EENDRACHTBODE de omweg Nieuw bankgebouw aan de Schoolstraat Gunstig jaar voor Raiffeisenbank Poortvliet 102 mannen werkloos 93 vrouwen gevraagd Adspiranf-kampioenen zijn er al 25e JAARGANG No, 16 13 maart 1969 TWEEDE BLAD Op Eiland Tholen* Voor de politierechter Na aanrijding doorgereden U kunt vast noteren Stemmen van lezers SPORTHOEKJE Zo gaat het nieuwe gebouw van de Raiffeisenbank eruit zien. Nog dit jaar wil men proberen het nieuwe gebouw van de Raiffeisenbank Poortvliet in gebruik te nemen. De grond aan de Schoolstraat is aangekocht en de plannen zijn gereed. Men wacht alleen nog op de goedkeuring uit Middelburg. In mei zal de aanbesteding plaatsvinden. Het nieuwe bankgebouw komt aan de schoolstraat tussen de woningen van de heer J. H. van Dijke en wed. de Wilde. Niet ver van het oude gebouw verwijderd. Behalve een kantoorruimte komt e>" een kamer voor de directeur die tevens als bestuurskamer ge bruikt kan worden. Verder een ruimte voor de boekhoudmachine, een kluis met safelo ketten en een wachtkamer. Bij het gebouw komt er een eigen parkeergelegenheid voor zes auto's. De kosten van het gebouw en de inrichting bedragen bijna f 150.000.— -. GUNSTIG JAAR Voorzitter J. E. Mosselman zei op de al gemene vergadering van de Raiffeisenbank, vorige week in café Tolrust gehouden, dat de bank een gunstig jaar achter de rug heeft. Na afschrijvingen en reserveringen bleef er nog een winst over van 11.862,70. De omzet steeg met twee en een half mil joen tot 25 miljoen gulden. Het aantal posten ging met 6700 omhoog en bedroeg totaal 43.000. Het bestuur verwacht dat dit aantal nog zal toenemen doordat steeds meer salarissen via de bank betaald worden. Dc spaarbank heeft de vier miljoen gulden ruimschoots overschreden tot 4.068.122,05. Het balanstotaal steeg met een half miljoen gulden. Minder gunstig waren de resultaten in de landbouw, zo zei de heer Mosselman. Alleen het slachtvee was het afgelopen jaar goed in prijs. In zijn jaarverslag ging de di recteur van de bank, de heer M. J. Hoek, in op de algemene economische situatie. Hij her innerde eraan hoe de Nederlandse Bank vo rig jaar het disconto heeft verhoogd en daar. na kredietbeperkende maatregelen instelde. De economische bedrijvigheid schakelde over een hogere versnelling, waardoor de werkeloosheid daalde. Op het gebied van de uitvoer heeft Nederland zijn concurrentie positie kunnen handhaven. Dit jaar gaat het erom de ontwikkeling van de economie in de hand te houden, zo besloot de heer Hoek. VERKIEZINGEN Voorzitter J. E. Mosselman werd als be stuurslid herkozen, evenals de heer L. W. de Rijke als lid van de raad van toezicht. De heer J .W. v. d. Slikke werd als lid van het plaatsvervangend bestuur herkozen. Wijzi ging van de statuten en het huishoudelijk reglement kon niet doorgaan doordat er slechts 36 van de 264 leden aanwezig waren. Voor een statutenwijziging moet minstens K gedeelte van de leden aanwezig zijn. Binnen kort zal er dus weer een vergadering ge houden worden. Tijdens de rondvraag werd er nog naar de betaalcheque geinformeerd. De heer Hoek zei hierop dat de animo in Poortvliet nog niet groot is. Ongeveer veer tig mensen maken hiervan gebruik. Landelijk gezien neemt deze manier van betalen echter toe. Voorzitter Mosselman sloot de bijeenkomst onder dankzegging van leden, bestuur en per soneel. Eind februari waren er 102 mannen werk- loos Dit hoge cijfer is vrijwel geheel te wijten aan het winterweer van de afgelopen maand, j Daarentegen is er een grote vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten, namelijk 93. I Dat blijkt uit het rapport van het geweste lijk arbeidsbureau Zierikzee, bijkantoor Tho- len, over februari. Mannen De geregistreerde arbeidsreserve van man nen is in vergelijking met de maand januari 1969 gestegen van 128 tot 140 mannen. Van het totaal ingeschrevenen zijn er 38 werk aas adv. ing. med. zaam op gemeentelijke sociale werkvoor- zieningsobjekten, zodat er eind februari 102 mannen werkloos waren. De toegenomen werkloosheid bevindt zich 0.m. in de beroepsgroepen die aangewezen zijn op werk in de wegenbouw en visserij. Als oorzaken van de stijging van het aan bod kunnen o.a. worden genoemd 1. tijdelijke vermindering van werkgelegen heid bij enkele aannemers van grondwerken; 2. ontslagen bij de visserij (sport- en kust visserij) door seizoen en reparatie aan vis sersschepen; 3. door klimatologische factoren (vorst en sneeuw) werden de plaatsingsmogelijkheden in de bouw en landbouw iets afgeremd. Vergeleken met eind februari 1968 ligt de geregistreerde arbeidsreserve op hetzelfde niveau. Thans is de werkloosheid wat groter onder wegenarbeiders, visserijpersoneel en bij de groep moeilijk plaatsbaren. Daarentegen is er minder aanbod van bouwvak- (nieuw bouw en onderhoud), metaal-, landbouw- en los personeel. De verwachting is, dat het aantal inge schrevenen in maart zal dalen. Dc mate waarin dit zal plaatsvinden zal sterk afhan kelijk zijn van de weersontwikkeling. De vraag naar arbeidskrachten bleef deze maand vrijwel op hetzelfde peil. t.w. 70 mannen. Tegen het eind van de afgelopen maand werd door een ondernemer in het bag gerbedrijf een aanvraag ingediend om een 18-tal arbeidskrachten. Ten opzichte van de maand februari 1968 is de vraag naar arbeidskrachten aanzienlijk toegenomen. De gestegen vraag bevindt zich in de beroepsgroepen behorende tot de bouw, wegenbouw, de houtverwerkende- en me taalindustrie. V rouwen Het aanbod van vrouwen is zeer gering. De vraag naar vrouwen is in vergelijking met de vorige maand gestegen van 84 tot 93. De vraag naar vrouwen zit hoofdzakelijk in dc kleding -en voedings- en genotmiddelen industrie. Ook ten opzichte van eind februari 1968 is de vraag naar vrouwen aanzienlijk toege nomen. C .E. uit Poortvliet moest vorige week terechtstaan te Middelburg, omdat hij na een aanrijding was doorgereden. Tegenover de politie had de later aangehouden E. ver klaard te zijn doorgereden, omdat de schade aan de andere auto toch maar gering was. Tijdens de zitting bleek evenwel, dat hij meer had gedronken dan goed was om achter een stuur te zitten en te rijden. Juist de overmoedige wijze van rijden was door het drankgebruik bevorderd, zo meende de officier van justitie mr. Th. Lebret en hij eiste een week gevangenisstraf, een jaar ont zegging uit de rijbevoegdheid en nog eens 250,omdat hij zich na een aanrijding uit de voeten had gemaakt. De getuige I. den E. bevestigde de feiten. De politierechter mr T. W. Attema vonniste een gevangenisstraf van tien dagen, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, onder toezichtstelling van het Zeeuws consultatiebureau voor alcholisme en een geldboete van 100, De verkiezingen voor de provinciale staten van Zeeland zijn vastgesteld op 25 maart 1970, dus over een goed jaar. De kandidaat stelling is op 10 februari 1970. Geachte redactie, Gaarne een plaatsje in uw veelgelezen blad, aangaande de laatste raadsvergadering in Oud-Vossemeer, met name voor wat be treft enige uitspraken van de heer P. W. C. van Westen. Ik heb de heer Van Westen in kennis gesteld van mijn voornemen een in gezonden stuk aan u te zenden. De heer van Westen stelde er geen prijs op tevoren van de inhoud kennis te nemen. Het gaat om de discussie tijdens het voor stel tot benoeming van een onderwijzer aan de openbare school. I. Het zal dhr. van Westen toch wel be kend zijn, dat het eiland Tholen in Neder land als zeer conservatief bekend staat II. Het zal dhr. van Westen eveneens be kend zijn, dat leerkrachten bij het openbaar onderwijs meestal juist progressief zijn. III. Uit bovenstaande volgt dat velen be paald niet staan te dringen voor een onder- wijsbetrekking op Tholen. Dit blijkt ook uit het feit, dat er slechts één serieuze candidaat was, terwijl dat in andere streken van ons land momenteel heel anders ligt. IV. Men zou van een oud-voorzitter van de oudercoramissie van een openbare lagere school niet verwachten, dat hij eventuele goede candidaten voor een onderwijsfunctie verkettert, omdat deze niet kerkelijk zijn. Hij maakt hen nog kopschuwer en de mogelijk heid dat een goede candidaat benoemd kan worden, wordt kleiner. Dat kan nooit de bedoeling zijn van een voorstander van openbaar onderwijs. V. Dhr. van Westen koppelt het begrip on kerkelijk aan het begrip onchristelijk, terwijl men algemeen erkent dat dit een verkeerd standpunt is. VI. Men zou van een vooraanstaand C.H. U.er niet verwachten, dat hij discriminerend optreedt. De C.H.U. is toch een democra tische partij VII. Resumerend stel ik dat dhr. van Wes ten met zijn optreden het openbaar onderwijs en de democratie een slechte dienst bewezen heeft. U dankend voor de plaatsing. W. M. van Dijke Onder de Molen 6 Oud-Vossemeer Geachte Redaktie, Wilt U onderstaand artikel in Uw blad van 13-3-69 opnemen, waarvoor bij voorbaat hartelijk dank! N.a.v. het commentaar van dhr. Nieuw- kerk op m'n artikel in Uw blad van 27-2-69 zij het mij vergunt hier op te mogen antwoor den, waarna van mijn kant de discussie over dit onderwerp als beëindigd wordt beschouwd Wat betreft de opmerking van Nieuwkerk als zou 't bewuste artikel met de pen van het gemoed zijn geschreven, zij opgemerkt dat j wanneer men reeds sinds ruim 20 jaar in middenstandskringen verkeerd en alle ups en downs in de diverse branches persoonlijk heeft i meebeleefd en als boekhouder bij voortduring met cijfers te maken krijgt, men een dergelijk stuk niet in een toestand van ontoereken ingsvatbaarheid op papier zet. Een psychi ater hoeft er bij mij echt niet aan te pas te komen. Wel is me uit de vele positieve reac ties gebleken dat er op 't Eil. Tholen en St.-Philipsland vele,,spleet-kijkers" rondlopen Verliest LI vooral niet uit het oog dat een portemonnee een zeer gevoelig waarnemings apparaat is. Dat derhalve een objectieve be oordeling, bezien in 't licht van persoonlijke ervaring, niet mogelijk zou zijn, is NIET aan twijfel onderhevig. Bovendien heeft het me hogelijk verbaasd dat al die zg. spleet- kijkers het zonder breedbeeldprojektor toch bij 't rechte eind hebben, getuige het feit dat, j zoals dhr. Nieuwkerk zelf schrijft, in de C.H.U.-brochure grote aandacht wordt ge schonken aan de in m'n vorig artikel naar voren gebrachte problematiek. Frappant In 't omgekeerde geval zou het ook zinloos zijn om de 4 jaar naar de stembus te gaan, wanneer we wegens gebrek aan informatie, toch geen waarnemingen zouden kunnen ver richten. Dan zouden we alles maar kritiek loos moeten aanvaarden, precies zoals dat in een dictatuurstaat, maar dan onder dwang, gebeurt. Het resultaat zou echter precies 't zelfde zijn Zonder breedbeeldapparatuur kan een ieder best constateren dat 't kabinet er ver naast zit wanneer men de prijzen terug wenst te draaien, en dit inmiddels voor di verse branches reeds heeft gedaan, tot 't peil van 1 okt. '68 met een verhoging wegens B.T.W. die de ondernemers bij de belasting ontvanger weer moeten afdragen. Over het terugdraaien der gestegen loon kosten, een der hoofdoorzaken van de misère, lees ik geen woord. Dat de kamerleden een verhoging van 100% per 1.-1-69 en een niet onaardig bedrag van globaal 7500,tot 10.000,aan reis- en verblijfkosten (waar ze nog wel een paar cent van overhouden) hebban gekregen, zegt de regering ook al niets, evenmin van de sterk gestegen tarieven der Spoorwegen, P.T.T. en luister- en kijk gelden van zo'n 20 - 100%. Verder zijn daar nog de accijnsverhogingen van tabak, benzine, alcoholhoudende dranken en straks weer verhoging wegenbelasting. De regering zorgt wel uitstekend voor zichzelf. Maakt u zich daarover geen zorg Wanneer de ondernemers dan hun prijzen hoger hebben gesteld ter kostendekking, zegt Min. de Block rustig dat ze zich uit de markt prijzen. Krijgen dan de ondernemers de schuld ja dan nee, van 't funeste regeringsbeleid? Dit n.a.v. Uw opmerking, heer Nieuwkerk, over de meest gevaarlijke uitspraak" in m'n vorig artikel. Is 't niet in-droevig dat een be windsman publiekelijk moet toegeven de vak bonden niet aan te durven, blijkens zijn uit lating deze week, dat men, in tegenstelling tot West-Duitsland, in Nederland veel meer moeite heeft bij de loononderhandelingen, omdat men in W.-Duitsland doodsbang is voor inflatie en daar het verband tussen Io nen en prijzen veel scherper ziet dan in ons land en dat het positief op onze handelsbalans neiging tot hoogtevrees gaat vertonen. Jam mer genoeg moet ik me, op verzoek der re dactie. beperken, aangezien hierover veel meer te zeggen valt. Indien m'n vorig artikel nogmaals op papier moest, ik zou er geen punt en geen komma aflaten Wat de uitgaaf van de nieuwe C.H.U.- brochure betreft, hiermee kan ik niet anders dan in m'n schik zijn, voornamelijk wat de omvang daarvan betreft. Wat zal de muziekver. Euterpe daar blij mee zijn Het is nl. zo dat m.i. het resultaat daar van, zoals gewoonlijk, wel tot rond het nul punt zal dalen. Het nieuwe beginselprogram ma en 't nieuwe praktisch-politieke program ma vertonen een sterke vrijzinnige en socia listische inslag, aldus Drs. D. Schouten, C. H.U. hoofdbestuurslid. Na eerst met uittre ding uit de partij te hebben gedreigd, heeft hij inmiddels de waterkan weer al gehan teerd. Hoe kan men een rechtse politiek voe ren, dit geldt ook voor A.R. en K.V.P.. wanneer rechts en links door elkaar krioelt en er van weerszijden water bij de wijn wordt gedaan. Men houdt dan een zeer on smakelijke drank overHet slot van alle besprekingen over het nieuwe programma, zonde van de tijd, zal wel weer zijn Ze dronken een glas Ze een plas en lieten de zaak zoals tie geweest was. H. Anthonisse Stoofstraat 21 Poortvliet adv.ing.med. De uitslagen Vierde klas B Kapelle - Krabbendijke 2-0 Wissenkerke - Smerdiek 2 - 1 Klcetinge - Chrislandia 2-2 Vierde klasse G Kaaise Boys - RKFC 4 - 0 Divo - Halsteren 0-3 Odio - VES 1-3 SVC - Schutters 0 - 5 lste klasse afdeling Tholense Boys - The Gunners 4 - I ONI - BWR 2-4 JPS - Beatrix 1-0 Sprang 2 - DVO 4 - 1 2e klasse PTT - Good Luck 2 3-2 Seolto 2 - Vrederust 2 2-3 FSV - DEB 1-1 Chrislandia 2 - Post Boys 0-6 Dinteloord 2 - Thoknse Boys 2 4-2 Derde klasse A Chrislandia 3 - FSV 2 5-0 SPS 2 - VVN 2 1-4 Derde klasse B Smerdiek 2 - Stavenisse 2 4-0 Tholense Boys 3 - VVN 3 5-1 FSV 3 - Kogelvangers 3 2-4 HET ZIT ER IN De dit jaar toch wel behoorlijk verlopende competities - we zitten half maart met minder kans op afgelastingen - schijnen voor vrijwel elke afdeling ongeveer op tijd te kunnen ein digen. Er komt ook in alle in dit sporthoekje behandelende afdelingen een aardige lijn in, zonder dat cok reeds uit elke klasse kampioen of degradant valt aan te wijzen. Zo is het in de wat we kunnen noemen Smerdiekse afde ling nog onzeker al ziet het er voor Wol- phaartsdijk met zijn 7 punten uit 15 wed strijden wel zodanig somber uit, dat ze ern stig rekening moeten houden met een terug vallen naar de Zeeuwse afdeling. Daarente gen kan koplopper Krabbendijke neg niet helemaal gerust zijn met de slechts twee ver- licspunten minder dan opvolger Chrislandia, met bovendien nog een zekere bedreiging van Nieuwland en een ook nog niet hele maal uitgesloten vWN. De leider heeft ech ter maar v:er wedstrijden meer te spelen en weet het die tot een goed einde te brengen, dan is het kampioen, maar veel eerder dan die laatste wedstrijd zal er geen zekerheid bestaan. Zekerheid is er ook nog niet hele maal in de Vosmeerse afdeling, waar De Schutters uit Stampersgat op kop staat, maar met name door Halsteren en VES nog wordt bedreigd. Hier is het Nieuw-Borgvliet, die het meest in de zorgen zit. Met nog zes wed strijden tc spelen, zal de uitkomst met enkele weken toch wel duidelijk zijn. In de eerste klasse afdeling beschrijft WHS uit Sint-Annalnnd de beste papieren, maar geheel beslist is het ook hier nog niet. Wel is het de club, die van deze drie genoemde afdelingen het meest „los" staat. De nog onverminderd goede vorm van de WHS-ers, zij het wel met de nodige span ning van het aan top spelen, mag doen ver wachten, dat er in de resterende 5 wedstrij den nog 5 punten te halen vallen en daar mee onbetwistbaar het kampioenschap. Bij alle mogelijke teleurstelling voor de WHS- ers zou als eerste mede-kandidaat SSC 2. dat nog 34 punten kan halen in aanmerking komen en vervolgens zelfs Tholense Boys, dat er nog 33 kan bemachtigen. Laatstge noemde heeft tegen aller aanvankelijke ver wachting in nog een uitstekende promotie kans, aangezien SSC 2 wel kampioen kan worden, maar als reserve-elftal niet kan pro moveren. De goede basis daartoe werd voor al zaterdag gelegd, nu men The Gunners uitschakelde en nu bovendien Beatrix van JPS verloor. Tholense Boys heeft nog wel een paar zware (o.a. tegen Beatrix) en met het oog op het niet mogen verliezen, moeilijke wed strijden te spelen, maar het in het begin van de competitie getipte Beatrix is al weken niet meer in staat produktiviteit van betekenis te ontwikkelen. Onderaan ziet het er bar slecht uit voor het jeugdig ONI-elftal, dat als verloren moet worden beschouwd en wellicht de moed ook reeds opgaf. De allerbeste papieren uit alle afdelingen heeft Post Boys uit in handen, dat 8 punten los staat. Met nog 5 wedstrijden te spelen mogen we als het ware zeggen, dat dit al duidelijk de (eerste) kampioen is. SPS is weer goed geklommen en kan als tweede eindigen, al heeft het daarbij vooral van PTT nog concurrentie te duchten. In deze klasse zal er maar één promoveren, zo dat het voor wat de tweede plaats betreft alleen een prestige kwestie is. Onderaan ziet het er heel somber uit voor de Thoolse re- door MAARTJE ZELDENRIJK In latere jaren schonk ze haar man nog drie zonen, maar die zijn in ons verhaal niet van belang. Het gaat ons voornamelijk om de kleine Lena, die als oudste niet bepaald verwend werd, want Griet had jong geleerd aan te pakken op de grote boerderij van haar vader en zij was van plan dezelfde opvoedingsmethoden toe te pas sen. Vandaar, dat Lena al op zevenjarige leeftijd uit school vandaan de kippen en de varkens moest voeren en een handje hielp bij het melken, als dat zo uitkwam. Met haar negende jaar zat ze onder een koe en molk hem vrij schoon leeg. Op haar twaalfde jaar reed ze de wagen naar het hooiland. En met haar veertiende was ze een stevige boerendochter met een goed figuur, een knappe toet en nergens te beroerd voor. Moeder Griet besliste, dat ze nog een paar jaar naar Purmerend ging om door te leren. Achttien jaar was Lena Keesom, toen haar moeder het welletjes vond. „Je hewwe nou genoeg leert. Voor een boerendochter weet je genoeg Je kenne mooi helpe en als het niet druk is, mag je 's middags doen, waar je zin in hebt. We zelle je een nieuwe fiets geven en zodra er weer wat gemakkelijker auto's gekocht kunnen worden, moet je maar proberen je rijbewijs te halen. Dan krijg je een klein wagentje. Want een dochter van Keesom moet kunnen laten zien, dat haar vader een der grootste boeren van de Beemster is," besliste de boerin. Op haar negentiende jaar kon ze rijden als de beste en kocht Willem Keesom een Fiatje voor haar. Daarin reed ze een enkele keer met haar vriendin naar de kermissen in de omgeving of naar een feestje in de Middenbuurt. En daar gebeurde het, dat ze op kermisavond Jaap Wit vliet uit de stad leerde kennen. Dat was in het jaar 1953. Jaap was toen vier en twintig jaar, een knappe jongen, die een goed loon als radio- en t.v.-monteur verdiende. HOOFDSTUK 3 In het vorige hoofdstuk hebt u kennis gemaakt met Evert Pereboom. Zijn vader had een boerderij, niet zo ver van de Jisperweg, nabij het kruispunt van de weg. Hoewel het bedrijf van Wiechert Pereboóm een stuk kleiner was dan dat van Keesom, kon je Pereboom zeker rekenen tot een der meest gefortuneerde boeren van de Beemster. Want de boerderij kon Wiechert maar weinig schelen. Die liet hij aan een paar bekwame arbeiders over, daarbij geholpen door zijn enige zoon Evert, onder het alziende oog van moeder Lize, wie niet veel ontging. Nee, Wiechert was enkele jaren na zijn huwelijk be gonnen met de veehandel. Hij ontpopte zich in de eerste plaats als een veekenner en in de tweede plaats als een keiharde zakenman. En omdat men hem al spoedig leerde kennen als brood eerlijk, waren er heel wat boeren en collega's, die wel zaken met hem wilden doen. Wiechert schafte zich in de eerste oorlogsjaren een goeie tentwagen aan, kocht een stevig paard en reed daarmee naar de omliggende mark ten als ze niet al te ver uit de buurt lagen en ging anders naar het station Kwadijk-Edam, waar hij op de trein stapte. In de dagen, dat Evert Pereboom wel eens optrok met Grietje Plas, kon je Wiechert rangschikken onder de zeer weinige miljonairs van Nederland. En nog altijd reisde hij veemarkten af, keurde melkbeesten en kocht ze of kocht ze niet. Om ze later met een flinke winst weer van de hand te doen bij een der vele boeren tussen Alkmaar en Hoorn, Haarlem en Amsterdam, die hem zo ongeveer allemaal kenden. Omgekeerd kocht hij over tollig vee bij de boeren, liet ze naar de markt brengen en verkocht ze daar. Zijn zoon Evert, een vreselijke driftkop en iemand, die altijd het lange brouwersmes bij zich droeg, had hem al eens in moeilijkheden gebracht. Op Kwadijker kermis had hij het aan de stok gekregen met een arbeider, die het niet aanstond, dat hij aldoor met zijn zuster danste. Er ontstond ruzie en met een man of zes tuigde men de boerenzoon af, niet nadat hij kans gezien had een van hen een levensgevaarlijke messteek toe te brengen. Evert zat, gekneusd en verfomfraaid, één nacht in de cel, maar toen vader Wiechert, die al in de nacht gealar meerd was, middels een gesprek met zijn zoon te weten was gekomen, hoe de vork in de steel zat. draaide hij de rollen om en verkondigde op verontwaardigde toon, dat de messteek van zijn zoon zelfverdediging was. Ze had den hem immers met z'n zessen aangevallen? En wat doe je dan als jonge kerel? Laat je je dan beurs slaan? Dan verdedig je je met alles, wat je bij je hebt. Het was niet helemaal waar, maar de overredings kracht van de oude veekoper, die vergezeld ging van enkele bankbiljetten, gaf de doorslag. Evert werd in vrijheid gesteld, het proces-verbaal werd vernietigd. De gestokene genas gelukkig. Na een poosje was iedereen het vergeten. Dat kon nog in die tijd. Met geld bereikte je heel wat. Nog een tweede keer kwam het mes er aan te pas. Ditmaal eveneens om een meisje. Het bleef bij een vlees wond aan de arm van de tegenstander, maar opnieuw ging Evert het schuurtje in en opnieuw moest de porte feuille van zijn vader er aan te pas komen om de jongen vrij te krijgen. (wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 5