl, die beiden te sterk bleken voor de stier. Ook dit dier is op straat afgemaakt. Zodoende liep dit avontuur nog goed af. SPAAR WEEK Ondanks een overstelpende drukte voor het personeel van de bank is de Raif felsen - spaarweek in het bijzonder voor de jeugd niet meer weg te denken. De tractaties op de kleuterscholen en de lagere scholen brengt een ware feeststem ming onder de kinderen, en de ballonnen zijn altijd weer een attractie. De jongens konden aan de hand van een foto raden naar de naam van een voetballer, en de meisjes naar de naam van een pop. Ook dit bracht weer de nodige spanning onder de jeugd, gezien de prijzen; een echte wedstrijdbal en een pop. De voetbal ging naar Wim Slager, School straat 1 en de pop naar Tanny Vroegop, Randweg 1 a. Voorts was het voor de bank een bijzon der geslaagde week daar weer een geweldig bedrag aan spaargeld werd ingelegd. De cij fers vindt u elders in dit blad in ringver- band gepubliceerd. Al met al een extra drukte die men er bij de bank op deze manier graag voor over heeft. GEVONDEN Een kinderjack. Inlichtingen bi) de rijks politie. GYMLOKAAL VORDERT Binnenkort zal het nieuwe gymnastieklo kaal zijn voltooid. De firma Jarina te Roden is met de bouw reeds klaar. Tot laat in de avond is men bezig met verwarming en elek trische leidingen. Duidelijk is dat men op zo kort mogelijke termijn het gebouw wil ople veren, waarna het onderwijs en wellicht ook verenigingen van de nieuwe sportinrichting gebruik kunnen maken. GOEDE COLLECTE De in de kerk van de Geref. Gemeente ge houden collecte ten behoeve van de bijzon dere lagere school ter plaatse bracht 621,59 op. KERKCOLLECTES De najaarscollecte voor de GZB bracht in de Nederlands hervormde kerk ƒ468,01 op. De deurbusjes bevatten 350,23 voor de me dische zending. BOTSING NA SLIPPARTIJ Doordat een auto vermoedelijk tengevolge van een slippartij op de linker weghelft kwam, ontstond zaterdagnacht bij het Zuid plantsoen een botsing tussen twee auto's. De heer W. Rijnberg uit Sint Annaland, die uit de richting Scherpenisse kwam, raakte ter hoogte van de Gereformeerde Kerk op het linker gedeelte van de weg waar juist de heer M. Nortier met zijn auto uit de richting Tholen reed. Bij de onvermijdelijke botsing werd de auto van de heer Nortier zwaar beschadigd, die van de heer Rijnberg minder zwaar. De vier inzittenden van de beide auto's liepen ondanks de hevige botsing geen verwondingen op. De politie stelde een on derzoek in. VEEHOUDERIJAVOND De eerste veehouderij avond van dit sei zoen wordt maandagavond a.s. om zeven uur in Tolrust gehouden. Tijdens deze bijeen komst zullen de prijzen aan de winnaars van de keuringen van de Thoolse Dagen worden uitgereikt. Verder zal de heer J. M. C. Ooms nu wonend in Heiningen, een inleiding hou den over de premieregeling voor de inkrim ping van het melkvee. De heer Pekelder zal voorts toelichting geven bij een film over de bestrijding van maag- en darmwormen bij vee. Een forum, bestaande uit de heren Rinses, Pekelder, Den Engelse, Ooms en Van Heusen, zal de ver schillende vragen beantwoorden. ONDERWIJZERES BENOEMD Mej. J. Hendrikse uit Sint-Annaland is met ingang van 1 februari volgend jaar be noemd als onderwijzeres aan de Chr. school. Zij is nu werkzaam aan de Dr. A. Com- rieschool in Kruiningen. DIPLOMA'S Voor het eerst werd er in deze gemeente een cursus typen georganiseerd. Zaterdag 8 november zal de diploma uitreiking plaats vinden in het hervormd verenigingsgebouw door burgemeester G. van Velzen. CONCORDIA haalt woensdag 12 november oud papier op vanaf half zeven. Zet u het klaar U kunt er elke tweede woensdag van de maand op rekenen. SINT ANNALAND uien middel I 29.09 29.10 drielingen 25.56 picklers 18.23 stek 8.97 aanvoer 60 ton. BERGEN OP ZOOM ROXY do vr 8 uur zat 6.45 en 9 uur zo 4.30 uur „MEISJESHANDEL" 18 jaar zo 6.45 en 9 uur ma di wo 8 uur „ZINNELIJKE LUSTEN" 18 jaar zo 2.30 uur „DE DRIE STOOGES IN HET WILDE WESTEN" alle leeftijden SCHERPENISSE 12 november Tijdrede voor s.g.p. Kies vereniging. THOLEN 13 november Solo-toneel Rcb Geraerds met „Camera Obscura" 10 december Lezing voor ZVU door Dr W. P. J. Lignac: „Natuurreservaten in de U.S.A." Enig plaat, nieuws moest blijven overstaan. Op 10 november a.s. hopen onze lieve ouders J. P. van Dijke en R. P. van Dijke - Wesdorp hun 25-jarig huwelijksfeest te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blij ven is de wens van hun dankbare kinderen. Sint-Philipsland, M. H. A. Wagemaker - van Dijke A. Wagemaker Ouderkerk a/d IJssel, A. M. H. Reijngoudt - van Dijke C. Reijngoudt Steenbergen, Janny en Han Corrie Viering vrijdag 14 novem ber Van Bredastraat 4, Steenbergen. Op 10 november a.s. hopen, zo de Heere wil en zij le ven, mijn lieve kinderen J. P. van Dijke en R. P. van Dijke - Wesdorp hun 25-jarige echtvereniging te vieren te Steenbergen. Hun dankbare moeder, Weduwe J. Wesdorp - de Graaf Sint-Philipsland, nov. 1969 Deensestraat 4 D.V. 10 november 1969 ho pen mijn geliefde kinderen J. P. van Dijke en R. van Dijke - Westdorp te Steenbergen, Van Breda straat 4, hun 25-jarige echt vereniging te herdenken. Hun dankbare moeder, Weduwe C. J. van Dijke Sint-Annaland, nov. 1969 'De Schutse', Kamer 121. Zondag 9 november hopen mijn lieve ouders I. Lindhout E. J. Lindhout - van Ast hun 12J^-jarige bruiloft te vieren. Dat ze nog lang gespaard moge blijven is de wens van hun liefhebbende doch ter. Elsje Lindhout Sint-Maartensdijk, november 1969 Zuidsingel 39 Op 14 november a.s. hopen onze lieve oma en opa de dag te herdenken dat zij 40- jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kleinkin deren. Tholen, Ria Martin Elly Jacqueline Jolande Oud-Vossemeer, Brammie Johnnij Oud-Vossemeer, nov. 1969 Op 14 november a.s. hopen onze lieve ouders Johannes van Driel Maria van Driel-Voshol de dag te herdenken dat zij 40-jaar geleden in het hu welijk zijn getreden. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Oud-V ossemeer, P. J. v. d. Weele - v. Driel J. v. d. Weele L. v. Driel C. H. v. Driel - Free Tholen, D. A. v. Driel M. C. v. Driel - Quaak Oud-Vossemeer, J. P. Klippel - v. Driel M. Klippel M. P. Heijboer-v. Driel A. L. Heijboer Oud-Vossemeer, nov. 1969 Gelegenheid tot feliciteren' van 19.00 tot 20.00 uur in Café 'De Hoop'. Op 14 november a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders L. J. van Dijke en M. R. Voshol hun 40-jarig huwelijksfeest te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dierbare kinderen. Corrie van Dijke - Goosens Jo Goosens Leen van Dijke Reinier Goosens Oud-Vossemeer, nov. 1969 Schoolstraat 9 Receptie 15 november van 19.30-20.30 uur in de be jaarden soos, Voorstraat 4, Oud-Vossemeer. Heden overleed zacht en kalm in het ziekenhuis 'Lie- vensberg' te Bergen op Zoom onze lieve broer, oom en oud oom De Heer Jan Pietcr Boogert in de ouderdom van 73 jaar en 8 maanden. Uit aller naam, Familie Boogert Sint-Maartensdijk. Beatrixstraat 13 De begrafenis heeft plaats gehad woensdag 5 novem ber om 2 uur, uit het ge bouw 'Calvijn'. Heden overleed zacht en kalm in het ziekenhuis 'Lie- vensberg' te Bergen op Zoom onze geliefde oud oom De Heer Jan Pieter Boogert in de ouderdom van 73 jaar en 8 maanden. Amsterdam, A. W. Boogert E. Boogert - Pceters Stavenisse, C. M. v. Oeveren - Boogert L. A. v. Oeveren Op 30 oktober behaagde het de Heere plotseling van onze zijde weg te nemen onze innig geliefde man, vader en behuwd vader Mattheus van den Boogaard op de leeftijd van 66 jaar en 8 maanden. Sterke de Heere ons in dit zo zware verlies. Weduwe K. van den Boogaard - Kaashoek M. A. Potappel - van den Boogaard G. Potappel Sint-Annaland, nov. 1969 Nieuwstraat 45 b De begrafenis heeft maan dag 3 november plaats ge had. Op 30 oktober werd plot seling van mij weggenomen mijn lieve opa Mattheus v. d. Boogaard op de leeftijd van 66 jaar en 8 maanden. Ik zal hem nimmer vergeten. Nemi Potappel Sint-Annaland, nov. 1969 Op 30 oktober overleed plotseling onze geliefde zwager en oom Mattheus van den Boogaard op de leeftijd van 66 jaar en 8 maanden. A. Rijnberg J. Rijnberg - Kaashoek en kinderen Sint-Annaland, nov. 1969 Molendijk 14 Op 30 oktober overleed plotseling onze vriend en mede-bestuurslid Mattheus van den Boogaard op de leeftijd van 66 jaar en 8 maanden. Zijn nagedachtenis zal in dankbare herinnering blij ven. Bestuur en Raad van Toezicht Kolenbond 'Ons Belang' Sint-Annaland. Wij danken iedereen hartelijk voor de felicitaties en kadoos die we bij onze verloving heb ben ontvangen. Diny de Groen en Wim Vos Poortvliet, november 1969 Heden is tot onze diepe droefheid zacht en kalm van ons heengegaan onze goede vader, behuwd-, grootvader en overgrootva der Jacob Rijstenbil weduwnaar van Alida Gijsbertha v. Randen in de ouderdom van 76 jaar. Baarn, A. G. Kwak - Rijstenbil H. J. Kwak Klein- en achterkleinkinderen Baarn, 2 november 1969 'Huize Santvoorde', Troelstralaan 7 Cond. adres: Kemphaanstraat 43, Baarn De teraardebestelling heeft plaats gehad donderdag 6 november op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Baarn. Heden overleed na een langdurige en geduldig ge dragen ziekte zacht en kalm onze innig geliefde broer, zwager en oom Cornell's Verwijs in de ouderdom van 63 jaar en 7 maanden. Zwaar valt ons dit verlies. Familie Verwijs St.-Philipsland, 3 nov. 1969 Schoolstraat 6 De begrafenis zal plaats hebben D.V. donderdag 6 november a.s. Vertrek van het Jeugdge- bouw, Schoolstraat om half 2. Geen bloemen. Heden overleed na een zeer kortstondig lijden in het Diaconessenhuis te Rotter dam onze zwager en oom de heer M. Luijk Eerder weduwnaar van Mevr. Wilhelmina Dorst Hij bereikte de leeftijd van 73 jaar en 9 maanden. A. de Rijke - Dorst M. de Rijke Mevr. Dorst - Bosman C. Hout - Dorst M. Hout M. Klippel - Dorst N. M. Klippel J. Smits - Dorst M. Smits Nichten en neven. Stavenisse, 1 nov. 1969 Bevrijd van 't stopkontakt en altijd perfect geschoren. De Philishave die geen snoer en geen stopkontakt nodig heeft. Waarmee u zich perfect scheert waar u maar wilt: in bad en in bed, op 't balkon en in de auto. De Philishave, die even veel van zijn vrijheid houdt ais u. Welnu, probeer 'm zes weken lang om hem te laten bewijzen hoe heerlijk snoerloos scheren is. Voor de vele belangstelling en de ontvangen bloemen en fruit tijdens mijn verblijf in het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden ;n na mijn thuiskomst, zeg ik u allen mijn hartelijke dank. T. Quist - Manneke Tholen, november 1969 Kon. Julianastraat 13 In plaats van kaartjes Diep getroffen door de vele blijken van meeleven na het overlijden van onze innig ge liefde man, vader, behuwd- en grootvader Gerardus Riedijk betuigen wij u onze oprechte dank, inzonderheid dokter Bos voor de verleende hulp. Uit aller naam, Wed. S. Riedijk - Westdorp kinderen en kleinkinderen Tholen, november 1969 Hofstraat 31 Bij het opheffen van mijn win kel op 31 oktober j.l. dank ik alle clientèle, ook de jeugd en de leveranciers voor het ver trouwen en de prettige relaties in de afgelopen jaren genoten. Saar v. d. Have Scherpenisse, november 1969 Kerkstraat 23 J. C. van Splunter en E. M. van Splunter-Polderman danken familie, vrienden en kennissen voor de belangstel ling, bloemen en cadeaus, tij dens hun huwelijk ontvangen. Sint-Maartensdijk, nov. 1969 Voor de vele blijken van be langstelling bij ons huwelijk ontvangen, betuigen wij U, na mens onze ouders, onze harte lijke dank. J. Geluk R. Geluk - Gunst Sint-Maartensdijk, nov. 1969 Winston Churchillstraat 8 Voor Uw medeleven betoond na het overlijden van mijn lieve man, vader en opa Jacobus Adrianus Johannes Capelle betuigen wij U onze oprechte dank in bijzonder dokter de Looze. J. Capelle-de Witte Kinderen en kleinkinderen Oud-Vossemeer, nov. 1969 Voor de wijze waarop U bij ons huwelijk van uw belang stelling hebt blijk gegeven, zeg gen wij U hartelijk dank. Mede daardoor is 31 oktober 1969 voor ons onvergetelijk ge worden. Henk o. d. Brouw Annie o. d. Brouw - d. Hollander Sint-Maartensdijk, nov. 1969 Bosstraat 18 Voor de vele blijken van be langstelling, felicitaties, bloe men en cadeaux, die wij bij ons huwelijk mochten ontvan gen, zeggen wij U, namens de wederzijdse familie, hartelijk dank. P. op den Brouw E. M. op den Brouw - Bijl Sint-Maartensdijk, nov. 1969 Achter 't Bos 21 De Chr. Besturen Bond van het C.N.V. hoopt 10 november aanvang 8 uur een forumavond te houden op het gemeentehuis te Poortvliet. Het forum zal bestaan uit een aantal hoofdbestuurders en de districtsbestuurder van het C. N. V. Schriftelijke vragen kunnen voor de vergadering worden ingediend. Voor vervoer zal zorg worden gedragen. U kunt zich opgeven bij uw secretaris van de afdeling of bij secretaris C.B.B. Smidsstraat 1, Poort vliet, Telefoon 01662-512. U mag deze avond niet missen. Vrienden tot ziens op maandag 10 november. De secretaris, G. A. Heijboer. TE KOOP 2 KIPPENHOKKEN 5 x 24 m. Te bevragen P. Menheere Langeweg 6 Scherpenisse Biljart Vrienden, Op vrijdag 7 november wordt in Café 't Hoekje, Markt 28, Sint-Maartensdijk een vergade ring belegd om te komen tot oprichting van een biljartclub. Aanvang half 8. NEDERLANDSE STAATSLOTERIJ Verkoop loten te Sint-Anna land, vrijdagavond 7 november 7-8 uur in de Thoolse Zeil- school. Volop loten verkrijg baar. De collectrice A. M. C. Borg- houts - Klaassen, Lievevrouwe straat 12 A, Bergen op Zoom, Telefoon 35 07. VERHUUR gelegenheids kleding. Ook bruidstoiletten compleet, Bont Stola's, Bont cape's groot en klein. Gelegen, heidhoeden voor dames. Ge rard Evers, Antwerpsestraat 9a Bergen op Zoom, tel, 3098. elich Donderdag 13 november stadhuis Tholen, 20.00 uur. Hildebrands onsterfelijk boek, bewerkt voor solo-toneel in 12 taferelen en gespeeld door Rob Geraerds. Taferelen Hildebrand stelt zich voor Een onaangenaam mens De familie Stastok De familie Kegge De veerschipper. Muzikale omlijsting Mariele Meyer. Kaartverkoopkaarten 2,(scholieren beneden 18 jaar ƒ1,501 vanaf vrijdag 31 oktober verkrijgbaar op het stadhuis tijdens de openingsuren en op 13 no vember s' avonds voor de voorstelling. Nieuwe Psalm berijming a ƒ2,60. Ook in leer met rits sluiting en de nieuwe vertaling plus de nieuwe formulieren. Tafel bijbels, staten en nieuwe vertaling. De Thoolse boekhan del Fa. C. Dieleman, Tholen. Thans nog in voorraad, alle soorten rozen, export kwaliteit, haal ze nu, de beste planttijd. D. F. Bentschap - Knook, M. A. de Ruy terstraat 1. Sint- Maartensdijk. TE KOOP: DAF 750, 1963 motor 1967; Miele wasmachine: Pick up met versterker: Mark- lin trein met toebehoren. Alles in pr. st. Hertshoornstraat 19, Bergen op Zoom. Nu 4 flessen fijne zoete wijn halen, 3 betalen: kersen fram bozen Brandewijn per hele ltr. 7,85. Slijterij Beukelaar. TE KOOPEén persoons le dikant, i.g.st. Kloosterstraat 25, Sint-Annaland, Telefoon 353. DRUKWERK Kijk u visite kaartjes eens na. Laat ze vroeg drukken. Tevens alle andere drukwerken. Snel en prima af gewerkt. D. F. Bentschap - Knook, M. A. de Ruyterstraat 1, Sint-Maartensdijk. Wacht niet langer met het be stellen van u kalenders, bij ons alle soorten, tevens ook Prin- sessekalender, verder Enkhui- zer Almanak. D. F. Bentschap- Knook, M. A. de Ruyterstraat 1, Sint-Maartensdijk. TE KOOPOpel, bouwjaar 1962. Iz. Riedijk, Westvest 13, Sint-Maartensdijk, Telefoon 01666-395. GROTE PARTIJ puin en hele steen, gratis af te halen Noord straat en Nieuwstraat, Sint- Annaland. Vanaf a.s. woens dag worden de wagens geladen en is het vertrokken. Wieringa, Amsterdam. TE KOOP GEVRAAGD: Een kastklok. Aanbiedingen, Tulp straat 23, Goes. TE KOOP Oliekachel. Merk Hoenson, 1 jaar oud. Kleur grijs. Mevrouw Bijl, Langeweg 39, Scherpenisse. KIPPENHOK GEVRAAGD. Bolwerk 5, Tholen, Telefoon 01660-542. Voor uw bruidsboeket, groot of klein maar toch fijn, moet u bij Moerland's Bloemenhandel zijn. Voorstraat 26. Sint-Anna-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 3