WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Vaste verbin ding bij Kruiningen Waardering I I 1 1 WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Marktonderzoek in Midden- en Kleinbedrijf Wethouder de Leeuw bespeelt opnieuw herindelingsviool Nieuwe scholen zitten nu ook financieel rond Uitbreiding bejaardenmaaltijden De redaktie legt u deze week voor Dii nummer bestaat uit veertien pagina's Raadsverslag Oud-Vossemeer Via Tholen centrale verbinding Waardering. Nieuwe raad (nu eventuele herindeling) kiest zelf zetel of centrum. Gymlokaal in Scherpenisse. De Leeuw besprong herindelingsprooi. Reconstructie Markt - Langestraat in Poortvliet. Voor alle gemeenten specialist sociale zaken. Wisseling Z.L.M. kringvoorzitter. Zeeuwse collecte. Zangconcours resultaat. Amersfoorters weer thuis. Smerdiekse reserves kampioen. En nog zoveel anders wetenswaardigs in uw eigen streekblad. 25ste jaargang No. 25 16 mei 1969 Eendrachtbode Postbus 5 - St-Annaland - Tel. 01665 - 3 7 5 RedakteurG. HEIJBOER Abonnementen 4,50 per half jaar - franko per post 5,25 Incassokosten Losse nummers 20 cent - Postgiro 12.44.07 - Tholen Advertenties 15 cent per mm B.T.W. - Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ2,50 B.T.W. Inzenden uiterlijk dinsdag bij onze agenten of aan: Eendrachtbode - Postbus 128 - B. op Zoom Hoewel de commissie vaste oeververbin ding Westerschelde met het provinciaal be stuur aanvankelijk wat halstarrig wenste vast te houden aan een tracé bij Terneuzen, is men tenslotte toch bezweken voor de ministeriële voorkeur die een verbinding bij Perkpolder beter realiseerbaar en voordeli ger acht. Dit laatste is althans uit de voor lopige studies gebleken Zowel in de Brabantse contreien als van uit ons gebied hebben we de minister in zijn voornemen graag willen steunen, al gaf onze naburige provincie begrijpelijk voor keur aan een nog oosterlijker stramien. In de beantwoording van aan minister Bakker gestelde vragen, stelde zijne excellen tie „Het is zeer de vraag, of op langere termijn de middenroute via de Zeelandbrug wel centrale verbinding zal blijven. Als ik denk aan het Reimerswaalplan, dan acht ik een toekomstige centrale verbinding via het eiland Tholen niet uitgesloten". Een onderhoud met de minister bracht een eerder op min of meer losse gronden ge maakte conclusie dat de middenroute te pre feren viel bij gedeputeerden aan het wan kelen. En men besloot te kiezen voor het halve ei boven de lege dop. Overigens zonder dat gedeputeerden of de staten ooit rekening hebben gehouden met hetgeen door de minis ter wel naar voren is gebracht met betrek king tot een centrale verbinding via Tholen Ook de PZC kwam in een hoofdartikel tot een „bij nader inzien", Na overigens tevoren de houding van het provinciaal be stuur nog in een ietwat dubieus daglicht te hebben gesteld, alsof ook deze Zeeuwse spreekbuis niet telkens weer porde om vast te houden aan een centrale verbinding. Bij een dergelijke ontwikkeling stelt het wel eens teleur, dat men op landelijk niveau nog wel eens denkt aan mogelijkheden, die er ook via Tholen kunnen zijn, terwijl men dat in eigen provincie over het hoofd ziet.. Daar blijkt alles te veel gericht op het centrale punt, maar de middellijn ervan loopt niet over de gehele provincie. Gelukkig dat de minister er om praktische redenen anders over denkt. Waardoor ook onze streek de kans krijgt de vaste Westerscheldeverbinding dichter bij huis te krijgen, dan Middelburg - aanvanke lijk - lief was. Overigens hopen we evenals alle Zeeu wen: hoe eerder (bij Perkpolder) hoe beter. Zowel bij jubilea als bij het afscheid ne men van een functionaris die gedurende meerdere jaren zijn verenigingssporen ver diende doen zich weinig nuances voor in toe spraken. Vele goede woorden, opsommingen, gevolgd door goede wensen voor de komen de rustperiode volgen elkaar op in gelijk aan tal als er personen achter het spreekge stoelte verschijnen. Een gebruik waarvan men de waarde noch moet onder-, noch moet overschatten. Buitenstaanders spreken dan graag en gemakkelijk over „mensen verering". Dit klinkt dan wel vroom, maar komt meestal voort uit een wat misgunnend uit een jaloerse boezem. En men moet vaak het antwoord schul dig blijven op de vraag wat men dan zelf wel voor die gemeenschap deed. Wanneer deze week de ZLM kring voor zitter afscheid nam, zijn goede woorden evenmin uitgebleven. Het zou dezelfde ge dachten kunnen oproepen als hierboven zijn neergepend. Maar zo onwezenlijk is het heus niet. Wanneer iemand als ook deze scheidende bestuurder zich voor de gemeenschap vrij wel belangeloos wil inspannen, zij het in dit geval op een bepaald (agrarisch) terrein, dan mag best eens van waardering worden getuigd, als die functie wordt neergelegd. Zolang we dergelijke „amateurs" in onze streek houden en telkens weer op nieuw krijgen, zo lang zal dat voor de samenleving veel goeds kunnen betekenen. Of men zich nu inzet als amateur-dirigent, als lid van de zangvereniging, van de toneelclub, voetbal- of gymbestuurder of aktief is als bestuurder van een vakorganisatie, het mag best tot enige erkentelijkheid nopen, zelfs al doet men het graag, zelfs al is het een hobby, zelfs al is het, een tijdverdrijf, men doet het dan toch maar. Zulk soort kader wordt in een samen leving eerder onderwaardeerd, dan dat het bij een afscheid teveel in het zonnetje zou komen. Veel beter dan afgunstig te zijn is zich af te vragen of men zelf ook iets tot dergelijk belangenloos amateurisme ten be hoeve van de streek kan en vooral wil bij dragen. Dinsdagmiddag kwam de gemeenteraad van Oud-Vossemeer bijeen. Wnd. burge meester A. M. van Engelen deed mededeling van verhindering van dhr. P. A. W. Mees en sprak de hoop uit dat zijn ziekte en ver blijf in het ziekenhuis van korte duur zal zijn. Ook van dhr P. W. C. van Westen was bericht van verhindering ontvangen. Onder de ingekomen stukken die na de no tulen aan de orde kwamen, was een kwar taal-informatiebulletin van de B. B. en be richt van Ged. Staten dat ze de verkoop van 18m2 grond aan F. P. Hommel hadden goedgekeurd. Dit kennelijk met pijn, want men vond de totaalprijs van f 1,veel te laag, maar aangezien de zaak van te gering belang is, werd het besluit toch goedgekeurd. Tegen een herziening van de wethouders- salarissen had niemand bezwaar en evenmin tegen het plan die voortaan bij elke procen tuele verhoging van het overheidspersoneel automatisch op te trekken. Het salaris be draagt nu f 2568,per jaar. De grenzen van het eigendom van gemeente, N. H. kerk en Raiffeisenbank zijn sinds de rioolaanleg enkele jaren geleden wat zon derling komen te liggen. Door grondruil zonder bijbetaling wordt dit nu recht getrokken en vormt het stenen muurtje langs het dorpsplein precies de af scheiding met hec kerkterrein. ACHT HU De voorzitter geeft er dan met genoegen kennis van dat g.s. uit het contingent 1969 nog 7 woningwet-woningen aan Oud-Vosse meer hebben toegewezen. Wanneer die hui zen nog kunnen worden ingebracht in de lopende bouwstroom op Tholen, komt er nog één z.g. keuzewoning bij en worden het er 8. Besloten wordt voor deze bouw rijksbij dragen en grond- en bouwvoorschotten aan te vragen. De eigen plaatselijke aannemers komen er spijtig genoeg niet aan te pas, zo deelt de voorzitter nog mede, want de prak tijk heeft geleerd dat de omvang van die bedrijven te gering is om concurrerende aanbiedingen te kunnen doen. Gunning zal nu gebeuren aan de aannemer die ze voor het gehele eiland bouwt. Zonder discussie wordt de bezoldigings verordening 1968 herzien ingaande 1 jan. '69. Ze voorziet o.m. in een 6}4 verhoging voor de nevenfuncties en in plm. f 1.,per dag méér voor de gemeentebode. De exploitatievergoeding 1968 wordt voor de chr. school met 84 leerlingen vastgesteld op f 5628,84 naar een bedrag per leerling van f 67,01 waarin de onderhoudskosten van het gebouw niet zijn begrepen. De gemeente heeft die kosten overgenomen. Het R.K. schoolbestuur moet wél het onderhoud zelf dragen en krijgt daarom f 94,51 per leerling vergoed, of voor haar 86 leerlingen in 1968 f 8127,86. Tot 1 juli vorig jaar was er aan de chr. school geen onderwijzeres met be voegdheid handwerken verbonden en werd dit onderwijs door een vakleerkracht gegeven De kosten daarvan ad f 766,85 worden voor rekening der gemeente genomen. LEERMIDDELEN Het volgende agendapunt, wijziging van het Alg .Ambtenarenreglement inzake va- cantietoelage over kindertoelage wordt zon der discussie afgedaan. Hetzelfde geldt van aanvragen der beide bijzondere scholen geld beschikbaar te stellen voor leermiddelen Bij de R.K. school gaat het om een nieu we rekenmethode voor alle klassen a f 626,30 en voor de chr. school om zangbundels, materiaal vaderlandsche geschiedenis enz. ad f288,81. Het voorstel van b en w om het onlangs leeggekomen krot F. D. Rooseveltstraat 1, te verkopen aan A. Deurloo, roept enige bezwaren op bij de heren C. en J. Aarnoudse De bejaardensociëteit heeft dan geen uit gang meer aan de achterzijde, wat de waarde als pand vermindert. Liever had men gezien dat de gemeente F. D. Rooseveltstraat 1 zou slopen. De voorzitter antwoordt dat dhr. Deurloo er bedrijfsruimte, waarschijnlijk een show room, van gaat maken. Slopen geeft extra kosten aan 2 gevels, is ontsierend en stelt voor de noodzaak er een bloementuin van te gaan maken, alles natuurlijk voor rekening van de gemeente want de bejaarden zelf hebben niets gedaan aan het onderhoud van het bestaande tuintje Wij willen het huis liever kwijt dan rijk, aldus de heer Van Engelen. De heren Aarnoudse zijn uiteindelijk van mening dat het waardeverlies van het soos- gebouw wel niet zal opwegen tegen de f 2000,die dhr A. Deurloo voor pand F. D. Roosveeltstraat 1 wil betalen, zodat met algemene stemmen tot verkoop wordt be sloten. Bij begrotingswijziging wordt besloten de sociëteit aan te sluiten op het aardgasnet en de bestaande electrische accumulerende kachels, die bijzonder duur in exploitatie blijken te zijn, te vervangen door 2 gas kachels. De kosten bedragen plm f 2000, Ook in het gemeentehuis komen 3 gaskachels geyser enz. De kosten bedragen hier f 3600,- Alleen de ambtswoning van het hoofd der school krijgt centrale gasverwarming. Men schat de kosten op f 7622,en de huur zou dan per 1 okt. a.s. kunnen stijgen van f 123,45 per maand tot f 193,45. Voor de z.g. schooltoets, het testen van leerlingen op de lagere school, wordt f 259.- uitgetrokken. De goede activiteiten van de plaatselijke tafeltennisclub worden op prijs gesteld en het subsidieverzoek om f 270.voor aan schaffing van een goede speeltafel ontmoet geen enkel bezwaar. BEJAARDENMAALTIJDEN De werkgroep open bejaardenzorg vraagt subsidie t.b.v. de verstrekking van warme maaltijden. De dienst is al enige tijd op gang en een 6-tal bejaardengezinnen ont vangen 's maandags-, 's woensdags en 's vrijdags een wanne maaltijd uit de keuken van „De Schutse" te Sint-Annaland. Men voorziet wel enige uitbreiding en wil daarom overgaan tot aanschaffing van 20 nogal dure z.g. drievakschalen, die f 1075,- kosten. Verder is voor het vervoer naar Oud-Vossemeer f 12,- per week ver schuldigd. De voorzitter meent dat de 6 die er nu gebruik van maken het echt wel nodig hebben en weth. de Leeuw wijst op het grote belang van een goede samen stelling der voeding. Ook dit agendapunt wordt zonder verdere discussie afgewerkt. Per 1 juni a.s. houdt de Woonruimtewet 1947 op te gelden en heeft de woonruimte commissie geen taak meer. De heren worden derhalve ontslagen met dank voor de be wezen diensten. LAGERE SCHOLEN De voorzitter zegt dan een prettige mede deling voor het laatst te hebben bewaard en wel dat gisteren bericht is ontvangen dat Ged. Staten uit de leningpot voor Zeeland voorlopig 450.000,hebben toegewezen voor de bouw van de 2 lagere scholen. De begrotingswijziging wordt nu ook goed gekeurd, men kan bij de Bank voor Ned. Gemeenten een lening aangaan en het bouw plan kan besteksklaar worden gemaakt en aanbesteed. BALDADIGHEID IN ROOSEVELTHUIS Bij de rondvraag informeert Dhr. C. Aar noudse naar de stand van zaken op het ter rein van de ijsclub. Volgens de voorzitter is het de laatste tijd te nat geweest om ma chines in te zetten, maar men hoopt toch binnenkort met het grondwerk te beginnen. Aangaande het gesloopte pand Ring 25 zegt de voorzitter dat b en w hier een ver betering van de bocht Ring - Vierwinden- straat tot stand willen brengen en verder het terrein zullen beplanten zoals dat ook ge beurde op de hoek Frankenstraat - Roose veltstraat. Van een klacht van Dhr. C. Aarnoudse over waterafvoer vóór zijn woning aan de Coentjesweg zal goede nota worden geno men. Aangaande perceel Molenweg 28, laatste lijk bewoond door wed. Witte, deelt de voorzitter mede dat hier na sloop een ver breding van de weg naar Poortvliet kan worden verkregen en ook willen b en w er een stuk van beschikbaar stellen aan de Zegam voor bouw van een schakelstation voor aardgas. Aangaande het z.g. Roosevelthuis worden harde noten gekraakt, eerst door de vraag steller, Dhr. C. M. Droogers aan het adres van de jeugd en de politie: 'Afgelopen za terdag was de jeugd er weer binnen gedron gen en vlogen de limonadeflessen door de bovenramen de straat op. Hebben we in Uud-Vossemeer nu politie of hebben we die niet De jeugd doet wat ze wil'. Daarna door de voorzitter aan het adres van de eigenaren van het pand. Reeds lang voor de jeugd er een klandestien clubhuis of vesting van maakte hebben ze officieel bericht ont vangen dat het pand gevaar opleverde voor instorting en het veroorzaken van schade. Wanneer de noodzakelijke verbeteringen niet werden aangebracht zou uitvoering volgen op kosten van de nalatigen. B en w zijn tot nog toe uitermate lankmoedig geweest, maar daar gaat een eind aan komen. Weth. de Leeuw zegt dat ook voor hem persoonlijk het geduld op is en er nu op korte termijn maatregelen getroffen zullen worden. DE LEEUW DOET AANVAL OP BEER(NINK) Weth. de Leeuw eindigt deze vrij vlakke vergadering met een kleurig vuurwerk over de gemeentelijke herindeling. Dit n.a.v. de teleurstellende houding die de A.R.P. on langs ten beste heeft gegeven toen Tweede Kamerlid van Bennekom kwam informeren hoe zijn partijgenoten op Tholen er wel over dachten. 'Ze hebben daar al bij voorbaat het hoofd in de schoot gelegd. De K.V.P. wenst dat bepaald niet na te volgen'. Spre ker neemt de Memorie van Antwoord als uitgangspunt en wil minister Beernink dan in het openbaar wijzen op 8 punten. 1. Handhaving van de zelfstandigheid van kleine gemeenten zou niet meer passen in het kader van de gemeentelijke herin deling in geheel Zeeland. DusSamen voeging om de samenvoeging zelf. 2. De ervaringen met kleine gemeenten zijn zodanig dat aan het oordeel van hun be stuurders niet te grote waarde mag wor den toegekend. Dus is het vragen van hun mening maar een formaliteit geweest, verspilde energie. Maar in feite zijn niet alleen de bestuur ders maar is ook de bevolking tegen en wordt dus de democratie geweld aange daan. Moet het dan zo dat alleen met groot lawaai en geschreeuw iets te berei ken is en kunnen alleen oproerkraaiers in Amsterdam of een studentenminderheid in Tilburg de nodige aandacht krijgen 3. De bestuurskosten zouden dalen. Dit geldt zeker niet voor Oud-Vossemeer waar de bestuurskosten juist zullen stij gen. 4. De R.K.-en zijn in Oud-Vossemeer een minderheid en blijven dat ook na de sa menvoeging. Ja, natuurlijk. Het is alleen maar zó dat de K.V.P. nu in Oud-Vossemeer bijna een derde uitmaakt terwijl het zeer de vraag is of het haar gelukken zal één enkele zetel te krijgen in de nieuwe raad van 17. Wat zal er van de leefbaarheid en ver draagzaamheid worden? Het is nu zelfs in het verlichte Oud-Vos semeer gebeurd dat een minderheid ouders van de chr. school wist te bewerken dat men niet zou meedoen aan kinderspelen op koninginnedag omdat men daarin een wedstrijdelement zag. Wat staat ons dan van de rest van het eiland te wachten? Ik zie de toekomst donker in. 5. Samenvoeging zou de arbeidsgelegen heid op Tholen ten goede komen. In feite is de afvloeiing uit de landbouw maar heel klein en heeft dat probleem zichzelf opgelost, zoals dat ook gebeurt in de Limburgse kolenmijnen. 6. Samenvoeging zou bijdragen tot betere vakopleidingen, scholen enz. Ook dit is geen reeël probleem. De weinige nog aanwezige landarbeiders hebben geen spe ciale school nodig. De overigen krijgen hun vakopleiding aan bestaande scholen te Bergen op Zoom, Tholen en Sint- Maartensdijk. 7. De gemeentelijke dienstverlening zou beter worden. Deze geschiedt thans voor treffelijk op eigen gemeentesekretarie en kan er bij samenvoeging alleen maar op achteruit gaan. 8. Tholen moet 'gesprekspartner' worden van Reimerswaal en Bergen op Zoom. Nu, dat eerste is verre toekomstmuziek en wat het tweede betreft, wie regelma tig de verslagen van de Bergse raad leest weet dat het gemeentelijk bestel er een aanfluiting is. Wat verdere gemeentelijke contacten be- treft, kan worden gewezen op een aantal taken die men tot volle tevredenheid ge zamenlijk regelt, zoals b.v. de schoolart sen- of tandartsendienst. Wat de K.V.P. betreft, kan men er van op aan dat met de betreffende mensen van gedachten zal worden gewisseld en dat hen duidelijk zal worden gemaakt wat de bezwa ren zijn. Hier kan nu eenmaal geen koehan del tussen de partijen worden gespeeld zoals in Zeeuws-Vlaanderen is gebeurd. De voorzitter juicht het toe dat weth. de Leeuw dit nu opnieuw in het openbaar ge zegd heeft. Het is goed strijdbaar te blijven. Persoonlijk kreeg hij onder het lezen van die Memorie van Amtwoord ook het gevoel dat alles maar wordt doorgevoerd en met de de mocratie de hand wordt gelicht Wie zichzelf onderwijst heeft een dwaas tot leermeester. Dhr. Droogers moet beamen wat weth. de Leeuw heeft gezegd maar wil als excuus voor zijn kiezersvolk aanvoeren dat men niet goed schijnt te beseffen wat er gebeurt. Weth. de Leeuw zegt dat men dat dan wel spoedig zal merken als de zaak is door gevoerd en wel in de eerste plaats in de portemonnee. Die naaste toekomst zal dan tot zijn spijt gaan bewijzen dat hij gelijk had. T elefoonmimmer Eendrachtbode 01665 - 37 5 Bij marktonderzoek hebben wij te maken met alle activiteiten, die betrekking hebben op het brengen van goederen en diensten van de producent naar de consument De ondernemers in het midden- en klein bedrijf zijn direct betrokken bij dit goederen en dienstentransport. Zij vormen daarbij een zeer belangrijke schakel. Hoe groter hun aandeel daarin, des te beter gaat het hun. Daarom moeten zij zich, ook in hun eigen belang, sterk voor marktonderzoek interes seren. Een markt bestaat uit een aantal factoren, waaronder, 'vraag' en 'aanbod', en de 'ka nalen', waarlangs de aangeboden en ge vraagde goederen en diensten op de plaats van bestemming worden gebracht (de distri butie-kanalen). Deze factoren, men ervaart het in deze tijd, zijn niet constant. Integendeel, zij zijn zeer dynamisch. Daarom moet een onderne mer regelmatig en systematisch de bewegin gen van de marktfactoren blijven observeren. De marktbewegingen van vandaag kunnen al aanwijzingen bevatten voor de markt van morgen. 'Een gewaarschuwd man telt voor twee'. Er bestaan verschillende vormen van marktonderzoek. Al naargelang het doel, dat de ondernemer zich stelt, moet hij daaruit een keuze maken. Bijv. Consumentenonderzoekals hij wil weten welke wensen en behoeften de consumenten hebben. Produlctenonderzoekals hij wil weten, of er voldoende mogelijkheden zijn om een be paald produkt of bepaalde dienst te intro duceren, of de levering ervan uit te breiden en onder welke voorwaarden dit tot succes kan leiden. Concurrentie-onderzoek s als hij wil weten of en hoe het eigen bedrijf zich sterker zou kunnen ontwikkelen bij de bestaande concur- r en tie-verhoudingen Onderzoek van distributie-kanalenals hij wil weten met welke verkoopmethode betere resultaten zouden zijn te behalen. Uit het voorgaande blijkt duidelijk, dat de ondernemer niet kan volstaan met het toe passen van handigheidjes, in welke vorm dan ook, om de verbruiker te bewegen in het be lang van zijn onderneming te handelen. Het gaat om de bekwaamheid, gesteund door de uit marktonderzoek verkregen informaties, waarmede hij zijn diensten en produkten vorm geeft en aan de klant aanbiedt. Goede en bruikbare informaties uit markt onderzoek kunnen alleen worden verkregen, als er methodisch en systematisch wordt on derzocht. Tevoren moet dus een duidelijk schema worden gemaakt van o.a. welk doel men wil bereiken: welke gegevens nodig zijn en uit welke kring die moeten worden ver kregen. Zo'n kring is dikwijls geografisch beperkt. Een ondernemer moet niet 'verder springen dan zijn polsstok lang is'. De vereiste gegevens kunnen oun. worden verkregen uit a) eigen gegevens, o.a. uit de zelf ge houden enquête en de eigen klanten administratie. b) publikaties van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Bijvoorbeeld, over de gezinsbestedingen. c) publikaties van het Economisch Insti tuut voor het Midden- en Kleinbedrijf. Bijvoorbeeld over het omzetverloop in diverse branches. d) gegevens uit het bevolkingsregister van de gemeente-secretarieën. Bijvoor beeld over geboorten, huwelijken etc. e) publikaties in de vakbladen en de an dere publiciteitsmedia. Bijvoorbeeld over produkten en leveranciers. Als de gegevens binnen zijn, moeten die worden verwerkt en bruikbaar worden ge maakt voor het doel, dat de ondernemer zich heeft gesteld. Als dit is gebeurd, zal aan de hand van de verkregen informaties kunnen worden beslist op welke punten het verkoop beleid dient te worden aangepast. Marktonderzoek behoeft niet persé kost baar te zijn. Behalve uit de hierboven ge noemde 'bronnen', kunnen belangrijke ge gevens worden verkregen door enquêtering van de eigen klantenkring. De klant zal het waarderen, als er met zijn verlangens rekening wordt gehouden. Waarom hem of haar dan niet gevraagd, of men tevreden is en wat men eventueel gaar ne veranderd zou willen zien. Het feit alleen al, dat U aan de verlangens tegemoet wilt komen, zal weldadig aandoen. Over 'marktonderzoek' valt nog veel meer te vertellen, dan in dit artikel is gedaan. Wilt U er meer van weten, informeer dan eens bij Uw organisatie, of bij de voorlich- tings-instituten, waaronder de rijksconsulen ten voor het Midden- en Kleinbedrijf en Toerisme, het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf en de Bondsconsu- lenten. HOOGWATER In verband met de deltawerken en kanaal- werken kan de redactie geen enkele ver antwoording nemen voor eventuele miststel- lingen van de gegeven waterstanden. week van 18 mei tot en met 24 mei Zondag 4.55 17.20 Maandag 5.35 18.00 Dindag 6.10 18.36 Woensdag 6.45 19.10 Donderdag 7.26 19.40 Vrijdag 8.10 20.35 Zaterdag 9.00 21.20 Eerste kwartier 24 mei te 11.48 uur

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 1