Wees prijsbewust profiteer nü van onze verlaagde prijzen OUD -VOSSEMEER PFAFF NAAIMACHINEHUIS W. RIKKEN N.V. BERGEN OP ZOOM - Kortemeestraat 17 - Tel. 01640-5878 SINT-ANNALAND STAVENISSE ST.-MAARTENSDIJK PREDIKBEURTEN SCHERPENISSE POORTVLIET bedraagt. In de vakature wijlen W. de Korte werd vorig jaar voorzien door benoeming van Mevrouw Hoogedeure. Het wijkgebouw werd van een nieuw verfje voorzien. Er vonden in het verslagjaar 149 uitleningen plaats. Op het consultatiebureau voor zuige lingen werden door beide artsen 50 zittingen gehouden en 82 zuigelingen ingeschreven. In september werd weer met het kleuterbureau begonnen, dat wordt verzorgd door dokter Van Miert uit Bergen op Zoom. De wijkzuster bracht 109 huisbezoeken voor zuigelingen en 68 voor kleuters. In de wijkverpleging werden 50 patiënten geholpen met 1694 verpleegbezoeken. Voor bejaarden zorg werden 86 huisbezoeken afgelegd. Aan elf personen werd laatste hulp verleend. Voor prenatale zorg werden 130 huisbe zoeken afgelegd. Gememoreerd werd het af scheid van beide bejaarden artsen en de op volging door dokter Bos. Betreurd werd, dat er toch nog altijd ruim 2.000 gezinnen geen lid zijn van het Groene Kruis. Uit het financieel verslag viel op te ma ken. dat in totaal 26.822,14 was ontvangen 25.459.05 uitgegeven en het voordelig sal do 1.363,09 bedroeg. Aan contributie was 11.574,50 geind. De Enunabloemcollecte leverde ƒ1.006,30 op. Het totaal bezit per januari 1969 bedroeg 23.228,90 inclusief gebouwen en materialen. Na vaststelling van de rekening en dank voor het werk aan secretaris en penning meester werd het aftredende bestuurslid P. M. Plouvier herbenoemd. In de vakature dokter Looysen werd dokter Bos gekozen. De begroting 1969 werd vastgesteld, waarbij werd opgemerkt dat het nodig is het materiaal voor een deel te vernieuwen. Uit de vergadering kwam het voorstel om de contributie tot 15,per jaar te verhogen, wat met algemene stemmen werd aangeno- OVERWERK VOOR CONCORDIA Niet alleen de drumband was vroeg uit de veren op koninginnedag om de wande laars weg te trommelen, ook de muziekver eniging Concordia was druk in de weer. Be halve bij het bejaardentehuis Ten Anker werd ook een serenade gebracht voor het gemeentehuis. Daarna ging men het volley baltoernooi van TVC op de sportvelden aan de Zoekweg nog wat opvrolijken. Tenslotte maakte de muziekvereniging 's avonds nog een rondgang door de gemeen te. GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar A. N. A. de Wit en E. W. de Wit-Goorden vierde gisteren hun gouden bruiloft, in tegenwoordigheid van hun tien kinderen en 21. kleinkinderen. De 77-jarige landbouwer De Wit en zijn 71-jarige vrouw, die allebei in Oud-Vossemeer zijn geboren, wonen op Dijkzicht. Na een H. Mis in de St. Willebrordus- kerk werd er in hotel Hof van Holland receptie gehouden, waarna de vijftigjarige bruiloft verder werd gevierd in hotel De Ram in Halsteren. VOSMEER VOETBAL In de Brabant-afdeling 108 verloor het tweede elftal van Vosmeer in Wouw met 3-2 van Cluzona 2. WVO 2 is hier kampioen geworden, terwijl Internos degra deert. Internos verloor thuis met 5-0 van Baronie 3, terwijl WVO 2 bij SAB 2 een 3-0 zege wist te behalen. Nog steeds handhaaft Pfaff voor zijn vermaarde serie lichtgewicht machines* de prijzen van 1968-ondanks de BTW! Nü een Pfaff kopen is een van de verstandigste dingen, die u kunt doen. Denkt u over de aanschaf van een nieuwe naaimachine? Ga dan in ieder geval eens kijken bij Pfaff, of stuur de bon op. Typen 94, 95, 96 en 97 adv. ing. med. BIJZONDERE VANGST Maandag hebben de gebroeders Johan en Job Bout een opmerkelijke vangst gedaan in de Thoolse Vest. Ze waren bezig palingen, die door zuurstofgebrek vlak aan de oever in het riet naar lucht lagen te happen, uit het water te scheppen. Dat wordt de laatste tijd nogal gedaan en er blijkt in de Vest nog behoorlijk wat paling te zitten. Daaruit blijkt dat deze dieren het lang kunnen uithouden. Plotseling deed Job de ontdekking van zijn leven. Tussen het riet in een ondiep gedeelte lag een levende schildpad. Het bleek een moerasschildpad te zijn, die in Nederland nog zelden in het wild voorkomt en dan nog maar alleen in Limburg. Het dier, dat onge veer 20 centimeter lang is, heeft een donker bruin schild en geel-zwart gespikkelde poten en staart. Het leeft van slakken, wormen en kleine waterdiertjes en kan zowel in het wa ter als op het land leven. Het dier is ondergebracht bij de heer Venekamp, leraar aan de gemeentelijke ma- voschool, die contact zal opnemen met ter zake deskundigen. De vraag is namelijk hoe het diertje in de Vest verzeild raakte en ook of het misschien niet het enige exemplaar is. Voorlopig ziet men het evenwel als een zeldzaamheid. MET PENSIOEN Twee bekende werknemers van de nu wa terleiding maatschappij 'Midden Zeeland', waarbij de voormalige Thoolse waterleiding thans is aangesloten, hebben het bedrijf ver laten. De heer M. van Vossen na een dienst keuring kreeg per 1 mei eervol ontslag en vervroegd pensioen, terwijl de heer G. van der Linde wegens het bereiken van de 65 jaar per 1 april deze instelling heeft verlaten. In Hotel 'Hof van Holland' was er een af scheidsbijeenkomst, waarbij de enveloppe met inhoud van de directie werd overhan digd, een cadeau uit het personeelsfonds, terwijl er voor de heer G. van der Linde, door het Thoolse personeel een polshorloge werd aangeboden. Deze oud-gediende was 35 jaar bij de Waterleiding Maatschappij werkzaam en 8 jaar aan de gemeentelijke gasfabriek. Graag wensen we beiden een goede rustige periode toe. TWU-KONINGINNETOCHT Vele wandelaars waren op Koninginnedag 's morgens op het Marktplein verzameld voor de start van de negende koninginnetocht van de Thoolse Wandel Unie. De vijftien kilo meter lopers vertrokken om half negen. Een half uur later startten de wandelaars voor de tien kilometer, en om half tien ging de laatste groep op pad voor de vijf kilometer. Op de verschillende afstanden waren res- spectievelijk 79, 206 en 113 deelnemers. De drumband van Concordia zorgde er in hun nieuwe kleurige rode capes voor dat de eer ste kilometer gemakkelijk liep. Omstreeks elf uur waren de wandelaars weer vermoeid en wel of niet met blaren op de Markt terug, waar ze een mooie medaille kregen. Van 28 tot en met 31 mei kan er weer ge tippeld worden, want dan wordt de negende avondvierdaagse gehouden. Op 30 augustus organiseert te TWU de negende mosseltocht met daaraan verbonden, de dorpen tocht. Vosmeer 3 schoot uit de slof door Val Aan 2 met maar liefst 12-1 te verslaan. Bij de rust was het al 7-0. J. en A. Hom mel verzorgden elk voor drie doelpunten, R. Jeroense en A. v. d. Zande elk 2 en P. Moerland en S. Schetters wisten twee goals te scoren. IJKEN VAN MATEN EN GEWICHTEN Vrijdag 9 mei houdt het ijkkantoor Dor drecht weer zitting op het gemeentehuis voor het ijken van maten en gewichten. Men begint 's morgens om kwart over 10 tot 12 uur en 's middags van 1 uur tot kwart over 3. Belanghebbenden worden persoonlijk op geroepen en het is zaak present te zijn omdat men anders noodgedwongen naar Dordrecht zal moeten reizen om de gewichten op het kantoor te laten ijken. Vóór 1 okt. 1970 zullen alle meetwerktuigen moeten zijn voorzien van een goedkeuringsmerk, in dit geval van de letter E in fantasievorm. KONINGINNEDAG TOCH GESLAAGD Het zag er aanvankelijk naar uit dat er op Koninginnedag van een kinderfeest geen sprake zou kunnen zijn omdat er alleen van de zijde der O.L.S. belangstelling voor be stend. Dankzij financiëele steun van de ge meente is. het hoofd van die school dhr. J. D. Vroege er niettemin in geslaagd een feest te organiseren waaraan alle kinderen, met inbegrip van de kleuters hebben kun nen meedoen. Bij het eerste programma-on derdeel een wedstrijd versierde voertuigen, waren die kleintjes goed vertegenwoordigd. De belangstelling was zo groot dat de voorraad volgnummers geschat op een 30, snel was uitgeput en de zaak zo niet in het honderd, dan toch wel tegen de 100 liep. Wanneer men schat dat bij elk fietsje, karretje of wagentje 2 a 3 kinderen liepen of worden voortgeduwd, dan komt men aan ongeveer 200 kinderen. De jury, bestaande uit de heren M .Moer land, P. Moerland P. zjn en pastoor A. H. J. Vermeulen, had geen gemakkelijke taak maar kwam tot de volgende uitslag: 1. Praal wagen kinderen Vroege, 2. Klaartje de Loo- ze met Heieen van Poortvliet en 3. Margo Bril. Er waren in totaal 17 prijsjes. Terwijl alle deelnemers na afloop van de rondgang met medewerking van Oud-Vossemeer's mu ziekvereniging een versnapering kregen. Verder was er in de voormiddag voor de kleuters en de leerlingen van de 2 laagste klassen een filmprogramma in de turnzaal, bezocht door enkele honderden kinderen. Om half 5 was er een 2e filmprogramma voor de oudere leerlingen en 's avonds werd het feest besloten met een lampionoptocht. Ook daaraan gaf de muziekvereniging haar volle medewerking. Het is niet bij een kinderfeest gebleven, 's Middags organiseerde de voetbalvereni ging een wedstrijd tussen Vosmeer-vetera nen en die van Halsteren. De ontmoeting eindigde met 3 - 1 ten gunste van de thuis club. De opbrengst, plm 1.00 gulden was be stemd voor de plaatselijke afdeling van de Algemene Bond van Bejaarden. WEDVLUCHT VANAF ARRAS Van de leden van „De Zwaluw" hebben zaterdag 3 mei 194 duiven meegevlogen in de vlucht vanaf Arras over 174 km. De dieren waren gelost te 6.00 uur. De eerste duif arriveerde te 9.54.22 u. en de laatste van de 67 prijswinnaars te 10.20.47 u. Gemiddelde snelheden resp. 1522.90 m en 1240.23 m per minuut De uitslag luidt A. A. Douw 1; G. E. Hoek 2 3 25 42 46; J. C. Potappel 4 9 32 47 53 62; M. Moer land 5 8 17 19 48; P. C. de Wilde 6 11 14 21 22 24 30 38 52 58; P. L. Vaders 7 10 59 64; M. P. de Graaff 12 13 23; N. M. Klippcl 15; A. Voormeulen 16; C. L. Boogaard 18 31 43 63 Jac. C. Vaders 20 35; A. van Daalen 26 37; L. Hoek 27 61; Abr. Poulisse 28; L. M. de Heer 29 34 50 55; W. Burgers 33 40 en 2e overduif; H. Lindhout 36 51; D. J. Polderman 39 56; C. van Meer 41; J. J. Capelle 44 49 57; A. Rijnberg 45 en le over duif; B. Quist 54 60; R. J. Mosch 65. ONDERWIJZER VERTREKT De heer M. Lindhout is aan zijn laatste schooljaar op de christelijke school bezig. Met ingang van 1 september is hij namelijk benoemd als v.b.-leraar aan de Julianaschool voor christelijke mavo in Gouda. BANKEN OP HAVEN Bij de trapjes op de haven zijn onlangs acht banken geplaatst voor de bejaarden. Men heeft vanaf die plaats een prachtig uitzicht op de jachthaven en de Krabbekreek Met het zonnige weer is er al druk gebruik van gemaakt. Op de gemeentebegroting was een spe ciale post voor de bejaarden uitgetrokken, die op voorstel van het raadslid M. Ph. van der Week r.u voor het plaatsen van de ban ken is gebruikt. RING TERUG Toen de heer M. P. Scherpenisse zestien jaar geleden in 1953 zijn trouwring verloor op het land aan de Annavosdijkse- weg. was er nog wel enige tijd de hoop die •.sas "xthanevc adv. ing. med. VAARDIGHEIDSPROEVEN GYMNASTIEK Dit jaar is het de taak van de gymnas- tiekver. „Spido" te Oud-Vossemeer om de vaardigheidsproeven te organiseren. Vorige malen is wel gebleken dat men dit uitste kend aan kan. Vooral dankzij de aanwezig heid van de grote turnzaal voor het geval het slecht weer mocht zijn, dan wel van het er naast gelegen sportveld. Men hoopt na tuurlijk op mooi weer. Ook financieel is dat van belang omdat op het sportveld entreegeld kan worden gegeven terwijl men in de turn zaal bij aanwezigheid van zóveel deelnemers geen publiek kan toelaten. De wedstrijden worden gehouden volgen de week zaterdag 17 mei. Ze beginnen om 10 uur en er wordt aan deelgenomen door Spido te Oud-Vossemeer, Olijmpia te Tholen Excelsior te Poortvliet, W.W.V. te Sint- Maartansdijk en W.I.K. te St. Annaland. 's Middags zijn er wandeltochten van 5, 10 en 15 kilometer vanaf Hof van Holland met als finisch het sportterrein. terug te vinden, maar die hoop slonk met het verglijden van de maanden en jaren. Tot hij het gouden kleinood als voor goed verdwe nen achtte. De heer M. J. Elenbaas dacht er enkele dagen geleden anders over. Hij was op dezelfde akker aan het eggen en ontdekte aan een tand van zijn eg een voorwerp dat veel weg had van een trouwring. Wat opge poetst ontdekte hij naam van de echtgenote van M. P. Scherpenisse en trouwdatum. De eigenaar heeft na zestien jaar zijn ring weer terug. FILMAVOND In het Dorpshuis werd vorige week een filmavond van de ANWB gehouden, waar voor redelijke belangstelling was. Na een openingswoord van wethouder A. J. Scher penisse werden er enige films vertoond over toerisme en verkeer. Aan de hand van een serie kleurendia's werden de veelomvattende werkzaamheden van de ANWB toegelicht. Verder was er nog een klein.e tentoonstelling van de uitgaven van de bond. (adv. ing. med.) BEZORGSTER De abonnees in Stavenisse hebben al ge ruime tijd bemerkt, dat niet de familie Dour- lein, maar de familie A. de Vos-de Rijke onze krant bezorgt. En dat voorzover ons be kend eveneens tot volle tevredenheid. De familie Dourlein - al toe aan het pensioen - meende dit werk te moeten neer leggen, na het enkele jaren te hebben ge daan. Nog onze dank daarvoor. Voor advertenties - liefst maandag - kan men voortaan dus terecht bij de familie de Vos - Molendijk 24. NCVB VERGADERDE Tijdens de maandelijkse vergadering van de Nederlandse christen vrouwenbond, afdeling Stavenisse, hield dokter Van der Eist, een lezing over geneeskunde in donker Afrika. Dokter Van der Eist was daar geruime tijd werkzaam, in samenwerking met dr. Albert Schweitzer. De vergadering stond onder lei- ding van de presidente, mevrouw G. W. Leune-Stoel. Zij las Joh. 20 vs 24-31 en hield haar medidatie met het onderwerp, Wees niet ongelovig, maar gelovig!' Na af loop hiervan werd gezongen gez. 153 4 en 4. Hierna dankte zij dokter Van der Eist voor zijn medewerking op deze avond. De volgende vergadering (gecombineerd) wordt gehouden op 21 mei a.s te Anna- Jacobapolder. KONINGINNEDAG Vorige week zorgde muziekvereniging 'Euterpe' op 30 aprii voor een muzikale rondgang, terwijl men daarna nog een au bade bracht voor het gemeentehuis. Waar nemend burgemeester C. J. Moerland hield een korte toespraak, wijzend op de belang rijke band tussen Vorstenhuis en volk, ter wijl daarna aan de schoolkinderen een trak tatie werd aangeboden. OPRICHTINGSVERGADERING VEILIG VERKEER Op 1 mei werd in de zaal van café Smer- diek op de markt een vergadering gehouden met als doel om te voorkomen tot oprichting van een afdeling van het Verbond voor veilig verkeer. De vergadering werd geopend door de voorzitter van het actiecommité, dhr. Brevet die allen een hartelijk welkom toeriep in het bijzonder dhr. Joh Borrie, secretaris penning meester van het district Zeeland en dhr. Th. Pfann. districtsconsulent van het verbond van veilig verkeer in Zeeland. Dhr. Brevet sprak de wens uit dat de nieuw opgerichte vereniging langer zou be staan dan de vroegere vereniging, die bij gebrek aan voedsel te niet is gegaan. Het voorlopige bestuur werd bij accla matie gekozen. Voorzitter werd dhr. Brevet secretaris dhr. v. Akkeren en penningmees- teresse mevr. Hoek. Overige leden van het bestuur zijn mevr. Burgers, dhr. W. Bijl, dhr. N. de Vieth, dhr de Witt en dhr. Moer land. Na het openingswoord sprak de secretaris penningmeester van het district Zeeland, dhr. Joh. Borrie. Hij wenste het bestuur succes toe en was blij met dit initiatief. Hij ging iets dieper in op mogelijke activiteiten en sprak de hoop uit dat de vereniging tot grote bloei mocht komen. Dhr. Bakker, van de filmdienst van het Verbond uit Hilversum vertoonde deze avond enige korte verkeersfilmpjes. Hierin kwam in het bijzonder naar voren de noodzakelijk heid tot samenwerking van alle wegge- I bruikers. Na de pauze vertelde de voorzitter dat in het najaar gestart zal worden met een Sleutelcursus, om een ieder die interesse heeft meer vertrouwd te maken met de nieuwste verkeersregels die door de meeste mensen niet gekend worden. Verder zal er in het najaar weer de gebruikelijke dimtest georganiseerd worden, terwijl in de zomer een veilig verkeersrit zal worden gehouden niet te verwarren met puzzelrit. Na deze uiteenzetting vertoonde dhr. Bak ker neg een filmpje dat op vele scholen wordt vertoond. De rondvraag bleek niet veel op te leveren. Dhr. Brevet dankte alle aan wezigen voor hun opkomst waarna hij de vergadering sloot. COLLECTE VOOR BIAFRA Afgelopen zondag werd er in de Ned. Hervormde Kerk te St. Maartensdijk spon taan gecollecteerd voor Biafra. De diaconale collecte zou hiervoor bestemd worden. Het eindbedrag was 1100,dus een prachtig bedrag THOLEN Ned. Herv. Gemeente Zondag 11 mei vm 10 uur ds. E. M. Bakker Rijssen bediening H. Avondmaal nm 6.30 uur ds. E. M. Bakker dankzegging beide diensten extra kollekte voor de varende gemeente Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) vm 10 uur dhr. De Reus Ouddorp Geref. Kerk Zondag 11 mei 10 uur ds. A. C. Schaap Den Andel 5 uur ds. R. S. Elgersma Rijswijk Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) 9 uur ds. C. J. Honig Rotterdam Geref. Gemeente Zondag 11 mei 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Ch r. Geref. Kerk Zondag 11 mei 10 en 6.30 uur ds. M. Roos Elburg Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) 6.30 uur ds. Kanens Barendrecht Ned. Prot. Bond Zondag 11 mei 10.30 uur dhr. J. P. Hulsbos voorganger N.P.B. Sassenheim Herv. Ver. Kerkelijk Leven Zondag 11 mei 10 uur ds. D. Plenhuigen Arnhem OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente Zondag 11 mei vm 10 uur ds. G. J. Voortman nm 6.30 uur ds. G. J. Voortman Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) vm 9.30 uur ds. P. van Dijk Geref. Kerk Zondag 11 mei 10 en 3 uur ds. van Haelen Mijdrecht Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) 9.30 uur gezamelijke dienst o.l.v. ds. P. van Dijk in Geref. kerkgebouw Chr. Geref. Kerk Zondag 11 mei 10 en 6.30 uur leesdienst 2.30 uur ds. M. S. Roos Elburg Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) 9.30 uur ds. S. van der Molen Middelburg Geref. Gemeente in Ned. Zondag 11 mei 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) 10 uur leesdienst R. K. Kerk Zaterdag 10 mei 7 uur H. Mis Zondag 11 mei 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente Zondag 11 mei vm 10 uur ds. J. M. de Raad bediening H. Avondmaal nm 6 uur ds. J. M. de Raad dankzegging H. Avondmaal kollekte schulddelgingsfonds Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) vm 10 uur ds. J. M. de Raad Geref. Gemeente Zondag 11 mei 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) 9 uur dhr. J. Mijnders De Meern Geref. Gemeente in Ned. Zondag 11 mei 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) 9.45 uur leesdienst 6 uur ds. M. van Beek Opheusden STAVENISSE v Ned. Herv. Gemeente Zondag 11 mei vm 10 uur kand. M.B.v.d.Akker Monster nm 6 uur kand. M. B. v. d. Akker Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) vm 1,0 uur ds. D. Heikoop Oud Geref. Gemeente Zondag 11 mei 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooljen 2 uur leesdienst Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) 9.30 en 7 uur ds. J. van Prooijen SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente Zondag 11 mei vm 9.30 uur Leesdienst (wegens bevestiging lidmaten Arnemuiden) nm 6.30 uur ds. J. Catsburg Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) vm 9.30 uur ds. J. Catsburg nm 2.30 uur ds. J. Catsburg deurkollektekas chr. belangen Oud Geref. Gemeente Zondag 11 mei 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk Zondag 11 mei 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Herv. Kapel Zondag 11 mei 10 u (bed. H.Doop) en 7 u ds. K.M.Vogel SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente Zondag 11 mei vm 9.30 uur kand. L. Westland Huizen nm 2.30 uur kand. L. Westland deurkollekte kerkvoogdij Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) vm 9.30 uur eerw. heer C. Vroegindeweij Middelharnis Geref. Gemeente Zondag 11 mei 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) 11 uur dhr. Mijnders De Meern POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente Zondag 11 mei vm 10 uur ds. C. Mulder nm 6 uur ds. C. Mulder Donderdag 15 mei (Hemè vm 10 uur ds. C. Mulder Geref. Kerk Zondag 11 mei 10 uur ds. Elgersma Rijswijk 2.30 uur ds. Schaap Den Andel Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) 10 uur ds. Wouters Dordrecht Geref. Gemeente Zondag 11 mei 10, 2 en 6 uur leesdienst SINT-PHI LIPSLAND Ned. Herv. Gemeente Zondag 11 mei vm 9.30 uur ds. M. van der Linden nm 2.30 uur ds. M. van der Linden Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) vm 9.30 uur ds. M. van der Linden extra kollekte voor het Bouw- en Restau ratiefonds Geref. Gemeente Zondag 11 mei 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente Zondag 11 mei 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad ANNA-JACOBA-POLDER Geref. Kerk Zondag 11 mei 10 en 2.30 uur ds. P. Torenbeek Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) 10 uur ds. P. Torenbeek NUTS BIBLIOTHEEK ST. MAARTENSDIJK SLUIT LEENSEIZOEN Het winterseizoen is weer afgesloten. Er werden aan 122 gezinnen in totaal 5389 boe ken uitgeleend. In tegenstelling tot vorige jaren, worden deze zomer ook boeken uitgeleend. Dit zal zijn één keer per veertien dagen op maan dag van 4 uur tot 4.30 uur en vanaf 20 u. Dit uitlenen zal beginnen 19 mei a.s. Het aantal boeken van de zomercollectie bedraagt 800. BEJAARDEN MAAKTEN UITSTAPJE Dinsdag 29 april j.l. maakten de bejaar den een reisje via Den Bosch naar de dieren tuin in Arnhem. In 's-Hertogenbosch konden de bejaarden zich te goed doen aan een con sumptie, waarna de tocht werd voortgezet tot Arnhem. De oudjes hebben zeer genoten van de vele soorten dieren waarna de koffiemaal tijd gebruikt werd. Hierbij bleek dat reizen hongerig maakt. In Loon op Zand werd de warme maaltijd genuttigd, waarna men om zeven uur vertrok in de richting van Bergen op Zoom. Alle bejaarde reizigers konden bij thuis komst terugzien op een genoeglijke dag die vooral te danken was aan de hulpvaardigheid van mevr. Steketee, mej. Poppe en mej. A. Geluk. ONGEVAL Een arbeider van de Firma Dakbedekkin gen uit Breda en werkzaam aan de nieuwe land- en tuinbouwschool viel tijdens zijn werk door het dak en kwam op een beton nen muur terecht. Hij moest per ziekenwagen naar 'Lievensberg' worden overgebracht met inwendige kneuzingen, WEER OP GANG De Groenvoederdrogerij begon aan het nieuwe seizoen. De omwonenden hopen, dat het met de 'zwarte sneeuw' wel mee zal val len, al zal de was wel eens wat voortijdig binnen moeten, wanneer het rookgordijn de verkeerde kant uitkomt. Ook industrialisatie is een medaille met twee kanten. COLLECTEN De voor Sakor gehouden collecte heeft 117,90 opgebracht en voor het Ned. Ast mafonds is 134,81 gecollecteerd. BAK VIEL De heer C. Zwagemaker, werkzaam in de Rotterdamse haven kreeg een deel van een huis vond een onderzoek plaats. De uitslag viel mee, al moet hij nog wel even in het ziekenhuis blijven. Ook Dhr. A. van Haaften, werkzaam bij de Firma Van Houdt kwam in het pakhuis wat ongelukkig terecht en moest per auto worden thuisgebracht. PLEZIERIG Koninginnedag is in deze gemeente plezie rig verlopen, dank zij het feit, dat een comité nog een vooral voor de jeugd aardig pro gramma wist te organiseren. Het slaagde letterlijk met vlag en wimpel. Ook hier zorgde 'Euterpe' voor de ge wenste bijdrage. DE REISDUIF Wedvlucht Arras, 3 mei, afstand 169 km. In concours 171 duiven, los 8 uur, Z. W. Zwaar bewolkt weer. 1 duif 9.50.52 Snelh. 1532,83 m. Laatste pr. 10.45.42: 1009,67m. M. Speijer Pvl. 1-13-15-19-21-35-50-55. C. v. d. Have Scher. 2-3-14-40-49. Iz. Moer land Stav. 4-7-8-56. P. Potappel Stav. 5-9. C. D. Uijl St.-M. 6. J. Moerland Stav. 10-37. J. Westdorp Pvl. 11-26-30-34-46-51-54. M. Goudzwaard Pvl. 12-38-39. D. Uijl Pvl. 16- 42. D. Hartog St.-M. 17. H. Smits Stav. 18. K. Lisseveld Pvl. 20-23-24-28-32-44. L. d. K. Koolaard Pvl. 25-53. P. Goedegebure Stav. 31-33-41-43. G. Larooy Scher. 36-57. J. v. d. Hoek St.-M. 45. H. Jansen Pvl. 48- 52. A. Moerland Scher. 22-27-29-47. BEJAARDENMIDDAG Op de bovenzaal van het gemeentehuis zal op 14 mei om half drie weer een bejaarden middag worden gehouden. Wenst u te wor den afgehaald, bericht het dan even aan Mevrouw Kloet. SAKOR Voor Sakor werd 228,50 gecollecteerd. GEZELLIGE KONINGINNEDAG Er was in deze gemeente nogal wat werk gemaakt van de Koninginnedag-viering, dank zij een initiatief van de oranjevereniging. Jong en oud genoot van een goed georgani seerd feest, waarbij vanzelfsprekend het meest de jeugd aan z'n trekken kwam. De inwoners waren blij, dat er in hun gemeente dit initiatief nog was genomen en het oranje zonnetje hielp volop mee, evenals de muziek vereniging 'Euterpe', die het op deze dag verbazend druk had. d HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING Op 22 april hield de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen een bijeenkomst onder lei geladen bak op zijn rug. In het havenzieken- ding van Mevrouw Kugel - Swart. Ook de

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 2