Wees prijsbewust! Pfaff brengt zijn vermaaMe serie lichtgewicht naaimachines' voor dezelfde prijzen als in 1968 - ondanks de BTW! SINT-ANNALAND "Typen 94,95,96 en 97 (PFlPF) PFAFF NAAIMACHINEHUIS W. RIKKEN N.V. BERGEN OP ZOOM - Kortemeestraat 17 - Tel. 01640-5878 STAVENISSE ST.-MAARTENSDIJK SCHERPENISSE PREDIKBEURTEN B.B. AKTIVITEITEN Vorige week was er op het gemeentehuis een bijeenkomst van oud-B.B.ers (Bescher ming Bevolking) om nog eens te praten over de mogelijkheid van een vrijwillige plaatse lijke team, dat bij mogelijke calamiteiten op meer verantwoorde manier hulp kan bieden aan die instanties (politie, brandweer. Rode Kruis, enz.) die daarbij dan eventueel be trokken zijn. De oorzaak van die bijeenkomst lag in het vrij nabije verleden. Oorspronke lijk had de organisatie Bescherming Bevol king tot doel een aantal geoefende vrijwilli gers in team-verband samen te brengen, die plaatselijke hulp konden bieden. In deze ge meente en ook wel elders, was er destijds een enthousiaste groep, die het qua oefening on der leiding van het plaatselijk hoofd, de heer L. J. van Popering ver had gebracht. Reor ganisatie van de BB had tot gevolg de zgn. noodwachtplicht en het vrijwillig karakter ging er af, gepaard met een dalend enthousi asme van nog aanwezige vrijwilligers als mede van de noodwachtplichters. De bijeen komst van vorige weck resulteerde in de conclusie dat het in feite onverantwoord is met aanwezige scholen, bejaardentehuis, enz. geen geoefende en aanvullende groep te heb ben, die boven de wel spontane ,maar vaak te ongeorganiseerde hulpverlening kan bij staan, als dat nodig is. Men stelde, dat het gewenst is zo mogelijk weer een groep te vormen, die daartoe wil oefenen. Met name zal het dan gaan om jon geren. Het besluit viel daartoe een nieuwe poging te wagen, waarbij men in feite ieder- e.n, die de naaste ook op deze wijze wil die nen oproept tot een bijeenkomst op maandag 24 maart in het Dorpshuis. Wie zou deze poging op vrijwillige basis niet willen steu nen? Beter voorkomen dan genezen. Beter zonder uitkering een verzekeringspremie te moeten betalen, dan daarvan noodwendig te profiteren, maar er toch schade van te lijden. Welnu, mannelijke inwoners tussen de ld en 50 - om maar iets te noemen - de daad is aan U. ningen en handwerken en bovendien een ex positie van de PTT organisatie. Ouders van kinderen uit de hogere klassen volgden tenslotte een engelse les vla een bandrecorder. WIK WERD VIJFDE Zoals aangekondigd nam de meisjesploeg tussen 10 en 13 jaar van de gymnastiekver eniging „W.I.K." zaterdag deel aan nationale wedstrijden te Zeetermeer. Er waren in totaal ploegen, waarvan de twee best geklasseerde zouden overgaan naar de finale in Amersfoort. Het was voor het eerst, dat een WIK-formatie, na een behaald kampioenschap in de Zeeuws-Brabantse turn kring ,op nationaal niveau turnde. Zonder er varing, zonder reële verwachting op een plaats in de finale. Toch gaven de deelne mende meisjes het volle pond maar misluk kingen bleven niet uit .De zenuwen speelden ook een „woordje" mee. En ook te weinig nationale ervaring. Het ging er vooral om niet op de laatste plaats te eindigen. Wel, dat is gelukt. Met een vijfde prijs en een schat aan ervaring kon men uit Zoetermeer huiswaarts. Individueel bleek Liza de Wit goed met de top mee te kunnen. Ook Ellie Goedegebuure was weer op dreef. Pia van Vossen .technisch het beste WIK turnstertje van WIK kreeg nogal wat spanning te ver werken, Krijnie van Dijke en Ankie Groene- wege, eveneens behorend tot de selecte groep misten een en ander bij de paardsprong, ter wijl de jongste van de ploeg, Ria Theunisse de balk wat te smal vond en daaraan punten verloor. Wie vergeet, dat het hier om nationale topprestaties ging bij het turnen van meisjes van 10, 11 en 12 jaar zou tekort doen aan hetgeen èn meisjes en mevrouw Smulders te voren presteerden. Men moest het opnemen tegen gewestelijk kampioenen, die al meer dere jaren met dit turnbijltje hakken. De uit slag was: Zoetermeer 146.30 punten; Kra lingen (Rotterdam) 144,35 WIK - Den Haag 143.05 Tilburg 129.45 WIK Sint- Annaland 129.10. Twee andere gewestelijke kampioenen werden lager geklasseerd. adv. ing. med. KAMPIOEN Behalve al eerder beleefde prestaties van een Kon. Fanfare „Accelerando" en een gym nastiekvereniging W.I.K.misschien ook wel van schietvereniging en ijsclub om in het culturele of ontspanningsvlak te blijven, is er nu een volgens insiders niet te missen kans, dat de voetbalvereniging „W.H.S.", sportlauweren oogst. Men kan dat gemakkelijk overtrekken, wanneer men het niet in een zuivere ont spanningsfeer wil hzuden. Het valt wel in te denken, dat het voor het daarbij betrok ken bestuur, spelers en supporters voldoe ning geeft dat te hebben bereikt. Het is in zoverre een nieuwtje, dat de bijna 40 jarige voetbalvereniging niet eerder de kans kreeg of de prestatie leverde in een vierde klas van de KNVB te spelen. Dat re sultaat is er sinds zaterdag en het kan nog worden onderstreept met een kampioensschap in de afdeling, waarin het uitkomt. Die mogelijkheid bestend niet eerder omdat tevoren bij een behaalde titel promotie achter wege bleef. De mobiliteit was toen nog van dien aard, dat men opnieuw in dezelfde af deling - de zgn. Thoolse afdeling - bleef voetballen. Dat gebeurde in 1942 en in 1953. Het behalen van het kampioenschap betekende als het ware een eervolle vermel ding, maar verder kwam men een volgende competitie opnieuw uit in dezelfde Thoolse afdeling. Nu is dat anders. Wel blijft men daarbij de zaterdagsport trouw, maar men krijgt an dere tegenstanders .hetzij in eigen provincie, hetzij vanuit Brabant, naar gelang dat door de KNVB wordt beslist. Dit seizoen stak een vrij jeugdig eerste WHS elftal met kop een schouders uit boven de andere partners, wat tot gevolg had, dat het met nog een viertal wedstrijden voor de boeg zich toch reeds gepromoveerd weet. Men zit hierdoor op eenzelfde niveau als de verenigingen van Sint Maartensdijk en Oud-Vossemeer. Evenals bij een op een con cours behaald resultaat door een Kon. Fan fare of wanneer jeugdige turners zich tot aan de top weten te werken, mag er ook onder het plaatselijk nieuws voor WHS een felicitatie af. Met het misschien wel over bodige, in elk geval welgemeende advies, dat sport in alle opzichten'ontspanning moet blijven. En niet meer. KIJKAVOND Donderdagavond werd in de oude school, naar mag worden verondersteld, voor de laatste maal kijkavond gehouden. Zoals ge woonlijk was er weer goede belangstelling van ouders wier kinderen de school m. d. Bijbel bezoeken. Naast het gebruikelijk „ter Inzage liggend" werk, waren er fraaie teke Individueel kwam WIK tot het volgende re sultaat 1. Liza de Wit 27.95 2. Éllie Goe degebuure 25.00 3. Pia van Vossen 24.85 4. Krijnie van Dijke 22.25 5. Iza Theunisse 21.35 6. Ankie Groenewege 20.10. Zaterdag turnen deze meisjes tegen UDI uit Bergen op Zoom te Oud-Vossemeer, de laatste wedstrijd in dit seizoen van deze WIK-ers. Het bericht elders in dit nummer over WIK was vorige week blijven overstaan en werd nog per abuis in dit nummer meegenomen. OUD PAPIER Vorige week werd voor de voetbalvereni ging 3700 kg oud papier opgehaald OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL Vorige week werd de jaarlijkse ouderavond gehouden, nadat tevoren belangstellenden gelegenheid kregen het werk van de leerlin gen te bezichtigen en zich met de leerkrach ten te onderhouden. In het dorpshuis opende de voorzitter van de oudercomissie de heer M. K. de Wilde de goed bezochte bijeenkomst en richtte zich met een bizonder welkomstwoord tot wnd. burgemeester C. J. Moerland, tot wethouder Nortier, mej. Suurland en beide kleuterleid sters. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de heren M. K. de Wilde en M.'Moer land herkozen. Vervolgens hield het hoofd der school, de heer C. G. van de Hoek een schoolpraatje, daarbij in de eerste plaats ds Heikoop en ouderling Eerland dankend voor het gegeven godsdienstonderricht. Een ander voorstel was de aanvangstijden van de school te wijzigen met ingang van het nieuwe schooljaar in augustus a.s. Dat wordt dan van 9.00 uur tot 12.15 uur en van half twee tot half vier. Niemand had hiertegen bezwaar Verder ligt het in de bedoeling omstreeks oktober nog een contactavond voor de ou ders te beleggen. De heer Van de Hoek vond het spijtig, dat er tegenwoordig voor het schoolreisje minder belangstelling bestaat Hierna bracht wnd burgemeester Moerland het hoofd en verder personeel dank voor wat afgelopen jaar weer voor de school was gedaan. Vele veranderingen zijn vooral in de personeelssector voorgekomen, waarbij de heer Moerland herinnerde aan de wisseling van schoolhoofd. Daarom te meer prettig dat het weer best loopt met de school. Na de pauze brachten leerlingen van de hoogste klas een toneelstukje onder de titel: „Rover Jan". De heer De Wilde dankte allen, die aan het programa van de avond meewerkten en de genodigden en ouders voor hun tegen woordigheid. JAARVERGADERING KLEINE MEISEJESVERENIGING Donderdag 13 maart werd de 21ste jaar vergadering gehouden door de kleine meisjes vereniging „Wees een Zegen" in het dorps huis. Ds. Heikoop liet zingen ps. 105 1 en 3 waarna onder begeleiding van dhr. Ista op zijn electronisch orgel twee liederen werden gezongen door de leden. Tanny de Wilde hield een inleiding over Esther, opnieuw gevolgd door zang. Corrie Smits en Leny Struik brachten gedichten, waarna het jaarverslag volgde via Trudi Gaakeer en Hannie Letzer. Zoals gebruikelijk ging dat weer op rijm. De zusjes Wesdorp boden de leidster mevr. Potappel-Hoek een fraaie keukenklok aan voor tien jarig leiding geven. Ze kon na een afwezigheid van 2 jaarvergaderingen thans weer op de bijeenkomst van de m.v. zijn. Er was ook nog een bloemetje voor mevr. Potappel. Ds. Heikoop reikte vervolgens de eerste prijs uit aan Tanny de Wilde, die de meeste punten behaalde bij de bijbelbespre king. Adje Moerland bezorgde de heer Ista een platenbon. Een pauze met chocolademelk en een verloting bracht nieuwe variatie. Maaike de Graaf en Els Nooy brachten verslag van het gemaakte reisje en Janneke Wielaard las in Zeeuws dialect: „Hoe Arie lezen leerde". Er was verder nog zang door de allerjongsten van het gezelschap, terwijl op het eind ds Heikoop alle medewerksters dankte voor de goede avond en liet zingen ps. 86:7. De kleine meisjesvereniging telt 30 leden. OUDSTE INWONER Vorige week vierde de heer M. Moerland Kzn zijn 95ste verjaardag en is daarmee de oudste inwoner van deze gemeente. Op de verjaardag waren zowel de wnd. burgemees ter C. J, Moerland als wnd secretaris M. K. de Wilde aanwezig met hun felicitaties en een kistje sigaren. De oudste inwoner mag zich noq in goede gezondheid verheugen en is als klein landbouwer nog dagelijks op zijn bedrijf aanwezig. Het nageslacht bestaat uit 5 kinderen, tien klein en 25 achterkleinkin deren. KWART EEUW BIJ DE P.T.T. Het was 16 maart 1944, dat de heer J. J. W. van Houdt in dienstbetrekking kwam bij de P.T.T. toen nog geëvacueerd in Dor drecht, maar al spoedig daarna in zijn ge boorteplaats Sint Maartensdijk werkzaam Het jubileum passeerde zonder daaraan te voren ruchtbaarheid te hebben gegeven op verzoek van betrokkene. Vanzelfsprekend kwam er wel een felicitatie van de PTT en daaraan willen we ook de onze nog na mens vele lezers toevoegen, lezers die al zo vele jaren uit handen van besteller eerste kas Van Houdt hun „post" ontvingen. KIJKAVOND CHR. SCHOOL Dinsdagavond j.l. waren de ouders, die kinderen op de chr. school hebben in de ge legenheid om het werk van hun kinderen te bezichtigen en met de betrokken leerkracht te spreken. Van deze gelegenheid is tot vreugde van het personeel zeer druk gebruik gemaakt. De ouders van leerlingen van de hoogste klas waren de avond er voor al in de gele heid geweest met het hoofd der school te spreken over de schoolkeuze van hun kind SCHRIFTELIJK VERKEERSEXAMEN OP DE LAGERE SCHOLEN Vorige week namen de leerlingen van de hoogste klas van beide lagere scholen deel aan de landelijke verkeersproef die schrifte lijk moest worden afgelegd. Op de openbare lagere school slaagden alle 13 kandidaten en op de chr. lagere school slaagden alle 18 leerlingen waarvan één leerling met 0 fout. Het is nog niet bekend of er op dit schrif telijk examen nog een praktisch gedeelte zal volgen. Dit i.v.m. het ontbreken van lande lijke normen. AANRIJDING Op de hoek Jacoba van Beierenstraat en Hogeweg te Sint Maartensdijk kwamen de auto's bestuurd door mevr. Muller-de Loof en dhr. M. Kloet met elkaar in aan raking. Het bleef bij materiële schade. PERSONEELSVERGADERING GEBR. GOEDHART N.V. Vorige week donderdag kwam het perso neel van Gebr. Goedhart in jaarlijkse verga dering bijeen om enkele punten te bespreken Bij de bestuursverkiezing werd met alge mene stemmen herkozen tot voorzitter dhr. E. Scherpenisse. Dhr. Staay werd herkozen als secretaris. De penningmeester Hengst- niengel legde zijn functie neer en stelde zich niet meer herkiesbaar. Een nieuwe penning meester werd niet gekozen. Als extra bestuursleden werden de heren T. Heyboer en dhr. Visser gekozen. In de kascontrolecommissie namen plaats de heren A. de Hooge en F. Bentschap- Knook. Op deze vergadering die zeer druk werd bezocht werd de jaarlijkse reis besproken. Het is de bedoeling een verre reis te maken naar Monschau. Deze zal weer plaats vin den op de dag na Hemelvaartsdag. Verder werden de andere activiteiten van de vereniging onder de loep genomen. JAARVERGADERING HERV. ZENDINGSKRANS EN MANNENVERENIGING In gebouw „Calvijn" kwamen leden en belangstellenden van genoemde verenigingen bijeen om gezamenlijk de jaarvergadering te houden. Ook afgevaardigden van omlig gende dorpen waren aanwezig of hadden be richt van verhindering gestuurd. Door afwezigheid van de voorzitter liet dhr. M. Post zingen Ps. 68 16 ging voor in gebed en las toen Jes. 5:1 tot en met 7 en Math. 21 vanaf vers 33. In zijn openingswoord heette hij allen har telijk welkom en sprak zijn blijdschap uit over de zeer grote opkomst. Verder sprak hij over het gelezen Schriftgedeelte „De gelijkenis van de wijngaard". Hierin kwam duidelijk naar voren de trouwe zorg van God voor Zijn Volk. Maar ook dat éénmaal de landheer komt om te zien of de wijngaard vruchten heeft gedragen. Worden er nog vruchten gevonden op het terein van de vereniging zo vroeg dhr. Post zich af. Jezus stierf als de Zoon van God voor de zonde van Zijn Volk. Zijn wij ingeënt in die ware wijnstok? zo besloot dhr. Poot zijn openingswoord. Hierna hield mej. van As een inleiding over Jezus strijd in de Hof van Getsemané". Hierin kwam naar voren dat Jezus dit deed als Borg voor de Zijnen. Dat Hij de pers alleen heeft getreden, dat zijn discipelen zelfs niet met Hem konden waken. Daar om komt alleen Hem alle eer toe van de zaligheid. De jaarverslagen van de Zendingskrans werden voorgelezen, waaruit bleek dat er een gunstig jaar was voorbijgegaan. De zendingskrans telt 33 leden. Ook de financiën waren dit jaar zeer gunstig geweest. Mej. G. Bastiaanse las nog een gedicht voor waarna de pauze begon. De vergadering werd voortgezet met het zingen van Ps. 256 waarna de jaarver slagen van de inannenvereniging werden voorgelezen. De financiële toestand bleek ook rooskleu rig waarna dhr. J. M. Kauffmann op keu rige wijze zijn boeiend onderwerp voorlas „Het leven en sterven van Johannes Hus". Joh. Hus leefde in de veertiende eeuw en kon door de liefde van Christus in zijn hart niet zwijgen om de zonden en fouten ook in de Roomse Kerk te bestraffen en de zonden van Vorst en volk legde hij bloot 1 Hierdoor werd hij door de Roomse Kerk als ketter gebrandmerkt en verbannen. Toch kon hij niet zwijgen en werd hij door het concilie ter dood veroordeeld en stierf al zingend op de brandstapel. Joh. Hus is één van de voorlopers van de Hervorming. De avond werd afgewisseld door liede ren die het dameskoortje ten gehore bracht waarna ook nog een gedicht werd voorge- lezen door mej. Polderman. Er restte ook nog een verhaal over een Thoolse visser Arie Blaak, wat met zeer grote aandacht werd gevolgd. Op verzoek eindigde ds J. Catsburg met het laten zingen van Ps. 68 vers 10 en dank zegging. De verenigingen kunnen op een ge slaagde avond terugzien. RINGVERGADERING HERVORMDE AMBTSDRAGERS In het hervormd verenigingsgebouw ..Cal vijn" kwamen de kerkeraden en kerkvoogden van de hervormde ring Tholen en Sint Phi- lipsland bijeen onder leiding van ds Mulder uit Poortvliet. Er waren tevens afgevaardig den aanwezig uit Dinteloord en Sirjansland Ds. Schmidt, jeugdpredikant te Utrecht hield een inleiding over .kerkeraad en jeugd" Hij belichtte daarbij de gevaren, die er zijn voor de jeugd maar eveneens de mogelijk heden die de kerk heeft om ze te binden. ZLM VERGADERING In café „Smerdiek" werd de jaarvergade ring gehouden van de ZLM afdeling Sint Maartensdijk onder leiding van de heer A. C. Breure De voorzitter kon zich met een bizonder welkomstwoord richten tot ir Biron en ir Prins, voorzitter van de ZLM. Ge zien de publiciteit van de laatste maanden meende dhr. Breure dat de landbouw niet kon klagen over gebrek aan belangstelling Met name via het plan Mansholt, via de EEG zaken kwam men telkens opnieuw on der de aandacht. Men zal zowel op plat teland als in de stad zo langzamerhand wel weten, dat het EEG landbouwbeleid in Brus sel vastliep. Het zal voor de voormannen heel moeilijk zijn de barrière te doorbreken. De heer Breure wees er op, hoe in toe nemende mate de dure landbouwmachines in gezamelijke exploitatie komen. Of men maakt gebruik van de loonwerker als de onmisbare schakel. Met alles in beweging staat ook het afzetpatroon niet stil. Op dit gebied voltrekken zich evenzeer gro te wijzigingen. En zo besloot de heer Breu re, we zullen ons bij dit alles moeten aan passen. Met minder kan het niet. Hij bracht daarna dank aan de vrijwillige rattenbestrijders. De rekening toonde een ontvangst van f 8478,43 uitgaven f 8522,35 nadelig saldo f 43.92 Als bestuursleden wer den herkozen de heren A. C. Breure en A. Lindhoudt. Hierna was het woord aan ir. Prins, Hij wees er op, hoe het plan Mansholt hard is aangekomen voor de land- en tuinbouw. Uit voering in haar geheel zou enorm veel geld kosten. Verschillende onderdelen van het agrarisch geheel passeerden de revue. De fruitteelt, die grote offers moet brengen, de akkerbouw, evenmin zonder zorgen, de melk veehouderij en mesterij komt er thans nog het beste af. De varkenshouderij zelfs zeer goed. De glastuinbouw ook weer beter dan vorig jaar. Ten aanzien van de zuivel zag ir Prins toch nog enkele donkere wolken aangezien de gehele zuivel de schatkist heel wat kost en er zo'n 300.000 ton boter over Met minder mensen zal toch de produktie nog steeds stijgen. Voor de akkerbouw zag hij minder grote prijsschommelingen in de toekomst, maar verlaging van de boterprijs zit er wel in. Kritisch stond de heer Prins tegenover de prijsverlagingen en het struktuurplan Mans holt. Men zal als boeren de zaak in het oog moeten houden. Wat het produceren betreft stelde hij de suikerteelt als voorbeeld. Hij zag voor de grote mestveebedrijven weinig keus meer. De boot is gemist. In deze tijd is het evenmin verantwoord nog op slechte grond te boeren. Die grond zal inderdaad uit de productie genomen moeten worden. Maar in de grote bedrijven volgens Mansholt zag spreker zeker geen mindere produktiviteit, al was hij het wel eens met de onvermijde lijkheid van afvloeiende landarbeiders en boerenzoons. Daarom zal men in de toekomst wel ge noodzaakt zijn tot samenwerking of vergro ting. Evenals bij de middenstand zijn er ondernemers die het niet kunnen volhouden of geen opvolger hebben. Ir Prins waar schuwde er dan ook niet te lang mee door te gaan, tot men in de boot zit. Rentesub sidies op grond achtte spreker riskant. Een grondbank achtte hij beter, waaraan men de grond dan verkoopt en als erfpacht 24 jaar in beheer houdt. Ten aanzien van de afzet stelde spreker dat er globaal een overvoerde markt is. Men zal in elk geval moeten zorgen, dat de afzetkanalen goed zijn, terwijl de kwaliteit blijvende grote aandacht vraagt. Na een geanimeerde discussie werd nog het ZLM journaal 1968 vertoond door de heer W. C. Sinke. VAN TIMMERMANSWERKPLAATS TOT SUPERMARKT Het moge dan niet de eerste zijn op ons eiland, het is in elk geval de eerste in Sint- Maartensdijk, merkte vorige week donderdag, morgen mevrouw Bouwense-van Rosevelt op in de door haar zojuist officieel geopende Supermarkt „Smerdiek" aan de Korte Vest Er was een seriomin'eel van driekleurig lint en schaar aan voorafgegaan. Nog even een extra duwtje voor de nieuwe deuren de Supermarkt .Smerdiek" had de poorten j open. „Ik vind het prettig de opening te mo gen verrichten, verklaarde mevrouw Bou- I wense en ik hoop dat de huisvrouwen spoe- dig de weg naar hier zullen vinden. Met na me de non-food artikelen is een nieuwigheid die gewaardeerd zal worden meende mevr. Bouwense, die haar speechje besloot met de wens dat het de ondernemers goed zou mo gen gaan. De eerste burgeres van de gemeente was ingeleid door regisseur Huibregtse, die de ge nodigden, waarvan dan inzonderheid mevr. Bouwense en wethouder Kloet verwelkomde. Verder was er een vertegenwoordiging van het middenstandsbestuur, de directeur van het toeleveringsbedrijf uit Goes, de heer J.L.Cok, aannemers familie en andere relaties. De heer Cok vond dat het hetgeen thans in Sint-Maartensdijk geboden wordt toch wel uniek mag worden genoemd. Er is een grote strijd gaande en grote concurrentie in de gehele levensmiddelenbranche. Het is ver keerd dat niet te willen zien of iets te willen afgrendelen. We willen er midden instaan, stelde de heer Cok. Sortering en goede mer ken wisten zich altijd te handhaven. Daaraan zal het hier niet mankeren. Er moge dan een ontwikkeling zijn van prijzen, die is er ook van kwaliteiten en van een rijk assortiment. De basis oij dit alles blijftwie zijn de ondernemers, wat en hoe wordt het gebracht. Zich tot de ondernemers richtend, wees hij er cp, dat het weliswaar heel iets anders is dan de fabricage van be- tonpalen (exploitanten van de supermarkt zijn ook eigenaren van de TBI), maar dat het toch in beide zaken om een goede aanpak gaat. Bovendien heeft men in bedrijfsleider j G. Regter iemand met Supermarkt-ervaring, zodat n:et daarnaast goed personeel geen vuiltje aan de lucht is. De heer P.M.A.M. Huibregtse van het rayon Goes bracht even- eens felicitaties uit, waarna de genodigden volop gelegenheid werd geboden voor de koffie en bezichtiging van de nieuwe super, 1 markt. In een oppervlakte van 220 m vloerruimte zijn de onderscheidene afdeling overzichtelijk geordend en per afdeling de talrijke artikelen weer duidelijk gerangschikt. Het geheel om- 1 vat het assortiment kruidenierswaren, groen ten en fruit, vers vlees, diepvriesartikelen, zuivel, bloemen en planten, non food, cosme tica en lectuur. j De gebr. Rijnberg konden aan de totstand koming via het eigen aannemingsbedrijf logi- scherwijze zelf heel wat doen. Voorzover no- dig werden plaatselijke bedrijven ingescha- 1 keld. j De nieuwe supermarkt „Smerdiek" "staat in de oude kern van de Sm Jstad aan wat men kan noemen de achterzijde van de openbare lagere school om voor de niet ingewijde een zeker richtpunt te hebben. In die omgeving wordt thans druk gesa neerd en tegenover de smalle Korte Vest 1 kan een ruim parkeerterrein ontstaan. De plaats van de Supermarkt was tot voor kort de timmermanswinkel van Gebr. Rijnberg. Vader Rijnberg was bij de opening mede van de partij en wist te vertellen hoe zijn over grootvader op 23 april 1843 het timmerbe drijf stichtte aan de Korte Vest. In 1875 volgde grootvader Rijnberg de stichter op en in 1908 de vader van de „huidige" vader Rijnberg. Toen werd echter al met 4 a 5 knechts gewerkt. Tot zijn 80ste jaar was deze Rijnberg werkzaam in het bedrijf, eer hij het in 1932 definitief overdroeg aan de vader van de huidige exploitanten. Het was uitgegroeid tot een aannemingsbedrijf met metsel- en timmerwerk. Vader Rijnberg hield er in 1962 mee op cm het aan de beide zoons over te doen. Het ging me ook wat bo ven het hoofd groeien, zei de heer Rijnberg, die verzekerde altijd veel steun aan beide zoons te hebben gehad, zij het dat het jeug dig enthousiasme nu en dan wat moest wor den afgeremd. Inmiddels stichtten de zoons een betonfabriek en sedert vorige week is daar een supermarkt bijgekomen, zij het dat de verkoop aan handen van de bedrijfs leider Regter werd toevertrouwd. Zorgvul dig het pijpje rokend kijkt vader Rijnberg nu toe, hoe de jongens het verder versieren. Na het officiële gedeelte bracht de heer C. Rijnberg dank voor de door mevrouw Bouwense verrichte opening, de andere sprekers en alle gasten voor hun tegenwoor digheid. Daarna begon de verkoop, die op het weekeind haar top bereikte, mede dank zij verschillende extra openingsattrakties. KIJKAVOND CHR. SCHOOL Vorige week iverd in de chr. school een kijkavond gehouden waarvan door de ou ders druk gebruik werd gemaakt, aangevuld met andere belangstellenden. Opnieuw was er extra aandacht voor de handwerken. DE ROEMERS Op 6 maart j.l. werd er gespeeld „De Pendelaars" uit Smerdiek. Totaal uitslag was: Scherpenisse 33167 punten Smerdiek 34403 punten De onderlinge uitslagen waren. 1 D. v. Gorsel - J. Nelisse 5330 p. tegen zondag 23 maart THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds J. M. de Raad 3 uur ds J. M. de Raad Geref. Kerk 10 uur ds S. Wouters, Dordrecht voorbereiding H. Avondmaal Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur leesdienst Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds H. N. Bierman, Herv. Predikant, Breda Herv. Ver. Kerkelijk Leven 5 uur ds J. Gras, Dordrecht OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds B. de Graaf, Meeuwen 6.30 uur ds B. de Graaf Geref. Kerk 10 en 3 uur dhr. Noorloos, Geldermalsen Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Geref. Gemeente in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R.K. Kerk zaterdag 22 maart 7 uur H. Mis zondag 23 maart 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 uur leesdienst 6 uur ds J. M. de Raad kollekte schulddelgingsfonds Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Geref. Gemeente in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur leesdienst 6 uur ds D. Heikoop extra kollekte voor de kerk Oud Geref. Gemeente 9.30. 2 en 6 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds J. Catsburg 6.30 uur ds J. Catsburo deurkollekte chr. school donderdag 27 maart 3 uur ds J. Catsburg middagwijding Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst dinsdag 25 maart 7 uur ds G. v. d. Breevaart, H.I. Ambacht Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Herv. Kapel 10 en 7 uur ds K. M. Vogel SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds D. Heikoop 2.30 uur ds J. Catsburg deurkollekte Bijzondere uitgaven Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds C. Mulder 6 uur ds C. Mulder Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds van Dijk, Oud Vosse- meer Geref. Gemeente 10 en 6 uur ds Kok 2 uur leesdienst dinsdag 25 maart 7.30 uur ds Kok afscheidsdienst SINT-PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur eerw heer van Galen 2 30 uur verw heer van Galen extra kollekte voor de Bond voor Inwendige Zending Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds L. Gebraad ANNA-JACOBA-POLDER Geref. Kerk 10 uur ds P. Torenbeek Openb. bel. en voorber. H. Avondmaal 2 Mevr. Steketee - C. v. Haaften sr. 4656 p 3 C. Bouer - L. Kamperman 4515 p: 4 W. v. Haaften - C. v. Rossum 4440 p. 5 P. Poot - C. v. Haaften jr. 4380 p. 6 N. v. Ast - P. Geluk 4361 u. 7 Mevr. Wolse - H. Knuist 4290 p. 8 C. v. Gorsel - Jav. v. Gorsel 4224 p. 9 J. v. Gorsel - Jac. Franke 4179 p. 10 C. Opree - mevr. Goedegebuure 4176 p. 11 mevr. Geluk - A. C. v. d. Werff 4125 p. 12 P. Noordijke - W. Geluk 3991 p. 13 Jac. Tichem - D. Tichem 3959 p. 14 J. Bolier - Joh. v. d. Werf 3824 p. 15 W. v. d. Berg - J. v. Splunter 3680 p. 16 A. Vroegop - C. Tichem 3440 p. Het was weer een gezellige avond en een ieder kreeg een leuke prijs toegewezen BURGERLIJKE STAND Geboorten: 7 bebr. Izabella Neeltje dochter van Rijs- tenbil Arend en van: van Poortvliet Enge- lina P. M. Laban Deurloostraat 40 12 febr. Helena Cornelia dochter van Ge luk Jakob en van Duijnhouwer Cornelia L. Wilhelminastraat 4 Overlijden: Hage Jacob Hendricus 85 jr echtgenoot van: van de Velde Adriana C. Kerkstraat 14

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 2