BUJBb fes prijsbewust! Pfhff brengt zijn vermaarde serie lichtgewicht naaimachines* voor dezelfde prijzen als in 1968 ondanks de BTW! Saneringsregeling O en S-fonds komt niet op de helling OUD -VOSSEMEER PF^FF NAAIMACHINEHUIS W. RIKKEN NV. BERGEN OP ZOOM - Kortemeestraat 1 7 - Tel. 01640-5878 SINT-ANNALAND STAVENISSE POORTVLIET PAK EVEN UW ZAKBOEKJE PREDIKBEURTEN ST.-MAARTENSDIJK Landbouwbegroting 1969 SCHERPENISSE VEILINGEN alhier. De werkplaats is een dependance van de centrale werkplaats ,,De Bevelandcn te Goes. Sinds een paar jaar ondergebracht in de oude schoollokalen aan de Doclweg, zal het wel een grote verbetering zijn, wanneer men naar het nieuwe gebouw zal kunnen ver huizen. De eerste paal zal worden geslagen door de heer D. M. Vermet, lid van het dagelijks bestuur van „De Bevelanden. Daarna worden de genodigden op het stadhuis ontvangen. Begonnen met 15 is er thans een gemid delde van 45 werknemers in de Thoolse werkplaats. Ze is. sinds 1965 gevestigd in de voormalige school aan de Doelweg, waar men de besch kking heeft over vijf lokalen. De nieuwe werkplaats komt op de hoek Grindweg-Wattstraat (industrieterrein) en biedt ruimte aan zestig werknemers. Daarbij kan het nog tot uitbreiding komen voor der tig, man.Er is ruim een'half miljoen met dë nieuw'bouw gemoeid. Het nieuwe complex voorziet ,iii?een grote rwerkrüim te van dertig bij'twintig meter. Verder een werkmeesters- kamer, een keuken, garderobe, kantine, toi letten, garage en vertrekken voor bedrijfs arts en administratie. Daarnaast een over- -dekte rijwielstalling. ken hadden allen betrekking op de zending. In de tweede pauze werd door middel van prikspaar potten geld ingezameld voor het vorm ngscentrum van Ds. Kobong in Torad- jaland om boeken en audio-visuele hulpmid delen te kopen. Deze inzameling bracht 60,29 op. Na de tweede pauze voerde L.O.A. een schetsje cp over „De emigratie". Tenslotte werd er een quiz gehouden onder leiding van Trudi Steketee. De heer L. Hameeteman sloot deze ge slaagde avond met gebed. GESLAAGDE MUIEKAVOND „SOLSLEUTELTJES" De muziekavond van de solsleuteltjes heeft zaterdagavond in Hof van Holland een volle zaal getrokken. Het talrijke publiek is niet bedrogen uit gekomen, want het gebodene stond op goed peil. Dit ook dankzij de medewerking van 'Typen 94,95,96 en 97 PMPF) adv. ing. med. OUDERAVOND O.L.S. Maandag 28 maart werd er in de zaal van de heer J. Ampt een toneelavond verzorgd door de leerlingen van de openbare lagere school onder leiding van de leerkrachten. Voor de pauze was de eer aan de le, 2e en 3e klasse onder leiding van de beide on derwijzeressen. Zij voerden de besbruiloft op. Dank zij de geluidsinstallatie, die be.chikbaar gesteld was door de heer Gornelisse, was alles tot in de uiterste hoeken van de zaal goed te verstaan. Het bes-decor zorgde dat het optreden van de elfjes, kabouters en meisjes bijzonder goed tot zijn recht kwam. Mijnheer Kousemaker liet de leerlingen weer eons hun zangkunst tonen, door hen aardige liedjes te laten zingen terwijl weer andere ze begeleidde op pauke, blokfluiten, triangel, xylophoon, metalophoon, clarinet, tamboerijn. Na de pauze voerden de hoogste klahsen het toneelstuk „Televisum" op, wat bijzen der goed geslaagd is. De ouders hebben weer eens echt genoten van deze avond en de leerlingen met de leerkrachten mogen op een succesvolle avond terugzien. DAMMEN Uitslagen van de damcompetitie op 24-3-69 D.C. 69. A. v. d. Bruggen - L. Ottevanger 0-2 D. Verkamman - J. Geijlings 0-2 W. Wilsing - J. Slabbekcorn 0-2 J. Schot - M. v. t-'oppel 0-2 J. Kleppe - R. Manneke 0-2 Joh. Schot - J .v. d. Zande 2-0 G. Verkamman - D. Verkamman 2-0 H. Bocxe - A. Geuze 2-0 J. v. Dijke - \vv. Osch 0-2 Uitslagen D.C. 69 van 31-3-69 R. Manneke - M. v. Poppel 2-0 A. Geuze - Joh. Schot 0-2 J. Slabbekoorn - H.Bocxe 0-2 J. v. Dijke - A. v. d. Bruggen 0-2 J. Geijlings - W. Wilring 2-0 J. v. d. Zande - G. Verkamman 1 - 1 D. Verkamman - L. Ottevanger 0-2 Joh. Schot - D. Verkammen 2-0 W. v. Osch - L. Ottevanger 2-0 A. v. d. Bruggen - A. Geuze 2-0 DAMMEN Uitslagen van de wedstrijden van de Tnoolse damclub gespeeld op 31 maart 1969. diverse cud-lecrlingen zoals de kinderen Niexantsverdriet, Anneke van Tilbeurgh en Jacqueline Deurloo uit Tholen. Ze ver zorgden het uitvoerige slotnummer en traden ook op tijdens de pauze. Het overige programma werd uitgevoerd door de jeugdige Solsleuteltjes. Uiteraard aandachtig beluisterd door ouders en groot ouders. Ze bleken reeds verrassende vor deringen te hebbrn gemaakt met gitaar, ac cordeon, piano en blokfluit. De allerkleinsten traden voor het voetlicht onder de naam „de fluitende vosjes". Het geheel stond onder leiding van dirigent C. W. Delhez. Tijdens de pauze was er een goed geslaagde verloting. De aangekondig de bespeling van een hammond-orgel d;or dhr J. Rijstenbil kon geen doorgang vinden. Ongemerkt was het nog vrij laat gewor den. Eerst tegen 12 uur klonk het slot-ap- plaus op. Dhr. P. A. W. Mees had in zijn openings woord Ria van Engelen en burgemeester Versluijs herdacht in wie de vereniging een toegewijd lid en haar ere-voorzitter heeft verloren. w adv. ing. med. C. de Korte K. Droog er - D. de Vos D. Verburg J. de Rijke - B. Schot B. Polderman J. de Rijke - A. Priem M. Schot 1 - 1 2-0 1 - 1 2-0 2-0 JAARVERGADERING HERVORMDE JEUGDVERENIGINGEN De Hervormde Jeugdverenigingen hielden op 28 maart hun jaarvergadering in het verenigingsgebouw. De heer B. Bayense opende met gebed en schriftlezing. In zijn openingswoord vertelde hij dat de verenigingen waren afgestapt van de tradi tionele jaarvergadering met jaarverslagen en bestuursverkiezing. Maar in de jaarlijkse bijeenkomst als de verenigingen naar buiten wéllen treden bouwen ze het hele programma op in een bepaald project. Vanavond willen we de schijnwerpers la ten schijnen op „De zending onder de Torad- ja's op Sulawesi (Gelebes)" aldus dhr. Bayense. Het grootste gedeelte van het programma had betrekking op dit onderwerp. Er was een hoorspel te beluisteren over „Oogsttijd in Toraljaland" dat gespeeld was door de jongensclub. Rinus Lamberts vertelde aan de hand van dia's over dat land en volk. P.et Bolier zong Psalm 42 in de ï'oradja taal Johan Geuze liet horen hoe een Toraljado- minee de gelijkenis van „De barmhartige Samaritaan vertelde. De meisjesclub voerde een prachtig tableau op over de zending. De jeugdvereniging L.O.A. voerde een stemmen- spel op over de zending en zong toepasselijke liederen. De heer L.Hameeteman vertelde een prachtig verhaal getiteld „De brug", een ver haal dat niooi paste in de lijdenstijd. Ook de samenzang had betrekking op het onder werp. De zaal was versierd met werkstukken die gemaakt waren cp de clubs, deze werkstuk PENNINGMEESTER KLEUTERSCHOOL Na het aftreden van dhr. W. Fase Wzn als bestuurslid1 van de chr. kleuterschool al hier, in welke vakature werd voorzien door benoeming van de heer F. J. Burgers Czn, heeft het bestuur thans uitgemaakt, dat laatstgenoemde zal fungeren als penning meester. Voorzitter is dhr. M. van Dijke en secretaris dhr. Chr. Kalle. Goede vrijdag zijn de winkels om 18.00 uur gesleten. Middenst. ver. „Activa" adv. ing. med. PAASZANGDIENST In de morgendienst op zondag 6 april lste Paasdag worden door de kinderen van de zondagsschool in de Rehoboth-kerk enkele paasliederen ten gehore gebracht. De dienst begint om 10 uur. Om 7 uur wordt een paaszangdienst gehouden, waar aan medewerking wordt verleend door het kerkkoor onder leiding van dei heer J. C. Geluk. JUDOPRESTATIES Ko van de Griek uit Sint-Annaland en J. van Splunter alhier hebben zaterdag bij de jeugdjudowedsïrijden in Kruiningen goe de prestaties geleverd. In hun gewichtsklasse werden zij respectievelijke tweede en derde. Zaterdag 12 april zullen leerlingen van de sport:chool alhier meedoen aan judowed strijden in Halsteren. N. C. V. B. VERGADERDE Dezer dagen hield mevr. Noordennen uit Krabbendijke een lezing voor de Ned. Chr. Vrouwenbond. De lezing die als onderwerp had „Het leven van een vrouw in het Oosten" werd gehouden in het verenigingsgebouw. De presidente Mevr. Lindhzut v. d. Werf, die de vergadering leidde, deelde o.a. mee, dat 15 dames van de afdeling zich hebben opge geven om de bondsdag in Rotterdam op 12 juni a.s. te bezoeken. De streekvergadering op 21 mei a.s. zal gehouden worden in Anna Jacobapolder. JAARVERGADERING MEISJESVERENIGINGEN Op dinsdag 25 maart hielden de beide meisjesverenigingen van de N. H. Kerk hun jaarvergadering o.l.v. ds. J. Catsburg in ge bouw „Calvijn". De predikant opende de vergadering met samen te zingen psalm 73 1 en 12 waarna hij voorging in gebed. Jaarverslag der meisjesvereniging „Ca- tharina van B:ra" werd voorgelezen door Lenie de Graaf en het financieel verslag door Ka thy van de Ree. Iza van Dijke hield een inleiding over Richteren 11. Na de samenzang was er een declamatorium van de M.V. „Catharina van Bora". De pauze werd voorafgegaan door samenzang uit ps. 74 2 en 18. Na de pauze werden de diverse versla gen van de meisjesvereniging „Sola Fide" voorgelezen door Joke Boogaerd. Jaarverslag van de Penningmeesteresse door Joke van Vossen, die tevens het jaar verslag der bibliotheek voorlas. Rosa Mol declameerde een gedicht getiteld „Er is er één". Hersengymnastiek tussen ouders en kin deren leverde een overwinning op voor de kinderen. De vergadering die goed werd bezocht werd afgesloten met het zingen van ps. 127 1 en 2 waarna de predikant eindigde met dankgebed. GESLAAGD Aan de Chr. Kweekschool voor Zeeland te Middelburg slaagde voor het diploma christelijk onderwijs de heer M. C. Moer land alhier. Hedenavond haalt „Euterpe" oud papier op. Zet u het gereed adv. ing. med. FEESTAVOND OPENBARE LAGERE SCHOOL Donderdag 27 maart werd in hotel „De Gouden Leeuw" een feestavond gehouden van de openbare lagere school. Het wnd hoofd dhr. Brevet r ep de aanwezigen een welkom toe, inzonderheid ds. en mevr. Vogel de heer M. van Dijke van Volksonderwijs, wethouder L. Kloet en raadslid P. J. Koop- man. Daarna kwam het programma van de leerlingen. Door vijf van elke klas werd een gedicht voorgedragen. Aan de tekenwedstrijd hadden alle leerlingen deelgenomen. Na de pauze begon men aan de verloting, waar voor talrijke prijzen beschikbaar waren ge steld. Evert Jan van de Bel bracht piano spel ten gehoorde. Het laatste programma punt was de kindermusical „Meester Pcn- nelik", opgevoerd door de leerlingen van de hoogste klas onder leiding van dhr. Brevet De musical was tevens het hoogtepunt van de avond, waarover de ongeveer 275 aan wezigen bizonder verrast waren. Met een woord van dank voor aller medewerking en aanwezigheid sloot dhr. Brevet de gezellige avond. De uitslagen waren als volgt Van de klas juffrouw Krijger (gedichten) 1. Jacky Verwijmeren met „zulke bengels" 8.33 punten; 2. And ré Kloet met „Het ver jaardag rfeest van poezekee" 8.32; 3. Hetty Stoutjesdijk „tante toosje" 8.29; 4. Jetty v. d. Bel met „eendje fibmeentje" 7.30; 5. Petra Hoek met ,,'lante Truusje Trippel- stein" 9.23. Klas meester Feenstra 1. Jan Scherpenisse „pot pieser papia" 6.27; 2. Anja Hendrikse „eigen schuld" 10.38: 3. Rien van Akkeren „dat viel tegen" 8.33; 4. Ward v. d. Brouw „de nieuwe broek" 9.34; 5. Wim Poot „Tij! Uilenspiegel" 7.30. De voordracht van Anja Hendrikse was een unicum op deze avond. Zij behaalde ook het meeste aantal punten van het geheel. Klas meester Luijmers 1. Anja van Haaften „het appelvrouwtje" 8.29: 2. Marius Dane „de brandaris" 7.30; 3. Hans Bcnou „het paard van Jaapje" 8.29: 4. Wilma Geluk „kon ng Lariloff is ziek" 8.31; 5 Mary Koopman „het kousen jongetje" Klas meester Brevet NIEUWE WINKEL IN HENGELSPORTARTIKELEN Morgen opent de heer P. Suurland Pzn. een winkel in hengelsportartikelen. Deze is gevestigd in de voormalige bakkerij van de familie Saven aan de Weststraat 15. Behalve hengels, molens enz. zal men in de nieuwe winkel cok verschillende soorten aas kunnen kopen. De leden van de hengelsportvereniging De Zeebaars en de andere sportvissers kunnen nu voor hun materiaal dicht bij huis terecht Misschien komen ze daardoor tot nog betere resultaten. PAASZANGAVOND Met kerkkoor o.l.v. de heer J. Westdorp houdt a.s. zaterdag een paaszangdienst in de ncd. herv. kerk. Consulent ds. J .M. Raad uit Sint-Anna land zal de bij,eenkomst leiden. De dienst begint om half acht. c VOLLEYBAL De volleybal sport boekt in onze streek met snelle schreden terreinwinst. De P.J.G.- ers uit de streek oefenen sedert kort elke wcensdagavond in de gymzaal. GOEDE COLLECTE De ter plaatse gehouden Rheuma-coïlecte bracht tot voldoening van de organisatrice en collectrices 666,op. Dat is 80, meer dan vorig jaar, waarvoor allen dank. OUDERAVOND CHR. SCHOOL Zestig mensen waren vorige week donder dag op de bovenzaal van het gemeentehuis voor de ouderavond van de school met den bijbel. Voorzitter Joh. Krijger opende de avond met het laten zingen van ps 19:4 en gebed. Naar aanleiding van Exodus 20 18 tot 20 en Deutronomien 18 vanaf vers 18 hield hij een korte tcespraak. Hierna hield mej. Knuist een praatje over de speelleerklas, een nieuwe onderwijsme thode. Aan de hand van verschillende voor beelden liet zij zien wat de kinderen met de nieuwe methode doen en op welke manier dat gebeurt. Na discussie en koffie vertelde de heer Pedrol: het een en ander over het onderwijs Hij besprak onder meer de moeilijkheden die 1 sommige leerlingen hebben als ze niet meer I mee kunnen of de stof niet kunnen verwer ken. Dit niet alleen bij het lager-, maar ook bij het voortgezet onderwijs. Het hoofd der school, de heer R. Weyler, hoopte op alle medewerking van de ouders bij het onderwijs van hun kinderen. Met dankgebed sloot hij de ouderavond. OPMERKELIJK Het is toch wel een bijzonderheid, dat er in deze gemeente sinds 3 september van het ver g jaar geen inwoner meer is overleden, terwijl er thans binnen tien dagen drie men sen zijn begraven. VOETBAL SPS 4 speelde een broederlijke wedstrijd tegen SPS 3 en verloor „op eigen terrein" j met 1 - 3. SPS 5 ging naar Nieuw Borgvliet 9 en I won met 0-4. SPS 6 werd door Steenbergen 10 geklopt met 2-4. GEPROMOVEERD Aan de vrije universiteit te Amsterdam promoveerde de heer M. van Beek uit Am stelveen tot doctor in de letteren op een proefschrift get'teld ,,An enquiry into puritan vrcabulary" Promotor wa sprof. dr. H. H. Meijer. De heer van Beek werd in 1917 in onze gemeente geboren. Hij studeerde Engels aan de school voor taal. en letterkunde te Den Haag en aan de vrije universiteit. Met een onderbreking van een jaar was hij van 1946-1960 leraar aan het christelijk lyceum Zandvliet in den Haag Gedurende het cursusjaar 1954-1955 doceerde hij Engels aan de Highland Park high school in Dallas, Texas. Sedert 1960 is de heer Van Beek als we- tenschappelijk hoofdmedewerker verbonden aan de Vrije Universiteit. Ook vanuit zijn geboorteplaats nog geluk- 1 gewenst met de behaalde promotie. N.C.V.B. Vorige week hield de N.C.V.B., afdeling Anna Jacobapolder een vergadering onder leiding van mej. J. W. C. van Strien. Mevr. Vrijlandt uit Borssele sprak over het boek „De Mantel" van Lloyd Douglas. Met grote aandacht werd deze lezing ge volgd. THOLEN l Ned. Herv. Gemeente j Goede Vrijdag 's avonds 7 uur de heer Z. H. de Groot uit Amsterdam. I Eerste Paasdag 10 u. v.m. de heer H. Heerings uit Dor- i drecht; 6.30 u n.m. Ds J. Catsburg uit St.Maartensdijk I Tweede Paasdag 10 u v.m. de heer Z. H. de Groot uit Amsterdam Geref. Kerk Goede Vrijdag 7 u ds J. de Hoop Spijkenissc Eerste Paasdag 10 en 5 u ds P. Robbers Rotterdam Tweede Paasdag 10 u zangdienst med. ds P. Torenbeek Anna Jacobapolder Geref. Gemeente Goede Vrijdag 7 uur Eerste Paasdag 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Tweede Paasdag 1,1 uur ds W. Schreuder van Goes Chr. Geref. Kerk Goede Vrijdag 7 uur leesdienst Eerste Paasdag 10 en 6.30 uur ds v d Molen Middelburg Tweede Paasdag 10 uur leesdienst Ned. P ro t. Bond Eerste Paasdag 10.30 u Paa-dienst drs M. Roos Voorburg Herv. Ver. K e r k e 1 ij k Leven Eerste Paasdag 10 u ds K. M. Vogel st. Maartensdijk OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente Goede Vrijdag nm 7.30 u ds G. J. Voortman bediening H. Avondmaal Eerste Paasdag vm. 10 u. ds. G. J. Voortman nm. 6.30 u. ds. G. J. Voortman Tweede Paasdag vm. 10 u. ds. G. J. Voortman Geref. Kerk Goede Vrijdag 7.30 u. dhr. Blokland Roosendaal Zaterdag 5 april 8 u Interkerkelijke Paaszangdienst m.m.v. de Zangverenigingen van Oud-Vossemeer en Poortvliet. Meditatie ds .P .van Dijk Eerste Paasdag 10 en 3 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk Donderdag 3 april 7 u. ds. M. C. Tanis Barendrecht Eerste Paasdag 10, 2.30 en 6.30 leesdienst Tweede Paasdag 10 u. ds. S. v. d. Molm Middelburg Geref. Gemeente in Ned. Goede Vrijdög 7 uur leesdienst Eerste Paasdag 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Tweede Paasdag 10 uur-leesdienst R. K. Kerk Donderdag 3 april 8 uur H. Mis Goede Vrijdag 8 uur H. Mis Zaterdag 5 april 8 uur H. Mis Eerste Paasdag 8 en 10 uur H. Mis 3 uur Lof SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente Goede Vrijdag nm. 7.30 u. ds. J. M. de Raad Eerste Paasdag vm. 10 u. ds. j. M. de Raad nm. 6 u. ds. J. M. de Raad koll. Leerstoel- en Studiefonds Ger. Bond Tweede Paasdag vm. 10 u. ds. C. Mulder koll. Leerstoel- en Studiefonds Ger. Bond Geref. Gemeente Goecle Vrijdag 7 uur leesdienst Eerste Paasdag 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Tweede Paasdag 9.30 uur leesdienst Geref. Gemeente in Ned. Goede Vrijdag 7 uur leesdienst Eerste Paasdag 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst Tweede Paasdag 9.45 uur leesdienst 3 u ds. J. Pannekoek Terneuzen (geloofsbel. nieuwe leden) STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente Goede Vrijdag nm. 7.30 u. ds. D .Heikoop Eerste Paasdag vm. 10 u. ds. D. Heikoop nm. 6 u. ds. D. Heikoop extra kollekte voor de kerk Tweede Paasdag vm. 1,0 u, ds. M. v. d. Linden extra kollekte voor de kerk Oud Geref. Gemeente Goede Vrijdag 7 u. ds. J. van Prooijen Eerste Paasdag 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen 2 uur leesdienst Tweede Paasdag 9.30 u. ds. J. van Prooijen (bev.lidm.) SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente Goede Vrijdag nm. 7.30 u. ds. J. Catsburg deurkollekte ziekenfonds Eerste Paasdag vm. 9.30 u. ds. J. Catsburg nm. 2.30 u. ds. J. Catsburg Tweede Paasdag vm. 9.30 u. ds. J. Catsburg deurkellekte Studiefonds Geref. Bond Oud Geref. Gemeente Goede Vrijdag 7 uur leesd.enst Eerste Paasdag 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Tweede Paasdag 9.30 uur leesdienst Oud Geref. Kerk Goede Vrijdag 7 uur leesdienst Eerste Paasdag 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Tweede Paasdag 9.30 uur leesdienst Herv. Kapel Eerste Paasdag 10 en 7 u. ds. K. M. Vogel SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente Goede Vrijdag nm. 7 u. kand. De Vreugd Katwijk a/Zee Eerste Paasdag vin, 9.30 u. eerw.heer L.v.Herk Gouderak nm. 2.30 eerw. heer L. v. Herk Tweede Paasdag vm. 9.30 u. ds. K. Schipper Dordrecht beide Paasdagen deurkoll v d kerkvoogdij Geref. Gemeente Goede Vrijdag 7 uur leesdienst Eerste Paasdag 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Tweede Paasdag 9 u. ds. W. Schreuder Goes bev. lidm. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente Goede Vrijdag nm. 7 u. ds.C.Mulder Goede-vrijdagpred. Eerste Paasdag vm. 10 u. ds. C. Mulder Bev. van lidm. nm. 6 u. ds. C. Mulder Paasprediking Tweede Paasdag vm. 10 u. ds. J.M.de Raad Paasprediking Geref. Kerk Goede Vrijdag 7.30 uur leesdienst Eerste Paasdag 10 en 2.30 u. ds. Maaskant Leiden Tweede Paasdag 10 uur leesdienst Geref. Gemeente Goede Vrijdag 7 uur leesdienst Eerste Paasdag 10, 2 en 6 uur leesdienst Tweede Paasdag 11 u. ds. J. Karens Nieuwerkerk SINT-PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente Goede Vrijdag nm. 7.30 u. ds. M .van der Linden bediening H. Avondmaal Eerste Paasdag vm. 9.30 u. ds. M. van der Linden dankzegging H. Avondmaal nm. 2.30 u. ds. M. van der Linden extra koll. studiefonds v. d. Geref. Bond Tweede Paasdag vm. 9.30 u. ds. D. Heikoop extra koll. voor het bouw- en rest. fonds Geref. Gemeente Goede Vrijdag 7 uur leesdienst Eerste Paasdag 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Tweede Paasdag 9.30 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente Goede Vrijdag 7 u. ds. L. Gebraad Eerste Paasdag 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad Tweede Paasdag 9.30 u. ds. L. Gebraad ANNA-JACOBA-POLDER Geref. Kerk Goede Vrijdag 7 uur Eerste Paasdag 10.en 2.30 u. ds. P. Torenbeek SCHERPENISSE 11 april Hans Wiegel - Wat onderscheidt de V.V.D. van andere politieke partijen. Burgelijke stand over de maand maart 1969 Geboren 14 te Bergen op Zoom, Reindert Andries, zoon van Jacobus van Haaften en Geertje Hendrikse; 20 Izaak Mattheus Jan. zoon van Marinus Adriaan Oostelijk en Esther Jansen. 3 aprilCHU vergadering. 1. Corry Overbeeke „de zingende toren" POORTVLIET 6.27; 2. Jacqueline Roos „de trotse kamer- veger" 8.35; 3. Peter Priem „ezels vallen niet op" 8.31; 4. Maddy v. d. Male „op de BERGEN O PZOOM dijk" 8.31; 5. Henk Hendrikse „Nicolaas Eduard Rumiemas" 8.31. Grondbank-gedachte dient ernstig onderzocht te worden Tekenwedstrijd Klas juffrouw Flipse l. Maja Scherpenisse; 2. Jacky Verwijmeren; 3. Hans Poot. Klas meester Feer.stra 1. Dick de Wilde; Janny Lindhout; 3. Kees Bazen. I Klas meester Luijmers 1Mary Koopman: 2. Janja Vrucht; 3. Hanny Lindhout. Klas meester Brevet: 1. Pietra Koopman; 2. Henk Hendrikse; 3, Henk Schuilenburg. RHEUMA-COLLECTE Deze heeft ter plaatse opgebracht 213,30. Met dank voor de giften. LUXOR zat. 6.45 en 9 uur. zo 4 - 6.45 en 9 uur „de dagen van geweld" ma. 2.30 - 4.30 - 7 en 9 uur di en wo 8 uur „villa rides" zo 2 uur „Hercules" ROXY: zat. 6.45 - 9.10 uur zo 4.15 - 6.45 en 9.10 uur „Als het bloed haakt" 18 .j ma 2.30 - 4.30 - 6.45 en 9 uur, di - wo 8 uur „Burgers of vorsten" 14 jaar. zo 2.15 uur „Djongo de man zonder ge nade" 14 jaar. VEILINGEN Sint-Annaland dinsdag 1 april geen uien- veiling. Sint Maartensdijkuien dinsdag 1 april 40 opw. KI. I 19.10 aanvoer 10 ton. Aan het einde van de rit een over twee dagen, 19 en 10 maart 1969, verdeelde par lementaire behandeling heeft de Tweede Kamer der Staten-Generaal de Landbouw begroting voor 1969 aanvaard en zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Ondanks het feit, dat de behandeling der begroting in openbare zitting van de Tweede Kamer nog vrij recent is voorbereid in openbare en be sloten (met openbaar verslag) vergaderingen van de vaste Commissie voor de Landbouw, droeg de gedachtenwisseling een levendig karakter. De Minister van Landbouw en Visserij, vaststellende, dat de situatie in de landbouw aanleiding had gegeven tot pessimistische klanken, had er behoefte aan ook enkele positieve facetten van het landbouwbeleid en de tegenwoordige positie van de land bouw te belichten. Aan de ene kant wees de Minister op de gunstige situatie, dat het landbouwinkomen in ons land redelijk in evenwicht is met de inkomenspositie van andere bevolkingsgroepen in het nationale totaal,, Engeland en België bereiken dat peil ook ongeveer, maar in alle andere E.E.G.- landen ligt het gemiddelde landbouwinko men een stuk lager. Aan de andere kant zorgt de Nederlandse landbouw voor een belangrijke export mede door de E.E.G. mogelijk gemaakt die de laatste jaren voortreffelijk loopt en die voor het totaal van het ministeriële ressort het vorige jaar een stijging met ƒ1.3 miljard (14%) ver toonde en dit jaar voor de eerste maanden van 1969 non weer een toeneming met 13% in vergelijking met de zelfde periode van het vorige jaar. Dit levert in het batige ver schil met de landbouwinvoer een voordeel voor onze handelsbalans op van 3.4 mil jard gulden, evenveel als het negatieve saldo van industrie en dienstverlening en een ver dubbeling van het saldo van tien jaar ge leden. Tegenover aandrang uit de volksvertegen woordiging om nadere prioriteit in het be leid van de Regering voor de landbouw voerde Minister Lardinois aan, dat het Ka binet alleen de ontwikkelingshulp als priori teit kent. Ook de Minister van Landbouw en Visserij heeft zijn verantwoordelijkheid voor het uitgaven-peil. De Minister heeft voor de omvang van de begroting wel zijn wensen en hij is over de verwezenlijking

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 2