EENDRACHTBODE de omweg YOUNG MEN SHOP Middenstand kreeg volle portie bij discussie over leveringen aan nieuwe lagere scholen Bestemmingsplan recreatiegebied Suzannapolder en daarmee aanleg kampeerterrein goedgekeurd Weinig service van busonderne- mer-haltekwestie Besling-Optlek JAN ELICH Ootje Teur en de wenshandschoenen 25c JAARGANG No- 30 19 JUNI 1966 TWEEDE BLAD Rasdsverslag Sint-Annaïand In dc raadsvergadering van 12 juni kon vanwege een flink aantal hamerstukken over enkele andere zaken nog voldoende worden gepraat om na anderhalf uur de 24 punten te hebben afgewerkt. Voorzover daarvoor geen discussie volg de, volstaan we met te verwijzen naar het vorig nummer, waarin alle voorstellen zijn omschreven. Bij het voorstel opdracht te geven tot de sloop van 6 krotwoningen aan de heer J. J. Wicringa te Amsterdam, informeerde de heer A. Kurvink (s.g.p.) of de noodzakelijke voorzieningen aan overblijvende zijgevels toch meer gaan kosten dan de geraamde f 7000,—. De voorzitter stelde dat de ramingen van de Centrale Dienst gewoonlijk wel zo zijn dat men in deze niet teleurgesteld wordt. De heer Wieringa gaat de huizen en scho len afbreken. De heer P. van Schetsen (p.v.d.a.) kan het niet geheel eens zijn met het voorstel van b en w, de jaarlijkse f 25,in te trek ken, die werd verstrekt aan huurders van de eerste woningwetwoningen. In feite is er immers niets veranderd sedert dit raads besluit in 1962 werd genomen en nu. Nu mogen gedeputeerden het zien als een verkapte huurcompensatie, maar inmiddels is toch duidelijk, dat het de huurders sugge reert tot beter onderhoud. En daarmee kan de gemeente alleen maar gediend zijn. Er wordt door de huurders heel wat meer gedaan, dan gevergd kan worden, ook al weten ze, dat het kleine onderhoud voor hun rekening is, aldus de heer van Schet sen. De voorzitter wees er op, dat gedepu teerden persé bewijsstukken wilden hebben voor de verrichte reparatie, waaronder het witten en behangen niet valt. De heer van Schetsen vind dat de wo ningen keurig worden onderhouden en wil de f 25,handhaven als een algemene sti mulans tot goed onderhoud. De heer A. Kurvink vroeg of ook dc huurders van de laatste 48 ratiowoningen dat bedrag krijgen, waarop de voorzitter ontkennend antwoordde. „Dan is er toch eigenlijk enig onderscheid", meende de heer Kurvink. Dhr. van 'Schetsen kreeg echter geen steun om de f 25,per jaar per huurder te bestendigen. Een voorbereidingsbesluit werd genomen tot herziening van het bestemmingsplan noord-westen Tienhoven, zodat tot de wa tergang woningen gebouwd kunnen wor den. Aanvankelijk was dit gebied bestemd voor agrarische bedrijven. De heer Kurvink wilde weten of de hui dige eigenaren, c.q. pachters van die gronden ook na overdracht aan de gemeente nog kunnen blijven beboeren tot de gemeente het nodig heeft. Daarop antwoordde burgemee ster Baas bevestigend RECREATIEGEBIED Goedgekeurd werd het bestemmingsplan Suzannapolder. Dit betreft een recreatieve bestemming. De heer J. A. den Engelsman (s.g.p.) wees er op, altijd nog tegen de recreatieve ont wikkeling te zijn geweest, omdat daarmee zondagsontheiliging parallel loopt. Ook de heer Kurvink (s.g.p.) verklaarde zich tegen. De heer M. Ph. van der Weele (gem. belang) zei het toe te juichen, dat dit nu van de grond komt na een eerste planning door burgemeester Smith. De overige leden stemmen eveneens voor. Dezelfde uitslag kwam tot stand bij het voorstel tot aanleg van een kampeerterrein. De heer Kurvink meende dat het stand punt van de s.g.p. terzake wel bekend was. „Al deze vcorzieningen leiden er toe, dat de zondagsontheiliging toeneemt. De terrei nen vol en de kerken leeg", zo stelde dhr. Kurvink. „Daarnaast zal het de gemeente ook nog geld kosten, want b en w schrijven zelf, dat de exploitatie de gemeente zo weinig mogelijk zal moeten kosten. Zo weinig mogelijk is in ieder geval nog geld kosten. Er moet weer geld bij en dat moet worden opgebracht door de belasting betaler. Een reden te meer om als s.g.p. frac tie niet voor te stemmen", zo besloot dhr. Kurvink zijn motivering. De heer J. Mosselman (c.h.u.) verklaarde niet tegen het voorstel te zijn, maar „het gaat de gemeente om te beginnen f 86.000,- kosten. Dit kan dan later mogelijk weer enigermate via de exploitatie terugvloeien, maar geld moet er toch wel bij". Zijn grootste bezwaar was echter, dat het rijk voor andere noodzakelijke plannen geen geld beschikbaar stelt. Zo loopt al geruime tijd het plan tot reconstructie Molendijk en Nieuwstraat. Hij zou graag zien, dat deze uitvoering eerst kon plaats vinden. De heer J. A. den Engelsman zei het volledig eens te zijn met het standpunt Kur vink. Ook zijn hoofdbezwaar is zondags ontheiliging. De voorzitter stelde dat wat de heer Mosselman zei niet afhankelijk is van de uitvoering van andere werken. „Ook b en w willen daaraan graag uitvoering geven en zullen dat ook onmiddellijk doen nadat de financiën beschikbaar worden gesteld. Overigens valt de investering voor de camping wel mee. En bovendien wordt daar mee een werkelijk georganiseerde camping verkregen, waaraan ten aanzien van de ge bruikers ook de nodige eisen gesteld kunnen worden, gezien de aanwezige voorzieningen aldus de heer Baas. Hij was het niet eens met wat door de heer Kurvink wordt gesteld ten aanzien van leeglopende kerken door exploitatie van de camping. „Het is toch niet zo", aldus de voorzitter, „dat de Sint-Annlanders daar zullen gaan kamperen. Waarom moet dan het kerkbezoek minder zijn? Integendeel, men mag aannemen, dat er onder de kampeerders ook mensen zitten, die behoefte hebben om zondags naar de kerk te gaan. Vandaar ook, dat men op de campings aanplakbordjes aantreft met vermelding van aanvangsuur der diensten". Met de stemmen van Kurvink en den Engels man tegen, werd het voorstel aangenomen. EHBO De instemming met het voorstel een bij drage en materiaal te geven aan de plaat selijke EHBO was niet onverdeeld. Met name was er een aarzeling bij de heer Mosselman, niet vanwege de goede doelstelling van E.H-B.O.-ers individueel, maar omdat het moglijk wel de doelstelling van andere meer officiële organisaties kan doorkruisen. Spreker dacht met name aan B3. en Rode Kruis. De BB-organisatie had hier vroeger een bloeiende afdeling, maar kon nu niet opnieuw van de grond komen door gebrek aan mensen met EHBO-diplo- ma. Hij zou het voorstel liever willen aan houden, ondanks ook het advies van dokter Noteboom, om met elkaar te overleggen wat gedaan kan worden in BB-verband. MODERNE BRILLEN PRACHT COLLECTIE BIJ Fortuinstraat 12 Bergen op Zoom OOK LEUKE HIPPE MODELLEN adv. ing. med. parachute jacks (zwart) sex-truien korte en lange mouw pantalons (Spaans model) Levi-slim-fit jacks en pantalons in manchester en katoen. In onze boutique de mode die 'IN' is voor de jongelui. Potterstraat 5 Bergen op Zoom adv. ing. med. Dhr. Mosselman voegde er aan toe, het overigens wel op prijs te stellen, dat inwo ners streven naar het EHBO-diploma, maar wanneer zich calamiteiten voordoen, zal tcch een organisatie moeten kunnen optreden die zoals bij de BB ook onderlegd is in het redden van slachtoffers", meende hij. De voorzitter zei dat het een het ander niet hoeft uit te sluiten. „Voor sommige jongeren is het moeilijk een verband aan te gaan, waardoor men zekere vaste plichten op zich neemt. Dat men daarnaast dan toch een EHBO diploma haalt is verdienstelijk te noemen", vond de burgemeester. De heer Kurvink vond ook dat men wel zou moeten informeren bij de EHBO-ers of men bereid is mee te doen in BB-verband en bij de BB of men daar bereid is de EHBO -ers op te nemen. Hij meende overigens dat de gevraagde bijdrage goed besteed was. „Een zekere liefhebberij, die alle lof verdient. Men moet zich echter hierbij wel afvragen en oppassen dat de belangen van de Roode Kruisorgani satie niet worden ondermijnd. De voorzitter vond dat dit op een geheel andere vlak lag. De EHBO kan men zien als individuele hulpverleners, het Rode Kruis werkt in landelijk en zelfs internatio naal georganiseerd verband. Hij is er van overtuigd, dat wanneer men als Roode Kruisafdeling de EHBO-ers no dig zou hebben, er zeker hulp wordt ge boden. „Ik zie het alleen zó, dat er nog meer mensen zijn, die zonodig eerste hulp kunnen verlenen", aldus de voorzitter. Daarna wordt het gevraagde materiaal toegezegd, evenals de subsidie van f 100,met ingang van volgend jaar. AARDGAS De gemeente zal nog dit jaar kunnen be schikken over aardgas, zo besloot de voor zitter de mededeling over het voorstel en het besluit als gemeente aandeelhouder van de ZEGAM te worden. De heer Kurvink informeerde hoeveel toezeggingen er al zijn van de inwoners. De voorzitter antwoordde dat er 525 aan- vragen binnen zijn. Maar dc huis-aan-huis bezoeken moeten j nog beginnen, evenals de voorlichtingsdagen in het Dorpshuis. Hij is er van overtuigd, dat men de 715 aansluitingen kan garanderen, zodat de ZEGAM voor herstratlng zorgt. Aldus wordt besloten. Er wordt f 2500,gevoteerd voor het maken van een recreatieplan Krabbekreek. De Kon. Ned. Heidemaatschappij zorgt er voor. De heer J. A. den Engelsman en Kurvink verklaren zich ook hier tegenstander van om dezelfde principiële redenen. De heer Den Engelsman wijst er nog op, hoe dit al onder het vorig college is afgewezen, althans om deel te nemen aan het Kanaal schap. GEEN SERVICE VAN BUSDIENSTONDERNEMER Nu de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat geen aanleiding zag om het be roep van het gemeentebestuur, aankomst en vertrek van de TAD busdiensten naar de Brugstraat te verplaatsen in te willigen i stelden b en w voor de Abri naar het Haven plein over te brengen. Dit zal f 150,kos ten, maar de busondernemer verklaarde zich bereid in de kosten te zullen bijdragen. De heer van Schetsen meende, dat men zich bij de beslissing van de staatssecretaris als het ware sportief moet neerleggen. „Er is door b en w veel moeite voor gedaan". Ondertussen blijft hij het argument weinig steekhoudend vinden aangezien met uitzon- 1 dering van de diensten na zeven uur de bussen hier blijven en veelal nog in de kom j staan geparkeerd voor de woning van de chauffeurs. Persoonlijk heeft hij daar geen bezwaar tegen, maar het dient slechts als bewijs, dat de bussen niet rechtsomkeert maken. „De bushalte Brugstraat is meer ur gent dan ooit te voren gezien de ligging van „De Schutse" en de toenemende bouw van bejaardenwoningen in die omgeving. De oudere inwoners zijn er mee gedu peerd. i „Ik ben er van overtuigd", aldus de heer Van Schetsen, „dat wanneer de busonder nemer zo sportief was geweest cm tegen over de verkeersinspectie te verklaren be- 1 reid te zijn in de Brugstraat te beginnen - en dat stuit op geen enkel bezwaar, met uitzondering van de diensten vanaf 7 uur 's avonds dat het voor de verkeersinspectie geen enkel beletsel had gevormd daaraan goedkeuring te verlenen. I Men schuift het nu zogenaamd af op de uurdienstregeling, maar noch dezelfde chauf feurs, noch dezelfde bussen rijden overdag meteen retour. Laten we het maar eens duidelijk stellen, zoals het al eerder duidelijk is geschreven, dat de endernemer voor wat deze lijndienst betreft .geen enkele service biedt ten behoeve van zijn passagiers", zo besloot de heer van Schetsen. De voorzitter kon het met deze woorden volkomen eens zijn, evenals de andere raads leden. LEVERING MIDDENSTAND Hierna volgde nogal wat discussie rond de levering ten behoeve van de inrichting scholen. Dit naar aanleiding van de mede deling van b en w dat aan enkele plaat selijke middenstanders prijsopgaaf was ge vraagd voor levering inrichting scholen. Daarop was er een schriftelijke vraag gevolgd van de heer Mosselman, wie leve rancier is van het meubilair, wie van luxa flex en vloerbedekking. Welk bedrag het college nog denkt te besteden aan inrich- ting Dorpshuis en wat voor de aula-inrich- ting wordt uitgetrokken. De heer Mosselman gelooft niet dat het de bedoeling van de raad is geweest te handelen, zeals b en w tot dusver hebben gedaan, nl. om bijna alles aan één leveran cier te geven. Wel viel het besluit de leve ringen aan de plaatselijke middenstand te geven. Dc voorzitter antwoordde dat er twee brieven zijn ontvangen, nl. van L. Goede- gebuure-van Dljke en A. J. Duijzer met de vraag hoe de levering is verdeeld. In de raadsvergadering van 20 mei 1968 werden b en w gemachtigd om in overleg met de architect voor de inrichting te zorgen, waar toe het nodige krediet werd verstrekt en waarbij zoveel mogelijk de eigen midden stand zou worden ingeschakeld. Na een bezoek aan de onderwijstentoon stelling in de RAI werd door de beide hoof den van de scholen en door b en w gecon cludeerd, dat de schoolmeubelen van de fa raadsstukken gezien, dat b en w nu het voornemen hebben een zekere roulatie bij levering toe te passen. „Is men daarmee dan al eerder begonnen of gebeurt dat nu opeens"? De voorzitter had nagegaan, dat men destijds voor de inrichting van het gemeen tehuis alles aan de heer Duijzer had ge gund, zonder inschrijving. GEMEENTEBELANG NIET VOOROP GESTELD. De heer van Schetsen vervolgde met te stellen, dat men als gemeentebestuur de taak heeft te trachten een zo voordelig Lennards het meest ln aanmerking kwamen, mogelijke levering te krijgen met behoud Bij nadere informatie bleek, dat dit meubilair van de gewenste kwaliteit. In de tweede niet werd geleverd via de detailhandel. i plaats zal men dan moeten proberen, dat „Daar hebben we dus ons bij moeten 1 ZOVeel mo9el,lk Plaatselijk te besteden. neerleggen", zei de heer Baas. KOELKASTEN DIEPVRIEZERS VERHOEVEN Koeltechniek Lievevrouwestraat 33 - Tel. 4898 Bergen op Zoom adv. ing. med. KAMER VAN KOOPHANDEL Voor wat de overige leveringen betreft, hebben we ons strikt gehouden aan de door uw raad verstrekte machtiging. Daarom ook hebben wc inlichtingen ge- Men ziet echter ook in deze vergadering weer ten aanzien van de sloop oude scho len, dat inschrijving de voorkeur verdient. In de kwestie schoolleveringen is dat ge meentebelang niet vooropgesteld. Men had zonder meer verschillende mid denstanders prijs op moeten vragen, dan waren deze vragen nu beslist niet gekomen. Het is bovendien zo, aldus Dhr. Van Schetsen, dat wanneer dc heer Duijzer nu niet is ingeschreven, dat precies eender geldt voor leveranties ten behoeve van het Dorps huis'. Wethouder F. J. Stols (p.v.d.a.) meende dat de Kamer van Koophandel toch de of ficiële instantie is, waar men kan nagaan, wie wettelijk is gevestigd. De heer Van Schetsen 'maar dan ook consequent toepassen'. De heer Mosselman vond dat luxaflex niet vraagd bij de Kamer van Koophandel, welke Persé interieur-inrichting betekent. Ik wil er Dlaatselijke leveranciers voor inrichting scho- efn voorsl-el van maken alsnog naar de leve- len zijn ingeschreven. I ™0 vAn lu^aHex te doen inschrijven, aldus I Dhr. Mosselman. De heer P. van Schetsen De Kamer van Koophandel antwoordde, vulde hierop aan, dat hoe graag hij dit ook dat zulks het geval was bij de firma J. den zou willen steunen, dit nu niet meer kan, om- Engelsman, Molendijk voor wat de textiel- dat men als raad b en w destijds machtigde branche betreft en van P. den Engelsman tot het doen aanbrengen van de inrichting, ten aanzien van woninginrichting. Een na- De heer M. Ph. van der Weele vindt dat b en w juist hebben gehandeld. Men heeft zich ter plaatse gehouden, men heeft de of ficiële ingeschrevenen benaderd en men wil i bovendien ook de niet-erkenden nog wat De heer Duijzer was bij de Kamer van gunnen. Dat is meer dan gevraagd kan wor- dere informatie wees uit, dat L. Goedege- buure-van Dijke niet is ingeschreven. Wel staat op dat adres een filiaal van de firma de Bruin uit Tholen voor wat textiel betreft. Koophandel helemaal niet meer bekend, aangezien hij zich al als detaillist per 1 jan. 1966 heeft laten schrappen. Concreet ging het dus om twee bedrijven, die beiden prijsopgaaf van bepaalde onder delen hebben ingediend. Toch meenden we den, vond dit raadslid, waarmee men dit on derwerp als afgedaan beschouwde. JACHTHAVEN Op het antwoord van b en w naar aan- de andere inwoners, zij het dan niet zelf j leiding van de door Dhr. Van der Weele bij de Kamer van Koophandel ingeschreven 1 gestelde vragen inzake dc kwestie jachtha- niet voorbij te moeten gaan, waarom cok de mededeling, dat ze in aanmerking komen voor verdere aanvulling meubilair Dorpshuis en inrichting- aula. ZEER EENZIJDIG De heer Mosselman vond dat b en w hier zeer eenzijdig hebben gewerkt. „Het college weet nu wel wie géén vergunning heeft, maar niet wie dat wel kan, want bijvoor beeld luxaflex kunnen evengoed door schil der en timmerman geleverd worden. En die zijn wel ingeschreven. Nogmaals, ik vind dat het college hier eenzijdig heeft gewerkt en aan één inwoner het hele varken hebben gegund, zonder de anderen te laten mee- proeven", aldus het CHU-raadslid. De voorzitter: „we hebben ons gehouden aan de mededelingen van de Kamer van Koophandel en hoewel daarbij maar twee namen zijn genoemd hebben we nog verder willen gaan bij andere voorzieningen' De heer van Schetsen had ook in de ven .en watersport vereniging volgt weinig aanvulling. De heer Van der Weele ver klaarde een afdoend antwoord te hebben ge kregen, waarvan hij hoopt dat het onder de aandacht zal komen. De heer Van Schetsen keurde dat antwoord niet af, maar vond toch dat men als openbaar lichaam niet moet verwachten nooit geen kritiek te zullen heb ben en dat best ook gewenst kan zijn. 'De vraag is alleen of het gefundeerde kritiek is en op welke manier het wordt gebracht'. Dat is de zaak, vond ook de voorzitter. 'Men moet dan wel eerst volledig geïnformeerd hebben'. De heer Kurvink verklaarde, kennis ge nomen hebbende van de vraag Van der Weele en het antwoord van het college, het daarmee volledig eens te kunnen zijn. Dc ge meente is er niet om alleen voor recreatieve belangen te zorgen en alle wensen in te wil ligen, maar heeft wel terdege ook rekening te houden met de voor de inwoners nood zakelijke voorzieningen. Wat hem betreft gaat dat zelfs voor. door MAARTJE ZELDENRIJK 19 Giep keek haar van terzijde aan. Hij zag de kleur op Lena's gezicht. Zenuwachtig zocht ze in haar tasje naar een sigaret. Hij gaf haar vuur waarna hij met zijn aan steker speelde. „Je hebt al teveel gezegd, Lena." Ze keek hem geschrokken aan. ,,Wat bedoel je?" ,,Ik kan nu wel raden, wat het antwoord van de jon gen was. Hij zei natuurlijk nee. Tenminste als het een fatsoenlijke jongen was. Het is of Maria naast me zit. Op dit eigenste ogenblik." Hij lachte breeduit. ,,Het lijkt wel, of je het slot van mijn geschiedenis raadt. Maria kwam met eenzelfde plan. Een oom en een tante van haar in Brabant wilde me wel hebben. Om te komen werken. Er was zelfs een klein huisje. Maria stelde voor er samen vandoor te gaan. En samen er voor te zorgen, dat we moesten trouwen. Als er een verzoening had plaats gevonden, zouden we terugkeren. Anders bleven we in Brabant." 1 ,,En je zei: nee." „Natuurlijk zei ik: ik denk er niet aan. Afgezien nog van het kardinale feit, dat daarmee het geloofsprobleem niet opgelost zou zijn. Vroeg of laat zouden daardoor toch moeilijkheden ontstaan. Ook daarom wilde ik niet." „En als dat geloofsprobleem nu niet had bestaan?" i „Dan had ik het evenmin gedaan. Ik ben heus niet j beter als een ander, maar zoiets vind ik zo minderwaar dig. Dat zal die jongen van Annie ook wel zo ongeveer gezegd hebben. Ik neem aan, dat Annie tenslotte nijdig werd en het uitmaakte." „Het is, of je er bij was." „Ik deed net zo. In dit geval werden we beiden kwaad. Ze gooide me zowat de auto uit." „Ik deed het werkelijk," flapte Lena er uit. Gelijk hield ze haar hand voor de mond en keek verschrikt naar de jongen. Giep lachte. „Het hindert niet, Lena. Ik begreep al lang, dat jij dat meisje was. Maak je geen zorgen, ik zal het vast niet doorvertellen. Zo ben ik niet. Neem me niet kwalijk, al smeet jij die jongen uit de wagen ik heb respect voor hem. Er blijkt in ieder geval uit, dat jouw geld niet in staat was hem te doen bezwijken voor jouw voorstel." Ze rookt zenuwachtig. „Moeder vond het niet goed Moeder is verschrikkelijk standsbewust. Vader niet. ALLEEN LISTEN, GEEN GEWELD. Hoewel Dikke Daan er een hele kluif aan had, was hij toch overwinnaar geworden in het gevecht met de twee agenten, die het op zijn neus voorzien hadden. Misschien kwam het wel, doordat de agenten eigenlijk geen agenten waren, zodat ze niet zo best op de hoogte waren met handtastelijkheden en misschien kwam het ook wel, doordat Dikke Daan er beter mee op de hoogte was, maar een feit was dat, toen het gevecht was afgelopen, de twee Vader is in vele opzichten erg gemakkelijk. Maar moe- der wil, dat ik met een boerenzoon van m'n eigen stand trouw." Hij knikte. „En dat doe je natuurlijk. Al houd je diep in je hart nog van die monteur." „Jullie jullie zijn allemaal mannen zonder rugge- graat. Jaap, en jij eveneens. Waarom vecht een man niet voor zijn geluk? Waarom deed jij het niet voor jezelf en die Maria? Gisteravond had jij het over de riddertijd. Toen bestonden er tenminste nog kerels, die wat risico wilden nemen. Maar tegenwoordig alle maal slappelingen." De jongen greep haar plotseling beet. „Wat weet jij daarvan ?Jij pakte het verkeerd aan. Maria eveneens. Dit is niet de methode, de weg van de minste weerstand. Er is geen kunst aan om met vooropgezette bedoelin gen een paar keer samen naar bed te gaan. Afgezien nog daarvan, dat je elkanders zelfrespect op deze wijze ver nietigd. Voor jou en die jongen waren wel andere wegen geweest." „Welke dan?" „Hoe oud ben je?" „Een en twintig." „Kijk eens aan, dus meerderjarig. Als jullie verstan dige mensen waren geweest, dan was jij, Lena Keesom, om te beginnen het ouderlijk huis uit gegaan. Die jon gen zit in Purmerend? Daar had je een baan gezocht. Bijvoorbeeld in een winkel. En je zoudt je huwelijk politiemannen op de grond lagen, terwijl Dikke Daan nog rechtop stond. „Nu er vandoor!" zei hij, „Anders kon het wel eens te laat zijn! Ootje Teur had intussen ook een plannetje bedacht. Toen Lange Ceo op een gegeven ogenblik in de vrachtauto verdwenen was, om er weer een kist in te laden, sloop Ootje in een boog om de wagen heen. I „Nu moet het gebeuren!" dacht hij bij zichzelf. „Alleen listen kunnen hier helpen! Met geweld kom je niet verder!" hebben laten aantekenen. Geven je ouders nog geen toe stemming, dan is er altijd nog de kantonrechter. Weige ring van ouders vanwege het zogenaamde standsver schil is voor de kantonrechter geen motief. Let eens op: ik durf er wat om te wedden, dat je vader en moeder tenslotte toch toestemming hadden gegeven." „Dan was er misschien voor altijd een breuk tussen ons ontstaan." „O ja? En zou dat soms niet het geval geweest zijn, als jullie je ouders voor een voldongen feit hadden ge steld: we moeten trouwen? Mij dunkt, dat zou veel eer der een breuk tengevolge hebben. En de rest van je leven een nare smaak. Zoiets blijft op een of andere manier altijd hangen. En wat Maria en mezelf betreft daar was de onoverbrugbare kloof: het geloof. Waar schijnlijk waren er bij jullie in dit opzicht geen moeilijk heden." „We hebben 't er zelfs nooit over gehad." „Zie je hem nog wel eens?" Lena schudde haar hoofd en maakte haar sigaretten peuk uit. "Ik ben in lange tijd niet in de stad geweest. Wel erdoor naar Amsterdam. Ik hoor ook nooit meer wat van hem." „Een hele brutale vraag. Houd je nog van hem? (wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 5