EENDRACHTBODE de omweg Joop Zoetemelk maakte klasse waar Ed Diepeveen noch net iets beter Sporthoekje Ootje Teur en de tcenshandschoenen 25c JAARGANG No. 36 31 juli 1969 DERDE BLAD KEES STOUTJESDIJK ZORGDE VOOR EERSTE STREEKSUCCES IN 21ste SPANNENDE RONDE VAN OUD VOSSEMEER VERHOEVEN Besling-Optlelc Wie beweert, dat hij meer bagage in zijn wagen krijgt omdat hij (0$) rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat een prima halfzware shag is, heeft gelijk! Of u nu ruimte te weinig of bagage teveel hebt, steek een (Rijg) op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! Bella sterker dan KeetSe Het is gelukt. Als eerste wielrenner uit de streek heeft Kees Stoutjesdijk uit Sint-Maartensdijk zaterdagmiddag de adspiranten- cours van de 21ste Ronde van Oud-Vossemeer gewonnen. Hoewel hij sterk favoriet was voor de zege, bleef het tot de eind streep een spannende strijd. Het was onzeker wie de bloemen mee naar huis zou nemen. In de laatste ronde stortte een groep van 27 renners van de Hik- sedijk de Dorpsweg in, en toen kwam het er op aan. Kees Stoutjes dijk lag in een gunstige positie en kwam steeds sterker naar voren. Alleen Leen van Campo uit Ossendrecht bleef goed volgen maar op de meet kwam hij centimeters tekort. Spanning was er ook bij de amateurs in deze aantrekkelijke 21ste Ronde. De sterke Joop Zoetemelk kwam in Oud-Vossemeer niet al leen zijn (hoge) startgeld ophalen. Nee, hij leverde een sportieve strijd en bracht heel wat leven in de brouwerij. Persoonlijk haalde hij een groep koplopers terug en op het einde ging hij samen met Ed diepeveen op pad. Op de plaats waar de prijzen verdeeld wor den, zoals winnaar Ed Diepeveen het zei, kwam Joop Zoetemelk krachten tekort. Hij werd tweede. Orn 1 uur loste wethouder C. W. de Leeuw het startschot voor de 40 kilometer en 875 meter lange adspirantencours. De eerste van de 25 ronden werd in 2.30 minuten door de wielen gedraaid, terwijl de sterke mannen al direct voorin zaten om de talrijke premies voor zich op te eisen. Ad Dekkers uit Uden- hout, Jac. van Dijk uit Ulvenhout, Neder lands kampioen Fons Veldhuizen uit Culem- borg, Jos Rovers uit Roosendaal, Leen van Campo uit Ossendrecht en Kees Stoutjesdijk uit Sint-Maartensdijk zorgden bij de jurywa gen aan de Dorpsweg voor talrijke aantrek kelijke premiesprints. Na vijf ronden namen Ad Dekkers, Ad van Treijen uit Lepelstraat en Jan de Jager uit Biezelinge een lichte voorsprong, maar dat was slechts een ogenblik. Jac. van Dijk en A. Prinsen uit Raamsdonkveer namen na tien ronden een veertig meter voorsprong, maar ook deze afscheiding hield maar twee ronden stand. Toen was de eerste groep van zo n dertig renners weer bijeen, terwijl de anderen in een tweede peleton bijeen dromden. Af en toe waagde iemand de sprong naar de kop groep, maar de sterke mannen hielden er flink het tempo in. LEIDERSPRIJS Ad Dekkers, die steeds voorin zat, lukte het weg te komen. Zijn voorsprong bedroeg ten hoogste vijftien seconden, maar daardoor stelde hij in elk geval zijn leidersprijs zeker. Hij kwam de meeste keren als eerste over de eindstreep en won daardoor een paar kunst schaatsen ter waarde van 25 gulden. De favorieten lieten Ad Dekkers niet te ver gaan, want toen er nog zes ronden afge legd moesten worden, sprongen Kees Stout jesdijk, Leen van Campo, Jan Konings uit Sprundel en Jac. van Dijk naar de eenzame koploper. De club liet de sterke kopgroep niet lang haar gang gaan, want na één ronde was de zaak weer compleet. Zo bleef het tot de bel voor de laatste ronde werd geluid waardoor een sprint de zege zou moeten beslechten. SPRINTER KEES Vol spanning richten de 2.000 toeschou wers hun blik op de afrit van de Hiksedijk. Daar, aan het begin van de Dorpsweg moest het gebeuren. En Kees Stoutjesdijk stelde zijn publiek niet teleur. Hij schoot naar voren en schudde onder een enorm applaus en gejuich Leen van Campo van zich af. Op tien meter volgden de anderen, onder wie Fons Veld huizen, de kampioen van Nederland, die der de werd. Zo haalde dus voor het eerst in de wieier- geschiedenis van Oud-Vossemeer een renner uit eigen omgeving de eerste prijs, al is het dan niet bij de Ronde, de cours voor de amateurs. Voor de jonge Kees Stoutjesdijk is het evenwel een kroon op zijn succesvolle adspirantencarriêre: voor eigen publiek be wees hij zijn kwaliteiten die hij al op zovele plaatsen gemanifesteerd heeft. In Smerdiek lukte het niet. in Oud-Vossemeer sleepte hij zijn vierde overwinning in de wacht. Met zijn vele tweede plaatsen en andere prijzen be looft hij beslist veel voor de toekomst en misschien lukt het hem ook als eerste streek- renner de amateurcours op zijn naam te brengen. De uitslag van de adspirantenwedstrijd van de 21ste Ronde van Oud-Vossemeer ten bate van het Groene Kruis luidt: 1. Kees Stoutjesdijk uit Sint-Maartensdijk (40.875 meter in 1.3.7) 2. L. van Campo. Ossendrecht 3. F. Veldhuizen, Culemborg 4. J. van Dijk, Ulvenhout 5. J. de Jager, Biezelinge 6. J. Rovers, Roosendaal 7. J. van Baal, Breda 8. J. Vroegrijk, Roosendaal 9. A. Dekkers, Udenhout 10. J. Konings, Sprundel DE RONDE Even over half drie kwamen 96 amateurs aan de start voor de 106 kilometer en 275 meter die in 65 ronden verreden moesten worden. Waarnemend burgemeester A. M. van Engelen schoot de renners weg, en oud- Tholenaar Dick van Veenendaal uit Gronin gen reed al direct op kop. Hij kreeg een lich te voorsprong en won daardoor wat premies. Al gauw kreeg hij gezelschap van enkele renners uit het uitgestrekte peleton. Kees van de Berg uit Sint-Maartensdijk liet zich ook in de voorste gelederen zien. Samen met Dick van Veenendaal reed hij een paar ronden in een kopgroep van acht man waarbij er vele premies verdiend werden. De verschillende uitlooppogingen waren niet meer dan premies binnenhalen zodat ze meestal geen lang leven beschoren waren. Met een dergelijk rennersveld als zaterdag in Vossemeer is het ook bijna onmogelijk om half cours al aan een serieuze ontsnappings poging te gaan denken. De grote mannen hielden zich in het begin wat rustig maar naar mate de getallen op het rondebordje kleiner werden, lieten Joop Zoetemelk, Frits Hoogerheide, Wim Evertse, Peter van Straten, Kees Freijters, Ad van Overveld er. Ed Diepeveen meer van zich horen. Onder aanvoering van Joop Zoete melk werd een kopgroepje teruggehaald. Let op onze speciale BRADERIE aanbiedingen Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom adv, ing. med. De strijd in de voorste gelederen was le vendig. Verschillende renners moesten afha ken en zakten ver terug. Zo ook Dick van Veenendaal die in het eerste deel van de cours goed werk liet zien, evenals Kees van de Berg. Toen er nog vijf ronden afgelegd moesten worden, werden zij door de jury uit de strijd genomen. Daarvoor waren er al tientallen renners afgestapt die het tempo niet meer konden volgen. P. van Straten uit Heerhugowaard had toen zijn schapen al op het droge met zijn centri fuge omdat hij de meeste keren als eerste over de streep was gekomen. Ed Diepeveen, Joop Zoetemelk en W. Lie. bregts waren daarvoor ook goede kansheb bers. BESLISSING Met nog tien ronden op het bord kwam de beslissende ontsnapping van Joop Zoetemelk en Ed Diepeveen. Ze pakten 20 seconden en voerden de voorsprong nog verder op. Schaatsenrijder Rudie Liebregts deed nog een moedige poging de beide kopmannen te be reiken maar zonder resultaat. Ook Frits Hoogerheide waagde een kansje doch het lei dende duo fietste ongenadig door op veertig seconden voor de groep. KOELKASTEN DIEPVRIEZERS Koeltechniek Lievevrouwestraat 33 - Tel 4898 Bergen op Zoom adv. ing. med. De voorzitter van het wielercomité Oud- Vossemeer, de heer T. M. Hage, noemde deze amateurwedstrijd één van de mooiste coursen in de 21-jarige Rondegeschiedenis. En de spanning bleef, want Joop Zoetemelk en Ed Diepeveen behielden hun voorsprong tot vlakbij de eindstreep. Toen was het de voor vele toeschouwers minder bekende Ed Diepeveen die de zege greep. Joop Zoete melk moest genoegen nemen met een tweede plaats. De uitslag van de amateurswedstrijd luidt: 1. E. Diepeveen uit Bilthoven (106.275 meter in 2.31.15) 2. J. Zoetemelk uit Rijpwetering 3. R. Liebregts, Vlaardingen (op 30 sec.) 4. P. van den Donk, Rosmalen (op 45 sec.) 5. P. Maas, Heerle 6. L, Embregts, Stampersgat 7. G. Zoontjes, Tilburg 8. C. Geerts, Bavel 9. W. Liebregts, Vlaardingen 10. L. v. d. Wiel, Breda 11. A. van Ham, 's-Gravendeel 12. T. Barten, Klundert 13. C. Freijters. Zegge MODERNE BRILLEN PRACHT COLLECTIE BIJ t Fortuinstraat 12 Bergen op Zoom OOK LEUKE HIPPE MODELLEN van de dames Hage en de zoveelste eerste en tweede plaats in één ronde. Opnieuw een prachtig succes. Zo ook voor Kees Stoutjesdijk, die na de Vosmeerse zege in Halsteren een fraaie tweede plaats voor zich opeiste, na H. van Treijen uit Lepelstraat. Adv. ingez. med. 14. P. van Straten, Heerhugowaard 15. W. Evertse, Zierikzee 16. A. van Overveld, Zegge 17. P. van Donk, Rosmalen 18. F. Hoogerheide, Ossendrecht 19. A. den Opdorp, Hoogerheide 20. B. den Hoedt, Slikkeveer. Wim Evertse uit Zierikzee werd door drie toeschouwers aangewezen als de strijdlustig- ste renner. Ben van Dordt uit Zwijndrecht kreeg de prijs voor de grootste pechvogel doordat zijn zadel brak, terwijl een sportief aangeboden andere fiets hem niet lekker zat. Tijdens deze 21ste Ronde werd ook af liet gebrilde jurylid met de witte pet en het sigarenpijpje, die twintig keer de Vosmeerse Ronde tot een goed einde hielp brengen. Slechts één keer miste hij, maar toen was hij ziek. scheid genomen van de heer Mattheeuwse, Een verrassing dit keer van het Smer- diekse dameswielerfront. Bella wist Keetie in de damesronde van Graauw te verslaan. Door gezamenlijke krachtsinspanning reden zij de 26 deelneemsters, behalve Tinie La- zeroms, op één ronde achterstand. In de laatste ronde hield de samenwerking echter op. Toen werd er een harde, sportieve strijd gestreden tussen de twee Smerdiekse zusjes waarbij bleek dat Bella gewiekster was. Keetie dacht haar zus te slim af te zijn en probeerde weg te komen. Bella bleef evenwel goed volgen, en vlak voor de meet spurtte zij voorbij haar jongere zusje. De zoveelste overwinning voor één DAMES KAPSALON VERMAAT heeft nu 'n natuur PARMANENT die niet meer kroezen kan ook niet bij vochtig weer. Maatstukken - pruiken - haarstukken enz, uw adres Grote Markt 31 - Bergen op Zoom Tel. 01640 - 4324 adv. ing. med. PROGRAMMA ZUID 4 B Het programma voor de voetbalcompe titie 1969-1970 is voor wat betreft de af deling waarin de eerste elftallen van Smer diek en W.H.S. uitkomen bekend. Deze competitie begint op 30 augustus en dan krijgen we achtereenvolgens de hierna genoemde wedstrijden. Chrislandia - Yerseke; Nieuwland - Wis- senkerke; Veere - WHS; Kloetinge - Smer diek; Kapelle - Hoek. 6 september: Wissenkerke - Chrislandia; WHS Nieuwland; Smerdiek - Veere; Hoek - Kloetinge; Yerseke - Kapelle. 13 september: Wissenkerke - Yerseke; Chrislandia - WHS; Nieuwland - Smer diek; Veere - Hoek; Kloetinge - Kapelle. 20 september: WHS - Wissenkerke: Smerdiek - Chrislandia; Hoek - Nieuw land; Kapelle - Veere; Yerseke- KloeJ tinge. 27 september: WHS - Yerseke; Wissen kerke - Smediek; Chrislandia - Hoek; Nieuwland - Kapelle; Veere - Kloetinge. 4 oktober: Smerdiek - WHS; Hoek - Wissenkerke; Kapelle - Chrislandia; Kloe tinge - Nieuwland; Yerseke - Veere. 11 oktober: Smerdiek - Yerseke; WHS - Hoek; Wissenkerke - Kapelle; Chrislan dia - Kloetinge; Nieuwland - Veere. 18 oktober: Hoek - Smerdiek; Kapelle - WHS; Kloetinge - Wissenkerke; Veere - Chrislandia; Nieuwland - Yerseke 1, november: Yerseke - Hoek; Smer diek - Kapelle; WHS - Kloetinge; Wis senkerke - Veere; Chrislandia - Nieuwland. 8 november volgt dan de return van 30 augustus enz. Van de afdelingen, die een week later beginnen, is de indeling noch het program ma al bekend, evenmin het programma van de afdeling waarin de Vosmeerse elftallen uitkomen. BRADERIE KOOPJES BADSTOF SWEATERS v.a. 9,90 ASTRALON POLO'S v.a. 29,90 STURKA JACKS NU 39,75 Adv. Ingez. med. adv, ing. med. FRANgOIS WORDT WEER EIGEN BAAS. „Wacht eens even!" zei Ootje Teur, „dat is natuurlijk niet nodig! Op het ogenblik ben ik de bezitter van de handschoenen en ik mag ze geven aan wie ik wil! Ik geef ze aan u! Dan kunt u in het vervolg weer uw eigen baas zijn!" „Dat is te mooi om waar te zijn!" meende Francois, die een stralend gezicht trok van plezier. „Hier zijn ze!" zei Ootje Teur, die de handschoenen reeds had uitgetrokken. „Duizendmaal dank! Mille fois!" riep Frangois opgetogen. Hij pakte de handschoenen van Ootje Teur over en trok ze onmiddellijk aan. „Vaarwel!" riep Francois nog. Hij werd helemaal doorzichtig en zou spoedig helemaal verdwenen zijn. „Au revoir! Nu zal ik dan eindelijk rust hebben! En ik ben van mijn goudzucht genezen! Voor goed!" Ootje Teur wuifde hem vriendelijk toe. door MAARTJE ZELDENRIJK 25 Het klinkt misschien pathetisch, maar later ben je me er misschien dankbaar voor. Denk niet, dat ik niet trots en blij ben met jouw grote liefde voor mij. Ik moet mezelf geweld aandoen ,,Doe het dan niet, uilskuiken. Neem wat je krijgen kunt en denk niet aan de toekomst ,,Dat doe ik juist wel, Liebchen, namelijk aan jouw toekomst. De mijne komt er niet zo veel op aan. De jouwe wel." „Kan me niet schelen. Ik houd van je. Alsjeblieft, Giep, alsjeblieft „Stil", fluisterde hij in haar oor, „er komen mensen aan. Stel je voor, dat ze je kennen „Het is donker," wierp ze tegen, doch ze stond toe, dat hij haar half overeind trok. Ze zaten met hun armen om elkaar heen, toen twee wielrijders langs gingen. Een paar seconden kwam het schijnsel over hen heen. Doch ze verroerden zich niet. Giep zag de achterlichten verdwijnen. Hij trok haar langzaam omhoog op haar benen. „Kom, we gaan naar huis." zei hij zacht, maar beslist. „Dat is beter. Denk er over, hoe je wilt, maar dit doe ik niet. Ik ben ook een boerenzoon, al ben ik arm. Maar ik heb ook mijn trots. Ik ga geen misbruik maken van een mij ge boden gelegenheid. Hoe lief ik het ook van je vind. Je bent me des te liever." Ze reden zwijgend terug. Hij had z'n wagen ergens aan de weg staan. Toen ze daar arriveerden, stopte hij en draaide het kontakt om. De stilte was voelbaar. Hij trok haar naar zich toe en drukte een kus op haar kil geworden lippen. „Dank je, mijn schat, voor wat je mij hebt gegeven. In werkelijkheid is het alles geweest, wat een vrouw kan geven aan de man, die ze liefheeft. Dat ik het niet geaccepteerd heb, moet je niet als een be lediging beschouwen. Dat is het niet. Integendeel. Het komt voort uit mijn respect voor jou. Ik acht je te hoog door mijn liefde, dat ik zoiets zou kunnen doen. Mis schien begrijp je het later beter, lieveling" Ze drong dicht tegen hem aan. „Ik voel me een sloe rie," zei ze zacht. „Dank je, mijn jongen, voor alles Hier Ze drukte minutenlang haar mond op de zijne. Toen maakte hij zich los en verliet de auto. Door het raam zei hij zacht: „Welterusten, lieveling. Ga nu Ik wacht nog even," De volgende morgen was Giep Nuvelder niet op de boerderij, tot verwondering van Willem Keesom. Twee dagen later stootte een schipper in de ringvaart op een hard voorwerp. In Purmerend alarmeerde hij de politie, die het doorgaf aan de rijkspolitie in de Beemster. Deze haalde vlak voor donker een auto aan de kant. In de wagen zat het lijk van een man, die nog voor midder nacht geïdentificeerd werd als de vermiste meester knecht van Willem Keesom. HOOFDSTUK 11 Op het bedrijf van Willem Keesom was men weer even ver als een klein jaar geleden. Nadat men de ver schrikkelijke boodschap had gekregen, hoe men Giep Nuvelder had gevonden, nam iedereen aan, dat hij door de duisternis misleid vanwege zijn onbekendheid op de Ringdijk, in het water was gereden. Alleen Lena Keesom dacht er anders over, al sprak ze het niet uit. Hij heeft zich van het leven beroofd, omdat hij mij niet kon krijgen. Terwijl hij die laatste avond de kans had. Hij wilde niet. Waarom niet, zal ik nooit te weten komen. De huisgenoten bemerkten weinig aan haar. Eén keer vroeg haar moeder, toen ze naar beneden kwam om te eten en haar rode ogen zag: „Heb je gehuild? Waarom?" Lena had haar moeder verontwaardigd aangekeken. „Nou? Is dat zo gek. Ik heb gehuild om Giep, Het is toch zeker verschrikkelijk? Ik mocht hem. Hij was al tijd vriendelijk en beleefd." Willem knikte. „Dat was hij zeker. Geweldig tra gisch, om zo aan je eindje te komen. We hadden een goede kracht aan hem." Na enkele dagen nam ze haar besluit. Ik wil weten, waarom hij dit gedaan heeft. Ik ga zijn ouders opzoe ken. Misschien dat ik daar iets meer kan begrijpen van zijn beweegredenen. Op een zondagmorgen reed ze vroeg weg. Van Giep wist ze zijn adres. De boerderij lag onder Heteren, op een halve kilometer van de dijk. Ze was nog geen vijf minuten binnen, toen ze een antwoord wist op veel vragen, die sinds zijn dood ge rezen waren. Want er liepen twee mismaakte kinderen rond en een derde was een mongooltje. Lena schrok, doch beheerste zich met ijzeren wilskracht. Ze sprak met de getroffen ouders. Al spoedig bemerkte ze, dat de moeder min of meer debiel was. En ook de getrouwde dochter leek niet helemaal normaal. Het hele huishou den bood een triest, meelijwekkend gezicht. Het aanbod om te blijven eten, sloeg ze vriendelijk af. Als excuus gaf ze op, dat ze tijdig voor melktijd terug moest zijn. (wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 9