PHILIPS De Raiffeisenbank is goed voor uw geld ook voor uw vakantiegeld 19 RAIFFEISENBANK Burgerlijke Standen Ootfe Teur en de tcenshandschoenen M MEDEWERKERS MEDEWERKSTERS tl liefbroer autobanden TAALMAN Schoen-service TAALMAN Schoen-service Wij zoeken eenzame mannen N. V. PHILIPS' GLOEILAMPENFABRIEKEN FABRIEK ROOSENDAAL N V. PHILIPS' Gloeilampenfabrieken mé i§ I i I I I I Adverteren Is bekend blijven THOLEN OUD-VOSSEMEER SINT-ANNALAND SINT-MAARTENSDIJK Wij zoeken voor onze LAMPENFABRICAGE Inlichtingen iedere dinsdagavond Sollicitaties schriftelijk aan: Fabriek Roosendaal, Afd. Personeelszaken, Zwaanhoefstraat 2 Mondeling: maandag t^m vrijdag van 8.00-12.15 en 13.15-17.15 uur. a Gaat u dit jaar naar het buitenland? De Raiffeisen bank verzorgt gaarne uw reisdeviezen en reischeques. Snel en correctl Maar de Raiffeisenbank doet meer: bij een buitenlandse vakantiereis hoort ook een bagage- en een reisongevallenverzekering. Ook daarmee zijn wij u graag van dienst. Gemakkelijk: in één bezoek alles geregeld-reisdeviezen èn reisver zekeringen. SPAARBANKEN ALLE BANKZAKEN Anna Jacobapolder-St. Annaland-St. Maartensdijk- Oud Vossemeer-St. Philipsland-Poortvliet- Scherpenisse-Stavenisse-Tholen. Wassenaarstraat 19 - Bergen op Zoom Nu ook adressen in POORTVLIET J. WESTDORP Paasdijkstraat 41 THOLEN TAALMAN Grindweg Hier kunt U schoenreparatie bezorgen en afhalen. Wij zorgen voor prima kwaliteit. Ie klas afwerking en vlug klaar zonder prijsverhoging. Voor alle voorkomende schoenreparatie. Meer dan 5.000 serieuze eenzame Duitse vrouwen hebben hun lot in onze handen gelegd. Zij zoeken een goede man om verder samen het leven te delen in voorspoed en tegenspoed. Zij vragen een goede man en stellen geen hoge materiële eisen. Aangezien wij geen avonturiersters kunnen gebruiken zijn deze dames verplicht voor de eerste persoonlijke kennis making naar U toe te komen. VRAAGT U EENS ONZE UITGEBREIDE KLEUREN REPORTAGE. U ontvangt deze zonder kosten en verdere verplichtingen. Het DUITS-NEDERLANDSE BEMIDDELINGSBUREAU P. v. Nieuwenhoven, Postfach 1466, 424 Emmerich W.-Dld. De vraag om hoeveel manuren het gaat, valt moeilijk te beantwoorden. Voor één wethouder is er per dag aldirect een uur voor het tekenen van de stukken. Hoeveel tijd er gaat in voorbereidingen voor verga deringen, het houden van die vergaderingen bestaderen van stukken, is moeilijk precies aan te geven. In elk geval wordt wel zoveel tijd van een wethouder gevraagd, dat zijn uurloon in dat opzicht niet hoog is. De voorzitter vindt het wel te ver gaan van dhr. Beurkens te stellen, dat gedepu teerden de kleine gemeenten met opzet top zwaar willen maken, om zo tot herindeling te kunnen komen. Het is eenvoudig een po ging tot een redelijke honorering voor het werk, dat wordt gedaan. En als de wet houders het doen, zoals gewenst, dan komt hij er lang niet mee toe. Wethouder Nelisse (s.g.p.) wijst er omdat men als wethouder niet om deze verhoging heeft gevraagd en dat het hem koud laat of de raad het al of niet wil, zoals het hem ook niet interesseert of gedeputeerden het al of niet willen doorvoeren. Neemt men de verlettijden in aanmerking, dan komt men er lang niet, meent de voor zitter. De heer Rijstenbil verklaart zich tegen het delegeren van zo'n aangelegenheid aan gede puteerden. Hij vindt dat de raad in deze moet kunnen beslissen en is voorts tegen deze verhoging. De heer Verwijs herinnert er aan, dat dhr Nelisse destijds ook tegenstemde bij verho ging presentiegelden raadsleden. Dat zou hij dan nu ook moeten doen. De heer L. den Engelsman (s.g.p.) ver klaart zich wel voorstander van deze ver hoging, maar vindt dat men als raad daar over telkens moet kunnen beslissen en het geen automatische verhoging moet zijn. Hierna blijken de heren Beurkens en Rijs tenbil tegen de voorgestelde verhoging, ter wijl deze heren, evenals beide wethouders en de heer Den Engelsman tegen automa tische verhoging zijn. Dit kan alleen de goedkeuring wegdragen van de heren Ver wijs en de Boer. Om het tweede gedeelte van het bestem mingsplan in de dorpskom bouwrijp te maken wordt een bedrag van 89.200,gevo teerd. De heer Rijstenbil informeert hoeveel wo ningen daarin gebouwd kunnen worden. De voorzitter antwoordt dat het er een 30 zijn plus wat bejaardenwoningen en dan niet te vergeten het dorpshuis. Het gaat hier om zo'n 2Yi hectare. De heer Verwijs vindt het een ingrijpende zaak, die echter nodig is en mogelijk, gezien de gemeentelijke financiële positie. De voorzitter zegt blij te zijn, dat men al zo spoedig het tweede deel van het uitbreidingsplan bouw rijp moet melken. Evenmin blijkt er bezwaar te zijn een ontsluitingswet aan te leggen vanaf de Rijksweg naar het industrieterrein. De heer De Boer informeert of de Coöpe ratie de gemeente tot aanleg van een uit weg kan verplichten, wat niet het geval blijkt te zijn. Integendeel, de coöperatie zal nog aan het bouwrijpmaken moeten mee betalen, zo blijkt uit het antwoord van de voorzitter. Dhr. Verwijs toont zich minder gelukkig met dit voorstel, maar stemt er evenmin als zijn collega's tegen. Voor de bouw van een dubbele woning aan de Gladiolenstraat wordt 580 m2 grond verkocht aan de heren M. Moerland en P. Kreeg tegen 25,per m2. De heer Den Engelsman informeert of het hierbij om het oude of nieuwe uitbreidings plan gaat. De voorzitter antwoordt dat het om een deel gaat dat bouwrijp moet worden gemaakt. SCHOOLTOETS Bij het voorstel om per leerling 7,bij te dragen in de experimentele schooltoets, maant de heer Rijstenbil tot voorzichtigheid al wil hij dit voorstel volledig steunen. Er is ook al een beroepskeuze-mogelijkheid, wat ook vaak neerkomt op een gesprek met de ouders. Bovendien schijnt men in som mige scholen weer al boekjes voor de school toets aan te schaffen en dan wordt het ook weer een van buiten geleerd lesje. De voor zitter is het er mee eens, dat men het maar voorzichtig moet bekijken en wethouder Ne lisse zegt dat het hier toch ook maar om een proefjaar gaat. Bij het voorstel tot het doen aanleggen van achterpaden en een drainage achter de woningwetwoningen aan de Mosselkreekstr. hoopt de beer Verwijs dat het voor de par ticulieren niet te veel zal gaan kosten. De voorzitter meent dat dit wel zal meevallen. RONDVRAAG De heer Verwijs vindt de omheining bij het Groene Kruis belangrijk verbeterd, maar hoopt dat men dit nu ook in de ver derop liggende straten zal aanpassen, wat de bedoeling is. Verder wil dhr. Verwijs het hoog opstaand groen aan de Deense- straat behoorlijk snoeien, wat eveneens zal gebeuren. De heer Rijstenbil informeert of de ge meente er iets aan wil doen, nu het ge meenschappelijk tappunt (waterleidingkraan) voor het sproeien van de tuintjes, schoon maken sproei-apparatuur, enz. gaat ver dwijnen. Het blijkt een moeilijk punt te zijn, dat nog enige studie van b en w vereist, al meent de voorzitter dat men hiervoor moeilijk de gemeente verantwoordelijk kan stellen om in een mogelijke leemte in de toekomst, te voorzien. Daarna sluiting. over de maand maart 1969. Geboren: 2. Clement, zoon van Burger, Jacob en van Jansen, Willemina; 3. Gatharina Johanna Adriana, dochter van Huijbregts, Cornelis G. M. en van Luijsterburg, Adriana C. M.; 7. Louisa Helena, dochter van Burgers, Cornelis A. en van van Oevekn, Ellij L. C.; 18. Cornelia Maria, dochter van Rogge band, Hendrik A. en vanvan Bezooijen, Maria 24. Leila, dochter vanMouji, Hassan en van Deurloo, Clasina; 26. Bart Willem, zcon vanBaaij, An thony P. en vanFrijters. Adriana M. H u w e 1 ij k Christiaanse, Izaak M. oud 31 jaar en FLpse, Cornelia, oud 28 jaar; Hage, Jan J., oud 21 jaar en Roukema, Cornelia, oud 18 jaar: de Graaff, Jan, oud 23 jaar en Potter, Maria L., oud 22 jaar; Vos, Cornelis, oud 19 jaar enHage, Maatje L., oud 17 jaar; van Loon, Johannes J. M., oud 27 jaar en Aalbrechtse, Cornelia, oud 23 jaar; Akershoek, Teunis, oud 22 jaar en Ba zen, Henderina P„ oud 20 jaar. Overleden: Jansen, Simon, oud 57 jaar, echtgenoot van Roggeband, Kaatje; Deurloo, Lyas, oud 76 jaar, echtgenoot van van den Berg, Willemijntje te Bergen op Zoom; Quist, Maria, oud 66 jaar, echtgenote van van Duivendijk Simon; Ouke, Leendert J. M. oud 72 jaar, ongeh.; Roukema, Jan, oud 73 jaar, echtgenoot van Baaij, Adriana P.; Nelisse. Huibregt J., oud 68 jaar, ongeh.; I van Ast, Cornelia, oud 67 jaar, weduwe vanChristiaanse, Cornelis P. Loop der bevolking over maartl969 Ingekomen I Marinus J. van Driel, echtgenote en vier kinderen van Rotterdam naar Postweg 4. Jan Goedegebuure van Eindhoven naar Grindweg 44. David Versluis, echtgenote en 2 kinderen van Roosendaal naar M. van Gelrestraat 22. Cornelia Christiaanse - Flipse van Halste- I ren naar Zwarteweg 1. Cornelis Vos van Oud-Vossemeer naar Kettingdijk 4. Mattheus Baaij, echtgenote en dochter van Rotterdam naar Wal 35. Dirk T. Vos, echtgenote en 2 kinderen van Eindhoven naar M. van Gelrestraat 8. Paulus Roggeband, echtgenote en 2 kinde ren van Sint-Philipsland naar Venkelstraat 26. Willem P. van 't Slot en echtgenote van Sint-Maartensdijk naar Oudel.straat 14. Issi El Hadi A. van Bergen op Zoom naar Jan van Bloisstraat 20. Vertrokken I Jacoba W. Schot van Regentessestraat 26 naar Middelburg. I Andreas F. Soomers van Bosstraat 46 naar Woensdrecht. W. de Putter, echtgenote en 3 kinderen van M. van Gelrestraat 22 naar Goes. Martinus W. Vingerhoets van Ten An- kerweg 15 naar VOW. Maria L. de Graaf - Potter van Dalemse- straat 30 naar Krimpen a.d. IJssel. Prospero F. de Palm echtgenote en 2 kin deren van M. van Gelrestraat 20 naar Woensdrecht. Cornelis J. de Maertelaere, echtgenote en kind van Pr. Bernhardstraat 35 naar Bergen op Zoom. Pieternella Bolier van Kadijk 18 naar Bloemendaal. Jozina M. Walhout - Polderman en 2 kin deren van M. van Gelrestraat 8 naar Rheine (Duitsland). Cornelia van Loon - Aalbrechtse van Si- i mon Lindhoutstraat 40 naar Eindhoven. Willem Steketee van Vossemeerse poort 24 naar Woensdrecht. i Sake de Vries van Jan van Bloisstraat 36 naar Schöppingen (Duitsland), j Mahammed Rhajdane van Bakstraat 7 I naar Amersfoort. over de maand maart 1969. Gehuwd: Dagevos, Jacobus Adriaan, 33 jaar, ijzer- vlechter te Wemeldinge, met: de Graaff, Janna, 25 jaar, modinette te Oud-Vossemeer; Versluijs, Titus Maicus Rienk, 27 jaar, hoofduitvoerder, metDuine, Jacoba Abra- mima Lena, 21 jaar, gemeente-ambtenares, beiden wonende te Oud-Vossemeer. Ondertrouw: Bout, Heinrich, 42 jaar, autospuiter te Tholen metVos, Maria Gecrtruida, 37 jr., zonder beroep te Oud-Vossemeer. Ingekomen: Bril, Gerrit T. met echtgenote en 1 kind, uit Zutphen. Vertrokken: Aarnoudse, Abraham A„ bij huwelijk met Carol, Johanna Jacoba vertrokken naar St. Maartensdijk; Vos, Cornells, bij huwelijk met Hage, I Duij2er, ev Baaiji Adriana Neeltje van Maatje Lena vertrokken naar Thoten; Poortvliet naar Bierensstraat 43; K aai' Janna' ech'9en°te van Dagevos, Goedegebuure. Leendert, met echtgenote Jacobus Adnaan naar Wemeldmge; van Groningen naar Cureestraat 16; Imandt, Chnst.na M.. ongehuwd, naar Dunki jacobS| Theodoor van Leimuiden Nijmegen. „aar Bierensstraat 42. Verhuisd in de Gemeente: Vaders, Lucretia L., Wede van C. van V ertrokken: Scherpenisse. Dingenus J van Bierensstraat Dijke, van Molenweg 5 naar Molenweg 14; "O naar Ridderkerk; Versluijs, Titus M. R. van Coentjesweg van f Westeinde, Hubertus W. van 53 naar C. Frankenstraat 6; Kleine Dijk 2 naar 's Heerenhoek; Duine, Jacoba A. L. van Molenstraat 7 Slager, Cornelis L. van Ring 68 naar naar C. Frankenstraat 6. i Ossendrecht. over de maand maart 1969. Ge b o o r t e n Elizabeth Jozina Helena Tannetje, doch ter van Hage, Jacobus P. en van Gunter, Jacoba; Leendert Jan Machiel zoon van van 't Hof, Hubrecht M. en van van der R'nee, Maatje J. M.; Lisette, dochter van de Vcs, Kornelis en van Hage, Christina H. te Bergen op Zoom; Johannis Cornelis zoon van Vroegop, Cornelis en van van 't Hof, Aagje. H u w e 1 ij k e n Baaij, Pieter Adriaan oud 23 jaar en Duijzer, Adriana Neeltje oud 21 jaar adres Bierenstraat 43. Overleden: Slager, Krijn, oud 81 jaar, gehuwd ge weest met van der Welle, Cornelia; de Bruine, Gillis oud 82 jaar, echtgenoot van de Witte, Martina; Suurland, Aaltje, oud 76 jaar gehuwd ge weest met Duijnhouwer, Jacob, wonende te Scherpenisse; te Bergen op Zoom, de Jonge, Adriaan, oud 58 jaar gehuwd met Andriesse, Cornelia. Ingekomen: Sennef, Jan H. van Veenendaal naar Zuidstraat 25; van Dijke, Johannus F. van Woerden naar Zuidstraat 9; V erhuizing binnen de gemeente: Cornelia Elenbaas met gezin van Cu reestraat 30 naar Ooststraat 2; Goedegebuure, Leendert A. met gezin van Ring 12 naar van den Bosstraat 12; Baaij, Pieter A. van Hoenderweg 49 naar Bierensstraat 43. over de maand maart 1969. Ge boorten: te Bergen op Zoom Maarten Willem, zoon^ van Verjaal, Adriaan Stoffel en van de Groote, Maria, adres Vier-meistraat 3; te Bergen op Zcom: Pieter Marinus, zoon van Hage, Jasper Jacobus en van Wolters, Johanna Agnes Carolina, adres: Pres. Roose- veltstraat 27; te Bergen op Zoom: Hendrik, zoon van Opree, Marus Anthonie en van Stoutjesdijk, Wilhelmina Maria, adres: Jacoba van Bei- erenstraat 43; Cornelis Abraham, zoon van Stoutjesdijk, Marinus Cornelis en van van Oost, Wilhel mina Isabella Geertruida, adres: Provinciale weg 68; Izak Neleward, zoon van op den Brouw, Jacob en van Wielaard, Maria Johanna, adres: Winston Churchillstraat 20; Robbert Jacobus Pieter, zoon van Moor mans, Pieter Jacobus en van Vlot, Hendrika Arigje, adres: Pres. Rooseveltstraat35; Giorgio, zoon van Morelli, Gianni Battista en van Oudesluijs, Adriana Engelina, adres: Haven 18; Cornelia Ernestina Rebecca, dochter van Geluk, Abraham Willem en van Zwart, Olga, adres: Lageweg 9. Overleden: Riedijk, Geertruida Cornelia, oud 77 jaar, weduwe van Priem, Cornelis wonende en overleden te Sint-Maartensdijk; Hartog, Neeltje, oud 68 jaar, weduwe van de Haan, Cornells Pieter wonende te Sint-Maartensdijk, overleden te Bergen op Zoom. Huwelijksaangiften: van Gorsel, Marinus Maris, oud 20 jaar, fabrieksarbeider, wonende te St-Maartensdijk en Bos, Cornelia Adriana, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te St-Maartensdijk; Klaasse, Cornelis, oud 22 jaar, landbouwer wonende te Sint-Maartensdijk en Anthonisse, Huwelijken: Aarnoudse, Abraham Arend, oud 21 jaar, perser, wonende te Oud-Vossemeer en Carol, Johanna Jacoba, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Sint-Maartensdijk; van Gorsel, Marinus Maris, oud 20 jaar, fabrieksarbeider, wonende te St-Maartensdijk en Bos, Cornelia Adriana, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te St-Maartensdijk; Klaasse, Cornelis, oud 22 jaar, landbouwer wonende te Sint-Maartensdijk en Anthonisse, Anna Barthollna, oud 19 jaar, modinette, wonende te Sint-Maartensdijk. Ingekomen: Aarnoudse, Abraham A. van Oud-Vosse meer naar Hammerskjöldstraat 4. Vertrokken: Hage, Isabella A. van Provinciale weg 5 naar 's Gravenhage; van t Slot, Willem P. van Schoolstraat 5 naar Tholen; van Houdt, Joost M. van Zuidsingel 1 naar Scherpenisse. Verhuizing binnendegemeente: Carol ev Aarnoudse, Johanna J van Haven 4 naar Hammerskjöldstraat 4; van Gorsel, Marinus M. van Westvest 10 naar Jacoba van Beierenstraat 58; Anthonisse ev Klaasse, Anna B. van Oost- vest 47 naar Oudelandseweg 2; Dane, Johannes J. en gezin van Ooster- scheldcstraat 17 naar Kaaistraat 7. Anna Bartholina, oud 19 jaar, modinette, wonende te Sint-Maartensdijk. EEN BOZE STOKER Nadat Lange Leo aan de noodrem getrokken had, stond de trein, die nog maar nauwelijks op gang was gekomen, na enkele ogenblik ken stil. 'Wat is dat nou weer!' riep de machinist bcos, 'dat lijkt nergens op Dat is maar rijden en stilstaan en weer rijden en weer stilstaan Dat moet uit zijn 'Ik zal wel eens even kijken', zei de stoker, die een oliespuit greep en daar strijdlustig mee zwaaide. We zullen wel eens zien, wie ons daar steeds dwarszit...' PHILIPS zowel voor dag- als voor ploegendienst Goed loon voor dagdienst plaats Oud-Vossemeer Tholen St, Annaland St. Maartensdijk Sint-Philipsland hotel café restaurant Hof van Holland Zeeland De Gouden Leeuw Du Commerce de Druiventros adres Ring 39 Kaai 6 Voorstraat 50 Nordpoort 8 Voorstraat 41 van tot 18.45-19.15 uur 19.30-20.00 uur 18.45-19.15 uur 1930-20.00 uur 20.00 - 2030 uur Wij adverteren niet met kortingen maar kijkt wat u bij ons betaalt Personenwagenbanden, Truck- en Industriebanden, Landbouw- en Tractorbanden Nieuw-, Cover- en gebruikte banden Antwerpsestraatweg 444 Tel. 3100 b.g.g. 4456 Bergen op Zoom Lange Leo, die ook een plannetje had, om van zijn achtervolgers af te komen, stapte uit en wilde zich naar de coupé begeven, waar hij Dikke Daan had zien binnengaan. Maar hij werd staande 'gehouden door de stoker, die woest met zijn oliespuit zwaaide. Aha riep de stoker met van woede glinsterende ogen. 'Daar heb je zeker de man, die aan de noodrem getrokken heeft I Waar of niet Zekerantwoordde Lange Leo uit de hoogte, 'het is wel niet mijn gewoonte, mij met ondergeschikt treinpersoneel in te laten, maar ik zal voor deze keer een uitzondering maken Gehuwde dames 1 Voor halve LUXE AUTO'S zonder dagen kunt u terecht bij Timpa'chauffeurJ. W. v. Poperina n.v„ Tholen, Tel. 01660 - 657. [St Annaland, teL 535. U WORDT gehaald en ge bracht bij Timpa Tholen, Tel. [01660 - 657,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 6