Deze maand Plaatselijk Nieuws Nog deze maand memorie van antwoord op herindeling Tholen WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Bestemming Buitengebied Dit nummer bestaat uit twaalf pagina's Voor de economische politierechter Vier gemeenten in Zuid uefciorid De redaktie legt u deze week voor Nog deze maand memorie. Een speels parlementsverslag over een Zuid-Bevelandse herindelingsdebat. Er komt een nieuwe Raiffeisenbank in Poortvliet. Een enkeling voor de Politierechter. Heel wat verenigingsnieuws. Tholense Boys in promotie-fase. WIK-team naar Zoetermeer. Predikantsechtpaar in het goud. Wethouder Van der Jagt overleden. OUD-VOSSEMEER doktersdïensten op zondag THOLEN ST.-ANNALAND STAVENISSE ST.-MAARTENSDIJK 25ste jaargang No. 16 13 maart 1969 Eendrachtbode Postbus 5 - St.-Annaland - Tel. 01665 - 3 7 5 RedakteurG. HEIJBOER Abonnementen 4,50 per half jaar - franko per post 5,25 Incassokosten Losse nummers 20 cent - Postgiro 12.44.07 Tholen Advertenties 15 cent per mm -f B.T.W. - Spierinkjes tlm 20 woorden 2,50 B.T.W, Inzenden uiterlijk dinsdag bij onze agenten of aan: Eendrachtbode - Postbus 128 - B. op Zoom Het is niet onze gewoonte zover buiten onze streek te gaan voor het maken van ver slagen over gebeurtenissen, die niet onze streek betreffen. In dit nummer daarop een uitzondering. Elders is vrij veel ruimte afgeknepen voor het Kamerdebat rond de herindeling van Zuid Beveland, welke donderdag 6 maart in Den Haag viel te beluisteren. Minder een ver slag, dan een speelse benadering van het gebeuren, met mogelijk hier en daar een ondeugende, niet zo kwaad bedoelde opmer king, maar vooral bedoeld als een informatief voorproefje van hetgeen Tholen ook binnen niet al te lange tijd te wachten staat. Het mag worden gesteld, dat het zo nu en dan een boeiende zaak kan zijn de parlemen tariërs op „hun nest" bezig te zien. Bij het vaak tevoren gekozen spelletje, bij alle af- wijkinkjes van vroeger zo gewaardeerde aristocratische plechtigheden, (wat wil je ook als je daar een hele dag moet vergaderen) wordt aan de democratie als zodanig toch niet tekort gedaan. Uiteraard was het ook voor Zuid-Beveland toch nog een gehele dag door beschouwingen, debatteren en minis terieel antwoordden. Toch nog wel een groot goed van een po litiek weliswaar sterk gespleten, maar toch democratische staat. Men maakt zich ook bij herindelingsvoorstellen er niet zo maar met een Jantje van Leiden af. Bovenstaande in feite slechts tussen haak jes opgemerkt. Waarop we wel in deze ko lom de aandacht willen vestigen is het feit, dat minister Beernink verklaarde deze maand de memorie van antwoord ten aanzien van de Thoolse herindeling te zullen uitbrengen. Het moge allemaal nog steeds veraf heb ben geleken, het is veel dichterbij dan menig streekbewoner denkt. De memorie van antwoord is de zienswijze van de minister op door een (vaste) Kamer commissie - de voorbereidingscommissie zou men kunnen zeggen - gemaakte opmerkingen, gestelde vragen, kortom afwijkingen van het oorspronkelijke ministeriele voorstel. Als het zover is, verandert er in negen van de tien gevallen weinig ingrijpends meer. Althans niet zodanig, dat het de basis van het ont werp aantast. Natuurlijk zou Tholen dat tiende geval kunnen zijn. Het valt nauwelijks te veronderstellen. Vooruitlopen lijkt mis schien wat minder democratisch, maar de be handeling Zuid-Beveland moet toch wel heb ben geleerd, dat er voor Tholen nauwelijks iets anders meer denkbaar is dan één ge meente, als er aan herindeling wordt gedaan. De minister krijgt meestal te maken met Kamerleden, cq partijen, die nog verder wil len gaan tegenover anderen, die het veel te ver ging. En daartussen zit dan gewoonlijk de gulden, gewoonlijk ook aanvaardbare en aangevaarde middenweg. Bovendien ligt het vcor Tholen nog wel iets anders dan in Zuid-Beveland. Daar was het voorstel nog altijd meerdere gemeenten. In Tholen gaat bet er om één. Daar kan een verder willende politieke partij nauwelijks aan tornen, daar kan een tegenovergestelde mening het ook al weer veel moeilijker moti veren om wel te wijzigen, maar niet zo drastisch. Ondertussen schijnen er nóg wat meer stekels te worden opgezet, dan is verwacht. Vandaar wellicht ook, dat de memorie wat langer uitbleef, dan is gedacht. Stekels met name van KVP kant. Dat zal wellicht ook 25 maart zo zijn bij de herindelingsbehande ling Zeeuws Vlaanderen. Het is niet uitge sloten, dat het voorstel Tholen het er ook niet helemaal zonder kleerscheuren afbrengt. Belangrijk is hierbij, dat het om een regerings partij gaat, die minder enthousiast is. Niettemin hopen we dat de schok voor de streek niet meer zo zwaar zal zijn, omdat er geen enkele gedachte is aan de meest reeële mogelijkheid van één gemeente. Het is nuttig zich daarop vast voor te bereiden. Loopt het anders uit, dan kan dit voor de tegenstanders alleen maar meevallen. Maar, temeer na de behandeling Zuid-Beveland, wagen we die mogelijkheid sterk te betwij felen. Al blijft het laatste woord aan een democratische Kamer. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben aan de gemeenten enkele mededelingen ge daan over de bestemming van het z.g. bui tengebied. In dat schrijven werd vermeld! Het le lid van artikel 10 van de Wet op de ruimtelijke ordening zegt over het begrip „buitengebied" het volgende: „Voor het gebied van de gemeente, dat niet tot een bebouwde kom behcort, stelt de gemeenteraad een bestemmingsplan vast, waarbij, voor zover dit ten behoeve van een goede ruimtelijke ordening nodig is, de be stemming van de in het plan begrepen grond wordt aangewezen en zo nodig, in verband met de bestemming, voorschriften worden ge geven omtrent het gebruik van de in het plan begrepen grond en de zich daarop be vindende opstallen. Deze voorschriften mo gen slechts om dringende redenen een beper king van het meest doelmatig gebruik in houden en mogen geen eisen bevatten met betrekking tot de structuur van agrarische bedrijven. Onder grond wordt water mede begrepen." Reeds in de loop van het vorig jaar deden gedeputeerde staten de gemeentebesturen een aantal richtlijnen vcor de bestemmingsvoor schriften voor het buitengebied toekomen. Wij zenden U de brief met bijlagen in extenso toe, omdat zij een aantal belangrijke aspecten van de ruimtelijke ordening in het algemeen belichten en omdat de inhoud voor u mede van belang kan zijn met het oog op discussies in gemeenteraden. Misschien geeft de materie, die aan de orde wordt gesteld u aanleiding er voor uw blad de belangrijkste aspecten uit te lichten. Voor het afleveren van ondeugdelijke melk werd A .H. uit Tholen veroordeeld tot 75,- boete. Onder de 29 zaken, die mr P. van Empel betreffende „wilde haver" te verwerken kreeg, was er ook een boete bij voor L.A.G. uit Sint Maartensdijk. Hij kreeg te horen van de ambtenaar van de algemene inspectie dienst dat de chemische onkruidbestrijding wel effectief is voor wilde haver, maar niet afdoende. Men kan onder bepaalde voor waarden ontheffing krijgen, bijvoorbeeld dcor via herverkaveling verworven grond, waar van niet is te verwachten, dat die in korte tijd volledig van wilde haver kan worden ontdaan. Het werd voor L.A.G. 75,- boete. Na een vraag van de VVD-er Wiegel tijdens het Kamerdebat over de herindeling van Zuid-Beveland, verklaarde minister Beer nink (binnenlandse zaken), dat hij nog deze maand de memorie van antwoord op het wetsontwerp tot herindeling van het eiland Tholen aan de Tweede Kamer zal doen toekomen. Het voorstel is om er één nieuwe gemeente op Tholen van te maken. Volgende week dinsdag (waarschijnlijk) komt de herinde ling Zeeuws Vlaanderen in de Tweede Kamer. Dinsdagmiddag stemde de tweede Kamer over het wetsontwerp van minister Beernink tot herindeling van 24 naar 4 Zuid-Beveland- se gemeenten. Dat zijn groot Goes (met het huidige Kloetinge, Kattendijke inclusief Wil- helminadorp, Wolphaartsdljk, 's Heer Abts- kerke, 's Heer Arendskerke en Wilhelmina- dorp), totaal 25.000 inwoners. Nieuw Borsele (met het huidige Nieuw- dorp. Lewedorp. 's Heerenhoek, Heinkens- zand, Ovezande, Driewegen, Oudelande, El- lewoutsdijk .Baarland, Hoedekenskerke, Kwa- dendamme, Nisse en 's Gravenpolder) 15.000 inwoners. Nieuw Kapelle (met Kapelle-Biezelinge, Schone en Wemeldinge) 7200 inwoners. Relmerswaal (met Yerseke, Trainingen, Hansweert, Waarde, Krabbendijke en Ril- land-Bath) 17.000 inwoners. Het amendement Van Thijn (één gemeen te westelijk Kanaal met een inwonertal van 50.000) werd verworpen met 39 voor en 79 tegen (voor waren P.v.d.A. en P.S.P.). Een tweede amendement van de heer J.A. van Bennekom (toevoeging van de gehele gemeente Kattendijke bij Goes) haalde het vlot met alleen de Politieke Partij Radikalen en de K.V.P. afgevaardigde mevr. Groen- sinit-van der Kallen tegen. Tegen het gehele wetsontwerp stemden de Boerenpartij en de S.G.P. daarom kwam ook die verbouwing tot stand. De familie Tichem heeft een andere woning gekocht aan de Jan van Bloisstraat, wat de gelegenheid bood de voormalige woonkamer van het perceel Oudelandsestraat 9 bij de winkel te trekken. Het betekende tegelijkertijd twintig vier kante meter meer winkelruimte, waar door verbouwing en nieuwe inrichting een aan trekkelijk geheel van werd gemaakt. Een be langrijk beter overzicht van het sortiment der boek- en kantoorboekhandel plus aanvulling in de luxe artikelenbranche. Met name in de sinterklaasperiode was het in de te kleine winkel moeilijk behelpen. Vandaag wordt de nieuwe winkel heropend en morgen begint de verkoop .waarbij voor de kopers extra aanbiedingen zijn te veroveren. Het is goed, dat in een groeiende gemeente de Midden stand zich aanpast. Dat is nu weer gebeurd .n de Oudelandsestraat 9, waarmee we de firma Dieleman kunnen feliciteren. JAARVERGADERING SCHIETVERENIGING Tijdens de gehouden jaarvergadering van de schietvereninging „Eendracht" bleek, dat het ledental 22 bedraagt. Met een nadelig ;aldo en afwijzing van een subsidie-aanvraag :ag men zich genoodzaakt de contributie te verhogen. De schietvereniging staat voor niet geringe moeilijkheden vanwege onteigening van de baan in verband met de Schelde-Rljn- werken. Er is wel een vergoedingsbedrag vastge steld, maar men heeft nog niets ontvangen en er is ook nog geen ander terrein beschikbaar. De voorzitter verklaarde dat het bestuur zich met verschillende instanties heeft onder houden, maar tot dusver is het op niets uit gelopen. De zomer- en winterwisselprijs werd ge wonnen door de heer C. Overbeeke. Het ontbreken van een 100 meter baan ■loopt thans de zomerwisselprijs knielend te gaan verschieten, voorzover dit thans" nog nogelijk is en men ter plaatse nog niet ge- •leel moet verdwijnen De voorzitter kon nog niet met zekerheid zeggen of de wedstrijd op „Kijk in de Pot" weer doorgaat. Daarna sluiting. Heeft men tact, dan merkt niemand het. Heeft men geen tact, dan merkt iedereen het. Tholen, Poortvliet en Oud Vossemeer dr. A. W. A. de Looze Oud-Vossemeer tel. 01667-400 Nieuw Vossemeer en Sint Philipsland dr H. Menger, St. Philipsland tel. 01677—500 St. Annaland, St. Maartensdijk en Stavenisse Dr. J. M. v. d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER In verband met de deltawerken en kanaal- werken kan de redactie geen enkele ver antwoording nemen voor eventuele miststel- lingen van de gegeven waterstanden. in de week van 16 t.e.m. 22 maart 1969 zondag 2.30 14.58 maandag 3.20 15.40 dinsdag 4.00 16.25 woensdag 4.40 17.00 donderdag 5.15 17.36 vrijdag 5.46 18.10 zaterdag 6.20 18.40 Nieuwe maan 18 maart te 6.57 uur SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemeester zal. gehouden worden op maandag 17 maart a-S- des avonds van 6.30 tot 8 uur in de ambts- woning Hertenkamp 5. BENOEMING ARBEIDSBUREAU De heer J. M. van Liere uit 's-GraTenpoI- der is op het gewestelijk arbeidsbureau Zie- rikzee, bijkantoor Tholen, als arbeidsbemid delaar benoemd. Hij zal worden belast met de bemiddeling bij beton-, bouw-, hout-, metaal-, landbouw-, visserij- en transport personeel. De heer van Liere is in het bezit van de diploma's mulo-B en Hogere landbouwschool Op 1 maart is zijn benoeming ingegaan. VEERTIG JAAR IJSCLUB De Thoolse IJsclub bestaat 40 jaar. Om precies te zijn ,was deze jubileumdatum reeds bereikt op 20 februari, want op die datum van 1929 werd de vereniging opgericht. Dat was in de strenge winter 1929 teen het eind januari of was het al begin februari begon te vriezen en men tot half maart op de schaats stond. Een zodanige vorstperiode, dat het ook op de Thoolse vesten (men liep zelfs over het Ijs van Anna Jacobapolder naar Zijpe) goed mogelijk was zonder ge vaar te schaatsen. Dit laatste was overigens in die veertig jarige periode lang niet altijd het geval. Daarom was er steeds streng toe zicht van bestuur al of niet te openen. Dat kostte altijd een paar nachten meer vriezen dan voor de normale ijsbanen elders in de streek. En dat betekende weer, dat menige winter voor Tholen voorbijging, zonder dat men op de Veste kon. Niettemin hield de vereniging het veertig jaar vol, met thans een gezonde financiële positie, maar met cok deze winter geen opening van de ijsbaan of liever van de Vest. En ook voorgaande jaren van kwak- kelwinters niet. Van het eerste bestuur is volgens de no tulen alleen dr L.D.A. Looysen nog in leven. Hij was van 1931 tot 1950 voorzitter en werd toen opgevolgd door de heer M.C.Meerman, die het ijsclubhamertje nog altijd hanteert. Gezien het feit, dat nien de leden ook dit jaar weer geen ijsvermaak kon bieden, ge zien de daarnaast gunstige financiële positie besloot het bestuur ter gelegenheid van dit 40 jarig bestaan de leden een toneelavond aan te bieden op vrijdag 21 maart. Daarbij worden ook zusterbesturen, plaatselijke over heid en anderen uitgenodigd. De leden heb ben op vertoon van hun lidmaatschaps- of gezinskaart gratis toegang. Het programma bestaat uit een openingswoord door de voor zitter met enige historische feiten. Vervolgens opvoering van het in onze streek al bekende blijspel in 3 bedrijven „Hoogheid, uw kameel staat voor", waarin eilandbewoners de goede vertolking geven. Daarna is er gelegenheid tot feliciteren en een verloting. WINKEL - UITBREIDING „We zijn uit ons jasje gegroeid", schrijft de firma C. Dieleman aan genodigden voor heropening van een vergrote en gemoderni- seerde winkel In de Oudelandsestraat 9. En OUDERAVOND CHR. SCHOOL De plm. 100 zitplaatsen in de twee daar voor ingerichte lokalen der Chr. School waren bijna alle bezet toen daar vrijdag jl. de ouderavond werd gehouden. De voorzitter der schoolvereniging dhr. P. Staas sprak een kort welkomstwoord om vervolgens het hoofd, dhr. B. Biesheu vel gelegenheid te geven tot het houden van zijn schoolpraatje. Het hoofd vroeg ditmaal aandacht voor de verdere opleiding van het kind na de lage re school. Op dit gebied kan het werk van een school- en beroepskeuzebureau moeilijk worden gemist. De ouders dienen wel op de hoogte te zijn van de vele mogelijkheden welke er tegenwoordig voor hun kinderen zijn. Spreker behandelde achtereenvolgens de meest voorkomende scholen en beroeps opleidingen. „Nieuwbouwperikelen", zo was de titel van een vrolijk stukje waarin tot groot ge noegen van het publiek diverse prikken, zij J het geen boosaardige, werden uitgedeeld. Een goed verstaander had maar een half woord nodig om te weten waar het over ging bij een soort vergadering van de ge- I meenteraad, het ten tonele verschijnen van I een architect en het voeren van diverse te lefoongesprekken. Diverse leuke liedjes, zo- als ,t Knaapje zag een schooltje staan" en „Heb je van de zilvervloot gehoord" om- lijsten de tekst. De schooljeugd bracht daarna nog enkele stukjes onder de titels „De Winkeljuffrouw" door enkele meisjes, „toch voetbalschoenen" door de jongens en een kolderverhaal onder de titel ,,'t Vuiltje". In de pauze werd koffie geschonken en kon ieder kennis nemen van het werk der leerlingen dat in een ander lokaal lag uit gestald. Ook in het tweede deel van de avond tra den de kinderen voor het voetlicht met o.a. „Onnozel als agent", een stukje voor jon gens en een gedicht door 2 meisjes. Mariska Jansen had nog een verrassing nl. een ge dicht waarin het onderwijzend personeel net jes in het zonnetje werd gezet. Als aanden ken had ze voor ieder een exemplaar over geschreven. Onderwijzer J. Quaak hield met de leerlin gen een quiz Bijbelse geschiedenis. De jury werd gevormd door mej. H. Waverijn. Een normale les aardrijkskunde met ge bruikmaking van dia's en een bandrecorder vormde het laatste programmaonderdeel van deze avond. De les was tevoren gewoon in de klas opgenomen en werd nu opnieuw af gedraaid met gelijktijdige projectie van de dia's. De heer Staas sprak een slotwoord en het hoofd eindigde met dankgebed. De ou deravond was reeds om kwart over 11 af gelopen een zeker niet ongewenste uitzonde ring op de regel der gewoonte die schijnt voor te schrijven dat ouderavonden na mid dernacht dienen te eindigen. VOETBAL Het 2de elftal van Vosmeer heeft thuis met 2-0 verloren van de Baronie IV. Ook het derde elftal kon niet tot scoren komen De eindstand tegen MOC IV was zelfs 7-0 Meer succes hadden de junioren Zo speel de het A-elftal gelijk tegen Smerdiek A en won het B- elftal met 4-0 van Steenber gen. De pupillen wonnen tenslotte met 6-0 van een elftal pupillen van SPS. JAARVERGADERING WHS Bij de heer N. Burggraaf hield de voetbal vereniging een goed bezochte ledenvergade ring. Voorzitter A.J.Soeters kon in menig op zicht van een goed jaar spreken. Dat begon met de ingebruikname van de door het ge meentebestuur aangelegde verlichting. De daarbij gehouden jeugdlichtwedstrijd tegen Sint-Philpsland was zeer aantrekkelijk. Men hield er een gcede herinnering aan over. Die A-jeugd werd enkele weken later kampioen en speelt nu in de hoogste junioren-afdeling. De trainingsanimo steeg met de aanwezige verlichting belangrijk, waartoe trainer de Frel niet als de minst enthousiaste bijdroeg. Thans is er een goede promotiekans vcor het eerste elftal, zo constateerde de voorzitter, misschien zelfs een kampioenschap. Dat wachten we nog af. Hij dankte ondertussen het gemeente bestuur voor de verleende medewerking en alle andere instanties of personen, die bij droegen de veel omvattende taak van de lei ding te verlichten. Het tweede elftal handhaaft zich in de derde klas en de A junioren in de hoogste jeugd- klasse beheorlijk. Het vierde (B) elftal staat thans op kop in haar afdeling, terwijl men thans zelfs met 5e en 6c elftal in competitie verband meedraait, een ongekende luxe. Herdacht werd het overleden lid A.K.Eve- raers, terwijl daarnaast secretaris J.Quist melding maakte van 94 senioren en 36 juni oren leden plus 118 donateurs. Uitvoerig staan alle voornaamste gebeurtenissen via dhr. Quist in de annalen opgetekend. Penningmeester J.den Engelsman behoefde ook niet somber te zijn, al moet nauw worden gelet de eindjes aan elkaar te knopen. Er waren 5335,60 inkomen en 5294,99 uit gaven, het voordelig saldo dus nog 40,61. M»n beschikt nog over een reserve van 2162,18. Een prettige mededeling was ook, dat af gelopen seizoen geen enkele maal schorsing ncdig was, evenmin boete-oplegging. De heren J.J.Quist en M.Mosselman wer den gekozen. Als plaatsvervangende be stuursleden werden benoemd A.Scherpenisse en F.den Engelsman. De heer W. van Vossen is belast met lei ding voor het tweede senioren elftal. De bode R.Rijnberg kreeg vanzelfsprekend een herbenoeming. De mededelingen lagen in het vlak van Eendrachtcup, Engelse wedstrijd voor Pasen en een vriendschappelijk pro gramma tijdens de nog resterende weken tussen eind competitie en verplichte rust voor het terrein. AANBESTEDING AUTOBOXEN Op het gemeentehuis werd op 7 maart aanbesteed de bouw van acht autcboxen aan de Anna van Bourgondiëstraat. Ingeschreven werd door Joh. Burgers Azn voor ƒ11.798,25; J. C. Goedegebuure 12.798,25; fa F. Bur gers 6Zn 13.886,A. J. Soeters-v. d. Rhee 14.000,—; J. Boon 14.112,—; A. J. Soeters-Luijk 14.939,J. den Engelsman 14.987.—; A. Burgers en Zn 15.800,—; L. van Dijke 16.416,96. Alle inschrijvers uit eigen gemeente. De gunning werd aangehouden. DERTIG JAAR MEISJES VERENIGING Woensdag 5 maart vierde de meisjesver. ,,Ora et Labora" haar 30 jarig bestaan in het dorpshuis. Onder de vele aanwezigen waren afgevaardigden uit Klundert, Tholen en Scherpenisse. Namens de Ring Tholen en West-Brabant had de secretaris W.Goedege- buure uit Sint-Annaland een schriftelijke fe licitatie gezonden. Ook de zendingskrans van de Oud Ger. Gemeente zond gelukwensen. De bijeenkomst werd geopend met ps. 150: 1 en 2 en gebed door ds D. Heikoop. De Schriftlezing was uit Zacharias 9:1 en 10 plus Matth 21:1 - 11, gevolgd door het lied „Verheug u, gij dochter van Sion." Een declamatorium ging over de wederkomst des Hecren, getiteld „Brandende lampen." Het werd met grote aandacht gevolgd en tot slot gezamelijk Ps. 68 2 gezongen. Daarna kwamen de jaarverslagen. Na een inleidend woord door de secretaresse Betsle Keur was er een intervieuw met bestuur, waarbij ieder deelneemster iets vertelde over dertig jaar m.v. Oude herinneringen werden levendig. De belevenissen 1968 werden in dichtvorm gebracht. Niet op het programma stond de overhandiging van de presidente mevr. Heikoop van het boekwerk „Orgels in de wereld", dat de organist Piet Priem I werd aangeboden voor 5 jaar begeleiding. Mevrouw Potappel nam afscheid en werd bizonder veel dank gebracht voor haar der- tige jarige medewerking in het bestuur. Zij werd erelid van de vereniging en kreeg een door dhr. J .A. Nortier met zorg vervaar digde oorkonde. Daar hoorde ook een 1 bloemetje bij en als laatste verrassing een gouden kettinkje met het Hugenotenkruisje. Mevrouw Potappel was zeer verrast en dankbaar voor dit meeleven. Na de pauze werden handwerken verkocht en verbot. Rina Lindhout-v. Oeveren bracht een reisverslag, er volgde nog hersengym nastiek, gewonnen door mevr. v. d .Jagt en een verhaal van de presidente. Na het zingen „Blijf bij mij Heer" eindig de ds Heikoop de fijne avond met dankzeg ging- i ilj'l KIJKAVOND CHR. SCHOOL Ook dit jaar zal er weer een kljkavond worden gehouden en wel op dinsdag 18 mrt a.s. in de school. Ouders en belangstellenden worden dan in de gelegenheid gesteld om met de leerkrachten over de vorderingen van hun kinderen te spreken en het werk der leerlingen te bezichtigen. Maandagavond is er voor de ouders van de hoogste klas gelegenheid met het hoofd der school te spreken over de schoolkeuze van hun kinderen. BUSHOKJE VERPLAATST Het voormalige bushokje op de haven is verplaatst naar de Molendijk. Op de plaats van het oude hokje staat nu een dubbel wachthokje. Men kan nu aan beide zijden beschut staan GESLAAGD Dezer dagen is dhr. J. Kaashoek uit Ss. Maartensdijk geslaagd voor dekgast bij Mul ler Progress te Rotterdam. Hij kreeg de aan tekening „met lof".

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 1