Een duur Kostuum en een stuk droog brood dat hoeft toch niet meer, Vader Nederlands Grootste Konfektie SUPERMARKT GIJS Koop uw Paaskostuum maar bij GIJS, Vader! Zeews Tijdschrift SI MCA 1301/1501 Centra Markt J. J. Vos en Zn. BOEKENNIEUWS Japonnen zonder mouw M. J. den Engelsman S. BEUKELAAR MEISJE BERGEN OP ZOOM, Parade v.h. ThaliatuSn t.o. Albert Heyn Vestigingen door geheel Nederland niet pessimistisch gestemd. Trouwens: de ge wenste versnelling van cultuurtechnische werken is al enkele jaren zijn streven en het heeft in de praktijk ook effect. Grondbank De Minister van Landbouw en Visserij heeft weliswaar kennisgenomen van het rap port over een nieuwe financieringsmethode in de vorm van een grondbank, maar er is nog geen standpunt van het Landbouw schap. De gedachte dient ernstig overwogen te worden, maar de minister waarschuwt wel bij voorbaat tegen de illusie, dat een grondbank de oplossing betekent in een zeer ingewikkelde problematiek, die bezien meet worden in het kader van het gehele grond beleid, in evenwicht met liet pachtbcleid. Voorop dient te staan, dat de Overheid geen prijsopdrijving moet stimuleren, dat gevaar bestaat als de Overheid een grondbank zou subsidiëren voor het verschil tussen de ren tabiliteit van de grond, de pacht, en de op brengst van kapitaal via de bankrente. Mi nister Lardinois voelt daar niet voor en zou dan nog liever de voorkeur geven aan grondaankoop door de staat. Verder bleek de bewindsman bereid, bij wijze van 'inte ressante exercitie' in de memorie van toe lichting voor de volgende begroting aan dacht te besteden aan het denkbeeld van een staatsgrondbedrijf. Saneringsregeling Of de saneringsregeling (bedrijfsbeëindi ging) van het Ontwikkelings- en Sanerings fonds, gelet op de mindere belangstelling, op de helling moet? Minister Lardinois herin nerde er aan, dat de vorige regeling tot 1 januari 1968 voor 6.000 bedrijven lopende verplichtingen heeft geschapen ter waarde van 400 miljoen. De tegenwoordige rege ling is met de grootst mogelijke meerderheid in het bestuur van het fonds tot stand geko men en ongewijzigd ingevoerd. De nieuwe basis-regeling kan niet na ruim één jaar fundamenteel gewijzigd worden. In wezen dient de regeling voor de bedrijfsbeëindiging Verloofd s Joke Plompen en Ad de Groen 2e paasdag 1969 Bejaardensoos, Voorstraat, Oud-Vossemeer. Receptie van 4-5 uur. Oud-Vossemeer Coentjesweg 61 Steenbergen Hoogstraat 21 April 1969 Op 2de paasdag hopen zich te verloven Corrie Poot en Kees Quist •Poortvliet, Postweg 14 Tholen, Hoogstraat 21 Gelegenheid tot feliciteren van half 8 tot 9 uur in het Ver. gebouw, Brugstraat 16, Tholen Heden behaagde het de Heere, van onze zijde weg te nemen, na een langdurig doch zeer geduldig gedra gen lijden onze zeer gelief de moeder, zuster, schoon zuster en tante Mevrouw Cornelia van Ast weduwe van C. P. Christiaanse in de leeftijd van 57 jaar. I. M. Christiaanse C. Christiaanse - Flipse Fam. van Ast Fam. Christiaanse Tholen, 29 maart 1969 'Dolkershof' De begrafenis heeft plaats gehad op woensdag 2 april 1969 op de Alg. Begraaf plaats te Tholen. Het behaagde de Here na een droevig ongeval van ons weg te nemen onze ge liefde schoonzoon, broer en zwager de Heer Adriaan de Jonge echtgenoot van C. de Jonge - Andriesse op de leeftijd van 58 jaar en 4 maanden. Scherpenisse, Wed. C. Andriesse L. M. Andriesse K. Andriesse - Deurloo Sint-Maartensdijk, P. Andriesse M. Andriesse - de Rijke Scherpenisse, D. J. Andriesse J. Andriesse-de Jonge D. J. Andriesse Vlaardingen, N. Verschuure M. Andriesse - Verschuure Scherpenisse, J. Andriesse C. Andriesse - Suurland Stavenisse, M. C. Hage J. Hage - Andriesse Scherpenisse, 25 mrt. 1969 De begrafenis heeft plaats gehad op zaterdag 29 maart te Sint-Annaland. Heden nam de Heere tot onze diepe droefheid van ons weg na een langdurig, doch geduldig gedragen lij den, onze zeer geliefde zus ter. schoonzuster en tante Mevrouw Cornelia van Ast weduwe van C. P. Christiaanse in de ouderdom van 57 jaar Goes, J. W. van Ast P. van Ast - van Stee Hoofddorp, W. van Ast J. van Ast - Robbe Muiden, A. van Ast J. S. van Ast- van der Slikke Stavenisse, W. J. Tazelaar - van Ast J. A. Q. Tazelaar Tholen, M. van Ast J. van Ast - Feijtel Den Haag, M. van Ast J. van Ast-Troost 29 maart 1969 Heden behaagde het de Heere, tot onze diepe droef heid, na een langdurig doch zeer geduldig gedragen lij den, van onze zijde weg te nemen onze zeer geliefde zuster en tante Mevrouw Cornelia van Ast weduwe van C. P. Christiaanse in de leeftijd van 57 jaar. J. C. van Dijke - van Ast M. C. van Dijke J. M. van Dijke J. van Dijke-Jansen Marco, Karin. Anne M. L. van Dijke A. M. van Dijke- van Ast Anneke van Dijke en verloofde Lenie van Dijke Tholen, 29 maart 1969 Het behaagde de Heere na een noodlottig ongeval van ons weg te nemen onze ge liefde broeder, zwager en oom Adriaan de Jonge echtgenoot van C. de Jonge - Andriese op de leeftijd van 58 jaar. Scherpenisse, J. Andriese - de Jonge A. Andriese Den Bosch, A. Mijnheere-de Jonge C. Mijnheeere Sint-Annaland, M. L. de Jonge C. de Jonge - Heyboer Tholen, R. C. de Jonge C. de Jonge - Janse Oud-Vossemeer, C. Oostdijk-de Jonge D. Oostdijk Poortvliet, M. Overbeeke - de Jonge H. Overbeeke Sint-Annaland, J. de Jonge A. de Jonge-den Haan 's Heerarendskerke, H. de Jonge D. de Jonge - Beeke Rotterdam, A. Sirre - de Jonge Th. Sirre Tholen, L. Kwist - de Jonge S.Kwist Sint-Maartensdijk, Joh. de Jonge E. de Jonge - de Haan Neven en nichten Sint-Annaland, 25 maart 1.969 Heden overleed tot onze diepe droefheid, nog vrij onverwachts, onze geliefde en zeer zorgzame man, va der, behuwd- en grootvader Jacobus Stokman in de ouderdom van 72 jaar en 3 maanden. Poortvliet, C. L. Stokman - Koppen hol Kloetinge, C. L. Koppenhol C. Koppenhol - Vlaander Australië, P. L. Stokman J. Stokman - Smith Sint-Philipsland. E. E. Jeroense - Stokman A. Jeroense Halsteren, E. C. v. d. Gouwe - Stokman G. v. d. Gouwe Alblasserdam, L. T. Stokman P. W. Stokman - v. d. Jagt Sliedrecht, W. L. J. Jeroense - Stokman A. C. Jeroense en kleinkinderen Poortvliet, 30 maart 1969 Molenstraat 9 De begrafenis heeft plaats gehad op woensdag 2 april a.s. des namiddags om 2 Langs deze weg zeggen wij U hartelijk dank voor uw belang stelling bij ons huwelijk onder vonden. Jac. Dagevos J. Dagevos - de Graaff Wemeldinge, april 1969 Prinses Julianastraat 22 TE KOOP: z.g.a.n. kolen- kachel, merk Etna. Bakker straat 10, Scherpenisse. Voor U rijbewijs naar Autorij school A. M. Hengstmengel, Pres. Rooseveltstraat 22, Sint- Maartensdijk, Tel. 01666-351. TE KOOPKolenconvector i.g.s.z. J. van Bloisstraat 48, Tholen. Voor de vele blijken van deel neming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde vader, behuwd en grootvader Cornells IJzerman zeggen wij allen hartelijk dank. Familie IJzerman Scherpenisse, april 1969 Langs deze weg zeggen wij al len hartelijk dank ook namens onze kinderen voor de grote belangstelling, cadeaus, bloe men en felicitaties die wij mochten ontvangen bij ons 50- jarig huwelijksfeest. J. Geuze J. Geuze - Heijboer Oud-Vossemeer, april 1969 Quartier 3 1 fles Vieux, 1 fles zoete Wijn 1 fles jus d'Orange samen 10,Nog veel meer extra aanbiedingen. Slijterij Beuke laar, TeL 470, Tholen. 9 sinaasappels 0,95, 8 sinaas appels 0,95, 3 grote craep 0,98, 2 pond bananen ƒ1.10, 3 pond golden delicious 0,70, koopje van blik groenten, grote braad kuiken 3,40. A. Rogge band. TE KOOP2 stuks stalen 1 persoons ledikanten, onder- schuifbaar, compleet met bed den. 1 'Kroon' Karpet 2x3 m„ rood. Te bevragen: Markt 10, Poortvliet. Fablon plakplastic vele dessins Mooie sortering afwasbaar kastpapier. Fa. C. Dieleman, Tholen. Zoekt II een verlovingscadeau dan naar Fa. C. Dieleman, Oudelandsestraat 9, Tholen. Wij hebben voor U leuke ge schenken in hout, raffia, kristal met zilver en leer. Wegens verhuizing Te Koop 2 pers. stalen slaapkamerameu blement met bed, badgeyser 'Fasto', ronde keukentafel (uit- trekbaar) z.g.a.n. Desso vloer kleed 2 x 2.40 m. Tange, M. v. Gelrestraat 46, Tholen. Koop uw Paasdranken bij ons Vieux en Jenevers vanaf 8.95 1 fles Advocaat en 1 fles si roop samen 5.50. Slijterij Beukelaar, Tel. 470, Tholen. 25 vakantie bonnen verzilveren op zaterdag 12 april van 3 tot 5 uur bij de pi. vert. P. Vis, Venkelstraat 19, Tholen. TE KOOPKinderwagen. Koelstra, hoog model 50. F. Jansen. Alb. Schweitzer- straat 25, Sint-Maartensdijk. tenzij in E.E.G.-vcrband tijdens deze kabinetsperiode gehandhaafd te worden, maar dan blijven wel aanvullingen denkbaar, zoals met de verhoging van de maximum- inkomengrens (ƒ10.000,- 12.000, partiële beëindiging (rooipremie) en een eventuele uitbreiding voor kasafbraak. Ook de samenhang met het aandeel 'ontwikkeling' ware in het oog te houden. De nieuwe bij- drage-regeling voor proefnemingen op prak tijkschaal in de veehouderij, kunnen grote (geldelijke) gevolgen hebben, ook voor het saneringsgedeelte. Dan is er tenslotte nog het vraagstuk van de alternatieve werkgelegen heid voor agrarische ondernemers en oudere landarbeiders. De bewindsman zegde de Ka mer toe het probleem te bestuderen om te bezien of additionele voorzieningen kunnen worden getroffen. Onderwijs, onderzoek De Minister van Landbouw en Visserij zal de ontwikkeling van het lager landbouw onderwijs nader bezien en o.m. een eigen visie geven op het technologische onderwijs. Er dient na de bestaande binding ook geëx perimenteerd te worden met technologisch onderwijs, onafhankelijk van het land- en tuinbouw-onderwijs. Een eerste proefneming komt in het noorden van Rotterdam. De voorgenomen centrale Stichting voor de Instituten van Landbouwkundig Onder zoek kan in de bestaande gevestigde ver houdingen niet snel tot stand komen. Het vergt een proces van geleidelijkheid. In het eerste nummer van 1969 beschrij ven L. W. de Bree en M. P. de Bruin in hun rubriek „Zeeuws prentenboek" een tochtje langs de Pluimpot. De heren hebben het heden aan de historie gekoppeld en ver halen zowel over de gezusters Hage en hun W.elerprestaties als over het oude Reigers- burgh, monumenten, schilderijen en andere beroemde historische Smerdiekse zaken. De heren, met plezierige verteltrant, besluiten het tochtje langs de Pluimpot met de con clusie, dat restaureren geen weggegooid geld is. Dat is hun ook in Sint-Maartensdijk weer gebleken. Over „Hedendaagse beeldende kunst in Zeeland" schrijft Hans Vv arren en drs. S. P. van der Zee behandeld „Huwelijksvrucht baarheid in Zeeland in 1967". Onze streek komt er met een goed Zeeuws gemiddelde af. De medewerker aan de Land bouw Hogeschool te Wageningen A. op 't Hof schrijft over „familienamen in Zeeland" Interessant is ook „Stuwende en afgeleide werkgelegenheid in Zeeland" van de hand van drs. C. de Schipper. J. C. van Schagen bespreekt het nieuwe boek van L. W de Bree „Papieren Zolder". De heer Kr. Goud- zwaar, die enkele maanden geleden voor ons enkele historische artikelen schreef over Anna Jacoba Polder, gaat wat dieper in op de „Majoortjes", de bekende draineerbuizen en ontkent daarbij dat del Campo daarvan de uitvinder is. Met wat Zeeuwse kroniek van M. P. de Bruin, met een gedicht en een paar mooie foto's werd het een naar onze mening geslaagd eerste nummer van de ne gentiende jaargang. BROCHURES Bij het voorlichtingsbureau voor de voe ding verschenen leuk „aangeklede" brochures of folders, zoals „Nu uw kind 3 maanden is". „De voeding van zuigelingen en peu ters" - „Kaas voor goede en zuinige maal tijden" - „Minder kiespijn" - materialen en mogelijkheden en voorjaarsgreenten - Tegen centenwerk krijgt men ze toegezonden Adres Laan Copes van Catteenburch 44. Den Haag. TE KOOPbrommer, merk Sparta. Niet mooi, rijdt prima. Prijs nader overeen te komen. Tel 01666-736. Representatieve auto. 'n Voorname lijn en zeer luxueus interieur. Grote kofferruimte. Nu ook de 1501 Spécial uitvoering met 160 km topsnelheid. Maakt u eens een uitgebreide proefrit Diolen slechts 39,95 in verschillende kleuren en prij zen. Damesmantels heel mooi. vanaf ƒ139,in gedekte kleuren. Mantelcostuums in verschillende dessins. Costuums, Groninger stijlgroep in vele dessins en prij zen. Jongens pakjes met korte en lange pantalon. Heren en jongens pantalons. Herenhoeden. Dames- blousen en rokken. Onderjurk ronde hals uitzoeken 3,98. Meisjesonderjurken vanaf maat 2 t'm maat 12 2,98. Deze week kousen Setter Set van 1,98. tweede paar voor 1,50. Dames panty's 2 paar voor 4,75. Damestruitjes 6,95. Komt u eens kijken. Van alles een grote keus en zeer voordelig. Alles rechtstreeks van d; beste fabrieken. Voorstraat 15, Sint-Annaland Tel. 01665-490. THOLEN Vraagt een voor de winkel. Telefoon 01660-368 Vandaag 3 april hopen wij ons nieuwe cafétaria 'Centrum' te Sint-Maartensdijk te openen. Ter gelegenheid hiervan zullen op 4 april onderstaande artikelen voor de helft van de prijs verkocht worden. Frites - bami - nassi - gehaktballen - Hambur gers - fricandcllen - kroketten - worstjes en loempia's. Met beleefde uitnodiging voor een bezoek aan onze nieuwe zaak. J. J. Dane J. C. Dane - Steenpoort Dagelijks geopend. PASEN Een nieuw rijwiel Keuze uit UNION en GAZELLE vanaf 152.50 tot 305.— Beleefd aanbevelend Oud-V osscmeer Tel. 01667 -467 - 368 De tijden, dat de hele familie moest kauwen op een broodkorst, omdat Vader een kostuum nodig had, zijn voorbij Pa koopt nu zijn paaskostuum bij GIJS en verdient zo tientallen guldens Dat wordt smullen van de rollade jongens En dan blijft er ook nog wel geld over voor een slok bier en een glaasje rood voor moeders Bedenk wel GIJS heeft keuze uit duizenden stuks TERLENKA OF ZUIVER SCHEERWOL KOSTUUMS ƒ79,— 98,— f118,— 138. TERLENKA DAMESREGENMANTELS 40 modekleuren ƒ29,—ƒ39,—ƒ59,— SPORTKOLBERTS T weed-kamgaren ƒ39,—ƒ49,—ƒ59,— Originele CAMEL DOORDRAAGMANTELS NU ƒ59,75 (U betaald overal ƒ99, TERLENKA REGENJASSEN en AUTOCOATS ƒ39,— ƒ49,— ƒ59, Prachtige DAMES LODENMANTELS NU ƒ49,95 TERLENKA BROEKEN (ook met riem) 19,90 ƒ27,50 ƒ32,50 Moderne DAMES- en TIENER ROKKEN (o.a. boussac-Tweed-leder) ƒ9,95 14,90 ƒ19,90 SPECIALE AANBIEDING DUBBELE NYLONJACKS (voor vissers - kampeerders - brommers) 29,ƒ39, TERLENKA/WOL REGENJASSEN dit koopt u nergens NU ƒ39,95 en nuondanks onze lage prijzen DE GIJS GARANTIE Alle kleding alleen de allerbeste kwaliteiten U mag altijd ruilen Hebt U spijt.dan toch Uw geld terug, Wie doet dat? Alle veranderingen worden snel gedaan U mag vrijblijvend kijken en passen, zolang U wenst Alle maten in voorraad van 30 tot 60J4-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 3