BOUMAN POTTER Een jaar nadat Eendracht is „afgeschreven'' nog geen vergoedingsregeling TAALMAN Schoen-service TAALMAN Schoen-service Wij maken ook uw zonnebril naar maat Zeeuws Visserij-museum Space Ga avonturen in brillenland Raadsverslag Sint-Annaland Waarom geen plaatselijke aannemers gekend bij wonlngwetbouw Vragen rond Soho Thoolse Vissersvereniging hield jaarvergadering aleze milnheer^- gaat gratis "jp naar Majorca! 1 P. van Zwol Zeeuwse E.H.B.O.-wedstrijd Stemmen van lezers t - poortvliet zuidstraat telefoon 01662-445 11VI opticien KLV* Bouwbedrijf Wcsscls Zoon N,V* Aannemingsbedrijf v/h J* Gaijaard ln een goed half uur werden maandag avond door de voltallige raad van Sint-An- naland de twintig agendapunten afgewerkt. Slechts bij een enkel voorstel werd een kri tische kanttekening geplaatst. Met name was dat het geval bij het voorstel tot de bouw van 8 woningwetwoningen uit het contingent 1969. De heer A. Kurvink (s.g.p.) informeerde waarom er van de 7 toegewezen woningen acht gemaakt konden worden. De voorzitter antwoordde dat de toewijzing toereikend is voor 7 woningen met 4 of 8 met 3 slaap kamers. Aangezien er ter plaatse evenals in meerdere gemeenten eerder vraag is naar de drie-slaapkamerwoningen kan men er 8 bouwen. Een tweede informatie van dhr. Kurvink was, nadat hij had vastgesteld, dat de hui zen weer door de gebr. van den Bergh uit Bergen op Zoom worden gebouwd of de gebreken van de 48 ratiowoningen al rede lijk zijn opgelost. De voorzitter antwoordde hierop, dat er van geen enkele bewoner van die huizen nader klachten zijn binnengekomen. Is dat ook het geval met het buitenverfwerk? voeg de de heer Kurvink er aan toe. De voorzitter stelde, dat de aannemer maar éénmaal moest verven en dus aan zijn verplichting heeft voldaan. ERVARING Zijn de- voorschriften en voorwaarden ge lijk aan de eerder door deze aannemer ge bouwde woningen, vervolgde dhr Kurvink. Praktisch is dat inderdaad het geval, aldus de burgemeester. Er was haast bij en omdat deze aannemer tekeningen en ervaring heeft, werd door de samenwerkende gemeenten be sloten deze aannemer te nemen. Zijn er dan bij plaatselijke aannemers ook prijzen gevraagd, wilde de heer Kur vink een voor hem al bestaande zekerheid weten. Dat is niet het geval, luidde het verwachte antwoord. Het gaat hier om hon derd woningen en zo'n aantal kan men nu eenmaal goedkoper bouwen dan acht. We zijn van rijksgoedkeuring afhankelijk en het rijk houdt zich aan een curveprijs. Dat is bij de bouw van acht nauwelijks mogelijk. Dan zijn de aannemers hier dus gepas seerd, constateerde de heer Kurvink. Wet houder A. J. Scherpenisse gem.be'lang vulde aan, hoe Oud-Vossemeer thans ook nog een toewijzing kreeg met de restrictie dan mee te spelen in de Thoolse bouwstroom Dat is dus een verplichting. De heer Kurvink: maar door een aannemers combinatie ter plaatse zijn toch ook al eer der dergelijke woningen gebouwd. En dat niet in zo'n groot aantal. Toen kon het ook. MEER ZEKERHEID De heer J. den Engelsman (s.g.p.) was het in grote lijnen met vorige spreker eens. De acht woningen hadden de aannemers hier best kunnen gebruiken, dan maar een maand langer bouwen. De heer P. van Scheten (p.v.d.a.) zou dc vraag van dhr. Kurvink of het niet moge lijk is plaatselijke aannemers in te schakelen best met ja willen beantwoorden Dat is na tuurlijk mogelijk, stelde dit raadslid. De vraag is of ze een verantwoorde prijs kunnen opgeven. Maar dat is vers twee. Hij wil nu maar niet meer nader ingaan op de destijds gemaakte klachten over de 48 wo ningen, maar had wel liever gezien, dat de raad in dat opzicht meer zekerheid was ge boden in dit voorstel, nu een raadsmeer- derheid vorig maal toch wel ernstige be zwaren maakte. B en w hadden nu maar beter elke twijfel kunnen wegnemen. Daarmee is de heer J. J. Mosselman (chu) het eens. Hij las in het voorstel van gedepu teerden, dat het hang- en sluitwerk thans voor rekening van de huurder zal komen en meent, dat die dan nog niet zo gelukkig is. Die zal slecht wegkomen, verwacht dhr. Mosselman. Na deze opmerking keurt -de raad het voorstel tot de bouw goed, al meent dhr. Kurvink. dat het wel een ge dwongen zaak is. GARANTIE Verder wordt een garantie verleend tot de bouw van twee- woningen aan de Anna van Bourgondiestraat voor de heren P. van Schetsen en P. W. Scherpenisse. Bij de gevraagde garandering van een re kening-courantlening ten behoeve van de woningstichting „Eiland Tholen" vraagt dhr. Kurvink nadere informaties over de samenstelling van die stichting. Bezwaren zijn er overigens bij hem niet, na de gegeven toelichting, terwijl ook alle andere voorstel len van deze agenda, zoals reeds in ons vorig nummer omschreven, het unanieme fiat van de raad krijgt. SOHO Er zijn nog wel een paar schriftelijke vra gen ingediend door de heren J. A. den Engelsman en A. Kurvink. Ze hebben be trekking op de door Soho georganiseerde (maandelijkse) avond in het Dorpshuis. De omwonenden ondervinden overlast bij die Soho-avonden, zo wordt door de heren ge steld, met name dan bij de sluiting om 11 uur Dan is het een kabaal van brommers, enz. Overigens wordt betreurd, dat toestemming voor die dansavonden in het dorpshuis wordt gegeven, wat tevoren niet gebeur den. Gevraagd wordt tevens of er voldoende toezicht en controle is op de toegangsleef tijd van kinderen. Met name in verband met de drankwet. De voorzitter zegt, dat deze festiviteiten zich beperken tot een keer of acht per jaar en heeft niet anders dan lof voor de manier waarop het bestuur van Soho dit tracht te organiseren. Overigens zijn het vragen, die niet in de raad thuishoren, aangezien dit tot de be voegdheid behoort van de burgemeester, zo vervolgde de voorzitter die ook verant woordelijk is voor de openbare orde. Het bestuur van Soho wil bij deze inder daad eigentijdse ontspanning het geheel zo goed mogelijk doen verlopen, waarom het ook bezwaar heeft tegen het schenken van sterke drank en dat niet wil toestaan. Men wenst voorts streng de hand te houden aan het toelaten van jongeren beneden de zes tien jaar, wat alleen mogelijk is met schrif telijke toestemming van de ouders. Daar boven wordt cok door de politie toezicht op deze bepalingen gehouden. Dat het bij het afscheid rond 11 uur niet altijd even rustig is, kan de voorzitter zich indenken. U woont ook op de Voorstraat, zo richt de burgemeester zich tot de heer Kurvink en dan is het na 11 uur zater dagsavonds ook niet altijd even rustig, wan neer de café's sluiten. Wel opmerkelijk, dat het cp de Soho-avonden op de Voor straat stil is, zo besloot burgemeester Baas z'n antwoord. BRANDKRANEN Een andere vraag of liever opmerking van de heer Den Engelsman is dat de brand- kranen hier en daar in de trottoirs enkele centimeters beneden de tegels liggen, wat voor bejaarden gevaar oplevert. De voor zitter stelt dat die verzakkingen ongetwijfeld van recente datum zullen zijn, anders zou immers de heer Den Engelsman, zo meent hij, wel eerder naar het gemeentehuis zijn gekomen om op het gevaar daarvan te wijzen. Aangezien dat ook door b en w in middels is ontdekt, werd de Centrale Dienst reeds opgedragen dit te doen verbeteren. Een laatste vraag is afkomstig van de heer M. Ph. van der Weele (gem.belang). Hij herinnert er aan, hoe de begrotingscom missie voorstelde voor de daartoe gereser veerde 1000,banken te plaatsen op het Havenplateau of langs de zeedijk bij de haven. Bij de openbare begrotingsbehande ling werd toen gesteld, dat er misschien ook nog andere plaatsen zijn voor die ban ken of dat er andere suggesties mogelijk waren om die duizend gulden voor de be jaarden te besteden. De heer Van der Weele vindt dat men die banken toch maar op de haven moet plaatsen, gezien de daar veel en vaak vertoevende oudere inwoners. De voorzitter zegt dat b en w tot dezelfde conclusie komen, nu inmiddels geen andere suggestie is gedaan. Daartoe wordt besloten en volgt sluiting van de vergadering. Voor een bril die prettig zit en keurig staat adv.ing.med. De regering gebruikte wel grote woorden met de bewering, dat de visserij in financieel opzicht geen nadeel zou ondervinden van de Delta- en Schelde Rijnwerken, maar inmiddels is de Eendracht voor de visserij al een jaar afgeschreven en van enige vergoeding voor de gedupeerden is nog niets bekend. Deze klacht kwam naar voren in het jaarverslag, dat tijdens de vrijdagavond ge houden algemene jaarvergadering van de Thoolse vissersvereniging „Helpt Elkander" werd uitgebracht. De secretaris meende, dat ook met het oog hierop een goede onderlinge samenwerking dient te blijven bestaan. Voorzitter J. Verkamman had in zijn openingswoord een bizonder welkomstwoord gesproken tot burgemeester J. E. v. Boeijen en het erelid dokter P. J. Duinker. BEVREDIGEND De bedrijfsuitkomsten voor de visserij waren in het algemeen bevredigend, ook voor wat de mosselvisserij betreft. De inkomsten hadden 1856,61 bedragen, de uitgaven 1442,18, zodat er een batig slot was van 414,23. Het spaarbankte- goed bedraagt 1670,88. De aftredende bestuurders A. Schot Dzn, A. Schot Szn en J .Schot Szn werden her kozen. De heer P. ikegge stelde zijn be stuursfunctie ter beschikking. Hij vertegen woordigde in het bestuur de werknemers. Nu zelfstandig ondernemer geworden, meen de dhr. Kegge zijn mandaat te moeten stél len. Het bleek een niet eenvoudige oplos sing te zijn, want na de herstemming bleken de heren A. Verkamman en P. Bijl elk 14 stemmen te hebben. Na weer een herstemming tussen beiden ieder 13 stemmen. Dan moet het een vol gende vergadering maar gebeuren, meende het bestuur. KABELJAUW Burgemeester van Boeijen werd als ere voorzitter benoemd. In de pauze werd een verloting gehcuden met als eerste prijs een kabeljauw van een meter, gevangen door de Tholen 42. De tweede prijs was een taart en nog enkele andere prijzen. A .Verkamman won in eerste instantie de kabeljauw, gaf hem weer terug, waarna hij bij opbod 35,- opbracht. Koper werd de heer Oerlemans. Toen werd het mooi. Deze bood hem de pas benoemde ere-voorzitter aan, die schonk het visje weer aan het bestuur, waarna dokter Duinker voor 35,eigenaar werd, tenslotte toch weer de burgemeester voor een laatste bod van 96,Inmiddels had het beestje 96,opgebracht. De voorzitter stelde voor het destijds in gestelde speiarba.nkboekje als een nood fonds voor uitkeringen aan personen, die daarvoor door bijzondere omstandigheden in aanmerking kwamen, toe te voegen aan de verenigingskas, omdat een dergelijk klein bedrag als zodanig geen zin meer heeft. ZEEUWS MUSEUM De heer J .Baaij werd als adviserend lid voorgedragen in de commissie tot oprich ting van een museumstichting. Burgemeester Van Boeijen lichtte een en ander nader toe. De bedoeling is, nu de visserij uit Zeeland gaat verdwijnen, met name de mosséls en oesters voor het nageslacht datgene te be waren, wat neg mogelijk is. Voornamelijk materiaal. De bedoeling is er een Zeeuws museum van te maken. Tevens wordt ge dacht aan de uitgave van een boek, waarin historie van de visserij tot heden wordt be licht. Voorts werd meegedeeld, dat dokter Duin ker een EHBO cursus geeft, elke zaterdag morgen van half tien tot half elf in hotel Zeeland. Een achttien deelnemers gaven zich op. Op 6 juni wordt een bezoek gebracht aan V.M.F. (Stork) te Zwolle Men zal zich voor Pinksteren moeten opgeven. Verder werden data bekend ge maakt voor openstellen Waddenzee. Tenslotte werd de heer Job Bout, die al 64 jaar lid van de vereniging is, tot erelid benoemd. hij heeft deze maand de Space-prijs- vraag gewonnen tank Space-benzine, misschien bent U dan de volgende winnaar Mart. v. d. Mortelstraat 45 HALSTEREN merkbenzine voor minder geld adv.lng.med. Onder auspiciën van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging E.H.B.O. district Zee land werd in gebouw „De Brug" te Colijns- plaat op vrijdag 11 april dc jaarlijkse E.H.B.O.-w»?dstrijd gehouden. De jury bestond uit dr. W. J. Klein Wassink uit Colijnsplaat, dr. A. W. Ampt uit Yerseke «n dr. J. Geldof uit Driewegen. Vier provinciale streektrio's van de E.H. B.O. namen aan deze kampioenswedstrijd deel,. Uit oruze streek was daarbij de E.H. B.O.-afdeling St. 'Annaland, bestaande uit mevrouw Jantiy Kodde-Gunter, dhr TJidde J. Hefjboer (leider) en de heer Rien Hage G.zn. De uitslag luidde als volgt 1. Oostkapelle 372 punten leider 89 pnt 2. Sint-Annaland 290 punten leider 87 pnt 3. Kortgene 284 punten leider 63 pnt 4. Kattendijke 239 punten leider 58 pnt Van donderdag tot maandagmorgen ligt de Eemdraichtbode binnen oog- bereik van duizenden gezinnen in de streek. WIE HELPT (MEE) De woorden van mevrouw Moerland te Nieuw-Vossemeer, die ik ergens las, waren me uit het hart gegrepen. We willen graag helpen om de grote zorgen van de kerk voogdij van het mooie hervormde kerkje te Nieuw-Vossemeer te verlichten. Enige tijd geleden lazen we hierover ook in de Ëendrachtbode. Nu lees ik hier in hervormd Voorburg het uitgebreid nieuws over het dorp Nieuw- Vossemeer en de grote kosten voor herstel van de hervormde kerk. Met 110 hervormden 13 gereformeerden en 8 buitenkerkelijken zal men 20.000,in de restauratiekosten moeten opbrengen. Maar ik las ook dat de Vossemeerse nonnen (ja, ja de zusters van barmhartigheid) hebben bijgedragen. Ze heb ben vlijtig de gehouden bazaar mede bemand, voorzover men dat van nonnen kan zeggen voor hervormde aktiviteit. En de pastoor zond na de vrijdagavondmis zijn kudde even eens naar de bazaar om steun te bieden. Door dat nieuws kwamen we in bezit van uw giro no 11.384.75 t.n.v. de kerkvoogdij Nieuw-Vossemeer. Daardoor hebben we ons steentje kunnen bijdragen en ik hoop dat nog vele lezers zullen volgen, nu het giro nummer ook aan hen bekend is. Het is een gift, die belastingvrij is. Zr. D. C. van 't Hof-Quist Heeswijkstraat 124 Voorburg. Meubelen kopen IS EEN ZAAK VAN VERTROUWEN. Koop daarom uw meubelen bij de zaak die de grootst mogelijke service geeft en ze zelf repareren en stofferen kan. Meubelen ter reparatie bij ons aangeboden worden 's maandag gehaald en dezelfde week weer als nieuw thuisbezorgd. NIEUW wordt die fijne stoel, die u al zoveel jaren hebt... met bekleding uit onze fraaie kollektie meubelstoffen. Vraag eens naar de prijs, die zal u best meevallen. Schroom niet een afspraak te maken voor een kijkje in onze toon zalen. Werkelijk vrijblijvend. woning inrichting Wassenaarstraat 19 - Bergen op Zoom Nu ook adressen in POORTVLIET J. WESTDORP Paasdijkstraat 41 THOLEN TAALMAN Grindweg Hier kunt LI schoenreparatie bezorgen en afhalen. Wij zorgen voor prima kwaliteit. Ie klas afwerking en vlug klaar zonder prijsverhoging. Voor alle voorkomende schoenreparatie. ANTIEKE MEUBELEN te koop gevraagd o.a. kabinet ten, mahonie of noten, gebogen bureaux, kisten, mahonie ronde tafels en stoelen, kristal en alle soorten antieke sieraden, A. J. v. d. Sande, Borgvlletse- dreef 30, Bergen op Zoom, tel. 01640-4561. DEGROFA voor al uw kampeerbenodigdheden met de grootste kortingen. WIJ KOMEN. Ook U kunt zich thans opgeven voor onze ontspannings Leesmap, met een inhoud zoals Panorama, Post- Wereldkroniek, Revue, Kuifje, Libelle, Lach, Avondlectuur en Ivanov Roman, 9 tijdschriften schrikt U niet, vanaf 0,75 voor het gehele Eiland Tholen. Abonnementen opgeven aan De Huisvriend Leesmappen, Antwoord no. 168, Bergen op Zoom, Tel. 01640-3739. Geen postzegel nodig. W.A. autoverz. dat. pr. tot 6.000,met gr. krt. 168, p. jr. Cat. pr. tot 9.000, met gr. krt. 176,p. jr. Overname no claim tot 40%. Ook AU-Risk verz. tegen lage premie. W. L. Scherpenisse, Schoolstraat 28, Sint-Annaland Tel. 01665-529. DEGROFA voor Aluminium Jaloezieën 100% kwaliteit met 25% werkelijke korting I TE KOOP Z.g.a.n. kinderwagen hoog model. Merk (Koelstra). Tel. 01677- 428 In de Ëendrachtbode zit u altijd goed met uw advertentie. DE EENDRACHTBODE de vertrouwde krant voor duizenden op Tholen en St PhiUpsland. Doe nieuwe ontdekkingen in de brillen mode Nieuwe kleuren Nieuwe vormen Loop vrijblijvend binnen en bekijk onze collectie Ontdek, dat een nieuwe bril weer zoveel doet. Bergen op Zoom - Stationsstraat 12 (t.o. V 6 D) Leverancier voor alle ziekenfondsen Wij zoeken voor ons bedrijf opdrachten in nieuwbouw of verbouw. Wilt U een voordelige bungalow? Neem dan eens kontakt met ons op. Stoofdijk 64 - Dinteloord - Telefoon 01672-364 Gespecialiseerd in bungalowbouw. Gevraagd voor ons werk te Bergen op Zoom a. nette kantine juffrouw b. betontimmerlieden c. betonafwerkers d. sjouwers Bij gebleken geschiktheid kan een hoog loon in het vooruitzicht gesteld worden. Aanmelden dagelijks op het werk bij de hoofduit voerder dhr. A. Kouters aan de Balse- dreef, Tel. 01640-7793. 's-Avonds bij dhr. A. Kouters, Frans Halslaan 27, Roosendaal, Tel. 01650- 36864. Veilingweg 7, Zaltbommel, Telefoon 04180-2024 FORTUINSTR 8 TEL 4272 BERGEN I STEENBERGEN EN OUDENBOS Niet alleen de glazen worden op juiste sterkte geslepen. Maar ook van het ge kozen model wordt precies de maat ge nomen, voor een perfekte pasvorm. Dan nog kunt U zelf bepalen hoe licht of donker U het glas wilt hebben. Zo krijgt U een ideale zonnebril, waar U jarenlang plezier van heeft. De Prijs? Er is keuze in alle prijsklassen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 6