WEEKBLAD VOOR HET EILOND THOLEN EN SLFILIPSLQNO Plaatselijk Nieuws Profiteer nii nog van onze sterk WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Koninklijk zilver voor gepensioeneerd ambtenaar J. C. de Rooij te Sint-Philipsland Adresboekje Ook goud en horloge voor C. A. Steijns Koninklijk brons na veertig Jaar op boerderij Stoutjesdijk Dit nummer bestaat uit zestien pagina's PFAFF NAAIMACHINEHUIS W. RIKKEN N.V. Na 48 jaar gemeentelijke plichtsbetrachting OUD-VOSSEMEER De redaktie legt u deze week voor STAVENISSE SINT-ANNALAND THOLEN ST. MAARTENSDIJK 25ste jaargang No. 45 2 oktober 1969 Eendrachtbode Postbus 5 - St.-Annaland - Tel. I>t665 - 3 7 5 RedakteurG. HEIJBOER Abonnementen 4,50 per half jaar - franko per post 5,25 Incassokosten Losse nummers 20 cent - Postgiro 12.44.07 - Tholen Advertenties 15 cent per mm B.T.W. - Spierinkjes t/m 20 woorden f 2,50 B.T.W. Inzenden uiterlijk dinsdag bij onze agenten of aan: Eendrachtbode - Postbus 128 - B. op Zoom Er was deze week niet alleen een scheidende notarisklerk na 48 jaar dienst, er was ook een eerste ambtenaar ter gemeente secretaris en wnd secretaris J. C. de Rooij in Sint-Philipsland die eenzelfde tijd werkzaam is geweest. En al was de nu gepensioneerde Sint-Philipslander er wat afkerig van, het college van burgemeester en wethouders vond zo'n periode ruimschoots voldoende om er bij beëindiging hiervan even stil te staan. Daarbij kwam er voor dhr. de Rooij naast de aanwezigheid van vrienden, kennissen en alles wat het gemeentelijk apparaat binding heeft, ook nog koninklijk zilver bij, zodat het naar hij zelf in zijn slotwoord vaststelde een middag werd die in dankbare herinnering zal naleven. Op de laatste werkdag van dhr. De Rooij op dinsdag 30 september 1969 was er in de raadszaal deze afscheidsbijeenkomst. Met een voltallig gemeentebestuur met uitzonde ring van de verhinderde heer J. Verwijs, met eveneens aanwezig mevrouw Van Vel- zen oud-burgemeester L. de Jonge, oud wethouder P. Mol. de directeur van de Centrale Dienst, de heer P. A. Boot en en kele van zijn medewerkers, die vooral Sint Philipsland onder hun technische hoede hebben, plaatselijke rijks- en hulppolitie en nog enkele andere goede vrienden. .,U we'nste stilletjes te verdwijnen", zo begon burgemeester G. van Velzen de af scheidstoespraak, „maar die wens kon nu eens niet in vervulling gaan. We zouden ons als gemeentebestuur wat schuldig heb ben gevoeld, dat na 48 jaar de gemeente lijke belangen te hebben gediend niet één middag af zou kunnen, waarop we eens openlijk blijk konden geven van onze er kentelijkheid jegens ambtenaar De Rcoij. Het is niet de gemakkelijkste weg om ambtenaar in eigen geboorteplaats te wor den en te zijn. Zeker niet in een kleine ge meenschap, waar iedereen, iedereen kent in clusief alle familie-aangelegenheden Toch werd het bij dhr. de Rooij nooit geen ,voor- naamtutoyering. Althans niet in de ambtelijke sfeer. U was daarnaast ook objectief ambte naar. Iedereen was voor u gelijk, ongeacht rang of stand, rijk of arm, wanneer het er om ging de belangen van betrokkene te be hartigen. De burgemeester somde vervolgens de staat van dienst op van de scheidende ambtenaar, die op 1 oktober 1921 als klerk op de secre tarie kwam. En dat tegen een salaris van f 400,- per jaar. Vervolgens werd het eerste ambtenaar waarnemend secretaris vanaf 1929 en sedert 1 januari 1937 ambtenaar van de burger lijke stand. Daarnaast nog waarnemend ge- NOG MEER Het bleef er niet bij. Er waren bloem stukken en de heer A. C. Beneder was tolk van het gemeenteperscneel, toen hij op merkte, dat dhr. De Rooij wel een dik boek zou kunnen schrijven over zijn loopbaan, maar ook hoe er steeds een hartelijke ver houding bestond tussen de collega's op de secretarie en er bovendien volop wederzijds vertrouwen bestond. Namens die allen was er een fraaie leren sigarendoos plus een monsterkist sigaren. Ook oud-burgemeester L. J. de Jonge her innerde aan een samenwerking met dhr. de Rooij sinds september 1946. U bleef onder alle omstandighcJen dezelfde. Nu de berg papieren zijn verdwenen, zul je de eerste tijd wat naar jezelf zoeken, sprak de oud-burgemeester uit ervaring, maar je zult de rustige periode bij gezond heid toch spoedig gewend zijn. Hij felici teerde de heer De Rcoij met de koninklijke onderscheiding en wenste hem nog vele jaren in rust toe. De stapel sigaren werden via oud-burgemeester De Jonge vergroot. De oud-gemeentewerkman C. Stouten sprak vooral als vriend, terwijl ook wethouder J. Nelisse een persoonlijk dankwoord richtte tot dhr. de Rooij. HET WAS GOED Ieder dankend die tot de koninklijke on derscheiding hadden bijgedragen, ieder er kentelijk ook voor de gesproken woorden en cadeaus, herinnerend aan de belange loze opleiding van een plaatselijk onder wijzer in de twintiger jaren, concludeerde de heer De Rooij tenslotte, dat het toch een goede periode was geweest in zijn eigen woonplaats. Het mag enerzijds wat moei lijker zijn omdat men elkaar kent, anderszijds doet men het werk voor de eigen zo bekende ingezetenen met te meer liefde. Ongelooflijk ,hoe snel nu die 48 jaar zijn voorbijgegaan. Het uren, dagen, maanden, jaren, geldt zeker ook op deze plaats, vond dhr. De Rooij en velen hebben dat voor mij ervaren, velen zullen dat na mij eveneens nog doen. Ik hoop, zo besloot de Sint-Philiplandse gepensioneerde ambtenaar, dat het contact in de toekomst niet geheel verloren zal gaan, ik hoop, dat het gemeente en inwoners wel zal gaan in de toekomst en zeg nogmaals allen hartelijk dank voor de medewerking in deze inderdaad wel lange periode. Voor enkele gemeenten in ons gebied werd opnieuw een adresboekje vervaardigd, waarvan de kosten grotendeels worden ge dragen door daarin voorkomende adver teerders. Op zichzelf een handige uitgave met alle gezinshoofden in alfabethische volgorde plus nog eens een straatsgewijze opsomming. Jammer, dat de uitvoering niet anders dan zeer matig kan worden genoemd, wat aan het op zichzelf nuttig boekje af breuk dcet. Woensdagmorgen was er op de boerderij van gebroeders Stoutjesdijk in de Peuke polder I te Tholen een bizondere bijeen komst. Daarbij was naast de familie Stout jesdijk ook het echtpaar C. A. Steijns en burgemeester J. E. van Boeijen aanwezig. Werknemer Steijns had de boerderij Stout jesdijk nu al onder drie generaties gediend en dit leverde hem de bronzen medaille op, behorende bij de Orde van Oranje Nassau een gouden horloge en een ZLM oorkonde. Burgemeester Van Boeijen noemde het in meente-ontvanger. Van de laagste tot de j de eerste plaats van groot belang voor een hoogst mogelijke ambtelijke sport beklom- werkgever, wanneer iemand van zijn per- men. Op 13 december 1927 schreef de heer j soneel veertig jaar het bedrijf trouw blijft, De Rooij de eerste geboorte-akte in, be vestigde velen in het huwelijk, schreef in het overlijdensregister en dat alles een zo lange periode, dat de eerst ingeschreven geborenen bij hem later weer geborenen kwamen in schrijven. Paartjes in het huwelijk verbinden achtte u een hoogtepunt in uw ambt en vandaar ook dat het met alle ernst gebeurde. De in die periode grote administratieve ontwikkeling toonde de burgemeester aan met er op te wijzen, hoe de begrotings cijfers in 1921, een totaal lieten zien van f 54.863,34J^ en hoe vorige week de be groting 1970 werd vastgesteld met in ge wone en kapitaaldienst niet minder dan 2J4 miljoen gulden. In de sociale sector werden de voorzie ningen van gunst recht. Tijdens deze 48 jaar diende dhr. de Rooij onder vier bur gemeesters, t.w. Nieuwland, Kleppe, De Jonge, Van Velzen. En ieder van deze chefs leerde u kennen als een plichtsgetrouw serieus ambtenaar. Voor dit alles past het gemeentebestuur dank te brengen, veel dank voor het vele wat u, mijnheer de Rooij, hebt gedaan. Wees er van overtuigt, dat de waardering ZILVEREN MEDAILLE Bij dit alles was het burgemeester Van Velzen een genoegen te kunnen meedelen, dat H. M. de Koningin aan de heer J. C. de Rooij had toegekend de zilveren me daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Na het opspelden van deze versierselen werd een zeer fraaie zwart leren fauteuil binnen gedragen, die op eenvoudige wijze kan wor den veranderd in een nog prettiger ligstoel. Dit als cadeau van het gemeentebestuur, met, zoals burgemeester Van Velzen zijn toespraak besloot: hartelijk dank voor wat u onder prettige samenwerking hebt gedaan voor Sint Philipsland. achtte het vervolgens bizonder verdienstelijk wanneer dat gebeurde op een wijze als waarvan de heer Steijns blijk gaf en meende vervolgens, dat hierdoor ook het gemeente bestuur erkentelijk mag zijn met een zo plichtsgetrouw inwoner. Vandaar ook dat hij de vrijmoedigheid had erkenning voor deze verdienste te vra gen bij de rijksoverheid via de commissaris der koningin in Zeeland, wat resulteerde in toekenning van de koninklijke onderscheiding Na het opspelden van de versierselen felici teerde burgemeester Van Boeijen de heer Steijns en zijn echtgenote, in de hoop dat zij nog vele jaren een goede herinnering aan deze dag zou hebben. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer J. A. Stoutjesdijk, als een van de boerderij-beheerders, die naast een dank woord en felicitatie de kleine draagmedaillc in brons overhandigde. Er kwamen nog meer geschenken, want de heer L. J. Stoutjesdijk bood namens het voor de heer Steijns zo bekende en vertrouwde bedrijf een gouden horloge aan, terwijl een derde broer ervoor zorgde, dat de jubilaris de ZLM oorkonde kreeg voor 40 jaar trouwe dienst. Tenslotte was er nog een dochter des huizes, die me vrouw Steijn een cadeautje overhandigde. En hoewel het plechtig gebeuren op de foto is vastgelegd, was die niet zo tijdig meer klaar, dat er in dit nummer een afdruk van gemaakt kon worden. Maar dat komt en inmiddels namens vele lezers de drager van de bronzen medaille gefeliciteerd. VERKOPING De hervormde dameskrans is voornemens vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober de jaar lijkse verkoping te houden ten bate van de kerk. Gebreide en gehaakte goederen en vele andere artikelen zullen weer te koop wor den aangeboden, gevarieerd met aardige attrakties voor groot en klein. Uiteraard worden ook weer oliebollen verkocht. NCVB Woensdag hield de NCVB 'haar eerste ver gadering van het nieuwe seizoen met als spreker de heer Boelen uit Vught van het Ned. Bijbel Genootschap. Hij had niet over belangstelling te klagen. Het werd een causerie onder de titel „het oude Woord in deze tijd", waarover nog een bespreking volgde. COLLECTE-OPBRENGST Een collecte voor het Kon. Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding heeft al hier f 470,80 opgebracht. BAZAR VOETBALVERENIGING In Oud Vossemeer begon vrijdagavond jl. een groots opgezette bazar ten bate van het jeugdwerk der Voetbalvereniging „Vosmeer" Men had vergunning gekregen om de gemeenteschuur aan de Molenstraat te ge bruiken, zodat men de beschikking had over een grote, zeer geschikte ruimte, welke ook volledig is benut. Het aantal attracties was bijzonder groot: Rad van Avontuur, schiet tent, ballentent, ringwerpen, enveloppenstand sjoelbak, vogelpiek, spijkerbalk, grabbelton enz. Een en ander vereiste een goede organi satie en een flink aantal medewerkers, j Deze factoren hebben er toe bijgedragen dat deze bazar een sukses is geworden en zeer veel bezoekers heeft getrokken. Zaterdagmiddag gingen de deuren weer al om half drie open en 's avonds was er I natuurlijk een optimale belangstelling toen Keetie Hage uit Sint Maartensdijk onder het toeziend oog der Rijkspolitie de 15 winnende loten trok uit de totaal uitverkochte oplage van 1500 loten a f 0,50. De eerste prijs, een cassette was voor André Heijboer uit de Molenweg. Maandagavond eindigde de actie met een mars naar de weegbrug aan de Veerstraat, waar de 7 bestuursleden op de bascule moes ten. Een en ander met muzikale begeleiding van „Oud Vossemeers Muziekver." Het was ean gewichtige gebeurtenis want de 7 heren bleken niet minder dan 598 kg te we- gen. j Misschien heeft de trainer er intussen wat op bedacht, zoals b.v. een extra conditie- training. I De uitgeloofde prijs, een droogkap kon niet worden toegekend want er waren 3 in zenders die het juiste gewicht hadden ge raden: J. M. v. Vossen, J. J. Vos en D. Pol derman D. J. Z-n Allen zullen nu een wat kleiner prijsje ontvangen. De juiste opbrengst van de actie is uiter aard nog niet bekend. Men verwacht dat deze zeer bevredigend zal zijn. Begrotingsbrief uit de Smalstad Daar wordt uitbreidingsplan West gerealiseerd Koninklijk zilver en koninklijk brons Na 48 jarig dienstverband afscheid in Sint-Maartensdijk en Sint-Philipsland Ook Stavenisse's begroting sluitend Jan Overeenkam's miljoenen SPS veroverde eerste puntje Zaterdag streekderby Je leven kun je noch verlengen, noch verbreden, wel verdiepen. op de nieuwe begraafplaats, die ruimte kan bieden aan ongeveer 70 personen De plaatselijke ambachtslieden waren hier toe uitgenodigd. Ingeschreven werd door de firma F. Burgers 6 Zn voor f 35.000,-: door A. J. Soeters-van der Rhee voor f 35.197,-; door J. Th. Kurvink voor f 35. 200,-: door Joh. Burgers-Padmos voor f 35. 671,-; door J. Boon voor f 36.100,-: door Abr. Burgers voor f 36.748,-; door J. den Engelsman 6 Zn voor f 38.194,-: en door L. van Dijke voor f 38.500,-. Alle prijzen exclusief BTW. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Tholen, Poortvliet en Oud Vossemeer dr. A. A. Kugel, Poortvliet tel. 01662-400 Nieuw Vossemeer en Sint Philipsland dr. J. Vermet, Nw-Vossemeer tel. 01676-415 St. Annaland, St. Maartensdijk en Stavenisse Dokter van der Eist Stavenisse tel 01663 - 400. DIENST WIJKVERPLEGING Weekendregeling van zaterdagmiddag tot en met zondagavond. Groepsdienst Oud-Vossemeer, Poortvliet, en Tholen: j 4-5 okt.: Zr P. Slager te Poortvliet Telefoon 01662-404. Groepsdienst Sint Annaland, Sint Maar- teensdljk en Stavenisse: 4-5 okt.: Zr M. G. Maas te Scherpenisse Telefoon 01666-318 HOOGWATER In verband met de deltawerken en kanaal- werken kan de redactie geen enkele ver antwoording nemen voor eventuele miststel- lingen van de gegeven waterstanden. Week van 5 tot en met 11 oktober Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 11 oktober Nieuwe Maan te 7.01 uur GEVONDEN VOORWERPEN één paar witte kousen, damesrijwiel, ter- lenka jongensblous, werphengel, blauw kin derjack. kinderschoentje maat 23, sandaal maat 29, kwart kinderschoentje maat 24, transistorradio, gebroken colliertje, één zwart en twee witte kinderschoentjes, vistas twee molens leefnet en vishaakjes, bril met don kerbruin montuur, bruine portemonnee, één paar dameshandschoenen, das, één halve zak kalk. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. 10.35 13.20 12.06 0.45 13.16 1.45 14.08 2.30 14.50 3.10 15.20 3.40 15.50 LEESBIBLIOTHEEK START WINTERSEIZOEN. De plaatselijke volksbibliotheek gaat v.a. a.s. weekend weer op de zaterdagmiddag uitlenen, waarmee dan het winterseizoen wordt ingeluid. Er is gelegenheid tussen half twee en half vier een keus te doen uit een waarlijk omvangrijke sortering. En deze col lectie van letterlijk „elck wat wils" werd weer aangevuld met een supplement van een 170 nieuwe werken. Daarbij een niet gering aantal gebonden werken tussen de f 10,- en f 24,75. Onbegrijpelijk dat dit alles nog steeds mogelijk is voor 15 cent per boek per week. Tot dusver wist de volksbibliotheek dit echter te klaren, dank zij het zeer grote aantal uitleningen. In het nieuwe supplement komen we alle nieuwe boeken tegen van Konsalik, van Alistair Mac Lean, van Simmel, de Catharinereeks van Benzoni, het nieuwe werk van Lartéquy „De gele koorts", het bekende „Uittocht der 8000", weer een nieuwe Helmut Kirst ,een Robbins, maar evengoed de V.C.L. uitgaven, de nieuwste van Visser-Roosendaal, Mar- greet van Hoorn, Oosterbroek Dutchen en ga zo maar door. Opnieuw zal menig inwoner van de ge legenheid gebruik maken op voordelige wijze prettige leesontspanning te zoeken en dat naar eigen smaak in de hoeveelheid van keuze bij „elck wat wils". OPENBARE VERKOPING In café Smits werd ten verzoek van mevr. Steendijk-van der Slikke in het openbaar verkocht een landbouwschuur aan de Post- straat. De inzet via de heer C. van Putte was f 2500,- Koper werd de heer M. J. de Wilde voor f 15-500,- OUD PAPIER De voetbalvereniging haald weer eens ruim 2600 kg oud papier op. GOUDEN ECHTPAAR Al is het reeds dagen achter de rug, het echtpaar F. Keur-van Oeveren dat de gou den bruiloft vierde, kan ook langs deze weg nog worden gefeliciteerd. Ze zijn thans respectievelijk 72 en 68 jaar oud. De heer Keur begon als schippersknecht, maar kocht later zelf een zeilschip, dat weer later als motorschip werd omgebouwd. Het werden vele tochtjes op de binnenwateren, waarmee hij in 1962 stopte. Het echtpaar verheugt J zich in 7 kinderen, 21 klein- en 1 achter kleinkind. I GESLAAGD I 1 De resultaten van de in juli afgenomen staatsexamens door leerlingen van de avond school van het Nederlands Genootschap tot opleiding van Leerkrachten voor het Nij verheidsonderwijs te Goes zijn inmiddels bekend. Daaronder komt o.a. als geslaagde voor de heer Ch. Schot alhier. I BIBLIOTHEEK OPENT LEESSEIZOEN Aanstaande zaterdag opent de bibliotheek die in de bovenzaal der N.H.Kerk gehouden wordt het leesseizoen. Lezers kunnen boe ken halen van 's avonds zeven uur tot kwart voor acht. MEISJESVERENIGINGEN GINGEN VAN START Dinsdag jl. zijn de meisjesverenigingen weer begonnen te vergaderen. De kleine meisjesvereniging „Cath. v. Bora" vergadert j elke dinsdagmiddag van kwart over vier tot half zes. De grote meisjesvereniging ver gadert elke dinsdag van kwart voor acht tot half tien. Beide verenigingen komen samen in ge bouw „Calvijn" achter de N.H.Kerk. Hedenavond (donderdag) haalt EUTERPE oud papier op. Staat het weer klaar adv.ing.med. RIOLERINGEN IN UITVOERING De nieuwe rioleringsbuizen die reeds en kele weken te zien zijn aan de buitenkant van Sint Maartensdijk, worden momenteel door Firma v. d. Werf ingegraven. Deze buizen komen in het bestemmingsplan West van deze gemeente BENOEMING Per 1 oktober is tot onderwijzeres be noemd mevr. J. J. Wilderom-Kramer uit Bergen op Zoom aan de Chr. Lagere school te Sint Maartensdijk. Zij komt in de plaats van mej. N. v. Dijke die vorige week in het huwelijksbootje stapte. ONGEVAL Op de Wouwse straatweg te Bergen' op Zoom deed zich zaterdagavond een aanrij ding voor tussen twee personenauto's waarbij zeven personen gewond raakten. G. de Rui ter, M. de Ruiter en diens echtgenote en mej. J .de Ruiter uit Sint Maartensdijk en J. v. D. uit Roosendaal en zijn passagiers, mej. M. v. T. en mej. C. v. d. A. werden per ambulance naar ziekenhuis Lievensberg overgebracht. Dhr. G. de Ruiter uit Sint Maartensdijk werd ernstig gewond. Praktijk van dokter Noteboom wordt volgende week waargenomen door dokter v. d. Bel. Spreekuur van 1-2. Woensdag geen consultatiebureau. adv.ing.med. AULA AANBESTEED Dinsdagmiddag werd op het gemeentehuis aanbesteed de bouw van een nieuwe aula €203® BERGEN OP ZOOM - KorUmMstr»! 17 - Tel. 01640-5878 tadv.ia0.nMd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 1