Mevrouw M. Gakeer-Sakko bracht onderwijs aan twee generaties in Stavenisse Voor ieder werk de winkel aan SLAAG NU OOK VOORAL ALS BURGER IN DE MAATSCHAPPIJ «DIFOGA» 2b Schooljeugd zorgde voor klinkend afscheid Sinds september 1g25 voor de klas Mary van Dijk Technische School Sint-Maartensdijk liet vijftig einddiploma's los Gewone rubriek met redelijke goede ooien aan de kop. Enkelingen ooien, geboren in 1968. a geboren vóór 1 maart, la Fokk.: J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk. Eig.: J. A. van Hemert, Sint Maartensdijk lb Fokk.-elg.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. lc Fokk.-elg.: J. A. v. Hemert .St.Maartensdijk ld Fokk.-eig.: L. A. M. Elenbaas, Scherpenisse le Fokk.: J. A. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk Eig.: J. A. van Hemert, Sint .Maartensdijk 2a Fokk.-eig.: L. A. M. Elenbaas, Scherpenisse 2b Fokk.-eig.: Fa. C. M. Geluk en Zn., Sint Maartensdijk. 2c Fokk.-elg.: Fa. C. M. Geluk en Zn„ Sint Maartensdijk. b geboren na 29 februari. la Goede lijnen, diep, matig beenwerk. Fokk.: J. A. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk. Eig.: J. A. van Hemert, Sint .Maartenidijk. lb Fokk.: A. Vijverberg, Ouwerkerk. Eig.: J. A. van Hemert, Sint .Maartensdijk. Enkelingen ooien, geboren in 1968. lc Fokk.: A. Vijverberg, Ouwerkerk. Eig.: J. A. van Hemert, Sint .Maartensdijk, ld Fokk.-eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. le Eig.: J. A. van Hemert, Sint .Maartensdijk. 2a Fokk.-eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. 2b Fokk.-eig.: L. A. M. Elenbaas, Scherpenisse 2c Fokk.-eig.: J. Boonman, Oud Vossemeer. 2d Fokk.-eig.: L. A. M. Elenbaas, Scherpenisse Goede rubriek. Geboren vóór 1968. la Fokk.-eig.: G. M. Geluk, Sint Maartensdijk. lb i best gelijnd. Fokk.-eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. lc Fokk.-eig.: G. M. Geluk, Sint Maartensdijk, ld Fokk.-eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. Goede rubriek met 2 beste stellen aan de kop Oudere ooien met haar in 1969 geboren ooi lammeren. la Eig.: G. M. Geluk, Sint Maartensdijk, lb Eig.: Fa.C.L.Geluk en Zn., St.Maartensdijk lc Eig.: G. M. Geluk, Sint Maartensdijk, ld Eig.: M. C. J. Kosten, Tholen. 2a Eig.: M. W. Kloet, Sint Maartensdijk. 2b Eig.: M. C. J. Kosten, Tholen. Met Ramlammeren. 1 Eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. 2 Eig.: J. A. van Hemert, St. Maartensdijk. 3 Eig.: J. A. van Hemert. St. Maartensdijk. Met ooi- en ramlam. la Eig.: L. A. M. Elenbaas, Scherpenisse. lb Eig.: L. A. M. Elenbaas, Scherpenisse. 2a Eig.: M. W. Kloet, Sint Maartensdijk. 2b Eig.: Fa.CX.Geluk en Zn., St.Maartensdijk 2c Eig.: M. W. Kloet, Sint Maartensdijk. 2d Eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. Oudere ooien met haar in 1969 geboren lam. la Eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. lb Eig.: Fa.C.L.Geluk en Zn., St.Maartensdijk lc Eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. ld Eig.: J. Boonman, Oud Vossemeer. Eig.: L. A. M. Elenbaas, Scherpenisse. lf Eig.: G. M. Geluk, Sint Maartensdijk. 2a Eig.: L. A. M. Elenbaas, Scherpenisse. 2b Eig.: L. A. M. Elenbaas, Scherpenisse. 2c Eig.: M. W. Kloet, Sint Maartensdijk. 2d Eig.: M. C. J. Kosten, Tholen. 2e Eig.: M. C. J. Kosten, Oud Vossemeer. Met ramlam. la Eig.: J. Boonman, Oud Vossemeer. lb Eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. lc Eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. 2a Eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. Eig.: L. A. M. Elenbaas, Scherpenisse. 3a Eig.: J. Boonman, Oud Vossemeer. 3b Eig.: Fa.C.L.Geluk en Zn., St.Maartensdijk Eig.: Fa.CX.Geluk en Zn., St.Maartensdijk Jaarling ooien met in 1969 geboren lam, la Eig.: J. C. Kooijman, Sint Annaland. lb Eig.: M. W. Kloet, Sint Maartensdijk. Eig.: J. C. Kooijman, Sint Annaland. ld Eig.: M. C. J. Kosten, Tholen. le Eig.: G. M. Geluk, Sint Maartensdijk. 2a Eig.: J. Boonman, Oud Vossemeer. 2b Eig.: M. W. Kloet, Sint Maartensdijk. 2c Eig.: Mej. van Dalen, Tholen. 2d Eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. Met meer dan een lam. la Eig.: J. C. Kooijman, Sint Annaland. lb Eig.: Fa.CX.Geluk en Zn., St.Maartensdijk lc Eig.: Fa.CX.Geluk en Zn., St.Maartensdijk 2a Eig.: J. C. Kooijman, Sint Annaland. 2b Eig.: G. M. Geluk, Sint Maartensdijk. 2c Eig.: Mej. van Dalen, Tholen. Groepen afstammelingen van één vader, a. la Eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. lb Eig.: Fa.CX.Geluk en Zn., St.Maartensdijk lc Eig.: G. M. Geluk, Sint Maartensdijk. b. la Eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. lb Eig.: L. A. M. Elenbaas, Scherpenisse. lc Eig.: G. M. Geluk, Sint Maartensdijk, ld Eig.: Fa.C.L.Geluk en Zn., St.Maartensdijk Eig^: Fa.CX.Geluk en Zn., St.Maartensdijk Eig.: L. A. M. Elenbaas, Scherpenisse. Eig.: C. Kooijman, Sint Annaland. Bedrijfscollecties. la Fa. C. L. Geluk en Zn., Sint Maartensdijk, lb M. A. Geuze, Oud Vossemeer. lc G. M. Geluk, Sint Maartensdijk, ld J. A. van Hemert, Sint Maartensdijk, le M. C. J. Kosten, Tholen. lf J. A. van Hemert, Sint Maartensdijk. Ooien met afstammelingen minstens 3 stuks. la Eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. lb Eig.: Fa.C.L.Geluk en Zn., St.Maartensdijk lc Eig.: M. A. Geuze, Oud Vossemeer. ld Eig.: M. W. Kloet, Sint Maartensdijk. KAMPIOEN ram. Eig.: J. A. van Hemert, St-Maartensdijk. RESERVE KAMPIOEN, ram. Eigj M. A, Geuze, Oud-Vossemeer en M. C. J. Kosten, Tholen. KAMPIOENE ooi. Eig.: C. L. Geluk en Zn., St Maartensdijk. RESERVE KAMPIOENE ooi. Eig.: C. L. Geluk en Ztu, St. Maartensdijk. KEURING PAARDEN KAMPIOENE. BRILLANTE van MOERKAPELLE, Eig. Stallen Brooijmans, Sint-Annaland en Oud-Vossemeer. RESERVE KAMPIOENE. CREOLE van MOERKAPELLE, Eig.» W. J. Suurland, Scherpenisse. ERE KAMPIOENE BESTE JONGE PAARD. JUDITH van KOUWENBERG, br. Eig. J. A. Geluk, Oud-Vossemeer. DINA, Eig. Stallen Brooijmans, Sint-Annaland en Oud-Vossemeer. Op zeker ogenblik regende het in het Dorpshuis te Stavenisse ca deaus en cadeautjes voor de schei dende onderwijzeres mevrouw M. Gaakeer-Sakko. Tevoren had de jeugd voor een boeiend stuk gezorgd, waarin een paar dagen in de klas werden uit gebeeld. De foto toont een duidelijk ver heugde nu gepensioneerde onder wijzeres voor het vele meeleven op deze afscheidsmiddag. De OPRUIMING komt al dichterbij LET NU OP ONZE PRIJZEN U slaagt bij Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom adv. ing. med. Mogelijk dat door vele anderen het dorp, althans de jeugd aan de noordwestkant van het eiland, dat Stavenisse, wordt onderschat. Onderschat in een mogelijke vooruitstrevendheid van bevolking op het maatschappelijk terrein, onderschat misschien ook het onder wijs. Misschien verwacht men daar in Stavenisse alleen maar een ook op onderwijs terrein doorborduren op een oud stramien en geen progressiviteit, geen onderwijsvernieuwing, geen jeugd die in het openbaar zou durven optreden. Na tot tweemaal toe een afscheid bij het onderwijs in korte tijd te hebben meegemaakt, kunnen we uit ervaring die mogelijk ver keerde gedachte dan weerleggen. Er moet in Stavenisse ergens een voordrachtkunstenaar (es) wo nen, die de kinderen op excellente wijze bijbrengt wat op dat gebied gerealiseerd kan worden. Hoe zou anders het afscheid van mevrouw Gaakeer - Sakko als het ware een compleet toneelstuk of als u dat beter in de oren klinkt, een complete voordracht over 'het leven op school' hebben kunnen opleveren. En daarmee werd het voor mevrouw Gaakeer - Sakko een zeer plezierig, een klinkend afscheid, juist omdat haar eigen schooljeugd het grootste aandeel leverde. woners beneden de 51 jaar kregen les van juffrouw Sakko. Vcor dat alles bracht het gemeentebestuur dank bij monde van haar huidige eerste burger. Daarbij kwamen ook bloemen en een deelname aan andere cadeaus, die nog zou den volgen. De heer Moerland besloot zijn afscheids woord met de wens, dat nog vele gezonde en gelukkige jaren voor mevrouw Gaakeer zouden volgen. Hij maakte van de gelegenheid gebruik cok een kort afscheidswoord te spreken tot mej. van Dalen, die naar Steenbergen ver trekt en bood haar een boekenbon aan. Ver der tot mevr. Rentjes die in feite tot 1 augustus aan deze school verbonden is, maar dan ook de 65 jarige leeftijd heeft bereikt. Om gezondheidsredenen deed mevr. Rentjes al geen dienst meer. De burgemeester wenste ook haar en haar man alle goeds toe. RESPECTABEL AANTAL LEERLINGEN Namens de oudercommissie sprak de voor zitter M. K. de Wilde een afscheidswoord. Ook daarin kwam het aantal dienstjaren naar voren. U kreeg zelfs kinderen van de (eerste) kinderen bij u op school. Een gene ratie lang voor de klas. Met grote liefde gewerkt aan vooral de vorming. Daarom ook volgde u de kinderen die van school gingen in hun later leven en het gaf vol doening ze een goede positie te zien in nemen. Voor alles wat u in al die jaren in het belang van het onderwijs aan onze school hebt verricht, dankt de oudercommissie u uit de grond van haar hart. Wij zullen dat niet gemakkelijk kunnen vergeten, aldus de heet de Wilde. Ook hij hoopte nog op vele gezonde jaren voor mevr. Gaakeer en kon digde enkele geschenken aan, die evenwel door de jeugd overhandigd zouden worden. Ook de heer De Wilde richtte zich met enkele afscheidswoorden tot mej. Van Dalen. Het voormalige schoolhoofd de heer Ren tjes bracht dank voor de uitnodiging, waar aan hij met zijn vrouw, ondanks de verre reis, graag gevolg had gegeven. Reken er niet op, dat we Stavenisse al zijn vergeten, verklaarde de heer Rentjes en daarvan was hun aanwezigheid een overtuigend bewijs. Ook hij voegde zijn dank en de beste wen sen voor mevrouw Gaakeer bij die van vo rige sprekers. Het huidige schoolhoofd, de heer C. G. van de Hoek was de laatste van de sprekers, alvorens de jeugd nog een extra beurt kreeg Hij dankte mevrouw Gaakeer namens het personeel en deed tussen de regels door uit komen, dat hij wellicht nog eens een beroep op haar zou doen. De heer v. d. Hoek gewaagde voorts van de prima verstand houding en de zeer gewaardeerde adviezen die hij persoonlijk van mevr. Gaakeer kreeg tijdens zijn inwerkperiode. Dank en de beste wensen bracht spreker eveneens namens de Algemene Bond van Onderwijzend personeel. Na in de warmte zich een tijdje bizonder rustig te hebben moeten houden was er ver volgens voor de jeugd de welkome afleiding van de traktatie in de vorm van een flesje limonade. UIT DE EERSTE KLAS. Vervolgens brachten twee groepen het toneelstukje ,,De eerste klas" naar een eigenhandig geschreven scenario door per soneelsleden. Het werd een kostelijke en prachtige voordracht van de jeugd. Een na bootsing van onderwijzeres Sakko, toen ze een eerste dag met een nieuwe lichting op school beleefde inclusief huilpartij, het zo nodig moeten en allerlei andere school avonturen. Het tweede bedrijf speelde in een al gevorderde leerplichttijd. Prima ingestu deerde rollen in zeer korte tijd inclusief de jeugdige conferencier, die het tableau aan kondigde. Tenslotte was er het door zes eerste klas- sertjes gezongen afscheidslied met inbegrip van een kleurige presentatie van de ca deautjes van oudercommissie, schooljeugd en personeel. Een fraaie leeslamp, mixer met nog enkele andere aanvullingen en prachtige bloemen. VERRAST Juffrouw Sakko, zoals ze op Stavenisse voort zal leven, was er wat beduusd van. Ze vond het vooral fijn, dat de jeugd zelf dit alles verzorgde, al wist ze wel, wie daar aan leiding had gegeven. Geen wonder, dat ik de laatste tijd na vier onmiddellijk naar huis werd gestuurd, zei ze. Voor de mede werking, goede woorden van gemeentebe stuur, oudercommissie, collega's voor de ont vangen bloemstukken en cadeaus bracht ze I vriendelijk dank. Doe steeds zo goed je best op school en in het later leven, als je deze middag hebt gedaan, zo richtte ze zich tot de kinderen. Jongens en meisjes, jullie in het bizonder hartelijk dank voor deze zo goede afscheidsmiddag. En dat was het inderdaad, waarbij we mevrouw Gaakeer-Sakko ook namens vele andere Stavenissers en streekbewoners ook nog het allerbeste willen toewensen. In het opnieuw warme en volle dorps huis waren naast de schooljeugd een aantal genodigden aanwezig, toen daar donderdag 26 juni mevrouw M. Gakeer-Sakko wegens het bereiken van de bekende leeftijd de on derwijzeres harp aan de wilgen kon hangen De naaste familie van de scheidende leer- krachte, de wnd burgemeester J. C. Moerl land, wethouder J. A. Nortier (wethouder A. J. Smits was verhinderd), enkele raads leden, de oudercommissie en het voltallig schoolperscneel, maar ook de heer en me vrouw Rentjes uit Zuid-Laren. Verhinderd waren ook de inspecteur van het lager onderwijs, evenals de oud-onderwijzeres mej. Suurland en de oud-onderwijzer Scher penisse. Wnd. burgemeester Moerland sprak het welkomstwoord, nadat mevrouw Gakeer- Sakko door collega's was binnengeleid, toen de jeugd staande en uit volle borst een welkomstlied deed horen. Els Nooy bracht vervolgens variatie met accordeonspel. Het viertal nummers leverde haar een flink applaus op. UIT 22 SOLLICITANTEN BENOEMD Hierna was de wnd burgemeester de eerste spreker, die begon met er op te wijzen, dat de manier van verwelkomen door de jeugd het duidelijk maakte, dat het een bizondere dag was voor mevrouw Gaakeer en voor het onderwijs op Stavenisse. Het gemeente bestuur verleende reeds op de meest eer volle wijze ontslag, al was het met een ze- kere weemoed. Niet omdat de rust niet ge- gund zou worden na een zo werkzaam le- ven, maar wel omdat het toch een lege plaats op school meebrengt. Een plaats, die zeer lang bezet is, omdat het een afscheid moet zijn van een zeer gewaardeerde leer kracht. De heer Moerland herinnerde er aan, hoe de scheidende onderwijzeres per 1 september 1925 werd benoemd uit 22 solli citanten. Een weelde voor degenen, die moest benoemen, een eer voor de benoemde uit de 22 te worden gekozen. U was toen al werkzaam als volontaire aan de openbare lagere school te Tholen, dat betekende zender verdiensten. De wnd burgemeester verklaarde bij de komst van mevr. Gaakeer, toen nog juffrouw Sakko als leerling van de tweede klas ook toen van de partij te zijn geweest. In 1946 was er een afscheid, aangezien de wet toen nog geen gehuwde onderwijzeres toestond voor de klas te staan. Dat was na 21 dienst jaren. In september 1956 werd u opnieuw aan deze school benoemd. De wnd burgemeester somde vervolgens de salarisberekening op uit die tijd, waaruit bleek, dat ze weinig minder ingewikkeld was dan nu. Voor EXCLUSIEVE badkleding en badjassen naar Kremerstraat 9 Bergen op Zoom Bij aankoop van een badpak of bikini een bus Sun-Spray cadeau. Natuurlijk vond directeur J. van Vredeveld het behaalde eind diploma van zijn technische school een belangrijke zaak. Het waren om precies te zijn 48 jongens, die het begeerde papiertje uit handen van wethouder L. J. Koopman in ontvangst mochten nemen. Evenzo is het belangrijk, dat er voor iedereen in deze hernieuwde periode van spanning op de arbeidsmarkt werk gevonden kan wor den. f-i P:|- f? Maar, zo waarschuwde de heer Van Vredeveld, niet alleen de materialistische kant is belangrijk in het leven van alledag. Probeer nu ook vooral te slagen als burger in een bewogen maatschappij, als mens tegenover de medemens. Als schakel in een gemeenschap. Ook die kant van het leven heeft een belangrijke, zo niet de be langrijkste waarde voor een gelükkig leven. (adv. ing. med.) Nu staan er 33 dienstjaren plus 4 maanden op uw staat. Het is u niet aan te zien. De heer Moerland sprak nog over de ijver, plichtsbetrachting, kenni$ van zaken, kunde en lust om de jeugd de eerste onderwijsbe- ginselen bij te brengen. De helft van de inwoners uit Stavenisse hebben dat mogen ervaren. Drie en dertig lichtingen van In- Nou ja, op het moment zelf, zullen de jon gens het allemaal niet zo serieus hebben ge nomen. De spanning was er af, nu de naam was gevallen en de finish bereikt. Mogelijk denken ze er later nog eens aan terug. Meer serieus, meer overwogen. Vandaar dat we het dan ook maar aan het papier hebben toevertrouwd. Voor hen en voor alle nu gelukkig geslaagden. i Het betekende niet, dat de Technische schooldirecteur deze vrijdagmorgen 27 juni, op de laatste schooldag, aan het zedepre- ken was. Maar het hoorde wel bij deze finale. Die enerzijds een mooie afsluiting is van een overigens door ouderen alweer vol heimwee geillussioneerde leeftijdsperiode, maar die anderzijds een eerste stap voor velen zal zijn in de hardheid van de maat schappij. De heer Van Vredeveld had reeds bij het begin, na een begroeting tot beide Smer- diekse wethouders, leraren en hun dames, naast een hartelijk welkom ook aan al de leerlingen, gesteld dat er een goed school jaar voorbijging. Met in het algemeen gun stige resultaten. Zo slaagden alle 19 cur sisten in de 3e klas timmeren voor het eind diploma. Zo konden ook 29 van de 34 metaalbe werkers de eindstreep halen. Zo waren er ook al 28 cursisten van de part-time cursus, zowel voor metaal als voor timmeren, die of zijn bevorderd of het ge tuigschrift incasseerden en tenslotte waren er 45 die van 1 naar 2 zijn bevorderd, (alle maal) en tien van 2 naar 3 timmeren plus 2 voorwaardelijk en 28 van 2 naar 3 metaal plus 3 voorwaardelijk. Bij elkaar waren dus zo'n 160 leerlingen blij met wat ze vrijdagmorgen in de gym zaal beluisterden. „GA ZO VOORT M'N ZOON" De eerste felicitatie kwam van de ver tegenwoordiger der burgelijke gemeente, wethouder L. J. Koopman, die burgemeester D. C. Bouwense moest vervangen. Hij wees er na een felicitatie voor de geslaagden op, dat ook in het latere leven naar mensen wordt gevraagd, die hun best willen doen. Dan moge er verschil zijn in capaciteit, intelligentie, ontwikkeling, maar wie zijn best doet, krijgt waardering, krijgt in de meeste gevallen ook loon naar werken. Laat men bovendien tonen, dat de basisopleiding goed was, niet alleen voor de school (en dat ook), maar ook voor zichzelf. Wethouder Koopman bracht dank aan directeur, leraren en verder personeel voor hun werk in het hun beëindigde school jaar en hoopte dat ieder na de vakantie weer met hernieuwde energie zou kunnen beginnen. Hij wenste de geslaagden op hun verder levenspad veel goeds toe. Hierna werden diploma's door hem uit gereikt Namens het personeel feliciteerde direc teur Van Vredeveld de geslaagden. Het zal niet moeilijk voor jullie zijn om thans een werkkring te vinden, zo was zijn veronderstelling, dit dank zij de weer heer sende welvaart, de economische opgang na een korte inzinking. Dat die arbeidskring er is, komt door een gezamelijke inspanning van het Nederlandse volk. Het is noch alleen de werkgever, noch alleen de werknemer, noch alleen de advi seur die het moet doen, maar gezamelijk. Daarom betekent werk doen ook verant woordelijk zijn. Verantwoordelijk voor het geen men doet en hoe men het doet. Niet alleen de baas moet het doen of de regering maar ieder moet mee aanpakken. Vanuit die instelling, met ijver, plichten en ook rech ten, komt men vooruit, wordt men ook ge waardeerd en gaat men iets betekenen op welk niveau dat ook moge zijn. Automobielmij Officieel Ford-dealer Door INRUIL verkregen Taunus 20 M TS '65 4.000,— Taunus 17 M 4 d '65 3.650,— Taunus 17 M 4 d '64:/'65 3.250,— Taunus 17 M '65 3.250,— Taunus 17 M '65 3.750,— Taunus 17 M '66 3.650,— Anglia Bestelw. '65 1.400 Cortina G.T. '67 5.150,— Taunus 12 M coupé '67 5.450,— Daffodil '64 1.750,— Cortina 150 C '68 4.850,— Consul '62 900,— Cortina Estate car '66 3.800,— Taunus 12 M Bestel '66 3.250 Fiat 124 '67 4.450,— B.M.W. 1800 '67 6.900,— Taunus 17 M '67 5.500,— Cortina '65 3.000,— Cortina 1200 '67 4.250 Taunus 13 M T.S. '66 4.300,— Cortina 1300 '67 4.500,— Taunus 12 M comb. '64 1.100,— Cortina 1500 '67 4.250,— Taunus 20 M '65 3.650,— Escord 1100 de Luxe '68 5.100 Taunus 17 M '64 2.850,— Citroën Ami '67 3.250,— Ford 15 M '68 5.350,— Fiat 850 '67 3.425,— Renault R 8 '64 1.500,— Cortina 1500 '67 4.100,— Daf 33 '67 3.250,— Corsair '66 4.250,— Taunus 15 M '66 3.800,— Opel Kadett coupé '67 5.250,— Austin Glider '68 4.850,— Cortina 1300 '68 4.200,— Renault R 8 '67 3.500,— Taunus 12 M '64 2.200,— Taunus 12 M '67 4.500,— Opel Rekort '55 250,— enz. enz. enz. Prettige betaling. KOOP NU ZIEN IS KOPEN Onze showroom is de hele week open ook zaterdags van 10-20 uur Bredasestraat 25 Bergen op Zoom Telefoon 5910 adv. ing. med. De heer Van Vredeveld wensten allen het beste toe in het verdere leven, bracht ten slotte dank aan gemeentebestuur, aan de wethouders voor hun aanwezigheid bij deze afsluiting, aan het personeel, concierge en schoonhouders en hoopte dat de na de va kantie terugkerenden weer met ijver zouden aanpakken. Hierna werd door de leerlingen nog een uurtje onstpanning geboden in de vorm van voordrachten en wat muziek. De gebruike lijke plezierige afsluiting van het schooljaar. De eindgediplomeerden zijn: HOUTBEWERKEN: Marinus Anemaet, Johannes Dijke, beiden uit Scherpenisse. Jan Bruijnzeel, Dirk Bruijnzeel, Jacob Lind- hout, Willem Moerland, Jan Scherpenisse en Nehemia Potappel uit Sint Annaland. Johannes van Dijke, Boudewijn Heuse- veldt en Leendert Tichem uit Tholen. Marinus de Graaf en Marinus Priem uit Stavenisse. Cornells van Haaften en Cornelis de Korte uit Sint Maartensdijk. Leendert de Kwak Kollaart en Martin Nor- tier uit Poortvliet. Willem Lobbezoo en Leendert Oostdijk uit Oud Vossemeer. METAALBEWERKEN: Willem Deurloo, Jacobus Quequièrre, Plet van Hemert, Cornelis Jasperse, Jan Polder man, Jasper van Splunter, Cornelis Stoutjes- dijk, Cornelis Zwagemaker en Aldert Weg- gemans uit Sint Maartensdijk. Leendert Eerland, Catharinus van Oeve- ren, Jan Quist, Cornelis Smits en Jacobus de Wilde uit Stavenisse. Johannis Geuze, Adriaan Geuze, Jacobus Meerman, Jan van de Vlies, Marinus Over- beeke en Anton van Vossen uit Tholen. Jacobus van de Griek, Cornelis van der Reest en Pieter Stols uit Sint Annaland. Maarten Bijl, Cornelis van Dijke, Marinus Geuze, Jacob Oudesluijs en Pieter Over- beeke uit Poortvliet. PART-TIME CURSUS TIMMEREN: Johannes Burgers en Leendert Goedege- buure uit Sint Annaland. Jan Guiljam en Abraham Jasperse uit Sint Maartensdijk. Adriaan Lindhout en Marinus Schipper uit Scherpenisse. Jan Stoutjesdijk uit Stavenisse.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 10